Politiekdergeallieerden in Finland en den Balkan Toch geen Britsche troepen naar Hongkong? De spanning in den Balkan Cfaurcbill zal een verklaring afleggen De Canadeesche vliegtuigindustrie Engelsche aanval op Hamburg TUCHT IN HET R00DE LEGER NAAR OPENING DER EFFECTENBEURS Puinruimer gedood Weer Engelsche bommen Pas vervalscht Officieele valutakoersen Hijschkraan gekanteld De in Frankrijk gevonden documenten Het tweede geheime document, dat in Frankrijk door de Duitschers werd gevon den, is een aanteekening van generaal Ga- melïn, gedateerd op 10 Maart 1940, „over de deelneming van Fransch-Britsche strijd krachten aan de operaties in Finland". Met den aanvang van de vijandelijkheden lusschen Finland en Sovjet-Rusland, zoo wordt in de aantekening woordelijk gezegd, hebben de Fransche en Britsche regeeringen uitdrukking gegeven aan haar wil om door leverantie van vliegtuigmateriaal en wapens Finland doeltreffende en snelle hulp te bie den. De eerste zendingen materiaal zijn be- gonen op 20 Dcc. Het Fransche opperbevel heeft zich van zijn kant er zonder verwijl mee bezig ge houden de opvatting van maarschalk Man- nerheim erover na te gaan, in hoevere, af gezien van vrijwilligers, Fransche strijd krachten bij de operaties in het veld zouden kunnen worden gebracht. Met dit doel is commandant Ganeval naar den Finsehen generalissimus gegaan. Hij is op 20 Dec. '39 naar Helsinki vertrokken en op 20 Jan. 1940 teruggekeerd. Sedert 16 Jan. werkte het Fransche opper bevel aan het algemeene plan van een ge wapende interventie in Finland. Dit plan behelsde in het bijzonder het aan land zet ten van geallieerde troepencontingenten in Petsamo. Tegelijkertijd zouden eventueel voorzichtigheidshalve de havens en vliegvel den der Noorsche Westkust in handen ge bracht worden der geallieerden. Het plan behelsde bovendien, dat op grond van de eenmaal verworven resultaten de ope ratics zoo mogelijk zouden worden uitge breid tot Zweden en dat de ertsmijnen van Gallivara, de belangrijke bron voor den ertstoevoer naar Duitschland zouden wor den bezet. Door deze operatic zou tegelijker tijd' een .nieuwe verbinding gemaakt wor den over NarvikLulea. Het.plan voor de operatie bij Petsamo was in overeenstemming met het plan, dat maarschalk Mannerheim uiteengezet had aan den commandant Ganeval. De voorbereiding der Scandinavische ex peditie werd terstond aangevat en de FranschBritsche strijdkrachten stonden vanaf de eci'ste dagen van Maart gereed voor het transport. In de aanteekening van Gamelin wordt om. verder gezegd: de invoering van een Noorclsch oorlogstooneel biedt van het stand punt der oorlogvoering gezien een huiten- gewoon belang. Afgezien van de moreele voordeden wordt de blokkade omvattender, maar vooral is het het stop zetten van het ertstransport naar Duitschland, waar het op aan komt. Tn dit verhand zou een optre den op den Balkan, wanneer liet gecombi neerd wordt met de Scandinavische actie, geschikt zijn om de. economiseho afsnoe- ring van Duitschland to versterken. Dnifsch land zou dan nog slechts beschikken over een enkelen uitweg uit den blok'kade-ring. n.1. over zijn erens met Sovjet-Rusland. Op militair gebied zou een actie op den Balkan voor Frankrijk veel voordeeliger zijn dan een actie in Scandinavië; het oorlogstooneel zou in groote mate uitgebreid worden. Zuid" Slavië, Roemenië, Griekenland en Turkije zouden ons een versterking geven van on geveer 100 divisies. De strijd aan den Loenghaispoorweg 2S en 29 Juni is het aan Chineesche troe pen, onder bevel van generaal Soentoeng- Ilsoen gelukt om de westelijke en noordelijke muren van de stad Ivaifeng te bereiken. In het ochtendgloren van den 30sten Juni hebben de Japaneezcn 500 binnengedrongen Chipieezen teruggeworpen. In den nacht daarop naderden de Chineezen de stad op nieuw. De Japaneezen deden een tegenaan val. Ook de luchtvaart en een pantsertrein traden met succes op bij de operaties van de Sasaki-divisie. Alle andere