Ef komt een schoolzwembad De Kaasmarkt RAAD SC :H AGEN EEN SPOORBAAN OVEN OEN AFSLUITDIJK De grond voor het nieuwe postkantoor verkocht Wie? Goede werkverschaffings- objecten Prins Hendrikkade geen doodloopende straat Uit Alkmaar Noordscharwoude moet zéér zuinig zijnl Vluchtelingen zijn geen geëvacueerden Zaterdag 29 Juni 1940 Derde blad Opdracht tot aanleg reeds gegeven De Initiatiefnemer tot het voeren van een fectie voor de aanleg van een spoorbaan over den afsluitdijk, burgemeester Mijnlieff van Anna Paulowna, kon ons mededeelen, dat opdracht tot het maken van oen spoorver binding met Friesland over den afsluitdijk je gegeven. In Anna Paulowna en op den dijk zijn tech Hiel reeds bezig de noodige metingen te doen en de baan uit te zetten. Met groote voldoening begroeten wij dit krachtige aanpakken, dat voor de Noordpunt van Noord-Holland van zoo groot economisch Bint zal blijken te zijn. Ons rijke agrarisch gebied komt thans in directe verbinding te staan met Friesland en Groningen, maar bovendien met het zeer dicht bevolkte gebied van Noord-Duitschland ((BremenHamburg), wat door deze spoor verbinding ongetwijfeld een groot afzetge bied voor onze land- en veeteeltproducten kan worden. Voor vele markten In ons Noorderkwartier kan het geheel nieuwe oriënteering, maar daardoor ook groote opleving beteekenen. Raad Barsingerhorn DEGELIJK EN STRIKT EENVOU DIG. DOOR HET WITTE KRUIS GEËXPLOITEERD. BEHOUDENS GOEDKEURING HOOGERE IN STANTIES. DE WESTERBE- GRAAFPLATS ZAL WORDEN UIT GEBREID. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering is hot reeds aangekondigde voorstel uitbreiding Westerbegraafplaats en stich ting schoolzwembad aan de orde gekomen. Een vaststelling van eenige af- en over schrijving begrooting 1939 ging vooraf. De voorzitter, burgemeester Loggere, lichtte het .voorstel nader toe. EEN FRAAI PLAN. In de vegadering van 26 Februari 1940 werd besproken het door de Ned. Heide Maatschappij te Arnhem op verzoek van B. en W. ontworpen plan tot uitbreiding van de Wcsterhegraafplaats te Barsinger horn. Be-sloten werd tot uitvoering in werk verschaffing over te gaan onder toezicht en leiding van genoemde Maatschappij. Na ver schillende ingewonnen adviezen stellen B. en W. voor de plannen tot uitbreiding der begraafplaats te combineeren met de noodzakelijk geworden verbteering van het, in desolaten toestand verkeerend, school zwembad te Kolhorn. in eigendom en ex ploitatie bij de afd. Barsingerhorn van het Witte Kruis, dat echter door gebrek aan middelen tot deze verbetering niet in staat is. Gehandhaafd blijft het plan om den voor de uitbreiding benoodigden grond, ter grootte van 2500 'M2., voor een prijs van i 0.35 per M2. aan te koopen van de Doops gezinde gemeente te Barsingerhorn, die zich tot den verkoop bereid verklaarde. Ter verkrijging van den voor de ophoo ging van het nieuw aan te leggen gedeelte der hegraafplaats benoodigden grond van het Alg. Burg. Armbestuur te Barsinger horn aan te koopen een stuk grond gelegen tusschen Barsingerhorn en Kolhorn. aan de Kolhornkade, ter grootte van pl.m 5000 M2. k 1 0.35 per M2. Ook dit lichaam is tot dezen verkoop bereid. Ni uitgraving van den voor ophooging üfestemden grond, cn vervoer per schuit naar de begraafplaats, ter plaatse aan' te leggen een eenvoudig schoolzwembad, voor zoover mogelijk met gebruikmaking en overbrenging van het bestaande zwembad te Kolhorn. d. Het sub. c. bedoelde schoolzwembad ter exploitatie over te dragen aan de afcT. Bar singerhorn van het Witte Kruis. DE KOSTENBEREKENING Is als volgt: Uitbreiding Wcsterhegraafplaats: Arbeids loon f 14000; bijkomende kosten f 6000; Bouw lijkenhuisjc f 1500; aankoop grond Doopsg. kerk f 875; aankoop grond Alg. Burg. Armb. (mawimaal) f