ENGELAND MOEDIGDE DE NOREN AAN... Vaticaan veroordeelt Duitsche inval Ingezonden Het oorlogsgevaar nadert Amerika Aoto te water gereden Ontwerp winstbelasting gunstig ontvangen Reserve-majoor tot f. 1000 boete veroordeeld SCHAGEN WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 6 April J.l. bedroef? het aan tal werkloozen 26, waarvan in de werkver schaffing 18 en in de steunregeling 1. In 1939 bedroef? het aantal 72, waarvan in werkverschaffinf? 51 en in de steunrege- linf? 12. In 1938 bedroef? het aantal 106, waarvan in werkverschaffinf? 41 en in de steunrege- linf? 29. Als werkzoekenden staan ingeschreven 36 personen, n.1. 1 letterzetter, 10 grondwer kers. 1 opperman. 3 timmerlieden, 3 1. ar beiders, 15 landarbeiders, 1 bloemistknecht, 1 reiziger en 1 kleine koopman. BOUWVERGUNNING. Aan A. Schager alhier is vergunning ver leend tot het bouwen van een wagenloods. NOGMAALS DE GLADHEID OP DE WEGEN. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van Gedeputeerde Stéten dezer pro vincie aan de Provinciale Staten in hun eerstvolgende vergadering voor te stellen de kwestie van de zorg voor de bestrijding van gladheid van het wegdek uitdrukkelijk in het wegenreglement Noordholland te regelen. UITREIKING DIPLOMA'S HANDELS- WINTERAVONDSCHOOL. In tegenwoordigheid van bestuursleden der Middenstandsvereeniging en leeraren heeft gisteravond, in het gymnastieklokaal der o. 1. school bovengenoemde plechtigheid plaatsgevonden. In zijn openingswoord constateert de voor zitter, do heer W. D. Niestadt, dat een be stuurslid, dat op deze bijeenkomsten nim mer heeft ontbroken, de heer C. Roggeveen, thans door.ziekte niet aanwezig kan zijn. Spr. uit de l^ste wenschen voor het herstel van den heer Roggeveen, zet vervolgens uit een, waarom de school zooveel meer leer lingen telt in vergelijking met vroeger en prijst in een betoog, dat een goed stuk pro paganda voor de handclsavondcursussen mag heeten, o.m. de leeraren, die jaar op jaar zulke prachtige resultaten weten te be halen. Het woord is dan aan den directeur der school, den heer Brouwer, die in zijn inlei dend praatje hulde brengt aan den leerling W. Boer van Nieuwe Niedorp, die zich in den afgeloopen harren winter door niets liet weerhouden en bijna geen enkele les heeft verzuimd. (Applaus.) Spr. geeft een over zicht van de bereikte resultaten, welke tot groote voldoening stemmen. Van de 42 twee de klassers kan aan 39 het einddiploma wqr- den uitgereikt, terwijl slechts 6 van de 40 eerste klassers niet voor een bevordering in aanmerking komen. Spr. gaat vervolgens tot de uitreiking der einddiploma's over. Hieronder laten wij de resultaten volgen: Bevorderd van I naar II: N. Roggeveen. M. Klik, en P. Bakker, Schagen; P. Speel man, Oudesluis: G. J. Beers, St. Maartcns. brug; A. Bruin. Schagerbrug; M. Wijngaard, J. Grin, H. Rentenaar en de Groot. St. Maartensbrug; J. Delver. Warmenhuizen: J. Strijder en W. Boer. N. Niedorp; R. Ko ning St. Maarten; A. Teuteling. Anna Pau- lowna, J. Blokker. J. Aalbcrs en J, Pool, Kolhorn; J. Nagelhout, Uude Niedorp; P. Boogaardt en T. Spaans, Winkel; M. Prins. J. de Nijs, en C. Jansen, Schagen; K. Groet, Winkel; T. van Essen, Lutjewinkel; J. Krijgs man. St. Maarten; J. Woudenberg, Wierin- gerwaard; A. Koopman, Burgerbrug, G. Kooij, Wieringerwaard en A. Winkel, Bar- singerhorn. Het einddiploma verwierven: P. C. Fel- linga en E. Keuris, Schagen; D. C. Breed, Kolhorn; G. Krapman, D. W. Visser en S. Koning, Schagen; T. v. d. Molen. Dirks- horn; M. Niesse en C. Dekker, Wieringer waard; A. Wit, N. Niedorp; J. de Beurs, Schagerbrug; K. Waiboer, Barsingerhorn; P. Kommeren, Wieringcrmeer; J. Koning. Schagen; J. Rijs. St. Maartensbrug; J. Blaauhoer en G. van