TARZAN en de vuren van Tohr De Fransche vloot voor Martinigue Veel raad «HU en geen baat! Houfgebrek in Engeland Groole Clown? Vier weken in de olie Dakloos koor zingt voor getroffen Rotterdam door Edgar Rice Burroughs Radioprogramma ENGELAND LIGT OP DE LOER. EEN RIJK GEZEGEND MAAR OOK VEEL GETEISTERD EILAND. (Van een V.P.B.-medewerker.) Door den loop der gebeurtenissen is het Fransche eiland Martinique, deel uitmaken de van de Eilanden boven den Wind, het belangrijkste van de Fransche West-Indische eilanden,, sterk op den voorgrond getreden. Hier ligt namelijk een deel van de Fransche vloot, waarop de Engelschc admiraliteit een begcerig oog heeft geslagen. Britsche oor logsscliepen kruisen voor de kust en blokkee- ren het eiland; men verwacht dat de bevel hebber van dit eskader een ultimatum tot den Franschen admiraal zal richten, gelijk luidend aan dat, hetwelk aan den overval op de Fransche oorlogsbodems te Mers el Kebir is voorafgegaan. De toekomst zal moeten lee- ren, wat het lot dezer schepen zal zijn. Zij hebben vermoedelijk ligplaats geko zen in de Fort-dc-France-baai of op de reede van St. Picrre, welke een goede ankerplaats bieden, tenzij zij door een storm worden over vallen, in welk geval zij genoodzaakt zouden zijn open zee te kiezen, waaruit de moge lijkheid zou ontstaan van een FranschEn- gelsch zeevevecht. Wel is waar bestaan er tal van andere baaien, die door oude lava- stroomen zijn gevormd, doch deze zijn dooi de sterke passaatwinden welke hier hcer- schen en door de koraalriffen slecht toegan kelijk. Een door de natuur rijk bedeeld, doch tevens veel geteisterd ge bied. Dat de Engelsehen hier een landing zouden den bedroeven moet weinig waarschijnlijk worden geacht. In 1693 beproefden zij reeds tevergeefs, het in handen te krijgen. Met even weinig resultaat had Michiel de Ruytcr dit trouwens reeds in 1672 geprobeerd. Het telt ongeveer een kwart millioen in woners, waaronder niet meer dan c.a. 10.000 blanken. Het is sterk vulcanisch en bezit een aantal ■steile bergtoppen. De uitbarsting van de Mont Pelée in 1902 leeft nog steeds in de herinnering voort. Hierdoor werd in een oogwenk de stad St. Pierre verwoest, welke ramp aan meer dan 30.000 menschen het leven kostte. Het eiland bezit een zeer weelderigen plan tengroci en het klimaat is er tropisch warm dank zij den passaatwind is het evenwel draaglijk voor Europeanen. ïn den regen tijd vallen er overvloedige regens, doch men kent er ook perioden van buitengewone droogte. Er komen vele kostbare houtsoor ten voor. Er wordt veel suikerbiet verbouwd, evenals cacao, koffie, katoen, maniok en ba nanen; clfc handel, vooral met Frankrijk is er zeer levendig. zijn deze hakken van hout; en wanneer de vrouwen inderdaad aan dezen oproep ge hoor geven, berekent men, dat daardoor jaarlijks duizenden tonnen van dit mate riaal bespaard zullen worden. Dat er gebrek aan papier heerscht is reeds lang bekend. In dit verband wordt den vrouwen er op gewezen, dat zij de omslagen van haar distributieboekjes, welke dezer da gen afloopen, niet moeten wegwerpen, doch bewaren.Wanneer men bedenkt, dat er ruim 40 millioen van deze boekjes zijn uit gegeven, beteekent dit inderdaad een belang rijke papierbesparing. Waar Amsterdam al niet voor te hoop loopt! In de Utrechtschestraat nabij de Heeren gracht was gistermorgen het verkeer gedu rende een kwartier volledig gestremd. Au to's, fietsers, trams en voetgangers dromden samen en in het midden van dezen oploop lag een paard, nieuwsgierig aangestaard door vele paren menschenoogen. Het paard weigerde op te staan. Het was op de trambaan gevallen en had zich daarbij bezeerd. Alle