VOOR Mode en mC DE VROUW de-uitwassen Aanvragen en goedkeuring van nieuwe bouwwerken Oe militaire dienstplicht in Amerika Helpt den Landbouw Wanneer de jacht geopend is Geen direct licht bij automaten De plaatsvervanger De se c re la. r i s-genera a 1waarnemend hoofd van hel departement van Landbouw en Vissclierij beeft bepaald, dal. in liel geheele land de jacht op onderstaande wildsoorten' zal zijn geopend gedurende het tijdvak, achter de namen der wildsoorten vermeld. Fazanten (hanen en hennen), houtsnip pen. korhancn. korhennen en hazen van 1 Oriober 1910 lot en met 31 December 1910; Patrijzen van 1 September 19-10 lol en niet 31 December 1910. Ganzen, alle soorten eenden (behalve bergeenden en eidcreenden), watersnippen en meerkoeten van 14 Augustus 1940 tot en met 31 December 1910. Goudpluvieren van 1 September 1940 lot •n met. 31 December 1940. DE MOORDAANSLAG IN DEN HAAG Hoe de dader werd aangehouden. Over de aanhouding van de zeventien jarigen A. S., verdacht van den moordaan slag op de 34-jarige vrouw M. B. geb. H. in de Groenesteinstraat te 's-Gravenhagc, ver nemen wij nader. dat. de jongeman na zijn daad in Utrecht is aangeiand. Waarschijn lijk is hij meegereden met een of .meer auto's. Hier is hij zwervende geble\en tot hij 's avonds bij een boekwinkeltje in het centrum van de stad binnenliep. Aan do vrouw des huizes, die hem vroeg wat hij verlangde, verzocht, hij brood en water, om dat hij honger had. Zij verschafte het hem en terwijlhij den soberen maaltijd naar binnen werkte, bracht hij het gesprek op onderdak voor den nacht. Dit gesprek was nogal verward. Hij ver telde gevlucht te zijn uit het opvoedings gesticht te Amersfoort en korten lijd "latei- deed hij voorkomen, alsof hij uit het. krank zinnigengesticht te, Apeldoorn was ontsnapt. Dit verhaal en dc verdere niet gunstige in druk van den jongeman deden de vrouw argwaan krijgen en zij ging om raad naar haar man. Deze had juist de krant gele zen met het bericht vaji den moordaanslag en hij zag al gauw, dat de binnengeloopcn jongeman geheel en al met. aan het ver strekte signalement beantwoordde. Het was ïiu zaak de politie te waarschu wen. De vrouw adviseerde haar man met den verdachte te gaan loopen, tot zij een politieagent, zouden ontmoeten. Onder hot motto ..ik zal je ergens onderdak verschaf fen" kreeg de boekhandelaar den jongeman mee en zoo trok men om ruim half twaalf door de pikdonkere straten van Utrecht J-let viel niet mee. in dc duisternis een agent, te ontmoeten, doch op den Calharijne- singel hel. tweetal had toen al vrij ge- ruimen tijd geloopen en de jongen was steeds maar aan de praat gehouden ont- waardde de boekhandelaar eindelijk .een dienaar van de openbare orde. Hij deed het voorkomen, alsof hij een inlichting moest vragen, doch in werkelijkheid zei hij met enkele woorden, wie de jongeman op en kele passen afstand was. Deze werd onmid dellijk ingerekend en naar het bureau ge bracht. Hier legde hij een volledige' beken tenis af. Mij maakt een achterlijke indruk. Na zijn veriioor is hij naar Den Haag over gebracht. De regeeringscommissaris voor den we deropbouw maakt onder verwijzing naar t besluit, betreffende den wederopbouw be kend. dat de aanvragen voor hel voort zetten van bouwwerken zijn behandeld. Aanvragen om goedkeuring van nieuwe bouwwerken kunnen vanaf Maandag 5 Aug. a.s. worden ingediend, en wel: 1. door particulieren: door tusschenkomsl van de bel rokken gemeenlebest uren (dien sten van bouw. en woningtoezicht)', 2. door waterschappen: door tusschen komsl van Ged. Stalen in de betrokken provincie; 3. door andere overheidsdiensten, alsmede door spoor- en tramwegen, mijnbouwmaat- schappijen en kanaalmaatschappijen: rechtstreeks aan het regeeringscommissart- aat voor