Zoonen, Kolhorn; M. Stammes, Wieringerwaard. K. v. d. Molen, II. Joling, G. Rentenaar en G. Mandemaker, Schagen; J. v. d. Molen Dirkshorn; C. Silver, Oudesluis; P. Bart, Barsingerhorn: K. Gootjes, Schagen; P. J. G. de Vries. Oudesluis; K. Kistemaker, Schagen; J. de Goede, Dirkshorn; .1. Bos, Burgerbrug: G. Kcijzor, Lutjewinkel; T. Breed en F. Timmerman, Schagen: A. A. Klik. Schagen; J. Muileboom, Harenkarspel; P. J. Muntjeworf. Anna Paulowna; J. Vos. Callantsoog; G. den Ilartog. St. Maartens brug; R. Meinema. Dirkshorn. De prijzen voor degenen, die het beste re sultaat hebben behaald, waren voor Nel Fel- linga en D. C. Breed. De heer S. Koning sprak dankwoorden na mens de leerlingen en bood de leeraren als bewijs van hun erkentelijkheid boekwerken aan. De heer Niestadt sloot daarop de bijeen- k°m"- BERGEN MEER BARAKKEN. Naar wij vernemen zijn thans weer twee nieuwe barakken aanbesteed en het ligt in de bedoeling er nog vier bij te bouwen. Het wordt op de Vinkenkrocht een waar dorp; er is waterleiding aangelegd en elec- trisch licht, terwijl betegelde straatjes de barnkken met elkaar verbinden. De bewoners van de Vinkenbaan en van de Breelaan zijn met dit soldatenkamp al lerminst ingenomen. Wellicht zal er door den bouw dezer zes barakken wat meer lucht komen voor de scholen. Voorloopig ziet men de openbare scholen evenwel nog niet leeg komen. FANCY-FAIR «VOLKSONDERWIJS'. De afd. Bergen van Volksonderwijs zal in de zalen van de Rustende Jager een groote fancy-fair met bazar organiseeren. De opzet hiervan is om de kleuterschool in stand te houden. Aan attracties zal het niet ontbreken. CALLANTSOOG Op échte jê EEN WAARSCHUWING! Bij de uitspraak over de strandjutterij. welke de Rechtbank gistermorgen deed, heeft de wnd. president, mr. Fruin. ervoor gewaarschuwd, dat tegen deze delicten, in verband met den oorlogstoestand zéér streng zou worden opgetreden. Een ieder dus gewaarschuwd! HARENKARSPEL DIRKSHORN GESLAAGD. Op het te dezer dagen gehouden examen voor vakbekwaamheid Broodbakkers (prak tijk) uitgaande van de stichting voor vakop leiding en examens in het broodbakkersbe drijf, gehouden te Alkmaar, slaagde onze plaatsgenoot den heer Jan Hagenaar .Tr. HOOGWOUD LANGE RE IS. BOERDERIJ GEKOCHT. Mr, v. d. Heide te Alkmaar heeft een boerderij aan den Groeneweg in de Dieps meer (Oudkarspel) met 23.39.70 H.A., waar van 1.67.10 H.A. bouwland, ten verzoeke van de erven Kraakman verkocht aan den heer Jac. Koopman te Hoogwoud voor f 31093.55 op de Zaterdag j.l. te Alkmaar gehouden veiling. CORRESPONDENTIE. N.N. Nieuwesluis. Dat was de schuld van het drukfoutenduiveltje, er was geen enkele booze bedoeling bij. NSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2 TOT 9 APRIL 1940. BESTUURSWIJZIGINGEN: Noordscharwoudc: Draagt elkanders Lasten, Westerpad 1. Oude Niedorp: R. K. Boerenleenbank te Zijdewind, 't Veld 341. Zuidscharwoude: Coöp. Boerenleenbank II G. A., Dorpsstraat B 16. ANDERE WIJZIGINGEN: Bergen: Boter Centrale. Geestweg 20, gros- sierderii in boter enz.; overgegaan aan Mej. R. J. Sombroek. N.V. Pluimveevoeder Maatschappij „Ber gen", Weeg naar Zanegeest 2, statuten gewijzigd. OPHEFFINGEN: Alkmaar: Maatschappij „de Unie" N.V., Koorstraat 10, aankoop en eventueelen verkoop van vaste goederen enz. NOORWEGEN KOOPT VLIEGTUIGEN. De leden van de Noorsche commissie tot aankoop van vliegtuigen, welke op het oogenblik in New York vertoeft, hebben medegedeeld, dat in de afgeloopen week tusschen 30 en 50 snelle gevechtsvliegtuigen welke in do Ver. Staten waren gekocht, in Oslo zijn aangekomen. De commissie onder handelde over het koopen van meer toestel len. LOONSVERHOOGING IN ITALIË. De Duce heeft met den minister van financiën het vraagstuk van de verhooging der loonen van staats ambtenaren