moeite van voorbijgangers en voerman,' alle raadgevingen van fietsenjon- gens en renteniers ten spijt, bleef het dier waar het was. Op een gegeven oogenblik kreeg de voer man echter het goede denkbeeld het paard volledig van zijn tuig te ontdoen en ziet, nauwelijks was de laatste riem over den kop van het paard getrokken of alle onwil was vergeten en het dier stond Vrijwillig op. De vrijheid was evenwel van korten duur. Enkele oogenblikkcn later stond het weer ingespannen voor den wagen en met de ge moedsrust een paard op zijn leeftijd eigen, vervolgde het zijn tocht. Amsterdam had weer een oploopje gehad. Engeland begin te lijden aan gebrek aan hout, met hot gevolg, dat de meubelindu strie gaat kwijner^ De andere idustrieën, die hout verwerken, deelen in dit lot. Mijnhout wordt thans ingevoerd uit Canada, doch dit heeft ten gevolge, dat de prijzen enorm hoog zijn. Zij kunnen slechts binnen eenigszins redelijke perken worden gehouden door re- geeringssubsidies. Iloe ver het gebrek aan hout gaat blijkt wel hieruit, dat de. regcering bet verzoek heeft gericht tot alle vrouwen, om zoolang de oorlog duurt, geen schoenwerk met hoo- gc hakken meer te dragen. Zooals men weet. FEUILLETON WAAROM TREUR JE, De eene luchtbeschermer bestal den ander Fiets meegepikt. .'Eergisteravond kwam een lid van den vrij- willigen luchtbeschermingsdienst, die gesta tioneerd was in het wijkgebouw, gevestigd in een school aan de Élisabeth Wolffstraat te Amsterdam, tot de ontdekking, dat een van zijn mede-luchtbeschermers een fiets, welke hem zes weken geleden ontstolen was, gebruikte. De politie werd er in gemengd en die nam den nieuwen eigenaar, een 27- jarigen schilder, mede naar het politiebu reau Marnixtraat, Gisterenmorgen heeft commissaris Schreuder hem aan een uitvoe rig verhoor onderworpen en zijn aanvanke lijke ontkenning met dezen diefstal iets te maken te hebben, kon hij tenslotte niet ge stand houden. Het bleek, dat Hij de fiets ont vreemd had. Thans is hij opgesloten en bin nenkort zal hij voor den Officier van Justi tie worden geleid. Voorzichtig met gevonden voorwerpen! AI weer ongeluk in Amsterdam. Op de Houtmankade te Amsterdam is gis termorgen een ongeluk gebeurd, dat te wij ten is aan groote onvoorzichtigheid. Tot voor kort werden de loodsen, die aan dc Cocnhaven staan, gebruikt door militai ren, die daar verschillende goederen opsloe gen. Thans zijn deze loodsen ontruimd en men liet toe, dat het publiek afval, dat in deze loodsen was achtergebleven, meenam. Twee mannen, die daar gistermorgen ook een en ander hebben weggehaald, hebben daar een klein voorwerp gevonden, dat zij niet thuis konden brengen. Op de Houtman kade heeft een van hen het op den grond gegooid en de andet gooide er een zwaren steen boven op. Het gevolg was, dat het voorwerp vermoedelijk een geweer of ini- traillcurpatroon ontplofte, zoodat een der mannen ernstig werd gewond. Hij kreeg brandwonden aan handen, borst en dijen en bovendien een ernstige wonde aan het voor hoofd. Motorrijder botst tegen paard Cavalerist ernstig gewond In den afgeloopen nacht is op den Utrecht- schen straatweg te De Bilt een motorrijder, welke een bereden Nederlandsoh 'troepen transport inhaalde, hierop ingereden. Het transport was op weg van Amersfoort naar Utrecht. De motor reed tegen een paard, dat daardoor kwam te vallen. De soldaat, die er op zat, sloeg tegen den grond en bleef be wusteloos liggen 't Bleek, dat de man een zware hersenschudding had opgeloopen. Hij is ter verpleging naar het militaire hospi taal te Utrecht overgebracht. DOOR A. H KOBER 26 Haar broer kon ïn de spiegel haar ernstig gezicht zien; veel