den wederopbouw, afd. goedkeu rhig van werken, Carel van By randt laan 30, 's Gravenhage. I-Iiertöe dient gebruik te worden gemaakt van een formulier, dat door den regeerings commissaris is vastgesteld. Slechts op dit formulier gestelde aanvragen kunnen in behandeling worden genomen; alle overige aanvragen worden onherroepelijk terzijde gelegd. Aangespoelde Fransche soldaat (er aarde besteld Gistermiddag is op de algemeene begraaf plaats te Den Burg op Texel het stoffelijk overschot san een Franechén soldaat Ier aarde besteld, dal op het strand was aange spoeld. Tegelijk werd ook het stoffelijk overschot van een Brifsch vlieger begraven, die eer gisteren bij een luchtgevecht boven Texel werd gedood. Bij dit luchtgevecht werd een Britsch vliegtuig gedwongen een noodlan ding ie maken. De piloot bleef ongedeerd. V%ji de beide andere inzittenden kwam een om het leven en werd de ander ernstig ge wond. Hij is naar een ziekenhuis overge bracht. Dc kist van den Bri.tschen vlieger was bedekt met den Britschon oorlogsvlag. Beni ge Duitsche soldaten legden een krans op het graf. De predikant las aan hel eraf de 103de Psalm en bad het Onze Vader. WEDER TELEFOONVERKEER MET DUITSCHLAND Na opheffing van ecnigc techni sche moeilijkheden zal het voortaan opnieuw mogelijk zijn telefoonge sprekken met Duitschland te voeren, evenwel onder dezelfde voorwaar den en beperkingen, welke voor 10 Mei golden. Weder postpaketten naar Duitschland De verzending van gewone postpakketten van Nederland naar Duitschland en in om gekeerde richting is mcl ingang van 1 Au gustus weer mogelijk. Aangeicokcnde. ver reken-, expres- en dringende pakketten zijn nog niet toegelaten. Voor de verzending van pakketten uit Ne derland gelden nog dc oude uil voorbepalin gen en verboden en ook dc Duitsche invoer beperkingen. Alvorens een pakket Ie verzen- dim, informcere men ten postkantore, of de inhoud vóór uitvoer uit Nederland resp. in voer in Duitschland is toegelaten. OOK CAFé-TERRASSEN EN -TUINEN MOGEN NIET VERLICHT ZIJN. Op zachte zomeravonden, zooals we die thans hebben, zoo schrijft men ons uit Den Haag, 'is liet zitten op een uiterst spaar zaam verlicht caféterras voor velen een bron van genoegelijkhcid. Het avondlijke stads beeld vertoont tenminste al» oases in een woestijn van duisternis van dip blauwachtig- schemcrigc plekken, waar glaswerk glin stert on het gegons van stemmen klinkt. Dan zijn er ook nog andere"oases van ge zelligheid: de portieken met automaten, lichtpunten in het leven van.de slraatslij- Icnde opgeschoten jeugd. Maar de oorlog is een hardvochtig be drijf en zal ook deze lichtpuntjes uitdoovcn. Die lichtpuntjes immers vormen een gevaar voor de bevolking, daar zij zoekende bom menwerpers den weg wijzen. Een verduiste ring is nu eenmaal een verduistering als er in Ijet geheel geen lichtpuntjes zijn.' Immers, met betrekking tot de verorde ning van den rijkscommissaris voor liet be zette Ncderlandsclie gebied betreffende ver- duisteringsmaatregelen. heeft dc secretaris generaal. waarnemend hoofd van het de partement van binnenlandsche zaken een brief gezonden aan de burgemeesters der onderscheiden gemeenten. Op dc 'moest nauwgezette wijze zoo lezen wij in dit schrijven, moet de bepaling van deze ver ordening. dal alle gebouwen en woningen zoo verduisterd moeten worden, dal er geen licht naar buiten dringt, in acht worden ge nomen. Dit geldt ook voor cafc's met terrassen en tuinen, alsmede voor automaten. Ook in deze gevallen moet de eisch gesteld worden, dat geen licht' naar buiten, dringt. Een ver lichting van cafc-tcrrassen en -tuinen is. ook al geschiedt deze met afgeschermd licht, niet geoorloofd. Voor de verlichting van automaten kan het gebruik van lichtgevende verf worden toegestaan. Een