Een match met een rumoerig slot Kranige 3-0 zege van Succes Purmersteijn- Helder 4-1 Wieringerw. I- Atlas I 10-1 Oudcsluis-BKC 1-0 H.R.C—Zjr.C. 4—2. Toen H.R.C. vijf minuten voor het einde het vierde doelpunt in het Z.F.C.-doel de poneerde, konden de Racers zich pas in veilige haven wanen. Want hoewel de ploeg zich het gevaarlijkst toonde, wogen de partijen toch zóó goed tegen elkaar op, dat een draw nee zoo goed mogelijk was geweest. Vóór rust een ontmoeting, welke in de beste verstandhouding gespeeld werd en waarin het vrij kalm toe ging; daarna een vertooning vol van incidenten. Veel meer spanning, maar onsportieve handelingen ontsierden het ver loop. De heer Schilperoort toonde zich een zwak leider, die veel straffer had moeten op treden; met schouderklopjes alleen wordt het omgekeerde bereikt. De wedstrijd. H.R.C. telde invallers voor den rechts- en linksbinnen (van Pelt en de Jongh), hun plaatsen waren ingenomen door Zymnl en Roomeijer, terwijl Schoemaker als linkshalf fungeerde. We zagen aanvankelijk een spel van afwis selende aanvallen; de H.R.C.-voorhoede vorm de een betere combinatie dan die van Z.F.C., die bovendien haar schot thuis gelaten had. H.R.C., welke geheel in het-wit speelde, kreeg de eerste kans, toen de roodwitte achterhoede knoeide, maar Roomeijer's harde schot ging naast. Een vrije schop hoog op het H.-doel. Dijkshoorn kon er niet bij, waarna de naar binnen geloopen rechtsbuiten scoorde, maar in buitenspelpositie, zc«dat het doelpunt niet toegekend werd. H.R.C. scoort. Toen daarna H.R.C. een vrije trap kreeg te nemen, had deze meer succes, want hieruit ontstond H.R.C.'s eerste doelpunt van de voet van de Vries. Er waren 20 minuten gespeeld. Langzamerhand werd H. sterker. Na 35 minuten spelen, juist in een periode dat Z.F.C. zich wat had los gewerkt, scoorde H.R.C. voor de tweede maal. toen Dissel een afgemeten voorzet gaf, waarna de Vries vol gens alle regelen der kunst ten 2de male den doelman het nakijken gaf. Een tegenpunt. 2—1. Nauwelijks 2 minuten later wisten de gas ten den achterstand te verkleinen, toen een duel tusschen den H.-doelman en den rechts buiten van Z.F.C. ten voordeele van laatst genoemde beslist werd. Het was 21. Thans felle attaques der „withemden", maar zoo wel Sanders als de Vries hadden geen suc ces met hun schoten. Na de rust. Om 3.25 bracht de Vries den bal wederom aan het rollen. Reeds onmiddellijk verkeerden beide doelen in groot gevaar. De stand wordt geiyU Nadat midvoor Mol eerst na fraai solo- spel met zijn schot gefaald had, breekt hij even later weer prachtig door de ver dediging en schoot daarna hard ei\ laag in (2—2). Er moesten toen nog 25 minuten gespeeld worden. Het werd een harde en forsche vertooning. met herhaaldelijk ruzietjes tusschen spelers van beide partijen; helaas trad de referee daartegen te slap op. Hij bepaalde zich slechts tot een vermanend woord, waardoor hg de situatie nog verergerde. Het winnende punt ontstond 2 minuten nadat Z.F.C. gelUk had gemaakt. Selderbeek nam een vrye schop op onberispelijke wijze; de Vries, die zich tac tisch tusschen de backs had opgesteld, maakte zich van het leder meester en na een korte strubbeling verdween de bal in het doel. Bijna hadden de Zaandammers weer ge; ljjk gemaakt, toen de linksbuiten er met den bal vandoor ging en een afgemeten voorzet gaf, maar vriend en vijand mistten royaal en een prachtkans ging verloren. Voor het ZFC- doel bleef het echter spannen. Vijf minuten voor het einde viel de be slissing. Na een felle doelworsteling ver dween de bal tenslotte in het doel; een doelpunt wat een hevige reactie van Zaansche zijde tengevolge had, die n.1. be weerde, dat het doelpunt onreglementair gescoord werd. Hoe het ook zij, de heer Schilperoort kende het doelpunt toe. We zagen nog hoe Leavy den bal uit het verlaten doel kopte en dat het Z.