NIPPER EN PELLE De toestand in Egypte Het protocol tusschen Spanje en Portugal Het leven in de bezette Geweldige ontploffing in Amerika „KNAPPE KOPPEN" EN „SPOTVOGELS" Oudheidkundige vondst in Denemarken gebieden Radioprogramma WAAROM TREUR JE, Groote Clown? Een zoo juist uit Egypte in Athene terug gekeerd journalist meldt, volgens D.X.R.. dat de onrust onder het Egyptische vol|\ Van dag tot dag toeneemt. De Egyptische nationale beweging grijpt steeds meer om zicli heen en de- eisch naar volledige onal- hankelijkheld van Egypte wordt steeds ster ker. De betrekkingen tusschen Engelschen en Egyptenaren kunnen niet meer harmo nisch worden genoemd. De EngelschEgyp tische tegenstellingen zijn vooral na iien Engelschen aanval op de Fransche \loot in Uran en het optreden dér Engelschen tegen de Fransche vloot in Alcxandric verscherpt. De Engelschen hebben geen vertrouwen meer in het Egyptische \oik en vreezen zelfs een opstand der inbooiiingep Alle po gingen om de verdediging lp versterken hebben het vertrouwen der inboorlingen in de Engelschen niet kunnen versterken. De onderbreking der verschillende overzeesche verbindingen lieert een gevoelig gebrek aan grondstoffen in het latid doen ontstaan. De economische toestand wordt beheerscht door een vreeselijke crisis. De instellingen voor inaatschappelijkcn steun worden door dui zenden werkloozen en bedelaars bezocht. Desondanks worden den Egyptenaren steeds nieuwe belastingen opgelegd, welke de on tevredenheid onder het volk vergrootcn. Se dert eenigen tijd zijn reizen van Egyptena ren naar Palestina aan beperkingen onder worpen, aangezien de Engelschen in Pales tina een Arabischen' opstand vreezen 011 go- loos cnr dat een gemeenschappelijk optrek ken der Egyptenaren met de Arabieren mo gelijk is. liet. nieuwe Spaausch-Portugeesche ver drag wordt door do Spaansche bladen leven dig toegejuicht.' Alcazar schrijft: Dit ver drag is niet alloon de uitdrukking der tra- ditioneole vriendschap, doch ook var de so lidariteit en de moreele belangeugemeen- srhap der beide landen. Pueblo verklaart: Het verdrag demonstreert niet alleen dc- gees lelijke gemeenschap van Spanje en Portugal, doch ook den wil tot gemeenschappelijk optreden. In dergelijke woorden spreekt zich ook het blad Madrid uit, dat bovendien van „de christelijke missie" der heide \oI- keren spreekt en Franco en. Salazar de voornaamste drijfveren van den nieuwen politickcn opbloei der beide landen noemt. ROEMENIë VERHOOGT UITVOER- TARIEVEN VOOR PETROLEUM. De lasten echter voor rekening van den exporteur. Hot Roemeensche ministerie van financiën heeft dc uitvoertarieven voor petroleum per 30 Juli met dertien tot twintig procent dor waarde van dc uitgevoerde petroleumproduc- len verhoogd. Deze verhooging moet dooi den Roemeenschen exporteur gedragen wor den zelfs wanneer, zooals het Rocmeensch ministerie betoogt, in de contracten is be paald. dat verhoogingen van tarieven ien laste van den buitenlandschen koopcr ko men „Hoor eens, Hipper, ze vertellen, dat jij en Pelle van plan zijn een verre reis te gaan ma ken; je bent toch, hoop ik. niet zo dwaas, om te geloven, dat je moeder je daarvoor toestem ming geven zal?" ..Neen. niet direct, maar ik zal een krijgs list toepassen, waarin juffrouw Van Zaniken de hoofdrol speelt let maar eens op!" „We zijn van plan in dit woonschip geduren de drie weken een In- dianentocht stroomaf waarts te maken. We nemen geweren en kogels mee om onder weg wat wild te ver schalken. We doen. wat ons 't beste uitkomt!" III. „Moeder, weet II, wat juffrouw Van Zaniken Zegt? Dat ik nodig bij U vandaan moet en naar een opvoedings gesticht gebracht moet worden, omdat U me niet kunt