Hevige luchtaanvallen np Engeland De Fransche regeering Britsche vlaoteenheden weer in Gibraltar N.S.B. herdenkt Generaal Mittelhauser in Engelschen dienst ENGELAND SLOOPT DE STRAATLANTAARNS Gulden Sporenslag Landmijn ontploft ALS EEN KAT IN HET NAUW ZIT Geen voer, geen kippen Haagsche rechtbank» president puzzelt verder RADIOREDE PÉTAIN. Aan de heerschappij van kapi talisme en socialisme zal een einde worden gemaakt. Maarschalk Pétain heeft gisteravond een rede gehouden voor de Fransche radio. Hij stelde in de eerste plaats vast, dat de nationale vergadering hem uitgebreide vol machten heeft verleend. Dit besluit zal de regeering in staat stellen, het ieven des lands op geheel nieuwe leest te schoeien. De regee ring ziet zich geplaatst voor de grootste moeilijkheden, die Frankrijk ooit gekend heeft. Het gaat er om, het verkeer in het land te herstellen en de Franschen terug te bren gen tot hun haardsteden en hun arbeid. Vervolgens besprak Pétain de houding van Engeland en zeide, dat de aanval der Brit sche vloot op de half ontwapende Fransche schepen door niets te rechtvaardigen is. Frankrijk heeft niet het plan gehad, zijn vloot aan Duitschland uit te leveren. Frank rijk is gisteren door Engeland verlaten, van daag zelfs aangevallen. Hierop gaf Pétain een uiteenzetting van de nieuwe politieke structuur van Frankrijk. Van nu af aan za! het bestuur des lands over twaalf ministers verdeeld zijn. Zij wor den terzijde gestaan door secretarissen-gene raal. Aan het hoofd van de Fransche provin cies zullen gouverneurs staan. Het rader werk van het bestuur wordt vereenvoudigd. De ambtenaren zullen in hun werkzaam heden niet meer door reglementen belem merd worden. Zij zullen op deze wijze snel ler kunnen handelen. In aansluiting daarop deed Pétain de mededeeling. dat de Fran sche regecring voornemens is, haar zetel naar het bezette gebied te verplaatsen. De Fransche regeering heeft bij de Duilsche regeering geïnformeerd of het mogelijk is, .Versailles vrij te geven. Vervolgens ging Pctain over tot de bin- nenlandsche problemen. Voor de ontspoor de Fransche maatschappij, zoo zeide hij o.a. is het geld maar al te vaak middel om tot de heerschappij te geraken. In het nieuw te bouwen Frankrijk zal het geld slechts het loon voor arbeid zijn. Pétain keerde zich daarop tegen het in ternationale kapitalisme en socialisme, die hand in hand waren gegaan om Frankrijk uit te buiten. I-Iij gat de verzekering, dat de arbeid en 't gezin van nu af aan beschermd zouden worden. Het Fransche gezin blijft de drager van de Fransche traditie en het heeft dit goed door de generaties heen gehand haafd. Tot slot wekte Pétain de Franschen op, vertrouwen in hem te hebben. De Fransche radio deelde in aansluiting op de uitzending van de rede mede, dat als eerste grondelement van de grondwet be paald zal worden, dat Pétain „chef der na tie" is. Tot de inwerkingtreding van de nieuwe grondwet oefent hij de wetgevende macht uit. De tegenwoordige kamers blijven tot de constitueering van de nieuwe wetge vende vergadering bestaan, doch zij zullen slechts door Pétain bijeengeroepen worden. Duitsch legerbericht Havenwerken en fabrieken bestookt Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: De reeds in een speciaal bericht gepubli ceerde successen van het luchtwapen tegen Britsche convooien hebben, naar thans de finitief is vastgesteld, geleid tot de vernie tiging van een kruiser van 7000 ton en vier koopvaardijschepen met een.totalen inhoud van 21.000 br. t. Verder werden een kruiser en zeven koopvaardijschepen, waaronder een tankschip, zoo zwaar beschadigd of in brand geworpen, dat zij als verloren kunnen worden beschouwd. Voorts behaalden onze gevechfsvliegers groote successen bij den aanval op vliegvelden in Zuid-Oost-Enge- land. op haveninstallaties aan de Zuid- en Zuidwestkust en ook op fabrieken der be- wapeningsindustrie. I-Tevige ontploffingen en groote branden werden vooral waargeno