Belangrijke voorstellen aan den Raad veilingen Dinsdag 25 Juni 1940 Tweede bladN Arrondissemenfs rechtbank te Alkmaar Eerste zomerconcert van de Harmonie GROENTEN Langen dijker Uit Alkmaar POLITIERECHTER. (Zitting van Haandag 2i Ju Broek op Langend ijk. GEEN BEWIJS! De zaak tegen J. P., wonende te Broek op Langendijk, was alreeds op 20 Mei voor ge weest, doch toen niet tot klaarheid gebracht. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille had verd. ten laste gelegd, dat hij een kwitantie voor landhuur, welke hij ver schuldigd was aan een zekeren K., had ver- valscht door het jaar 1937 te veranderen in 1939. Verd. hield vol, dat hij de landhuur over 1939 had betaald en dat 1937 een vergissing was. Hij had toen zelf het jaartal veranderd. Get. K. uit Broek op Langendijk betwistte zulks, doch de raadsman van verd., Mr. Scholten uit Alkmaar, bracht get. dusdanig in het nauw, dat de Officier niet anders dan vrijspraak kon requireeren wegens gebrek aan bewijs. De Politierechter sloot zich hierbij aan en sprak verd. van het hem ten laste gelegde .vrij. Wieringen. MET EEN STOK GESLAGEN. Get. C. J. W. en verd. J. D. uit Wierin gen, wonen in hetzelfde perceel, maar ze verstaan elkaar niet heel erg, omdat verd. veel last had van het zoontje van W. Zoo geviel het, dat de jongen op 2 Mei voor de zooveelste maal door het tuintje van verd. liep. Toen had verd. den jongen een klap gegeven, welke echter niet hard aankwam. De vader van het jongetje, J. P. W., ar beider te Wieringen, kreeg op genoemden da tum bericht, dat zijn zoontje door verd. was mishandeld. De jongen lag op den grond en toen gaf verd. hem nog een slag met een stok. Dat is niet waar, aldus verd. Ik heb hem den stok afgenomen. En heeft u nu nog last van den jongen? yroeg Mr. Krabbe. Nee; nou neit meer, aldus verd. De 14-jarige Cornelis Jan zeide niet in den tuin van verd. te zijn geweest. Huilend ver telde de jongen, dat verd. op hem was toe gekomen en hem met een stok in de lende nen had geslagen. De Officier van Justitie: Maar je mag ook niet in den tuin van verd. loopen. De jongen (snikkend): Dat heb ik niet gedaan. Verd. beweerde, dat deze jongen en z'n Vrindjes dikwijls op z'n land komen. Dat is niet waar!, riep de vader van de getuigenbank. De officier van Justitie vond het geval niet buitengewoon ernstig en eischte f 7. boete subs. 4 dagen hechtenis. Dan wil ik ook schadevergoeding hebben voor de aard appels die de jongens hebben vertrapt. Dan moet U hier niet zijn; zeide mr. Krab be. De Politierechter veroordeelde verd. tot 5.boete subs. 2 dagen, Anna Paulowna DAT WAS TE DUUR GEKOCHT. Een reiziger uit Beverwijk P. v. D. ge naamd, moest terecht staan omdat hij eind November aan den heer W. W. te Ewyck- sluis een vat spuitvet had verkocht voor 65 ets. terwijl de gangbare prijs 26% cent was per 100 kg. Verd. zeide, dat hij altijd deze prijs had bedongen. De Bataafsche Petroleum Import Mij. had een schrijven gezonden, dat de prijs van spuitvet in dien tijd 26% cents per 100 kg. be droeg. Geb. van V., boekhouder bij verd. te Be verwijk verklaarde, dat de Shell en de Esso- lube f 62.50 per vat was. Er blijkt nergens uit, dat dit de prijs is van den handelaar aan den wederverkooper zeide de Officier. Een particulier heeft geen 100 kg. noo- dog, aldus get. De inkoopsprijs van dit spuit vet was f 47.50 en de verkoopprijs f 62.50 Get. W. W. van beroep caféhouder