besproken. Hij heeft daarna besloten met ingang van 27 April de loonen met 10 procent te verhoogen. Een radio-boodschap van Lórd Hallfax. Gisteravond is te Londen een boodschap van den minister van buitenlandsche zaken Lord Halifax, in de Noorsche taal door de radio uitgezonden. Hij zeide: „Ik ben blij, in deze eerste uitzending in de Noorsche taal uit Londen de gelegenheid te hebben het Noorsche volk en de Noorsche regeering mijn warme sympathie te betuigen en een aanmoediging in den strijd, welke zij zoo zon der aarzelen en moedig tegen den Duitschen aanval hebben opgenomen. Noorwegen is se dert lang een van de leiders van de kunst van vrede en goed regeeren in de wereld ge weest. Het Britsche volk heeft met diepe be wondering gezin, dat Noorwegen zonder vrees de uitdaging heeft aangenomen om voor vrijheid en onafhankelijkheid te strij den. Engeland en Noorwegen zullen zijde aan zijde strijden tot de overwinning zal zijn behaald Tot Denemarken zeide Lord Halifax, dat dit de tweede keer is. dat Denemarken een inval van Duitschland moet ondergaan. Het Britsche volk heeft het nieuws met verontwaardiging gehoord en wenscht het Deensche volk een bewijs van warme sym pathie te zenden. Deze gebeurtenis heeft 't Britsche besluit om den oorlog voort te zetten tot alle landen van Europa bevrijd zullen zijn van de bevreiding van een aan val, versterkt. (Intusschen is reeds komen vast te staan, dat. de aanmoedigingen van Lord Halifax weinig resultaat hebben gehad; zooals dat uit berichten elders in dit nr. blijkt, heb ben de Noren zich bereid verklaard met Duitschland te onderhandelen). De „Osservatore Romano", het be kende pauselijke orgaan, veroor deelt de Duitsche actie tegen de Scandinavische landen met kracht. Het blad spreekt van een flagrante schending der neutraliteit en onaf hankelijkheid dezer landen. MILITAIR VLIEGTUIG OP HUIS GESTORT. Gisterochtend is in de Hongaarsche ge meente Ykccske een militair vliegtuig op een huis terecht gekomen. Het vliegtuig en het huis zijn in brand geraakt. De bemanning van het vliegtuig, drie koppen, en de bewoners van het huis zijn gedood. Er is een onderzoek ingesteld. DOODGESLAGEN DOOR EEN PAARD Plotseling een hevige klap. De 39-jarige arbeider M. Koemans, die in dienst is op de ooerderij van de gebroe ders Spronk te Buurmalsen, zou een 2 jarig paard draven. Toen hij hier mee bezig was, gaf het paard hem plotseling een hevige klap tegen het hoofd. K. zakte bewusteloos ineen. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig en werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is K. in het zie kenhuis overleden. Wiens neus behoeft het eerst den zakdoek? DE KWESTIE DER GROENTEN- DROGERIJEN DOOR VERSCHIL LENDE BRIL BEZIEN. Geachte Redact^, Ondergctcekende verzoekt ingevolge een artikel van Uwen Langendijker medewer ker, voorkomende in Uw blad van Zaterdag j.l., eenige plaatsruimte, waarvoor bij voor baat dank. Het is een algemeene bekendheid, dat Uwen Langendijker medewerker beschikt over een bijzonder giftige pen, dat hij overal zijn smerigen neus in steekt, ook in zaken, waarvan hij geen verstand heeft en ook niets mede heeft te maken en uit alle. ook onbenullige, zaken tracht gif te zuigen en steeds meent op deze penne- vruchtcn de lezers van Uw blad te moeten vergasten. Nu weer heeft de afdceling Oudkarspel van de S.D.A.P. den toorn van Uwen me dewerker opgewekt door het beleggen van een vergadering met als spreker W. van Dok over het onderwerp: Het drogen van groenten en overproductie. Onze meening is dat wij geheel vrij zijn in het beleggen van vergaderingen, keuzo van onderwerpen, etc. en dat Uwe mede werker hier niets mede heeft te maken ten minste zoolang hij nog geen Gouwleider is of plaatsvervanger van