-doel door het bekende oog van een naald kroop en toen was het afgeloopen. West-Frisia kansloos verslagen. De blauw-zwarten hebben weer eens een overwinning behaald, een 30 over winning, die zeer zeker waard is om nog lang op terug te mogen zien. Succes, dat zoo'n poovere plaats op de ranglijst in neemt, zag kans een sterke tweede klas- ser te verslaan. En wat meer zegt, deze overwinning is er geen één zooals men wel eens meer ziet, een paar doelpunten en voor de rest 90 minuten verdedigen. Niets is minder waar, misschien dat West- Frista even sterker was, maar o.i. speelde Succes toch veel resoluter en wat mis schien vreemd klinkt, Succes combineerde beter. Het was een lieve lust de weggewerkte aan vallen van de Succes-verdediging verder weer opgebouwd te zien worden door een Rijkers, den voetbaltacticus, doch hierbij krachtig ge steund door de beide binnenspelers Lont(l) en Hulshorst, want deze beide spelers hebben ook ontegenzeggelijk bergen werk verzet. Doch wie was er dezen middag bij Succes niet. in vorm? Was Posthumus weer niet onge naakbaar; en niet te vergeten de beide baci Lont(2) en Iedema. Ook Montulet en links half Lont(3) waren zeer actief, vooral deze laatste had het lang niet gemakkelijk tegen den gevaarlijken Muské van West-Frisia. Schmitt was ook weer handig, verdeelde het spel ook op de juiste wijze en hoewel de vleu gelspelers Pinks en Kuiper ook qua-voetbal goed waren, dienen zij zich toch eens een beter schot aan te laten meten. De wedstrjjd. De eerste 5 minuten waren vqj lusteloos. Er werd wat heen en weer getrapt; totdat eensklaps Hulshorst een kanjer inzond, die Peereboom maar ternauwernood kon verwer ken. Geheel onverwachts kreeg Succes de lei ding, want toen na 8 min. Klopper wilde terug spelen, deed hy dit even te kort, juist genoeg voor Schmitt en onhoudbaar voor den verras ten Peereboom verdween de bal in het net (1—0). We dachten reeds aan een tweede doelpunt, maar Kuiper schoot de geboden kans hopeloos naast. West-Frisia wist zich langzamerhand echter los te werken en de Succes-achterhoede moest eenlge malen handelend optreden. Doch dat men voor deze verdediging te verschalken van „goeden huize" moest zijn, bleek in die periode, toen West-Frisia zoo'n echt storm loop-offensief inzette. Maar de Enkhuizer voorhoede kwam niet in hun juisten vorm, wie het ook probeerde, Jelles, Muské of Stel ling, steeds weer was daar een Succes-been en in de laatste instantie Posthumus. Zoo tus schen deze gevaarlijke aanvallen door atta queerde Succes en goed ook. Want nadat eerst Pinks hopeloos naast schoot, had deze links binnen toch pech, dat zijn schot tegen den paal belandde. Toch zou deze militaire Wieringer scoren, een maar half weggewerkte bail kwam voor z\jn rechtervoet en langs Peereboom ver dween de bal na 35 min. spelen wederom ln het Enkhuizer doel (2—0). In de resteerende 10 min. noteerden we eenige fraaie corners van Muské, doch alles was voor Posthumus. In de tweede helft kregen we eerst een paar Succes-aanvallen, waarbij Peereboom Zich er echter goed door sloeg. Toch zou Succes weer doelpunten. En het werd een