te An na Paulowna zeide in November 1938 van verd. spuitvet te hebben gekocht voor 65 ets. per kg. Doch de Bataafsche Petroleum Im port Mij. had get. verzekerd, dat de prijs 24%cts. per Kg. was. En U deed dat vet weer van de hand niet waar? vroeg mr. Krabbe. Ja, ik had een pomp van de Bataafsche, antwoordde get. Een vertegenwoordiger de zer Maatschappij had hem verteld, dat het spuitvet 24% cents per Kg. bedroeg. De officier vroeg terugwijzing van de zaak naar den Rechter-Commissaris ter nader on derzoek. De Politierechter kon zich hiermede ver eenigen. Bergen EEN ONEERLIJKE KELLNER. Op 14 Maart van dit jaar was verd. P. C. II. ober-kellner in het Oranjohotel te Ber gen en was o.m. belast met de bediening van de telefoon voor de gasten en op 13 Mei had hij er genoeg van gekregen en was naar z'n woonplaats in Alkmaar teruggekeerd, dat was op zichzelf niet erg, erger was het dat hij nog ongeveer f 40.aan den eigenaar van het Oranjehotel had af te dragen. Maar met een deel van dat geld ben je naar Rotterdam gegaan, zeide mr. Krabbe. Als eenige zoon van m'n ouders voelde ik mij verplicht in die dagen naar m'n zus ter in Rotterdam te gaan, zeide verd. Maar uw zuster was bij haar schoonouders toch veilig aldus mr. Krabbe. Get. J. D., houder van het Oranjehotel, vertelde, dat verd. zoo maar was weggeloo- pen, zonder de f 44 telefoongeld af te dra gen. Verd. zeide, dat hij tot nu toe nog geen werk had gevonden. De Officier van Justitie vroeg een Re- classceringsrapport van verd., waarmede mr. Krabbe zich kon vereenigen. De zaak werd aangehouden tot Maandag 23 Sept. Bergen. DE GEVOLGEN VAN DEN OORLOG. Op 17 Mei hadden de timmermansknecht C. de V. en de electricicn J. F. S., beide wonende te Bergen, een motorrijwiel merk D.K.W. weggenomen. Het motorrijwiel was zwaar beschadigd door militaire kogels en toen hadden ze den motor gedemonteerd. Verd. de V. vertelde, dat de motor tegen een boom op het Oude Hof stond. Get. A. J. S., sergeant-vliegtuigmaker uit Bovenkerke (gem. Aalsmeer) kwam ver klaren, dat hij op het vliegveld een motor fiets D.K.W. had achtergelaten. Later had hij het motorrijwiel naar het Oude Hof ge bracht en had dezen tegen een boom ge plaatst. En was dat rijwiel niets meer waard? vroeg mr. Krabbe aan get. De motor was nog goed aldus get. Zoo op het oog zag hij er wel minderwaardig uit. De Politierechter vond het niet mooi van verdachten, dat zij van de gelegenheid had den gebruik gemaakt. Had u den motor niet beter kunnen op bergen?, vroeg de Officier aan get. De verdachten hadden er niet eens mogen komen; er stond een duidelijk bord, ant woordde de sergeant. De Officier van Justitie eischte tegen bei de verdachten een geldboete van f 6.subs 3 dagen. Mr. Krabbe veroordeelde ieder der verdachten tot f 5.boete subs. 5 dagen. SCHAGEN Met medewerking van het Dames koor. Laat de muziektoin vol zijn! Met een zéér aantrekkelijk programma van, om in radio&tijl te spreken lichte amusementsmuziek, opent onze Harmonie onder leiding van Jac. Jansen het zomer seizoen in onzen schoonen muziektuin. Bijzondere luister aan dit concert verleent de medewerking van het dameskoor, waar over Jb. I. Hovenier den dirigeerstaf zwaait. De vlotte, prettige Lustspielouver- ture zal men zeker met genoegen hooren en nieuwsgierig kan men zijn naar de uit voering van de Sonate van Diabelli. 