opvoeden. Nauwelijks wist ze, dat Pelle en ik een onschul dig hengeltochtje zou den gaan maken, of ze zegt, dat U daarvoor natuurlijk toestemming geven zou; wanneer ik echter haar jongen was, dan zou ze gauw een stokje voor zulke stom miteiten steken. Ik kan het niet hebben, dat ze zo over mijn moeder spreekt!" IV. „Heeft ze dat werkelijk gezegd? Maar dan zal ik haar wel krijgen! Zeg, heb je wel alles, wat je op e$n tocht van drie weken nodig hebt: dekens, kleeren, een bijl. een geweer en kogels?" Amerikaansche kleurstoffen door explosie vernield. In Camden in den staal New York is in een kleurstoffen fabriek door een ontploffing een brand ontstaan, tengevolge waarvan tien menschep oni liet leven kwamen en ruim tweehonderd werden gewond. Ken uit zeven verdiepingen bestaande fabriek werd in de asch gelegd, evenals 56 woonhuizen en vier kantoren, terwijl nog H5 woonhuizen en zes tien huizenblokken geteisterd werden. Ruim dertig motorspuiten waren voor de bestrij ding van het vuur uit Cainden en liet nabije Pliiladelphia, benevens uit een reeks ande re plaatsen gealarmeerd. Pe explosie, waarop talrijke kleinere ont ploffingen volgden, deed geheel Cainden schudden en vernielde in een omlrek van ern halveu mijl alle vensterruiten. Pas na tien uur kon men den brand, die in ontplof- fpiule chemicaliën steeds nieuw voedsel vond. meester. Eenigen tijd lang was de wa terleiding van Camden uitgeput. Ruim driehonderd inensclicn zijn dakloos geworden. Dc total schade wordt geraamd op twen millioen dollar. De betrokken firma werkte sedert kort aan de uitvoering van groote legeropdiachten. Men ontkent echter dal de geruchten over sabotage juist zouden ziju. Ter bescherming legen plunderaars en ten behoeve van het later in te stellen onderzoek beefi de burgemeester den uitzonderingstoe stand afgekondigd en door den gouverneur van den siaat militie doen ontbieden. De stemming der Engelsche bevolking. Uit Londen .wordt gemeld, volgens D.X.R., dat de Engelsche regeering voortdurend nieuwe methoden uitdenkt om het moreel van de bevolking hoog te houden en te controleeren. Re Engelsche bladen beschikken over den merk waardigst en woordenschat ter ken merking van de personen en groepen van personen, die ziju uitgekozen om het mo reel op te voeren. De door Eden in het mi nisterie van oorlóg aangestelde oppassers, die den hureaocra'tischen geest moeten trachten weg te nemen, noemt de „Daily Mail" een. „Rraintrust" en het blad schrijft boven een artikel „hel: leger zoekt koppen": deze trust, beslaat uil. zeven voorna mé hee ren der zakenwereld, waaronder groote fa brikanten. bankiers, zakenlieden, met aan het hoofd een generaal en een luitenant ge neraal. Deze kopstukken, rnnlroleorcii en reor- g'aniseeren met den hun eigen stijl, de af deel jngen van het departement van oorlog om moeten o.a. de recruteering bespoedigen. Ruff Cooper, wiens jongste schepping dy oprichting van een bijzonder corps der z.g. „Coopers spotvogels" was, wordt door'de pers uitgelachen. „Coop.ers spotvogels heb ben tot taak in café s restaurants en an dere openbare gelegenheden de gesprekken der bevolking af ie luisteren. De „Daily Herald" schrijft, dal de „Spot vogels" zonder meer burgers arresleeren' en ben mogen cxamineeren over het thema „hoe ziel het er met de moraal uit". Coopers vertrouweling-, Nicolson, ver klaarde. aan een redacteur van de „Daily Herald", dat. dertig uitgezochte deskundi gen niets anders dóen dan openbare, ge sprekken afluisteren om daaruit conclusies te trekken over de stemming in de verschil lende sociale lagen der bevolking. De oudste afbeeldingen van menschen in het Noorden ge vonden. De Scandinavische correspondent van