Oorlogsmolest-crediet voor getroffen Middenstanders Het „middenstandsoffer" als nazorg Uit Huiduitslag, jeuk, Eczeem I Snelle inschakeling van het economische leven als doelstelling van het crediet Op de portemonnaie van de Nederlandsche staatsburgersis nooit tevergeefs een beroep gedaan als het er om ging- gedepueerde land genooten te helpen. De opbrengst van de nationale collecte bewijst dat ook nu, terwij} velen toch in groote zorgen vorkeeren, er offervaardigheid is voor door den oorlog zwaar getroffen landgeaiooten. De categorie die het nu het moeilijkst heeft is de. middenstand. Tal van midden- standsbedrijven zijn volkomen vernietigd, het werk van jaren verloren gegaan. Vele middenstanders zien hun bedrijven, door de bizondere omstandigheden, aftakelen. Wat kan er nu voor den middenstand gedaan worden? Wat doet de overheid, wat kan het particulier initiatief dóen, in hoe verre kunnen de vakbonden worden inge schakeld? Wij hebben ons met deze vragen gewend tot den directeur van de Ned. Middenstands bank, den heer G. Rhee, kantoor Heeren gracht 580 te Amsterdam, die niet alleen uit den aard der aard van zijn positie in nauw contact met den middenstand staat, maar die is toegevoegd aan het Centraal Comité, gevormd uit de drie landelijke midden standsorganisaties, dat ©en doeltreffende actie zal voeren tot herovering van het zelfstandig bestaan van gedupeerde mid denstanders. Met groote waardeering sprak de heer Rhee over de hulp, die de vakorganisaties aan hun gedupeerde vakgenooten hadden verleend. Zij hielpen aan handelsartikelen, materiaal en gereedschappen, die nood-ig waren om tal van verloren gegane zaken weer op de been te helpen. Men moet, zeide hij, ten opzichte van de hulpverleening echter onderscheid maken tusschen hulpverleening op philantropischen grondslag en die op economische basis. Tot die hulpverleening op philantropischen grondslag kan men b.v. rekenen de natio nale collecte, die Zaterdag jl. gehouden is, daartoe kan men ook rekenen plaatselijke acties en hulp van organisaties en vakbon den. zooals hierboven genoemd. Maar dit alles is niet voldoende om het groote doel te bereiken: de inschakeling van het econo mische bedrijf. Er zijn eigenlijk twee problemen: ten eerste is er de schaderegeling van vernietigde onroerende of mobilaire goede ren, welke regeling geheel in handen is van de zoogenaamde Commissie-oorlogs schade, waarvan ir. v. Leeuwen voorzitter is en prof. Dr. P. Lieftinck secretaris. Het adres van deze commissie is gevestigd te 's Gravenliage, Bezuidonhoutscheweg 87. Deze commissie is bezig met een uitvoerige enquete betreffende de geleden schade, ten einde den leider van het departement van economische zaken over dat onderwerp van advies te dienen. Met deze schaderegeling zijn geweldige bedragen gemoeid en dat vormt op zichzelf een nationaal probleem dat uitsluitend door en onder leiding van de overheid kan worden opgelost; ten tweede is er de vraag: Wat moet men doen in afwachting van de schaderegeling? Het. zal wel heel lang duren voordat de schade bepaald is en er zal eveneens heel wat tijd mee heengaan, voordat de op brengst van de nationale collecte naar juis te bepaling verdeeld is. Voor alles is echter dringend noo- dig, dat de middenstanders uit de armlastigheid gehaald worden. Han del en industrie moeten weer aan 't werk. Daarvoor zullen van rijks wege oorlogsmolest-credieten worden verstrekt. Wie ontvangen oorlogsmolest- credieten? Wie verstrekt deze credieten en op welke wijze moet men trachten gegadigde te wor den? zoo vragen we den heer Rhee. De banken hebben bij de verstrekking slechts een bemiddelende functie. Een pro vinciale en/of plaatselijke z.g. Stichting 1940 bepaalt of men voor oorlogsmolestcre- diet, in aanmerking komt. Deze Stichting 1940 staat meestal onder leiding van den Commissaris van de Koningin en eenige prominente burgers aan wie zijn