men in de munitie-opslagplaatsen bij Penv broke en in de havens van Plvmouth en Swansea. Ook de petroleumopslagplaatsen van Pembroke en Portland zijn in brand ge raakt. Een vijandelijke aanval op het vliegveld 'AmiensGlissy door zeven Britsche bom menwerpers. is geëindigd met het neerschie ten van allp zéven vliegtuigen, zooals reeds in een speciaal bericht is medegedeeld. Ver der kwam het als eevolg van een aanval op een convooi in het Kanaal tot een luchtge vecht. waarbij tien vijandelijke jagers wer den neergeschoten. Tn den nacht van 10 op 11 Juli werden geen vijandelijke vluchten boven het Rijksgebied ondernemen. Tn totaal werden bij de luchtgevechten van gisteren 35 vijandelijke vliegtuigen en een kabelballon neergeschoten. Zeven eigen vliegtuigen wqrrlen vermist. In den handelsoorlog tegen Engeland 'stij gen de successen, dank zij de gunstige uit gangsbases van onze duik booten. Zoo werd alleen in de laatste zes weken, tot en met S Juli. 000.000 br. Ion vijandelijke handels- scheensruimfe to» zinken gebracht. Hierdoor is het gemiddelde cijfer van to zinken ge bracht tonnage door duikbooten gestegen lot me«r dan 100.000 br. t. per week. Men nadert ongestraft Italië niet Dagarder van Mussolini aan de vloot. Mussolini heeft als opperbevelhebber van de Italiaansche strijdkrachten een dagorder tot de vloót gericht, waarin hij zegt, dat de vlootstrijdkrachten van het fascistische Ita lië op 9 Juli de eerste ontmoeting met de Britsche vloot in de Middellandsche Zee glansrijk hebben doorstaan. De zelfbewuste moed, dien gij tegenover in de meerderheid zijnde vijandelijke strijd krachten aan den dag heb gelegd, heeft den vijand met de treffers der salvo's, uwer ka nonnen bewezen, dat men niet ongestraft de kusten van Italië nadert. Het Italiaan sche volk, zoo besluit de dagorder, is trotsch op de resultaten van dezen eersten slag. Talrijke dooden en gewonden. In Gibraltar zijn gistermorgen de Engel- sche. vlooteenheden weer binncngeloopen, die drie dagen geleden het vlootsteunpunt hadden verlaten. Het betreft twee slagsche pen, twee kruisers en vier torpedojagers. Van boord der Engelschc oorlogsschepen werden talrijke dooden en gewonden aan land gebracht. De haven werd tijdens de ontr scheping hermetisch gesloten door politie en marinestrijdkrachten, zoodat niemand de kaden kon naderen. Er verluidt, dat ver scheidene schepen zware beschadigingen ver toonen. De torpedobootjagers zijn korten tijd later weer in de richting van de Middelland sche zee uitgevaren. Ten behoeve der munitievoor- ziening. In geheel Engeland gaat men er thans reeds toe over, de straatlantaarns als schroot te gebruiken. De in Engeland heerschende nervositeit wordt er verder door gekenmerkt, dat het allen Engelschen in een veertig mijl lange lijn langs de zuidkust, met inbegrip van Brighton, I-Iove, Hastings, Rye, Ecasl- bourn, Newhaven, Slat,deen, verboden is in den nacht het huis te verlaten. Tenslotte heeft de minister van landbouw alle broed- installaties voor pluimvee gesloten, aange zien men niet over voldoende voer beschikt. Wie thans tegen de N.S.B, ageert is een volksverrader. HOE IR. MUSSERT ZIJN BELAGERS ONTKWAM. Voor de vijfde maal hield de nationaal-so cialistische beweging haar jaarlijksche her denking van den gulden sporenslag, als be tuiging van de stamverwantschap met het Nederlandsclie volksdeel in Vlaanderen. De groote zaal met de rotonde en de gaan derijen van den Dierentuin waren tot in alle hoeken gevuld en honderden moesten bij den ingang worden teleurgesteld. Tijdens de vergadering inspecteerde de leider Ir. A. A. Mussert buiten den jeugd storm en sprak daarna de jeugd met een warm woord den moed tier toekomst in. Hij wenschte de jeugd van harte geluk dat zij nieuw Nederland zou mogen bouwen en in deze groote toekomst den opbouw van het nieuwe leven zou mogen zien groeien en daarin zou mogen dienen en helpen. De districtsleider, Baron van Haersolte, opende in de met