EUPEN, Wij lazen voor II verloven Uitstel van betaling ban vnorloopig worden vnrlnnm land van melk en boter Itaüaanscbe record verbeteringen athletiek Duitsche nota aan Frankrijk Weldra nieuwe benzineregeling Weer periodieke Zooals wij eerder mededeelden, is het gebied van Eupen en Malmedy weer bij het Duitsche rijk gevoegd. Wij laten hieronder een korte be schrijving van dit land van „melk en boter" volgen. Het ruim duizend vierk. kilometer groote gebied van Eupen en Malmedy met zestig duizend inwoners, draagt een overwegend landbouwkundig karakter. Terwijl door de industrie in dc stad Eupen, in het gelijkna mige 218 vierk. kilometer groote gebied, de boerenbevolking bij dc andere bedrijven achterstaat, is in de landstreek van Mal medy ruim vijftig procent der bevolking in den landbouw werkzaam, aldus schrijft liet Hamburger Fremdenblatt in een beschou wing over deze zoo juist bij het Duitsche rijk ingelijfde gebieden. In totaal telt het gebied 6300 landbouw bedrijven, waarvan bedrijven \an 5 tot 20 ha. dc meerderheid zijn. Ook bedrijven van 2 tot 100 ha. zijn nog goed vertegenwoor digd, zoodat in Eupen—Malmedy midden tot grootgrondbezit ovcrheerscht, wat een waar borg biedt voor gezonde boerenbedrijven. De omstandigheden van productie en bedrijf vertoonen evenwel een groot onderscheid. Malmedy met het voornaamste deel van de „Hohe Venn", draagt een sterk bergachtig karakter, Eupen daarentegen is meer een heuvellandschap. Beide land streken hebben echter het grasland gemeen. Sinds Eupen weer bij het Duitsche rijk terug is, is deze land streek wel het rijkste weideland in het geheele rijksgebied. Eupen is een oeroud intensief weideland, dat slechts weinig onderdoet voor de sterk ontwikkelde weiden van het naburige Her- vcland en Limburg. Het is een gebied waar men slechts zelden een ploeg ziet, omdat bodem en klimaat (zeer sterke neerslag) het bedrijf van grasbocren begunstigen. Ook Malmedy heeft een zeer hoog per centage weidegrond. Omstandigheden van bodem, klimaat en bezit, voor alles evenwel de rijkdom aan gras van den bodem, ma ken de landstreken van Eupen en Malmedy tot een kenmerkend gebied van veeteelt. On der de verschillende vecsoortcn speelt het rund de voornaamste rol. Ondanks het feit, dat zij waren afgescheiden van de veeteelt- gebieden in het Itijuland, hebben de veeboe ren in EupenMalmedy bun bedrijven voort gezet en uiet succes gepoogd ook de talrijke zuivelbedrijven, in weerwil van de groot ste moeilijkheden, te handhaven en uit te breiden. Daardoor is ook de roep van de landstreek Eupen als land van melk en bo ter bewaard gebleven. Naast runderen, wor den in hoofdzaak varkens en schapen ge houden cn in Eupen bovendien pluimvee. Lukraak werpen van Engelsche bommen F.SSEN, (D.N.B.) Naar de „Cclsenkir- chener Allgemeine Zcitung" bericht, ziju in den nacht van 27 op 28 Mei op een woonwijk te Gelsenkirehen Buer opnieuw drie bommen geworpen. Helaas zijn ook twee slachtoffers te betreuren. Er werd een aanzienlijke inate- rieele schade aangericht. Bovendien werden vier personen zwaar cn drie licht gewond. Uit dezen nieuwen l>omaanval op de woon wijk, blijkt wederom dc zinneloosheid van deze bombardementen der vijandelijke vlie gers, daar zich in dc omgeving van de gcfrof feu plek geen militaire doelen bevinden, wel kc het object van den aanval hadden kunnen zijn. In verband niet hetgeen in de practijk er varen word, verklaart men van bevoegde Duitsche zijde, dat het bericht, dat door Reu ter op 21» Mol werd gepubliceerd en volgens hetwelk do Britsche regccring zich nog steeds hield aan haar door iiet departement van Buitenlandsche zaken bekendgemaakte politiek cn niet het voornemen had om niet militaire doelen te bombardeeren, slechts leege woorden behelsde. Men wijst van Duit sche zijde op dc volgende recente gebeurte nissen: Hij het homhardeeren van Neuss door vijandelijke vliegtuigen in den nacht van 28 op 29 Mei vielen drie l»mmen op een hos pitaal. Een ziekenverpleegster