Mooi saldo over 1939 f10,000,- Over 1939 een tekort van RAAD ZIJPE TOCH NIET ZOO MOOI ALS 'T LIJKT. Eerbiedig woord ter nagedachtenis aan hen die vielen, 'een woord van hulde aan de burgerij. Een serie dankbetuigingen als bewijs. Het Armbestuur sloeg het snelheidsre cord. Politie vcorloopig niet uitge breid. De heer Doorn dringt aan om werkobject8n te exploiteer en. Geen Inwoners van Den Helder aftrogge len, vindt de burgemeester, daarvoor was steeds de vriendschap te groot! Wederzijdsche pluimen op de edel achtbare hoeden. Evacuatie-perikelen tot slot: de Zijper moet gastvrij blijven, maar do vluchteling mag niet te veeleischend zijn! Een comitéyergadering ging de raadsver gadering van gistermiddag vooraf, die om 3 uur door burgemeester mr. Breebaart werd geopend. Daar het de eerste vergade- ing in de nieuwe omstandigheden betrof, achtte de voorzitter het gepast, een enkel woord aan deze omstandigheden te wijden. Hij sprak als volgt: REDE VAN DEN BURGEMEESTER. Mijne Heeren, leden van den Raad. In den avond van den 9en Mei 1940 ver gaderde de Raad dezer gemeente en het is heden, dat wij daarna voor het eerst we der bijeen zijn. Wanneer het U gaat, zooals mij, dan zijn het in onze gedachten geen weken, maar jaren, welke sindsdien zijn voorbij gegaan. Over ons land kwam de oorlog en de bezetting en ook nu nog doet zich soms het oorlogsgeweld gevoelen. Helaas heeft ook onze gemeente een drie tal gesneuvelden in den dienst van het va derland te betreuren. Ik moge U verzoeken een oogenblik op te staan. Laten wij op deze wijze hun nagedachte nis eeren in het besef, dat zij hun plicht hebben gedaan en bij het vervullen van dien plicht zijn gevallen. Mogen hunne na bestaanden daaruit de kracht putten het verlies, dat hun zoo smartelijk is, met sterkte te dragen. Het is mij een behoefte in dit Col lege In het openbaar uiting te geven aan mijn groote waardeering voor de goede burgerzin" die in moeilijke dagen is en ook thans nog door de ingezetenen wordt getoond en aan de dankbaarheid, die mij vervult voor de krachtdadige mede werking, die ik van zoovele zijden hnöcht ondervinden. De luchtbeschermingsdienst, hoewel hij in de oorlogsdagen gelukkig niet behoef de op te treden, was op zijn post en bleef paraat. Intusschen is het luchtgevaar niet geweken. Het werk wordt voorgezet en aan den opbouw wordt nog voortdurend gear beid. Het Hoofd van den dienst en al zijn me dewerkers, die met energie en voortvarend heid zich wijden aan het algemeen belang, mag een woord van groote erkentelijkheid en lof niet worden onthouden. Het Comité Vluchtoord Zijpe in al zijn geledingen, zijn subcommissies, helpsters en helpers, heeft in de oorlogsdagen bergen werk yerzet. Dag en nacht was men doen de om organisaforischen arbeid te verrich ten of wel het leed te verzachten van hen. die uit hun woonstede waren verdreven en hier een veilige toevlucht moesten vinden. De dankbetuigingen van deze menschen mo gen getuigen, hoezeer dit alles door hen op prijs werd gesteld. Namen wil ik niet noemen wanj. het zou een groote lijst zijn maar hen allen geldt dit woord van groote waardeering voor alles, wat werd verricht. Ook dit Co mité kan nog niet worden ontbonden. Ook nu nog wordt een beroep gedaan op de gast vrijheid van de Zijpenaren. Was het eerst Maarsseveen, thans is het Den Helder, aan welks ingezetenen onder dak wordt verleend. Niet minder echter dienen te worden ge noemd de ambtenaren der gemeente, die zoo oqit, dan toch