vlaggendoek en emblemen versierde zalen de samenkomst met de op merking, dat ditmaal voor het eerst de N.S.B. leden in een openbare herdenkingsvergade ring in de zwarte uniform aanwezig waren. De heer H. Ch. Nije, die hierna het woord verkreeg, sprak allereerst in verband met het bericht van overlijden van den leider van het verdinaso, Joris van Severcn, die in Frankrijk werd vermoord. Wij onderscheiden vijanden en te genstanders. Onze vijanden zijn de genen ,die thans met ons goud in Londen zitten, doch zij hebben ons den grond en den arbeid moeten achterlaten, Moge, aldus de heer ■Nije, de Duitsche blokkade zoo kras werken, dat zij zullen pogen het goud op te vreten... (Luide toejui chingen). Woorden van eerbiedige nagedachtenis wijdde spreker hierna aan Joris van Seve- ren, hetgeen gevolgd werd door de inacht neming van een wijle van stilte en het geza- mer\Jijk brengen van den nationaaj-socialis- tischen groet. Hoe Mussert op vrije voeten bleef Onzen leider, Mussert, is het gelukt uit de handen van zijn belagers te blijven. Wij we ten, dat, indien zij hem gegrepen hadden, wij hem nooit terug zouden hebben gezien. Doch Mussert had zijn maatregelen genomen. Niet temin is hij vijfmaal bijna ontdekt. Een offi cier en twee man stonden op zeker moment tegenover hem, doch zij herkenden hem niet, en een andere maal werd huiszoeking ge daan in een woning, waar hij even tevoren Drie dooden. Gistermiddag omstreeks vijf uur waren bij de NederlandschBelgische grens in de na bijheid van Philipine Belgische arbeiders en militairen, onder leiding van Duitsche mi litairen, bezig met het oprumen van land mijnen. Tijdens de werkzaamheden is een dezer mijnen ontploft. Drie Belgen, een kor poraal, een genarme en een arbeider werden gedood. Een Duitsche onderofficier en drie Belgische arbeiders werden gekwetst, een van hen levensgevaarlijk. „Frankrijk zal een democratie blijven'' Interview met Baudouin, De Chicago Daily News publiceert een in terview van zijn correspondent met den minister van buitenlandsche zaken, Bau douin, in Vichy. Baudouin verklaarde: Frankrijk is en zal een democratie blijven. Onder de nieuwe grondwet zal de eensite minister tegelijkertijd hoofd van den staat zijn en uitgebreide machtsbevoegdheden be zitten. om het hoofd te kunnen bieden aan moeilijke situaties. Nooit zal maarschalk Pétain of een ander lid van het kabinet als dictator regeeren. Verder heeft Baudouin volgens dit blad verzekerd, dat het parle ment ook verder vólgens democratisch mo del zal worden gekozen. De minister keerde zich verder tegen de bewering van Duff Cooper, dat de Fransche regeering onvrij is. Naar de Popoio di Roma uit Istanboel meldt, is de aanvoerder van het Fransche Levantleger, generaal Mittelhauser, van zijn functie ontheven. Tot zijn opvolger is gene raal Marey benoemd. D.N.B. meldt uit Londen, dat de voorma lige opperbevelhebber van het Fransche Lc- vant-leger, generaal Mittelhauser, de Pa- lestijnsche grens heeft overschreden, om zich ter beschikking van de Engelschen te stel len. Britsche fascistische partij ontbonden De leiders geïnterneerd. Volgens een mededeeling van het minis terie van binnenlandsche zaken is de Brit sche fascistische unie Woensdagavond ont bonden. Sir Oswald Mosley en zijn vrouw, alsmede een aantal zijner medewerkers, zijn reeds sinds eenigen tijd geïnterneerd. vertoefde. Doch een buurvrouw was komen waarschuwen. Spreker hield vervolgens een korte her denkingsrede naar aanleiding van hetgeen op den elf dén van Hoohnand in het jaar 1302 in Vlaanderen geschiedde: den Gulden- sporenslag. Toen hebben de Vlamingen het leger van Filips den Vierde, Koning van Frankrijk, weten te verslaan. Deze slag is het symbool van de Dietsche krachten ge worden. De witte anjertjes. Woorden van scherpe afkeuring liét spre ker hooren aan het adres dergenen, die, nu Nederland door het Duitsche leger is bezet, op den 29en Juni stiekum zijn gaan pesten met witte