rT~ yverzicht De Pettemer reddingsploeg Baitenlandsch Een zware taak voor de veilingleiding Ingezonden Veehouders zonder hooi Overtollig haar Terlep's Drogisterij NEDERLAND-BELGIË GAAT DOOR VAK GEELEN's GESCHENKENHUIZEN Marktberichten enorme krachtsinspanning in het noorden aan beide zijden. de houding van italië en van rusland. Na de plotselinge actie van de vorige week, is een periode gekomen van betrek kelijke rust. Deze ru.st echter is stellig ten deele slechts vermeend en dat we iets als een ruststand waarnemen, spruit ©enerzijds voor uit het feit, dat tegenwoordig alleen buitengewone gebeurtenissen den mensch uit zijn evenwicht vermogen te brengen en dat dingen als b.v. zeegevechten van niet te grooten omvang nauwelijks meer als bijzon dere evenementen worden aangevoeld. An derzijds dringt de enorme activiteit, welke de laatste dagen zonder oenigen twijfel door beide oorlogvoerenden is ontwikkeld, onvoldoende tot den doorsnee-burger door, terwijl de getroffen maatregelen waarschijn lijk eenst na verloop van tijd tot resultaten kunnen voeren. Ten aanzien van die zeegevechten zij op gemerkt. dat een treffen op groote schaal, vrij zeker tot de onmogelijkheden is gaan behooren. De Duitsche vloot is verspreid en voor een niet onbelangrijk deel vernietigd. We zullen wellicht af en toe worden verrast door berichten omtrent gevechten op kleine schaal, gelijk dezer dagen te Narvik, waar, volgens een Engelsch bericht, de zeven al daar gestationneerde Duitsche torpedojagers tot zinken zouden zijn gebracht. Verder wij zen we op de mededeeling. volgens welke het Duitsche v&stzakslagsrhip „Admiraal Scheer" door eenige torpedo's zou zijn ge makt. Waar de Engelsche admiraliteit bij ieder voorkomend geval wel zal zorgen voor het noodige overwicht aan de zijde van de Engelsche vloot, lijkt het lot der Duitsche vloot langs de Noorsrhe kust bezegeld en zulks te zekerder, naarmate, door resulta ten als te Narvik, meerdere eenheden vrij komen om dc noe rosteerende Duitsche te bedwingen. Het vliegtuig lijkt niet bij machte hierin verandering te brengen. Intusschen zou hef dwaas zijn te, veronder stellen, dat Duitschland. nu het eenmaal het avontuur met Noorwegen Is begonnen, niet. hemel en aarde beweegt om het alsnog te winnen. Dat de eerste zet inderdaad met ontzagwekkende kracht is geschied, wordt duidelijk aangetoond door het feit, dat de verschillende bezettin gen in Noorwegen zich tot dusverre hebben weten te handhaven. Waar men niet precies weet. welke tegen actie door Nooren en Geallieerden is ontwikkeld, is nog moeilijk te zeggen, welke beteckcnis aan dit zich-nog-handhaven moet worden gehecht. Nu moge het waar zijn, dat het gedu rende een week kunnen standhouden niet. zoo bijzonder indrukwekkend behoeft te worden genoemd, rondom Oslo is een niet onbelangrijk deel van Noorwegen bezet en, hoewel hier geregeld wordt gevochten, is er van een terugwijken der Duitschei-s geen Sprake, zoodat het verkeerd zou zijn, er tc weinig gewicht aan te hechten. Dc moeilijkheid voor Duitschland is na tuurlijk gelegen in dc geregelde versterking en bevoorrading en men mag rustig aanne men. dat deze waarlijk geweldige opgave de heeren te Berlijn volkomen in beslag neemt. Te water schijnt dit niet mogelijk. Engeland heeft enorme mijnenvelden gelegd, die het verkeer prartisch stil leggen en daarnaast beheerscht de