't Ls een experiment geweest om Diabelli, die men gewoonlijk alleen neemt voor klavier, twee- of vierhandig voor harmonie-orkest te arrangeeren. Een experiment dat blijkens de resultaten op het laatstgehouden con cours goed is geslaagd. Voor het dameskoor kan men de verwachtingen hoog spannen, het zingt doze programma-nummers met veel entrain. Al met al een avond, die men niet moet verzuimen. Ten eerste niet om het kunstgenot, ton tweede niet uit waardee ring voor het loffelijk streven van zange ressen en musici het cultureele leven weer op gang te brengen! HET PROGRAMMA. Muziek. 1. Groot Rotterdam, Marsch, W Schootcmeijer. 2. Lustspiel Ouverture Keler Bela. 3. Carmen Sylva, Wals Ivanovici. 4. Unter dem Siegesbanner, Marsch Fr. von Blon. Zeer bijzondere omstandigheden gevolg van de bijzondere politieke en economische toestanden voor al veilingen, die internationaal zijn georiënteerd ondervinden weerslag ervan het rooien van aardappe len is gedeeltelijk verboden zoo worden er weinig aardappelen ver kocht begrijpelijke ongerustheid de oogst belooft heel wat als er maar spoedig voldoende afzet mogelijkheid komt te Noordschar woude zoo goed als niet geveild a. d. Broeker veiling beperkte aan voer als gevolg van rooiverbod groot verschil aanvoer vorige jaar en nu minimumprijs aard appelen f 6.er werd meer be steed eerst oude aardappels op? minder bloemkool iets lager prijs grooter aanvoer bospeen vrij stationnatre prijzen geen belangstelling voor rabarber to maten brengen minimumprijs van i 32 op aanvoer aardbeien. Gedurende het groote aantal jaren, dat wij de veilingsoverzichten schrijven hebben we al veel meegemaakt, maar iets geheel nieuws is toch, dat het rooien van aard appelen werd verboden en dat slechts een bepaald, en dan nog klein kwantum aan dev eilingen mocht worden aangevoerd. We schrijven spoedig Juli, en als er niet spoe dig een radicale ommekeer komt ten gunste van een bevredigenden afzet, dan zullen er vóór de intrede van die maand nog zeer wei nig aardappels zijn verkocht. Dat de tuin ders zich uit dien hoofde wel wat bezorgd Ongerustheid omr de vroege aardappelen maken over den verderen gang van zaken op de aardappelenmarkt, is niet onbegrijpe lijk. En als men die vrees koestert, dan over weegt 'men de groote oppervlakten met aard appelen beplant, die nog gerooid moeten worden en een rijken oogst beloven. Straks moeten die ten verkoop worden aangebo den. Zal er dan voldoende afzetmogelijkheid zijn en zal het transport ongehinderd kun nen geschieden, doordien er voldoende ver voermiddelen zijn? Alles is zoo ernstig uit zijn vroeger verband gerukt, dat het gevaar lijk zou zijn, hieromtrent voorspellingen te doen. Na het aanvankelijk optimisme is men hier in tuinderskringen wat pessimistisch gestemd en ook uit de kringen van den han del hooren we tot op het oogenblik, dat we dit schrijven, nog maar heel weinig opwek kende klanken. Te Noordscharwoude werd de heele week geen veiling gehouden, uitgezonderd Maan dag, toen niets noemenswaard werd aange voerd. Aan de Broeker veiling werd Dins dag de handel gestaakt en op de andere dagen werd slechts een hoeveelheid van 10 spoorwagons vroege aardapplen voor ver koop toegelaten. Zoo waren de tuinders wel verplicht ongelimiteerd met het rooien door te gaan en kwam ook in 't gedrang het voornemen om het vrij gekomen land met winterkool te beplanten. Dit kan allicht la ter nog wel gebeuren, doch, naar men ons