punten van den Loenghaispoorweg zijn in Japansche handen. Japansche Keizer ontvangt geheimen staatsraad De keizer heeft gisteren de leden van den geheimen staatsraad, onder leiding van den nieuwen voorzitter, Hara, ontvangen. In aansluiting hierop bracht de minister van buitenlaiidsehe zaken rapport uit over de onderhandelingen met Frankrijk en Enge land, betreffende het stopzetten van de transporten aan Tsjang-Kai-Sjek via Fransch Indo-China en Burma, benevens over de pro blemen van Nederlandsch-Indië. Geen botsingen aan de Hongaarsch- Roemeensche grens. Het Hongaarsche nieuwsagentschap ver spreidt het volgende officieele dementi ten aanzien van de geruchten over troepenbewe gingen en botsingen aan de Hongaarsch- Roemcensche grens: „Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat deze ongegronde ge ruchten uit niet-Hohgaarsche bron stammen. Deze geruchten zijn alleen en uitsluitend be stemd om onrust te scheppen. Dergelijke po gingen, die de atmosfeer moeten vergiftigen, moeten in de toekomst met wantrouwen worden gevolgd". Bericht dat zij uit Shanghai zijn vertrokken niet bevestigd. Het bericht uit Londen," volgens hetwelk het Britsche garnizoen te Sjanghai naar Hongkong zou worden overgebracht, is door de Engelsohe autoriteiten te Sjanghai nog niet bevestigd. Zij hebben verklaard geen order in dien zin te hebben ontvangen. Niet temin worden in de Engclsche kazernes verschillende maatregelen waargenomen, die aan voorbereidingen voor het vertrek der troepen doen denken. United Press meldt, volgens het Hsb. uit Hongkong: De Japansche consul-generaal heeft medegedeeld, dat de Britsche consul- generaal te Kanton met de Japansche auto riteiten onderhandelingen voert om te ko men tot een opheffing der beperkende bepa lingen in den import van levensmiddelen uit Kanton naar Hongkong. De Japanners verklaren dat zij Hongkong niet blokkee- ren, maar dat zij eenvoudig de verbinding met het binnenland verbroken hebben. In dien speciale vergunningen worden verkre gen, kunnen levensmiddelen naar Hongkong worden gebracht. Er is geen sprake van een zeeblokkade, aldus de Japanners. In een zitting van het Engelsche Lager huis heeft Attlee medegedeeld, dat Churchill zoo spoedig mogelijk een verklaring zal af leggen over den oorlogstoestand, aldus Reu ter. De datum is echter nog niet vastge steld. Hij kon ook nog niet mcdedcelcn, of de verklaring reeds deze week afgelegd zal wor den. ROEMENIË STOND ALLEEN De Rocmeensche minister van buitcnland- sche zaken, Argctoianu, heeft in een rede uiteengezet, waarom Roemenie de Russische cischen heeft ingewilligd. Hij zcide: „Na lange besprekingen is de Kroonraad tot de slotsom gekomen, dat tegenstand onzer troe pen zonder eenigc hulp onmogelijk was en dat wij derhalve de Russische eischcn niet konden afwijzen." Werkprogram voor twee jaar kan in een jaar worden afge werkt. De Canadeesche minister van munitie heeft verklaard, dat in Canada zoodanige vorde ringen zijn gemaakt in de vliegtuigindustrie, dat het voor den lijd van twee jaar ontwor pen program in een jaar kan worden' afge werkt, aldus Reuter. Gisterenmiddag zijn eenige vliegers er in geslaagd, op zeer groote hoogte tot Hamburg door te dringen en boven de voorstad Barm- beck een dicht bevolkte omgeving zon der eenig militair object beschermd door wolken, dvnamietbommen neer te gooien. Hierbij werden vreedzame voorbijgangers en spelende kinderen getroffen. Twaalf kinde ren, drie vrouwen en een man werden ge dood. Ongeveer 15 p'ersonen, voor liet groot ste deel kinderen, werden zwaar gewond. Als gevolg van de zeer groote hoogte en het dich te wolkendek moest men. zich van Duitsche zijde beperken tot het opstijgen van jaclittoe- stellen voor de achtervolging. Naar uit Stockholm aan de „Kölnischc Zei- tung" op 30 Juni werd bericht heeft de Rus sische commissaris van oorlog, Timosjenko, de militaire gevangenissen geïnspecteerd, omdat gebleken zou zijn, dat het strafsys- 4eem niet met