anjertjes. Zoo heeft men op min derwaardige wijze stemming gemaakt tegen de nationaal-socialistische gewegingj die ja renlang gezegd heeft waar het verraad zat en hoe rgeèrders de zaken verwaarloosden. Zoo heeft men den ritmeester, die gedeser teerd was toen zijn diensten hier noodig wa ren, meenen te moeten eeren. Een en ander bewijst, dat de klap pen, welke ons volk heeft gehad, nog niet voldoende waren. Zij had den afgeranseld moeten worden. Wij zullen nu zorgen, dat het volk van Nederland weer een eerlijk, fier en trouw volk zal worden. De groote leider Adolf Hitier is bezig een nieuw Europa te vormen, waarin het Dietsche volk de plaats zal heb ben,'welke het toekomt. Daartoe'zal ons volk geheel achter Mussert moeten staan. „Liever Duitsch dan N.S.B." Hierna smak Ir. Mussert. De N.S.B. is nu voor de democratie van weleer de zondebok. Zij zouden ons land lie ver Duitsch zien dan onder leiding van de N.S.B. Want zij meenen in het eerstbedoelde geval hun politieke zaak niet verloren be hoeft te zijn en dat alles wel zoo kan blijven. Thans is er een nieuwe E.D.D. in voorbe reiding, een formidabele onder leiding van den commissaris der koningin in Groningen, iiir. Linthorst Homan. Met dergelijke tafelconferenties zal men er. echter niet komen. Geheel het volk zal één moeten worden en dat kan onmogelijk zon der de N.S.B. Degenen, die thans tegen de N.S.B. agee- ren, zijn volksverraders. Wanneer straks de Duitsche troepen door; Londen zullen marchecren (minutenlange toejuichingen), dan zullen wij tot onze ooste lijke buren kunnen zeggen: dat hebben jullie geleverd, wij brachten het indertijd niet ver der dan tot Chalham. Naast en met elkander zullen wij hebben te strijden, want Noord- en Zuid-Nederland vormen een volksgeheel. Dit volk van Ne derland met Vlaanderen, telt 14 millioen zie len en dit zal met moed, eer en trouw de historische eenheid herwinnen en dan we der tot groote dingen in staat zijn. Maakt u, zoo eindigde spreker, in ,uw strijd voor het nationaal-socialisme onover- winbaar en bouwt met het genie van Hitier en diens medewerker Mussolini mede aair hel nieuwe Europa. Regeling voor cadetten en adelborsten Academie en marine-instituut worden ogeheven. EEN SCHOOL VOOR OPBOUWDIENST. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zijn thans regelingen getroffen ten aanzien van de cadetten en adelborsten. De koninklijke militaire academie en het koninklijk institutu voor de Marine worden met ingang van 15 Juli 1940 als zoodanig op geheven. Zij worden omgevormd tot een „school Breda van den opbouwdienst", die een zuiver burgerlijk karakter draagt en tot den opbouwdienst zal komen te behoo- ren. Cadetten voor het leger hier te lande en het leger in Nederlandsch lndië en adelbor sten van het le en 2e studiejaar, die zulks wenschen, zullen met ingang van 15 Juli 1940 van hun dienstverbintenis worden ont slagen, naar de bepalingen, die voor niet- beroepssoldaten zijn vastgesteld. Cadetten van het 3e studiejaar, en cadetten en adelborsten van het le en 2e studiejaar, die niet de midde len bezitten, om in een burgerlijk beroep over te gaan, worden als be roepsmilitairen behandeld. Evenals deze kunnen zij zich voor benoeming in bepaalde staatsdiensten aanmel den. Zij die niet worden ontslagen, en niet in een ander beroep wenschen over te gaan, zuilen in de gelegenheid worden gesteld aan de „school Breda van den opbouwdienst" cursussen volgen in wiskunde, technische vakken, boekhouding, accountancy, gemeen te-administratie enz., turnen, gymnastiek, sport, enz., welke hun overgang in een bur gerlijke betrekking vergemakkelijken of hen in staat stellen een ingenieursexamen af te leggen of elders bijv. aan de technische hoo- gcschool te Delft of de academie voor licha melijke opvoeding te Amsterdam hunne stu diën niet vrucht voort te zetten. In den tijd, dat zij een cursus volgen, zul len zij naar hun rang worden bezoldigd en verpleegd naar de daartoe voor den