Wij lazen voor U De spanning in Nederland Winkelen maakt niet koopziek Zaterdag alle treinen weer normaal JAN-OOM Gemeente-ontvanger op het zondaarsbankje De heer Broersma wegens beleediging veroordeeld Geen vredesaanbod van Roosevelt Ordening der landarbeid... werd tijd VERKLARING VAN MINISTER HULL TOEGELICHT. Woensdagavond seinde liet tclegraafagent- schap Ilavas het volgende: „Tijdens een persconferentie' in Was hington heeft de Amerikaansche mi nister van buitenlandschc zaken, Cor- dell Huil, erop gewezen, dat diploma tieke rapporten uit Den Haag de toe neming van de politieke spanning tus- schen Nederland en Duitschland be- bevestigen. De officieelc telegrafische verbindingen tusschen Den Haag en Washington blijven zonder stagnatie in werking". Enkele uren later is hier te landen van officieelc zijde uil Washington vernomen, dat bovenstaand Havas-bericht onjuist is: De staatssecretaris heeft n.l. in antwoord op een vraag, aan de vertegenwoordigers van de pers gezegd, dat op het staatsde- purtoment sedert 7 Mei ontvangen berich ten wezen op een zekere toeneming van spanning in Nederland. Het verdient de aandacht, dat de heer Huil met geen woord gewag heeft gemaakt van Duitschland. HET BRENGT JUIST BESPARING. ZSGT EEN HUISVROUW. IfET GEZONDE VERSTAND TREKT JE AAN JE JASJEVOOR JE MALLE DINGEN GAAT DOEN. Het is al jarenlang een vaste gewoonte van me om één middag in de week te gaan winkelen, zegt een huisvrouw in het Rott. Nwsbl. Niet dat ik dan altiid zulke ge weldige inkoopen doe. dikwijls is het niet meer dan kijken. Maar hoe gezellg en toch ook......... hoe nuttig en zelfs noodig is het-! Voor ie je een kleedingstuk aanschaft, stel je je toch graag op de hoogte van wat er zoonl op dat gebied te hekomen is voor het geld. dat je besteden kunt. En'wat is er nu genoeglijker dan langs de etalages in de stad te wandelen en zich denkbeeldig in een nieuw pak te steken? Je kunt zoo dikwijls van keus veranderen als je wilt, niet alleen wat kleur, maar ook wat model betreft. Je zoekt er .hoed en schoenen bij en tuist op het oogenblik, dat je van top tot teen keurig voor den dag kunt komen met een donkerblauw mantelpak, waarbij ie een beeld van een overhemdblousc. hebt gekozen, laat je alles varen voor een getailleerde grijze jas en je moet dientengevolge de blouse, waar je je hart al aan verpand had, verwisselen voor een fleurige zijden jurk. Of inplaats van donkerblauw besluit je op zwart en het blauwe hoedje met bloemen en voile moet onherroepelijk worden geruild voor een zwart matelot je van grof glanzend stroo, met een vuurrood lint 0111 den bol. HET ECIITE KOOPEN IIAALT ER NIET BIJ. Hot kiezen en speuren naar wat in de omstandigheden van het oogenblik geschikt is, schept zulk ecu bron van genoegen, dat het werkelijke koopen er zelfs niet bij haalt. Dan wordt het ernst en nu is het nog spel!- 'Dan komt de mogelijkheid van verkeerd koopen aan do orde en zoo luch tig als je van keus kunt veranderen tij dens 't kijken, zoo moeilijk en lastig wordt dat na den koop. En wat een teleurstelling, als je tot de ontdekking komt je vergist te hebbenNeen, ik houd me aan den stelregel, dat hoe moer je kijkt vóór je koopt, des te beter en voordceliger je slaagt. Zóo 'geredeneerd heeft winkelen veel vóór en geeft het in vele ge vallen zelfs besparing, want men koopt dan met overleg. E11 zou het waar zijn, wat de mannen altijd be weren. dat winkelen koopziek maakt? Och, ik geloof, dat het te genwoordig zoo'n vaart niet loopt. Misschien komt het wel eens voor, dat jo in een etalage iets ziet, dat jo dolgraag zoudt hebben, terwijl je het eigenlijk niet noodig hebt. Maar dan komt het gezonde verstand en trekt je wel aan jc jasje. De meeste vrouwen weten tegenwoordig maar al te goed. hoe