Geheim verdrag brengt Arabië in opstand Wijzigingen in Engelsche kabinet op komst? Aanval op de haven van Dover Protesten in Zuid-Afrika Moordaanslag in Den Haag Nog eens: de afscherming van rijwiellampen De groole onbekende IBN SAOED WACHT OP HET GESCHIKTE OOGENBLIK OM JIET ENGELSCHE JUK AF TE SCHUDDEN. 400 millioen Arabieren gereed tot den strijd (Van onzen V.P.B.-correspondemt). JERUZALEM, Juli 1940. Engeland heeft 400 millioen Mo hammedanen tegen zich in het har nas gejaagd ziedaar het resultaat van het geheime verdrag, dat het Britsehe Rijk met de Joden heeft gesloten. De oogen van den geheelen Islam zijn gericht op Ibn Saoed, den koning van Saoedi-Arabië en den Hedzjas. Zoodra deze het lang ver wachte teeken tot den opstand geeft, zullen alle Mohammedanen zich tegen Engeland lceeren. De geheele Arabische wereld is in heftige beroering gebracht door het bekend wor den van het geheime verdrag, dat de. En- gëlsche regeering heeft gesloten met de Jo den en waarbij hun Palestina en 'Transjor- daniö als half-souvereine staat wordt toege zegd.. Dit geheime verdrag is een slag in het aangezicht van de geheele Arabisch-Mo- hamniedaanschc gemeenschap in het Nabije Dosten en heeft de latente spanning, die ginds jaren in deze kringen heerscht, aan merkelijk doen toenemen. Alhier ontvangen berichten uit betrouw bare bron bevestigen, dat er een nieuw op roer op handen is. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat de Engelschen met dit ver drag een enorme politieke fout hebben 'begaan. Thans is het allen volken van Ara- bischen bloode van de Middellandsche Zee tot aan de Perzische Golf en de Roode Zee duidelijk, dat voor hen alleen heil te wach ten is van een volledige overwinning der spilmogend heden, die hun de lang begeer de vrijheid zal brengen. Een zege van Groot-Brittannië daarentegen zou alleen den tegenwoordigen toestand bestendigen en leiden tot de eeuwige heerschappij van den gehaten Joodschen vijand in Palestina. IBN SAOED WACHT EN WAAKT. De grijze rector van de Universiteit Achar, Moestapha el Maraghi, een van de groote geestelijke leiders van den Islam, heeft thans wt naam •Van~400 millioen Moham medanen een vlammend protest laten hoo- ren tegen de Engelsch-Joodsche overeen komst inzake Palestina. Dit protest van den grijzen rector der beroemde Mohamme- daansche Universiteit te Kairo is in wijden kring opgevat als een voorteeken van be langrijke gebeurtenissen, die de wereld te wachten staan. De uiterlijke rust, die op het oogenblik nog in het Nabije Oosten heerscht, is niets meer dan bedrieglijke schijn. Met de grootste aandacht volgt de geheele Arabische wereld het verloop van den strijd der Titanen in Europa. Het ter rorisme, dat de Engelschen tegenwoordig met behulp van hun Nieuw-Zeelandsche, Australische en Indische troepen uitoefenen in Egypte, Palestina en Transjordanië, hun strenge censuur op alle berichten en de rustelooze Britsehe propaganda al deze maatregelen kunnen niet verhinderen, dat de Duitsche radio-omroep in het Arabisch overal, in Kairo. in Jeruzalem. Damascus, Palestina, in de steden van Irak, Trans jordanië en tot in de verste Arabische ge bieden opmerkzaam wordt beluisterd en de opgevangen berichten van mond tot mond gaan. De Engelschen hebben in het Na bije Oosten een groofen en mach tigen vijand, dien zij nog niet heb ben kunnen verslaan of tot hun bondgenoot hebben kunnen maken en die in de toekomst een niet te onderschatten gevaar voor hen op levert: den koning van Saoedi-Ara bië en den Hedzjas. Ibn Saoed, de heerscher over de heilige plaatsen van den Islam, is de man, op wien de oogen der geheele Arabische we reld zijn gericht. Met gespannen aandacht slaat hij het verloop van den oorlog in Europa en de ontwik keling van den internationalen toe stand gade. Hij wacht klaarblijkelijk slechts op het geschikte oogenblik, om handelend op te treden. Ibn Saoed, zonder