Een raad aan de kleine neutralen België blijft neutraal Duitsche schepen weren Ét tot Oslo doorgedrongen Engelsche mariniers landen in Narvik Vier Duitsche bommen werpers omlaag geschoten P. STAPEL f Voorzichtig optimisme te Parijs HAMAR HEROVERD? Rechter geeft „het spoor'' een sneer Predikbeurten Dienstbode Marktberichten Volgens berichten uit doorgaans betrouw bare neutrale bron heeft een Britsch flottielje de toegang tot de Narvik-fjord geforceerd en Is er in geslaagd een aantal mariniers te ontschepen. Het steunt op eigen leger. In politieke kringen te BruSsel heeft men niet nagelaten commentaar te leveren op de gisteren van Geallieerde zijde aan het adres der neutralen herhaalde aanbeveling een be roep op „voorbehoedende" bijstand te doen op Frankrijk en Groot-Brittannië. Dergelijke aanbevelingen, aldus zegt men, kunnen België welks standpunt door de re geering bij herhaling is uiteengezet en door de tegenwoordige oorlogvoerenden wordt er kend en bovendien steunt op een krachtig ie ger, dat waakzaam is en vastbesloten met hardnekkigheid het nationale grondgebied te verdedigen, geen belang inboezemen. België heeft plechtig verklaard voorne mens te zijn in het huidige'conflict neutraal te blijven. Van het oogenblik af, dat het een beroep zou doen op een vreemde mogendheid zou het dit standpunt prijsgeven en zich door eigen toedoen in den oorlog storten. Het na den kabinetsraad gepubliceerde communiqué geeft genoegzaam aan, dat de gedragslijn der Belgische regecring niet ge wijzigd is en niet zal gewijzigd worden. Bij aanval op Schotland en Soa ps Flow meerdere Duitsche ma chines neergehaald? Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat gister in den vooravond ter hoogte van de noordoostkust vier Heinkel-bommenwer- pers zijn ornslaag geschoten. De Britsche admiraliteit en het ministerie van luchtvaart hebben een communiqué ge publiceerd, waarin wordt gezegd, dat gister avond vijandelijke vliegtuigen een reeks aan vallen hebben gedaan op Noord Schotland, Twee vijandelijke bombardementsvliegtuigen werden neergeschoten, toen zij een aanval deden op een convooi in de Firth of Moray, vermoedelijk is nog een derde toestel verlo ren gegaan. Later werd Scapa Flow door een sterke macht aangevallen. Kirkwall werd met bommen en mitraillcurvuur aangevallen, doch het eenige resultaat was. dat een man licht werd gewond, schepen of andere eigen dommen werden niet getroffen. Britsche ge vechtsvliegtuigen stegen op. Drie vijandelij ke toestellen werden door de luchtdoelartil lerie omlaag gehaald en een vierde werd door een Britsche jager neergeschoten. Ver moedelijk zijn nog twee toestellen neerge schoten. Zij werden door mitrailleurvuur zwaar beschadigd en het is niet waarschijn lijk, dat zij hun basis konden bereiken. De voorzitter van het Noorsche Storting, Hambro' is gisteravond te Stockholm aange komen. Hij verklaarde tegenover vertegen woordigers van de pers, dat het Storting hem ter beschikking van de Noorsche regeering had gesteld voor werkzaamheden buiten de Noorsche grenzen, zoolang dit noodig geacht zou kunnen worden Vervolgens gaf Hambro een uiteenzetting van de gebeurtenissen. De trein die den koning met den kroon prins en de leden van de regeering en parlement van Oslo naar Hainar vervoer de. kwam te Liilestroem aan Juist toen het nabij deze stad gelegen vliegveld werd ge bombardeerd. Na afloop van het bombar dement zetten zij de reis voort. Van de 150 leden van het Storting hebben er 145 de vergadering te Hamar bijge woond. Daar uit de binnenkomende berichten bleek dat de Duitschers van plan waren, zich van de regeering en het Storting te Hamar meester te maken, werd besloten, den ze tel der regeering naar Elverum over te brengen. Er werd order gegeven, troepen te concen- treeren om de wegen tusschen Hamar en Elverum te blokkeeren. Op den weg naar Hamar bevonden zich geen troepen, doch slechts een kleine post van 15 man, die den