Mussert aan den Langen dijk. Verder is het o. 1. juist een goede ge dachte van de politieke partijen om vooral in dezen tijd belangstelling te wekken voor economische en agrarische vraagstukken. Uwe medewerker nu i« van meening dat wij ons voor deze zaak schnamden. daar in de door ons geplaatste advertenties ter aankondiging dezer vergadering piet bleek van welke organisatie de bijeenkomst uit ging. Bedoelde advertenties zijn met het oog op de. kosten met zoo weinig mogelijk re gels ter plaatsing opgegeven, doch in door ons verspreide circulaires werd wel bekend gemaakt van welke organisatie deze bij eenkomst uitging. Al was dit echter niet het geval geweest dan was het nog zoo erg niet geweest en bevonden wij ons in goed gezelschap daar van de hand van Uwen be kenden Langendijker medewerker in den loop der tijden zoo-vele giftige en smerige medcdeelingen, ingezonden stukken etc zijn verschenen, in 't geheel niet. of met X of andere benamingen onderleekend. Hoogachtend, H. BAKKER. A 160. Oudkarspel ANTWOORD VAN LANGF.DIJKER MEDEWERKER MET ZIJN SMERIGEN NEUS. Qui se fache a tort, ia. meneer Rakker, als ooit de waarheid van dit spreekwoord, wie zich boos maakt, heeft ongelijk, gelde ken is. dan is het nu wel door het van alle za'-olijkheid gespeende ingezonden stuk. Vooreerst zij opgemerkt, dal hei u niet past over iemands bijzonder giftige pen den staf te breken, als terzelfder tijd van uw zijde een pcnnevrucht 't licht ziet. die overloopt van gal en gif. Tweedens debi- teeri u een grove onwaarheid, als u zegt. dat ik overal m'n smerigen neus in steek, want ik weet zeker, dat mijn neus nie* smeriger is dan de uwe en als het waar was .dat lichaamsdeel overal in steek, dan had ik, laat ik nu maar het laatste iaar nemen, nog wel tien stukken kunnen schrij ven over al de bokkosnrongen. inconsequen ties. dranierijen en andere onhebbelijkheden die aan den naam van den heer Bakker zoo langzamerhand spreekwoordelijk zijn verhonden. Ik meen dus nog al bescheiden te .zijn geweest, wat nog niet zeggen wil. dat ik. als de omstandigheden daartoe noodzaken, u nog wel eens bij den neus zal nemen. Ik hoop, dat dit u dan even AMERIKANEN MOETEN MEER AAN DE EUROPEESCHEN TOESTAND DENKEN. Volgens een te Washington door Cordell IIull afgelegde verklaring, treft de regeering der Vereenigde Staten voorbereidingen om de neu- traliteitswet uit te breiden tot de nieuwe gebieden van militaire ac tiviteit in Europa. Hij zeide, dat het departement van staat een verklaring voorbereidt, welke aan president Rooscvelt zal worden voorgelegd, zoodat deze de neutraliteitswet kan door zetten. Huil voegde hieraan toe, dat de regeering der Ver. Staten de ontwikkeling der gebeurtenissen van nabij gadeslaat. Roosevelt in de persoonferentie. President Roosevelt heeft in de persconfe rentie verklaard, dat misschien 's avonds nog een proclamatie zou worden uitgevaar digd, waarbij Noorwegen en Denemarken binnen, het kader der neutraliteitswet wor den gebracht. Op de vraag of Roosevelt van meening was, dat de Duitsche inval in Scandinavië den oorlog dichter bij de Ver. Staten had ge bracht, heeft hij geantwoord, dat de gebeur tenissen der laatste 48 uur er ongetwijfeld toe zullen leiden, dat een groot aantal Ame rikanen zal denken over de mogelijkheden van oorlog. Hij voegde hieraan toe, dat het voor het Amerikaansche volk een goed ding zou zijn meer te denken over de mogelijkhe den van het Europecsche conflict dan zij de laatste zes maanden hebben gedaan. Dreigend conflict in de metaalindustrie De rijksbemiddelaar mr. Verschuur heeft de partijen, betrokken bij het dreigend con flict in de metaalindustrie, bijeengeroepen tot een bespreking in het het departement van sociale zaken op Vrijdag a.s. Waarschijnlijk drie dooden Gistermidag omstreeks een uur is te Sluiskil door tot nu toe nog niet bekende oorzaak een auto in het kanaal GentTer- neuzen gereden. Het ongeval werd be merkt door eenige militairen, die onmiddel lijk pogingen in het werk stelden om de inzittenden te bevrijden. Na korten tijd gelukte het den bestuur der van de auto, den heer J. den Hamer uit Axel, op het droge te brengen. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse, doch het mooht niet meer gelukken de levens geesten van den heer Hamer op te wekken In den wagen bevonden zich vermoede lijk nog twee personen. Voor zoover bekend de hecren Verschelling en J. van Deree. Zij zijn jammerlijk verdronken. Het stoffelijk overschot van den heer Hamer is naar het ziekenhuis vervoerd. De auto was op weg van Axel naar Sluiskil. goed zal bekomen, als uit uw ingezonden zoo duidelijk is gebleken. Wc gaan nu op het zakelijke(?) in. U tracht de lezers wijs te maken, dat in de advertentie niet werd vermeld, van wie de vergadering uitging, om kosten te besparen. We slaan de lezers van de Schager Cou rant wel zoo hoog aan, dat we durven vast stellen, dat niemand zich door dat foefje laat vangen. Die voorstelling behoort weer tot de bochten, waarin u zich zoo vaak wringt, als u zich, zooals telkens weer ge beurt, uit een moeilijkheid wilt redden, waarin u zich door uw onbeholpenheid hebt vastgewerkt en waardoor uw invloed, dien ge eens ten onrechte had, al meer en meer tanende is. Laat ik het u eens rond uit zeggen, meneer Bakker, ze nemen je niet .meer au sérieux. Dat uw afdeeling volkomen vrij is, een vergadering over het bewuste onderwerp te bondon, geef ik u volmondig toe en dat ik daar niks mee te maken heb, ook daarmee ga ik accoord. Maar. mijn waarde sociaal democraat. ook ik eigen me de volle vrij heid toe, daarover mijn meening te hebben en daarmee hebt u nu eens niets te maken, liet lijkt mij dus toe. dat u, blijkens uw inzichten omtrent vrijheid van denken en schrijven, eerder voor het baantje van plaatsvervanger van Mussert aan Langen- diik in aanmerking komt dan ik. Het lijkt u een goede gedachte, dat poli tieke partijen belangstelling wekken voor economische en agrarische vraagstukken. Mij lijkt dat op dit oogenblik een verkeer- <|f gedachte, on het oogenblik n.1., dat de Ned. Tuindersbond een commissie heeft be noemd. om het bekende vraagstuk alzijdig te onderzoeken. Waarom moet de sdap. daar nu zijn neus in steken? Niet om er belang stelling voor te wekken; die wordt al ge wekt door de organisatie, waar dat thuis behoort. Zoolang het in Nederland niet ver boden is, een eigen meening te hebben, zal ik van die vrijheid, den heer Bakker ten spijt, gebruik maken. Ik meen, hiermee voldoende van repliek te hebben gediend, maar mocht u nog niet voldaan zijn, dan kan ik u met nog wel andere argumenten van uw domheid over tuigen. Tweede Kamer In de Tweede Kamer is gisterenmiddag een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp heffing van een winstbe lasting. Bij de vier sprekers, die over het ont werp aan het woord zijn geweest, heeft het niet veel besti'ijding gevonden. Slechts van de zijde van de anti-revolutionairen afge vaardigde, den heer Wagenaar, werden prin- cipieele bezwax-en geuit, doch deze spreker verklaarde, dat zijn fx-actie niet tegen het ontwerp zou stemmen, daar 's lands finan cien krachtige verstei-king behoeven. Naar deze spreker betoogde, zou door heffing van een winstbelasting een traditie van meer dan hondei'dtwintig jaren worden onderbro ken. Hij achte het ontwerp beter te aanvaar den, als het was ingediend tengevolge van het falen van de richtige heffing der divi dend- en tantieme belasting. Hij meende, dat een winstbelasting op financieel-budgetair