te ernstig, bijna somber keek zij, nu het plichtmatige lachje om haar mond verdwenen was. Een fijne sluier van melancholie lag over haar geheele verschij ning... Stassy was nu negentien jaar, dus nog een kind, toen zjj te zamen met Joe Golden in de Smiles-troep gewerkt had. Lupu had het ge heim van zijn kleine zusje spoedig doorgrond; zij was van Joe gaan houden en werd dus bitter teleurgesteld, toen hij Edith Bolansky trouwde. Daarom hadden de beide Popescu's het niet ongaarne gezien, dat de Smiles-troep werd ontbonden. Toch had Lupu niet geloofd, dat die stille liefde zoo diep zat. Meer dan twee jaren trokken zij nu al met hun „Hoe dendoos" door de wereld en overal vond de mooie Stassy vereerders in overvloed: doch niemand kreeg ook maar een lachje of een aanmoedigend woord van haar. Zij hield zich angstvallig terug, vermeed elke ontmoeting, elke toenadering; zeker dacht zij nog steeds dien Joe Golden. De vaktijdschriften brachten een oproep: »,De heer Joe Golden wordt verzocht zich onmiddellijk in verbinding te stellen met Taussig in New York, waar een gewichtige mededeeling op hem wacht. Die mededeeling luidde: Henry Eagle is met zijn troep zooeven New York gepasseerd en op weg naar Cuba om daar in het Circo San- ugo y Artas op te treden. De tijding dus, waar Joe Golden zoozeer naar verlangd had! Thans nu zij voor hem klaar lag, was hij nergens te vmden... De Londensche agent, die een half jaar ge leden van Golden de opdracht had gekregen om het adres van Henry Eagle te achterhalen, ontving thans alle brieven en telegrammen, me hij hem naar Parijs nazond, terug met de mededeeling: geadresseerde vertrokken, nieuw adres onbekend. Zoo had hij dan tenslotte die oproep in de Vakbladen gezet. Maar ook hierop hoorde hij niets meer. Noch Joe Golden liet iets van zich hooren, noch kon MAAR NIET OP DE GOEDE MANIER! Sjouwerlieden ie Amsterdam op heeterdaad betrapt. In een olie- en azijnfabriek, gevestigd aan de Weesperzijde, te Amsterdam, was het in de laatste weken herhaaldelijk voorgekomen dat flesschen slaolie werden gestolen. On danks bet verscherpte toezicht, bleek hot niet mogelijk dc daders te vinden, zoodat tenslotte een rechercheur van politie in de fabriek werd geplaatst, om toezicht te hou den. Uiteraard was hot personeel hiervan niet op de hoogte gesteld. Gistermiddag bad de politieman succes. Hij betrapte een drie tal sjouwers van 21 tot 24 jaar. toon zij en kele flesschen slalolie wegnamen. Zij werden onmiddellijk naar .het politiebureau Lin- naeusstraat oversebracht, waar zij aan een verhoor zijn onderworpen, terwijl bij hen thuis huiszoeking werd verricht Hier kwa men tien flesschen slaolie te voorschijn. Het bleek, dat de jongemannen gedurende de laatste vier weken regelmatig slaolie wegna men om het thuis te gebruiken. Zij hebben vermoedelijk niet getracht de gestolen goe deren te verkoopen* Het onderzoek in deze zaak wordt echter nog voortgezet. Rotte's mannenkoor, de befaamde zangers- schare van Bernard Diamant, thans onder leiding van Neerlands bekendste mannen koordirigent Jos. Vranken Jr. verloor op 14 Mei j.1. bij de ramp van Rotterdam zijn re petitielokaal, den vleugel, zijn muziekbibli otheek, kortom al zijn hebben en houden. De repetities konden doorgaan, zij het dan dat men zich behelpen moest, waardoor de dappere zangers het hunne bijdragen tot herstel' van het cultureele leven te Rotter dam. Een concertzaal is er echter niet in de Maasstad. Dus besloot het eveneens onder leiding van Vranken staande mannenkoor „Die Ilaghe Sanghers" om den kunstbroeders de gelegenheid te openen voor het publiek op te treden. Op Zondag 14 Juli a.s. te 