De toekomst van onzen landbouw 801 krijgen we voldoende pootgoed voor 1941 Geeo afzetzorgen meer Inkrimping van den veestapel noodzakelijk Om het landskampioen schap Alktnaarsche Kaasmarkt Marktberichten Zaterdag 6 Juli 1940 Vierde blad In een persconferentie heeft Graaf Grothe, landbouwdeskundige van den staf van den rijkscommissaris, eenige beschouwingen ge houden over de «toekomst van den Neder- landschen landbouw. Graaf Grothe zeide o. m. het volgende: Bij het overnemen der ambtsaangelegen heden door den rijkscommissaris werd een landbouw aangetroffen, welke een harden strijd voerde voor den afzet van zijn verede-, lings- en tuinbouwproducten. Belangrijke steunmaatregelen waren in de voorafgaande jaren noodig om bijvoorbeeld den tuinbouw, die een groot deel van zijn producten uit ge brek aan afzet moest vernietigen, in het le ven te houden. De steun van het Groot-Duit- sche gebied zal den Nederlandse hen land bouw in de toekomst van deze afzetmoeilijk- heden verlossen. Het Groot-Duitsche rijk zal in staat zijn, de overschotten van den Ne- derlandschen boer en de Nederlandsche tuin ders op te nemen. Ondanks de groote trans portmoeilijkheden heeft de Duitsche markt, behalve de tot nu toe betrokken hoeveelhe den, het vroeger naar Engeland geëxporteer de deel der groenteproductie opgenomen en daarenboven zelfs de anders aan de vernie tiging prijsgegeven onverkoopbare hoeveel heden. Daarbij zijn van Duitsche zijde zelfs prij zen betaald, welke hooger waren, dan voor gaande jaren. Ook in de toekomst behoeft hel Nederlandsche landbouwbedrijf en de Ne derladnsche fruit- en groententeelt geen af zetzorgen te hebben, aangezien de capaciteit ,van de Duitsche markt tot het opnemen de zer producten nagenoeg onbegrensd is en door de marktverordening in het Duitsche rijk een zekere afneming voor rechtvaardige prijzen gewaarborgd is. Het Nederlandsche veebedrijf, dat in ver houding tot den voederbasis van den .Neder- landschen landbouw een te sterk bezet be drijf was, van den invoer van buitenlandsche .voedingsmiddelen afhankelijk en evenzeer onder groote zorgen voor den afzet gebukt ging, zal zich in de toekomst ook in ster kere mate op het Groot-Duitsche gebied moe ten instellen. Het door de Engelsche blok kade veroorzaakte wegvallen van den in- ,voer maakt het noodzakelijk het veebestand op het peil terug te brengen, dat op grond van de voedselvoorraden en de uit de eigen productie voortkomende hoeveelheden voed sel mogelijk is. Deze maatregel zal persoon lijke offers met zich meebrengen. Voor een hoog ontwikkelden en voortschrijdenden landbouw zal deze veranderde instelling geen onoverwinnelijke moeilijkheden .veroor zaken. De scherpste beperking der voedsel- toewijzing is noodzakelijk, aangezien in de eerste plaats de brood-graanverzorging vei lig gesteld moest worden. Het op mijn ini tiatief opgestelde plan voor de bestemming der Nederlandsche voorraden aan voeder- granen en andere voedingsmiddelen waar borgt de voeding van het Nederlandsche volk tot den oogst van 1941. Stellig is het noodzakelijk de belangrijkste voedingsmid delen te rantsoeneeren en de rechtvaardige verdeeling door kaarten te waarborgen. De rijkscommissaris heeft verklaard, dat het Nederlandsche volk dezelfde rechten en plichten zal hebben als het Duitsche volk. Het Nederlandsche volk moet daarvoor ook begrip toonen, als het zich, zooals het Duit sche volk, moet beperken en zijn voedings methode in menig opzicht moet wijzigen in verband met de gegeven omstandigheden. Men heeft maatregelen getroffen dat van producten, die schaarsch zijn, als b.v. graan en voedingsmid delen, niets wordt uitgevoerd. Daar enboven zullen, voor zoover dit tech nisch mogelijk is, voorraden worden gevormd van die producten, welke vrijkomen