de noodige gestrengheid wordt ten uitvoer gelegd. Het militaire tijdschrift „Krasnaja Swesda" heeft eind Juni een artikel gepubliceerd vol gens hetwelk de arrestantenlokalen van het roode leger meer rusthuizen zijn geworden. In vele gevallen hebben de gedetineerden niet alleen verlof gekregen met. allerlei amu sementen den tijd te verdrijven, doch zij mochten ook naar den bioscoop en den schouwburg gaan. Zij zouden het arrestan- tenlokaal alleen als slaapplaats gebruiken. Dit bericht en de naar aanleiding daarvan genomen beslissingen moeten in verband worden gebracht met de verordeningen in zake het weder invoeren van den groetplicht in het roode leger en het verleoncn van ti tels aan talrijke generaals en admiraals. Zij hebben tot doel de discipline in het roo de leger verder te verbeteren. DE DUITSCHE LUCHTAFWEER HAALT ENGELSCHE VLIEGTUIGEN NEER. Naar het Duitsche legcrbericht Dinsdag heeft gemeld, is het aan de Duitsche luchtaf- weerartillerie gelukt, vijandelijke vliegtui gen bij hun vluchten boven het Duitsche rijk. waar zij bomaanvallen poogden te doen, neer te schieten. Nader verneemt het D.N.B. hier over, dal dit in den nacht, van 1 op 2 Jul' geschiedde, hoewel de Britsche vliegtuigen hun aanvallen op niet-militaire doelen toen vanuit groote hoogte en onder bescherming van het duister hadden ondernomen, Vrijdag publicatie der voorschrif ten en onderpandskoersen. De wnd. Secretaris-Generaal, wnd. Hoofd van het Departement van Financiën, maakt bekend in de Staatscourant, dat de Beurs- voorschriften 1910, onder dagtcekening van 3 Juli 1940, door hem zijn vastgesteld. Afdrukken dezer voorschriften zijn van 5 Juli 19-40 af verkrijgbaar gesteld hij het secre tariaat der Verecniging voor den Effecten handel, Beursplein 5, te Amsterdam. Voorts maakt de wnd. Secretaris-Generaal, wnd. Hoofd van het Departement van Finan ciën, bekend, dat de onderpandkoersen en executiekoersen, nedoeld in de artikelen 10 en 11 der BcursvoorschriftenlOlO, door hem zijn vastgesteld. Gisterenmorgen ongeveer 11.30 uur heeft te Rotterdam'•tip de Scheepmakershaven een ernstig ongeval plaats gehad, dat aan den 32-jarigen puinruimer A. v. d. P. het leven heeft gekost. Het slachtoffer zat op een puinauto die wegreed, sprong er af, maar kwam onder de zware wielen van den oplegger terecht en bleek op slag dood te zijn. Eigen onvoorzichtigheid is hier de oor zaak. Den chauffeur treft geon schuld. DE DEMOBILISATIE DER POLITIE- TROEPEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen,, zullen ten aanzien van de demobilisatie enz. van officieren, onderofficieren en manschap pen van het korps militaire politie troepen dezelfde regels gelden, welke voor het be- rocpspersoncel van de weermacht zijn vast gesteld. Thans bij Steendcren. Omstreeks half twee in den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. zijn op de buurt schap Olburgen, gemeente Steenderen, door een Engelsch1 vliegtuig, dat uit westelijke richting kwam, vier bommen neergeworpen, twee van zwaar en twee van lichter kaliber. De boerenhofstede van den heer G. werd door twee bommen getroffen. Een kwam in de gierkelder aan den voorkant van het huis terecht, doch richtte bijna geen schade aan. De andere, bom raakte de achterzijde van het huis en drukte een rhuur in. Deze kwam neer in een slaapkamer, waar vier jongens sliepen. De knapen werden onder het puin bedolven, doch liepen wonder boven wonder geen letsel op. De overige huisgenooten, het gezin bestaat uit tien personen, konden de jongens spoedig bevrijden. De boerderij is evenwel zoo beschadigd, dat ze geheel afgebroken zal moeten worden en opnieuw opgebouwd. VRIENDEN Een jongeman, die met een „vriend" sa menwoonde, heeft wel 'n zeer onaangename ervaring gehad. Op een goeden dag bleek de vriend nl. met zijn beste costuum verdwe nen te zijn. De jongeman was spoorloos en het costuum ook, totdat de gedupeerde Dinsdagavond den dief zag loopen. Onmid dellijk waarschuwde hij een