toegevoegd als regeeringscommissaris de agent van de Ned. Bank ter plaatse. De doelstelling van deze stichting is, door het verleenen van bedrijf s- crediet een nieuwe basis tel eggen voor ingestorte, doch levenskrachtige b? drijven. De stichting verstrekt aanvraagformulie ren voor schadevergoeding, uitsluitend voor het op gang brengen van het bedrijf. Het crediet blijft beperkt tot hetgeen strikt noodzakelijk is om het bedrijf op dreef te helpen. De bedoeling is, deze oorlogauolestcredie- ten voor een termijn van vijf jaar te ver strekken, met de mogelijkheid, dat deze ter- G. RHEE, directeur Ifliddenstandsbank, kantoor Amsterdam. mijn wordt verlengd. Het zal voor velen een teleurstelling zijn, dat het waarm hoofd van het departement van financieh bepaald heeft, dat voor deze credieten een rente van 5 procent moet worden betaald en dat slechts in bizondere gevallen en omstan digheden met een lager percentage genoe gen mag worden genomen. Noordholland krijgt ook zijn Stich ting 1940. Zittingen worden in Den Helder gehouden. Op onze vraag of ook in Noordholland reeds een Stichting 1940 bestaat, moet de directeur van de Midden-si andsbank ont kennend antwoorden. Die bestaat nog niet, maar mogelijk is zij in overweging en ge lijkertijd neemt de heer Rhee de telefoon van de haak om hiernaar te informecren. Zeer waarschijnlijk, zoo wordt hem mede gedeeld, zal ook in onze provincie Ncordhol- land een stiohting 1949 worden opgericht, waarvan de Commissaris van de Koningin leider zal zijn. Wie zijn middenstanders? •Voor de verstrekking van liet oorlogsmo- leslcrediet is van beteckenis de bepaling wie middenstanders zijn. Wij hebben deze vraag aan den heer Rhee voorgelegd. Als middenstander beschouw ik, aldus de heer Rhee, de bevolkingsklasse aan den ee- onze omgeving LANGENDIJK DE NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN. Kortgeleden maakten we enkele opmerkin gen met betrekking tot de moeilijkheden voor het houden van de Nat. Kolfweüstrijden van den Ned. Kolfbond in verband met de buitengewone omstandigheden, waaronder we leven. Ook naar het oordeel van het Da- gelijksch Bestuur van den N.Iv.B. wordt het tijd, te beslissen, of deze wedstrijden al of niet zullen worden gehouden. Met dat doel heeft het zich tot de bij den N.K.B. aange sloten clubs gericht met een schrijven, waar in op de moeilijkheden wordt gewezen, de wedstrijden op de gewone wijze te laten doorgaan. Het is er de tijd niet naar, om aan den wedstrijd feestelijkheden te verbinden: het behoort dus een wedstrijd te worden tout court. Het stelt voor om dit jaar de wedstrij den, die te Krommenie worden 'gehouden, voor deze club niet als wedstrijdbeurt aan te merken, zoodat, mochten het volgend jaar de tijdsomstandigheden van dien aard zijn. dat dan weer op de traditioneel wijze de Nationale Wedstrijden kunnen worden ge houden» dan Krommenie weer zou worden aangewezen, die te ontvangen. Het oordeel van de verschillende clubs zal over een en ander worden ingewonnen en spoedig zal de definitieve beslissing val len. Met groote waarschijnlijkheid kan wel worden voorspeld, dat, blijven de huidige omstandigheden nog enkele weken voortdu ren, de jaarlijksche wedstrijden van de N.K.B. in 1940 een ander karakter zullen dragen dan in vorige jaren. W1ERINGEIK LIJK AANGESPOELD. Te Wieringen is het lijk aangespeold van een manspersoon, die kon worden geinden- tificeerd als R. H. v. D., sergeant der Kon. Marine, woonachtig te Den Helder. Het lijk is op de alg. begraafplaats te Wieringen be graven. SLUITING VAN DE SLUIS TE KOLHORN De schutsluis, gelegen in het kanaal Stol- pen-Kolhorn te Kolhorn zal ingaande 5 Juli 1940 voor het scheepvaartverkeer gesloten zijn op werkdagen tusschen avonds 7 uur en 's morgens 7 uur en voorts gedurende den geheelen Zondag. ,Op feestdagen alsmede op Nieuwjaarsdag, 2e Paaschdag. Hemelvaartsdag. 