verlichting van automaten door rcchtstreeksche lichtbronnen van wel ken aard ook, is verboden. ONEERLIIKE OPBOUWER TE AMSTERDAM De politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam heeft een soldaat van den op- bouwdienst gearresteerd onder verdenking, dat hij ten uadeeie van dezen dienst een aantal voorwerpen, waaronder een ijskast, heelt verduisterd. Mij is aan een streng verhoor onderwor pen en heeft gedeeltelijk bekend. ITij pleeg de de diefstallen niet om het ges!olene te verfcoopen, doch voor eigen gebruik. De politie was deze diefstallen op liet spoor gekomen door de aangifte van dief stal van een fototoestel in dc school, waarin de opbouwdienst gelegerd is. Toen een nauwkeurig onderzoek werd in gesteld, ontdekte men ook den diefstal van de ijskast. Inmiddels is de dief van het fototoestel nog niet gevonden. Een mysterieus geval Een bewoner van Amsterdam-Noord kwam gistermorgen lol een zeer onaangename ont dekking. Mij had 's avonds een pantalon, waarin zich een portempnnaie, inhoudende enkele honderden guldens, bevond, in de hal van zijn woning opgehangen, 's Morgens bleek het geld vedwenen te zijn. Eenig spoor van inbraak is niet gevonden, zoodat men niet weet op welke wijze het geld ver dwenen is. Een grondig onderzoek in hel huis zelf heeft wel vastgesteld, dal de man het niet. zonder zich dat later Tc her jnneren. ergens anders heeft geborgen. De politie speurt met ijver naar de oplossing van dit mysterieuze geval. Bommen op Nederland Engeisehe bommenwerpers hebben gister nacht. in tegenstelling met de voorafgaande nachten, slechts weinig aandacht aan ons land besteed. Er zijn in totaal slechts 12 bopimen gevallen, welke alle op akkerland of in het water vielen en slechts weinig materieele schade hebben aangericht. Het 12-tal werd over dc provincies Limburg en Zeeland verdeeld. Persoonlijk letsel is niet veroorzaakt. Lewis wenscht een goed gesalari. eerd vrijwilligersleger. De voorzitter van de vakverccnigingsorga- nisatie C.l.O. (commissie voor industrieele organisatie), Lewis, heeft een toespraak ge richt tot de jaarvergadering van de Ameri- kaausche arbcidersoganisatio in het auto mobiel bedjeij f. llij oefende biltere critiek uit op het plan van Roosevclt tot invoering van den algemeen-en dienstplicht, zeggende, dat de instelling van een slaand leger van 2 millioen man het begin van het einde der Yereenigdc Stalen zou zijn, want een zoo ingrijpende militaire maatregel zal, zelfs wanneer hij ingevoerd zou worden onder den dekmantel der zelfverdediging, vroeg of laai een eerzuchtig president aanleiding geven het defensieve karakter van dc mili taire taak te vergeten en liet reusachtige le ger in het veld Ie brengen voor de verwe zenlijking van imperialistische droomen. Lewis waarschuwde zijn toehoorders er voor zich niet te laten brengen in een borlogs- hystcrie, omdat, de een of andere politicus of staatsman voor Amerika's probleem geen andere oplossing ziet dan den oorlog. I-cvvis stelde in plaats daarvan voor een plan voor een vrij willigen militairen dienst tegen een hoogere soldij dan 21 dollar per maand, welke een Amerikaansclt soldaat op hel, oogenblik ontvangt. Hij verklaarde, dat een betere bezoldiging den stroom van vrij willigers zou opleveren, over welks uitblij ven de militaire autoriteiten lot. dusverre klachten hadden. Invoering van volkskeukens in Engeland Uil Londen wordt gemeld, dat in kringen van Whitehall verluidt, dat de Engeisehe re geering voornemens is den huisvrouwen hel koken te verbieden en in plaats daarvan volkskeukens in te voeren ter besparing van brandmiddelen en voedselvoorraden. De voorbereidingen voor dit plan zouden reeds getroffen voorden. De regecring Iaat op hel oogenblik een onderzoek instellen hij