Hollands Noorden wordtweerrijker! Drogen van groente, zaak van de tuinbouw *'*\r m Woensdag 17 April 1940 Vooruitgang over de geheele linie GOUDEN KROON OP GRIIZE HAREN K* L&'f Tweede blad 1938 1939. f 1820 f 1876 1616 1741 h 1G73 1687 1550 1636 1390 1534 145G 1516 Inkomens in Schagen en omge ving stijgen. In ons blad van 29 Maart hebben wij een overzicht gegeven van de \eranderingen die in het laatstverloopen belastingjaar tot uit drukking kwamen in de welstands-verbrei ding in Schagen en de nabij gelegen gemeen ten. Daaruit bleek hoeveel inwoners een ze kere mate van welstand genieten. Hoe groot deze welstand is kon uit de toen vermelde cijfers echter niet blijken. Toch is voor een juist inzicht in liet welstandspeil van de be volking van onze woonplaats en haar omge ving noodig, ook dat te weten. Wij vermelden daarom hieronder hoe groot het gemiddelde inkomen van onze be lastingplichtigen was in het voorlaatste be lastingjaar (1938) en hoe groot het in het laatste belastingjaar bleek te zijn (1939). Gemiddeld inkomen. SCHAGEN Anna Paulowna Warmenhuizen Barsingerhorn Callantsoog Sint Maarten Bij de beoordeeling van de veranderingen, «die blijkens bovenstaande cijfers in het ge middelde inkomen van de belastingplichti gen zijn tot stand gekomen, dient wel te wor den bedacht, dat zoowel stijgingen als dalin gen in dit opzicht veroorzaakt kunnen wor den door volkomen tegenovergestelde om standigheden. Dalen kan het gemiddelde inkomen n.1. in de eerste plaats, doordat inderdaad alle of 'n groot deel van de belastingplichtigen min der verdiend hebben dan in liet voorafgaan de jaar. In dat geval wijst de daling van liet gemiddelde inkomen duidelijk op een onbe vredigende ontwikkeling van de financieele positie der bevolking. Maar er kan ook iets geheel anders gebeurd zijn. Het is mogelijk, dat een vrij groot aantal inwoners, die voor heen wegens te geringe inkomsten niet be lastingplichtig waren, nu voor de eerste maal onder de aangeslagenen zijn opgeno men. Hun inkomen zal in den regel nog niet terstond hoog zijn: in de meeste gevallen zal het, althans aanvankelijk, nauwelijks boven de grens van den belastingplicht uitkomen. Zulke betrekkelijk lage inkomens drukken natuurlijk het gemiddelde van alle aangesla genen omlaag. Toch is een dergelijke daling dan geen symptoom van een verminderde welvaart. Integendeel! Omgekeerd kan een stijging van het gemiddelde inkomen wijzen op over het algemeen grooter geworden verdiensten, en dan is zulk een stij ging natuurlijk weer een duidelijk welvaarts-symptoom, maar ook is het geval mogelijk, dat een aantal voorheen wel lage, maar tocli altijd nog wel belastingplichtige inkomens tot beneden de belastinggrens zak ken. Het wegvallen van deze betrek kelijk geringe inkomens doet dat het gemiddelde van de overgeblevenen omhoog gaan, maar de stijging is dan natuurlijk volstrekt geen gun stig symptoom. Bij het trekken van conclusies uit boven staande cijfers dient dus terdege rekening te worden gehouden met de vraag, waaraan de verandering in de gemiddelde inkomens Valt toe te schrijven. In Schagen nam het gemiddelde inkomen van de aangeslagenen in het laatste belas tingjaar ten opzichte van het voorafgaande met f 56.toe terwijl bovendien het aantal aangeslagenen zelis nog een geringe vermeer dering onderging. Dit tezamen is das alles zins bevredigend te achten. In alle Neder- landsche gemeenten met een inwonertal van twee tot vijfduizend tezamen genieten de be lastingplichtigen gemiddeld een inkomen van f 1833. Dit gemiddelde weet Schagen dus {behoorlijk te overschrijden. Anna Paulowna zeer gunstig. In Anna Paulowna ging het gemiddelde Inkomen der aangeslagenen met f 125.om hoog. Daar dez estijging volstrekt niet valt toe te schrijven aan een wegvallen uit de groep belastingplichtigen van een aantal Voorheen reeds kleine inkomens, maar inte gendeel gepaard gaat aan een toename van het aantal aanslagen, wijzen deze cijfers dus op een relatief zeer gunstige ontwikkeling Van de financieele positie der bevolking ter plaatse. Gemiddeld genieten dc belasting plichtigen in de gemeenten met vijf tot tien duizend zielen, waartoe dus ook Anna Pau lowna behoort, echter een inkomen van f 1935.