Engelsche vloot de zee. Twee andere wegen voeren naar Noor wegen. Dc ecne via Zweden, dat echter ondub belzinnig heeft laten weten, geen doortocht te zullen verleenen. Zoodat het forceercn er van in ieder geval tijd zou kasten. Hoeveel, dat weet men niet. Want Zweden, dat thans heeft gemobiliseerd, heet het best bewapende der Scandinavische rijken. De andere weg gaat door de lucht. Afge zien van hert feit. dot zulk ©en vervoer slechts gebrekkig kan zijn, omdat het transport van geschut en munitie op ©enigszins omvangrijke schaal niet mogelijk schijnt, dient Duitschland deze weg, wil het er een behoorlijk gebruik van kunnen ma ken. ook te beheerschen. Aannemende, dat de Geallieerde en dc Duitsche luchtstrijd krachten ongeveer tegen elkaar opwegen, is er van beheerschen dus allerminst spra ke. waarhij men dient te Indenken, dat zwaar beladen transportvliegtuigen zeer ge handicapt zijn bij hun verdediging tegen plotseling opduikende gevechtsmachines. Opgeven van het avontuur zou an derzijds voor Duitschland een zwa re sla» beteekenen. Niet alleen zou het inhouden de aanvaarding van een directe nederlaag, daarnaast zou Hitlor zijn greep op Scandinavië volkomen hebben verloren, met alle militaire en economische gevolgen daaraan verbonden. We mogen dus verdere uiterste krachts inspanningen verwachten. Van Duitsche zijde, maar ook van die dor Geallieerden. Zonder op het uiteindelijk resultaat daarvan vooruit te loopen. dunken ons daarbij de Geallieerden \oorloopig iets in liet voor- doel. Intusschen begint voor Duitschland de tijd te dringen, zoo bet waar is, dat de Engelschen op verschillende punten druk bezig zijn troepen te debarkeeren. terwijl daarnaast Noorwegen verder mobiliseert. Deze opvatting dat de Geallieerden een iets gunstiger positie innemen vindt in zekeren zin een bevestiging in de houding zoowel van Italië, nis van Rusland. Italië, dat het heeft dit de laatste da gen duidelijk gedemonstreerd - niets liever zou zien dan een Duitsche overwinning heeft niet nagelaten gedurende de gebeurte nissen in bet Noorden doorloopend met dc sabel te rinkelen, maar het heeft die wel- wijselijk in de schee gelaten! De heer Gio- vanni Ansaldo, directeur van de „Telegrafo" heeft in een radio-uitzending voor het Ita- liaansche leger verklaard, dat alle Italianen, die mccncn, dat hun land tot het einde bui ten het conflict zou kunnen blijven, zich vergissen; dat Italië zich echter voorbe reidde op het tijdstip, dat voor het land het gunstigst was. Of soortgelijke uitlatingen verstandig zijn, moet de toekomst leeren. In ieder geval mag men er uit concludeeren, dat dit gunstige tijdstip thans nog niet is aangebroken. De door Italië zoo hartelijk toegejuichte Duit sche onderneming in het Noorden, schijnt te dien aanzien vooralsnog onvoldoende resul taten te hebben opgeleverd. En de spijt, die hier en daar in de Italiaansche houding tot uitdrukking komt. zou misschien kunnen beteekenen, dat Italië in strijd met de uitdrukkelijke woorden van den lieer An saldo zich verder van den oorlog af be gint te gevoelen. Omdat op dc Duitsche wa penen niet die zegen rustte, welke men er zoo van harte gaarne aan had gegund. Rusland ton slotte zou het gebruik van Mocrmansk als vlootbnsis voor de Duit- schors en het gebruik van de spoorlijn daar* heen hebben geweigerd. I)e aanvrage is la ter uit Berlijn gedementeerd, doch