alle Engelsché restauranis of zij als massakcu- ken geschikt zijn. teneinde het hoofd ie bie den aan de verscherpte Duitsche blokkade. Jongens en meisjes! Aan den slag! In Duitschland wordt groote opvooedkun- dige waarde toegekend aan de zgn. Land- hilfc, welke daarin bestaat dat. oudere jon gens en meisjes in den landbouw behulp zaam zijn bij seizoenweFkzaamhedcn, voorna melijk bij het binnenhalen van den oogst. Op grond van de in Duitschland opgedane ervaring, welke heeft uitgewezen dat dc Landhilfe ook voor de voedselvoorziening in oorlogstijd van het hoogste nut is, hebben Duitsche autoriteiten de bevoegde Nederland sche instanties aangespoord in het belang van het Nedeidandsche volk en vati de Ne- derlandsche landbouw tot dc instelling vftn een dergelijke hulp in den landbouw over te gaan. In verband daarmede wordt thans dc volgende oproep tot de Ncderlandsche meis jes en jongens gericht: Oproep lot hulp in den landbouw! Nedoriandsche meisjes en jongens! De Nederlandsche landbouw richt tot jul lie ecu appèl om. in de komende maanden vooral in den oogsttijd te komen helpen. Denk cr steeds aan dat de dienst voor den bodem de belangrijkste arbeid is voor de voedselpositie van het vaderland. Vergeet niet dat het slechts aan den taaien arbeid van je voorvaderen tc danken is, dat het eens moerassige Nederland thans een bloei ende tuin is. De bijzondere tijdsomstandig heden verlangen juist nu een hijzonder in tensieve werkzaamheid in den landbouw, Vaders en moeders! Helpt mede de hulp in den landbouw ten uitvoer te leggen Jongens en meisjes krijgen door deze gezonde bezig heid betere 'lfègrinpen van het werk in den landbouw en zullen deze arbeid meer lecrcn achten en hoogcr ieeren Waardecrcn. De arbeidsbeurzen worden terstond aan gewezen voor hel in ontvangst nemen van aanmeldingen van vrijwillige helpers en helpsters in den landbouw. Zij zullen nadere inlichtingen geven omtrent de loon voorwaar den en dc rechtspositie. Voor het geval niet terstond gelegenheid bestaat werk hij de Ne derlandsche. landbomvhulp te aanvaarden, kunnen desgévyensrht jongens en meisjes voor enkele maanden nlaats vinden hij de Landhilfe in liet nabije Duitschland. 0jv9 ko-ïi weAPuxat: door J. LI MAX. Tante Truida keek een beetje suffig naar buiten. Er viel als gewoonlijk weinig te zien op straat. Een bloemenkoopman duwde zijn kar een auto flitste voorbij, oen boodschanpcn- jongen steigerde op zijn fiets. Hol was eigen lijk een vervelende boel. Daarbij kwam nog. dat er maar heel druppelsgewijs geluid lof haar doordrong. Want met den dag raakte ze meer aan den doovcn kant, al wilde ze het voor niemand welen. Mei je zelf echter speelde je geen komedie. Daarom werd ze er. op den duur niet lustigcr op. Teleurgesteld wendde ze zich van het raam. Met haar haakwerk ging ze maar in een hoekje zitten. Dan voelde een mensch zich nog liet meest tevreden. Ze keek op. Haar zuster. Door, met wie ze samen woonde, sinds die. weduwe was ge worden en haar dochter Christicn hel aar digste nichtje, dat ze in dc familie had. De drang naar uitzonderlijkheid is steeds groot geweest. I. Het zal steeds een open vraag blijven of de menschen, die eeuwen lenig leefden meer behoefte aan luxe hadden dan die van latere tijden. In het jaar 1933 werd in Chicago een wereldtentoonstelling ger houden, waar men op de afdeeling dames- kleeding een japon aantrof, die niet min der dan 25000 dollars kostte en geheel uit massief gouden ringen bestond. In Parijs was voor eenige jaren een japon van gesponnen glas te zien, die voor 50.000 goudfrancs verkocht werd. Hel materiaal Twee Parijsche dames, uit was zacht als zijde, doch kon vanwege zijn breektbaarheid slechts enkele malen gedragen worden, een luxe die vooral de rijke Amerikaansche