zij moeten schikken en plooien om haar kleedgeld uit te buiten. Wij passen en meten allemaal om de steeds duurder wordende stoffen en kledingstuk ken te voorschijn te toovercn uit een vaak lichter wordende beurs. De vrouwen koopziek? Neen, dat is, ge loof Ik. een verouderde meening. die voort komt uit mannelijke kortzichtigheid! Deze blaam treft ons tegenwoordig niet meer. Al is het nu nog zóó frisch, dat ik mijn wol len sjaaltje op een tochtigcn hoek wat optrek tegen mijn kin. dan kan ik toch wel kijken naar die leuke gekleurde schoenen zonder neuzen of naar dat rose organdie zonder dadelijk koopziek to zijn? Ik vind het juist verstandig en getuigen van voor- uitzienden blik. Ik breek een lans voor haar. die graag eens kijken in de magazijnen 011 die zoo genoeglijk langs al die mooie uitstalkasten kunnen wandelen, ook al hebben zij niet direct dat vroolijk strooien hoedje, die leu ke tasch of zoo'n grappig doorschijnend parnplu'tje noodig. Is winkelen gevaarlijk Welnecn, ik zeg: juist verstandig Ingaande Zaterdag 11 Mei 1940 wordt de normale dienstregeling voor het personen vervoer op alle lijnen der Nederlandsohe Spoorwegen hersteld. Alle treinen opgenomen in de normale dienstregeling van 15 Oetober 1939 zullen dus weer rijden. De electrische en dieseltrelnen zullen weer op de oude samenstelling worden ge bracht. Alleen de stoomtreinen zullen de eerstvolgende dagen nog met een kleiner aantal rijtuigen loopen. oordeeld wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar in de uitoefening van zijn fuctie tot tien gulden boete. Het sub. b ten laste gelegde: beleediging in een open brief aan den minister, werd niet be wezen geacht. Het doel van den heer Brocrsma met den open brief was om vervolgd te worden wegens smaadschrift en niet wegens belee diging. In het eerste geval is den verdachte immers beroep van de juistheid zijner be weringen toegestaan, hetgeen de heer Broersma, die zich door handelingen van het Rijk en zijn ambtenaren geruinieerd acht, zoo graag wil bereiken. Ook ditmaal echter weer tevergeefs. Hofmeester Koorens veroordeeld Een interessant oordeel uit het jaar 1910. „GEEN LEVEN VAN AANBIDDING". In het door het comité van open lucht samenkomsten uitgegeven werkje „Dertig paar openlucht Co mité" vinden wij een interessante aanhaling uit een in 1910 door Ds. Bax uitgesproken rede te Heiloo. In deze rede heeft do predikant ons Noordhollanders beschreven. Aan den lezer het oordeel, of thans, der tig jaar later de onverbloemde mee ning van Ds. Bax nog geldt. Ik noem den Noordhollander aldus de redenaar en ik doe dit in navolging van mannen van groot gezag phlegmatisch... bedaard bedachtzaam in zijn overleggen, kalm in zijn voorspoed en onder zijn genot, geduldig in zijn tegenspoed en niet over vloedig in woorden. Bedaarde menschen zijn zeer bruikbare menschen... (voorts) vrijheid lievend. Zijne vrijheidszucht grenst aan on buigzaamheid.... Daar is in deze landen ge streden om de vrijheid met het zwaard.... Noordholland is één def eerste gewesten ge weest, waar het juk van Alva werd afge worpen. En nóg heeft de Noordhollander zijne vrijheid lief.... De Noordhollander is werkzaam en waak zaam... Een onverpoosden strijd moest hij voeren tegen de wateren... Elke palm gronds heeft waarde.... De Noordhollandcr is zindelijk en huise lijkBroek in Waterland wordt om de zin delijkheid bezocht.... wat zijn de Noordhol- landsche stallen beroemd! Hij is fatsoenlijk, rustig en ordelievend. Ons platteland weet niet veel van huiten- echtelijk-geboren kinderen.., Wij noodigen onze predikanten niet enkel op onze begra fenissen. maar ook op onze feesten en ver gaderingen En op onze dorpskermissen ziet men meestal niet de luidruchtigheid en gemeenheid, over welke iu de steden