we we ten te goed. dat ieder gedaan verzoek altijd wordt gedementeerd, zoo het wordt afgesla gen. Hot resultaat blijft hetzelfde: de Russische bondgenoot blijft er buiten. Hetgeen zeer begrijpelijk is. Want na het Russisch échec in Finland, waarbij de waarde van het rooile leger ten duidelijkste is gebleken, moet Stnlin er zorg voor dragen zijn zeer sterken huurman Hitier, die. 7,00 Duitsch land in liet Westen zegeviert, niet andere dan een dreigend gevaar kan zijn niet te veel te laten opkomen. Bovendien zijn er ook nog Russische aspiraties, uitgaande naar Scandinavië. En men zal zich er te Moskou wel van .bewust zijn, dat indien Scandinavië komt onder Duitsche „be scherming". alle Russische wenschen te- zclfdcr tijd als afgeschreven kunnen worden beschouwd. HET OPENINGSWOORD VOOR DE L.G.C VERGADERING. In do gisteren de Hensbroek gehouden algemoeno vergadering van dc Langendij- kcr Groentoncentrale hoeft de voorzitter de lieer G. de Boer Wzn. het jaar dat voor- hij ging gekenschetst als vol moeite, span ning, zorgen en hoop op een loonendon prijs voor onze producten. De eerste maanden van het jaar waren wel bevredigend, de prijzen voor onze winterkool waren goed en dut gaf ons hoop en vertruwen dat onze producten weer geplaatst konden worden en gekocht konden worden voor menschelijk voedsel. Voorzitter besprak ver der do export belemmeringen, waarmede men to kampen heeft gehad, tengevolge waarvan men het afgcloopen jaar weer veel groenten en aardappelen zijn doorgedraaid. Voorziter wees op de slechte uitkomsten van de vroege aardappelencultuur, tenge volge van dc droogte en de te lage mini mumprijs. Van de vroegste aardappelen werden de kosten niet eens gedekt. Het zou èn voor de tuinders èn voor dc regeering van belang zijn. als de vroege aardappel regeling doorging tot 1 Augustus i.p.v. tot half Juli. Een langer tijdvak van aanvoe ren zou veel voordeeligcr zijn. Spr. wees op dc groote aanvoeren vanaf 1 tot 15 Juli na welke laatste datum zoo goed als niets ter veiling komt. Voorts wordt het afge keurd dat de doorgedraaide en ingekuilde aardappelen direct 11a half Juli op de Mijnheer de redacteur, Verzoeke beleefd een plaatsje in uw veel gelezen blad. waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het bericht van Maandag waarin wordt geschreven over de vliegramp nabij Camperduin, ben ik zoo vrij uw verslaggever den raad te geven om alvorens een bericht in te zenden, zich eerst behoorlijk op de hoogte tc stellen van de feiten. Indien uw verslaggever dit zou hebben gedaan zou hij niet zoo'n bericht hebben geplaatst. I)e juiste toedracht der zaak is, dat des morgens wel geteld tien minuten voor drie uur het bericht van het ongeval bij den schipper der reddingboot binnen kwam, waarop deze onmiddellijk zijn plicht deed en do bemanning ging porren. Het verzamelen en het rijklaar maken van de reddingboot is niet den meesten spoed geschied, gezien het korte tijdsbestek tus- schen hot bericht en het water kiezen der boot wat 0111 vier uur. dus een goed uur na het binnen komen van het bericht onder zeer moeilijke omstandigheid plaats vond. Als men bedenkt welk een titanenarbeid in dat uur is verricht t.w. het overladen \nn de boot van den strandwagen op een lorrie om langs het werkspoor te kunnen rijden en de noodige hinderpalen moesten worden weggruimd en dan niet te vergeten dat