strijd aanbonden met de 100 man sterke Duitsche voorhoede en dese den weg versporden tot de mcesten der moedige Noren gedood waren. Hambro voegde hier nog aan toe. dat de goudvoorraad der Noorsche nationale bank uit Oslo is overgebracht naar plaatsen, wel ke men veilig acht. Ten aanzien van de militaire operaties deelde Hambro mede, dat de Duitsche oor logsschepen er niet in geslaagd zijn, tot Oslo door te dringen. De Duitschers zetten daarop troepen aan land te Moss en te Hooien, alsmede 1(1 pant- serauto's De Duitsche troepen rukten van Moss uit op en bezetten het spoorwegsta tion Skiën, van waaruit zij Oslo binnendron gen. Zij vervoerden eveneens 2000 man naar >>«t vliegveld Fornebu met behulp van ver- Op 67-jarigen leeftijd ia gisteravond In het ziekenhuis te Hoorn overleden de heer P. Stapel, uit Hoogkarspel, lid van Prov. Staten van Noordholland voor de Liberale Staatspartij, wethouder der gemeente Hoos karspel en oud-voorzitter van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw. De h^pr Stapel nam in het landbouwvereenigings- leven in Noordholland een vooraanstaande plaats in. Zoo was hij o.a. ook vele jaren voorzitter van de Vereeniging tot ontwik keling van den landbouw in Noordhollands Noorderkwartier. keersvliegtuigen. Dit aantal is vervolgens nog vergroot, doch het is onmogelijk te zeg gen hoeveel. Te Bergen zetten de Duitschers 5000 man aan land. De Duitsche opmarsch van Bergen uit werd een weinig ten oosten der stad tot staan gebracht. Twee Duitsche oorlogeschepen drongen de Ilaogcr fjord binnen, teneinde hulptroepen aan land te zetten en te trachten het schiereiland van Bergen af te snijden. Deze poging schijnt niet geslaagd te zijn. Rond Elverum is verwoed gevochten en i Duitschers zouden zich naar het Westen teruggetrokken hebben. Ilambro bevestigde voorts, dat het Noor sche oorlogsschip Olav Tryvason ter hoog te van Horten een groot Duitsch oorlogs schip, waarschijnlijk de „Gneisenau" en twee kleinere schepen tot zinken heeft ge bracht. Twee Noorsche duikbooten zijn ge zonken. De Olav Trygsavon heeft na een verwoed gevecht 400 man aan land gezet, die naar Oslo zijn opgemarcheerd. Tenslotte verklaarde Hambro nog, dat de westelijke mogendheden alle hulp hebben aangeboden, zonder dat Noorwegen een des betreffend verzoek heeft gedaan. Hij geloofde niet, dat Noorwegen overwoog, het buiten land om hulp te vragen. In de 36 gespannen uren, die ver- loopen zijn, sinds Parijs de eerste be richten hoorde over de Duitsche in vasie van Denemarken en Noorwe gen, is de stemming hier aanzienlijk veranderd, aldus de Parijsche corr. van de N.R.Crt., De verbazing van het eerste oogenblik heeft nu plaats gemaakt voor een voorzichtig opti misme. Men weet, dat de geallieerde vloten nu aan het woord zijn en men wacht niet zonder vertrouwen in hun macht op den uitslag van den strijd. Men begint er zich tevéns meer en meer rekenschap van te geven dat de Duit sche coup, die in het eerste oogenblik, mede tengevolge van een eenzijdige en onvolledige berichtgeving, reeds met succes bekroond scheen te zijn, nog allerminst compleet is en bij zijn snelle uitvoering een buitenge woon gewaagd avontuur zou kunnen blijken te zijn, Niettemin zijn de bladen verstandig genoeg te waarschuwen tegen een al te ge makkelijk optimisme. Zij wijzen er op dat in afwachting van nadere berichten omtrent de ontwikkeling van de Duitsche landing in Noorwegen en het succes van het geallieerde tegenoffensief nog weinig over liet vooruit zicht te zeggen valt. Het woord blijft aan de kanonnen. Het Parijsche blad, de „Temps" gaf gis teravond in een buitengewoon uitgesproken hoofdartikel zijn ideeën weer omtrent de houding die de kleine neutralen nu moeten aannemen. Het artikel is des te interessan ter, aldus de Parijsche corr. van de N. Rott. Crt., omdat het een logische uitwerking is de eenige die mij onder oogen is geko men van al de vragen en verwarde aan sporingen en verwijten