6R00TE EXPORT NAAR Dames- en Heerenrijwielen Noord-Scharwoude Goede vangst van de Schager politie Gebruikte Fa. ANNEVELDT- DE HAAS OPENING VAN DER VLIET's Lederhandel Uit Alkmaar Dc oorlogsleveringeo uit Noord-Amerika „Jan ben je daavT Marktberichten Noordermarktbood Het viel met de ziekte in de aard- pelen mee. Weer minder aan voeren. Het bestuur van do veilingsvereeniging „Noordermarktbond" vergaderde gister- Avond in het vergaderlokaal der veiling. De voozitter, de heer J. Kliffen, opende 4e vergadering met welkom. De voorzitter wijdde eenige waardeerende woorden ter nagedachtenis aan den hoer P. Meereboer, een veteaan, die vanaf de op richting bestuurslid der vereeniging is ge weest. Hij heeft zeer veel voor de vereeni ging gedaan. De notulen van de voige vergadering, voorgelezen door den heer P. Duijvis, wor den onveranderd goedgekeurd en vastge steld. De omzet over de maand Juni was f 23.752.93, in dezelfde maand van 1939 was het. f 37.234.93. Wel een gevolg van het late rooien en do beperking van den aanvoer. Hierna deed voorz. eenige mededeelingen over de vroege aardappelregeling De onbeperkte aanvoer hebben wij nu eenige dagen gehad. Vandaag de dag kunnen de bestuursleden nwet. alle in dc te nemen maatregelen be trokken worden, maar dat is begrijpelijk. Nu is weer een regeling getroffen, waar bij 6 Kg. per Are mag worden aangevoerd; Zaterdag mag 4 Kg. geveild worden. De aanvoer werd te groot, ook al doordat „om de Oost" uit de kuilen werd geleverd. De export stagneerde Maandag tenge volge van de aardappelnziekte, de expor teurs durfden het niet aan. Eén exporteur heeft toen torh nog ongeveer 150 wagons voor eigen risico verladen. In een confe rentie te Haarlem is besloten, dat alléén gezonde aardapclen mochten worden ge veild, met een strenge controle en hoogc boete bij het aantreffen van ziekte in dc aardappelen. Ilct is in 't algemeen erg mee gevallen met de ziekte in dc aardappelen. De aardappelen uit de kuil waren van uit stekende kwaliteit. Deze zullen ook het be paalde kwantum per oppervlakte mogen le veren. De lieer Kaan vroeg hoe het nu moet met de aanvoer, daar men z'n onbeperkte kwan tum nu reeds bij den vrachtvaarder heeft. Voorzitter: Dit kan niet gehandhaafd wor den. Men zal gedeeltelijk moeten veilen. De vrachtvaarders waren er van op de hoogte dat het kwamtum verminderd is. De heer J. van Kleef juichte de maatre-.. gel v. d. ziekte goed, maar men zou volgens spr. rekening moeten houden met de partij en niet. den tuinder op een of twee aardappe len beboeten. Geen risico loopen. Voorzitter: Die partijen moeten wij niet hebben. Op de nict-aangctaste aardappelen zitten dan ook de sporen der ziekte. Alléén gezonde aardappelen zullen verladen mogen worden. Niet van partijen die „noodig" dood gegooid moesten worden. Prijzen pootaardappelen De veilingleidèr deelde mede, dat de garan tieprijs voor de goedgekeurd pootaaardappe- len is vastgesteld op f 4.20 voor A, f 4.