fraai doelpunt. Lont(l) was weer teruggetrokken waar hij een bal keurig vrij speelde, over den rechtshalf van West-Frisia ging de bal naar linksbuiten Pinks, zonder zich een moment te bedenken, zond deze den bal over alles heen naar rechts, waar Kuiper handig op reageerde en het leder onhoud baar langs Peereboom joeg (30). Een vrije schop van Rijkers ook al weer keurig voor doel, maar Lont(l) kopte juist over. Succes stond 30 voor en onwillekeurig dachten wij aan veertien dagen terug tegen OSV, ook toen stond S. 30 voor kort na de rust en Succes verloor toen met 43. Doch dit was een harde maar goede les geweest voor de Wieringers, want nu speelden zij gewoon door, trokken niet onnoodig terug, zoodat er ook geen onhaudbare druk ontstond. Ja, West- Frisia werd sterker, kreeg fraaie kansen en talrijke corners, maar in hoofdzaak was de Succes-tactiek toch zoo. ook zelf nog kansen scheppen. En die kregen de Wieringers ook wel; er werd echter niet meer gedoelpunt, doch er werd gevochten door beide ploegen tot den laatsten minuut. Het bleef zooals gezegd 3—0, en hoewel het geflatteerd was, verdiende S. de overwinning volkomen. Geflatteerde overwinning van Helder II Scha gen met 40 geslagen. In een weinig fraaien wedstrijd is het Helder II gelukt Schagen een 40 neder laag toe te brengen. Hierdoor zag Schagen haar toch al zoo kleine kans op het kam pioenschap geheel teniet gaan. Het zat hen dan ook niet erg mee; zoo aar dig als de achterhoede en middeniinle speelde, zoo slecht was de Schager voorhoede. Er werd haast geen behoorlijk schot op het doel gelo:t. Slechts één speler maakte hier een uitzonde ring op en dat was de rechtsbinnen Ypmey. Het was jammer dat hij erg onfortuinlijk was met zijn schieten. Tot driemaal toe zagen we scho ten van hem via de paal of lat het veld weer inspringen. Bij Helder beging men de fout het spel veel te kort te houden. Vooral Kwinkelenberg be zondigde zich hier nogal eens aan. De achter hoede speelde weer een goede partij. In de voorhoede was v. Tongeren de motor. Hg Purmersteyn neemt revanche op een zwaar gehavend Helder-elftal. Uitslag zeer geflatteerd en boven dien slechte leiding, waarvan Hel de de dupe was. Met een zwaar gehavende ploeg vertrok ken Zondag jJ. de witjakken naar Purme- rend om aldaar het aloude Purmersteyn te bekampen, welke nog steeds in hun oude omgeving huizen. Onmiddellijk na aan komst gingen wij eens hoogte en breedte nemen van het speelveld en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het een schande is dat een dergelijk veld in de morgenuren door den consul werd goedgekeurd. De Helder-ploeg was voor de rust lang niet slecht en eerlijk gezegd viel het veldspel ons nog mee. Onmiddellijk na het begin zetten zy een zoo hoog tempo ip, dat zij Purmersteyn geheel overspeelden en zelfs van de aftrap af al een doelpunt hadden kunnen scoren. Dat dit niet gebeurde, was te danken aan het goede keeperswerk van Schagen welke het doel van Purmersteyn goed verdedigde. Alhoewel goed spel door de midderpoel zoo goed als niet mo gelijk was, pasten de witjakken zich toch nog het beste aan. De groote fout zat echter in de verdediging waar de Invallers Bakker en Smit aanvankelijk raar stonden te schutteren, ter wijl ook Veen op de hem vreemde plaats maar geen vat op den bal kon krijgen. Helder speel de weer het systeem zooals tegen Alcmaria. dus met de kanthalfs by de buitenspelers en een aanvallenden spil. Het was Hoebe welke ïdeze taak zeer behoorlijk