eenigen twijfel verre weg de voornaamste en bekwaamste persoonlijkheid onder de Arabische vorsten, is thans in de Arabische wereld de grootste en gevaarlijkste vijand van Groot-Brittannië. OORLOG IN EUROPA OOK VOOR DE ARABISCHE WERELD BESLISSEND Ibn Saoed is de eenige man, die het in de hand heeft, de gansche volksgemeenschap te wapen te roe pen tegen Engeland. Dit weet En geland slechts al te goed. Het heeft in de laatste jaren dan ook niet ont broken aan pogingen om hem voor de zaak van Engeland te winnen. Men heeft getracht, hem in militai ren zin dienstbaar te maken aan Engeland, door hem den voorslag te doen, zijn volk militair te later IBN SAOED. opleiden door Engelsche instruc teurs. Ibn Saoed heeft dit voorstel evenwel van de hand geslagen, zich herinnerend, dat Engeland dezelfde methode heeft toegepast in Egypte en Irak, met het gevolg dat het deze landen na enkele jaren geheel in zijn macht had. In 1937 werd Ibn Saoed het voor Saoedi- Arabië uit strategisqh oogpunt zeer be langrijke Akaba betwist door don Emir van Transjordanië. Deze Emir put, zooals be kend, sinds jaar en dag uit de Engelsche schatkist; het was dan ook duidelijk, dat hij door Engeland tot dezen stap was aan gezet. De betrekkingen tusschen Ibn Saoed en Engeland waren dan eok zeer gespan nen. Dank zij de tussclienkomst van invloed rijke Arabische kringen, die Ibn Saoed er op wezen, dat het oogenblik voor den be vrijdingsoorlog nog niet was aangebroken, werd een openlijke breuk op dat oogenblik nog voorkomen. Ibn Saoed trok zijn troe pen terug; doch dezen slag, door Engeland aan zijn prestige toegebracht, heeft hij Groot- Brittannië nooit vergeven. De Arabische wereld is zich er van be wust, dat den oorlog in Europa ook be slissend zal zijn voor liet lot van de Ara bische volken. Ibn Saoed staat èr voor be kend, dat hij snelle besluiten weet te ne men. Hij wacht zij tijd af, of hij voorne mens. is, te trachten één enkel groot Ara bisch rijfy te scheppen, ondanks de talrijke verschillen die tusschen de afzonderlijke stammen bestaan, is nog een open vraag. Op dit oogenblik echter, gaan al de gedach ten der Arabische volken uit naar het ééne, groote doel: het afschudden van het ge hate Engelsche juk en het herwinnen van de nationale vrijheid. De Londensche correspondenten van de Zweedsche bladen maken allen melding van komende wijzigingen in het Engelsche ka binet. Svenska Dagbladet wijst in dit verband op de krachtige positie welke de minister van arbeid, Bevin, die tot de Labourpartij behoort, inneemt Bevin geeft in toenemen de mate zijn kenmerk aan de regeerings- politiek van de labourpartij. Hij schrikt er ook niet voor terug, op Attlee, wegens ge brek aan energie, critiek uit te oefenen. In een rede voor een kleinen kring in de City heeft Bevin verklaard, dat naar zijn meening een enkele fabrieksarbeider meer waard is als alle bankiers van de City, een uiting die onder zijn toehoorders de groot ste ontsteltenis teweeg heeft gebracht. Afgezien van Churchill, zoo vervolgt ge noemd blad, is er op het oogenblik geen lid der regeering uit de „nationale coalitie", die werkelijk stevig in het zadel zit. Kings- ley Wood maakt een zeer slecht figuur met zijn begrooting en zijn dagen als mi nister van financiën zouden geteld zijn. Het optreden van Duff Cooper als minister van voorlichting heeft zulk een storm van cri tiek en gelach uitgelokt, dat hij op het punt staat van het tooneel te verdwijnen. Ook Eden kan als minister van oorlog geen geestdrift verwekken. Tenslotte wijst Svens ka Dagbladet op een scherpe cri'iek tegen den minister van buitenlands!ue zaken, Lord Halifax, en schrijft, dat ook zijn laat ste radiorede critiek heeft verwekt, omdat hij op met het standpunt schijnt te staan, dat de beste bevrediging tegen de „dicta tors" het gebed is. Ook de correspondent van Stockholms Tid- ningen wijst op de critiek, welke op