— en hij dit rijksgemiddelde moet An na Paulowna dus nog wel zeer ver ten ach ter blijven. Hoe bevredigend de nieuwste ge gevens dan ook zijn. de vooruitgang die in het laatste belastingjaar tot uitdrukking is gekomen, is bij lange niet voldoende geweest om den achterstand ten opzichte van het rijksgemiddelde in te halen. Ook Warmenhuizen gaat vooruit. In Warmenhuizen ging het gemiddelde in komen van de aangeslagenen met f li. naar boven. Daar in deze plaats het aantal aanslagen per duizend zielen zeer sterk ge stegen was, kon hier eerder een daling van het gemiddelde inkomen bcrwacht zijn. Dut in jilaats van de verwachte daling nog een stijging geboekt kon worden, wijst wel op een alleszins belangrijke vooruitgang. Maar overigens blijft ook Warmenhuizen bij het betreffende rijksgemiddeldc van f 1S33. nog heel wat ten achter en wat wij hierboven opmerkten over Anna Paulowna geldt dus evenzeer voor Warmenhuizen. in de drie gemeenten, Barsingerhorn, Cal lantsoog en Sint Maarten, ging het gemid delde inkomen eveneens vooruit. In Barsin gerhorn steeg het met f 86.Voor een deel moet dez estijging worden toegeschreven aan de vermindering van het aantal belasting plichtiggen, maar deze daling was toch tc gering om een zoo betrekkelijk belangrijke stijging van liet gemiddelde geheel te kun nen verklaren. Hier moet dus ook wel dege lijk een reëcle stijging van tal van inkomens hebben plaats gexonden. In Callantsoog nam het gemiddelde inkomen met niet minder dan f 144 toe. en dat terwijl in deze gemeente toch ook ecnige toename van het aantal aanslagen een neerdrukken- den invloed op liet gemiddelde heeft uitgeoefend. Hier komt dus een be duidende versterking van dc financi eele positie der bevolking tot uit drukking. St. Maarten aan den kop. In Sint Maarten was de toename van het aantal nieuwe aanslagen het grootste van alle gemeente uit onze omgeving. Desnictte gen staande nam het gemiddelde inkomen van alle belastingplichtigen dooreen geno men nog met f GO.toe. Ook hier komt in de cijfers dus een belangrijke verbetering tot uitdrukking. Een vergelijking met het rijks- gemiddelde stemt evenwel minder bevre digend. In alle Nedcrlandsche gemeenten met minder dan tweeduizend zielen tezamen genieten dc belastingpliclitingcn n.1. gemid deld een inkomen van f 1752.— en hierbij blijven dus alic gemeenten, die in onze om geving tot deze groep behooren, aanmerke lijk ten achter. Meervoudige Strafkamer. (Zitting van Dinsdag 16 ApriL) DE ONEERLIJKE BELASTINGOPI1ALER. In de zaak tegen S. 11. v. D. te Alkmaar werd verd. veroordeeld' tot een gevangenis straf voor den tijd van 8 maanden wegens verduistering van belastinggelden ten be drage van f 3084.05. (De ciscli van den Offi cier luidde eveneens 8 maanden gevangenis straf.) Algemeenc vergadering L.G.C Niet te veel ambtenaren ver zocht Koedijk, en waardige stilte op de veilingen gewenscht. Heel Nederland zal niet direct ge droogde groenten eten. De Langcndijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk hield Dinsdagmiddag in café Mantel tc Hensluoek dc algemeene jaarvergadering onder leiding van den lieer S. de Boer Kz. Deze vergadering werd door een groot aan tal personen bijgewoond. Als gast waren o. ui. aanwezig (ie inspecteur v. d. tuinbouw, ir. Van der Plasschc," de rijkstuinbouwcon- sulent, ir. C. Rietsoma, dc burgemeesters v. Hensbroek en Broek op Langendijk, de heer J. J. Klant, secr. Prov. Commissie, vertegen woordigers der zusterveilingen „De Koop handel'' en verscheidene tuinbouxvonderwij- zers. Voor dc openingsrede van den voorzitter verwijzen wij naar elders in dit nummer. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Visser, waarvan wij reeds eerder een uittreksel publiceerden, werd aldus vast gesteld. Dc heer Jb. de Vries, St. Pancras stelde ecnige vragen over de gemobiliseerden tuin ders, wat de L.G.C. doet om meer zakenver- lof te krijgen voor hen. Critiek uitte spr. op het plotseling instellen van de ophaaldienst en het benoemen van een ambtenaar voor f 1500.per jaar. De rekening van den penningmeester sloot voor wat de groentenveiling betrof met een nadcelig saldo van f 1032.62. Dc rekening van dc bollenveiling sloot op een totaal van f 18110.89, waardoor f 1000 op emballage f 531.95 op nadeclige saldi van vorige ja ren en f 13007.55 op dubieuze debiteuren kon worden afgeschreven. „De West" Koedijk adviseerde het ambte narencorps niet te sterk uit te breiden. Et- wordt steeds voorzichtigheid mee betracht, deelde voorzitter mede. De rekening werd aldus vastgesteld. De volgende algemeenc vergadering zal worden gehouden te Zuidscharwoudc. Plaats vervanger Heerhugowaard. Opheffing minimumprijzenfonds Het bestuur stelde voor de gelden van het minimumprijzenfonds tc storten in de kas der verceniging. Deze te gebruiken voor het toegezegde l*i van den omzet van 1938 aan het Centr. Bureau en verder voor afschrij ving. Aangenomen. Leden vrijen toegang in het vei lingsgebouw. De vereen. Hensbroek stelde voor. aan de leden van aangesloten vcreenigingen het recht te geven, op de veilingsuren zich in het vcilingsgebouw te begeven zonder het be talen van entreegelden. Het bestuur kan zich volkomen met het voorstel vereenigen. Ook dit voorstel werd zonder ecnige be spreking aangenomen. De leden werd wel verzocht de noodige stilte te betrachten in dc veiling. Gratis parkeeren. Dc vereen. „De West" te Koedijk stelde voor, hei parkeeren op het terrein der L.G.C, en de ligplaats voor de schepen aan de moer gelegenheden hij de veiling gratis te doen zijn. Voorts, dat de lossing van de producten dan in het centrum van de veiling en het spoorterrein verplicht wordt gesteld. Voor de daardoor ontstane mindere in komsten van de L.G.C. wilde „De West" een contributie van f 1.— per lid van alle leden heffen. Het Bestuur is dit voorstel zeer sympa thiek. Het zou de contributieheffing willen laten vervallen, daar het van oordeel is. lat wanneer de omzet lioven f 1.500.000 blijft, het niet noodig is, de leden een extra contributie te laten betalen. Het voorslcl-Koedijk werd verdedigd dooi den heer P. Zwetsman, waarbij spr. aan drong, de verplichting tot het laden bij de veiling en spoor en de contributieheffing te handhaven, al wilde hij de contributie op f 0.50 bepalen. Voorz. was het met Koedijk eens, maar wilde de verplichte lossing niet zoo plot seling doorvoeren. Hij wilde het een jaartje proheeren door verzoeken. Dan kunnen we altijd nog zien. De financieele hand was vooiv.. sterk genoeg, nu de leden Vi pet. van hun omzet voor het terrein betalen. Na nog een laatste poging van den heer Zwetsman om de contributie er door te krijgen, nam De West tenslotte genoegen met de gedane toezeggingen en werd het prae-advies aldus aangenomen. Studiecommissie voor tninbouw- aangelegenbeden. De Wast stelde verder voor, een studie commissie in liet leven te roepen uit aller lei instanties op tuinbouwgebied, om de mogelijkhei te onderzoeken van centralisa tie van den handel en industrialisatie van den tuinbouw. Het bestuur schreef in liet prae-advies, dat blijkens ingewonnen ad vies. deze heide punten reeds de voortdu rende aandacht hebben van het C B. Voorz. voegde