vrouwen zich nog wel eens konden permiteeren. Tot degenen, die schatten voor haar garderobe uilgaven, behoorde eertijds ook Czarina Elisabeth, de dochter van' Peter de Groote. Zij droeg de meesten harer kleeren slechts één enkele maal en na haar dood bestond haar garderobe uit niet minder dan 30;000 japonnen. Ook de infan te Elisabeth. gemalin van Philips II van Spanje droeg zelden meer dan een- of tweemaal haar japonnen, ofschoon zij een kapitaal aan elk besteedde. Een groote luxe ten opzichte der klee ding werd eertijds in Frankrijk aan den dag gelegd, onder Frangois.I en zijn opvol gers." Niet alleen de vorstinnen droegen haar kleeding slechts een enkele maal, doch ook de vorsten volgden dit voorbeeld het behoorde nu eenmaal tot den goeden loon en deze luxe strekte zich zelfs uit ten opzichte der schoenen, waarvan o.a. de mar kies de Cinque-Mars er niet meer dan 300 paren bezat. Hierbij kwam. dat men hooge eischen stelde aan materiaal en versiering, welk laatste meermalen uit goudborduursel bestond. Een galakleed van den maar schalk de Bassompierre kostte niet min- Dc roode kruisvlieqfnigen ITcl Britsche ministerie van luchtvaart hoeft onlangs medegedeeld dat twee Duit sche roodekruisvliegtuigen (z.g. zeenoodvlieg tuigen) door Engeisehe toestellen lot dalen zijn gedwongen en een Engeisehe haven zijn binnengesleept. Tegelijkertijd deelde de En geisehe regeering mede, dat ook in de toe komst de met een rqod kruis gekenmerkte vliegtuigen niet worden ontzien, maar als gewapende oorlogstocstellen behandeld zou den wórden. Dil Engeisehe optreden wordt van Duitsche zijde des tc snooder genoemd, daar de bemanning van deze roodekruistoe- stellen op,gelijke wijze haar leven waagt voor de .redding van vriend en vijand, wan neer zij in nood verkeeren. Zoo zijn door de ze Duitsche rnwlekruistocstcllen reeds ver scheidene Engeisehe piloten gered uit hun in het water drijvende en zinkende vlieg tuigen. hoor kwamen de kamer binnen, praatten druk. Truida keek of ze het niet merkte, maar ze lette nauwkeurig op. Den laafstcn tijd had ie dat telkens, die hoogst geani meerde redenaties tusschen moeder en doch ter. Wat was er aan de hand? Want al ving ze wel eens een woord 'op, hel réchte, waar liet om ging, werd ze toch niet gewaar. Wat heteckendp al die geheimzinnigheid? Er voltrok zich iefst anders dan gewoon in hel huis. Men hield er haar wel niet huilen, probeerde er haar hij oogonblikken zelfs in tc betrekken, maar met dien aan houdenden Oostenwind van de laatste we ken was ze, om zoo te zeggen, kanon-doof. Dus deed zg maar, alsof ze verstond, wat er legen haar gezegd werd. knikte dan met een begrijpenden glimlach en trok de zoetste mondjes. Maar in haar binnenste leed ze orri die tekortkoming, terwijl haar nieuws gierigheid groeide. Waarover hadden Dooi en haar dochter het '«herhaaldelijk zoo druk? Door had er een paar maal eau hoogst be denkelijk gcziclil bij gezet, maar Christicn scheen dan mol heftiger vuur voor een be paalde zaak op te komen on gaandeweg het pleit te winnen. Wat beduidde dat toch? Door liep op haai' toe, schreeuwde in haar oor, waarbij zo een erg blij geziclif zette: „Vandaag kunnen wc hem dan eindelijk ver wachten!" Truida keek haar met wijd-dperi oogen aan Ja, dat had ze duidelijk verstaan. Yenvach- der dan 40.000 goudfrancs en wie niet minstens dertig van deze gewaden bezat was niet geschikt om in de hofkringen op genomen te worden! Vele adelijke heeren moesten have en goedverkoopen, om „hoffahig" te blijven. Door den toenemenden handel met het Oosten stroomden er groote schatten aan edelsteenen en paarlen naar Eur.opa en dit deed de luxieuse eischen ten top voeren. Paarlen stonden in hoog aanzien en de adelijke dames droegen er niet sléchts oorknoppen van