vervulde en steeds werkte voor twee en was overal tegeiyk. Zyn goede werken werd dan ook beloond met twee mooie doelpunten, waarvan vooral het laatste een juweeltje was. De wedstrijd. De wedstrijd begint met Helder in den aanval. Zoo zelfs dat al dadeiyk eenige aar dige kansen ontstaan om te scoren. Eenmaal dachten wy reedt dat van Tongeren zou doel punten, slechts door toeval wist keeper Slik ker dit te voorkomen. De Schager voorhoede zit intusschen ook stil. Tot tweemaal toe krygt r. buiten Schoorl een goede kans. Schip per is echter op zyn post. Na tien minuten spelen weet Schagen te scoren. Dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel geannuleerd. Vlak na dit gebeurde ls het Helder, die de leiding neemt. Een keurige voorzet van v. Boogaerde maakt Van Tongeren handig vry voor agn midvoor Karsten, die den zwaar gehinderden S.-doelman met een zuiver schot passeert (10). Helder biyft nu in de meer derheid; de witjakken krijgen nog verschei dene kansen om den voorsprong te vergroo- ten. En 5 min. voor rust gelukt het linksbui ten Mos den stand op 20 te brengen. Na de rust. Ook nu zijn de eerste aanvallen voor Hel der. Doch lang duurt dit overwicht niet. Want langzamerhand weet Schagen het spel te verplaatsen. Onverwachts weet Helder haar voorsprong te vergrooten; een kopbal van Leen Schoorl komt juist voor de voeten van Van Tongeren en deze maakt hier een dankbaar gebruik van en geeft Slikker voor de derde maal het nakijken (30). Het wordt zelfs nog 40. als Van Tongeren zich handig weet vry t« maken. Er volgt een afgemeten kogel, waar keeper Slikker tevergeefs naar uitvalt. Kort hierna fluit invaller scheidsrechter C. Dienaar het einde en heeft Helder n revanche genomen, van de in het begin geleden neder laag. Gezien de omstandigheden, was het niet te verwonderen, dat Atlas dezen wed- stryd verloor; de Helderschen verschenen n.1. met slechts 9 man op het Gemeenteiyk Sportpark. Wieringerwaard beheerschte het spel vol komen; vooral né de rust was het een spelletje van kat en muis. Bovendien moest eenigen tyd voor het einde één Atlas-speler het veld verlaten, omdat de scheidsrechter, de heer Rigbers, genoodzaakt was hem weg te zenden. Genoemde scheidsrechter leidde dezen wed- stryd zeer streng; een methode, die zeer juist door hem gezien was, omdat anders den stryd wel eens ruw had kunnen worden. Na eenige wederzydsche verkenningen, wist J L. Hazeloop, ongeveer acht minuten na het begin, met een mooien omhaal den keeper te verrassen (10). Daarna kreeg hij meerdere malen den bal aardig toegespeeld, maai- dé Atlas-verdediging had al zyn trucjes aardig door, hetgeen erg voor hun pleit, omdat Hazeloop nu eenmaal by vele tegenstanders van Wieringerwaard op dit punt „berucht" is geworden. Het was KI. Schenk Jzn., die met een van zyn beroemde harde schoten den stand op 20 bracht. Toch wisten de Helderschen, ondanks het drukkende overwicht van de roodbroeken, het r.og aardig tot aanvallen te brengen. Een dezer leverde hen zelfs een verdiend tegenpunt op, waarmee de eer gered was (21). Even later echter kon KI. Schenk Jzn., doordat de Atlas-backs bij een tammen aan val totaal verkeerd ingrepen, op vry gemakke- ïyke wyze scoren (31), door hard langs den verkeerd uitvallenden doelman heen te schie ten. Wij aanschouwden twee gevaarlgke scrim- mages voor het Atlas-doel. gevolgd door twee uitstekend genomen corners, die echter ..niets opleverden. Even later maakte één der Atlas spelers hands fn het beruchte