wel in dezen tijd hebben getoond, dat het woord „plicht" in hun de vies staat geschreven, als datgene waar het op aan komt. in het leven. Geen moeite was hun te veel, geen tijd, die zij niet wis ten op te offeren, geen werk waartegen zij opzagen. Ik wist, dat dit zoo was. Ik weet. ook nu, dat zij onder de veranderde omstandighe den getrouw zullen blijven aan de taak die hun is opgelegd. Tenslotte een extra woord aan de leden van het Dagelijkseh Bestuur der gemeente, de beide wethouders en den secretaris. Gij zijt het. geweest, met wie ik in voortdurend contact heb gestaan en nog steeds sta. Voor Uwen steun met raad en daad. niet alleen als medeleden van het gemeentebestuur, maar in alle functies, waar ik meende een beroep op U te moeon doen. ben ik I1 Uiterst dankbaar. Op deze wijze is het mo gelijk met moed en vertrouwen de toekomst teeomoet. te zien. Leden van den Raad! Misschien zult gij verwachten, dat ik en kele woorden wijd aan de taak, waarvoor gij in de tegenwoordige omstandigheden zijt geplaatst. Mij komen op dit oogenblik twee goed Hollandsche spreuken in gedachten: Doe wel en zie niet. om. Spreken is zilver, zwij gen is goud. Ik open de vergadering! De heeren Dignum, Jansma en Blom zijn afwezig met kennisgeving. Op de publieke tribune merken wij op de heer S. Kuiper, caféhouder, blijkbaar uit belangstelling naar de kwestie van het al dan niet doorgaan van de kermis, welke echter niet in bespreking komt. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Enkele goedkeuringen op raadsbe sluiten worden voor kennisgeving aangeno men; medegedeeld wordt dat het quotiënt, bedoeld in het finantieel verhoudingsbesluit voor het rekeningsjaar 1937 wordt goedge keurd. Die bedraagt 12.9461. NIET VOOR VAST. Ged. Staten hebben bericht, bezwaar te hebben tegen het raadsbesluit van 12 Maart, waarbij de positie van den ambtenaar ter secretarie, belast met de administratie der werkverschaffing en steunverlening wordt geregeld. Voor deh betrokkene is het geen. groot be zwaar, hij valt evengoed onder pensioenwet, doch een vaste aanstelling kan niet worden gegeven, daar de werkzaamheden t.z.t, af- loopen. 58 Gent verschil. Het eerste rapport van het bureau voor ve rificatie en controle op de gemeentefinan- ciën nleldt een kasverschil van 58 cent, dat niet kon worden opgelost. Overigens was de administratie perfect in orde. Ingekomen zijn nog eenige verslagen, die zullen circuleeren. DANKBAAR De volgende dankbetuigingen zijn ingeko men: Van de geëvacueerden uit Maarscvcen. voor de verleende gastvrijheid, van den burgemeester van Anna Paulowna voor het onderbrengen van vee uit Anna Paulowna; van het Regeeringscommissariaat voor hulp verleening aan geteisterde gebieden in Ne derland, voor de ontvangen kleeding, ge schonken door de ingezetenen dezer ge meente; van den penningmeester van de Nationale. Inzameling 1940 voor de storting van f 1042.80, zijnde de opbrengst der in deze gemeente gehouden collecte voor de steun verlening aan de door de oorlogsramp ge troffen landgenooten. Medegedeeld wordt, dat de gemeente in aanmerking komt poor het ontvangen van een rijksbijdrage voor den B-steun en dat deze steun is verlaagd. De gemeentebegrooting van 1939 wordt gewijzigd. De wijzigingen zijn van administratieven aard. De commissie van overleg, inzake de ge- mecntebcgrooting, heeft geschreven dat het bedrag voor werkloosheidszorg van f 30.000 op f 24.0000 gebracht kan worden. Hiertegen over staan andere