wordt geklaagd. De Aa'andseilanden weer versterkt? Volgens den Stockholmschen correspon dent van de Neue Zuorcher Zcitung zou Finland de Aalandseilanden gehermi- litariseerd hebben. Tot dusver had Finland aldaar slechts een garnizoen van enkele honderden manschappen, doch sinds eenigc dagen zijn drieduizend man met artillerie naar de eilanden gezonden. Deze hcrmili- tarisatie van de Aalandseilanden, gelegen aan den ingang van de Botnische golf, is geschied met stilzwijgende toestemmig van de Sovjet L'nie. Zij zou ten doel hebben, de Sovjet Unie te beschermen tegen een aanval van een anderen staat. Zweden zou zich ermede accoord verklaard hebben. De Finsche generale staf heeft meegedeeld, dat de wateren rondom de Aalandseilanden ge vaarlijk zijn voor de scheepvaart wegens aldaar gelegde mijnen. POSTDUIVENVEREENIGING HOLL. NOORDPUNT Op Zondag 5 Mei werd gevlogen vanaf Til burg, afstand 157,235 K.M. Deelgenomen werd door 196 vogels, zoodat er 40 prijsvliegende en 31 puntenvliegende zijn. De heer W. Messink toonde de eerste vogel en wel te lu54,34. De laatste prijsvliegende vogel bereikte te 2u7.13 haar hok. De vo gels werden te llu5 in vryheid gesteld met N. wind. De prjjsvliegende vogels met het aantal be haalde punten zjjn als volgt: Messink 1. 24 met 39 punten; Mulder 2, 7, 9, 12 met 98 punten; Nieuwenhuizen 3 met 29 punten; Rietveld 4, 16, 27 met 50 pun ten; Scholten 6, 8, 11, 21 met 82 punten; Riemers 10, 14. 15, 18. 26. 29, 30. 32, 35. 40 met 71 punten; Koger 13, 17 met 34 punten; J. v. Steijn 19, 32. 34, 39 met 18 punten; Felkers 22, 31 met 14 punten; Bosman 23, 28, 36 met 15 punten; Giesbers 37; Brand 38. Zondag 12 Mei wordt gevlogen vanaf Eind hoven, met afstand 175,896 K.M. Vooruit! De Noordhollander wil vooruitEen klein vischje een zoet vischjc". zegt hij glim- lachend. Maar ook groote dingen kan hij doen... varen naar Afrika en Indië... wal- vischvaarders, noordpoolrcizigcrs, bestrijders van zeeroof. Jacob van Heemskerk en Jan Pietrsz. Koen zijn zonen uit onze provincie. De Ooit e>i West Indische Compagnie zijn in Noordholland geboren.... De Noordhollander is ook godsdienstig.... tegenwoordigzoo schijnt het althansin mindere mate dan zijne voorvaderen. En de oude eenheid is weg; het volk in onze pro vincie wordt door liet geloof gescheiden. Ook gij wilt godsdienstig zijn. al is uw godsdienst soms meer ecne zaak van het hoofd dan van hel hart. Uwe bedaardheid doet u wat veel verstandelijk redeneeren. Er is iets in u van den ouden Frieschen ko- ning Radboud.... Geen leven van aanbidding! De Noordhollandcr is te veel verstands mensch. Hij verstaat te weinig van het ..niet zien en nochtans geloovcn". Ook legt hij te veel den nadruk ip het brave leven. „Als je maar goed leeft".... zoo betoogt hij. Een leven van aanbidding vindt hij niet allermeest noodig. En omdat buiten de provincie iets van den aard van onze men schen bekend is. heeft Noordholland, echter in schromelijke overdrijving den naam ont vangen van „provincie des ongeloofs". In- tusschen deert ons de laster niet. De waar heid gaat ons ter harte. Wat is dan waar? Dit, dat men van zijne deugden gebreken kan maken. De bedaard heid.... mag den Noordholland niet kalm en kil maken tegenover de ernstigste.... levens vragen. Zijn vrijheidszin... niet voeren tot los hcid van God. Zijn werkzaamheid.... niet brengen tot een opgaan in den afbeid om de spijs die vergaat. De lofwaardige zindelijkheid make onze vrouwen niet tot Martha's. die van de ziels- behoeften der Maria's niets verstaan. Onze fatsoenlijkheid mag niet brengen tot zelfge noegzame braafheid, die het wezen der eigen zonde niet ziet. Vuur moet over ons 1*0111011, heilig vuur! En dan besluit Ds. Bax met het bekende versje van Beets: „Ik vond een man