ongeveer acht tot negenhonderd meter van de plaats des onheils het spoor was opgebroken, zoodat de boot daar moest wor den gelost en over de glooiing en de berm uioosi worden te wnter gelaten waardoor deze werd beschadigd, in pikdonkeren nacht, zal hot overbodig zijn te zeggen en voor in- gewijdon zeer begrijpelijk zijn welkeen taak toen is verricht. markt werden geworpen, waardoor de prijs van de versche werd gedrukt. Voorzitter besprak de bekende moeilijk heden welke voortvloeien uit den huldigen oorlogstoestand. De zware taak van de veilingleiding in dezen tijd is door de tuin ders ten volle begrepen. Voorzitter is dankbaar voor de onder vonden medewerking. Het is nu juist nood zakelijk zich als Nederlandsche tuinbouw één te voelen, waarvoor door de regcering alles wordt gedaan om de productie te plaatsen en dat er voor ieder een redelijk bestaan is. Na de vervoermoeilijkheden en mogelijk heden te hebben besproken waarbij voorz. concludeerde, dat nog 70 pet. van het vrachtvervoer per schip geschied, bracht voorzitter dank aan den regeeningscomtnis- saris voor het plaatsen van onze kool, maar ook vor de medewerking tot het verkrijgen van ledige spoorwagons. Ook aan hen die van hieruit gepoogd hebben, meer wagon- ruimte te verkrijgen wordt dank gebracht. Voorzitter memoreerde, hetgeen in het af- geloopen jaar in het vereenigingsleven is gebeurd. Opgewekt wordt, gebruik te ma ken van de uniforme witlofverpakking. Dc L.G.C. zou een belangrijke witlofveiling kunnen zijn als alle leden naar hun eigen veiling kwamen. Wlanneer er geen veran dering komt, 7,al men noodgedwongen tot dwingende maatregelen moeten overgaan voor het veilen op eigen veiling. Dat is in aller belang. Voor het verslag van de vergadering ver wijzen wij naar elders in dit blad. VEE IN DE WEIDE, DIE NIETS TE ETEN HEEFT. Teekenend voor de positie, waarin vele veehouders t.o.v. hun hooivoorraad verkee- ren, is bet dat zoo hier en daar in onze weidestreken jongvee cn zelfs melkvee inde weide is gebracht, zonder dat het grasland feitelijk iets te eten geeft. Tal van veehouders immers hebben hun hooi reeds groot endeels verbruikt wat in hoofdzaak wel z'n oorzaak vindt in het feit dat vorige zomer over 't algemeen te wei nig hooi geteeld is, hoewel de goede kwali teit dc geringe kwantiteit wel eenigszins ophief. De toestand is gedurende dezen stajtijd zóó geweest dat tal van vee houders aanmerkelijke hoeveelheden krachtvoer en/of bijvoeder, zooals bijvoorbeeld bieten. bloembollen, etc. hebben ingeslagen en ook stroo om de hooiberg min of meer te spa ren. Dit ging niet andrs dan ten koste van hun portemonnaie. die gevoelig werd aangesproken, daar de prijzen van voormelde producten hoog waren en geenszins in renda bele verhouding stonden tot de mclkprijzc" Begrijpelijk was in veehouderskringen de hoop op een groeizaam voorjaar gevestigd, opdat het vee vroeg of althans op don nor malen tijd (ongeveer laatste week in April) den stal zou kunnen verlaten. Want de strenge en lange winter had inmiddels ook z'n sporen op het grasland achtergelaten. Hoewel het grasland thans niet slecht „kleurt", staat er nog niets op te eten. Dat er veehouders zijn die desondanks hun vee buiten brengen zegt wel alles voor hun omstandigheden. Wc vernamen van veehou ders gevallen, waarbij met een slal van ongeveer 25 stuks vee wekelijks alleen al aan stroo