posten, die deze verlaging aan 't eind van 't jaar toch weer ongedaan zullen maken. De rekeningen 1939 worden aangeboden en de commissie van onderzoek aangewezen. De volgende heeren hebben zitting: Kok, Docdens en Doorn. De gewone dienst toont een batig saldo van f 17.355.23, het lijkt mooier dan het is, zegt voorzitter, er zijn verschillende posten onder, waartegenover wee.r uitgaven staan. Er was echter een meevaller van een legaat door een krankzinnige van f 8000. De rekening weeshuis sluit met een batig saldo van f 665.83 die van het armbestuur met een nadeelig saldo van f 72.94. Deze laalste rekening was het eerst binnen, tegen de gewoonte. De uitgaven voor het L.O. over 1939 wor den voorloopig vastgesteld. ART. 13. Er zijn eenige verzoeken om vergoeding in de kosten van schoolbezoek als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920. In verband met de omstandigheid, dat de ouders thans in de feitelijke onmoge lijkheid verkeenen hunne kinderen per 'autobus te laten vervoeren naar bepaalde bijzondere scholen, zijn de indertijd voor dit vervoer toegekende tegemoetkomingen met ingang van 16 Mei j.1. niet meer uit te keeren. Aan belanghebbende ouders is in overweging gegeven om, wanneer zij aan spraak meenen te kunnen, maken op ver goeding of tegemoetkoming van/in de kos ten. verbonden aan eenige andere wijze van vervoer van hunne kinderen naar de school zij opnieuw een aanvrage r'- toe dienen te richten tot den den Gemee- 'eraad. Naar aanleiding hiervan zijn verzoeken om vergoeding in de kosten van vervoer in gekomen van; 1. A. Rentenaar Ie St. Maartensbrug, voor zijne kinderen Neeltie (voor wie reedi? bij Raadsbesluit van 27 Juni 1939 een rij wielvergoeding is toegekend) en Cornelis, die antierwijs genieten aan de bijzondere la gere school te Krabbendam. 2. N. Mul te St. Maartensvlotbrug (van wien 3 kinderen de R.K. school te 't. Zand bezoeken) die voor 2 kinderen rijwielver- goeding of vrij vervoer Der autobus vraagt Burgemeester en Wethouders stellen voor, de verzoeken in te willigen en het bètlasr der tegemoetkoming met ingang van 16 Mei '40 vast te stellen als volgt: voor A. Rentenaar op f 13.80 per jaar (berekend naar f 0.005 per af tel eggen kilometer) voor zijn zoon Cornelis; voor N. Mul op f 13.86 per jaar (berekend naar f 0.005 per af te leggen kilometer) per kind (maximum 2 kinderen) Verzoek van H. Overzet te Schagerbrug om vergoeding in de kosten van schoolbe zoek. als bedoeld in art. 13 der Lager-On dcrwijswet 1920. Bij Raadsbesluit van 23 April 1940 werd aan adressant, overeenkomstig eigen ver zoek. een rijwielvergoeding toegekend voor het vervoer van zijn kinderen Willem on Grietje, die de Christelijk Nationale School te Schagen bezoeken. Thans vraagt hij voor het vervoer van zijn dochter Grietje een vergoeding van f 63.4S per jaar voor het vervoer per auto bus Mosterd na den maaltijd. De heer Overzet heeft nota bene eerst zelf gevraagd per fiets te mogen gaan, de ge schiedenis heeft zich achterhaald, er is nu toch geen autobus! SUBSIDIE. Verzoek van het bestuur der R.K. school Burgerbrug om een subsidie van f 200. ten behoeve van een in den winter 1940 1941 te geven ontwikkelingscursus voor schoolvrije jeugd. B. en W. zien er veel goeds in, maar er zijn consequenties aan de zaak, er zouden meerdere subsidies moeten worden verleend billijkheidshalve en bovendien is subsidie in strijd met de L.O.