dc X.R.Crt. schrijft: Er wordt dezen zomer in Denemarken turf gestoken, omdat men niet nog eens zoo'n brandstofgebrêk en zoo'n kou wil lijden als in den laalsten winter, en daarvan profi- leeren nu reeds de archeologen, die't druk hebben met al de min of meer belangwek kende vondsten, die men bij dat turfsteken in Deensche venen en veentjes doet. De belangwekkendste vondst van dezen zomer is een bot van een oeros met primi tieve menschenfiguurljes er in gegrift. Vol gens de deskundigen moeten de figuurtjes af komslig zijn uit den z.g.n, Maglemose-lijd, die ongeveer 5000 a 6000 jaar voor het, be gin onzer jaartelling ligt, en heeft, men hier te maken met de oudste afbeeldingen van menschen, die tot nog toe in het Noorden gevonden zijn'. Een deel van het bot is glad geslepen en daarin zijn, heel primitief in een techniek van streepjes 'en ruiten, die overeenkomst vertoont met een veel jongere techniek van eskimo's in Alaska maar toch duidelijk herkenbaar, vijf staahdc men- schenfiguurtjes gegrift. De vondst is gedaan in een veentje hij een boerderij op Seeland. die Ryemarks- gaard heet. Ryeniarksgaard is daarmee een •nieuwe naam geworden in de al lange reeks van voor archeaologen-ooren klinkende na men, die Denemarken rijk is. BORSTPANTSERS VOOR ENGELSCHE SOLDATEN? De Londensche „Evening Standard" meldt, dat Churchill de Engelsche soldaten van borst pantsers wil voorzien, teneinde het percentage aan doodelijke verwondingen te verkleinen. De Britsche omroep heeft den laatsten tijd onware medcdeelingon verspreid over het leven der bevolking in de bezette gebieden. De Fransche omroep constateert in verband daarmede, dat deze niededeelingen dooj het Fransche ministerie voor de inlichtingen met den moesten nadruk worden tegenge sproken. Opgemerkt wordt, dat wanneer op enkele plaatsen in de Bezette streken een zekere noodtoestand heerscht, de bombarde menten \an Britsche vliegers op Fransche havens en sleden niet in slaat zi.in daar een einde aan tc maken. VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1940. Jaarsveld, 414,4 m. VAR A-ultzending. 8.00 Berichten ANP. gramofoonmuziek. 10.00 Pianovoordracht. 10.30 Declamatie. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Bont programma (opn.). 12.00 Esmaralda en solist. 12.45 Berichten ANP. 1.00 VARA-orkest (opn.), 1.30'Orgelspel en zang. 2.00 VARA-Strijkorkest (opn.). 2.303.00 Declamatie. 3.20 „Een zuinig gebruik van gedistribueerde artikelen", causerie. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek (met toelichting). 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5,15 Berichten ANP. 5,30 Viool en piano. 6.00 „Barnsteen en zwanen", causerie. 6.20 Orgelspel en zang. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Felicitaties. 7.30 Voor de kinderen. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Declamatie. 8.30 VARA-Meisjeskoor „De Krekels" en so liste. 8.50 Esmeralda en soliste. 9.15 Radiotooneel. 9.30 De Ramblers. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15—10.25 Berichten ANP. Kootwijk, 1875 m. NCRV-uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.p^.). 8.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten Duitsch. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Haags Harmonie-orkest en gramofoon muziek. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Haags Harmonie-orkest. 3.15 Berichten (Engelsch R 3.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Jac. Stoffer's Sextet. (5.005.15 Berich ten Duitsch: 5.155.30 Berichten ANP. 6.15' Berichten Engelsch. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.25 Orgelconcert. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek. (9.159.30 Berichten Engelsch). 