opbouw dienst geldende bepalingen. Cadetten van het derde studiejaar, behoo- rende tot de wapens infanterie, cavalerie, artillerie en den dienst der militaire admini stratie, komen niet in aanmerking voor de cursussen welke te Breda zullen worden ge houden. Wel komen in aanmerking de cadet ten van het derde studiejaar behoorende tot het wapen der genie. Domme daad tan cen^jonge vrouw. Valsche aangifte hij de politie te Enschede. Een 23-jarige vrouw deed bij de Enschede- sche politie aangifte, dat zij, terwijl zij óp weg was naar het postkantoor om een be drag van 500 gulden over te maken aan haar man, die in een sanatorium wordt verpleegd, een portemonnaie met het geld had verloren. Een paar jongens hadden haar verteld, dat een oude vrouw het 'geld ha,d gevonden. De ze laatste, een in Enschede hekend persoon, van wie men wist, dat zij zeer vermogend is, werd spoedig opgespoord. Zij ontkende met klem, maar haar verklaringen waren zeer verward.. Bovendien werden vier bank biljetten van 100 gulden op haaar gevonden en eonig ander papiergeld. De aangeefster had medegedeeld, dat zij vier bankbiljetten van honderd en vier van 25 gulden kwijt was. Voorts werd de portemonnaie gevonden welke zij als de verlorene zeide te herken nen. Daar alles er op scheen te wijzen, dat hier van verduistering sprake was, werd -de oude vrouw naar het politiebureau overge bracht. Later kwam echter, na een nauw keurig ondcrioek., aan het. licht dat de jonge vrouw een valsche aangifte had gedaan. Na dat zij eerst volhield liet geld te hebben ver loren viel zij na een langdurig verhoor door de mand. Zij had het geld, dai zij naar haar man moest zenden, voor andere doeleinden gebruikt. Tegen haar is procesverbaal opge maakt. Het ongeluk met de handgranaat Jeugdig slachtoffer overleden. De 12-jarige D. Bazandijk, die gistermid dag door het plotseling ontploffen van een handgranaat in de Pantserstraat te Rotter dam ernstig werd verwond is gistermorgen in het Zuiderziekenhuis overleden. De toe stand van het andere slachtoffer de 12-jarige A. Gerritse, is ernstig. Vluchtelingen terug gekeerd Vlotte reis uit Frankrijk naar Breda. Gistermiddag zijn vijf autobussen met Ne- derlandsche vluchtelingen uit Frankrijk te Breda aangekomen. Zij waren Woensdag ochtend uit Parijs vertrokken. De meesten van deze vluchtelingen zijn ingekwartierd geweest in het kasteel Lessac. Onder de on geveer honderd teruggekeerden bevonden zich ongeveer dertig Bredanaars, de anderen waren afkomstig uit verschillende plaatsen in Nederland. Onderweg waren nog een aantal Nederlanders, die afkomstig waren uit Brussel en Antwerpen, in hun oude woonplaats achtergebleven. De reis van Parijs naar Breda is vlot verloopen. Bij aankomst te Breda werden allen aan een geneeskundig onderzoek on derworpen, waarbij bleek, dat allen zich in goeden welstand bevonden; Inkrimping van den veestapel noodzakelijk, doch geen reden voor ongerustheid. Zooals wij reeds meermalen aantoonden, is éen der op den voorgrond tredende vraag stukken van thans de positie, welke ong land inneemt ten aanzien van de veevoeder voorziening. Deze zal immers direct van invloed zijn op de samenstelling van den Nederlandschcn veestapel, welke weer ten nauwste verband houdt met de levcnemid- delenvoorziening van ons volk. In verband hiermede heeft, het A.N.P. zich gewend tot terzake deskundigen, ten einde een indruk te krijgen van tien nuidi- gen toestand op dit gebied, en hoe deze zich' waarschijnlijk in den' komenden tijd zal ontwikkelen. Reeds voor den oorlog werden maatrege len genomen tot vorming van een voorraad krachtvoeder, genoeg van oogst tot oogst. Over het algemeen is dit zeer goed gelukt, maar toch zal inkrimning van onzen vee stapel noodzakelijk zijn. Menschen en paarden gaan voor. Bij de beoordeeling van de mate van deze noodzakelijkheid moet rekening worden ge houden met de volgende feiten, ten eerste de voorziening met broodgraan van de be volking moet