voor f 50werd bijgevoerd. Waarbij terstond dient te worden onge merkt. dat de melkproductie in dergelijke gevallen ook schade lijdt, daar goed hooi als hoofdschotel niet te vervangen is. We kunnen dan ook zeker spreken van een noodtoestand bij verschillende veehou ders. En dat zonder in pessimisme te verval len 't voorjaar ,,'t gras' zooals dc boer het noemt, nog lang op zich kan la'en wachten, vertelt ons het verleden, waarhij de koeien eerst omstreeks medio Mei „uit gingen" terwijl er toch nog geen gras was; en de zomer daarenboven geen hooi gaf. Mijnheer de verslaggever u doet goed om in eventueel weer voorkomende gevallen zich eerst behoorlijk te laten voorlichten en niet ondoordacht uw pen te laten schrijven. Het zal u nis schrijver toch wel hekend zijn dat het zeer weinig moeite kost een mcdemensch een blaam op de hals te wer pen. Zulke praktijken zijn niet zoo verhef fend. en zeer zeker is het in dezen ongepast om menschen die hun leven veil hebben voor dat van anderen onheusch te betich ten. U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. PETTEN. 15 April 1910. C. VRIESMAN Cz. De aanval van den heer Vriesman op onzen correspondent is toch wel /.eer onverdiend. Deze correspondent toch ver tolkte de verontwaardiging in Camperduin en gaf daarnaast, na persoonlijk onderzoek in Petton, de verdediging van een van de meest vooraanstaande leden van het be stuur der Pettemer reddingsbrigade. Diens verweer nam hij uitvoerig op en drong daarna aan op een onderzoek „op- tint de mannen (van Petten) Qccn blaam treft zoo dit niet verdiend is". De thans tusschcn aanhaliugteekens, cur sief gedrukte zin, welke onze correspondent aan het eind van zijn verslag neerschreef, moest den heer Vriesman er van overtuigd hebben dat het onzen correspondent er juist om te doen was door een onderzoek dc Pettemer brigade in haar aangetaste eer te heretellen. Daartoe kunnen geen verzekeringen die nen van de redders noch aan de toeschou wers. die in sommige opzichten lijnrecht tegenover elkaar staan maar slechts de uitspraak van een onpartijdige derde in stantie. Met dit standpunt te aanvaarden zijn de belangen en de eer der becritlseerde red ders zeker het allerbest gediend. Dit zal. hiervan zijn wij overtuigd, ook de lieer 1 Vriesman bij nader inzien beamen. Red.) op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door dulmin ontha- ringscrême. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 85 cent. Hoogzijde Schagen Special* trein voor onze Zuider buren. Het is te begrijpen, dat in verband met den internationalen toestand geruchten ver spreid zijn, welke er toe zouden kunnen leiden, dat men hier en daar in de mee ning zou kunnen verkeeren, dat het door gaan van den wedstrijd NederlandBelgië op Zondag 21 dezer twijfelachtig zou zijn. Van de zijde van het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond deelt men ons mede, dat van een niet- doorgaan van den wedstrijd geen sprake is. Het laat zich aanzien dat de voetbal wedstrijd NederlandBelgië in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. niettegen staande den internationalen toestand, een flink contingent Belgen naar Amsterdam zal trekken. De V.V.V. „Amsterdam" deelt mede, dat de maatschappij der Belgische Spoorwegen in samenwerking met de Nederlandsche Spoorwegen, op Zondag a.s. een speciale trein laat loopen, waardoor een eendaagsch bezoek van Belgen aan de hoofdstad mo gelijk wordt. Wat U ook zoekt of vraagt, het is een feit, dat U voor een leuk cadeautje alleen in het beste slaagt. schagen - wieringerwaard bree- zand middenmeer - nieuwe nie- dorp. PURMEREND, 16 April Gein. Kaas beurs. Verhandeld 23 partijen, wegende GU.000 Kg., handel vlug, hoogste prijs f 20.50. 