Lord Halifax wordt uitgeoefend. Zijn laatste rede wordt die van een bisschop, maar niet van een diplomaat genoemd. in Amerika tegen misdadigers gebruikte dwangmethoden van de „third degree" ver geleken kunnen worden. Te Schwizer-Re- neke verklaarde Strijdom, dat er in Zuid- Afrika een vijfde colonne bestaat, die thans, evenals in den tweeden vrijheidsoorlog, Zuid-Afrika aan Engeland wil verkoopen. Tot deze colonne behoort Smuts, die tnans zonder bezwaar bereid is honderden vrou wen en kinderen, wier kostwinners het af leggen van den eed op Afrika weigerden, in honger en ellende te laten omkomen. Duitsch legerbericht Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Duitsche eenheden van Stuka's hebben een aanval op de haven van Dover onderno men. Vier aldaar liggende schepen met een gezamenlijke inhoud vau 32.000 bruto regis tert on werden zoo zwaar getroffen, dat met* hun verlies gerekend moet worden. Bij deze aanvallen ontstonden hevige lucht gevechten met vijandelijke eenheden jagers, in welker verloop twaalf Britsehe vliegtui gen van het type Spitfire en clrie van het type Hurricane alsmede drie eigen toestel len werden neergeschoten. Tijdens de bewapende verkenningsvluch ten in het Kanaal en aan de oostkust van Engeland gelukte het verder een kruiser van ongeveer 10.000 t. en 'n koopvaardijschip van 1.000 bruto registerton tot zinken te bren gen en een ander koopvaardijschip zwaar te beschadigen. Britsehe vliegtuigen vlogen in den nacht m 29 op 30 Juli Noord- en West-Duitsch- land binnen. Mei hun bommen troffen zij uitsluitend niet-militaire doelen. Zoo werden te üusseldorf vijf huizen zwaar beschadigd. Ontstane branden in de daken konden door de luchtbescherming snel gebluscht worden, Bij Offenbach a.d. Main werden twee woon huizen zwaar en twee andere licht bescha digd. Ifaltaansch legerbericht Convooi in de Middelandsche Zee gebombardeerd Legerbericht no. 51, uitgegeven door het Jtaliaansche hoofdkwartier, luidt als volgt: Gisteren hebben den geheelen dag talrijke formaties vliegtuigen vele malen oen vijan delijk convooi gebombardeerd, dat in het oosten der Middellandsche zee voer, geës corteerd door oorlogsschepen, o.m. een viieg- tuigmoederschip. Verscheidene eenheden werden ernstig getroffen, een schip vloog in brand. Tijdens een luchtgevecht, tusschen bombardementsvliegtuigen en vijandelijke jachttoestellen, die van hét vliegtuigmoe derschip waren opgestegen, werd een vij andelijke jager neergeschoten. Een van on ze vliegtuigen keerden niet terug. In Oost-Afrika is onze bezetting van Kur- muk uitgebreid en is een volledige vijande lijke ravitailleeringscolonne, met levensmid delen, wapens en munitie, buit gemaakt, de haven van Aden werd doeltreffend gebom bardeerd en een schip kreeg een voltreffer. De verontwaardiging der nationale Zuid- Afrikanen over de oorlogspolitiek van de Engelsehgczinde regeering Smuts, komt steeds weer in talrijke betoogingen tot uit drukking. Te Nijlstroom heeft de vergadering van 3.000 Zuid-Afrikanen scherp geprotesteerd tegen de mishandeling van Duitsche gein- terneerden door de politie-organen van Smuts. In dezelfde vergadering verklaarde de nationale afgevaardigde Strijdom, dat Smuts een aanbidder van het Britsch-Jood- sche imperialisme is on dat hij Zuid-Afrika in den oorlog gesleept heeft. Wat zal de heer Smuts, zoo vroeg Strijdom, op het vre desaanbod van den Fuehrer antwoorden? De Zuid-Afrikanen, zoo riep Strijdom uit, willen in ieder geval den vrede. Wanneer Smuts thans geen vrede sluit, verklaarde do spreker Schoemann te Newlands, dan zal hij ervoor verantwoordelijk gesteld worden zijn land voor een verrot empire verraden te hebben. Het Britsehe rijk noemde Schoe mann een „zinkend schip" en van Smuts zeidc hij, dat deze niet eens de intelligentie der ratten heeft, dié zinkende schepen ge woonlijk nog tijdig verlaten. Tc Ottosdal verklaarde Strijdom, dat