-wet, die vervolgonderwijs eischt. Dan zou het f 300.kosten voor de ze enkele cursus. Principieel zijn B. en W. er niet tegen, doch op deze gronden: te groot offer en strijdig met de wet, adviseeren zij af wijzend. Zonder discussie, aldus besloten. VERKOOP. Voorstel van B. en W. om het achterste gedeelte van de Xed. Herv. Kerk te Petten de nieuwgebouwde consistoriekamer voor de som van f 1.— te verkoopen aan de N«d. Herv. Gemeente te Petten. Dit houdt verband met de restauratie en is een gevolg van vroegere raadsbesluiten daaromtrent. Deneer Doorn vraagt of de gemeente in de toekomst geen drang op het onderhoud moet uitoefenen, anders gaat men nog niet voor uit. Voorzitter merkt op, dat men in het besluit kan zetten, dat. het onderhoud moet geschie den naar genoegen van B. en W. De heer Doorn vindt dit uitstekend. Aldus besloten. GEEN DERDE VELDWACHTER. plicht in hetb elang van ons volk. troepen gemeente- en rijkspolitie worden ondergebracht. Er is een conferentie geweest met de Duitsche overheid, binnen 3 uur moest de burgemeester opgeven of een veldwachter noodig was en had zich als hoofd der politie rekenschap te geven, dat dit inderdaad noodig was. Voorzitter, even als vele andere burgemeesters, berichtte toen, dit noodig te achten. Echter is later bericht ontvangen, dat de politie te Zijpe niet nader mocht worden uitgebreid. Het agendapunt wordt dus af gevoerd. De nestor aan 't woord. De heer v. d. Sluijs neemt vóór de rond vraag het woord. Voorzitter heeft de wet houders erkentelijkheid betuigd, spr. dankt daarvoor, hem komt in gedachte het tijdstip van zijn intrede, toen hij zei. dat het werk wel eens op ander terrein kon komen. Dit is geschied, dus kon voorzitter ook nu op de wethouders rekenen. Spr. brengt op zijn beurt den bur gemeester dank voor zijn optreden en voortvarendheid in moeilijke da gen. Voorzitter heeft getoond, gevoel te heb ben voor zijn eVe.nmensch en organisatieta lent te bezitten. Men kan voldaan zijn! Voorzitter dankt nogmaals met een kort woord. RONDVRAAG. Weth. Nannis onderschrijft gaarne de woorden van den heer v. d. Sluijs. Ook in de gewijzigde omstandigheden zal spr. zijn plicht doen inh et belang van ons volk. De heer Doorn geeft B. en W. in overwe ging aandacht te schenken aan werkobjec- ten, herinnert aan klachten der Avoonwa- genbewoners, die een Avagenpark dringend noodig hebben. Dan is de burgerij ook van veel last verlost! Spr. gelooft dat hier veel Helderschen zullen blijven, daarom vraagt spr. hét xiijpend A\roninggebrek onder oogen te zien. Voorzitter Avil voorzichtig zijn met wo ningbouw niet het -oog op geëvacueerden. De Aerstandhouding tusschen Den kelder en Zijpe is steeds uitstekend geweest, het zou niet eerlijk zijn, om het nu zijn inwo ners af te troggelen. Dat de menschen zul len blijven, gelooft voorzitter niet, hun hart blijft in Den Helder. De heer Doorn: Als U 't zóó uitlegt, heb ik 't natuurlijk weer verkeerd gezegd, maar 't is in 't. leven eenmaal een komen en gaan, zoo bedoel ik dat, U moet niet hals starrig vasthouden, aftroggelen is niet mijn bedoeling. Melk op de school? De heer Kok sluit zich aan bii de Avoor- den \"an de heeren Nannis en v. d. Sluijs. De bevolking heeft de vluchtelingen met liefde opgenomen, maar er zijn er thans, die twijfelen aan de verplichting daartoe en dat geeft voor de evacuatiecommissie onaan genaamheden. Eenige drang van bovenaf acht spr. Avel noodig. Als tweede punt bepleit de heer Kok melkvoeding op de lagere school, hij vreest dat allereerst de kinderen onder de vet- en