S73. Stichting schoolzwembad: Arbeidsloon f 2500; Bijkomende kosten f 3000; Aankoop grond (maximaal) f 875; Wanneer mocht blijken, dat voor het op- verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schadelijke gevolgen, aambeien, rheumatiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en Ingewanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Het resultaat Is verrassendl Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid, men gevoelt zich vrijer en beter Flacon t i.OS. Dubbel* llecon f 1.71 bij apotheken er» vakdrogliler*. voeren van het welwater een nortonpomp noodig is, worden de bijkomende kosten met pl.m. f 900 verhoogd. Vastgesteld wordt nu tenslotte: 1. tot uitvoering van bedoeld plan in werk verschaffing, onder toezicht en leiding van de Nederl. Heide Maatschappij; 2. het Departement van Sociale Zaken te verzoeken de toekenning van een rijkssub sidie te willen bevorderen; 3. behoudens de toekenning van de bedoel de rijksbijdragen, pcrceelen grond aan te koopen. 4. Gedeputeerde Staten der Provincie Noord Holland te verzoeken in de bijkomende kos ten een bijdrage uit de provinciale kas te willen verstrekken. 5. tot wijziging van de begrooting voor 1940 noodig in verband met de onder 1, 2, 3, 4, en 6 bedoelde besluiten. 6. tot het aangaan van een geldleening groot hoogstens f 13125, rentende hoogstens en af te lossen in hoogstens 50 jaren. Ook ouderen zullen van het bad gebruik kunnen maken, maar de jeugd blijft toch de hoofdzaak. Het Witte Kruis wil de exploi tatie ter hand nemen. Natuurlijk hangt het welslagen af van de goedkeuring der hoog ste instanties, maar omdat het een mooi werkverschaffingsobject is, hoopt men op een goed resultaat. Dc heer Vries kan zich mot het voorstel vereenigen en juicht het toe, dat een Norton wel zal komen. Hoe diep wordt het bad? Voorzitter: 30 c.m. tot 60 c.m. en 80 tot 1.50. In diepe bad kan men dus nog staan, dus een gediplomeerde badmeester is niet noodig men kan practisch niet verdripken. en toch kan men zwemmen. De heer Blaauboer zou het prefereeren als het werk door gemeentenaren kon worden uitgevoerd. Voorzitter wijst er op het rijkssubsidie, het rijk zal wel zijn eischen stellen; wel licht wordt het een centraal object. B. en W. zullen echter hun best doen. Wat de begraafplaats betreft zal het lijkenhuis je gelijk worden aan dat te Kolhorn. Na nog eenige toelichting op vragen betreffende onderdeelcn der begraafplaats en zwembad, wordt het voorstel aangenomen. Rondvraag. De heer Kater merkt op dat het water- schut achter de W.C.'s in de nieuwe streek geen raison meer heeft, de schuif staat onen, Weth. Kistemaker: Wie heeft 't opengezet? De heer Kater: Dat staat er niet bij. Voorzitter zegt toe de opmerking te zullen doorgeven aan opzichter en vuilnisman. Hierna sluiting. DEN HELDER Raad Broek op Langendijk „DE DUITSCHE AUTORITEITEN, OP GROND VAN HET VOLKERENRECHT THANS ONZE WETTIGE OVERHE DEN" Ook de gemeenteraad van Broek op Lan gendijk was gisteravond in openbare verga dering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter, burgemeester Schelhaas, opende de vergadering met woorden van welkom en besprak den algemeenen toe stand. Met Gods hulp aldus voorzitter moe ten wij bouwen aan een nieuwen toekomst, waardig moeten wij ons gedragen tegenover dc Duitsche autoriteiten, die krachtens de beginselen van het volkenrecht onze wettige overheden zijn, al bidt men dat het God mo gen behagen ons vrede, vrijheid en welvaart terug te schenken onder de regeering van Koningin Wilhelmina. Onder dc ingekomen stukken was de ont slag aanvrage van de heer J. Slot Pz. als ambtenaar v. d. Burg. Stand. Dit ontslag werd op voorstel van B. en W. op de meest eervolle wijze