in verband met de ver- mindering van den veestapel, om bovengenoemde moeilijkheden te overwinnen. Ook zijn maatregelen getroffen dat de prijs door het noo dig geworden afslachten niet wordt gedrukt. Het Duitsche Rijk heeft de verzekering ge geven, om alle gevolgen van noodzakelijke wijzigingen in den veestapel zooveel moge lijk te verzachten. Men zal daartoe de extra- hoeveelheden, die thans vrijkomen, opne men tot vaste prijzen, die in den laatsten tijd nog verhoogd zijn ten opzichte van de vroeger geldende. Elke prijsdruk tengevolge van te groot aanbod zal worden opgevangen, opdat de boer geen kapitaalverlies zal lijden. Tengevolge van de in samenwerking met de bevoegde Duitsche instanties doorgevoer de ver vooruit ziende projecten zal het in grijpen niet zoover gaan als in de jaren 1917-1918. Bovendien zullen voor de bedrijven mogelijkheden worden geschapen, om door omzetting een vervanging te vinden voor de verminderde produc tie aan veredelingsproducten. Ook wordt een verbetering der prijs verhoudingen en op vele gebieden een verhooging van de prijzen der producten voorzien, welke den boer de aanpasing van zijn bedrijf aan de veranderde verhoudingen mogelijk maakt en hem een voldoende inko men zal verzekeren. Deze maatregelen eischen echter diepgaan de onderzoekingen en kunnen slechts zeer geleidelijk worden genomen, daar de nood zakelijke aanpassing organisch moet groeien en de thans mogelijk geworden verbouw van verschillende producten tevoren aan een nauwkeurig onderzoek moet worden onder worpen. De Nederlandsche boeren, behoorende tot de vooruitstrevendsten. bekwaamsten en besten in Europa, kunnen er van verzekerd zijn, in het Groot-Duitsche rijk altijd begrepen te zullen worden en hulp te kunnen vinden, ter wijl de door de nieuwe verhoudingen veroor zaakte nauwere samenhang van de Neder landsche economie met het Groot-Duitsche economische gebied niet tot hun nadeel zal uitvallen. In aansluiting op de woorden van Graf Grothe zeide de commissaris-generaal voor financieele aangelegenheden dr. Fischboeck nog, dat eenige structureele wijzigingen in de agrarische productie in de toêkimst onver mijdelijk zullen zijn. Weliswaar is dank zij de binnenlandsche productie en dank zij ook de voorraadvorming hier te lande het pro bleem van de grondstoffenvoorziening niet zoo nijpend, toch is met name wat het vee voeder betreft de situatie van dien aard, dat aan een koerswijziging in de productie niet is te ontkomen. Men zal moeten onderscheiden in een pe riode waarin deze oorlog vöortduurt en in een na-oorlogsche periode. Ook in de laatste zal men hebben te rekenen met een tekort aan veevoeder voor het Europeesche conti nent, Rusland niet inbegrepen. Op dien grond zal de nieuwe koers ook na den oorlog reke ning moeten houden met dezen factor. De veevoederdistributie geschiedt hier op gelijken voet als in het Duitsche rijk. De En gelsche blokkade moet hier uiteraard dezelf de gevolgen hebben als daar. De veevoeder- distributie zal tijdens den oorlog tot ingrij pende veranderingen dwingen, zooals uit de aangekondigde maatregelen is gebleken. Vaei&at Feyenoord voor een zware taak. Laatste kans voor G.V.A.V. Het voetbalprogramma heeft nog maar een bescheiden omvang, maar dat neemt niet weg, dat het nog wel van be- teekenis is. Immers de voetbalkampioen- 1940 is nog niet bekend en der traditie getrouw legt de KNVB het. getg niet eer der stil of de naam van de sterkste ploeg in den lande moet in de annalen geboek staafd kunnen worden. Vijf clubs, te weten Feyenoord, Blauw Wit, Juliana, Heracles en GVAV zijn in een span- nenden strijd gewikkeld om uit te maken wie van hen strak9 met het aureool van het Landskampioenschap mag pronken en daar van heeft het Rotterdamsche Feyenoord zich van een