hier nog aan toe, dat dc bedoeling is, exportmogelijkheden te zoe ken voor het gedroogde product, om niet in concurrentie te komen met de versche groenten. In verband met dit voorstel heeft de heer Van der Plassche hierna zijn inleiding gehouden over HET DROGEN VAN GROENTEN EN FRUIT. Spr. begon met een terugblik te werpen op de methoden welke voorheen werden toe gepast bij liet drogen en conserx eeren van groenen en fruit. Het drogen is op den achtergrond geraakt door liet steriliseeren, hetgeen hygiënischer was. Spr. vestigde er de aandacht op. dat drogen een goedkoop conserveeringsmiddel is. Het product is lang en goedkoop te bewaren doordat het weinig plaats inneemt, hetgeen ook op de transportkosten van invloed is. Gedroogde producten zijn om deze redenen en ook om dat ze spoedig klaargemaakt kunnen wor den, van groot belang voor leger en vloot, expedities naar vreemde landen enz. Het gedroogde product behoudt volgens voe dingsspecialisten zijn voedingswaarde, hoe wel het iets bij het versche ten achter staat. Ecnige energieke drogers hebben be reikt dat een gedroogd product verkregen wordt, dat het versche zéér nabij komt. In de jaren der tuinbouwcrisis is men met de bestudeering der mogelijkheden tot het drogen van overschotten begonnen, het geen uit alg. economisch oogpunt bezien juist is. Als men weet waarheen men moet met de overschotten, is liet gemakkelijker prijs- regclend op te treden aan de veilingen. Kon kwaliteitsproduct moet worden vervaardigd. Dit tot stand te brengen is een kwestie van organisatie. Verschillende vragen werden gesteld. N. a. v. deze vragen zeide de heer Van der Plas sche o.m!, dat het drogen met dit nieuwe, systeem wel iets duurder is, doch voor het verkrijgen van een betere kwaliteit is het toch noodig. Dc gedroogde groenten worden niet te duur. Dc hooge prijs per kilo schrikt wel af, maar men vergeet dat door toevoeging van water het product zijn natuurlijke vorm terugkrijgt en dan 10 maal zoo zwaar is. Men moet niet denken dat heel Nederland direct gedroogde groenten zal eten. De vraag van den heer Butter of men op de medewer king der regecring zon kannen rekenen, kan spr. niet beantwoorden. Daarover zullen Centr. Burean en Regeering het eens moeten worden. Het moet echter geen Regeerings- zaak worden. Het zelf contact zoeken met de consumenten werkt ontwikkelend op den tuinbouw. Spr. wees er verder nog op, dat men voor het drogen geen grondstoffen be hoeft in te voeren, hetgeen ook van belang is. Mogelijkheden van export naar verafge legen landen zullen wel bestaan. Dc lieer Butter drong aan, het Centr. Bii- reau aan te sporen in samenwerking met dc standsorganisaties deze zaak ter hand te ne men. Voorzitter zegde toe, deze kwestie warm tc zullen houden. O. die krant.... In dc rondvraag heeft de heer Zwetsman, Koedijk, er op gewezen, dat liet onaange naam voor de tuinders was. dat in de krant heeft gestaan, dat de spoorwagons te licht waren. Dc tuinders hebben niet te weinig geleverd! Spr. vond de prijzen der landbouwpro ducten te laag voor den tuinbouw en vroeg een hartelijker ont\ angst op het kantoor van den secretaris. Niet te luid roepen_ Voorzitter was van mcening. dat het te weinig gewicht leveren niet alleen bij de tuinders zit. Dat niemand te weinig gele verd heeft, durft spr. niet zeggen. Spr. weet niet, hoeveel boete er is opgelegd. Indertijd is er wel eens te kort geleverd. Er zijn wel klachten van de afnemers ontvangen. Bij een proefneming is gebleken, dal net ge wicht der gecontroleerde wagens wel klop te. maar dat toch te weinig was geleverd door een enkele. .Het spijl voorz. wel. dat het in dc krant gestaan heeft. De tuinders worden altijd zoo goed mogelijk tc woord gestaan. Dc landbouwproducten zijn inder daad te laag. Met de kostprijsberekening