2 stapels kleine Boerenkaas, wegende 417 Kg., prijs f 20.handel goed. 1208 Kg. boter 1.55—1.50 per kilo. Runderen, totaal 078 stuks: 280 Vette koeien 66—Si ct. per kilo, matig; 148 gelde koeien f 110—100 per stuk, matig; 220 melkkoeien f 180-*- 200 per stuk, matig; 30 stieren 5004 ct. per kilo, matig; 7 paarden f 125400 per stuk, vlug; 40 vettekalveren 7S05 ct. p. kilo, stug; 40 graskalveren f 4080 per stuk. stug; 1204 nuchtere kalveren: voor dc slacht f 5—12, voor de fokkerij f 1310 p. stuk, matig; 185 vette varkens v. d. slacht 50—61 ct. per kilo, matig; 90 magere var kens f 20—35 per stuk, matig; 270 biggen f 14—22 per stuk. matig; 806 schapen f 16 —35 per stuk, 03 bokken f 3—12 per stuk. 73 lammeren, kipeieren f 3.203.60, eend- eieren f 2.90, 500 Noordhollandsche blau wen (Kuikens) f 1.20-1.30 per ktlo. 2900 oude kippen en lianen: wit cn rood 52*4— 00 ct., blauw 00—02V-2 ct.p er kilo, konijnen f 0.30—2. 200 eenden 40—60 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar, 50 kievitseieren 8 —10 ct. per 100 stuks. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 125.000 eendieren f 3—3.05, 110.000 kipeieren f 3.10-3.70. ZWAAG, 15 April. Veilingsverccniging „Bangert en Omstr." Aardappelen 1.90—3.10, spinazie 1218, postelein 20, uien 1—2, bieten 1.40—1.80, prei 812, witte kool 3.40. gele bew. kool 5.20- 6.50, witlof 7.70—12.40. breekpeen 1.50—2.50, Oudkarspel, April 1940. Mijnheer dc Redacteur, Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het berichtje van een Uwer correspondenten, geschreven on der don naam van „Men" en het daarop ge volgde onbenullige gescheld tusschcn laatst genoemde en den lieer Bakker, zou ik gaür* nc het volgende willen opmerken. I11 het bewuste berichtje: „Men schrijft ons" wordt ook de naam van ondergeteeken- dc genoemd in verhand met de vergadering van de afd. Oudkarspel van de C.P.N.. waar onderwerpen betreffende de tuinbouw zijn besproken. Ik heb er niet aan gedacht om op bet bericht van den correspondent in te gaan, nog minder om mij er kwaad over tc maken. Integendeel, we kunnen er als communisten dankbaar voor zijn. dat er aan onze politiek zooveel aandacht wordt besteed. „Men schrijft ons", is een provocatie ge weest. waar do hr. Bakker vies is ingevlo gen. Toch heeft hot nog één goeden kant voor Bakker, n.1. deze: hij leert zoodoende zijn vijanden kennen. Ondergeteckende werd aangevallen op de ledenvergadering van den N.T.B., door per sonen die zich vrijzinnig durven te noemen en ons wildon beletten op vergaderingen van de CP N. onderwerpen tc behandelen, dio wij noodle en nuttig achtten. Eén van de heeren ging in zijn vrijzinnig heid zoo ver. door met royement te dreigen. De beo Bakker, als voorzitter van de afd. Oudkarsnel van de S.D \.P.. voelde zieh beloedigd door Uwen medewerker, die zieli zelf de medaille van de vooruitstrevendheid heeft opgesneld. T.ant de heer Bakker opnieuw gewaar schuwd zijn! Vooraanstaande figuren uit de Tweede Internationale hebben zich laten verkonnen ten koste van de arbeidersklasse. Ze zijn geworden de politieke prostitué'e. De heer Bakker moet niet ingaan op provocaties! C. BÓRST. (Van redactiewee bekort.) 