aan het adres van de kleine neutralen, die men hier dagelijks hij kolommen in de couranten knn vinden. Het zij mij derhalve vergund er een uitgebreid resumé van te geven. De Temps gaat. zooals het een goed lo gicus betaamt, uit van een stelling of axi oma, de stelling zijnde dat het absoluut ze ker is dat Duitschland vroeger of later, het zij successievelijk hetzij tegelijkertijd, al zijn kleine nabuurstatên zal aanvallen, als die staten niet onmiddellijk maatregelen ne men om dit droeve lot te ontsnappen. Zij kunnen dit slechts doen door zich behoor lijk te wapenen en (hier gaat het om) tijdig een beroep te doen op den steun van de ge allieerden. Tijdig, aldus de Temps, wil zeg gen preventief. Immers, als men wacht tot Duitschland zijn aanval heeft ontketend zou het reeds te laat zijn om het betrokken land voor een inval te vrijwaren. De kleine neutralen hebben dus een keus te doen, niet zoozeer tusschen twee oor logvoerende staten of twee ideologieën, maar tusschen de politiek, die hun eigen veiligheid zoo goed mogelijk garandeert, en de politiek die die veiligheid blootstelt aan de ergste onzekerheid. De Temps is eerlijk genoeg om te er kennen dat het doen van deze keuze een aanval zou kunnen provoceeren (hoewel dat nog niet zeker is), maar, vraagt het blad, kunnen zij een oogenblik denken dat die aanval vroeger of later niet in. ieder geval zal komen? Conclusie: de Entente vraagt do neutralen niet partij voor hen te kiezen maar zij kan hun raden partij voor zichzelf te kiezen door zich tijdig te verzekeren tegen een invasie, waar passiviteit hen in geen geval voor kan vrijwaren. Naar DagensNyheter meldt, zijn de Noren er in geslaagd Hamar op de Duitschers te heroveren. De koning van Noorwegen verblijft nog steeds te Elverum. Voorts zou den volgens Svenska Dagbladet de Engelschen de Duitschers uit Narvik verdreven hebben, (Dit is een beves tiging van een bericht elders in dit nummer, dat oorlogsschepen te Nar vik mariniers aan land hebben gezet.) Fort Bolaerne nog in Noorsche handen Vanuit Oslo ziet men nog steeds de Noor sche vlag wapperen boven het fort Bolaer ne, aan de buitenkant van de Noorsche hoofd stad. De artillerie van het fort berokkent aan zienlijke schade aan de Duitsche transpor ten. Het fort Horten heeft gecapituleerd. „EN DAARVOOR BETALEN WIJ BELASTING". „En daarvoor betalen wij nu belasting", riep de president van de Amsterdamsche rechtbank uit, toen bleek dat een tijdelijk bij de Ned. Spoorwegen aangestelde amb tenaar, toch nog bleef doorstempelen en dat deed in den tijd dat hij op kantoor moest zijn. Hij wandelde kalmpjes weg. Over zijn extra inkomsten naast, zijn steun van f 14.zweeg hij een jaar lang. Toen kwam het uit. Bij de spoorwegen, aldus merkte de president verontwaardigd ojj, merkte niemand er iets van, dat verd. er een jaar lang iederen dag tusschen uit kneep om zijn steunboekje te laten afstempelen. Er wordt bij de spoor zóó hard gewerkt om de tekorten in te halen, dat niemand er iets van merkt, als een ambtenaar weg is. Daarvoor betalen we belasting. Wat u deed, verdachte, is een schande. Duizenden eerlijke menschen komen door u en uw soort te kort. U bent al eens eerder veroordeeld tot een voorwaardelijke straf. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden. Tegen een ambtenaar van de spoorwegen, die als getuige werd gehoord, zeide Mr. Boon, dat hij het onvergeeftijk vond, dat niemand verd.'s regelmatige afwezigheid heeft opgemerkt. Hoe is het mogelijk, dat dat een jaar heeft kunnen duren. Deze verd., aldus de Officier van Justitie, bestal de gemeenschap voor zeer langen tijd. Voor deze ernstige steunfraude eischte hij acht maanden gevangenisstraf. ZONDAG 1< APRIL. Gerei. Kerk. Wieringerwerf. voorm. 9.30 u. en nam. 2.30 uur. Cand. H. van Twillert. Slootdorp, voorm. 