2e Pinksterdag en de heide Kerstdagen, mits niet vallende op Zondag, zal de sluis worden bediend als op werkdagen. nen kant begrensd door den arbeider-.werk nemer en naar boven door het grootbedrijf, de groot-industrie, het warenhuis en het groot-filiaalbedrijf. Deze categorie kan dus aanspraak maken "op het crediet. In de eerste plaats echter moet men aan kunnen toonen, dat men direct door de oor logsramp getroffen is, b.v. door hominslag, brand enz. Dan zal, door onderzoek moeten blijken, of men financieel niet in staat is zijn bedrijf voort te zetten of opnièuw te be ginnen. Is dat laatste wel het geval, dan kan men geen aanspraak maken op hulp door middel van oorlogsmolestcrediet. Behalve echter de groep van direct getroffenen, zijn er ook, die indirect te lijden hebben gehad. Voor dezen is de mogelijkheid van oorlogsmolest crediet buitengesloten, doch dank zij de bemiddeling van de Ned. Midden- standsbank is de mogelijkheid tot hulpverleening ook voor deze bedrij ven geopend en wel door middel van een verstrekking van de z.g. B.- credieten (bijzonder crediet voor den middenstand, voorheen genoemd cri- siscrediet), dat sinds eenige jaren be staat en waarvan de bedoeling was crediet te verleenen aan volwaardige middenstandsbedrijven en zaken, die door omstandigheden buiten hun schuld in liquiditeitsmoeilijkheden waren geraakt. De toepassing van dit crediet is nu ver ruimd in dien zin, dat de moeilijkheden ook mogen slaan op gebeurtenissen, voortvloei end uit of veroorzaakt door den oorlogstoe stand, moeilijkheden die niet opgelost kun nen worden door het opnemen van een nor maal bankcrediet. Moeilijkheden bij de B. credieten. Hebt u, zoo vragen we, bij de behande ling van de B.-credieten wel eens voor de vraag gestaan, dat door een gebrekkige boek houding de bestaansmogelijkheid van de zaak niet voldoende was aan te toonen? Dit is bij elke credietbchandeling het groo te struikelblok, zoo antwoordt ons de des kundige geinterviewde. De bank heeft een op voedende taak, zij dient van advies, maar het is haar niet mogelijk, door haar veel omvat tende taak, zelf de administratie van zoo'n zaak uit te pluizen, zoodat het wenschelijk is, dat een goede accountant eerst de admi nistratieve moeilijkheden oplost, alvorens tot credietverleening kan worden overgegaan. De B.-credieten zullen ook niet alle moei lijkheden kunnen oplossen. Er kan b.v. een drukkende rentelast zijn, moeilijkheden met crediteuren enz. enz. Daarom is het toe te juichen, dat. de drie landelijke Middenstandsbonden een actie hebben ondernomen tot herovering van het zelfstandig bestaan van den middenstander. Het. zijn de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Ned. R.K. Middenstandsbond en de Chr. Middenstandsbond, die liet initiatief namen en die mij verzochten zitting te nemen in hun Centraal Comité. Het Middenstandsoffer. Aan alle plaatselijke afdeclingcn van ge noemde bonden alsmede aan alle aangpslo ten vakbonden is gevraagd een z.g. Midden standsoffer 1940 te brengen, en wel een be drag overeenkomend met 1 proc. van het gespaard gebleven bezit.' Dit is reeds een groot succes gebleken en er zijn flinke som men bij elkaar gebracht. Men moet zich echter duidelijk realisee- ren, dat enorme kapitalen met een alge- meene schaderegeling gemoeid zullen zijn. zoodat. het heusch niet dwaas is de vraag te stéllen of de middenstand onbeschadigd uit dezen chaos vandaan komt en ik ben bang, dat dat niet het geval zal zijn. Het „middensitandsoffcr" heeft dan ook de bedoeling te werken als een soort nazorg om zooveel mogelijk het voortbestaan van een solied zelfstandig bedrijf voor langeren tijd te waarborgen, waarbij mogelijk ook bemiddeling kan worden verleend bij rege lingen met crediteuren en hypotheekhou ders. Belangrijk zal echter zijn, aldus onze vriendelijke informant dat de vak- en stands organisaties van den middenstand eindelijk eens overgaan tot kapitaalvorming, opdat rampen en tegenslagen van hun leden ook op financieel gebied kunnen worden opge vangen door evengoed gespekte kassen als de werknemersbonden thans reeds bezitten. Welke wen-sch wij gaarne onderschrijven! Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke Jeuk bedaren. en doodt de ziekte kiemen. zoodat de huid zich kan her stellen. Flacons 76 cem, f. 1.50 en f. 2.60 btf Apoth. en Drog. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VERVOERSREGELING VOOR WERKLOO- ZEN IN WERKVERSCHAFFING. In dc regeling voor het vervoer van arbei ders, de z.g. „zomerregcling" van en naar de werkverschaffingen is in verband met de be perking van het benzinegebruik eenige wij ziging gekomen. Tot 20 km. blijft de bestaaned regeling on veranderd. Wanneer de afstand 20 tot en met 25 k.m. bedraagt, dan kunnen deze meer dcre 5 km. in werktijd per rijwiel worden afgelegd; voor dezen afstand wordt per dag 2 maal een half uur beschikbaar gesteld. HEERHUGOWAARD MEEREBOERS LAATSTE GANG. Dinsdag 9 Juli napiiddag. De zon ligt. over het landschap. Langs den Middenweg gaat gestrekt en ernstig geheel in tegenstelling hiermede de zwarte groep dragers van de Laatstè Eer. We weten het De laatste gang van onzen bekenden dorps genoot Meereboer. Stil en niet op de voor grond tredend als zijn leven, zonder veel gerucht rondonrme zal ook de begrafenis van dezen stille in den lande zijn, want is niet juist liet bericht afgekomen, dat in ver band met de tijdsomstandigheden, liet ge wone luiden achterwege moet blijven? Een in de omgeving zeer bekend dorpsge noot, wordt ten grave gedragen. Iemand, die al was zijn leven stil en eenvoudig toch wel invloed heeft uitgeoefend. Wlant stond dat leven niet altijd in het teeken van „doorgaan" en „vasthouden". De jongens, die pas van school kwamen en op hun twaalfde of dertiende jaar „den bouw" ingingen, werkten graag bij Meere boer. Hij was een „baas", waar men met ge noegen den arbeid deed. Toon in de jaren van weleer rookend en snorkend de zware sfoomdorschmachinc ver scheen en het onhandelbare gevaarte met man en macht, over de bruggetjes het erf moest worden opgewunnd, paarden er voor en de heele bemanning en diverse buren er nog achter om te helpen duwen als het er spande en er dan soms nog geen bewe ging in het gevaarte te krijgen was. klonk zonder een zweem van opwinding de stem van Meereboer „Vasthouwe jongens, we moete vasthouwe". En al vasthoudende kwam men er ten slotte. Dat eene woord kenmerkte het leven van dezen werker. Hij was iemand, die niet veel sprak, zijn terrein lag meer in het doen. En onder alles bleef hij de goede, te betrou wen en- te vertrouwen vriend. Een stille Westfries. Een man met een gouden hart. Van deze dingen werd op de begraafplaats in korte bewoordingen uiting gegeven. Eerst door den beer Boekwinkel uit Utrecht, die als vriend van de familie sprak. Daarna door de heeren Kostelijk, namens liet bestuur van Nieuw-Leven en de heer Ootjers namens het bestuur van den Noor- dermarktbond. Mede op de begraafplaats vertegenwoor digd was het bestuur van Excelsior en en kele oude vrienden. SCHAGEN OPENBARE VERKOOPING. In het Noord-Hollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk had ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum te Winkel, de openbare verkooping van een woonhuis aan de Stationsweg en twee perceelen weiland aan den Provincialen weg nabij de Witte Paal, plaats. Een en ander was eigendom van wijlen de heer A. Visser. Het woonhuis groot S6 c.A. werd Donder dag 4 Juli 1.1. in bod gebracht tot f 3160.en de twee perceelen land tezamen groot 4.66.20 H.A. kwamen tot; f 14.230.58, in hoofdsom dus f 17.390.58. Bij den afslag werd het huis staandein bod op f 3160. gemijnd met f 20. door den heer C. Kloosterboer te Sint Pan- cras, zoodat dit perceel kwam op f 3180. Van de perceelen land die nu aan de beurt kwamen werd het le peweel