boterdistributie zullen lijden en wil op zoo'n manier liet te kort aanvullen. Voorzitter vindt het plan sympathiek, maar practische uitvoering bezwaarlijk. De gemeentefinan tien laten het niet toe, men kan het van hoogerhand niet goedkeuren, enz. Kinderen van veehouders zullen geen extra melk noodig hebben, anderzijds is het sneu deze voorbij te gaan. Spr. stelt den heer Kok voor, hem de zaak eens te laten bestu- deeren. Zoover gaan als de heer Kok. die reeds nude oudercommissies om advies wil vragen, wcnscht hij niet. Dc heer Kok gaat hiermede accoord. De heer Veltman begrijpt niet, dat er te Oudesluis zoo weinig organisatie is voor de evacuatie, als 't toch verplicht is. Op een land staat een boetje, waar een gezin huist, hebben B. en W. wel voldoende aandacht; het gaat hier en daar niet goed! De evacua- tiecomniissie te Oudesluis lijkt Avel uitge schakeld. Voorzitter^ merkt op, dat eigenlijk niet meer dan 25 dor bevolking zou worden opgenomen, Oudesluis was al ver boven de tax, daarom hield daar de A'erplichting op. Weth. Nannis zegt, al Aveken bezig te zijn gcAveest met onderbrengen en had geen cri- tiek in openbare vergadering verwacht. Spr. heeft meer gedaan dan zijn plicht was! Wat het boctje betreft is juist, maatregelen hieromtrent zijn Avel noodig. De heer Veltman heeft geen critiek op de commissie bedoeld, wil slechts de toestand weergeven! Een vromv met 2 kinderen heeft den heelen dag van 't kastje naar den muur geloopen! Weth. v. d. Sluijs betoogt, evenals de heer Nannis, dat alle omstandigheden onder oogen Avorden gezien. De heer Doedens meent, dat den heer Eiser veel lof toekomt, die brengt vaak één- nacht-menschen onder, maar ondervindt moeilijkheden van een gedeelte der inwo- ners. Dwang zal wel eens noodig zijn, om samen de lasten te dragen. Voorzitter meent, dat de heer Eiser een te goed hartheeft, hij kan zelf wel straffer optreden. Wethouder Nannis zégt, dat de vluchte lingen wel eens wat veel eischen, het eerst waar velen naar vragen is een vrije keuken en vijf slaapkamers. Dat gaat vaak niet. Voorzitter constateert, dat men van beide zijden nu eenmaal nemen en geven moet en sluit de vergadering. Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander heLpeq hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Raad Oude Niedorp De heer v. Zoonen en de voorzitter kunnen het dezen keer niet vinden samen. Kermisbals, luchtbescher mingsgebouwen en hooistekers ge ven rijkelijk stof tot praten. De heer van Zoonen wil een enkel bloemetje buiten zetten, de burge meester wacht beter weer af.. Voortaan Amersfoortsche tijd in 't raadhuis. De heer van Zoonen speelt op slot een mooie pandoer, de bugemeester overtroeft met een solo. De punten geteld, match 001 EEN „OUDERWETSCHE" PRAATVERGADERING! Onder leiding van burgemeester Bosma vergaderde gisteravond de Raad. Alle leden zijn aamvezig. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen stukken van beteekenis zijn er niet. REKENINGEN. Aangeboden worden de rekening gemeen te 1939 en Burgerlijk Armbestuur over 1939. Het nadeelig slot bedraagt van de gewone rekening der gemeente f 9766.81. Van het BJL bedraagt het batig slot f 156.69V2» UITBREIDINGSPLAN. B. en W. stellen voor het raadsbesluit van 26 Februari tot het aangaan van een geldleening voor het maken van een uit breidingsplan in te trekken. Het geraamde bedrag bedroeg f 1000—, Ged.. Staten willen dit bedrag over een aan tal jaren verdeelen en verantwoorden op den