is men op den goeden weg. De x eilingleiders hebben al het mogelijke gedaan de aanvoerregcling zoo goed mogplijk te doen verloopen. Burgemeester Kooiman heeft namens de gasten de aanxvezigen toegesproken, zijn be wondering uitsprekende voor dc energie en het optimisme, dat dc tuinders steeds ge toond hebben. Na een sympathieke toespraak van «irn heer J. Kliffen, voorz. van den Noorder- marktbond. volgde sluiting. GOUDEN BRUIDSPAAR. Vandaag herdenkt het echtpaar P. Stam en Tr. Smit t« Lutjexvinkel zijn 50darig hu xvelijksfeest. Beiden genieten nog een goe de gezondheid, de bruidegom werkt nog steeds alle dagen, terwijl de bruid haar huishouden nog met ongexvektheid vervult. Natuurlijk zijn ze vanaf hun eerste huwe lijksdag lezers van de Schager Courant de eerste jaren samen met een huur, later abonné. We wensehen het echtpaar met hun kinderen en kleinkinderen een gezel ligen dag en spreken den wensch uit dat ze dezen dag nog jaren in gezondheid mo gen gedenken. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. IN ANDERE HANDEN. Het huis met koolboel en erf van den heer P. Bcers, staande naast de zuurkoolfabrick van den heer N. de Nijs, is. naar xve verne men. bij onderhandschen verkoop overge gaan in eigendom van den laatste. AMBTENAAR BURG. STAND. De heer K. G. Reinders heeft bedankt als derden ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De raad is tegen Donderdagavond tot een openbare vergadering bijeengeroepen, xvaar- in o.m. aan de orde zal komen de aankoop van een aantal perceelen, huizen en lande rijen. ten behoeve van den rijxveg naar den Hasselaarsxveg. ZUPE HINDERWET. Door het bestuur xan de Coop. Zuivelfa briek „De Dageraad" te Burgerbrug, is bij het Gemeentebestuur ingediend, ingevolge de bepalingen der Hinderwet, een verzoek om vergunning tot het uitbreiden xan dc zuivelfabriek. BURGERBRUG. TIJDELIJK ONDERWIJZERES. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier, is benoemd inej. A. M. Jcnse te Den Helder, zulks wegens ongesteldheid van mej. Boekhoff. VERLOTING. B. en W. van Zijpe hebben aan het be stuur van dc R.K. Kerk alhier toestemming verleend tot liet houden van eeirTUeine ver loting. De haten zullen worden aangewend voor onderhoud van de kerk. WARMENHUIZEN ACTIE TEGEN DE LUCHTBESCHER MINGSDIENSTEN. E.H.B.O.-leden willen alleen bij den geneeskundigen dienst. Maandagavond had de jaarvergadering plaats van de vereeniging E.H.B.O.. Schoorl- dam en Omstreken, in liet voormalige schoolgebouw te Schoorldam. Vooi-zitter, de heer P. Mantel, ojiendc de vergadering en heette de leden welkom en in liet bijzonder den heer Van Dalen uit Alkmaar, leider van onze cursusavonden. Uit blijk van xvaardeering werd hem door voorzitter namens de vereeniging een enve loppe niet inhoud ter hand gesteld. De heer Van Dalen bracht hiervoor zijn dank. De secretaris, de heer K. Half, gaf het jaarverslag xveer, xxaarin gememoreerd was xvelke werkzaamheden door de vereeniging xvaren verricht. Viermaal was hij ongevallen practische hulp verleend door de leden. Op 31 December 1939 lelde de vereeniging 53 donateurs. Den secretaris werd dank gezegd voor zijn uitvoerige notuleering. Rekening en verantwoording van de pen- ningiucestcrcsse mevr. WildeboerKoedij ker. De ontvangsten bedroegen f70.79V£. uit gaven f 12.H31.'2, batig saldo f28.33. Bij monde xan den heer P. Rempt werd verklaard, dat alles in goede orde was bo- vonden. Voorzitter dankte de penningmeeste- resso voor haar goed en ijverig beheer. Bij acclamatie werd mevr. Wildeboer-Koc- dijker herkozen. Rondvraag- Besloten is om de groote en kleine ver- handtrommels te laten bijxuilen op kosten van de kas. Goedgevonden is om a.s zomer een buitenocfcning te houden. Aan de Red- dings-hrigade tc Alkmaar zal worden ver zocht een demonstratie-avond te mogen bij wonen met onze leden. Vervolgens komt ter tafel de taak van onze leden voor de luchtbescher ming. Door den docent Dr. van Hes teren zijn destijds de namen der E.H.B.O.