2 uur heeft dan het zeldzame concert in Den Haag plaats van een dakloos koor ten bate van het getroffen Rotterdam. Rotte's mannenkoor -2üngt'een uitgelezen programma van werken, waaronder het eer ste het prachtige madrigaal van da Pa- lestrina. „Soave", Zoet is het te sterven", ter nagedachtenis aan de gevallen slachtoffers van Rotterdam. BELANGRIJKE GIFT VOOR VRIJE UNIVERSITEIT. Dr. H. Colijn heeft, als president-directeur van de Vrije Universiteit, tot delging van het tekort van de Universteit (het tekort, be draagt 90.000 gulden) een gift van 10.000 gul den ontvangen. 148. Tarzan riep allerlei bevelen tegen de olifan ten. Ze liepen naast Zwarten Malluk. En nu als een hechte muur stormden ze op de sol daten toe. Een ogenblik bleven de mannen staan, doch spoedig gooiden ze hun speren neer en vluchtten alle kanten uit. Toen de olifanten voorbij waren, kregen de soldaten hun moed terug en ze wilden nu in de rug aanvallen. Maar Zwarte Malluk en zijn ka meraden waren reeds bij de poorten. Terwijl Perry vlug de zware balk van de deuren op tilde, liet Tarzan de dieren tegen de soldaten ZATERDAG 18 JULI 1940. Jaarsveld 414.4 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.). 9.00 Apollokwartet en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Stichtsch Salonorkest en gramofoon muziek. 2.30 Zang en piano. 3.00 Christ. lectuur. front maken. Enkele tellén later zwaaiden de deuren van de stadspoort" open en het Rathoriaanse leger stroomde de stad binnen. d'Arnot en Ukah liepen aan het hoofd. Er was zelfs geen tjjd voor de vrienden om en kele vriendelijke welkomswoorden te wisse len. Er moest nu gehandeld worden. Snel spraken zij af, dat, terwijl de Rathorianen het Tohriaanse leger aanvielen, Tarzan een afdeling naar het paleis zou brengen om Ja- nette te bevrijden. „Als ze weet, dat we ko men om Janette te halen, zou de duivelse Ahtea haar wel eens eerst kunnen laten doden," mompelde O'Rourke. 3.30 Gramofoonmuziék. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Orgelspel en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Bijbelvertellingen. 6.45 Christ. Tambours- en Pijperscoi*ps „Ju- liana" en gramofoonmuziek. 7.30 Causerie „Zeilen op de Friesche meren". 8.00 Berichten ANP. 8.15 Bel Canto. 8.40 Causerie „Let op uw hart". 9.00 Bel Canto. 9.45 NCRV-Kleinkoor en -orkest (opn.). Hier na: Schriftlezing. 10.1510.30 Berichten ANP. Kootwjjk 1875 m. VARA-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Vlaamsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Orgelspel. 10.40 Esmeralda en soliste. 11.15 Bex-ichten (Engelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Esmeralda en soliste. 12.00 VARA-orkest. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 VARA-orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoorxmuziek. 3.15 Berichten (Fransch). 3.30 Gramofoonmuziek met toelichting. 4.15 Reportage. 4.30 Ox-gelspèl. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 VARA-orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 VARA-orkest. 7.00 Reportage. 7.30 De Ramblex's. 8.00 Bei-ichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Berichten (Vlaamsch). 9.00 Esmeralda en solist. (9.159.30 Berich ten Engelsch). 9.45 Berichten (Vlaamsch). 10.00 Berichten (Duitsch). 