veilig gesteld worden, ten twee de: voor paarden moet voldoende krachtvoer ter beschikking worden gesteld, zulks met het oog op he groote belang dal hiermede ge moeid is ten opzichte van den bodemproduc tie,- daar paarden noodzakelijk zijn voor de bewerking van den bodem, temeer nu de ma chinale tractie is beperkt door toewijzing van brandstof daarvoor, en ook het belang van de paarden ten opzichte van het vervoer. Aansrezien hierbij meer dan ooit de volle ca paciteit van bet paard wordt gevraagd, ver- eischt de voedervoorziening van dezen groep ook speeiaien aandacht. De rundveestapel zal niet zooveel te lij den hebben meer de varkems en 't plniumve-e Hier zal een inkrimping op den duur on vermijdelijk ziin, daar deze groepen in hoo- ce mate voor hun voeding zijn aangewezen op voedérgranen Hoever deze inkrimping zal moeten eaan kan momenteel nog niet met zekerheid worden gezegd, doch onrustbarend is nok op dit gebied de toestand niet. Als resultaat kan dus worden gezegd, dat, hoewel ook op dit gebied zorgen bestaan, er geen reden is voor ongerustheid met het oog op de voedselvoorziening van het. Nederland schè volk op dit. gebied in den komenden tijd De verwisselde babies Hei raadsel van de baby nog steeds niet opgelost. Krachtens de voorloopige uitspraak van den president der Haagsche rechtbank mr< A. S. Rueb, in het bekende proces om de ba by, waarvan bet eigendomsrecht niet vast staat na den mobinslag in huize Bcthlehem op 10 Mei j.1. heeft, gistermiddag weder een getuigen- en deskundigen-verhoor plaats gehad. Dr. M. G. A. Tholen, arts van de kliniek', werd het eerst gehoord. Er zijn twee kinder lijkjes gevonden. Omtrent het eerstgevonden lijkje wist hij niets af. Op 30 Mei j.1. is nog een kinderlijkje gevonden, dat werd hem getoond op de plaats waar het was gevonden. Het lijkje was geheel plat en blijkbaar ver pletterd. Toch kon getuige constateeren, dat het lijkje was van een kind van het manne lijk geslacht. Mevr. van der Endc-Van Zundert uit Naald wijk. Op 10 Mei lag zij op zaal 8. Haar zoontje lag bij haar. Na den ontzaglijken slag vluchtte zij met haar kind. Buiten stond een zuster, die in haar schort het kind opving. Geluige ging zelf ook door het raam naar buiten, waar zij het kind in ontvangst nam. Toen is zij via een schuilkelder naar het ziekenhuis Westeinde gebracht Mevr. Stein metz (een der partijen) lag tegenover haar. Hoe mevr. Steinmctz en .haar kind zijn weggekomen, weet getuige niet. Mevr. W. van dei' KooiHilgcrsom lag ook op zaal 8. Met haar kind is zij gevlucht. Buiten werd zij door cenige soldaten ge bracht naar de schuilkelder van de „Eerste Nedcriandsche." Haar kind is steeds bij haar gebleven. Mevr. M. E. HijdraIvruining. Zij heeft na. den inslag haar kind afgegeven aan een man, die buiten stond. Daarna heeft men haar geholpen door het raam naar buiten. Zelf is zij naar 't ziekenhuis aan de Zuid- wal gebracht. Haar lcind heeft zij daar la ter weer in ontvangst genomen. Wat mevr. Steinmetz betreft, kan ik mij alleen herin- neren, dat zij voor het raam heeft gestaan. Zij had haar kind toen bij zich. Tenslotte hoorde de president nog mevr. VinkKorlekaas. Toen zij na den slag naar het. raam liep, hoorde zij roepen: „Eerst kin deren". Zij liep toen terug naar de wieg, greep haar kind en gaf het af aan een zus ter. 's Middags heeft zij zelf het kind afge haald in het ziekenhuis Westeinde. Mevr. Steinmetz lag op zaal 8 schuin tegenover haar. Na den slag stond mevr. S. voor een der ramen. Zij gilde vreeselijk en riep: „Mijn kind, mijn kind." Zij had toen een baby in den arm.. De president verklaarde het getuigenver hoor gesloten. Veelbelovend! Jeugdige dievegge te Delft aange houden. Te Delft is door de politie het 17-jarige meis je J. gearresteerd, dat bij een familie aldaar, toen zij alleen in huis was, een bedrag van 200 gulden had gestolen. Zij zal voor den Officier van Justitie- wort den geleid»

Schager Courant | 1940 | | pagina 2