werd zwaar, een andere licht gewond twee bommen ver nielden een huis en nog tien bommen wer den geworpen op een aanplantingstcrreln aan den rand van de stad. Op het reservehos pitaal Richrath ten noorden van Opladen is eveneens een bom geworpen, waardoor een barak zwaar beschadigd werd. Juist de laat ste dagen zijn weer talrijke burgerpersonen ten offer gevallen aan Britsche bomaanval len. Europsesch record op 800 M. hard- loopen. Do Italiaunsche athleten blijken uitste kend in vorm te zijn. In Parma verbeterde een dezer dugen Campagner bet Italiaansche record hoogspringen en bracht dit van 1.93 op 1.93 meter. Tanglietti bezette met een sprong van 1.90 meter de tweede plaats. Op deze wedstrijden liep Murio Lanzi de 800 meter in den fraaien tijd van 1 min. 50,3 sec. Een tijd. welke nog geen althleet in Europa dit jaar wist te niAkcn. In Milaan liep Resta de 23 K.M. in den ItaliaaiiMhen recordtijd van 1 uur 27 min. 31 sec. Do vorige recordtijd was 1 uur 27 min. en 53.4 sec., welke tijd geloopen werd door Deflorentis. Vergeldingsmaatregelen aange kondigd tegen slechte behande ling van krijgsgevangenen. De Duifeche rijksminister van buiten landsche zaken, von Rlbbentrop, heeft' de Fransche regeering door bemiddeling der Zweedsche regcering de volgende mededee- ling doen geworden: „In den laatsten tijd stapelen zich de bij de rijksregeering binnenkomende berichten op, volgens welke in Fransche gevangen schap geraakte leden der Duitsche lucht strijdkrachten en valschermtroepen een he- behandeling ondergaan, die zoowel met dc regelen van het volkenrecht en de geldende verdragsbepalingen als mot de elementair ste wetten van menschelijkheid in flagran- ten strijd is. Een bijzonder feckencnd voorbeeld van een drgelijke ongehoorde behan deling is het geval van den kolonel der luchtmacht Lackner, die tijde lijk in Fransche gevangenschap ge weest is. Uit het dienstrapport, dat hij na zijn bevrijding beeft uitge bracht en dat intusschen in dc pers gepubliceerd is, blijkt, dat deze of ficier, toen hij, nadat zijn jachtvlieg tuig in brand geraakt was, met zijn parachute omlaag sprong, door krachtig geweervuur der Fransche troepen beschoten is. dat hij na zijn landing door Marokkaansche sol daten op de meest brute wijze mis handeld cn niet beschieting be dreigd is en dat hij tenslotte met ketenen geboeid werd. Het rapport toont verder aan, dat verschei dene andere gevangen genomen Duitsche vliegers trots hun zware verwondingen een langen weg moesten afleggen om verhoord te worden, zonder dat men hun ecnige geneeskundige behandeling had toegestaan. Bij deze iichandeling van gewonde Duitsche soldaten is er niet sprake van enkele geval len, die op rekening van de willekeur en wreedheid van lagere Fransche graden ge schreven zouden kunnen wprden. De Fran sche gendarmes, die den Duitschen officier de boeien aandeden, hebben met nadruk ver klaard, dat zij dat deelen op uitdrukkelijke instructie van hun superieuren. In ovcrecn- stemminig daarmede bewijst een in handen der Duitsche troepen gevallen geheim bevel van den generalen staf (tweede bureau) van het negende leger, nr. 1801/2 van 13 April 1940, dat de meedoogenlooze behandeling van gexangen genomen, gewonde soldaten van de Duitsche luchtmacht en dc alschermtroepen volkomen overeenkomt met de bedoelingen der verantwoordelijke hoogere commando posten van het Fransche leger en dat zij den Franschen troepen die behandeling aanbevo len hebben. Uit dit geheime bevel blijkt, dat dergclij- ken gewonden Duitschen soldaten in princi pe vooreerst geen geneeskundige hulp moet worden verleend, maar dat in de eerste plaats gebruik moet worden gemaakt van al le mogelijkheden om hun militaire verkla ringen af te pei-sen. Vele andere berichten, waarover de rijksregeering beschikt, getui gen op gelijke wijze van de wreedheid en bruutheid, waarmede de Duitsche vlieger en valschermjager na hun gevangeneming dooi de Fransche troepen behandeld worden. Het opperbevel