-leden genoteerd en deze zouden worden doorgegeven aan het Hoofd v. d. Luchtbeschermingsdienst Hierdoor dan zouden bedoelde leden worden ingedeeld bij den geneeskun digen dienst. Thans xvordt blijkbaar hiermede geen rekening gehouden, omreden voor den luisterpost-dienst ook E.H.B.O.-leden worden ver plicht. Volgens de xvetteüjke voor schriften schijnt deze regeling niet toelaatbaar te wezen, om E.H.B.O.- leden met andere diensten te belas ten! Voorzitter draagt den serretaris op een schrijven te richten aan het Hoofd v. d. Luchtbeschermingsdienst om tegen deze re geling ernstig te protesteeren. Hierna volgden nog enkele besprekingen van huishoudclijken aard. De heer Van Dalen verklaarde op rijn steun en medewerking te kunnen rekenen voor liet volgende seizoen en verwachtte dit ook wederzijds. Hierna sluiting. BARSINGERHORN „MADAME CURIE" De afd. Barsingerhorn van den Bond van Boerinnen e.a. Plattel. Vrouwen hield Maandag een bijeenkomst in de kleine zaal van ..De Fortuin", waarbij de heer Span, uit Winkel heeft gesproken over het beken de boek „Madame Curie". De vergadering was niet druk bezocht. Een 30-tal dames was aanwezig. De weg blijvers hebben echter ongelijk gehad. Dc heer Span heeft „Madame Curie" be handeld op een wijze, die oen groote be langstelling verdiende. Met gespannen aan dacht hebben de dames den spreker ge volgd. waarbij de prachtige voordracht van den heer Span. wel sterk opviel. Mevr. Loggers was dc tolk van allen, toen zij een woord van xvelgcmeenden dank sprak. Tot slot nog enkele mededeelingen. w.o. het doorgaan van de cursus voor kinder verzorging. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. De Ned. Herv. Gemeente Heerhugowaard- Veenhuizen heeft toezegging van Beroep uit gebracht aan Ds. J. de Bruijn te Gasselte (Dr.). SCHAGEN ER VIELEN KLAPPEN. Was het vroeger jaren pais en vree tus- schen onze taxichauffeurs, den laatsten tijd, na de komst van een nieuwen collega, bo tert het niet erg tusschen de hecrcn. Nadat verleden week de chauffeur K. proces-ver baal had laten opmaken tegen zijn collega F. wegens bcleediging. is Maandag aangifte gevolgd wegens mishandeling. Naar ons werd medegedeeld, was F. zoo hoos om het eerste proces-verbaal, dat hij K. op het Stationsplein een klap gaf. Vrede is ook hier goedkooper WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedroeg op Zater dag 13 April j.1. 27, waarvan 20 in de werk verschaffing, en 1 in de steunregeling. In 1939 xvas het aantal 54,•waarvan in xvcrkverschaffing 43 en in de steunregeling 6 personen. In 19:18 was het aantal 106, waarvan in de werkverschaffing 47 en in de steunregeling 29 personen. Het aantal werkzoekenden bedraagt thans 30 en wel als volgt: 1 let tentetter, 8 grond- werkers, 2 timmerlieden, 3 losse arbeiders, 13 landarbeiders. 1 hloemistknecht, 1 klei ne koopman en 1 stukadoor. HINDERWET Bij Kon. besluit is aan het Provinciaal bestuur vergunning verleend tot het op richten van een benzine-hewaarplaats met aftapinrichting te Schagen aan het I-aan- plein zulks ten behoeve van het waterlei dingbedrijf. COLLECTE. Door B. en W. is aan het bestuur van den nationalen reclasseeringsdag toestem ming verleend tot het houden van een col lecte op 1 Juni a.s. HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Door B. en W. is aan het bestuur van de afd. Schagen van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" toestemming verleend tot gebruik xan een lokaal xan de Openb. lage re school voor het houden xan een cursus in huiselijke ziekenverpleging, ingaande 10 Mei a.s.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5