kapitaaldienst. Zoodra de kosten A^an het plan vast staan, kan dan de leening worden gesloten. Aldus besloten. GEEN KERMIS. B. en W. stellen voor, dit jaar geen ker mis ie houden, met het oog op de bijzonde re omstandigheden. De heer Van Zoonen meent begrepen te hebben, dat over de kermis te ZijdeAvind ge sproken wordt van Maandag, Dinsdag, Woensdag. Besloten is indertijd ook des Zon dags kermis te houden. Wat het voorstel zelf betreft, begrijpt spr., dat er bezAvaren zijn, maar het is frappeerend dat in andere ge meenten Avèl bah-ergunningen gegeA'en wor den en hier niet. Zijn andere burgemeesters minder van den ernst doordrongen, of pas sen zij zich beter aan? Het standpunt om heelemaal geen feesten te vieren, acht spr. niet houdbaar, de jongelui zoeken dan hun vermaak elders, er wordt alleen mee hereikt, dat de plaatselijke caféhouders schade heb ben. Laat mén weer eens gaan dansen, niet in de duisternis, maar overdag is gelegen heid genoeg. Voorzitter zegt dat de heer Van Zoonen danspartijen vastschakelt aan de kermis. Over de kermis beslist de Raad, over de dans partijen de burgemeester. Het gaat nu niet over dansen, maar over de kermis, al komt daar dansen bij. De heer Van Zoonen weet wel dat de bur gemeester over 't dansen beslist, maar de gelegenheid was schoon om de zienswijze van een deel der bevolking te vertolken. De heer Tromp verzoekt den burgemeester in ieder geval de hand te lichten met Voorzitter: Mijnheer De heer Tromp: Kom, geef u de menschen weer eens wat gelegenheid Voorzitter: Dat is buiten de orde! Dat staat los van de kermis. Ik praat niet over dansen, daar spreek ik me niet over uit. De heer Tromp: Namens de menschen vraag ik Voorzitter: :(boos): 't Is buiten de agenda, wat andere gemeenten doen, moeten andere gemeenten weten en daar moeten ze zelf de verantwoordelijkheid dragen. Of ik de café houders terwille zal zijn, kan ik nog niet zeggen, dat zal de tijd leeren. Ik wil u toe zeggen, met hun belangen rekening te hou den. De heer Tromp (half luid): Goed burge meester. De heer Van Zoonen ziet nu eenmaal kermis aan feesten vastgekoppeld, Zoo is 't ook voorgesteld, er wordt van feesten gesproken. Voorzitter: Los van de kermis! De heer Van Zoonen: Dan avou ik gcaag dat dat in het besluit werd opgenomen. Voorzitter: Geen bezwaar. Het voorstel van B. en W., geamendeerd door den heer Van Zoonen, wordt z.h.s. aam genomen. DANKBAAR AANVAARD. B. en W. stellen voor het geschenk, aam geboden door de Amersfoortsche g^ëvacm eerden, te aanvaarden. Na gehouden bespreking is door de Amei* foorters een staande klok ter beschikking gesteld, voor het gemeentehuis. Zij zullen de ze op Zondag 4 Augustus officieel overdra gen, om 3 uur, daarna zal de bevolking he( geschenk kunnen beAvonderen. Het A'oorstej van B. en W. Avordt aangenomen. DE LUCHTBESCHERMING BETER GEHUISVEST. B. en W.- stellen voor een houten gebouw» tje te zetten, ten dienste van de luchtbe» scherming. 's Nachts surveilleeren er enkele personen voor den luchtbeschermingsdienst. Zij vra gen qm een gebouwtje, waar zij bij slecht weer toch de gemeente kunnen overzien. Een architectenkeet leek 't meest doelmatig, het heeft een afmeting van 3x3 m. en kost f160 De heer v. Zoonen vraagt zich af, waar het gebomvtje geplaatst zal worden. Voorzitter geeft hieromtrent eenige, inlich tingen, Avelke wij op grond van aan de pers verstrekte orders niet in ons verslag kunnen opnemen. Er wordt lang en breed geredeneerd over het voor of tegen. Voorzitter zegt tenslotte, dat het rijk de commandopost eischt, waar- op het mcerendeel der raadsleden tot de con clusie komt, dat men dan niet verder hoeft te praten. De heer v. Zoonen blijft de uitgave nutte» loos vinden. Voorzitter (opgewonden): U komt er nog goedkoop af als hier zooals elders de opbouw dienst, wordt gedetacheerd kost het f 2500.