10.00 Berichten Duitsch. 10.15—10.30 Berichten" ANP. 10.30—10.45: 11.15—11.30; 0.15—0.30 en 1.15— 1.30 Berichten Engelsch. FEUILLETON DOOR A. H KOBER 43. Den twintigsten December 1931 werd Mill's Kerstcircus in Olympia te Londen geopend. In het middelpunt van het geweldige pro gramma stond „De man met den gouden lach". Toen de clou. de groote sensatie kwam. ver stomde het gedruisch van de jaarmarkt, de muziek brak plotseling af. en de pages, knech ten. stalmeesters en regisseurs gingen in twee rijen staan om hem door te laten. Daar kwam hij al aan: vlug, maar struikelend, zigzag, in zijn ouderwetsch versleten jacquet met zijn wandelstokje en zijn grijze bolhoed op zijn holle kop... Nu stond hij midden in de manege met zijn ontroerend vollenmaansgezicht. Hij scheen geheel verrastdoor het schelle licht van de op hem gerichte schijnwerpers, keek verlegen om zich heen, nam tenslotte zijn hoed af, maakte een linksche buiging en fluis terde door de stilte: „Neem me niet kwalijk Golden!" ..Uitstekend! Dat is al gewonnen!" fluister de directeur Bertrani W. Mills zijn agent toe, toen de eerste bijval losbrak. En toen daarna de „gouden lach" volgde deze lach, zoo geheel vrrj van alle aardsch gewicht, zoo jubelend, juichend en overwel digend, dat de massa uit een mond meelachte, dat zevenduizend menschen zich in dat be vrijdende, heerlijke lachen verloren toen sprong in de eereloge Lord Lemaile, een der beschermheeren van de „Olympia-hall". geest driftig op en applaudisseerde staande voor den grootsten clown, die hier ooit was opge treden... Bgna eiken avond zag men Lord Lemaile in de voorstelling van het Kerstcircus. Vandaag den acht en twintigsten Januari had hg zijn dochter Maud meegebracht, een groot slank meisje, met een mooi en regelmatig gezicht, dat door de groote donkere oogen en het zware blauwzwarte haar, iets zwaarmoedigs kreeg. Maud leek bijzonder op haar vroeg gestorven moeder, wier meisjesnaam Stassy Popescu ge weest was en over wie men verder niet veel wist. „Wat is die Golden in zijn privéleven voor iemand?" informeerde Lord Lemaile bij den circurdirecteur. „Stil, heel bescheiden, een beetje onbehol pen, in een woord: een eenvoudige eerlijke man, zooals trouwens de meeste gröote ar- tisten.' Men kan hem dus aan een dame voorstel len?" vroeg Lemaile nog. „Maud wil namelijk zoo graag eens een clown in civiel zien." Directeur Mills glimlachte: „Dat zal niet zoo heel eenvoudig zijn, mylord! Golden wordt namelijk na zijn op treden door zijn vrouw geheel ingepakt en weggebracht." „Hoe interessant Maar die strenge dame zal dan toch wel toestaan, dat ik mister Gol den overmorgen na de avondvoorstelling als gast in mijn villa te Richmond ontvang? Weest u zoo goed om den beroemden clown er op voor te bereiden! Ik zal hem straks per soonlijk gaan uitnoodigen." „De man met den gouden lach" was dezen avond buitengewoon nerveus. Het publiek mérkte er niets van, maar de collega's die zijn werk met het oog van den vakman volg den, zagen, dat Golden vandaag niet vrijuit speelde, maar op loge Nr. 11, waar Lord Lemaile en zijn dochter met den directeur zaten; hij forceerde ietwat en spande zich zoo heftig in. dat het zweet hem uitbrak: het was. alsof hij een zwaren tegenstand moest over winnen. Joe Golden zag steeds opnieuw Stassy voor zich! Het was om gek te worden! Eerst had hij gedacht, dat hij zich iets verbeeldde en had zijn oogen uitgewreven, maar het bleek werkelijkheid: voor hem in loge Nr. 11 zat werkelijk Stassy Popescu. Zij lachte, zij sprak met een ouden heer. daarna met directeur Mills, bewoog zich... Zulk een vreemde hallu cinatie had hij nog nooit gehad! De witte mui zen