9 uur en nam. 2 uur, Ds. L. J. Goede. Middenmeer, voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur, Ds. Chr. v. d. Vliet Evangelisatie Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur Cand. G. J. van de Poll. Slootdorp, nam. 2 uur. Cand. van de Poll. Middenmeer, nam. 2 uur, Cand. v. d. Poll. Wieringerwerf, 's av. 7.30 uur Jeugdkring. SCHAGEN GEEN PLEZIERREISJE Onder geleide van brigadier Misbeek en veldwachter Flapper is de dader van den diefstal bij den veehouder Schoorl, de reeds genoemde W.. gistermiddag met den trein van 4.45 op transport gesteld naar Alkmaar. Hij is in het Huis van Bewaring ingesloten. SINT PANCRAS BEROEPEN, Tot, Gereformeerd Predikant alhier is be roepen candidaat A. Verschoor uit Amster dam. „DE TUINBOUW". De verecniging „De Tuinbouw" vergader de gisteravond in het lokaal van den heer Bouwstrn. onder leiding van den heer Jb. de Vries. Voorzitter opent met een welkom aan de vergadering toe te roepen. De win ter was lang en streng, bracht veel ongerief voor de,tuinders mee, hard moest worden gestookt om de kool en pootaardappelen voor de vorst te vrijwaren, vele malen moest liet ijs worden open gehakt. Een teleurstel ling was de tegenwerking van de Zuid. De overeenkomst was dat door hen het gedeel te zou worden gehakt vanaf Bus tot de wal van Timmerman. Vijfmaal is door bet be stuur gevraagd dit te doen. Ten slotte is dat gedeelte door onze leden opengehakt. Het is te hopen dat het volgende seizoen dit euvel niet meer voorkomt. Do 30 pet. nan- voerregeling is jammer genoeg in het niet geloopen. Nu zitten nog verschillende tuin ders met hun product, terwijl anderen reeds geruimen tijd los zijn; de prijzen loo- pen niet zoo als de verwachting was. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer A. Huibers of leden die zich niet aan de zetkoolregeling houden geroyeerd worden. Hier is wel over gesproken doch zoo ver is dit niet door gedreven. Medegedeeld werd dat de betaalmeester de belastingbriefjes in gesloten envelop zal overhandigen. Hiermede is deze kwestie op gelost. De behandeling van de beschrijvingsbrief had een heel kalm verloop. Omtrent de re kening werden eenige vragen gesteld om trent de begrooting. Het bestuursvoorstel om de gelden van het minimum prijzen- fonds op andere manier te besteden kon de goedkeuring van de vergadering wegdra gen. Het voorstel Hensbroek om voor de aanvoerders leden vrije toegang in het veilingsgebouw, werd na eenige bespreking aanvaard. Het voorstel van de „West" om liet parkeerterrein vrij te geven, word het prae-advies van het bestuur gevolgd. Voorstel de West om een studiecommissie in het leven te roepen werd door den voor zitter toegelicht. In Doetinchem worden de groenten gedroogd. Op geheel nieuwe banen werkt deze fabriek en brengt een uitstekend product in de handel. De versche groen ten kunnen niet overal heen worden gezon den doch in gedroogde staat is dit wel mogelijk. De uitvoering moet echter bij de organisatie blijven. De heer C. Duif is echter bang voor Coöperatieve grondslag in deze, gezien de ervaringen in het Westland in de vorige mobilisatie. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren K. Ursem. P. Zuurbier, J. Wit, N. Beets; P. Koning; C. Bakker, C. Boon, G. Schuur. C. Tromp; G. Rooij, C. Beek, C. Ivangh; P. de Wit; K. Glas. Jb. Bobeldijk, H. Olie, K. Bakker en het. bestuur. Na nog eenige bespreking over de zetkool regeling volgde sluiting. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. DE BOKKEN VAN DE SCHAPEN GESCHEIDEN. Geen contact tusschen neutrale middenstand en Hanze. VERGADERING LANGENDIJKER W.-, N.