der Duitsche weermacht is niet bereid stilzwijgend langs deze feiten heen te gaan en de tot dusverre toegepaste grootmoedige behandeling der in Duitsche gevangenschap geraakte Fransche vliegers, in weerwil van de tegengestelde Fransche methode, nog voort te zetten. Daarom kon digt de rijksregeering hiermede de Fransche regeering aan, dat zij in het vervolg do in Duitsche handen vallende leden der Fran sche luchtmacht precies naar het Fransche voorbeeld zal behandelen en dat zij voor ieder bekend geworden geval van beschie ting van een in nood verkeerenden en met zijn parachute omlaagspringendcn Duit schen vlieger en voor ieder geval van moord op Duitsche vliegers tof de scherpste vergel ding zal overgaan, zooals dat reeds door den opperbevelhebber der Duitsche luchtmacht openlijk is medegedeeld." Adolf Kiefcr verbetert wereldrecord New York (A.N.P.) Bij de universiteits kampioenschappen in de Vereenigde Staten verrichtte de bekende zwemmer Adolf Kie- fer, die bij de Olympische Spelen als over winnaar uit den strijd kwam, 'n bijzondere prestatie, door zijn wereldrecord op de 100 yards rugslag te verbeteren en van 38,8 sec. te brengen op 57,9 sec. ADOLF KIEFER. De trein Hoorn—Medemblik rijdt weer Het gisteren uitgekomen supplement van de beperkte dienstregeling \an de Neder- landsclie Spoorwegen doet zien, dat weder om verschillende kleinere lijnen, welke de laatste jaren niet meer werden bereden, in gebruik zijn genomen. Ook de lijn Hoorn'Medeirfblik is weer vrij gekomen en wel vanaf Hoorn te begin nen des morgens om 7.20 en vervolgens om 11.40, 15.40 en 19.40. Van Medemblik vertrekken de treinen naar Hoorn om 9.00. 13.00. 17.00 en 21.00. Het spreekt vanzelf, dat de treinen alle daar- tusschen gelegen stations zullen aandoen. Vader sloeg zijo kind dood In een vlaag van drift. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisteren de 25-jarige los werkman B. S. terecht, die in Februari j.1. in een vlaag van drift zijn eenig kind, eeir meisje van vier jaar, een hevigen klap tegen het hoofd je had gegeven, tengevolge waarvan de kleine enkele dagen later was overleden. Verdachte was destijds zelf naar de po litie gegaan om mede te deelen, dat zijn dochtertje was overleden tengevolge van een val. De politie vond 's mans houding censigszins vreemd en nam het lijkje van het kind in beslag. Een sectie wees uit, dat de kleine een gewelddadigen dood moest zijn gestorven. De vader werd daarna gearresteerd cn gaf na een langdurig verboor ten slotte toe dat hij het meisje een harden klap tegen liet hoofdje had gegeven, omdat het niet wilde eten. Den volgenden dag was het hoofd van het kind sterk opgezwollen, ter wijl het linkerbcentje verlanul bleek te zijn. De ouders durfden aanvankelijk geen ge neeskundige hulp in te roepen, doch toen de toestand steeds ernstiger werd, haalde de vader den huisdokter. Diens pogingen om het jonge leven te red den. mochten niet meer balen. liet O.M. eischte anderhalf jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger achtte niet bewezen, dat de dood van het meisje een gevolg is ge weest van den klap tegen het hoofdje, zoo dat z.f. verd alleen wegens mishandeling veroordeeld kon worden. Uitspraak 13 Juni. De komende belastingaanslag Voor de heffing van de belastingen naar het inkomen en het vermogen over het belastingjaar 1940—1941 kent de wet een groote beteekenis toe aan den toestand van 1 Mei 1940. De gebeurtenissen der laatste weken zullen echter ooi-zaak zijn, dat aan slagen, op dien toestand gegrond, dik wijls het bedrag, dat de belasting plichtige bij zijn tegenwoordige fi- nancieelen toestand kan opbrengen zullen overtreffen. Te dien opzichte bestaat evenwel met be trekking tot verschillende deelen des lands en verschillende belastingplichtigen aller minst gelijkheid, terwijl ook nog niet kan worden overzien, wat (lc toekomst zal bren gen. Staat dus cenerzijds vast, dat volledige uitvoering van de tegenwoordige wettelijke voorschriften niet