agent. De jonge man werd ingerekend en is thans opgeslo ten in een cel in het bureau Stadhouders kade. Wegens het gebruik maken van een ver valscht paspoort en wegens oplichting, requi- reerde de procureur-generaal bij het gerechts hof, Mr. J. Versteeg een jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden gevangenis1 straf tegen een Deen, die als beroep wereld reiziger en journalist opgaf. Verleden jaar raakte de man te Antwer pen zijn pas kwijt. Met veel moeite bewoog hij den vice-consul van Denemarken te Ant werpen, hem een nieuwe pas af te geven, doch de geldigheidsduur van dit document stelde de consul op een maand, n.1. van 15 September15 October 1939. De bedoeling was, dat de man, die zich „Commandatoes" noemde, onmiddellijk naar Denemarken te rug zou reizen. I-Ii.j strandde echter te Am sterdam. Bij een passencontrole bleek, dat hij het jaartal veranderd had in 1944, zoodat de pas vijf jaar geldig was. Bovendien zou hij den beheerder van het Italiaansche reisbureau hier ter stede onder valsche voorwendsels hebben overgehaald om f50.aan hem af te geven. De rechtbankhad den man veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het Hof zal 16 Juli in deze zaak arrest wijzen. VALUTA'S. (schriftelijk en telear.) Rotterdamsche kinderen naar Drente De eerste twintig vertrokken Hedenochtend om kwart voor negen ver trokken uit de hoofdstad een twintigtal kin deren uit Rotterdam, die in Amsterdam met hun ouders na den oorlog een onderdak had den gevonden, naar Drente, waar zij gedu rende drie maanden bij verschillende fa milies een onderdak zullen vinden om te herstellen van hetgeen zij hebben ondervon den. Hierbij zal het niet blijven. In de komende maanden zullen zoo veel mogelijk Rotterdamsche kinderen, die thans in Amsterdam zijn, naar een der drie noor delijke provincies worden gestuurd. Het zullen steeds groepen van 20 kinderen zijn. Alle kinderen ontvangen voor zij de hoofd stad verlaten een rugzak, waarin twee stel kleeren en schoenen geborgen zijn. De muurinstorting te ROTTERDAM Op 4 Mei 1938 gebeurde een ernstig onge val aan de Valkensteeg te Rotterdam, waar een losstaande muur instortte, waarbij 7 personen om het leven kwamen, o.a. de 18- jarige expeditieknecht L. P. van der Walle, wiens vader, A. v. d. R. tegen de gemeente een civiele vordering instelde, waarin werd geëischt een vergoeding van f 4.per week. gedurende 5 jaar en f 500 vergoeding voor immaterieele schade of een bedrag van to taal f 1350.—. Gisteren heeft de rechtbank onder presi dium van mr. Marx uitspraak gedaan en overwoog dat er geen sprake was van be hoeftigheid. Onstoffelijke schade kan slechts worden toegewezen bij blijvende invaliditeit van den getroffene en niet aan zijn nabestaanden. Eischer werd zijn vordering ontzegd en ver oordecld in de kosten van het geding. PRENTBRIEFKAARTEN ALLEEN NAAR DUITSCHLAND. Geïllustreerde briefkaarten en ansichtkaar ten mogen alleen in het verkeer met Duitsch land worden gebruikt. Naar andere landen zijn zij dus niet toege laten, ook niet, indien zij als briefkaarten worden gefrankeerd. Uo-ei&al Amsterdam wint het stedentournooi Utrecht met 4—3 geslagen. HaarlemDen Haag 22. Bij Amsterdam speelde Fischer op de plaats van Hazeweijer. Aanvankelijk liep Amsterdam hard van stapel en deUtrecht- sche verdediging kreeg druk werk. Geleide lijk kwam Utrecht er beter in en hij een goeden aanval passeerde Blom handig van Stokken. Hij gaf vervolgens een goede voor zet. waaruit Cohcn met een fraaie kopbal Utrecht de leiding gaf (10). Tien minuten later passeerde Blom opnieuw van Stokken, doch nu ving Dumortier de voorzet op en met een kogel bracht hij de stand op 2—0. Een derde aanval werd Utrecht noodlottig. Hierbij geraakte van Elswijk geblesseerd, c?Ic het veld moest verlaten en werd ver vangen door Polen. Ook Fischer moest even later het veld verlaten. Hij werd vervan gen door den D.W.S.