met ijs omschorst. Voor lof en laster koel. Maar in het binnenste van zijn borst, Vond ik een warm gevoel". Jan-oom werkte in zijn tuintje In den vroegen ochtendstond. Voor een goede spijsverteering Was dat nuttig en gezond „Doe gewoon in deze tijden, Dan gaat alles ook gewoon", Jan-Oom zaaide dus spinazie, Zonder ecnig angstvertoon Als er soms een vliegmachine Boven zijn radijsjes vloog, En de buren angstig riepen, Keek hij met geen blik omhoog. Wonderlijke rookspiralen Dreven langs het blauwe zwerk. Jan-oom trok eens aan zijn pijpje, En hij bleef gewoon aan 't werk Tothij op een lentemorgen Rechtop in zijn tuintje stond,. Een meneer met foto-toestel Liep er in het buurtje rond Heel het straatje kwam naar buiten In de lichte morgenzon. Jan-oom seinde met gebaren Zeer waarschijnlijk een s-p-i-o-n 1" „Ergens" bij een rustig stoepje Sprak hij kalm den vreemd'ling aan, Zijn vermoeden werd tot waarheid Jan-oom kon geen wóórd verstaan Heel het straatje mobiliseerde, En het vormde stil éen front. Voorbereid op alle offers Voor den vaderlandschen grond! Een agent, die eens kwam kijken, Werd volledig ingelicht. Toen kwam er een breedc glimlach Op zijn strakke dienstgezicht. Met een krachtig: „Fryslan boppe!" Reikte hij de hand der wet Aan zijn vriend uit 't hoogc Noorden, En hij tikte aan zijn pet Heel het straatje stond te gapen, Friesch is lastig voor 't gehoor. En het front werd snel ontbonden, De agent zei: „Loop maar door!" Jan-oom zaaide weer spinazie, Even krabd' ie aan z'n kin. En vol zoeten morgenvrede Sliep het straatje rustig in KROES. Toestand in het Verre Oosten weinig hoopgevend ALLES VOOR MARS! De Japansche minister van oorlog, Hata. heeft gisteren verklaard, dat de positie van Japan thans vastberaden onder het oog gezien moet worden, daar met het oog op den binnenlandschcn en buitcnlandschcn politiekcn toestand, de opgang of de onde- gang van het Japansche keizerrijk op het spel staat. Japan moet meer dan ooit te voren zich instellen op den totalen oor logstoestand. Dit zal van het gehcele land nieuwe offers cn lasten eischen, alsmede de achterstelling van alle particuliere be langen bij het welzijn van den staat, ten einde dc groote taak te kunnen voltooien voor den ophouw van een nieuwe orde in het Verre Oosten. De Japansche weermacht heeft aan het Chineesche front groote suc cessen behaald. Niettemin zet de regeering Tsjang Kai Sjok onveranderd haar verzet voort -en wordt zij door derde mogendhe den nog steeds gesteund. De politieke toe stand in Oost-Azie zoo besloot Hata. laat geen optimisme toe. D „GLORIA" als verloren beschouwd De motorlogger „Gloria" Kw. 51, die Woensdag 24 April uit de haven van IJmui- den was vertrokken en waarvan sedert Donderdag 25 April niets meer was ver nomen, wordt nu als verloren beschouwd. De predikanten van de hervormde ge meente te Katwijk aan Zee hebben het droevige bericht aan de naaste familieleden van de opvarenden medegedeeld. Het schip behoorde aan den reeder J. Ketting. Dc bemanning bestond uit zeven Katwij- kers, waarvan twee zoons van den reeder, n.l. dc 29-jarige D. Ketting, schipper en de 28-jarige J. Ketting, motordrijver; verder de 43-jarige C. Remmelzwaal, stuurman; de 43-jarige T. Duyn, tweede motordrijver; de 60-jarige K. Guyt, matrooskok. Laatst genoemde laat elf kinderen achter. De ma troos N. van der Plas, oud 49 jaar cn de 19-jarige lichtmatroos J. van der Plas. ACHT MAANDEN WEGENS VER DUISTERING GEEISCHT. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gistermorgen terecht gestaan de vroegere gemeenteontvanger, van Velsen, wegens verduistering van een bedrag van ongeveer 2800 gulden, ten nadeele van de gemeente. Verdachte was reeds in 1927, twee jaar na zijn benoeming, met de fraude begon nen, door 'n termijn van de ontvangen groot boekrente niet te verantwoorden. In Decem ber van het vorige jaar was in dc gemeen tekas een tekort ontstaan van 400 gulden, doordat verdachte dit bedrag had overge schreven op dc rekening van het Witte Kruis te Velsen, waarvan hij penningmees ter was. Deze overschrijving geschiedde, omdat hij ook in de kas van deze vereeni- ging een tekort had. Teneinde het tekort in de gemeentekas weer aan te zuiveren, nam hij 400 gulden weg uit de kas van de kostwinnersvergoedingen, waarover hij ook het beheer voerde. Bij de controle wist de verdachte de fraude op handige wijze te camoufleeren, door telkens geld uit de ecne kas naar de andere over te brengen, terwijl de con troleurs hun arbeid verrichtten. De burgemeester van Velsen, Mr. M. M. Kwint, die als getuige werd gehoord, ver klaarde verdachte reeds twee jaar geleden onderhouden te hebben over zijn particulie ren levenswandel. De Officier van Justitie zeide in zijn re quisitoir, dat verdachte detien jaar lang gelegcnhed heeft gehad de oude fraude aan te zuiveren. In plaats daarvan kocht hij echter een auto. Spreker eischte acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. HET DOEL NIET BEREIKT. Het Amsterdamsche Hof heeft gisteren den heer J. Broersma, te Bergen, beschul digd van smaad en beleediging van den tegenwoordigen directeur-generaal van den rijkswaterstaat Dr. Ir. L. R. Wentholt, ver- 15 X JAAR GEVANGENISSTRAF. In een deel van onze oplaag konden wij gisteren nog mcdedeelen, dat de zgn. kof- fermoordenaar, hofmeester Koorens giste ren door de Amsterdamsche rechtbank werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 jaar en 6 maanden. Bij de uitspraak waren vele belangstel lenden aanwezig. De publieke tribune, zoo wel als de gereserveerde plaatsen waren geheel bezet. TEGENSPRAK VAN HET WITTE HUIS. De correspondent te Washington van de New York Times meldt, dat het Witte Huis op gezag van president Roosevelt, een be richt uit Rome heeft tegengesproken, vol gens hetwelk Roosevelt door bemiddeling van den Amcrikaanschcn ambussadcur Phillips aan Mussolini een vredesaanbod zou gedaan hebben. In deze tegenspraak wordt gezegd: het bericht is volkomen mis leidend en ongegrond. In een bericht uit Rome had de New York Times gemeld, dat Mussolini „hoffe lijk maar beslist een aanbod van president Roosevelt had verworpen tot het onderne men van een nieuwe vredespoging". Japansch-Amerikaansche betrekkingen moeilijk In zake het besluit van de Amerikaan- sche regeering, de vloot in de wateren van Hawaii te houden, verklaarde de woord voerder van de Japansche marine, vice-ad- miraal Kanazawa dat zelfs een onbeperkt verblijf van de Amcrikaansche vloot bij Hawaiï door de Japansche marine niet van groote beteekenis geacht wordt. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat de Japansch-Amerikaansche betrekkingen op het oogenblik moeilijk en verward zijn, doch zeide te hopen, dat beide partijen de noodige reserve in acht zouden nemen. Weer twee en een half millioen Enqelsche dienstplichtigen De Britsche koning heeft gisteren een nieuwe proclamatie onderteekend op grond waarvan, met zekere uitzonderingen, alle manelijke Britsche onderdanen, die den leeftijd van 19, doch nog niet van 37 jaren hebben bereikt, voor dienst bij de gewapen de macht kunnen worden opgeroepen. Naar schatting zullen meer dan 2.500.00 man onder deze nieuwe proclamatie, do vierde op grond de national service act, vallen. Er wordt geen wijziging beoogd in de huidige procedure van inschrijving naar leeftijdsgroepen in opklimmende volgorde. „Het Volk" (S.D.A.P.) be spreekt dc voorgenomen or dening in dc arbeidsduur van het landbouwbedrijf, waarom trent, zooals wij eerder meld den, dc minister van sociale zaken'Dr