geraden is, anderzijds blijkt, dat voorshands hun werking slechts kan worden getemperd door maatregelen die een voorloopig karakter dragen. Deze overwegingen leiden er toe, dat in be ginsel de bepalingen der wet toepassing bli ven verlangen, doch dat voorloopig door mie del van een renteloos uitstel van betaling, ge grond op artikel 17 der wet op do invorde ring van 's rijks belastingen, het op te bren gen bedrag met den gewijzigden financicelen toestand van den belastingplichtige in over eenstemming wordt gebracht. De inspecteurs zijn daarom aangeschre ven om dc voorbereiding van dc aanslagrege ling niet alleen te richten op het verkrijgen van gegevens, noodig voor een strikte toe passing van de wet, doch tevens op het ver krijgen van gegevens ter vaststelling van bet bedrag dat redelijkerwijs geacht kan worden bij den gewijzigden toestand te passen. Bij het vaststellen van den voorloopigen of de finitieve aanslag zal dan voor bet verschil uitstel van betaling worden verleend, bij een op het aanslag biljet te stellen aanteekening luidende. Voorloopig uitstel voor f Doch ook nadat een voorloopige of defini tieve aanslag reeds is vastgesteld, kan de in specteur, hetzij ajribtshalve, hetzij op ver zoek van den belanghebbende, nog uitstel van betaling verleenen of het bedrag waar voor uitstel is verleend, verhoogen, ander zijds kan het uiteraard ook gerechtvaardigd zijn, dat een reeds verleend uitstel geheel of ten dcole wordt ingetrokken. Voorloopig voor personenauto's hoogstens 5 liter tegelijk. Een nadere regeling voor de aflevering van benzine door pomphouders wordt in overleg met dc Duitsche autoriteiten cn met het de partement van Waterstaat uitgewerkt en zal vermoedelijk binnen eenige dagen worden bekend gemaakt. Inmiddels maakt het departement van handel, nijverheid en scheepvaart bekend, dat een pomphouder aan houders van een motorbrandstofvergunning of aan degenen, (zooals artsen, veeartsen, enz.) die ingevolge de bekendmaking van 17 Mei 1940 zonder motorbrandslofvergunning mogen rijden voor zoover het personenwagens betreft, tot nader order niet meer don 3 liter benzine op eenmaal mag afleveren. Weer brieven naar Duitschland Postvervoer uitgebreid. Van heden af is het postvervoer met Duitschland uitgebreid in dier voege, dat ook gewone gesloten brieven (dus geen aan- geteekende brieven en brieven niet aangege ven waarde) naar en van Duitschland zijn toegelaten. Mr. Dr. H. J. von Bruckcn Fock schrijft in het Vaderland Naar het uiterlijk gezien zou men den indruk kunnen krijgen, alsof ons Nederland- sche bestuursapparaat het eco nomisch roer volledig heeft omgegooid en thans met vol le zeilen den koers der „gelei de economie" volgt, daarbij in het kielzog varende van de Duitsche nationaal-socialisti- 6che economie. Voor vrijwel dicta toriale volmachten wordt niet meer teruggedeinsd, dc goede ren-economie wordt vooropge zet, het financieringsvraag stuk is plotseling secundair, kortom, de Nederlandsche olkshuishouding kent zich zelve niet meer. Ook de Ne derlandsche pers heeft zich onderwei aan den nieuwen toestand van zaken aange past: eigen geluiden verneemt men nagenoeg niet, althans eenige uitzonderingsgevallen daargelaten, waar het vogel tje nu eenmaal niet anders zingen kan dan het gebekt is veel meer dan een uni so- no kan men nauwelijks hoo- ren. Zou men dan uit dit alles de gevolgtrekking moeten ma ken, dat Nederland zich in de ure van den grootsten nood eindelijk op zichzelf zou heb ben bezonnen, en dat ons land thans de oogen zijn openge gaan voor de ware welvaarts bron. den noesten arbeid, en dat het algemeene, nationale belang niet. zooals vermeend werd. de som van de indivi- dueele belangen is, maar een gelijkrichting en onderge- Nieuwe wijn in oude zakken schikt making dezer laatste aan het welzijn der natie? Och, arme, verre van daar. Zoo gocdleersch, zoo gedwee in het aannemen van vreem de ideologie is onze „regentie" gewis niet. De heeren weten heel goed, wat zij