en veel snoezige ket tingen. doch zij werden zelfs op de schoe ner. aangebracht als versiering. Bij het uitzet van keurvorstin Elisabeth van Bran denburg, de gemalin van Joachim I, b». hoorden drie, rijk met paarlen bezette rok» tijd der Fransche revolutie. ken, waarvan elk op rt 95.000 goudmark geschat werd. Een Pommersche adelijke dame droeg bij een huwelijksfeest in de St. Georgeskerk te Lübeck, een met paarlen oezette rok, die zoo stijf was, dat zei er niet in kon neerknielen, een stuk, dat alleen reeds een vermogen vertegenwoordigde. Bij den doop van Lodewijk XIII droeg Maria de Medici op haar japon niet min der dan 32.000 paarlen en 3000 diamanten en het aantal edelsteenen. dat de duches- se de Maine in haar kapsel droeg wogen zóó zwaar, dat zij het hoofd nauwelijks bewegen kon. ri "^aarlen speelden ook in de heeren mo de een groote rol, hetgeen blijkt uit hetgeen de kronieken vertellen over het staalsge- waad van Lodewijk XIV, waarin hij in 1669 de Turksohe gezanten ontving. Aan paarlen en diamanten vertegenwoordigde het een kapitaal van 12 millioen Eng. ponden. Koning Hemi droeg bij zijn huwelijk met Margarethe de Valois een costume ter waarde van 60.000 talers. terwijl zijn broe der, de hertog de Valois een baret droeg met een garnituur bestaande ui' 32 paar len, ieder ter waarde van 23.000 thalers. Wij zouden nog een lange reeks meer voor beelden kunnen noemen, allen ontleend aan oude kronieken die op groote over daad en buitensporige luxe wijzen. ten, vandaag, hem. Het suizelde door haar hoofd en niet alleen van den Oostenwind. Toen, opeens, begreep ze liet. Hetzelfde was al een keer of wat bij haar opgekomen, maar ze had het nog niet kunnen gelooven. Nu echter was er geen twijfel meer aan: Clilis- tien had zich op nieuw \crloofd! „Wel gefeliciteerd," zei Truida tol, haar zuster. „Ach ja. het moest er eens \an komen." „Zeg dat wel." stemde Door niet haar in,- verheugd dat het inwonende, familielid nu eens niet om nadere explicaties vroeg. Werd haar gehoor misschien eindelijk wat beter? Truida keek nadenkend voor zich uit. Iloe was het mogelijk! Dat had ze nooit achter Cliristien gezocht. Zc wist dat het kind erg levenslustig was, maar om na die mislukte verloving van haar, waarover in dc familie zooveel te doen was geweest, het nu te wa gen met eeii ander, dat ging boven haar be grip. Enfin, zoo was dc moderne tijd zeker. Daar hoorde zij, Truida, dan hoe langer hoe minder in thuis. Ach. ach! Christicn, met haar gewone, glanzende opgewektheid, kwam naar haar hoekje. O, ze wildé bepaald geukgevvenschl: worden door haar tante? Maar Truida, die karakter had, kon dat niet goed over haar hart ver krijgen, eigenlijk vond ze het een schande, zoo van de e'ene verloving in dc andere over te springen! Dus volstond zc er mee, Chris ticn flauwtjes de hand te drukken en ze zei, als om de familie over het schokkende feit'wal te verontschuldigen: „Aan je vorige mankeerde veel. hè?" Christicn knikte, antwoordde langzaam: „Je kon niet öp hem rekenen." „Ja, dat is een leeliik ding." gaf ze Ine. zachter gestemd. „Komaan ik tien blij voor je. Hij zal hier weer wat levendigheid aan brengen. Wil je gelooven kind, dal ik in huis wat gemist heb?" Christicn liet haar klalcrcndsten lach hooren. „En ach, als hij niet bevaltkwam Door langzaam en zeer luide lussdienbeide. Truida geloofde Haar ooren niet. „Maar de ze is perfect!" riep Christicn overtuigd. Truida's oogen werden steeds grooter. Nu stond z.e zenuwachtig met iets van een lichte beving op, want ze hóórde, voor haar doen, heel duidelijk, dat er luid en driftig gebeld werd. „Daar is-ie!" zong Christicn en ze snelde de gang in. Toen werd de nieuwe stofzuiger thuisge bracht.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6