verleend. De voorzitter sprak den beer Slot, die el ders benoemd is, hartelijk toe. De heer Slot dankte voor deze vriende lijke woorden. Tot ambtenaar van den Burg. Stand werd de heer Bomers, volontair ter secretarie be noemd. Voorts was t.a.v. de sluisbouw bericht ont vangen, dat de Provincie bereid was. om de kosten die tengevolge van de omstandigheden hooger zullen worden, de bijdrage met f 5000 te verhoogen. Al het materiaal, behalve de sluisdeuren, is al gekocht. Deze laatste zullen wel moei lijkheden opleveren, wordt verwacht, daar het benoodiede materiaal schaarerh is. In verband met de meerdere kosten, die ten laste der gemeente komen, overwegen B. en W. sluisgeldverhooging. Besloten werd de begrootingswijziging voor den dienst 1939 vast te stellen. B. en W. hopen op een batig slot voor den dienst 1939. Aan dc orde kwam hierna de vaststelling van een uitbreidingsplan. Dit werd opnieuw vastgesteld, omdat publi catie was geschied in een eenige malen 's weeks verschijnend lokaal blad. terwijl Met f 27.50 was de markt gister niet minder dan f 4.hooger dan de vorige week. De gang van zaken was zeer vast en de doorsneeprijs voor goede kaas bedroeg ongeveer f 26.k f 26.50. Het duurde lang voordat de prijs van f 27.50 op 't bord kwam, omdat ern og kans scheen te bestaan op f 28.doch deze ver wachting bleek ten slotte ongegrond. De aanvoer lag met circa 93.000 Kg. rond 2500 Kg. onder die van de vorige week. Men dient daarbij echter te bedenken, dat gedurende de afgeloopen dagen aan enkele fabrieken, die anders plegen te markten, thuis kaas is verkocht. Bij oploopende prijzen is dit een meer voorkomend verschijnsel. De regeling van den export naar Duitschland voor de komende peri ode staat nog niet vast. Zoowel de prijs als het contingent zijn nog on bekend. Onder deze omstandighe den hangen de vooniitbichten ten aanzien van onzen belangrijken af nemer Duitschland natuurlijk ge heel in de lucht, terwijl nauwelijks aan te nemen is, dat de exportprijs de markt noteering zal volgen. De marktprijs was daarom stellig voornamelijk gebaseerd op den ver koop in het binnenland, waar goede vraag blijft bestaan. Daarnaast is ook België bereid tot koopen tegen dc thans geldende prijzen. De za ken worden echter in hooge mate bemoeilijkt door het transportvraag- stuk, dat zendingen naar België ten zeerste belemmert. een dagblad is voorgeschreven, met een wijziging, waardoor de Pr. Hendrikkade geen doodloopende straat wordt Tegen do aanschaffing van een motor- brandspuit bestonden geen bezwaren. De aankoop is reods geschied. Eerstdaags zal een groote oefening ge houden worden. Het ambtenarenreglement werd aange vuld. waarna voor de B-steun aan werk- loozen en kleine tuinders een bedrag van f 47 werd uitgetrokken, berekend naar 18 werkloozen en 11 kleine tuinders. In verband met den zomertijd werd de winkelsluiting besproken. De Middenstands- vereen. verzocht, hierbij den officieelen tijd te handhaven. Na een toelichting door den voorzitter werd overeenkomstig het verzoek besloten. De bezoldiging van de ambtenaren van den distributiekring. werd hierna opnieuw geregeld. Voor de agenten werd zij vastgesteld op f 30 per maand en voor den hoofdagent te Broek op Langendijk op f 80.— per maand, overeen komstig liet advies van de commissie. Verkoop van grond. B. en W. stelden voor, een gedeelfe erf te verkoopen aan den heer O. Koedijk Jz., voor de som van f 25.Aldus besloten. Daarna sluiting. Raad Noordscharwoude Een vermaan van Ged. Staten De gevallenen herdacht. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reindere. De voorzitter opende de vergadering met dezelfde rede, welke hij te Zuidscharwoude heeft gehouden. Zijn gedachten gaan uit naar de gevallenen. Men zal hier zeker de nagedachtenis van A. Bcemsterbocr eeren. Verheugd is men dat Keizer en Heeringa on gedeerd zijn gebleven Onze gedachten, aldus voorzitter gaan verder uit naar Bernhard, die morgen verjaart, naar Juliana en de oog appels, de Nederlandsche prinsessen. Dat de Almachtige God wake over Ne derland en Oranje, zoo besluit voorzitter. Notulen en andere formeele en administra tieve stukken werden goedgekeurd cn aan genomen voor kennisgeving. De heer J. Zwagerman berichtte zijn be noeming als onderwijzer aan de U.L.O.- school aan te nemen. De heer G. G. Post nam zijn benoeming tot derden ambtenaar van den burgerl. stand aan. Het raadsbesluit tot onderhandsche ver pachting aan de sluis is gowtgekeurd. Het quotiënt bedoeld in art. 16 2e lid van het finane. verhoudingsbesluit is voor 1939 vastgesteld op f 9.6261. B. en W. stelden voor een bedrag uit te trokken voor den z.g. B-steun volgens de gebruikelijke normen. Vevolgens werd een suppletoire begroo ting voor 1939 vastgesteld. De begrooting 1940 was. voorzien van een nota van opmerkin gen van Ged. Staten terug ontvangen. Hoofdzakelijk waren bet opmerkingen van administratieven aard. Hoewel het college van Ged. Staten, in verband met de nog Evacuatievergoeding voor niet kapitaalkrachtigen mogelijk. in de gisteravond gehouden raadsvergade ring, waar slechts afwezig is de heer C. Blaauboer, heeft de burgemeester, de heer J. Cornelissen tijdens zijn openingswoord ge wezen op hetgeen achter ons ligt. Spr. lier- denkt de in den strijd gevallenen. .Met groo te vreugde hebben wij nu pas nog hier de burgers uit een naburige gemeente ontvan gen, dankbaar als wij zijn, dat wij althans tot nu toe zelf voor verwoestingen zijn ge spaard. Spr. spreekt vertrouwen ujt in de toe komst Verschillende ingekomen stukken van for- meclen en administratieven aard leveren geen stof tot discussie; de jaarverslagen der woningbouwverecnigingen, cn rapporten van de cierveiling gaan eveneens onder den ha mer door. Het straatverlichtingscontract met het P.E.N. wordt gewijzigd op enkele onderge schikte punten. B. en W. stellen voor het bouwterrein, lig gende aan dc Noordzijde van de Oude Slot- straat, pl.m. 720 M2., aan den Staat te ver- kóopen voor f5.per M2. Het is naar aanleiding van een brief van het Departement van Finantiën. dat dit voorstel wordt gedaan. Aangenomen kan dus worden, dat P.T.T. met terzijde ligging van de adressen van Middenstand en Ka mer van Koophandel besloten heeft het nieuwe postkantoor te bouvyen aan de Oude Slotstraat Wij herinneren er aan, dat verzocht fs, het nieuwe kantoor op de oude plaats, aan de Laan te doen verrijzen. De heer Niestadt herinnert aan het adres van de middenstandsvereeniging. Hij blijft het betreuren, dat de P.T.T. tegen den wensch van de zakenlieden en de Kamer van Koophandel in, toch den houw op deze niet'geschikte plaats doorzet. Hij vindt het onjuist, dat P.T.T. niet met de betrokkenen overleg heeft gepleegd en zal tegenstemmen. Dc voorzitter is het er mee eens, dat het egbouw daar niet juist staat, doch is er over verwonderd, dat er op de vorige comité- vergadering niemand zijn toen geuite be zwaren steunde. De heer Bijlsma acht de plaats wèl juist en zeker zal het gebouw Schagen's „villa wijk" niet ontsieren. De heer De Veer meent te weten dat het terrein van het oude kantoor te klein is. Hij vindt onder de plaatsen, die Schagen kan bieden, die in het Heerenbosch dan nog de beste, hoewel ook hij de Laan geschikter acht. Daar de heer Niestadt stemming vraagt, wordt het voorstel van B. en W. tot grond- verkoop in stemming gebracht en met dc stem van den heer Niestadt tegen aangeno men. Het nieuwe postkantoor zal dus in het Heerenbosch verrijzen! In het raadsbesluit