10.1510.30 Belichten ANP. 11.1511.30 Berichten (Engelsch). iemand anders mededeelen, waar hij zich be vond. Signor Pellini trok met zijn „Galavariété Olympia" door Bulgarije, Roemenië, Grieken land en den heelen Balkan. Het was een gezelschap van ruim twintig artisten, en de witharige Levantijn, welke den Balkan kende als zijn broekzak, omdat hij er al tientallen van jai-en als theaterdirecteur werkte, betaalde hen tamelijk goed. Hij liet zijn menschen optreden in restaurants en hotelzalen, welke hij huurde of wier eigenaars hij een bepaald procent van den omzet gaf. Pellini bracht zijn eigen décor mee, dat niet overweldigend was, en zijn eigen orkest, dat uit een pianist en een gramofoon bestond. Het voornaamste deel van het programma namen de humoristen en de soubrettes op zich, waarvan hij er een dozijn had. Zij wisten precies, wat er op den Balkan verlangd werd en de temperamentvolle en ietwat ruwe vroo- lijkheid van hun voordracht beviel het publiek heel goed. Verder had Pellini in zijn variété een dame met drie gedresseerde honden, een acrobatisch paar dansers, twee equilibristen, en Bumps, de vroolijke huisknech*". Deze had het lartste nummer van het lange program, dat tot diep in den nacht duurde en vond niet meer veel belangstelling. Maar dezen nacht in het Alcazar te Salo- niki klapte een der toeschouwers, een elegant gekleed heer, opvallend lang en hartelijk in de handen, toen Bumps de huisknecht zijn dwaasheden verkocht. Bumps was een middelgroot, stevig gebouwd man, die een veel te wijde verkreukelde en aan alle kanten gestopte jas droeg. Hij kwam het tooneel op met een emmer aan zijn linker arm, een lange bezem in zijn rechterhand en een breede grijns op zijn gezicht, dat met de dikke mopsneus een wit omschminkte reuzen- mond en een geschilderd zwart snorretje een grotesk mengsel van domheid en list scheen. Hij zette zijn schoonmaakgerei met veel drukte neer, haalde uit de diepste diepte van zijn bi'oekzak een sigarenstompje, deed een paar trekken en schrok toen door een ge luid achter het tooneel op, wilde ter zijde springen, gleed uit en landde met zijn zitvlak in de emmer, waarvan de vochtige inhoud hem onaangenaam verraste. Maar tenslotte troost te hij zich weer en haalde een jeneverflesch te voorschijn, waar hij na veel grimassen een paar gi'oote slokken ui: nam. Daarna werd hij overmoedig t deed enkele danspassen, waar bij hij op den bezem trapte, die omhoog vloog en hem tegen den neus sloeg, hem op deze wijze heriixnerend, dat hij aan zijn werk moest gaan. Tot dat doel vischte hij dan een groot rond stuk zeep uit den emmer. Maar omdat het zoo glad was, gleed het hem telkens uit de han den en aldus ontstond een opwindende jacht op de zeep van rechts naar links het tooneel over. Nu was de vergenoegde huisknecht eindelijk zoover dat hij de ruiten kon gaan lappen. Hij klom op de ladder, verloor zijn evexiwicht en vloog naar beneden natuurlijk weer in de emmer. Woedend wierp hij de ladder van zich af, schoof een tafel bij het raam, zette er een stoel op en knelde zijn voet en zijn hand zoo leeüjk, dat hij alles liet staan en vaix pijn danste als een derwish. Nu kwam Bumps met zqn slottoer voor den dag. Wonderbaarlijk vlug zette hij vijf tafels op elkaar, schoof op de bovenste nog een stoel en ging bovenop zitten. Vex-genoegd stak hij een pijpje aan, trok een krant uit zijn zak, ontvouwde ze en begon te lezen. Maar owee, nu hij zoo behaaglijk in zijn stoel achterover leunde, begon de heele toren te wankelen! Eerst schrok Bumps daarvan, maar toen vond hij dat schommelen leuk en nu probeerde hij lang zaam hoe ver hij gaan kon, naar voren, naar achter, steeds verder heep en weer op de wankele tafelpyramide met een vroolijke grijns op het gezicht... Nu was het doode punt bereikt, een paar seconden scheen de heele zaak te zullen vallen, en vond toen toch nog het evenwicht terug. Maar daar gaf me die onhandige knecht nu een nieuwen ruk, die het ongeluk werkelijk gebeuren deed: de tafel toren vloog achtei-over en