der dronkaards schoten hem te binnen. Misschien begon het bij hem met meisjesge stalten. Minutenlang speelde hij slechts mechanisch dan weer moest hij al zijn kracht verzamelen om op de been te kunnen blijven... Het was inderdaad om gek te worden! Marfa stond als gewoonlijk achter het gor dijn om Golden na zijn optreden in ontvangst te nemen. Met eenigen argwaan bekeek zjj directeur Mills, die in gezelschap van een vreemden heer aankwam, en Joe blijkbaar wilde opwachten, nu hij uit de manege terug kwam. Goldyn moest ook vandaag' twintig maal in den rooden ring terugkomen om voor het applaus te bedanken. Eindelijk kwam hij achter het gordijn, geheel uitgeput. Marfa ging op hem toe maar de direc teur was haar voor, hield Golden aan en stel de hem zgn begeleider voor: „Lord Lemaile heeft een üitnoodiging voor u, beste Grilden De clown ontwaakte als uit een droom, en staarde Sir Arthur met wijdopen oogen aan. „Lord Lemai:e stamelde hij. Sir Arthur gaf hem de hand. „Het is mij heel aangenaam den beroem den clown te leeren kennen en ik zou u gaarne willen verzoeken om morgenavond mijn gast te zijn!" Golden was vuurrood geworden uit ver legenheid of van vreugde hij beantwoordde Lemaile's handdruk en zei moeilijk: „Ik heb Stassy Popescu heel goed gekend! Wij waren partners!" Een secondelang trilde er iets in het gezicht van Lemaile, maar daarna zei hij op den be- heerschten en vriendelrjken toon van den gentleman: „Juist daarom, mister Golden, juist daar om zou ik het zoo prettig vinden u overmor gen bij mij te zien... Afgesproken? U zult dus komen?" Hij .gaf hem nogmaals de hand en ging toen met directeur Mills weer de zaal in. Nu begreep Joe Golden alles. De Stassy, die hij in de loge had zien zitten was werke lijk een mensch van vleesch en bloed; de doch ter van Stassy en Lemaille. Hij liep naar het gordijn terug, gluurde door het kijkgat naar loge 11... Maar die was leeg; Lemaille scheen met zjjn dochter te zijn heen gegaan. Golden informeerde bij directeur Mills naar Lord Lemaile en zijn familie. Het was alles zooals hij gedacht had. Lady Lemaile was vier jaar geleden gestorven en haar dochter, die Maud heette en haar eenigst kind was, leek sprekend op de moeder. Een groote vreugde, zoo warm en lichtend als hij in tientallen van jaren niet meer had gekend, doorstroomde Joe Golden. Hij zou dus Stassy's dochtei ontmoeten, met haar spre ken, haar de hand reiken, hg zou haar over haar moeder vertellen en zij zou dankbaar en aangedaan naar hem luisteren... Ja, en zij zou goede, teedere woorden voor hem over hebben, dit jonge meisje, alsof zc zijn eigen dochter was. het kind van hem en Stassy... ...Joe Golden twijfelde er niet aan of Lord Lemaile wist, dat hij jarenlang dagelijks met Stassy had samengewerkt. Misschien wist hij ook, dat Stassy hem dien ring had nagelaten, dien hg aan zijn vinger droeg? In elk geval wilde Lemaile, den man met den gouden lach" aan zijn dochter voorstellen; en hij was er hem hartelijk dankbaar voor. Hij had Edith verloren, zijn dochter Zephora, Stassy, nu zou Maud Lemaile hem toch nog een laatste glans van het geluk brengen... Op den dertigsten Januari moest men een kleine list aanwenden om Golden na zijn op treden uit Olympia weg te loodsen, zonder dat de „groene" het kon verhinderen. Want zij was er vast van overtuigd, dat de groote clown elke opwinding vermijden moest en zij zou de üitnoodiging van Lord Lemaile zeker zulk een onnoodige opwinding hebben ge noemd. Volgens afspraak ging Golden dezen avond dus niet zooals anders door het gordijn naar zijn garderobe, maar verdween door den ingang van het publiek, die daar tegenover lag. Hier wachtte Lord Lemaile met zijn auto