v. d. Tempel bereids een wets-vóór-ontwerp heeft ingediend. Wat in 's land bouwbedrijf gebeuren kan, al dus het arbeidersorgaan .is niet moeilijk vast te stellen. Hierbij blijkt de groote betee kenis van de organisaties, die in den loop der jaren een aan tal collectieve contineten voor het landbouwbedrijf hebben afgesloten. Zij bevatten dik werf ook bepalingen omtrent de arbeidsduur cn de wetge ver ondervond van deze uit het bedrijfsleven zelf opgeko men regelingen groote steun bij zijn opzet. Dc wetgever moest zich ook afvragen, wat niet kan. Men moet den hoer een hoer loten - dat wil zeggen, dc historisch gegroeide situatie, waarin dc hoer en zijn gezin hun bodem als het voornaamste op aar de beschouwen en daaraan met liefde veel opofferen, is door een wet niet te wijzigen. De hoer en zijn gezin, alsmede de inwonende knechten, val len buiten dc wet. Dat wil zeggen: voor zoover de wetge ver het verantwoorden kon. Zijn zij nog geen 16 jaar, dan is de wet van toepassing. Ten aanzien van de arbeid van volwassen mannen is er nog geen enkele practijk cn men moet dus ééns uitkij ken. hoe het gaat in een be drijf, waarin, naast de oertoe stand, moderne ondernemin gen bestaan. Voor de volwas sen mannen vormt dc wet in ieder geval een goede basis om later verder op te bouwen. De minister trok de jonge moeder vooral in de sfeer van de wet en dat viel hem niet moeilijk, want hij had daar voor slechts de strokking van art. 11 van dc Arbeidswet 1919 in zijn voorontwerp te bren gen, teneinde de jonge moe der te beschermen tegen de lichaam verwoestende arbeid onmiddellijk na de bevalling. Wij schrijven 1940dc Ar beidswet is 21 iaar oud. Het wordt wel tijd, zal minister Van den Tempel gedacht heb ben. Is dit voor-ontwerp nu ide aal? Neen, besluit „Het Volk", maar daar zijn goede redenen voor. Het is echter hoognoo- dig, zooals het ingediend is. En het is een belangrijke daad van den minister van Sociale Zaken, die de noodzakelijk heid zoo groot achtte, dat hij nu in oorlogstijd, wil doen, wat voorheen nagelaten is. Moge het hem, in het be lang van het gehcele land bouwbedrijf, de arbeiders zoo-- wel als de ondernemers, gege ven zijn de ban, die er over ligt, te doorbreken. DE OPVOEDER MOET ,NEEN" DURVEN ZEG GEN. In „De Gong", het orgaan van de Ned. Tuchtunie, lezen wij over do opvoeding onzer kinderen o.a. Neemt het kind de vrijheid zonder tucht te kennen, dan moet tiet gedwongen worden. Een opvoeder moet neen kun nen zeggen en desnoods straf fen. als is het z.i. een verne dering naar twee kanten. Maar beter te straffen dan 'n misgroeid mensch te kwee ken. Bij de gewoontevorming mag de straf niet als nutteloos ter zijde worden gezet. Misschien heeft men gelijk met de klacht over dc tuchteloosheid, maar kan er wel van terecht komen in een omgeving zon der godsdienstig besef, bij een opgroeien als redelijke bees ten, met enkel vrees en fat soen als rem? Veel is een caricatuur ge worden, in de schilderkunst, in de muziek, literatuur, ook de kinderliteratuur, de film sterren, de radio met haar liefdesgemauw in een héél lang durende maand Maart... men wil kameraadje spelen met het kind, geen ontzag, wel jijen cn jouwen, geen na tuurlijke afstandhet dan sen is dik in orde. dc doch ter danst, moeder danst met haar concurrente mee. groot moeder danst lustig mee en opa ook Voedt men op tot werken, dienen ofOver tuchte loosheid der jeugd kan hii niet. klagen, hij moet haar soms zelf bewonderen. Heel de maatschappij is door tuch teloosheid aangetast, de be strijding zal uit het volk zelf moeten opkomen. De spelende mensch zal moeten vervangen worden door den werkenden mensch, de mensch. die een regel hoeft gevonden voor zijn daden, den mensch van ka rakter".

Schager Courant | 1940 | | pagina 6