—» De heer v. Zoonen. Geld speelt tegenwoor» dig toch geen rol. 't gaat mij niet om 't be drag, maar om de oplossing, ik wil heele maal geen gebouw zetten. Met de stem van den heer v. Zoonen tegen Avordt het voorstel aangenomen. VOOR EEN NUTTIG DOEL. B. en W. stellen A'oor, om de kosten van zaalhuur voor den te houden kookcursus, uitgaande van de stichting van voorlichting ten plattelande, voor rekening der gemeente te nemen. Het aantal deelnemers is groot, reeds 22 dames te Oude Niedorp, er is nog een cur sus te ZijdeAvind en 't Veld ook. Uitgetrok ken is f 50. De heer Tromp meent dat er ook dames uit de buurtgemeenten komen. Veel zijn er niet zegt voorzitter, doch men zal ook trachten die gemeenten te doen bij dragen. Een naaicursus ligt in 't voornemen. Voorzitter raadt den heeren aan eens een kookles bij te wonen, 't Is heel gezellig. BENOEMING HOOISTEKERS. Voorgedragen worden de heeren J. Pep ping. J. Buisman, P. Wijnker en D. van Zoonen. De heer de Heer: Is 't voor 't nahooi? Een stem: Voor 't kuilgras! (Gelach). De heer Tromp vraagt: of 't nog Avel noo dig is. Voorzitter zegt dat er eenmaal een post voor uitgetrokken is, het college heeft des tijds reeds voorgesteld het instituut af te schaffen. Persoonlijk ziet hij het nut er niet van in. De assurantie moest het hooi con troleeren! De heer van Zoonen: De gemeentewet zegt 't andere! Voorzitter: Facultatief, niet imperatief, de wet is er voor alle gemeenten! Weth. Bakker ziet ook geen nut hooiste kers te benoemen, nu nog. Voorzitter zegt dat 't eenmaal moet bij de volgende begrooting zal hij er weer graag een hartelijk woordje over praten. Weth. Kolkman wil eerst eens onderzoe ken of de mannen Avel remd zijn gegaan, anders moet men da centen niet uitbetalen. Voorzitter: De raad moet hierover beslis sen. B. en W. kunnen wel een rapport vra gen. Dit zal geschieden. De voorgedragenen worden met zes stem men benoemd. WIJZIGING BEGROOTING 1940. De wijzigingen zijn van administratieven en anderdeels van weinig ingrijpenden aard. De heer van Zoonen speelt pan doer De heer van Zoonen zou het op prijs stel len, uitgebreider raadsagenda's te ontvan gen. Dit A'oorkomt nuttelooze debatten, zoo als bij de luchtbescherming. Als de zaak, zooals de voorzitter nu vertelt, van boven is opgelegd, zit men natuurlijk in de ruimte te zwammen. Maar de burgemeester heeft solo! Voorzitter: De heer van Zoonen weet, dat ik graag met zijn Avenschen rekening houd, maar nu zijn zijn argumenten, waarop zijn verzoek steunt, te zAvak. Ik heb alleen ge zegd. dat van hoogerhand verplicht wordt een commandopost te houden, de raad was vrij, geld te voteeren of niet. In de bijlagen ga ik niet decreteeren als zaken van hooger hand zijn opgelegd, behandel ik ze wel bui ten den raad. Ik zal met de wensch vftn den heer v. Zoonen evenwel rekening hou den. Maar besluit voorzitter als ik de raad dus dét genoegen doe, moeten de hee ren niet meer, als nu, tegen achten komen aanzetten, als de vergadering tegen half acht is uitgeschreven. De hamer valt voor de laatste maal.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6