meedeelde, is het hoog tijd, dat dit werk geschiedt. Hoe geheel andere de gang van zaken aan de veilingen is, moge hier uit blijken, dat aan beide markten in de afgeloopen week slechts een 50 spoorwagons- vroege aardappelen zijn verhandeld, terwijl dit in de overeenkomstige week van het vori ge jaar 19 tot 24 Juni) 125 spoorwa gons van 10.000 kg. beliep. Zang. 5a.' Meiliedje J. W. Balke b. Lentesprookje E. W. Weissenborn. c. December JPh. Loots. Pauze. Zang. 6a. Prins Lente s II. van Tusschenbroek. b. Perette en de Melkkan id. c. Rozen uit het Zuiden, Wals Joh. Strauss. Muziek. 7. Ad Honores, Marech Ylessing. 8. Sonate in drie deelen Diabelli. geinstr. voor Harmonie-ork. door Jac. Jansen. a. Adagio. b. Andante Cantahilé. c. Rondo Allegretto. 9. Marsch. Finale. DE PAARDENMARKT. Paarden tot f 800! Op de gisteren gehouden Juni-paarden- markt werden aangevoerd 100 stuks. De prijen liepen als volgt: 1%-jarige paarden f 175—275, 2%-jarige paarden f 250400, rij- tuigpaarden f 550—800. werkpaarden f 250— 775, hitten f 200400. De handel was goed. MIDDENSTANDSOFFER 1940. De actie, belegd door de drie midden standsbonden voor de heropening van zelf standige bedrijven voor hen, die hun zaken door het oorlogsgeweld te niet zagen gaan, heeft in Schagen opgebracht f 2405.50. 133 menschen droegen hieraan bij. Geen slecht resultaat! DE STERKEREN VOOR DE ZWAKKEN. Met toestemming van den Burgemeester zal Donderdag 27 Juli een straat- en huis- collecte in Schagen worden gehouden voor het sanatorium Sonnevanck (t,b.c.) bij Har derwijk. Op medewrking wordt gaarne ge rekend. De minimumprijs der aardappelen was de ze week op f 6.gesteld en ligt dus hooger dan verleden jaar. Zeer waarschijnlijk zal dit zijn geschied als een stimulans voor het gebruiken van de oude aardappelen, waar van de kwaliteit, betrekkelijk gesproken, nog goed is. Aangezien er nog zoo goed als niets is uitgevoerd, moest het ter veiling aangevoerde in het binnenland worden ge plaatst. Dit kan het kleine aanbod voldoen de verwerken, zoodat de prijzen meevielen. Aanvankelijk werd f 6f 7.80 besteed voor groote, later liepen de notecringen terug tot f 6 a f 7.doch Zaterdag, toen de vraag voor het binnenland grooter werd, en wat verkocht werd, nog geen 9 spoorwagons be droeg, was de prijs ongeveer f 1.— hoöger. Drielingen brachten over het geheel 30—50 cent meer op. Kriel noteerde Woensdag nog f 6.10—f 7.50, later f 3.90 tot ongeveer f 6 gemiddeld; op het einde der week,.als gevolg van te gering aanbod van groote en drielingen, werd f 5.40— f 6.30 betaald. Ver moedelijk zal de volgende week een ruimer export van nieuwe aardappelen naar Duitschland kunnen plaats hebben, zoodat er dan meer zal kunnen worden aangevoerd. Er werd in de afgeloopen week minder bloemkool geveild dan de vorige. Niettemin liepen de pxijzen nog iets achteruit Eerste soort werd verkocht voor f 10 f 10.40, een enkel partijtje steeg tot f 10.60, soms tot f 11.