gebied, het was KI. Schenk Jzn., die onberispelijk in den hoek doelpuntte (41). Veel doorbraken kwamen er niet meer van de Atlaa-menschen, die er kwamen, waren totaal ongevaarlijk, en konden door de backs van Wieringerwaard gemakkelgk worden onderschept. Het was J. L. Hazeloop. die. gebruik maken de van het „niet op z'n teilen passen" van den Atlas-doelman, scoorde (5—1). Met dezen stand kwam de rust Reeds dadeiyk na de theeperiode, kon KI. weer achter zyn voorhoede aan trok, doch ook hy kon door de modder niet altyd de ballen op de juiste manier plaatsen. Toch gelooven wy. dat hy zyn inzinking thans weer geheel te boven ls en voorlooplg nog wel de aangewezen spil voor Helder 1 zal biyven. Verder moeten wy nog een speler noemen welke bergen werk heeft verzet en wel de rechtsback Vermeulen welke met Hoebe wel de beste speler van het Helder-elftal genoemd kan worden. Ook Ken ter heeft niet slecht gewerkt al werd hy soms zeer zwaar op de proef gesteld door de ge broeders Schildwacht, welke nog steeds de beste krachten van het elftal bleken. Helder neemt na 2 minuten de leldnlg. By den eersten aanval kreeg'Krab den bal van Smit aangegeven welke onmiddel- ïyk doorcenterde naar den vrgstaanden Wagenaar en Rottier, Wagenaar zorgde dat de oude crack Swart den bal niet kon bemachtigen waardoor Rottier plotseling een vry veld voor zich kreeg. Vliegensvlug kwam hy naar binnen en met een pracht van een schot gaf hy de keeper geen schyn van kans. Dit gaf de witjakken moed en Purmersteyn mag van geluk spreken, dat in dit eerste kwar tier van Helder-overwicht zy niet meer doel punten tegen zich zagen gescoord. Het positie spel van Helder was ln deze periode werkeiyk goed cn vooral het onmiddeliyk doorspelen der ballen was af. Hierdoor was het dat ook de Leur. welke nog geen bal had gehad, plotseling een vrye scoringkans van Wagenaar kreeg. Hy was schynbaar eenigazins geschrokken van deze mooie kans en zyn schot ging ver bulten het bereik van den keeper, juist buiten de verste paal naast het doel. Ook Purmersteyn zat echter niet stil cn by een van hun aanval len, welke steeds geleid werden door den uit- Evenals da eerste stryd tusschen de „buren" is deze kamp in een overwin ning voor de mannen van Stammes ge ëindigd. En laten we direct hieraan toe voegen, dubbel en dwars verdiend. Zelfs vrouwe Fortuna was nog aan den kant van B.K.C. Was B.K.C. dan zooveel zwakker als O. Nee, dat was het niet! Het duurde by B.K.C. te lang en daardoor kon de uitstekend wer kende achterhoede van O. steeds met succes ingrijpen. Het werk, dat keeper De Vries dan ook te verwerken had, was niet veel. in te genstelling met Prins, die dezen middag zijn handen zeker gewarmd heeft. Het geluk was echter steeds met hem en zoodoende ont kwam B.K.C. aan een groote nederlaag. B.K.C. miste wel eenige spelers. Tauber, v. Teulingen en .De Schipper, maar evengoed trad er toch een behoorlgk elftal in het veld. O. miste haar rechtsbuiten A. Muntjewerf en had Silver vervangen door P. Slikker. Bij B.K.C. konden Prins, behoudens eenige zwakke momenten, en de kleine Baltus, ons het meest bekoren. Paardckooper stond ver beneden den O.-spil Stammes, die een uit- nemenden wedstrijd speelden. De v. Wees-en en Blok probeerden van alles, maar er was geen beginnen aan. Valk en Balen Blanken vielen in 't geheel niet op. Van Teulingen Hz. stond voor een zwaren taak, maar heeft zich goed geweerd, al werd hy nog al eens gepas seerd. Hij werd goed bijgestaan door Muntje- werf, maar deze had niet veel aan den voor hem spelenden Tottee, die wel heel slordig speelde. Het O.