de maatregelen van geweld waarmede Smuts de Zuid-Afrikanen dwingt tot het afleggen van den nieuwen eed op Afrika, met de Fransche goochelkunstjes Met diepe scepsis, gemengd met een wei- gemotiveerd wantrouwen, volgt men in Italiaansche politieke kringen de tegen woordige wijzigingen in het politieke re gime van Frankrijk. Nogmaals, aldus de Giornale d'Italia, gebeurt het, dat Frank rijk een innerlijke verandering voor oogen wil oproepen, en zijn wil naar vernieuwing en zuivering. Het gaat echter veeleer om manoeuvres, waarmede men de bewezen schuld van het leidende Fransche regime wil verbloemen. Aan den anderen kant naar niet te breken met het verleden en alles te vermijden, wat zou kunnen worden tot een werkelijke ommekeer der belangen en privileges van het verleden. Dag na dag komt een feit aan het licht, dat een tegen spraak geeft van de revolutie der gedach ten en instellingen. In werkelijkheid gaat het om goochelaarkunstjes, waarmede men het hoofd wil bieden aan de crisis van den wapenstilstand en den eventueelen latercn vrede. Alsof nog een bevestiging noodig was van dit voornemen om terug te keeren naar het van ouds bekende, is kortelings weer de naam Marianne op het program versche nen, welke naam reeds de typische uitdruk king van de volksfrontregeering van Blum, benevens van de corruptie van het Frank rijk van gisteren was. Inderdaad kan Frankrijk, wanneer het op den weg van gisteren wil terugkeeren, niets beters doen dan zich beroepen op de „onsterfelijke be ginselen van 1789". Ieren in Engeland vreemdelingen VERONTWAARIGING IN IERLAND. De nieuwe bepaling, dat Ierland in Enge land als vreemdelingen beschouwd worden en den havenautoriteiten bij de aankomst bevredigende inlichtingen over het doel van hun bezoek moeten geven, heeft, naar uit Dublin gemeld wordt, in Ierland levendige verontwaardiging gewekt. Men wijst erop, dat de Engelsche politie de bepalingen zoo bureaucratisch handhaaft, dat practisch geen Ier meer den Engelschen bodem kan bereiken. Eenige Iersche zakenlieden, die wegens levering van melk aan Engeland in Londen onderhandelingen zouden voeren, werden te Liverpool door de havenpolitie niet aan land gelaten en moesten ondanks hun protest en ondanks het feit, dat zij het belang van hun reis voor de voeding van Engeland wezen, met hetzelfde schip de terugreis aanvaarden. Sabotage op Fransche oorlogsbodems De Britsehe admiraliteit heeft met groote moeilijkheden te kampen hij het in dients stellen van de in Engelsche havens in be slag genomen Fransche oorlogsschepen. Toen onlangs een Fransche torpedojager uit Blackpool vertrok, moest hij na twee uren op sleeptouw teruggehaald worden, daar er een storing in de machines gecon stateerd was. Op de werf werd geconsta teerd, dat er zand in de turbines geworpen was. In Britsehe marinekringen neemt men aan, dat het hier een daad van sabotage der aanhangers van Pétain onder de vroe gere bemanning van het schip betreft. Ook werd averij geconstateerd op een lichten Franschen kruiser en een torpedojager, waarbij onbekenden belangrijke machine- deelen verwijderd hadden. Daar het niet mogelijk is de deelen terstond te vervangen, moeten zij nieuw gemaakt worden, waar door het geruimen tijd zal duren alvorens deze schepeh weer gebruikt kunnen wor den. Op grond van deze gebeurtenissen Is de nog op Fransche schepen aanwezige be manning van Fransche nationaliteit aan een zeer strenge controle onderworpen. Veertien leden der Fransche marine, waar onder verscheidene ingenieurs, zijn naar een concentratiekamp gebracht De dood van den Volkenbond Met betrekking tot het vertrek van den secretaris-generaal van den Volkenbond, Avénol, uit Genève, schrijft het Italiaansche blad, de „Corriere della Sera", dat dit den dood van den Volkenbond beteekenit, en dat deze gebeurtenis geen enkele beteekenls kan hebben voor den toestand in Europa, waarna het blad