nuttigen voorsprong op al haar con currenten verzekerd. Nu is het dus zaak voor Bas Paauwe en zijn clubgenooten om dien voorsprong te behouden en te dien einde moe ten nog eenige lastige obstakels overwonnen worden. Ben dier hindernissen is Heracles, de club uit Almelo, die morgen het genoegen heeft Feyenoord te ontvangen. Weliswaar hebben deze zwartwitten het zoet der over winning in deze eere-competitie nog niet ge proefd, maar wij kennen hen te goed dan dat wij hen gevaarloos achten. O.i. moet Feyen oord dan ook terdege oppassen en zelfs zou het ons niet verwonderen als zij in Almelo een veer moest laten. Evenmin als Heracles is GVAV er tot nu toe in geslaagd een der andere kampioenen te verslaan. Willen -zij dat genoegen echter dit seizoen nog eens beleven en welke ge zonde sportclub wil dat nu met? dan krijgen de Groningers daartoe morgen een fraaie gelegenheid, want Juliana is speltech- nisch stellig de mindere. Alleen in enthousias me zijn de Zuiderlingen beslist superieur, maar weten de Bonsema's ook dit wapen eens goed te gebruiken, dan verwachten we de eerste zege voor de Noordelijke kampioen. Doe je best, GVAV. V.V. „SCHAGEN". Adspirantendag op Zondag 7 Juli 1940. Schagen ASchoorl A. 11.10 uur. P. Kort G. Anneveldt, H. Molenaar. H. Flapper, H. Volten, Jac. Schoorl. A. v. Nieuwkoop, M. v. Rooij, T. Schoorl, J. Kater, J. Koning es.: H. Kaper, H. de Graaf, Jac. v. d. Pijl. Vertrek per trein om pl.m. 10 uur. Wedstrijd voor Zondagavond a.s.: B.K.C. ISchagen L Jb. Slikker. J. Bremer, M. de Haas. H. Middelbeek, S. Grootes, L. Schoorl. C. de Moor, G. Anneveldt, G. Boontjes, J. v. d. Ben, J. Peetoom. Res.: J. Weeland, T. Moransart, Jn. Slikker, P. Kistemaker, P. Boontjes, Jolï. Franzen. De wedstrijd van Zaterdagavond tegen Dirkshom gaat niet door, wegens gebles seerde spelers. OUDESLUIS. Vriendschapscompetitie. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd SuccesWieringerwaard is vervallen en daarvoor is in de plaats gezet de wedstrijd: Oudesluis ISucces I. 7.30 uur. WIERINGERWAARD I—SCHAGEN I, 4—0. Op keurige wijze heeft W.waard revan che genomen op een niet geheel volledig Schagen. Daartegenover had W. waard ook een proef elf tal met enkele jongere spelers. De oudere kern met M. Schenk, v. Ham, Hermans en Wagen speelde echter zoo goed, dat ook de nieuwelingen zich keurig aanpasten en zoo werd het een elftal zon der zwakke plekken. Direct na den aftrap was W.waard in den aanval en na pl.m. 15 minuten wist Oostindiër met een pracht- kopbal te doelpunten. Even daarna werd het met een lustig trekballetje over den keeper heen 2—0. Het laatste kwartier voor de rust was Schagen iets meer in den aan val, doch door slecht schieten gingen een paar mooie kansen verloren. Na de rust zette W.waard een geweldig offensief in en 't was aan het uitmuntend keepen van Schagen's doelman te danken, dat het bij 40 bleef. Zoo schoot Kister en later ook Büning tegen de lat uit fraai opgezette aanvalen. Wel probeerde Schagen zoo af en toe nog een doorbraak te forceeren, maar W.waard's linksback Smit werkte steeds weer keurig weg. Al met al een vlug ge, vriendschappelijke wedstrijd die door scheidsrechter Kelder keurig werd geleid. Zuwtunen Nieuws uit de zwemwereld De gewijzigde toestand in Den Helder heeft ook belangrijke' veranderingen in de zwemwe reld van den kop van Noord-Holland gebracht Niettemin zal het Oude Veer te Anna Pau- lowna op 14 Juli zgn 5-jarig bestaan her denken met kring- en onderlinge wedstrijden. 