-clftal klopte als geheel beter. Het werk wat De Vries kreeg, deed hy naar be- hooren al leek het ons, dat hg niet zoo vast was als anders. De backs Goet en Geerlings hebben een besten wedstrijd gespeeld. C. Muntjewerf gaf den linkervleugel niet veel kans en aanvoerder W. Muntjewerf was als van ouds een voorbeeld voor zgn jongens. Spil Stammes was de man: bergen werk heeft deze „knaap" verzet. De voorhoede was als een linie goed met De Graaf als motor. De gebr. Slikker, handig en snel met een paar vleugelsspelers N»nnis en Tjippes, die er konden zgn. De wedstrjjd. De O.-aar.voerder wint den toss en B.K.C. trapt af. Onmlddellgk gaat zy ten aanval over den linkervleugel, maar Goet retour neert alles. B. komt terug en de eerste 8 mi nuten spelen zich voor de O.-veste af. O. ia Schenk Jzn., met een lam schotje, den doel man passeeren (8—1). Nu was de fut er geheel uit by de Atlassers; de „doorbraken" voor zoover ze nog zoo genoemd konden worden werden sporadisch. Het spel bleef het meest op de Atlas-helft. Een kort schot van Hazeloop bracht den stand op 71. Wij aanschouwden daarna eenige rare scher mutselingen voor het Atlas-doel. die echter, ondanks het feit, dat het Atlas-doel een paar keer volkomen verlaten was, geen resultaten opleverden. Uit een zeer goed genomen corner van Slik ker, kon Hazeloop scoren met een fraaien kop bal over den verbouwereerden keeper heen (8—1). Wederom zagen we eenige rare scher mutselingen voor het Atlas-doel; één ervan bracht den stand op 91, toen Hazeloop van dichtby keihard inschoot, zóó, dat de keeper hem niet in de vingers kon houden en den bal liet vallen, die door Hazeloop werd ingezet. KI. Schenk Jzn. bracht tenslotte den stand op 10 1. Het was jnmmer, dat de Atlasser nu veel unfaire „trucjes" gingen toepassen, maar door den scheidsrechter werd echter streng inge grepen. Met een voortdurend gescrimmeer voor het Atlas-doel. waarby eenige corners goed gehou den werden, en eenige „kalme" uitvallen van de Atlas-spelers, kwam het einde van dezen emotieloozen wedstrijd. Vermelden wg nog. dat er door Wieringer waard te weinig op de buitenspelers werd ge speeld; vóoral de linksbuiten maakte nu weer ééns een goeden indruk! Oudendijk-VCL 2 6-4 Dadelijk na den aanvang gaat O. tot een operatie over en schiet het leder tweemaal in het net van VCL. VCL komt daardoor tot bezinning en dringt O. heel goed terug. Het wordt 22. Nu worden de doelpunten om beurten genoteerd en steeds is het O., die de eerUe maal scoort, gevolgd door VCL. Als het dan eenmaal 44 isgeworden, ko men de VCL-ers niet meer aan de beurt. stekend spelenden Schildwacht, wist Kenter maar juist ten koste van een corner te redden. Vlak voor rust maakt Purmersteyn uit een strafschop geiyk. Na de thee. Zagen wy «anvankeiyk weer hetzelfde spel- beeld met Kelder iets sterker. Toch was het Purmersteyn welke nu het spel in handen nam. In deze periode kwam de zwakte van de kanthalfs van Helder duideiyk naar voren. Een buitenspel-doelpunt. Uit een der vele aanvallen welke Purmer steyn opzette, wist de linksbinnen Beekman, na een doelworsteling, zyn club de leiding te geven. Nog was het niet genoeg en wederom glipte Purmersteyn er door. De midvoor kreeg den bal ln zuiver buitenspel-positie toegespeeld en scoorde voor Kenter onhoudbaar. Hierna moest Veen van verder medespelen afzien en werd vervangen door de Loos. Helder