- EN VAKVEREENIGING. Ten lokale van den heer Kramer verga derde de Langendijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging. De opkomst was bevre digend. De eere-voorzitter, de heer S. Timmerman, leidde de vergadering, wegens mobilisatie van den voorzitter, den heer J. Keizer. Na voorlezing der notulen .werd meege deeld, dat een verzoek was ingekomen van de afd. Langendijk van De Hanze, om een contact-commissie te benoemen voor samen werking in verschillende aangelegenheden. Het bestuur zag weinig heil in zoo n com missie. Verschillende leden voerden hierover het woord, waarbij enkelen wel wat voor die samenwerking voelden, doch tenslotte werd goedgevonden geen medewerking aan de totstandkoming van een dergelijke contact commissie te verleenen. Daarna volgden bij monde van den heer D. Zeeman eenige mededeelingen betreffen de het. Borgstellingsfonds voor den Midden stand. In behandeling zijn 19 gevallen van Langendijker Middenstanders. De heer Jb. Smit deed rekening en ver antwoording van zijn gehouden beheer inza ke administratie van Ons Weekblad. De ont vangsten hadden bedragen f3793.43, de uit gaven f3562.94, zoodat er een batig saldo was van f230.49. De heer J. Schoenmaker deelde mee, alles in keurige orde te hebben bevon den. Uit het verslag omtrent de St. Nïcolaas-at- tractie, uitgebracht door den heer D. Zee man, bleek, dat het resultaat weer gunstig is geweest. In het bijzonder werd aan de heeren Zeeman en Schoenmaker dank ge zegd voor de vele moeite, die zij zich heb ben getroost. Bij de verkiezing van een bestuurslid in de vacature wijlen den heer C. van Zijl, werden door den voorzitter gevoelvolle woor den van dank gesproken aan de nagedach tenis van den overledene. In de vacature werd voorzien door de benoeming van den heer G. Hart te Oudkarspel. Als nieuw lid werd toegelaten de heer A. Schipper te Zuidscharwoude. Bij de rondvraag werden nog enkele min der belangrijke onderwerpen aangesneden, waarna onder dankzegging de vergadering werd gesloten. WIERINGEN DEN OEVER. ZE ZIJN ER NOGI Velen gingen uit van de gedachte dat de wilde zwanen er niet meer waren. Ze zijn er nog. énkele kan men eiken dag nog zien in het water aan den Oever. Een mooi gezicht! W1ERINGERMEER MIDDENMEER. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Gisteravond hield de middenstandsvereeni- ging haar jaarvergadering in het Hotel Smit te Middenmeer. Deze stond onder lei ding van den heer J. Vos, voorz. Deze heette de 26 aanwezigen hartelijk welkom. De secretaris, de heer Th. J. van Vegten, krijgt gelegenheid de notulen en het jaar verslag voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgt reke ning en verantwoording penningmeester, den heer A. van Oers. Deze brengt verslag uit van het financieel beheer. Er is een goed saldo Voorz. dankte den heer van Oers voor zijn keurig werk. Namens de contactcommissie bracht de heer H. J. Eichner verslag uit van de boe ken en bescheiden, welke keurig in orde werden bevonden. Aftredend als bestuurslid waren de hee ren Th. J. van Vegten en A. van Oers. In hun plaats werden benoemd de heeren II. J. Meijer en A. C. van Oeveren. die hun benoeming aannamen. Tevens kon nog worden medegedeeld, dat er weer twee nieu we leden werden toegelaten. Van de rondvraag werd nog door en kelen gebruik gemaakt. De voorz. dankte allen hartelijk voor hun opkomst en sloot deze vergadering. WIERINGEWERF. AFDEELING LUCHTBESCHERMING. Gisterenmorgen vroeg werd door de Lucht beschermingsdienst een oefening gehouden, welke volkomen geslaagd mag heeten. Gevraagd, tegen Mei een voor dag of dag en nacht, b^j D. P. RAAT, Schagen. VOERBIETEN te koop, bij PIET IvEPPEL Bz., Kleine Sluis 83, Anna Pau- lowna. Te koop: Eig. Pootaardappelen A, Voer- bieten en Voeraardappelen. Wed. R. KEPPEL, Kerkweg 1, Anna Paulowna. Gevraagd: NET MEISJE, voor d. of d. en n. Inlichtingen A. v. ZANDWIJK, Beneden- buurt, Anna Paulowna. ELECTR. SINGER NAAI- MACHINE nieuw, f30 goedkooper. OoTc op afbet. H. J. PIT, Oudesluis. SLOOTDORP VOORNAAM! Achter hotel „De Wieringermeer" alhier bevindt zich thans Slootdorps hondenkennel. Zeven prachtige ras-echte windhonden van het soort Barzoi, de zgn. Russische honden aristocraat, verblijven er in een ruim hok voorzien van een flinke ren. Natuurlijk trek ken de zeldzame en prachtige dieren de aandacht van menigeen. GEHEELONTHOUDERS VERGADEREN In het gymn. gebouw alhier, werd Woens dagavond een vergadering gehouden van de Ned, Vereeniging tot, afschaffing van alcoho lische dranken. Een welkomstwoord sprak de heer R. Oos- terveld. Voorlozing der notulen geschiedde door mej. A. Kingma, secretaresse. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Een keur van ingezonden en mededeelin gen werd in vlot tempo behandeld. Een zeer interessant verslag werd daarna gegeven door den lieer R. Oosterveld van de in Alkmaar gehouden N.A.P.C. vergadering. Eenige urgente kwesties betreffende ver spreiding van de Blauwe Vaan en contri butieregeling werden aan een algemeene be spreking onderworpen. Na de pauze werd door den heer U. Jonstra een belangwekkende bijdrage geleverd, waar van door de aanwezigen zeer werd genoten. Een en ander werd afgewisseld met het zingen van toepasselijke liederen. ANNA PAULOWNA VOLKSONDERWIJS. Misschien hebben dezen keer de afwezigen een gelijk", zei de heer Van Dijk in zn ope ningswoord op den Volksondervvijsavond. die Woensdag in Veerburg werd gehouden. Spr. toch moest aankondigen dat het hoofdbe stuurslid, Van Dijke, niet was gekomen, en ook de aangekondigde films niet vertoond zouden worden, omdat de operateur op z'n reis vanuit Zwolle in Amersfoort gestrand was. Gevolgen van den beperkten treinen loop! Nadat een trio, bestaande uit de dames Bakenvan der Waal en Kater en den heer Kossen, een paar nummertjes had gespeeld, nam de heer Van Dijk de taak van den aan- gekondigden spreker over en hield een lezing over: Waarom lid van Volksonderwijs? In tegenstelling tot hen, die meenen dat er in Anna Paulowna weinig aanleiding is tot actie voor Volksonderwijs, vond spr. dat deze er zeker wel was. Inderdaad, is hier niet te klagen over de houding van het gemeentebe stuur tegenover het onderwijs, maar, vroeg spr. zich af, zal dat altijd zoo blijven? En dan men moet den strijd van en voor „Volksl onderwijs" in grooter verband zien en overal de gedachte levendig houden, dat liet moge lijk moet zijn de jeugd van Noderland ver eend op één school te krijgen. Ter aanvulling las mej. Blok: „De Sterren", „Als ge maar..en „Moed", alle van Adama van Schcltema, mej. Rezelman droeg „De Suikertante", van Speenhof en „Napoleon Bonaparte" voor en mej. Kater las een ge deelte uit „De kleine parade". Ook het trio liet zich nog een paar maal hooien en nadat de heer Van Dijk alle gedankt had, die door hun medewerking hadden gezorgd, dat men toch van een geslaagden avond kon spreken, maakte Ds. Vorstman zich tot tolk der aan wezigen en complimenteerde den heer Van Dijk, die zich zoo plotseling en met zoo n kor ten tijd van voorbereiding voor de moeilijk heid geplaatst zag den spreker te vervangen en zich zoo goed van de zich zelf opgelegde taak kweet. SCHAGEN, 11 April 1940. 3 paarden 250—450; 45 gcldekoeien 120—190; 20 id. vette 200—280; 40 kalfkoeien 1S0—260; 358 nuchtere kalveren 615; 357 overhouders 17—23; varkens magere 3242; 39 biggen 1422; kippen 0.751.25. AMSTERDAM, 10 April. Veemarkt. 179 Vette kalveren: le kw. 8288 ct„ 2e kw. 70-90 ct., 3e kw. 60—68 ct. per Kg. levend gewicht; 110 nuchtere kal veren f 610 per stuk, 91 varkens: vleesch* varkens, zware varkens en vette varkens 7073 ct. per Kg. slachtgcwicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. WAMENHUIZEN, 10 April. Uien 1.90—2.20. roode kool 7.30—S.30, gele kool 4.905.60, Decnsclie witte kool 4.50— 4.80. Aanvoer: 1400 Kg. uien, 40S00 Kg. roo de kool, 7800 Kg. gele kool. 35500 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 11 April. Aanvoer: 450 Kg. aardappelen: grooten 2.eigenheimers 1.70, evel. 2.50, 7600 Kg- uien 1.50—2.60, drielingen 1.—, grove 1.20— 2.10, 4000 Kg. peen 1.60-2.40. 2200 Kg. kroten 1.50—2, 35200 Kg. roode kool 7.30— 8.50. gele kool 4.50-5.10. NOORDSCHARWOUDl 11 April. Uien 130210; grove 160210; peen 170— 250; roode kool 750—860: gele kool 5—540: d. witte kool 450470.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6