—. Voor tweede soort werd f 8—f 8.80 betaald. De aanvoer van bospeen nam sterk toe. was althans veel grooter dan de voorafgaan de week. Dc prijs iets lager. In 't begin werd er nog f 6.70f 7.80 voor betaald. Later schommelden de prijzen tusschen f 6.60 en f 7.10, enkele partijtjes brachten echter f 0.50 f 1.30 minder op, al naar gelang van kwa liteit Op 't laatst der week werd f 5.80 be steed. Voor rabarber was ook deze week geen be langstelling, zoodat de prijzen bij het oude bleven: f 1—f 1.40, allerbedroevendst laag. Ongeveer 17000 kg. tomaten werden aan geboden. De minimumprijs was op f 23 ge steld. De A, B en C sorteering werden bijna alle tegen dien prijs verkocht, voor sommi ge partijtjes een of enkele dubbeltjes meer. Voor C.C. werd f 14.70f 15.80 betaald. Ten slotte werden nog wat aardbeien ge veild, die 77 cent per slof opbrachten. HARENKARSPEL B. en W. willen geen: GEMEENTEGENEESHEER SCHOOL ARTS GEMEENTE VERLOSKUNDIGE (alle functies voorheen door wijlen dokter Groenhart verericht!) maar stellen voor: EEN GEMEENTEVROEDVROUW te benoemen in samenwerking met Warmenhuizen en Onde Nledorp, en de ziekenfondspremie van armlasti gen door de gemeente te laten beta len, alsmede zich aan te sluiten bij de districtsschoolartsendienst te Den Hel der. In verband met liét overlijden van den ge meentegeneesheer, verloskundige en school arts, wijlen den heer D. Groenhart, is het college van B. en W. van oordeel, dat ten aanzien van deze instanties, andere voorzie ningen moeten worden getroffen. Het college heeft zich menen veilig te stellen door een deskundig oordeel te vragen en is voorge licht door den geneeskundig inspecteur voor Noordholland. Men is nu na ampele be spreking tot de volgende conclusie gekomen: Aanstelling gemeente-geneesheer niet noodzakelijk. Men hoeft zich dan ten aanzien van de armenzorg niet aan een bepaalde ge meente te binden. Men wijst hierbij op de uitgestrektheid van de gemeente, waar di verse genecshecren uit de omgeving hun praktijk uitoefenen en brengt ook het stand punt van de vrije artsenkeuze naar voren. Aan betreffende armlastigen wordt de zie kenfondspremie terug betaald, hetgeen een uitgave vormt van f 1133.60. De schoolarts kostte de gemeente f 1095.Daar bij opna me in bet ziekenfonds de armlastigen gratis specialistenhulp krijgen, wat thans niet het geval is. schat men de totaaluitgave op onge veer f 1000.Ook de verloskundige hulp wil men In andere banen leiden. Men meent dat deze veilig in handen gesteld kan wordeti van een vroedvrouw, gezien de opleiding, welke deze dames tegenwoordig krijgen! Men wil een vroedvrouw in bet Waarland stationneeren, van waaruit zij tevens em plooi kan zoeken in Oude N'icdorp. Het ligt in de bedoeling, dat de in het Waarland gevestigde vroedvrouw de verloskundige armenpraktijk van - de gemeente Oude Niedorp wordt opgedragen. De jaarwedde van den gemeente-verlos kundige bedroeg met pensioenbijdrage f 1095.—, de wedde van de vroedvrouw zou f 888.25 moeten bedragen. De gemeente Oude Nledorp zal een jaar- lijksche subsidie van f300 aan Harenkarspel geven, waarvoor Oude Niedorp voor de arm lastigen gratis beslag mag leggen op de te Waarland gevestigde vroedvrouw. De gemeente Harenkarspel zal f200 subsi die verlecncn aan Warmenhuizen voor de diensten van de in Warmenhuizen gevestig de vroedvrouw voor aan Harenkarspel be wezen diensten. Ook dc aanstelling van een schoolarts, te vens praktizeerend huisarts achten B. en W. niet meer gewenscht. De jaarwedde van den schoolarts bedraagt f418. kosten van den schoolartsendienst f 318.56. Het kosteloos vaccineeren en de dood- schouw willen B. en W. wel overlaten aan den plaatselijk gevestigden geneesheer. Voor vaccineeren zal f 10 per uur betaald moeten worden, voor doodschouw f2.50 per verrich ting. Resumeerende stellen B. en W. dus den Raad voor: 1. Geen gemeentegeneesheer aan te stel len en de ziekenfondspremie der armlasti gen door de gemeente te laten betalen. 