vervolgt: Het betreft hier iets dat erger is dan de dood. De Volkenbond is verdwenen in het niet, waaruit hij nooit meer te voorschijn zal komen. Stellig zal de nieuwe wereld, die uit dezen oorlog geboren wordt, nooit iets oprichten gelijk aan den Volkenbond. De nieuwe wereld zal zich verheffen op het plan der positieve kwantiteiten, waarop het werk van de twee revoluties zich inspireert Verzameliog van afval in Turkije De Turksche regeering heeft de Sumer- bank opdracht gegeven de inzameling van afval, in de eerste plaats papier, en verder' metalen, flesschen, lompen en beenderen te organiseeren. De afval van Istanbocl die tot dusverre in zee werd geworpen, zal nu eerst afgezocht worden naar genoemde stoffen. De Engelsche binnenscheepvaart Volgens berichten uit Londen heeft het Britsehe ministerie van verdediging gelast, dat onverwijld alle vaartuigen van de bin nenscheepvaart voortdurend bewaakt of on bruikbaar gemaakt moeten worden. Men hoopt op deze wijze te verhinderen, dat zij in handen vallen van invallers. De veror dening heeft betrekking op motor-, zeil-, roeibooten en kano's. In den vorigen nacht, om ongeveer half 3, heeft zich in een woning aan de Grocne- steinstraat te den Haag, een drama afge speeld, waarvan een 34-jarige vrouw het slachtoffer is geworden. Ten huize van de familie B., bestaande uit. man, vrouw en een kind van 2Vfc jaar, vertoefde sedert eenige weken een jong- mensch van ongeveer 17 jaar. Deze be- wèerde een Duitsche vluchteling te zijn, geen onderdak te hebben en honger te lij den. Hierdoor wist hij medelijden op te wek ken bij dit joodsche gezin, dat hem onder dak en verpieging aanbood Het jongmensch beweerde naar werk te zoeken, doch dit lukte niet erg, en hoewel hij daartoe meer malen werd aangespoord, scheen hij hier voor niet veel moeite te doen. In den afgeloopen nacht was de bewoner niet thuis, met het gevolg, dat de zoo goed gunstig opgenomen logé een moordaanslag heeft gepleegd op zijn gastvrouw, de 34-ja- rigé M. B.H. Hij heeft ze met een zakmes eenige slagen op het hoofd toegebracht, ten gevolge waarvan zij het bewustzijn verloor. Na eenigen tijd herkreeg zij het bewustzijn weer en zag kans de deur te bereiken. Zij strompelde naar de overzijde van de straat, waar zij door tegen de ruiten te tikken de aandacht wist te trekken van haar over buren. Hierna is zij weer in elkaar gezakt, waarna de buren haar vonden. Deze waar schuwde onmiddellijk de politie en den ge neeskundigen dienst, waarna het slacht offer werd overgebracht naar het gemeen telijk ziekenhuis aan de Zuidwal, waar bleek, dat haar toestand ernstig was. Zij kon echter nog mcdedeelen, dat de logeer gast, de dader was van den aanslag. In verband hiermede verzoekt de' Com missaris van politie van den justitieelen dienst opsporing en aanhouding van be doelden jongenman, die na het plegen van zijn daad gevlucht is Zijn naam is Albert Salomon, geboren 13 Februari 1923 te Golkelath in Duitschland. Oorspronkelijk was hij landarbeider van beroep, doch la ter werd hij meubelmaker. Het is bekend, dat het zijn gewoonte is bij menschen me delijden op te wekken door zich als Duitsch vluchteling voor te doen. teneinde op deze vv'ijze onderdak te verkrijgen. Zijn signalement is als volgt: tenger pos tuur, bleek gelaat met een eenigszins roode neus, lengte ongeveer 1 meter 75, tamelijk uitstaande ooren, smalle lippen, zeer kort geknipt donker haar, dat den indruk maakt kort geleden te zijn gemillimeterd, Joodsch uiterlijk, spreekt Holiandsch met een Duitsch accent. Hij is gekleed in een donkergrijs gestreept costuum, lage - donkerbruine schoenen met vlekken en vermoedelijk geen overhemd., De Rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen deelt mede, dat er de laatste dagen tal van verwarring gevende berichten in de pers zijn verschenen betreffende de maatregelen voor de afscherming van rijwiellampen. Alle