doen en in het scheppen van „dwangpo sities" hebben zij zich steeds meesters getoond. Het zou ook wel wat al te verwonder lijk zijn, indien zij, de aanhan gers der liberaal-economische en democratische beginselen, in een oogenblik als het ware tot inzicht gekomen waren. Wij zouden weinig eerbied kunnen hebben voor zulk een volslagen volte face, als de bestuursdaden der laatste da gen ons te zien hebben gege ven. De oplossing dezer tegen strijdigheid is niet ver te zoe ken. Mot dezelfde snelheid en hetzelfde vermogen tot door zotten, waarmede de Duitsche loge I's het hun gestelde doel benaderen, heeft ook de eco nomische staf der legerleiding in' een korte spanne tijds a.h. w. do economische sleutelpo sitie bezet en zijn instructies san do hetrokkon Nederland sche bestuursambtenaren ge geven. De vorm werd daarbij gaarne „gesauveerd"; „op voordracht van den secretaris generaal, waarnemend hoofd van het departement...: heet het. Het lieve Vaderland kan nu gerust zijn. Op die wijze heeft de natio- naal-socialist |che economie ook bij ous baar intrede ge daan: geen uitsluitingen cn werkstakingen meer, geen stopzetting van bedrijven, doch arbeidsplicht, arbeidsor ganisatie, geleide industriali- seering. Maar de hoeren „hervorm den" zullen zelf wel niet geloo ven evenmin als hun ..her vormers" dit doen dat de ze opdrachten tot doorvoering van hun democratische ge moed in 't geheel niet liggen de, nationaal-socialistische economische beginselen van anderen dan voorhijgaanden aard zullen zijn. Dc toevoe ging van het woordje „tijde lijk" aan de benoeming van den „Arbeidscommissaris" geeft genoeg te denken. Men doet nu eenmaal niet nieuwen wijn in oude zak ken! DE „STANDAARD" OVER ONZE DEMOCRATIE. In oen hoofdartikel wijdt de „Standaard" (A.R.) een beschouwing aan de ontwikke ling der democratie in ons land en spreekt de hoop uit, dat dc omvangen slagen ons tot zelfinkeer zullen brengen cn ons /.uilen drijven tot af schudding van wat we allang als een last hebben gevoeld. Hot blad wijst dan op het Kerkelijk leven met zijn dik werf zoo onnutte haarklove rijen en de urenlange debat ten in de Staten Generaal over eenvoudige vraagstuk ken terwijl Europa reeds voor een groot deel in brand stond. Ook de moeite wordt gehe keld welke het heeft gekost om voor 's lands defensie de noodige gelden los te krijgen. Het blad constateert dan dat het Nederlandsche democra tische stelsel in menig op-* zicht ziek was. hetgeen, aldus de Standaard", geen veroor deciinc van de democratie op zichzelf inhoudt. De verschijning van een 50-tal politieke partijen bij een stem bus, dingend naar zetels in het Parlement, is een bewijs van verrotting in het volksle ven: rot dat uitgesneden moet worden. En zoo is er nog heel wat meer, dat achter zal moe ten staan bij de bevordering van de eenheid der natie, bij de aankweeking van een ster ken nationalen geest. Of ons daarvoor de gelegen heid zal worden gelaten, er is niemand die dit thans reeds zeggen kan. Mnar wij moeten van die gedachte uitgaan om ons geestelijk en intellectueel te bezinnen over wat ons aan deel daarin zal moeten zijn. J Met ingang van 1 Juni a.s. kupnen voor de Nederlandsche weermacht wederom pe riodieke verloven worden verleend op den voet van normaal 2 etmalen verlof per 14 dagen, echter met inachtneming van het volgende: le. Voorshands wordt uitsluitend verlof verleend aan hen, die stellig op den avond van den reisdag voor het invallen vafi de duisternis hun haardsteden kunnen bereiken. Aan hen, voor wie dit niet het geval -is, kan togelegenertijd, zoodra de ver voersomstandigheden verbeterd zijn, een evenredig langer verlof worden toegekend. 2e. Met verlof kan worden vertrokken des morgens na het morgenappèl \an den reis dag (d.i. de dag voorafgaande aan den eersten verlofdag). Het vertrek met verlof per trein moet door de betrokken comman danten zoodanig worden geregeld, dat het vervoer over zooveel mogelijk treinen van de gewone dienstregeling wordt verdeeld, aangezien extra militaire treinen niet kun nen worden beschikbaar gesteld. 