d.d. 27 Februari 1M0 tot verkoop van het gasbedrijf der gemeente aan de gemeente Alkmaar is niet opgenomen de z.g. arbitrage-clausule, welke clausule wel voorkomt in het raadsbesluit der gemeente Alkmaar tot aankoop van het bedrijf. Ged. Staten maken bezwaar tegen de goedkeuring van het raadsbesluit onzer ge meente, indien bedoelde clausule daarin niet wordt opgenomen. Op grond hiervan stellen B. en W. voor bedoelde clausule op te nemen. Conform besloten. Steun B. Voorgesteld wordt, voor 19K) ook weer de extra hulp te verstrekken. Het Aantal werk loozen waarna er de rijksbijdr. wordt bere- aanwezige reserve nog niet tot belasting- verhooging adviseert, wordt toch de ver wachting uitgesproken, dat bij het beheer der gemeente de uitsterste soberheid wordï betracht. Voor de vergadering werd gesloten, ver klaarde de heer Kliffen zich in groote trek ken met de openingswoorden van den voor zitter te kunnen vereenigen cn prees bur gemeester en gemeentepersoneel voor hun goede werk in spannende dagen! Raad Oudkarspel Wie burgers van elders opneemt moet dit als lieldadigheid be schouwen. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond onder voorzitterschap van burgemees ter Wijnveldt, tevens secretaris. In zijn openingswoord behandelde Voorzit ter de gebeurtenissen der laatste weken, prees den burgerzin, bracht gemeenteperso neel dank en betrok in zijn dankwoord spe ciaal den dokter en den heer J. J. Eecen voor hun krachtdadigen steun bij dc evacuatie. Blijf uw plicht doen, besloot Voorzitter, zoo als ik dit ook hoop te doen in het belang onzer burgerij. De heer De Boer antwoordde op deze rede en bracht den burgemeester dank. Mededeelinqen. Dc Voorzitter deelt o.a. mede, dat: Aan de gemeente Noordscharwoude de vol gende bijdragen verschuldigd zijn over 1939: Mede-onderhoud bestrating Spoorstraat f 117.18; in het abonnement van 5 brand- kranen in deze straat f 10.62 en in het nadee- lig saldo van de gemeenschappelijke U.L.O. school f510.45. Uit een onderzoek naar den toestand der gehuurde graven is gebleken, dat het nood zakelijk is een twintigtal rechthebbenden op een grafruimte aan te schrijven het op kend, bedraagt 43. F.lke werklooze ontvangt f 7.90 waarvan het rijk f 5.90 betaalt. Ten laste van de gemeente komt f 86.—. Er zijn 13 hoeren en tuinders, waarvoor f3.95 per persoon wordt betaald, ^vaarvan het rijk f'2.95 voor zijn rekening neemt. Ten laste van de gemeente blijft f7.— en het totaal- steunbedrag Jieloopt dan f93. Conform besloten. Verzekering gemeentegelden. Voorgesteld wordt de verzekering der ge meentegelden ook na 10 Juli te continueeren. Gelet echter op dc omstandigheid, dat het tot heden verzekerde bedrag van f 23000. voor onze gemeente te hoog moet worden geacht, stellen B. cn W. voor, dit bedrag te rug te brengen tot f 15000.in verband waarmede, ondanks de belangrijke premie- verhooging, de te betalen jaarpremie niet meer dan f55.— zal bedragen. Dit punt wordt door den burgemeester van de agenda afgevoerd. In de comité-vergadering zal hij mededee len, welke reden hem daartoe hebben aanlei ding gegeven. Staangeld motorrijtuigen. Aangezien de verordening bovengenoemd slechts is goedgekeurd tot 1 Januari 1941, stellen B. cn W. den Raad voor dc Veror dening onveranderd opnieuw vast te stellen. Aldus besloten. Ken voorstel tot wijziging van hot ambte naren ed werklieden-reglement, conform de rijksregeling wordt zonder stemming aange nomen. De rondvraag. Dc heer Bijlsma breekt een lans voor het verbinden van de Landbouwstraat met bet Laanplein, daar men straks „een rare draai" moet maken om het nieuwe postkantoor te bereiken. De voorzitter is eveneens een voorstander van een brug. De zaak is echter niet een voudig daar ze