be richten, die niet overeenstemmen met het onderstaande, zijn onjuist. De officieele voorschriften luiden inge volge paragraaf 10 van de Duitsche veror dening no. 34 van 4 Juli 1940: 1. De voorlampan van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 3 tot 5 cm lengte en 1 cm hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 2. De achterlichten moeten naar boven afgeschermd, blijven branden. Hierop heeft de bcfchlhaber der ordnungspolizei bij brief van 8 Juli de navolgende toelichting ge geven: a. Aanbevolen wordt de kleinste afme ting voor de horizontale opening in de af- schermingskap aan te houden, d.w.z. de spleet mag niet grooter zijn dan 3 cm lang en 1 cm hoog. b. Uitsluitend voor hen, die materialen of voorwerpen ten behoeve van de luchtbe scherming en dus ook voor de afscherming van rijwiellampen in den handel bren gen, geldt, dat zij hun producten te voren ter goedkeuring moeten aanbieden aan de Rijksinspectie luchtbescherming, Heeren gracht 23, Den Haag. Door deze publicatie zijn alle voorgaande publicaties met betrekking tot de afscher ming van rijwiellampen vervallen. Administratief zoekgeraakte ver oordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft gister morgen een adminisratief niet bekenden man veroordeeld tot één jaar gevangenis straf. De verdachte was volgens zijn zeg gen op 1 Juli 1914 te Enschedé geboren, doch stond niet in den burgerlijken stand vermeld. Hij was werkloos en daar hij ad ministratief gesproken niet leefde, kon hij geen steun krijgen. Om zich nu in zijn on derhoud te voorzien had hij kleine ver duisteringen en diefstallen gepleegd. De Officier van Justitie had drie maan den gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis gerequireerd. Inmiddels is deze man echter nog niet, ad ministratief tot. leven gekomen, zoodat, ten zij hij werk vindt, ook na zijn ontslag uit de strafgevangenis de moeilijkheden met den steun zullen voortduren* Ongeluk bij de luchtbeschermingsdienst In den vorigen nacht om ongeveer 12 uur is den 23-jarigen J. N. uit de Dr. Kuiperstr. straathoofd bij den luchtbeschermingsdienst een ernstig ongeluk overkomen. Hij was in de Prinses Mariestraat een perceel binnen gegaan en via een dakraam in de goot ge klommen, teneinde een overtreding van het lichtuitstralingsverbod te kunnen constatee- ren. In de goot pakte hij zi^f-vast aan een af voerpijp. Deze brak af, ter^evolge waarvan N. uit de goot viel en van een hoogte van negen meter op de betonnen vloer van een binnenhuisje terechtkwam, Zijn toestand is ernstig. Mr. Rost van Tonningen en de S.D.A.P. Naar aanleiding van een bericht van het A.N.P. betreffende een melding van het Ne- derlandsche perskantoor, houdende, dat de leider van de weerafdeeling te Dusseldorf, Koehler, op een groote vergadering te Ham burg, belegd door den nationaal-socialisti- schen bond van Nederlanders in Duitschland zou hebben verklaard, dat mr. Rost van Ton ningen weldra de overgroote meerderheid; der sociaal-democraten tot het nationaal so cialisme zou bekeeren, deelt de heer Rost van Tonningen ons mede, dat zijn opdracht zich in overeenstemming met zijn radiorede beperkt tot het behoud der socialistischs waarde in de voormalige S.D.A.P. Engelsche bommen op ons laad Ook in deri vorigen nacht hebben En0. sche vliegers bommen over ons land uit gestrooid. De schade aan burgereigendom men is echter zeer gering, daar de bommen allen zijn, neergekomen op open vlakten. Slechts eenige koeien, kalveren en venster ruiten zijn het slachtoffer geworden. Aanzienlijke uitbreiding van den opbouwdienst Op 1 Augustus zullen in totaal rond 12.400 korporaals en soldaten en rond 2400 onder officieren, die thans met groot verlof zijn, doch van wie door de burgemeesters is ver klaard, dat zij geen toongevende arbeid ver richten, in den opbouwdienst worden opge nomen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8