3e. Van verlof moet worden teruggekeerd op zoodanig tijdstip, dat in den a\ond van den tweeden verlofdag het kantonnement voor het invallen van de duisternis moet zijn bereikt. ie. Rekening houdende met het gesteld» onder le. moeten gehuwden het eerst voor periodiek verlof in aanmerking worden gebracht. 5e. Het aantal militairen, dat dagelijks bij de onderdeden met periodiek verlof af wezig is, dient ongeveer gelijk te zijn. 6e. De kantonnements- en garnizoens commandanten dienen zorg te dragen voor dc handhaving van de orde op de stations, daar behoudens een enkele uitzondering geen stationscommandantcn en stations- wachten aanwezig zijn. Zij treden zoo noo dig in overleg met den betrokken stations chef ten aanzien van de vervoermogelijkhe- den. 7e. Naar plaatsen in het buitenland en buiten het bezette gebied in Nederland kan geen verlof worden verleend. 8e. Aan hen, die gebruik moeten maken van openbare middelen van vervoer moeten de voorgeschreven vervoerbewijzen worden verstrekt» Nederlandsche militairen in het buitenland D» verzorging hunner gezinnen. De opperbevelhebber van land. en zee macht heeft besloten, dat, op daartoe ge daan verzoek van de hier te lande verblij vende gezinnen van militairen van land en zeemacht, die zich niet hier te lando bevinden of wier verblijfplaats onbekend is, mede ook in geval onzekerheid bestaat of zij nog in leven ziji^maandclijks, te begin nen met de maand Juni 1940. een voorschot op de bezoldiging kan worden uitbetaald ten bedrage van 2/3 gedeelte van het maan- delijksch bedrag der bezoldiging, met inbe grip van alle vaste toelagen, alsmede d® kindertoelage, zooals dit was volgens den laatstelijk betaalbaar gestelden tractements- staat of een daarmede overeenkomend be talingsstuk, zulks tot een maximum van f 600.per maand. Door de uitbetaling van zulk voorschot zal een gelijk bedrag van de bezoldiging der betrokken militairen zijn gekweten. Voor zooveel de militairen der zeemacht betreft, wordt onder „bezoldiging" verstaan de bezoldiging voor plaatsing aan wal bui ten de keerkringen. Mr. Rost van Tonningen terecht In Calais door de Duitsche troe pen bevrijd. Naar wij uit betrouwbaren bron vernemen, zouden de 21 geinterneerden van Ooltgens- plaat onder wie waarschijnlijk ook het Twee de Kamerlid Mr. M. M. Rost van Tonningen, in Calais door de Duitsche troepen zijn be vrijd en zich in veiligheid bevinden. Voor zoover het plan bestond om deze Nederlan ders naar Engeland te transporteeren, zou dus tiians geconstateerd kunnen worden dat dit definitief mislukt is. Na de verklaring van den opperbevelheb ber over de N.S.B., dat er van die zijde geen enkel bewijs van verraad was gevonden, zal bet voor alle weldenkende Nederlanders een opluchting zijn te vernemen, dat hierdoor eenige landgenooten, tegen wie geen bewijs van schuld bestond, aan langdurige balling schap zijn ontkomen. OORLOGSSCHADE De commissie oorlogsschade deelt mede, dat eigenaren, wier bebouwde eigendom men door oorlogsschade zijn getroffen, zich vóór 2 Juni a.s. dienen te wenden tot: a. den notaris, die de laatste hypotheek- acte gepasseerd heeft, wanneer zij van een particulier hypotheek hebben gekregen; b. tot de desbetreffende hvpotheekbank, levensverzekeringsmaatschappij of pensi oenfonds, Indien zij van een dezer instel lingen hypotheek hebben gekregen; c. tot den burgemeester hunner gemeen* te. indien zij op hun getroffen eigendommen geen hypotheek hebben. Onder zand bedolven Gistermorgen was een aantal werklieden bezig met zandgraven nabij Oldenzaal. Er ontstond een zandverschuiving, met het noodlottig gevolg, dat twee mannen onder de neerstortende massa werden bedolven. Een hunner, de 30-jarige H. N.. werd leven loos onder het zand te voorschijn gebaald. Het tweede slachtoffer. G. S., werd met een gphroken been en gebroken ribben naar het ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2