— voor B en f 3.80 voor C., plus f 0.50 per 100 kg. bewaarloon. De opgaven moeten voor 10 Augustus worden opgegeven. De maat is 2850 m.M. vierkantsmaat. De aardappelen zullen goed gekuild moe ten worden. De aardappelen moeten behoor lijk zijn. Het Ccntr. Bureau zond voorts een cir culaire van de Tuinbouwverzekeringsbank waarin wordt medegedeeld, dat men onder handelingen heeft aangeknoopt tot het af- sluiten van een collectieve brand-, inbraak- en bed rij fs verzekering voor de veilingsvcr- ecnigingen. De voorzitter zeidc dat onze eigendommen bij een Nedcrlandsche maatschappij verze kerd zijn, Dc heer Kostelijk meende dat over de pre mie wel eens te praten is. Men ging niet verder op den brief in. Voor het fonds van het Centraal Bureau. Het Ccntr. Bureau v. d. Veilingen verzocht, van het toegezegde 1 van den veilingsom- zét 1938, de helft, te willen storten. Het be draagt f 6999.81. Dit fonds zal o.a. ook aange wend worden voor do stichting van de groentendrogerij te Schipluiden bij Delft. Aan dit verzoek zal gevolg gegeven wor den. De voorzitter deelde mede, dat de herstel- ïingswerkzaainheden aan het gebouw begon nen zijn. Het materiaal is allemaal aangeko men. Het zal wel wat meer kosten, ver wachtte voorzitter. Er komt wel eens iets bij te repareeren. Op voorstel van het bestuur werd besloten, den nummcrafgever een salarisverhooging .van f 100.per jaar te geven. De veilingleider bracht een verzoek van de transportarbeiders over om een vergoe ding van f 40.voor lie't" opbergen van de bascules. Men besloot om het komende jaar f50. per jaar te verleenen, onder voorwaarde, dat eiken avond de bascules in de schuur worden gebracht. D warshoutgooiers! X De veilingleider noemde een aantal tuin bouwers, die probecren de regelingen t.a.v. den aanvoer te ontduiken. Spr. vroeg zich af, of deze overtreders niet beboet kunnen worden. Men achtte het gewenscht, dat, ook al komt het, later pas uit, een boete te heffen, die niet te laag is. Den voorzitter en den veilingleider werd opgedragen, een drastische boeteregeling te ontwerpen. Diefstal op schuit spoedig opge helderd, de dader reeds gevat. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een ongenoode gast een bezoek ge bracht aan de schuit van schipper Hoog- schagen alhier. Verschillende kleedingstuk- ken werden ontvreemd, maar de dief was zoo dom deelen van zijn eigen plunje ach ter te laten. De politie wist clcn dader spoe dig op te sporen. Het is zekere S. F. van be roep schippersknecht, die heel vroeger nog hij Hoogschagen in dienst is geweest en thans zwervende is. De man, die tevens verdacht wordt van diefstal van geld en van een rijwiel is reeds op transport gesteld. Een goede vangst! Een der bestuursleden merkte op, dat ook degenen, die de aardappelen zoo wegmoffe len zonder de veiling, beboet moeten worden. Ook hiernaar wordt gekeken aan den Op sporingsdienst, Dat beteekent. De veilingleider deelde mede, dat tot en met 18 Juli naar Duitschland geëxporteert is 2.639.952 Kg. In 1939 was tot dien datum naar Duitschland 391.425 kg.. Engeland 31.900 Kg. cn Zuid-Amerika 132.200 Kg., totaal 555.525 Kg., Dus nu is er heel wat nieer ge ëxporteerd. Verleden jaar zijn heel veel aardappelen ingekuild geworden. De heer K. van Dijk bracht de Uienfede- ratie nogmaals ter sprake. Voor moreelen steun zou spr. wel willen aandringen op een kleine subsidie van N.