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 April 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 20223 f 1500.21226 f 1000.— 15341 f 400.— 105C 6240 11041 f 200.— 14374 23601 f 100.— 20"1 3794 12639 14947 21391 PrUzen van 45. 1018 1026 1052 1083 1101 1144 1172 1189 1200 1238 1287 1336 1353 1401 1409 1420 1452 1467 1495 1508 1513 1611 1615 1634 1680 1706 1750 1755 1802 1860 1870 1887 1897 2001 2006 2031 2037 2051 2053 2058 2091 2137 2157 2194 2225 2272 2275 2389 2439 2441 2450 2463 2486 2532 2591 2713 2723 2741 2754 2817 2827 2838 2877 3004 3048 3076 3107 3137 3139 3192 3231 3280 3281 3294 3357 3384 3392 3484 3533 3559 3651 3668 3682 3741 3813 3815 3888 3967 3990 4000 4026 4069 4129 4174 4201 4303 4330 4370 4399 4405 4448 4471 4485 4506 4524 4542 4585 4645 4699 4723 4T28 4781 4782 4842 4853 4858 4914 4934 4951 4973 4995 5054 5062 5078 5111 5112 5123 5140 5167 5213 5225 5227 5235 5293 5322 5383 5399 5403 5415 5428 5451 5518 5523 5537 5578 5618 5634 5650 5653 5656 5751 5798 5828 5886 5890 5895 5898 5945 5977 5987 6005 6008 6009 6065 6075 6133 6161 6164 6178 6185 6190 6191 6202 6257 6299 6320 6371 6376 6422 6430 6557 6585 6641 6691 6609 6727 6731 6764 6834 6835 6872 6962 7069 7163 7208 7245 7246 7271 7325 7379 7410 7439 7520 7577 7619 7626 7676 7768 7777 7798 7817 7820 7860 7864 7908 7927 7949 7957 8116 8137 8151 8155 8189 8301 8329 8372 8385 8403 8422 8446 8451 8467 8540 8574 8602 8615 8642 8663 8690 8718 8782 8831 8847 8878 8891 8905 8912 8915 8932 8940 8956 9010 9080 9085 9205 9286 9345 9367 9392 9428 9446 9449 9474 9515 9620 9622 9649 9655 9671 9714 9750 9758 9773 9818 9885 9895 9899 9910 9913 10001 10068 10120 10132 10145 10147 10152 10189 10202 10224 10237 10294 10300 10371 10420 10454 10497 10550 10653 10727 10734 10739 10819 10841 10868 10872 10901 10952 11027 11037 11078 11187 11232 11338 11339 11347 11349 11356 11362 11427 11433 11456 11463 11560 11575 11595 11650 11748 11773 11793 11825 11385 11917 11927 11946 11952 12029 12031 12039 12047 12076 12136 12160 12199 12205 12224 12227 12229 12246 12250 12304 12310 12332 12339 12340 12354 12404 12438 12572 12576 12581 12596 12604 12656 12659 12784 12806 13032 13040 13066 13125 13146 13156 13168 13231 13256 13284 13331 13368 13375 13424 13434 13440 13606 13651 13653 13726 13733 13788 13796 13804 13805 13831 13851 13868 13893 13951 13969 14014 14115 14129 14145 14156 14186 14253 14265 14297 14306 14318 14408 14453 14510 14526 14654 14658 14680 14709 14716 14739 14804 14810 14832 14895 14959 14978 15006 15033 15052 15062 15069 15193 15204 15219 15241 15268 15310 15390 15426 15434 15544 15617 15622 15743 15816 15971 15976 16049 16146 16166 16185 16200 16233 16235 16297 16323 16335 16346 16352 16362 16385 16442 16464 16481 16485 16499 16509 16510 16515 16561 16577 16605 16609 16663 16677 16689 16695 16730 16736 16756 16800 16817 16829 16838 16858 16879 16881 16978 17058 17093 17106 17127 17129 17200 17204 17207 17222 17270 17276 17355 17377 17378 17542 17580 17598 17658 17714 17879 17912 17953 17957 17958 17983 18017 18045 18146 18177 18247 18259 18271 18299 18302 18" 10 18342 18434 18457 18504 18513 18523 18605 18612 18615 18681 18750 18775 18779 18788 18853 18991 19019 19026 19045 