liet de moed niet zakken. Wagenaar ruilde met Him- pers en direct ging het wat beter. Een pass van Wagenaar naar Rottier schoot laatstgenoemde keihard buiten bereik tegen de paal. terwijl even later keurig driehoekspei tusschen Wa genaar, Rottier en Himpers besloten werd met een kogel van Himpers, welke wederom tegen de paal belandde. Purmersteyn vergroot den voor sprong tot 4I. Wederom maakte de scheidsrechter een groote fout. De rechtsbuiten kreeg den bal in buitenspel positie toegespeeld cn uit de daaruit voortgezetten bal werd Kenter voor de vierde maal gepasseerd. Purmersteyn zette nu alles op alles, doch Vermeulen stond als een rota in de branding, in deze periode goed bijgestaan door Bakker en Kenter, die er gezamenljj't voor zorgden, dat geen verdere doelpunten wer den gemaakt. Een volledig Helder had van deze ploeg zeker niet verloren. er niet in, en B.K.C. krijgt eenige corners, welke goede genomen worden door Van Wees Sr. O. werkt zich los en Prins krijgt zgn eer ste schot te stoppen. Ook O. krijgt eenige corners, maar deze worden afgeslagen. Dan, na 13 minuten spelen, gaat de bal vanuit de O.-achterhoede naar Stammes, en via De Graaf naar J. Slikker, die een prachtpass aan zyn broer geeft, welke met een gloeienden kogel Prins geen schyn van kans geeft, O. leidt met 10! Weer komt O. terug, maar het schot van S. Slikker suist over de lat. B. zit ook niet stil en Valk kogelt een voorzet van v. Balen Blanken ineens in, maar De Vries stompt weg. De O.-halflinie voedt geweldig en dirigeert alles naar do B.-helft, waar alle hens aan dek moet om onheil te voorkomen. Het gaat bg O. sneller en er wordt meer open gespeeld. P. Slikker vangt een hoogen bal ineens op, maar ver naast suist de bal langs het B.-doel. Zoo verstrykt do eerste helft en golft het spel over en weer. De tweede helft. Na de thee weer een aanvallend B.K.C. O. is ccnigen tyd de kluts kwyt, maar de B.- voorhocde kan er niet van profiteeren. Blok en Valk zgn van plaats verwisselt, maar ook dat geeft niet, eenige corners worden gefor ceerd, maar deze leveren niets op. O. komt weer los en na een kwartier spelen heeft ze het beste van 't spel en behoudt dit tot het einde. Eerst knalt Nannis na een goeden pass, den bal buiten bereik van Prins voor langs doel, even later een goede combinatie van Do Graaf met de gebroeders Slikker, waarbij P. Slikker 3 meter voor doel alleen voor Prins komt; een schot, maar recht in de handen van den B.-doelman. Een doelpunt zit er ln de lucht, en Slikker scoort dan ook by een algemeenen aanval, maar terecht wordt dit doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. De Graaf vuurt eenige kogels af, maar Prins stopt ze meesterlijk. Eenige corners leveren ook niets op en dan verhuist het spel weer even naar den O.-kant en Paardekooper doet wanhopige pogingen om eenige kansen te scheppen, maar de O.- achterhoede met Goet aan het hoofd, weet van geen wyken. Zoo verstrgkt de tyd en B. doet nog een laatste poging, maar het schot van Blok gaat net naast. Als de scheidsrechter dan het einde fluit, zoeken 22 vermoeide en elf geluk kige spelers de kleedkamers op en heeft O. verdiend gewonnen. Het was een faire strijd. KFC-Blauw-wit 0-1 In een meer spannenden dan fraaien wed strijd slaagde Blauw-Wit er in KFC op eigen terrein met 10 te slaan. Dc Amsterdammers kregen maar weinig gelegenheid hun gewone spel te ontwikkelen, want KFC wist iederen goed opgezetten uanval te breken. Daarby trof Blauw-Wit de