-Holland. Voorz. meende, dat er door den steun van het Centr. Bureau aan de Uienfederatie een steun is van den heelen Ned. Tuinbouw. Spr. zal het nog eens bespreken in de Prov. Commissie. De heer Bakker wees op het ongewensohte van het op voor verkoopen van goedgekeur de poters. Voorzitter was het hiermede eens, maar het is de schuld van de tuinders zelf. Die moeten niet op voor verkoopen. De eenige oplossing is volgens den heer De Boer. dat men allemaal in één zelfde verkoopcombinatie ging. De voorzitter ried aan, in die richting tc gaan werken. De heer Kaan zcide, dat het handhaven van de vasteestelde minimumprijzen nood zakelijk is. We moeten trachten een goede samenwerking te zoeken. De mogelijk- en moeilijkheden van een der gelijke organisatie werden besproken. Aan het einde der vergadering werd nog gcinformeerd naar het witte koolpotje. De voorzitter, die gelooft dat er nog wat in zit, zal naar de verdeeling informecren. Het sproeien van de kool tegen de draai- hartigheid wordt jammer genoeg, niet alge meen uitgevoerd, bleek uit dc besprekingen hierover. De resultaten zijn zeer goed!! Ook tegen de luizen en ander ongedierte is het een afdoend middel! Daarna sluiting. EERVOL ONTSLAG. Het bestuur van dc distribuliokring voor Langendijk en Sint Pancras heeft eervol ont slag verleend aan den ambtenaar van de distributie voor Noordscharwoude, de heer D. Srhti item aker. Wij vernemen dat hem ook ontslag is ver leend als hoofd van den luchtbeschermings dienst in die gemeente. DEN HELDER GOEDKOOPE TREIN. Morgenmiddag zal voor den trein, die om 13.30 van Alkmaar naar Den Helder vertrekt liet tarief der avondretours gelden. In over leg met de middenstand zijn de Spoorwegen tot dezen maatregel overgegaan om het koo- pen in Den Helder te bevorderen. WINKEL GEWELDIG. Tonv Fijtsma," leerlinge van de U.L.O. school alhier is toegelaten tot het gymna sium te Alkmaar. Ze was no. 1 van 45 can- didatcn. BEVORDERD. II. J. Th. Span is bevorderd van de 3e naar de 4e klasse van de R.II.B.S. te Alkmaar. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. Door de dienstgeleiders der Directe Be lastingen alhier zullen van 22 t/m 26 Juli a.s. van des avonds 7—9>£uur ten Raadhuize kosteloozc rijwielmerken worden uitgereikt. ZIJPE BEVORDERD. Onze plaatsgenoot( D. Jimmink Dzn., te Keinsmerbrug, studcerende aan de Middel baar Technische School te Dordrecht, is be vorderd van de 1ste naar dc 2de klas dier in richting. 't ZAND KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De dienstgeleider van de belasting te 't Zand houdt zitting voor 't aanvragen van kostelooze rijwiclhelastingmerkcn te 't Zand K 77 op 27 Juli 1910 n.m. 19—21 uur; op 29 Juli 1940 n.m. 19—21 uur; op 30 Juli 1940 n.m. 19—21 uur; en op 3 Augustus 1940 n.m. 19—21 uur. OUDESLUIS. AFWACHTEN... Gisteravond vergaderde de Schoolfeest commissie bij den heer Joch. Kreijger, ten einde over het komende schoolfeest te be raadslagen. Na ampele bespreking kwam men met algemeene stemmen tot de con clusie, dat men het verstandigst zou doen een afwachtende houding aan te nemen en voorloopig het houden van een schoolreisje voor grooteren en kleineren uit te stellen. Het Hoofd der School bedankte de Be stuursleden voor de opkomst en hoopte dat de toestand weldra zich ten goede mocht ontwikkelen. Advertenties Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, PIET. J. DE GRAAF, D. DE GRAAFLeien. Langereis, Winkel, 17 Juli 1940. Gevraagd: Knolraapplanten, pl.m. 50.000 en Boerenkoolplanten. GEBR. VAN ZONNEVELD en PH1LIPPO N.V., Stolpe, Scha- gerbrug. Als nieuw! Te koop een over jarig Philips Radioetoestel. Ook te ruilen voor 120 bassen Ac cordeon. Magnusstraat C 137, Schagen. Zoo goed als nieuw, w.o. vele merkrijwielen, uit voorraad le verbaar. LAANPLEIN. TEL. 266. SCHAGEN. Te koop gevraagd: 75 bos