28 Juli is het prachtige natuurbad te Wierin gerwaard het domein der wedstrijdsport. Daar zullen winters kringwedstrijden worden ge houden. Hierover zullen ter zijner tijd nog nadere bijzonderheden worden opgenomen. De Polo-competitie. De kringcompetitie tusschen Oude Veer, Frissche Morgen en de Bruinvisschen loopt eenig gevaar. De teams van de beide laatste clubs liggen door de omstandigheden uit el kaar.. Toch zal men trachten Zondag a.s. de eerste wedstrijd te spelen tusschen O.V. en F.M. Frissche Morgen komt waarschijnlijk als volgt uit: K. de Waard C. Tijsen K. Stadtman W. v. d.Bogaerde J. Baarda H. Wildenberg W. Uuijleman Met het Pog op de goede organisatie men wil niets liever, dan alles normaal te laten doorgaan worden daarom alle geevacueerde leden van de Bruinvisschen en de sportclub Frissche Morgen verzocht hun tijdelijk adres zoo spoedig mogelijk per briefkaart op te geven aan den kringsecretaris: P. de Ridder, Spoorstraat 100, Den Helder. VANAF DE TRAM IN SCHOORL ONDERHOUDT EEN ONDERNEMENDE JONGEMAN EEN TWEEUURS DILIGENCEDIENST MET HET STRANDBAD CAMPERDUIN. OP DEN ACHTERGROND DE HONDS BOSSCHE ZEEWERING. Toen de mankt om 10 uur zou beginnen, werd bekend gemaakt, dat binnen enkele minuten een zeer belangrijk bericht uit Den Haag te verwachten was, reden waar om werd aangeraden een oogewblik te wachten, alvorens met den verkoop te be ginnen. Dit geschiedde, doch circa 10 over 10 bleek, dat. de belangrijke mededeeling daaruit bestond, dat er niets mede te doe len viel. Men nam aan, dat de mededeeling be trekking zou hebben gehad op den export prijs naar Duitschland, doch dat men daar over nog niet tot overeenstemming had kunnen komen. Onder deze omstandigheden was het nau welijks begrijpelijk, hoe de prijs kon op- loopen tot f 30.—wat weer f 2.50 hooger was dan Vrijdag j.1. De prijs echter kwam er en, hoewel de verkoop zeer trekkend ging en de handel blijkbaar weinig lust ge voelde de nieuwe prijzen te betalen, ging de aanvoer van de hand tegen een door sneep rijs voor goede kaas van f 28.— a f 29.Verschillende stapels besomden f 29.De aanvoer lag met circa 100.000 Kg. rond 10.000 boven de vorige week. Dit kwam doordat verschillende fabrieken, die de laatste weken aan huis hadden ver kocht, thans weer aanwezig waren, vermoe delijk omdat ze van Alkmaar een verdere stijging verwachtten. Zoolang de exportprij zen niet bekend zijn, bestaat zeer weinig zekerheid omtrent de opbrengst van de he den verhandelde kaas. Het feit, dat men te Den Haag blijkbaar niet tot overeenstem ming kon komen, zou er zelfs op kunnen wijzen, dat men van Duitsche zijde lager wil. Het feit, dat de tegenwoordige prijzen weer loonend voor den boer heeten te zijn. heeft het groote voordeel, dat toes-lagen althans achterwege kunnen worden gela ten. Het vraagstuk, waaruit deze toeslagen moeten worden betaald, is daarmee tevens van de baan. Voorloopig kan alleen het binnenland als afnemer optreden. Indien echter het bui tenland, in casu Duitschland, niet mee gaat. lijkt eenige twijfel omtrent de vraag, hoe de tegenwoordige prijzen zich zullen kunnen handhaven, niet ongerechtvaardigd. ZllPE BURGERLIJKE STAND. Opgave van 28 Juni—4 Juli 1940. Geboren: Klaas, zoon van K. Buik en G. M. Sickmann. Ondertrouwd en Getrouwd: Gecne. Overleden: Simon Koning, 57 jaar, caféhou der, echtgenoot van K. E. Klijn (wonende te Den Helder, overleden te Zijpe). POLITIE. Gevonden: een doublé damesarmbandhor loge. SCHAGERBRUG. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer P. Schoorl, is te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. JULIANADORP. DE OPENLUCHTSCHOOL AANGEVANGEN. Daar sinds September van het vorige jaar en ook nu weer sinds de oorlogsdagen en door de herberging van Heldersche uitge wekenen, het onderwijs aan onze O. L. school gedurig voor langeren of korteren tijd werd onderbroken, wat begrijpelijkerwijze niet in het belang van de leerlingen was, is thans een verbetering tot stand gebracht. Onder leiding van het hoofd der school de heer J. Hendrikx, met medewerking van een