2. In beginsel te besluiten tot aanstelling van een gemeentevroedvrouw op een jaar wedde van f850.—. 3. Te besluiten tot aansluiting bij den schoolartsendienst district Den Helder. VOORGEDRAGEN. Door het Kon. Ned. Landbouwcomité is voorgedragen voor 'iet lidmaatschap van de pachtconunissie voor den Wieringermeer on ze plaatsgenoot de heer Joh. de Veer, dit in de plaats van wijlen de heer P. Stapel. VRIENDSCHAPCOMPETITIE. Het voetbal programma voor a.s. Donder dag geeft de wedstrijd Oudesiuis 1Scha gen 1. Beide tegenstanders hebben elkaar voor deze competitie nog niet ontmoet en bet is voor Oudesiuis pas de tweede wed strijd, doordat B.K.C. de vorige week ver stek liet gaan. Komt heeren, meer animo, want veel onderbrekingen kunnen we niet hebben! De uitslagen van Zondag waren: Wieringerwaard—Oudesiuis 4—1, K. Schenk. SchagenSucces 64, A. Bijlsma. Het programma voor a.s. Zondag ls: B.K.C.Wieringerwaard. SuccesOudesiuis. DE RAADSVERGADERING VAN DONDERDAG A.S. De agenda wordt geopend met een drietAl voorstellen ten aanzien van het onderwijs, die. gezien hun aard, nauwelijks discussies zullen uitlokken. Ten aanzien van het aanleggen van volks tuintjes en het bewaren van schilderijen, kostbaarheden, enz., wordt achterna de goed keuring van den Raad aangevraagd, die daartegen vermoedelijk allerminst bezwaren zal hebben. Kr is verder de aankoop van een sloot in de Ovcrdie, de verhuur van een stukje .grond. Een wijziging van de formatie van het ka der der gemeentepolitie is het College bij de begrootingsbchnndcling reeds half en half toegezegd, terwijl tenslotte het intrekken der raadsbesluiten inzake de betaling van sala ris en loon aan gemobiliseerden in gemeen tedienst, voor zoover die in aanmerking ko men voor een kostwinnersvergoeding, in meer. of mindere mate een formecle kwes tie is. Ziedaar het menu voor de komende ver gadering, dat vermoedelijk wel geen aanlei ding zal zijn tot een langdurige bijeenkomst, maar dat in ieder geval zal bijdragen tot dc gedachte, dat in onze gemeente alles „ge woon" gaat. DE GROENTENVEILING. Aan de veiling werden gister de volgende prijzen besteed: Aardappelen, nieuwe per 100 kg. f5.707.10, aardbeien per slof f 051 1.16, aalbessen per 100 doos f 13.andijvie per 100 stuks f 1.30—2.10, asperges per 100 bos f 1556, bloemkool I per 100 stuks f50 13, bloemkool II f4-7. doperwten per 100 pond f5—10, druiven per 100 pond f3&—40. kropsla per 100 stuks f 1—2.60. komkommers per 100 .stuks f 46.40, peterselie per 100 bos f3.204.20, postelein per bakje f0.45—0.71, peulen per 100 pond f 13—17. rabarber per 100 bos f 1.80—2.90, radijs per 100 bos fl.80— 2.60. selderie per 100 bos f 1.60—2, spinazie per 16 ponds bak f0.361.18, snijboonen per 100 j>ond f 15—19, dubbele sperciebooncn per 100 pond f 1819, tuinboonen per 100 pond f 4.50—5.50, tomaten per 100 pond f 10.90— 12.50, uien per 100 bos f3.60—6, wortelen per 100 bos f0-10. DE VEEMARKT. Zoowel voor koeien als voor varkens was de aanvoer boven normaal. In het bijzonder bij de koeien bleek dit geen bezwaar te zijn om te komen tot een behoorlijken handel. De varkensmarkt was trager, wat niet weg nam, dat de geheele aanvoer vlot van de hand ging, eerder bij iets aantrekkenden prijs. De aanvoer van varkens zal, naar men vermoedt, overigens wel ruim blijven. Het