BLADRIET, franco, prijsopgaaf Postkan toor Wieringerwaard. ZATERDAGMORGEN 10 uur: MIENT 29 - ALKMAAR Als openingsreclame geven wij deze maand bij aankoop van 50 cent of meer 1 doos prima Schoensmeer of 3 paar Veters cadeau. Te huur te Noordscharwoude, 2 Slaapkamers, desgewonscht met zitkamer; gelegenheid tol berging van meubelen. Inl. M. KUIPER Fzn., Zuidscharwoude B 82. KANTOORBEDIENDE (m. of v.) kan geplaatst wor den. Leeftijd niet ouder dan 20 jaar. Brieven niet opgave van verlangd salaris onder no. 88 Bur. van dit blad. HISTORISCH GENOOTSCHAP „OUD-WEST FRIESLAND". De jaarvergadering van het Genootschap zal op Woensdag 7 Aug. a.s. gehouden wor den in Het Park te-Hoorn. In de ochtendsamenkomst komen aan dc orde de huishoudelijke aangelegenheden en diverse jaarstukken. Na den koffiemaaltijd houdt de heer U. G. Dorhout te Hoom een le zing over „West-Friesland cn zijn geschiede nis", en vervolgens wordt onder deskundige leiding een bezoek gebracht aan eenige his torische gehouwen van Hoorn. Tc ongeveer half zes wordt de .vergadering besloten met een réunie in hotel De Roskam bij het station). Het bestuur stelt de aanwezigheid van niet leden op deze vergadering zeer op prijs. ANNA PAULOWNA OUDESLUIS—HELD. VLUCHTEL ELFTAL. Zondag a.s. zal het elftal van de Helder- sche Vluchtelingen een wedstrijd spelen tc Oudesluis tegen de stoere DOSKO-ploeg, die zoo fier aan het hoofd van de zomercompe titie gaat De volgende spelers gelieven te Oudesluis tijdig aanwezig te zijn: Seldcrbeek, Stolk, Dissel van H. R. C. 1; Burger, Quand, Kiessewetter, De Leur, v. d. Boogaerde van Helder 1 en 2; De Schip per van H.R.C. 2, Bruul van H.R.C. 3, Lok kers en Buis van Atlas cn H. de Boer, trai ner van B.K.C. Wie zonder geldige reden afwezig blijft, wordt niet meer gesteld. Uit deze spelers wordt het elftal opgesteld tegen Oudesluis.. Omtrent het aanvanguur raadplege men de advertentie in de krant van Zaterdag. Er zijn nog meer epelers die zich opgege ven hebben. Deze komen ook aan de beurt, want. er zijn nog meer wedstrijden in 'het verschiet. Volgende week28 Juli heeft men h.1. groote plannen te Anna Paulowna. TOELATINGSEXAMENS R.H.B.S. Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. slaagden o.a.: G. A. Timmerman, Schagen; P. C. Hout- kooper, Bergen; C. D. Beeldman, Bergen; C. M. Hoogeboom, Hargen; P. H. v. Dijk, Bergen; 14. Roos, Bergen aan Zee; W. Scliroc- vers, Schagen; M. H. de Koning, Bergen; A. Visser, Noordscharwoude; A. A.A. ten Brug- gcncate, Borgen; A. A. Verburg. Bergen; J. C. Verbuig, Bergen; G. H. A. J. de Lange, Bergen; H. Daalder, Schoorl: E. Slot, Noord scharwoude; A. J. Venema, Bergen; J. Dirk- maat, Broek op Langendijk; OVERGANGSEXAMENS R.H.B.S. Bevorderd tot de 2de klasse, werden o.a.: C. M. J. Boswijk, Bergen; H. P. Koster, Schagen; B. M. j. Niehaus, Bergen; J. W. Schalkwijk, Bergen: A. W. Schutte, Hecrhu- gowaard; J. P. Barctta, Bergen: It. G. Langen- berg. Bergen; A. de Beurs, Nieuwe Niedorp; C ,W. Bruin, Bergen: T. Roep, Schagen; C. M. Stam, Broek op Langendijk; tot de 3de klasse: I. P. F. D. Ie Cocq d'Ar- mandville, Bergen; C. G. I)onia, Warmenhui- zen; J. D. de Graaf, Koedijk; C. K. Klooster boer, St. Pancras; M. W. Jansen, Schoorl; W. C. Melchior, Kolhom; C. J. Moraal, Noordscharwoude; A. M. Rempt, Nieuwe Niedorp; IJ. Elders, Bergen; S. Leeuwen, St. Maartensbrug; D. Rentenaar, Schager- brug; J. F.. v. cl. Spiegel, Bergen. Tot de 4e klasse o.a: N. de Geus, Koedijk, H. G. Melchior, Kolhom; G. Mink, Warmen- huizen; G. Smit, Bergen; 14. J. T. Span, Winkel; A. Vaz Dias, Bergen; G. Arpeau, Schoorl; A. Goudsblom, Hecrhugowaard; T. M. v. I.iencn, Schoorl; W. J. v. d. Molen, Broek op Langendijk, P. v. d. Molen, Broek op Langendijk. Tot de 5e klasse A o.a.: C. Bakker, Oud karspel: J. v. Veen. Schagen. Tot de 5e klasse B o.a.: W. Boon, Bergen; J. Koomen, Bergen. M.U.L.O.