dat door de heer N. Th. Groot in bod was gebracht tot f 8S89.30 niet gemijnd, terwijl het 2e perceel groot 1.75.70 H.A. opgeboden tot f 5341.2S bij den afslag per Hectare gemijnd werd met f 1.door de heer D. P. Timmerman, al hier, dit perceel kwam hier door op f 5348.31, tezamen kwamen nu de drié perceelen dus op f 17417.61. Bij de combinatie der drie per ceelen mijnde de heer Timmerman nog met f 10.zoodat de drie perceelen nu kwamen te staan op f 17427.61. POSTKANTOOR PAST ZICH AAN. In verband met de groote drukte, veroor zaakt door Heldersche gcëvacueerden, zal het postkantoor vanaf heden van 8.30 uur19.30 uur geopend zijn, terwijl bij groote drukte een tweede loket in gebruik zal worden ge nomen. GESLAAGD. Geslaagd van de le naar de 2e klasse M.T.S., te Haarlem, onze plaatsgenoot J. P. Gelder. THEATER ROYAL. TWEE PRACHTFILMS DEZE WEEK! Demonen der Renbaan. Pat O'Brien vertolkt in deze film op schitterende wijze de rol van Joe Greer, een beroemd auto-racer, die zijn leven op de renbaan waagt om zijn broer Eddy te kun nen laten studeeren aan de universiteit. Als hij na een afwezigheid van vijf jaren thuis komt, doet hij de teleurstellende ontdekking, dat Eddy zijn hart aan den race-wagen ver pand heeft. Na veel ruzie komen de beide broers tot een compromis en Joe zal Eddy de kunst van het auto-racen bijbrengen. Eddy maakt kennis met Frankie Merrick en wordt onmiddellijk verliefd op haar. Als hij bemerkt, dat Joe altijd op Franki vit, verlaat hij zijn broers team en gaat voor een concurrent rijden. De volgende wedstrijd ken merkt zich door een heftig duel, waarin de mecanicien van Joe, Spud, het leven laat. Dit is te veel voor Joe en als een gebroken man verlaat hij de renbaan. Men hoort ge- ruimen tijd niets van hem, tot een van zijn oude vrienden hem ontdekt op de race-baan te Indianapolis. Hij blijft de wedstrijd bij wonen en als Eddy zijn arm breekt, is hij liet die het stuur overneemt en in een op windende race wordt de naam Greer weer gevestigd', als die van de Indianapolis Kam pioen en zoo komt het gelukkige einde. Ook de tweede hoofdfilm: „De aanhou der wint", is er een van het goede soort, ac- lie, spel en gezonde inhoud. WINKEL Loop der bevolking en burger lijke stand over de maand Juni 1940. Ingekomen personen: Bart, Lourens, van Hoogwoud naar Winkel A 251; van der Sluis, Tjipke en gezin, van Amsterdam naar Win kel D 69; Kistemaker, Jacob Pi eter. en ge zin, van Hoogwoud naar Winkel B 40; Cha- tellon, Cornelis, van Abbekerk naar Winkel De nieuwe grondwet in Frankrijk Volksstemming zal de betecke nis eener ratilicatie hebben. Over de toekomstige staatsinrichting van Frankrijk worden thans nadere bijzonderhe den bekend uit de laatste vergadering van de nationale vergadering te Vichy, aldus het D.N.B. Naar verluidt zal de regcering Pétain nog deze week een besluit uitvaardigen, waardoor de voorloopige samenwerking tus schen de regeering en het huidige parlement tot het van kracht worden van de nieuwe grondwet wordt geregeld. De bevoegdheid en de activiteit van kamer en senaat zullen door dit besluit belangrijk worden ingeperkt. Reeds staat vast, dat de nieuwe grondwet door de regeering zal worden afgekondigd. De volksstemming over de grondwet, die de beteekenis eener ratificatie zal hebben en de verkiezingen van de vertegenwoordigende lichamen, waarin door de grondwet wordt voorzien, zullen niet samen vallen, maar zul len achtereenvolgens en onafhankelijk van elkaar worden gehouden. Treedt president Lebrun af? Pétain als opvolger genoemd. In Genéve verluidt, dat Lebrun, de presi dent der Fransche republiek, eerlang zal af treden om vervangen te worden door maar schalk Pétain, aldus het D.N.B. Er zou een triumviraat uit de ministers- Laval, Marquet en generaal Weygand gevormd worden. Een bevestiging uit Vichy was tot dusver niet te verkrijgen. De „Pelit Dauphïnois" geeft interessante bijzonderheden over de positie van maar- schal Pétain na goedkeuring van de heken- de volmachten door de nationale vergadering Maarschalk Pétain, zoo constateert het blad zal in zijn persoon de volmachten van het staatshoofd en die van het hoofd der regee ring vereenigen, zooals overigens de grond wet van 1S75 dit veroorlooft, welke niet uit drukkelijk de functies van een ministerpresl dent heeft voorzien. Mijnen in de Atlantische Oceaan Mededceling van de Britsche ad miraliteit. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de wateren tusschen de Orkaden en IJsland gevaarlijk zijn. Schepen, die zich van den Atlantischen Oceaan naar Europeeschc ha vens willen begeven, moeten tusschen Ortho na en kaap Wrath en door de Pentland-firth tot. Kirkwall varen, waar zij nieuwe instruc ties zullen verkrijgen. Uaettat ANNA PAULOWNA. VLUCHTELINGEN OEFENDEN. Door het slechte weer van Maandag j.1. is de oefenpartij van Heldersche vluchtelingen te Anna Paulowna Dinsdagavond gespeeld. Doordat enkelen van dit verstellen blijkbaar geen kennis droegen, traden twee negental len aan. Een van beide ploegen de „bonte" kreeg na eenigen tijd versterking van De Schipper (B.K.C.). Het is een aardig partijtje geworden. Voor vele spelers bleek het hoogst nuttig, dat ze weer eens speelden. De uitslag was 65 voor „de bonten". De witten, die tot langen tijd na r-ust de leiding hadden, werden er tenslotte de dupe van dat ze met een royaal gebaar De Schipper als tiende man met de tegenpartij mee hadden laten spelen. Kiessewetter gaf „wit" uit een yoorzet. van B. de Boer de leiding. Boogaerdt maakte er van dichtbij 20 van. Eerst 5 min. na rust scoorde Krab voor „bont" tegen (21), maar Kiessewetter dribbelde wit's derde goal er in. Door de Schipper werd het 3—2. Hcnlc de Boer die het fijne werk nog best verstaat maakte er weer 4-2 van. Daarmee bleek wit voorloopig uitgescoord. Door De Schip per, Bruul (2 maal) en Dissel werd het zelfs 64 voor „bont". Ko Burger slaagde er ten slotte in door allés heen te breken en den achterstand tot 65 terug te brengen. Kort daarna floot de heer Leur af. Voor volgende week Dinsdag is een wed strijd uitgeschreven van het officieele vluch telingen-elftal. Tegenstander en opstelling worden a.s. Zaterdag bekend gemaakt. B 73; van Dieren. Willem, van Hasselt naar Winkel B 3; Bood, Grietje (Wed. A. Zeeman) van Amsterdam naar Winkel A 184; Stege- huis, Abraham en gezin, van Den Helder naar Winkel A 85; W-a ij, Johannes, van Schagen naar Winkel C 20; Zander, Jan, van I-Iarenkarspel naar Winkel A 84; Buttèr, Klaas, van Oterleek naar Winkel B 119c: de Vries, Janke, van Opsterland naar Winkel A 185; Klaver, Adrianus J„ van Beverwijk naar Winkel E 3; Scheltus, Jan, van Wierin gen naar Winkel B 86a; Langcrcis, Arien C. en echtgen., van Zijpe naar Winkel A 14; van der Meer, Trijntje, van Oostwoud naar Winkel B 113; van der Bij, Gerijen, van Kol- lumerland naar Winkel A 295. Vertrokken personen: Hulshout, Petrus J., van Winkel naar Barsingerhorn E 63a; Hui zing, Jan, van Winkel naar Emmen Gruin- ten 37; Middelkoop, Cornelis J. en gezin, v. Winkel naar Barsingerhorn E 55; Meeldijk, Rcijer, van Winkel naar Zijpe E 148; Slroo- ker, Jan en echtgen. van Winkel naar Oude Niedorp: Bakker, Rommert. van Winkel naar Leeuwarderadeel, Jelsum 55. Geboren: Hendrika Janny, dochter van Douina, Frans en .van de Vries, Janke; Jan Marinus, zoon van Korff, Arie en van Struïjf, Maartjc; Frits, zoon van Wicrsma, Sjoerd en van Meijer, Fenje; Mattheus Jozef, zoon van Bont.es, Cornelis Mattheus en van Melief, Margje Alida. Huwelijken: Leguit, Jacobus, 23 jaren, electricien en Krab, Maria Jannetje, 20 ja ren, zonder beroep, beiden wonende te Win kel. HuwelijksaangiftenGeen. Overlijden: 1 levenloos geboren kind. POLITIE. Gevonden een grijze regenjas. Inlichtingen hij den gemeente-veldwachter.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6