groote kosten met zich brengt Hij is daarenboven tegen het plan om de Laansloot te dempen, daar dit een der mooiste plekjes van onze gemeente is. De heer de Veer vindt ook de Laan zeer mooi, maar de reuk zeer leelijk. De voorzitter he,eft een plan in zijn hoofd, dat de stank zal moeten omzetten in lieflijke geuren cn toch een practische oplossing geven. In comité zal hij daarover mededeclingon doen. De heer Dekker vindt het jammer, dat de steunverleening i$ stopgezet en wijst er op dat enkele gezinnen daur de dupe van worden. Hij vindt het bovendien zonderling, dat werkloozen uit deze gemeente te werk wor den gesteld in Anna Paulowna, terwijl werkloozen uit Den Helder hier komen. Wethouder Wissekerke wil dezr zaak nog even laten loopen. Schagen heeft thans geen werkloozen meer. Allen zijn werk zaam bij de barakkenbouw te Petten. De zaak is dus niet urgent. De heer Schilder vraagt of het mogelijk is dat zij. die die dc armere bevolking kost en inwoning verleenen, dc evneuatievergoe- ding ontvangen'. De voorzitter zegt de verzekering te heb ben gekregen, dat dit geval gelijk staat met evacuatie en dus de rijksvergoeding zal worden uitbetaald. Echter alleen als huis vesting is verleend door bemiddeling van de evacuatiecommissie. Begin volgende week zal tot registratie der vluchtelingen worden overgegaan, daar men thans geen kijk op de zaak heeft. Wethouder Buiskool gelooft niet. dat de gemeente er zoo «gemakkelijk onderuit zal komen als de voorzitter denkt. Als hij zijn meening wil toelichten inter rumpeert de voorzitter, dat hij hierop in be sloten vergadering nog nader wil terugko men. Hierna gaat dc raad in comité. het graf geplaatste gedenkteeken of zerk op te knappen, tenzij deze de voorkeur er aan mochten geven de grafruimte te doen ver vallen. Vóór 1 Augustus a.s. moet een en ander gereed zijn gekomen. De heer J. Wijn verzocht medewerking te verleenen tot plaatsing van zijn dochtertje op de school voor buitengewoon L. O. te Alkmaar. B. en W. stelden voor, dit verzoek in te willigen. Conform besloten. Aan den heer Jb. de Wit werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hooisteker. Tuindersvoorschotten. B. enW. stelden voor, te besluiten tot be- taling van het aandeel der gemeente (30 in de, over 1939 schuldig gebleven renie door voorschotnemere van de in 1931 verleende tuindersvoorschotten. Dit bedraagt lotaal f 163.20, waarvan f32.40 aan de Boerenleen bank II te Noordscharwoude en f 130.80 aan de Boerenleenbank te Oudkarspel. Na eenige tegenwerping van de zijde van den heer Borst, die het niet juist vond, dat de gemeente feitelijk de Boerenleenbank gaat helpen, conform besloten. Voor de z.g. B-steun werd een bijdrage be schikbaar gesteld, berekend naar 30 werkloo zen en 19 kleine tuinders. Vastgesteld werd de ie wijziging van dc gcineentehegrooting 1939. Aan de orde kwam hierna d< benoeming van den hooisteker. De aanbeveling voor dit nuttig ambt luidde als volgt: 1. S. Bruiji, 2. N. Bankersen. Benoemd de lieer S. Bruin, met 5 tegen 2 stemmen. Tijden-, de rondvraag bracht de beer Borst de kwestie \an de vluchtelingen ter sprake, die thans van elders hier vertoeven. Kunnen gemeente of rijk iets doen ter bestrijding van de kosten? Voorzitter merkte op. dat het vorig maal een officiecle evacuatie betrof, thans moet men de opname als liefdadigheid beschou wen. Voorzitter zal echter naar de zaak on derstaan, mogelijk zijn of komen er nieuwe voorschriften. Ten nanzien van de vorige evacuatie, wharvoor de heer Rijper de beta ling schriel vond, verklaarde Voorzitter dat er een regeling van bovenaf was geweest. Getracht zal worden ruimer brood ra nt "*»- nente krijgen voor tuiinlere. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8