-EX AMEN S. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden heden o.a:: Diploma A: F,. Groen, D. Vermeulen, J. v. Brederode, W. Boon, allen te Helder; C, Luking, J. Kort, B. Koeman, W. Klein Poel- huis, Ph. Schoffel, allen te Alkmaar; A. Kroon te Warmenhuizen; N. Fasol, M. v. Brcukelen, Th. Verkerk, te Bergen; H. Zuur bier te Schoorl. RUMOERIG IN DE STAD. Het was vandaag druk in het centrum van Alkmaar. Een groepje N.S.B.-ers had zich aanvankelijk opgesteld tegenover het stad huis en, (dat schijnt onder zulke omstandig heden gebruikelijk), vele bleven staan om te kijken, wat er gebeurde. Er gebeurde echter niets. Later stond het gezelschap voor het politiebureau, er werden enkele liederen ge zongen, er werd Ilou-Zee geroepen en er was natuurlijk weer veel bekijks. Naar men ons meedeelde, zouden de hee- ren Rost van Tonningen en van Geelkerken in Alkmaar zijn geweest en gold de N.S.B. belangstelling in het bijzonder deze belde heeren; Een deel van het publiek zag de beweging zonder meer aan, een ander deel scheen wat gciriteerd en er zouden wellicht rumoerig heden uit zijn voortgevloeid, wanneer do standplaats bij het politiebureau er geen was geweest, waaraan zekere bezwaren zijn ver bonden. Nu bleef liet bij geluiden. Even la ter, toen 'dc N.S.B. groep was verdwenen, was allés weer rustig. Tc langzaam tempo. Tijdens een debat in het Britsche Hoogcr- liuis over dc oorlogslevering 'vanuit Canada en Amerika becriliscerde Lord Addison dc traagheid der productie. De minister voor de voorraden, Woollon, gaf toe, dat de Nrd.- Amerikaanschc industrie hij liet' begin van den oorlog niet gereed was tot het uitvoeren van het oorlogsprogramma en dat het tem po der productie werkelijk te langzaam is geweest. Er zijn echter maaatregclcn geno men om deze productie te bespoedigen, daar anders de overwinning niet behaald zou kunnen worden. Tenslotte zeide deze minis ter, dat hij niets zou nalaten om zich te verzekeren van het grootste gedeelte der oorlogsproduclio van het Noord-Amerikaan- sehc vasteland. Versterking der Haagsche politie (Van onzen Haagschcn correspondent). De Haagsphe politie wordt, gelijk ge meld, met ruim 300 man uitgebreid, hiervan zijn er honderd afkomstig van do Militaire politiétroepen en de overigen zijn bcroopsonderofficieren van de landmacht. Verder worden eenige cadetten- vaandrig opgeleid tot inspecteur en zullen twee officieren, met een proef tijd van een jaar aangesteld worden tot inspecteur. De steker aan den arbeid in i gestrekte veenderijen, waar d «er goed voorstaat" De keuring der candidaten voor de uitbreiding van het Amsterdamsche politiecorps. Nauwkeurig wordt de lichaamslengte gemeten Meisje doodgedrukt Tegen den muur van een huis< Gisteren reed een trapcarrier van de fir ma de Gruyter ove de Nijverheidsstraat te Capelle aan de IJscl. Doordat een spatscherm brak, ging het wiel slepen, waardoor de car rier