Bumps kon zich op het laatste oogenblik slechts door een pi-achtige salto redden... Nog nooit had dit uitstekende equilibristi- sche nummer op den Balkan het succes gevon den, waarop het eigenlijk aanspraak mocht maken tot op het oogenblik. dat de ele gante toeschouwer, die zoo geestdriftig in de handen had geklapt, achter de coulissen kwam om den artist op te zoeken. Hij vond hem bezig met het wegbrengen van zijn requisieten. „Monsieur Bumps!" riep hij. ,,U bent een uitstekend artist! U moet bet groote tooneel op naar Parijs, naar Londen, naar Berlijn! Ik ben Sinxonides, agent, ik zal u boeken „Maak dat je wegkomt!" snauwde Bumps. .Parijs en alle agenten kunnen naar mij flui ten!" En toen S'imonides nog een oogenblik bleef staan om te overleggen hoe hij dezen vreem den klant zou aanpakken, nam de „vroolijke huisknecht" zijn bezem, hief die dreigend op en schreeuwde: „De deur uit! En gauw!" Nu achtte Monsieur Simonides het inder daad geraden om snel te verdwijnen... „Wat is dat een gevaarlijke ruweling!" zei hij tegen directeur Pellini, terwijl hij bij hem aan tafel ging zitten. „Hij is zeker niet goed by zyn'hoofd?" Pellini knikte. Dat hij een beetje in de war is, denk ik ook. Hij reist nu al zeven maanden met ons mee en in dien tijd heb ik nog geen twintig woorden met hem gewisseld. Tegen de anderen zegt hij heelemaal niets. Zoo'n zondexding heb ik nog nooit meegemaakt. Nie mand heeft er een vermoeden waar hij van daan komt, hoe hij heet, wat hij overdag doet, we weten eenvoudig niets van dien Bumps: Hij komt 's avonds stipt op tijd voor zijn num mer en daarna verdwijnt hij dan weer; als wij op reis gaan weet hij het altijd zoo in te rich ten, dat hij niet bij ons in de coupé komt. Hij zal een jaar of dertig zijn, een stevige knaap, mij dunkt, dat hij een verongelukte kunst rijder is. En naar zijn accent te oordeelen een Engelschman of een Amerikaan." „Zoozoo... En u denkt dus, dat ik hem niet kan overreden om in groote variétés te gaan optreden?" „U zult niet eens met hem in gesprek kun nen komen!" „Jammer, heel jammer..." zei Simonides teleurgesteld. „Er zit wel wat in die rare snijboon. Zijn nummer is nog wat kramp achtig hier en daar, maar dat wordt wel los ser mettertijd... Ja, als hij heelemaal niet wil je kunt niemand zijn geluk opdwingen." ...Joe Golden, die aldus als „vroolijke huis knecht" met Pellini's galavariété Olvmpia over den Balkan schommelde, leidde slechts uiterlijk een idyllisch leven; innerlijk verkeerde hij in voortdurende gisting. Hij bedacht dagelijks nieuwe plannen om zjjn dochtertje Zephora terug te krijgen. Hij wist zoo goed als zeker, dat Edith hem het kind met vrijwillig zou afstaan. Dan moest hij het haar dus met geweld ontnemen, met list ontfutselen; juist zoo handelen tegenover haar als zij het tegenover hem had gedaan. Maar Edith en Zephora werden nu door Henry Eagle beschermd, en Eagle had relaties in de heele wereld, zoodat hij zich vooi'tdurend op de hoogte kon houden van Joe Golden's be wegingen en zijn maatregelen nemen, zoodra hij hoorde, dat Joe in de buurt kwam. Daarom was Golden dan ook van den aardbodem ver dwenen en had hij zich in den huisknecht Bumps veranderd. Niemand moest weten waar Joe Golden gebleven was. Ook toen hij de oproep gelezen had om zich met Taussig in New York in verbinding te stellen, waar een belangrijk bericht voor hem lag, was hij daar niet op ingegaan. Hij zei bij zichzelf, dat deze agent, die voor hem nog nooit gewerkt had, maar door Eagle al veel geld had ver diend den beroemden equilibrist onmiddellijk het adres van Golden verraden zou. Wordt vv»nlQl

Schager Courant | 1940 | | pagina 7