19053 19072 19108 19168 19249 19271 19302 19308 19381 19385 19430 19478 19498 19505 19578 19589 19597 19643 19664 19694 19702 19729 19865 19879 19905 19945 19967 20053 20093 20103 20110 20111 20352 20467 20507 20572 20657 20679 20728 20763 20769 20801 20807 20817 20846 20861 20886 20948 20958 20972 21006 21063 21072 21136 21144 21161 21188 21216 21264 21295 21377 21378 21379 21446 21462 21486 21524 21541 21545 21572 21647 21651 21690 21717 21742 21802 21844 21878 21880 21954 21955 21989 22002 22029 22052 22054 22158 22172 22184 22190 22206 22225 22233 22254 22321 22393 22416 22420 22427 22439 22447 22493 22509 22543 22561 22606 22673 22732 22746 22759 22771 22782 22811 22824 22831 22888 22891 22912 22921 22934 22944 22974 23019 23083 23098 23109 23126 23136 23172 23244 23282 23309 23347 23385 23390 23403 23426 23434 23436 23445 23526 23562 23643 23758 23762 23784 23789 23809 23875 23877 23878 23886 23909 23984 23986 23992 23993 24002 24021 24057 24071 24072 24102 24109 24124 24168 24178 24182 24220 24229 24236 24246 24249 24274 24304 24378 24465 244S6 24522 24523 24601 24648 24705 24706 24712 24729 24769 24770 24772 24805 24810 24827 24837 24850 24876 24878 waschpeen 7.10—9, andijvie 1516, sla 4.50 —5. radijs 3.804.10, rabarber, per bos Goudreinetten 16—35, Pesent van EngoJ/1 20—30. Rcined 'Or 5.30—10.90, Brandev il —18, Winterjan 6.6012.50. ROTTERDAM. 16 April. Aanvoer: 12S paarden, 1557 magere run deren, 916 vette runderen, 50 vette kalveren, 04 graskalveren, 2165 nuchtere kalveren, 142 schapen en lammeren, 22 varkens, 105 liokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 76—88 ct., 2e kw. 6274 cl, 3e kw. 4S58 ct.. vette ossen, le kw. 7684 ct., 2e kw. 62—74 ct.. 3e kw. 59—60 ct., stie ren, le kw. 72—76 ct.. 2e kw. 94—70 ct., 3e kw. 5062 ct., vette kalveren, le kw. 125— 135 ct., 2e kw. 100—115 ct., 3e kw. 85-95 ct, schapen- Gó58—45 ct., lammeren 70GO—55 ct., graskalveren 6256 ct., nuchtere kalve ren 43-^-38—33 ct., slachtpaardcn 7565— 55 ct Prijzen per stuk: schapen f 4030— 21, lammeren f 30—2215, nuchtere slacht- kalveren f 10—8—6. slnchtpaarden f 325— 230—165, werkpaarden f 390—265—1G3, hit-- ten f 285—230—150, kalfkoeion f 290-200- 140, melkkoeien f 285200—140, varekoeien f 215-160-135, vaarzen f 160—125—95, pin ken f 105—8565. graskalvoren f 6550—W, bokken en geiten f 15116. Overzicht: Vet tc koeien cn ossen, aanvoer iets grooter, bundel evendig. prijzen iets hoogcr, pr. koe 92 ct., pr. as SS ct. Stieren, aanvoer als vo rige week, handel tamelijk, prijzen onver anderd. Vette kalveren, aanvoer iets rui mer. handel stroef, prijzen als gisteren, pr. f 1.45. Schapen en lammeren, aanvoer klein handel vlot. nrijzen iets hoogcr. Nuchtere slacht- en fokkalvcren. aanvoer als vorige week. handel willig, stijgende prijzen Paar den. aanvoer matig, handel vlug, prijzen slachtpaardcn hoog. overigens, als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets kleiner, handel stil. prijzen stabiel. Vare koeien. aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen iets hooser. Vaarzen en pinken, aanvoer onveranderd, handel slecht prijzen met moeite te handhaven. Graskal- voren, aanvoer matig, handel vlot. nrijzen le kw. als vorige week. verder iets stij ver. Bokken en geiten, aanvoer tamelijk, handel vlug, prijzen als vorig© week.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6