en zij reden weg. Toen Joe Golden Lemaile's villa te Rich mond had betreden ging hij zich allereerst afschminken en verkleeden en kwam daarna den salon binnen, waar de heer des huizes hem met een korte, zeer vriendelijke toespraak begroette en aan zijn andere gasten voor stelde. Golden was teleurgesteld. Hij had Maud verwacht, maar hij vond enkel heeren, de typi sche gezichten van een voorname Engelsche club... Daar ging de deur open en het jonge meisje kwam binnen. Zij begroette de gasten met een lieve glimlach en liet zich door haar vader naar Joe Golden brengen, reikte hém de hand: „Ik ben blij, dat ik den grooten kunstenaar eens van dichtbg kan zien!" Joe Golden was verrukt en zalig als in een heerlgke droom. Hier stond Stdssy voor hem dat was haar stem, de warmte van haar hand. „Precies uw moeder!" fluisterde hij. Juist uw moeder... Ik heb haar gekend..." Maud keek hem vragend aan. „Mag ik u verzoeken aam tafel te komen mgne heeren ?"%riep Sir Arthur en reeds had hg Joe Golden van Maud gescheiden om hem naar de eetkamer te geleiden, terwijl Maud door een andere deur verdween... Het souper verveelde Joe Golden buiten mate. Wat moest hg met al die gerechten en wgnsoorten, met al die vleierijen vari de heeren beginnen? En er kwam maar geen eind aan! Hij kon het dessert nauwelijks afwach ten, omdat hij veronderstelde, dat Maud na het souper weer terug zou komen. Eindelijk stond men van tafel op. De heeren verspreidden zich in de aangrenzende vertrek ken, pratend en rookend. Opeens zag Joe Golden zich met Lord Lemaile alleen in de bibliotheek. „Ik zou graag een paar woorden met u spreken, die niet iedereen behoeft te hooren, mijnheer Golden," begon de Lord. Golden's hart klopte sneller. „Maar u moet niet boos op mij zijn, beste mister Golden! Het is tenslotte maar een voor stel en ik weet niet of een groot artist als u Golden hoorde deze woorden als uit de verte. Hij wil mij hierhouden, in zijn huis, bij Maud, bij Stassy'c dochter, schoot het door zijn hoofd. „Spreekt u maar openhartig, Lord Lemaile!" zei hij met moeite. „Dus; beste mister Golden als de voor zitter van mijn club zou ik u willen vragen: wat denkt u ervan om een tijdlang, laten wij zeggen gedurende den volgenden winter als clubclown, om zoo te zeggen onze privé-clown op te treden, natuurlijk tegen een zeer hooge gage?" De „man met den gouden lach" stond een oogenblik als verlamd, doch slechts een oogenblik: want tóen bukte zich, breidde de'armen uit als een woedende gorilla, viel op z»jn ^astheer aan, vloog hem naar de keel. Uit de aangrenzende kamers snelden de gasten toe; spoedig had men Lemaile uit de knellende greep van Golden bevrijd... Dit was de sensationeele gebeurtenis in den nacht van den dertigsten op den een en der tigsten Januari 1932. Heel Engeland sprak er over. Hier eindigen de notities van den clown Joe Golden, die hij den journalist Wilson Nash vanaf de boot had toegeworpen. Het Hippodrom te New York, het groot ste variété ter wereld, beefde onder de tormen van gelach en applaus toen „de man met den gouden lach" den eersten April 1932 debuteerde. Dit was zonder twijfel de grootste clown van z(jn tijd! «Jn achter de coulissen: een man, zoo hard als staal! Altgd en overal, waar ter wereld htf ook speelde, wachtte Marfa hem achter de cou lissen op. En zij was gelukkig, wanneer zij vanuit de zaal den bijval hoorde bruisen... En de man met den gouden lach op zijn beurt, voelde zich. wanneer Marfa eindelijk zijn mantel om zijn verhitte leden sloeg, veilig, geborgen in haar zorgende liefde en in zrjn trots: na zooveel leed en bittere tranen de grootste clown ter wereld te zijn! EINDE.

Schager Courant | 1940 | | pagina 7