plotseling omzwaaide. De laadbak trof daarbij het 3-jarig dochtertje van de familie Noorlander uit Rotterdam, die te Capelle aan den IJsel als vluchtelinge verbleef. Het kind werd tegen den muur van de huizen doodgedrukt. (Van onzen Haagschen correspondent.) Twee Haagsche rechercheurs vervoegden zich dezer dagen aan een huis in de Hem- sterhuisstraat, om den zoon des huizes, die nog zes maanden tegoed had, te arresteeren. De vader deed open en riep. toen hij begreep, wie de bezoekers waren, naar boven: „Jan, ben je daar?" Met het gevolg, dat Jan, toen de rechercheurs boven kwamen, het lioogerop. had gezocht en over het dak de vlucht nam. Gisteren werd weer gebeld, nu vroeg één rechercheur naar Jan, de vader riep weer, kennelijk als afgesproken tecken: „Jan, ben je daar?" Jan werkte zich door het dakraam naar buiten en werd daar prompt aangehouden door den anderen politieman, die tevoren, een plaatsje in de dakgoot had gezocht. Correspondentie. K. E., Sloot dorp, Het is niet onze ge woonte aanvallen gericht tegen andere bla den op te nemen. EIERVEILING SCHAGEN, 18 Juli. Aanvoer: 40.000 kipeieren 3.804.60 per 100 stuks. HOORN, 18 Juli. Aanvoer: 4 stapels kleine Boerenkaas, wegende 1014 Kg., prijs f 29, handel zeer vlug. MEDEMBLIK, 17 Juli. Aaardappelen: Schotsche muizen 2-2.0o, kleine muizen 11.40, borgers 2-2.80, klei ne 1.251.35, ronde 2.652.95, kleine 1.53—« 1.66 per 50 Kg. MEDEMBLIK. 18 Juli. Schotsche muizen 2.—. kleine muizen 1.15 —1.35. borgers 2.35—2.75, kleine 1.55—1.65, ronde 2.953.10 per 50 Kg. WINKEL. 18 Juli. Appelen 3—12, zwarte bessen 11—17.50, aalbessen 58, kruisbessen 48. frambozen 12.50—15, slaboonen 7—9, snijboonen 7—S.50, aardappelen 1.60—2.10, peulen 8—7 per 10Q pond. ZWAAG, 17 Juli. Aardappelen 44.40, drielingen 2—2.70, bl. aardappelen 4.905.20, spinazie 1013, postelein 6—0, uien 3.20—4.20, bieten 3.20 3.40, Chin.k ooi 2.803.10, Savoye kool 4.S0 5.20, roode kool 44.40, slaboonen 12.10 14, snijboonen 1319, tuinboonen 4.104.80. doperwten 810, peulen 1016, tomaten 17 21, waschpeen 710. bospeen 6—8.70, an dijvie 1.90—2.10, sla 1.502. bloemkool 9.1Ó 13.80, komkommers 4—6.10, rabarber 1.80 2.20, perziken 6.5013.80, aardbeien 3741 frambozen 33—44 Blauwe pruimen 57 ct. per stuk, Reine Victoria pr. 7—10 ct. p. st., Japansche pr. 79 ct. per stuk,Franken- thaler 8193, witte bessen 6.008.10, roode bessen 1011, Prolefic 13.2019U.50, kruis bessen 1927, zwarte bessen 2731, trosbes* een 1113.10, Yello's 79, Haantejs peer 15 17, Zw. bessen bloc 35.40, kersen 4044. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juli. Aanvoer: 223.400 Kg. aardappelen: Schot- schem ui zen 4— 4. 40, grooten 4.bl. eigen heimers 1.605.20, drielingen 2.203.10, kleine 1.301.80, 1S75 Kg. zilveruien 4.70, drielingen 6.907.220, zilvernep S.909.60, 450 Kg. spercieboonen 12.40—13.40. 1000 st. bloemkool 13.—. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juli. Schotsche muizen 44.20. eigenheimers 4.401.60, bl. dito 44.90, drielingen 2.40 2.70, kleine 1.70—1.80, 52 bos uien 5.—, 35 Kg. zilveruien: drielingen 5.20, zilvernep 10.70, 1525 Kg. spercieboonen 12.60—13.50, 36 Kg. snijboonen 12—15.90. 120 Kg. tuin boonen 2.503.60, 154 stuks komkommers A 5.20, B 3.90, C 3.Veiling duurt voort, S ....zoodat V\ anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit zicht belemmerd wordt?... NOOITI

Schager Courant | 1940 | | pagina 3