-keeper Bruist. Deze bezette de rechtsbuitenplaats, terwijl Drac- gcr voor de. rest van den wedstrijd dc rcchtsbinnenplaats innam. Bij een scrimage voor het Utrechtsche doel kreeg Amsterdam een vrije trap voor clen doellijn, waaruit Bergman den stand op 21 bracht, Amster dam kwam nu stcrlc in don aanval. Bij een kogel van Bergman ging dc bal rakelings over de bovenlat van het Utrechtsche doel. Enkele minuten voor de rust wist Westphal met een kopbal dc gelijkmaker te forceercn (2-2). In de tweede helft speelde Dumortier op den middenvoorplaats en bezette Polen de liniksbinnenplaats. Na 18 minuten wist Blom wederom langs van Slokken te komen. Zijn voorzet belandde in de nabijheid van don Amsterdamschen keeper, die den bal corner werkte. Cohen plaatste uit deze cor ner den bal wederom vlak voor het Amstcr- damsche doel. Ferwerda ereep nog in cn sloeg den bal op den doellijn. Dumortier stond hier evenwel gunstig opgesteld, cn gaf Utrecht onnieuw de leiding f32). Na een half uur was het opnieuw West phal, die den stand wederom op gelijke hoogte bracht (3—3). Uit een goed door Sluyk genomen corner werd door Dumortier clen hal in het Amsterdamsche doel gekopt, doch Wildere voorkwam op dit oogenblik een vrijwel zeker doelpunt. De laatste mi nuten waren geheel voor Amsterdam. Het gelukte Westphal enkele oogcnblikkcn voor het einde het winnende doelpunt te scoren, waardoor Amsterdam niet alleen een kleine doch fraaie overwinning behaalde op Utrecht, doch hiermede tevens definitief winnaar werd van het Stedentournooi ten bate van Rotterdam. Van dc zes gespeelde wedstrijden, won Amsterdam er vier. Een wedstrijd werd gelijk gespeeld cn een ver loren. HAARLEM—DEN HAAG 2—2. Voor de stedencompetitie is gisteravond op het terrein van R.C.H. te Haarlem de ste- denwedstrijcl HaarlemDen Haag gespeeld. In de eerste helft was de strijd eenzijdig, doordat de Hagenaars pas later wat beter ingespeeld kwamen. Zij vertoonden een goed samenspel. In het bijzonder was de Harder op de linksbuitenplaats op dreef. Hij pas seerde verschillende malen de Haarlemsche achterhoede, maar er was geen geschikte binncnspoler om van zijn goede voorzetten een handig gbruik te maken. De aanvallen van Haarlem, hoewel -min der in aantal, waren gevaarlijker en vooral Byesebrouok liet zich niet onbetuigd, De Ha genaars bleven het beste van het spel in handen te houden. Na 'n half uur spelen be" nutte de Harder een goede voorzet van Van Gelder en gaf op deze wijze Den Haag de leiding (0—1). Daarna kwam Haarlem beter opzetten eh was tot aan de rust over het algemeen ster ker. v. d. Hulst kreeg enkele kansen, doch deze schoot van verren afstand naast. De rust kwam met een l—0 voorsprong voor de gasten. In de tweede helft was Haarlem heter op dreef en door goed en enthousiast spel zetten zij gevaarlijke aanvallen op. Uit een voorzet van De Winter gelukte het Byescbrouck na 8 minuten de partijen - op gelijken voet te brengen (1—1). De strijd werd hierna spannend en de Ha genaars waren nu gevaarlijk in den aanval. Een voorzet van v. Gelder schoot De Heer juist naast. Na 20 minuten spelen ging De Winter er alleen vandoor en bracht de stand op 21. In het laatste gedeelte van den strijd w ren de Hagenaars steeds in den aanval en De Harder drukte deze meerderheid in een doelpunt uit (2—2). Wegens de invallende duisternis duurde de tweede helft 35 minuten. Berlijn Brussel New York Stockholm Zürich BANKPAPIER Brusel Stockholm Zürich 75.28—75.43 30.11—30.17 1.88 3/161.889/16 44.81-4-4.90 42.04—42,62 30.08—30.20 44.7644.94 42.50—42.66 Twee dooden, twee vermisten. Woensdagmorgen omstreeks half twaalf is, zegt het Hclbld., bij werkzaamheden aan de Maasbrug te Venlo een hijschkraan ge kanteld en in het water gevallen. Twee ar beiders werden gedood, terwijl twee nog wor den vermist. Zes Venlosche arbeiders en een Duitscher werden zwaar gewond. Drie arbeiders en een Duitsch hoofdingenieur werden licht ge wond. Zware straffen in de voetbalwereld Het geval D.O.S, berecht. Over. treding der