ziet er naar uit, dat, indien ter besparing van veevoer tot afslachten wordt overge gaan, de varkensstapel daarvoor wel mede het eerst in aanmerking zal komen. Het aantal aangevoerde kalveren was be trekkelijk gering, zoodat ze vrij vlot van de hand gingen. DE ALKKAARSCHE MILITAIREN VERTREKKEN. Gisteren is een groot deel der nog steeds te Alkmaar gelegerde Nederlandsche mili tairen naar elders vertrokken, naar we ver nemen in hoofdzaak naar Amersfoort. Zoo loopt het met ons garnizoen, dat voor ander half jaar met zooveel vreugde werd binnen gehaald, en dat later, ten tijde der mobili satie zulk een uitbreiding kreeg, langzaam maar zeker ten einde. REORGANISATIE VAN DE HANDELS AVONDSCHOOL. Een der punten, waarover de Raad zich Donderdag a.s. te beraden zal hebben, is de reorganisatie van de Handelsavondschool, Deze reorganisatie komt in hoofdzaak hier op neer, dat het onderwijs wordt aangepast aan te verwachten algemeene regeling, waar bij vier eindexamenprogramma's, onder scheiden door de letters A, B, C en D, in het leven zullen worden geroepen. De eischen voor diploma A zullen daarbij gelijk staan met de praktijk-examens van „Mercurius", bij diploma B wordt uitgegaan van de gedachte, dat de geslaagde nog ten hoogste een jaar zal moeten studeeren voor deze praktijkexamens, het programma voor diploma C is nog eenvoudiger en dat voor di ploma D het allereenvoudigst. De bedoeling is echter, dat alle diploma's, zelfs het diploma D vrijstelling geven voor het examen in handelskennis van de Ves tigingswet Klein Bedrijf (Middenstands diploma). In verband met een en ander wordt voor gesteld, de handelsavondcursus een vijfjarige te doen zijn. In ieder geval zijn hierdoor de (flgenwoor- dige middenstandscursussen, georganiseerd door de middenstandsvcrccnigingen, overbo dig geworden. Naar we meenen te weten is dit laatste aan de middenstandsvereenigingen niet on welkom, aangezien deze cursussen door verminderde toeloop van leerlingen, na de eerste jaren van hoogconjunctuur in deze tijd steeds moeilijker te financieren worden. ZIJPB 8T. MAARTEN8VLOTBRUG. Zondagmiddag had onze voetbalclub Wie ringerwaard II als tegenpartij. Voor de rust was het spel nogal mat, wat wel door de drukkende hitte, die over het veld lag kwam. Na de rust kwam er eenige koelte door een opkomende onweersbui, nu begon het spel zich te ontwikkelen en de Vlotbrug wist 't eerste doelpunt te scoren. Maar dat liet Wie ringerwaard niet op zich zitten, en 'n kwar tier daarna kwam de gelijkmaker. Beide elf tallen waren ongeveer even sterk, maar ten slotte moest de Vlotbrug door een penalty- het onhoudbare winnende doelpunt aan Wie ringerwaard II afstaan, zoodat de gasten met een 2—1 overwinning huiswaarts keerden. Scheidsrechter Wieren van Den Helder, heeft op ernstige en bekwame wijze deze goedgespeelde wedstrijd geleid. KOEDIJK ARME KLEINE Het nog geen twee-j'arig dochtertje van den heer Jb. Blaauboer had het ongeluk met het linkerhandje tusschen deelen van een clectrische waschmachine te raken. Op het hulpgeschrei kwam de moeder aansnellen, /lie het kind, hevig bloedend aantrof. De geneesheer, die spoedig ter plaatse was oordeelde overbrenging naar het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk. Daar bleek dat de kleine meid een halve vinger en een lid van een andere vinger zal moeten missen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5