achttal leerkrachten, is namelijk een open- luchtschool geopend, waar door ongeveer 200 kinderen gebruik van wordt gemaakt. Men kan nu op het terrein voor de lichamelijke oefeningen de bemande schoolbanken zien staan met de daarbij behoorende leerkracht. Om deze tijd van het jaar zeker te prefeeee- ren, doch on§ wisselvallig klimaat zal wel eens als spelbreker optreden, maar toch zal deze poging op prijs worden gesteld, daar de kinderen nu toch dagelijks naar school toe kunnen en niet thuis behoeven rond te han gen, voor de meesten zonder eenig doel. NIEUWE NIEDORP BAL INPLAATS VAN KERMIS. Ook de heer Kossen heeft door de om standigheden de Pinksterkermis moeten missen. Zondag a.s. zal nu een groot bal worden gegeven, dat een kermis gelijk be looft te worden. De leiding der muziek is in uitstekende handen. De naam Jo Dijik- stra met zijn slagwerk en de zingende zaag spreekt, voor ziich zelf. Zie verder advertentie. SINT MAARTEN De heer W. Koordes alhier, werkzaam aan de secretarie te Schagen, is tot ambtenaar der distributie, kring Zijpe, benoemd. COLLECTEN. Aan de stichting „Nationale Reclassee- ringsdag" is toestemming verleend om op 14 September a.s. een collecte in deze ge meente te houden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk, z. v. H. Zijlstra en C. Dek ker; Jantje d. v. S. Greving en R. Tiemers- ma. Gehuwd: Jacob Frans, 24 j. en Aagje Goet, 27 jaar; Roelof Blok, 23 j. en Greta Bijpost. 23 jaar. Overleden: Neeltje de Groot, oud 41 jaren, echtgenoote van Willem Bijpost; Aagje de Wit, oud 59 jaren, echtgenoote van Arie Groet. W ARMENHUIZEN LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND JUNI 1940. Geboren: Anna, dochter van J. Smit en van Th. Mettes. Willem, zoon van M. Bruin en van B. E. Ligthart. Mariana Francisca, dochter van P. M. Nannes en van G. Apel doorn. Joliannes Mattheus, zoon van M. J. Pronk en van C. Groot, Alida Cornelia Catha- rina, dochter van M. Smit en van G. W. Slij- kerman. Nicolaas Johannes, zoon van J. Meijer en van A. J. Stet. Overleden: Hendrikus Kempc-r, oud 55 jaar, echtgenoot van J. M. Masteling. Gerrit Kroon, oud 72 jaar, weduwnaar van M. Kroon. Gehuwd: Rozing, Coenraad Willem, oud 26 jaar, assistent accountant, wonende te Heï- loo en Kalverdijk, Guurtje, oud 21 jaar, zon der beroep, wonende alhier. Kruit, Frits, oud 22 jaar, bloemist, wonende te Schagen en Mink, Maria Margaretha, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Ingekomen personen: A. Dekker, van Ha renkarspel naar Dorpsstraat 57. E. C. Klei- broek, van Amsterdam naar Oostwal 61, M. A. Mosch, van Wassenaar, naar Westfr.dijk 29; M. C. Kuijs, van Haarlem naar Oostwal 63; W. Groot, van Schoorl naar de Fuik 19; C. Brouwer, van Alkmaar naar Kanaalkade 53; H .A. Molenaar van Harenkarspel naar Dorpsstraat 169; C. H. Vei'hijen, van Wou denberg naar Oudewal 88. Vertrokken personen: Th. Zutt, van de Fuik 21 naar Wormer, Ringdijk 77. P. Blok ker, van Dorpsstr. 220 naar Beemster, Mid denweg 60; G. Kalverdijk, van Oostwal 84, naar Heiloo, Heerenweg F 54; M. Frans, van Wfr.dijk 80 naar A'dam, v. Eegenstraat 171; J. II. Slikker, van Dorpsstr. 153 naar Hil versum, Loosdrechtschebosch; J. J. Del ver, van Kanaalkade 1 naar Zijpe B 35; P. Gie- ling, van Dorpsstr. 208 naar Zuidscharwou- de B 11; J. Mulder van Krankhoorn 7 naar Westzaan, Veldweg: M. M. Mink, van Oostw. 120 naar Schagen, Niéuwstraat. Nood breekt wettenl Het is thans wel algemeen bekend, dat het met de aardappels zoo gesteld is dat de aanbod van goedgekeurd pootgoed klein zal worden. Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat het aanbod van door de N.A.K. goedgekeurde pootaardappelen niet aan de vraag zal kun nen voldoen. Dit zal de oorzaak kunnen zijn dat er veel minderwaardig pootgoed zal wór den aangeboden. Daarom wordt aan de verbouwers die mo gelijk in de omstandigheden zullen komen te verkeren, dat ze zich met dit soort poot goed zullen moeten behelpen, door den Plan- tenziektenkundigen Dienst aangeraden, zelf maatregelen te treffen. Immers, willen we zeker zijn dat in 1941 een behoorlijke oppervlakte aardappelen van niet te slechte gezondheidstoestand zal wor den uitgepoot dan zullen de niet selecteercn- de aardappelverbouwers zelf iets moeien doen. Als noodmaatregel zouden wc de vol gende handelwijze aan kunnen raden. Op de velden die nog een vrij groot per centage gezonde planten bevatten (velden waarop 40 a 50 ziek is vallen natuurlijk buiten beschouwing) zou men de planten zoo spoedig mogelijk kunnen merken door er b.v. een stokje bij te steken. Men rooie de ze planten vroeg, ja zeer vroeg, zoodra om zoo te zeggen de planten reeds een matige hoeveelheid jVootbare knollen heb'béü voort gebracht. I-Iet tijdstip van het rooien kan natuurlijk niet precies worden aangegeven. Dat ver schilt ook ten opzichte van de rassen, maar het is duidelijk dat alleen bij zeer vroeg rooien succes zal worden verkregen. Het is ook duidelijk dat wij op deze wijze hande lend niet het summum zullen mogen ver wachten van het op deze wijze gewonnen- pootgoed. Wij moeten echter door toepassing van de in dit berichtje genoemde middelen trachten nog zooveel mogelijk behoorlijk pootgoed te krijgen, opdat de voedselvoorzie ning 1941 niet in moeilijkheden zal komen. Ook hier geldt „nood breekt wetten". Omdat er over de bewaring van het poot goed ook nog wel iets te vertellen valt. zal hierover te zijner tïj*d ook nog een berichtje geplaatst worden. I. J. SCHROEVERS, Leeraar R. L. W. School. LEEUWARDEN, 5 Juli. Veemarkt. 95 Enterstieren f 70—185, 186 Twenterstieren f 185390 per stuk, 430 vet te koeien f 130335 per stuk, 42—82 ct. per Kg., 644 melk. en kalfkoeien f 110—235. 92 pinken f 55150, 42 vette kalveren f 25—60, 130 graskalveren f 30—60. 438 nuchtere kal veren f 5—10, 262 vette schapen f 18—33, 235 weide schapen f 1118, 365 lammeren f 511, 2S0 vette varkens f 50—165 per stuk, 5268 ct. per Kg.. 36 magere varkens 20 50 ct. per Kg., 107 kleine biggen f 1317 per stuk, 36 bokken en geiten, 40 paarden. Totaal aanvoer 3401 stuks. Overzicht: Stie ren aanvoer ruim, handel vlug. prijshou dend. Vette koeien, melk- en kalfkoeien, aanvoer redelijk, handel eerste soort goed, afwijkende flauw, prijshoudend. Pinken aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend Nuchtere kalveren aanvoer minder, handel flauw, pijzen iets minder. Varkens aanvoer ruim. handel vlug, prijshoudend. Biggen öanvoer kort, handel kalm prijshoudend. Wolvee aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen iets minder. Lammeren, aanvoer iets minder, handel redelijk, prijshoudend. Voor dep etappedienst en de N.V.C. werden geen koeien en varkens overgenomen. Zuivel. Sleutelkaas 26—, Nagelkaas S13, Goudakaas 24.Edammerkaas 29— 32, aanvoer 1658 Kg. Aanvoer 11/6 vaten' boter. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 14.000 Kg. prijs ZV4—4 ct. per stuk; 50 Kg. eendeieren 3%—3% per stuk. Pluimvee. 20 Slachthanen 50—90 ct., i.00 slachtkippon f 0.50—1. 150 jonge hanen f 0.40— 1, 50 piepkuikens 20—30 ct. 'per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. - Edammer kaas 20 plus 15—15.50. 40 plus 24 —24.50, Goudsche kaas 20 plus 15—15.50. 40 plus- 2424.50. Volvette kaas 40 plus 28 28.50. Broodkaas 40 plus 24—24.50. Leidsdhe kaas 20 plus 1515.50. Stemming goed. Aardappelen: geen noteering. ALKMAAR. 5 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 stapels, 'inde 100.000 Kg.: FabriekskAas, kleine f 30.—, Boerenkaas kleine f 28.50, idem commissie f 28.—. Handel matig.

Schager Courant | 1940 | | pagina 11