KFC-verdediging in goeden vorm en vooral keeper Klokkemeyer verrichtte verschillende malen fraai werk. Het spel had nog al te ïyden door het gladde terrein. KFC begon met de beste voornemens en zette een snel tempo in, waardoor de Amsterdamscho verdediging de handen vol werk kreeg, doch keeper Ferwarda werd voor geen groote pro blemen geplaatst. Geleideiyk wist Blauw-Wit echter het spel te verplaatsen en thans kreeg de verdediging der thuisclub een hevigen druk te doorstaan. Na een half uur namen de bezoe- keres vrij onverwachts de leiding, door een een verkeerd tcruggespeelden bal ontstond een verwarring voor het KFC-doel, waar Van Drie plotseling opdook en den Amsterdammers de leiding gaf (O—l). Tot de rust bleef Blauw- Wit het spel beheerschcn, doch er kwam geen verandering ln den stand. In de tweede .helft startte KFC weer snel en opnieuw hadden Wilders c.s. verschillende moeiiykheden op te lossen. Tegen het einde wist KFC een paar hoekschoppen te forceeren, doch zy slaagde er niet in den. gelijkmaker te scoren. DWS-DOS 4-0 l# In een rustig, op faire wyze gespeelde ont moeting, heeft DWS met 4—0 van DOS ge wonnen. cyfers, welke met wat meer moeite van de zgde der Amsterdammers nog wel wat hooger hadden kunnen zyn. Het Utrechtschc elftal speelde een zeer zwakke party, zoowel in verdedigend, als ln aanvallend opzicht. Het beste bewys voor het krachtelooze voorhoede- spc! was wel, dat de spelers herhaaldelgk van plaats wisselden om een betere opstelling te zoeken, doch men slaagde er niet in deze te vinden. De middenllnie was zeer zwak, bleef voort durend achter, zoodat dc voorhoede geheel aan haar lot werd overgelaten. De belde achtor- spclcrs waren onzeker, doch doel verdediger Vart Baggem verrichtte uitstekend werk. Uit deze feiten moge het duldciyk zyn, dat de overwinning van DWS wel zeer gemakkelgk werd behaald. Rulneman zorgde na acht minu ten voor het eerste doelpunt en Draeger scoorde in de twintigste minuut het tweede. De afwerking der Amstcrdamsche aanvallen liet zeer veel te wcnschen over, vooral Van der Velden op de rechtsbinnenplaats was hope loos zwak. Na de rust, toen hy en Slot van plaats verwisselden, ging het beter. Slot maak te na acht minuten na de hervatting het derde doelpunt en Van der Velden scoorde in zijn eentje het vierde. Het DOS-doel werd in den restcerenden tyd belegerd, doch doelman Van Baggem hield er talrijke schoten uit, zoodat de heer Twlstcr- ling het einde aankondigde met een 4—0 zege der DWS-ers. ADO-'T GOOI 4-0 Nadat de doel verdediger van 't Gooi, Cohen, in de eerste helft van den wedstrijd tegen ADO aan zijn hand geblesseerd was. werd hg in de tweede helft vervangen door Nieuwenhuis. Dit beteekende voor 't Gooi een dusdanige ver zwakking. dat de gastheeren. die in dc eerste helft haast nauweiyks tegen de Gooiers kon den uithouden, uiteindelijk met niet minder dan met 4—0 den zege wisten te behalen. In de eerste helft van dezen wedstrijd werd een slap. slecht partytje voetbal te zierf ge geven met talryke missers, blunders en slecht gemikte schoten. Het bleef dan ook 00. Kort na de rust kon Everstegn den Hage naars de leiding geven (10). een voorsprong, dien De Heer spoedig daarna vergrootte (20). ADO bleef in de meerderheid, doch deze werd niet in punten uitgedrukt, totdat De Heer tegen het einde nogmaals scoorde (30). In de laatste minuut zorgde Van den Beukei uit een goeden voorzet van De Heer voor het vierde doelpunt.

Schager Courant | 1940 | | pagina 7