gebied minder soliede gevolgen heeft. Wat, de winstbepaling boti-eft, hier maakte spreker bezwaren tegen de definitie van „winst" in het ontwerp. Het oordeel van den heer IJzerman (S.D.) over het ontwerp luidde gunstig. Hij noemde het ontwerp een knap stuk werk en wees er op, dat van sociaal-democratische zijde her haaldelijk op een winstbelasting is aange drongen. De derde spreker was de heer Schilthuis (V.D.) die zeide zich met de vervanging van de dividend- en tantiemebelasting door een winstbelasting te kunnen vereenigen. Naar zijn meening zal die belasting niet tot ver zwakking van het bedrijfsleven leiden. De laatste spreker van dezen middag, de lieer Teulings (R,K.> verklaarde de indiening van het ontwerp te waardeeren. Hij achtte de vrucht der winstbelasting politiek gespro ken rijp om geplukt te worden. Hij zag er verschillende voordeden in, b.v. de opheffing van het verschil in fiscale behandeling tus schen naamlooze vennootschappen en parti culiere firma's en het einde van vele mis bruiken van de dividend-belasting. Voorts zeide spreker het juist te achten, dat het be grip „goed koopmansgebruik" bij de winstbe paling is ingeschakeld, daar het doel hiervan moet zijn het behoud van het vermogen van het bedrijfsleven om winst te maken. Grossier door zijo vroegeren knecht overvallen DE DADER AANGEHOUDEN. Gisterochtend bemei'kte de grossier in groente en fruit, van de L. uit de Hatert- scheveldvveg te Nijmegen, toen hij zijn auto uit een pakhuis wilde halen, dat de deux-en geforceerd waren. Toen hij het pak huis binnenging, werd hij door iemand ge grepen en met een stuk hout op het hoofd geslagen. De man behield zijn tegenwoor digheid van geest en gi-eep den aanvaller vast, die zich evenwel losrukte en er van door ging. Zijn fiets liet hij achter. Van de L. had een hoofdwonde en een gekneusden vinger opgeloopen. De politie stelde een onderzoek in en kon al spoedig overgaan tot de arrestatie van den dader, den 32-jarigen V., die bij van de L. in dienst is geweest en aan wien het bekend was, dat zijn vroegere patroon zijn geld bij zich draagt als hij naar de markt gaat. HAD GEWEIGERD TE GEHOOR ZAMEN AAN HET BEVEL VAN EEN SCHILDWACHT. Op 22 November van het vorige jaar reed een reserve-majoor te paard over 't Noord- zee-strand en stuitte daarbij op een gege ven oogenblik op een schildwacht, die hem staande hield en het wachtwoord vroeg. De majoor, die tot een ander regiment behoor de, kon dit niet geven, waarop de schild wacht hem mededeelde, dat hij niet verdor mocht rijden. Na eenig gepraat evenwel had de reser ve-majoor de schildwacht overreed hem toch door te laten, waarop de schildwacht het geval, direct aan zijn wachtmeester rapporteerde. Dit had tot gevolg dat deze zaak voor het hoog militair gerechthof gebracht werd, welks college gisteren in eersten en eenigen aanleg sententie wees. lift hof veroordeelde den reserve- officier, die inmidels eervol vit den dieJist is ontslaqen, tot een qeldboe- te, van f 1000.subs een maand hechtenis veqcns opzettelijke onqe- hoorzaamheid. qeplceqd in tijd van oorloq. De advocaat-fiscaal had dezelfde straf geëischt ONEERLJKE MILITAIREN. Verder heeft het hof uitspraak gedaan in de zaken tegen verscheidene oneerlijke militairen, die een aantal levensmiddelen van het rijk hadden weggenomen, zooals pakjes margarine, suiker, koffieboonen. koffiesiroop, e.d. Zij werden allen tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. Verder werd de gewoon-dienstplichtigc soldaat A van O. tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld. omdat hij met een militaire auto, waarmee hij benzine op rekening van het rijk getankt heeft, een plezierritje heeft gemaakt.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6