amateursbepalingen. MET GELD GESMETEN? Naar wij vernemen, heeft het bestuur van den K.N.V.B. thans uitspraak gedaan inzake de geconstateerde overtreding der amateursbepalingen door het bestuur der Utrechtsche voetbalvereeniging D.O.S. De volgende straffen zijn uitgevaardigd: De voorzitter van de vereeniging D.O.S.. de heer P. Mackaay, alsme-... de de penningmeester, de heer H. J. Dekkers, zijn geschorst voor den duur van twee jaar, terwijl do se cretaris, de heer H. F. Schrander, is geschorst voor den duur van één jaar, Hoe de zaak aan 't rollen kwam* Zooals bekend, deden in het begin van dit jaar in Utrecht kwade geruchten de ronde, ten aanzien van de voetbalvereeniging D-O. S. Het bestuur der verecniging werd er van beschuldigd de amateursbepalingen te heb ben overtreden, door een speler, die oor spronkelijk lid was van de tweedeklasser Velox, op een of ander wijze financieel te steunen. Hierbij bleef het evenwel niet. Nog ande re geruchten deden de ronde, waarin liet bestuur al in een erg slecht daglicht werd gesteld. Zoo werd o.a. beweerd, dg,t bij het behalen van het kampioenschap van de tweede klasse twee seizoenen geleden en de overgang naar de eerste klasse, alsmede het eerstes eizoen, waarin men uitkwam in de eerste klasse, enorme bedragen werden ge beurd. Deze zouden evenwel ondeskundig zijn beheerd. Het doen van abnormale uit gaven bracht de vereeniging spoedig op den rand van bankroet. Door dc nooclconv petitie en het zwakke spel van de jonge eerste klasser in deze noodcompetitie zag het bestuur zich spoedig gedwongen tot het; aanspreken van de aanwezige reserves. Spoedig zouden deze reserves zijn opge teerd, heigeen tot gevolg had, dat de spe ler, die financieel werd gesteund, met min* der genoegen moest, nemen. Hiermede zou de speler zich niet hebben kunnen vcreeni- gen, waardoor deze onverkwikkelijke affaire aan het rollen werd gebracht-. Het standpunt van het bestuur. Van de zijde van het bestuur van de Utrechtsche voetbalvereeniging vernemen wij nog het volgende: De beweringen ten aanzien van slordig en onoordeelkundig financieel beleid, kan men terstond terzijde leggen, daar ondanks het afgcloopen slechte seizoen de kas nog over een dusdanige reserve de beschikking heeft, dat men als eerste gegadigde een langdurig contract heeft kunnen aangaan met de ge meente Utrecht ten aanzien van het Utrecht sche stadion. Dat hiermede een aanzienlijk bedrag ge moeid is, staat wel vast, vooral daar dit. con tract voor den tijd van verschillende jaren is aangegaan. Het verwijt, dat er met geld is gesmeten, doordat men terstond na de promotic naar de eerste klasse aan het feesten is geslagen, wordt eveneens van de zijde van het be stuur pertinent tegengesproken. Juist in dit opzicht heeft men zeer sober gehandeld, i Zoo blijft er van al de kwade geruchten, ■die de ronde deden, slechts alleen dc over treding der amateursbepalingen over. Het is jammer, dat dit kwade spook we derom in een frissche jeugdige eerste klasse vereeniging is binnengeslopen met het be kende bedroevende resultaat. De verant woordelijke personen zullen hiervan de con sequenties moeten dragen, doch vergissen wij ons niet, dan zal de Utrechtsche vereeni ging dezen schok ook wel weer spoedig te boven komen. De minder goede resultaten van het afgcloopen seizoen wekten welis waar den indruk, als zou het met de pres taties van deze eerste klasser sterk in da lende lijn gaan, doch insiders weten wel he ter. De vereeniging heeft de noodcompetitie anngegrepen om het eerste elftal eens gron dig te herzien en jongei-e krachten de gele genheid te geven zich in de eerste klasse in te spelen. Hoe het zij, de straffen zijn inderdaad niet mis en leveren wel het bewijs, dat het ernst is van het bestuur van den K.N.V.B. dat van de vereenigingsbestuurders stipte naleving der amateurbepalingen wordt geëischt. Dc andere vereenigingen kunnen hieruit dan ook leering treken.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2