Een kleine overtreding =-OMGEVINGNIEUWS= Uit Alkmaar Schilders ia nood! Mooie, charmante zonnebruining W1 ERIN GEN VERLOF BURGEMEESTER De Burgemeester dezer gemeente, de heer L. C. Kolff, zal van 3 t/m 18 Augustus met verlof afwezig zijn. Gedurende dien tijd wordt hij vervangen door den loco-burge meester, den heer O. J. Bosker, alhier. VOORTZETTING VAN WERKEN Op grond van mededeelingen van den Re- gceringscommissaris voor den Wederop bouw mogen de volgende werken worden aangevangen of voortgezet: Verbouwing van een pakhuis tot woon huis van perceel Voorstraat 12 te Den Oever. Het bouwen van een woonhuis aan de Elft voor F. Jonkhart. Het bouwen van een schuurtje voor re kening van Dr. J. Beeker aan de Parklaan. VERLENGING AMBTSPERIODE BURGEMEESTER Uit'de Staatscourant blijkt, dat de ambts periode van onzen burgeipeéster, den heer L. C. Kolff, welke op 10 Juli was afgeloo- pen, is verlengd. SLACHTVERBOD VARKENS Ten aanzien van het slachtverbod van varkens rijst de vraag hoe moet worden ge handeld indien een dier uit nood moét wor den geslacht. De Nederl. Veehouderij Centrale bericht hieromtrent het volgende: Ontheffing van bfet verbod tot het slach ten van varkens, anders dan in de door onze Centrale aangewezen centrale slacht plaatsen, wordt verleend voor de slachting van varkens, welke in nood worden ge dood, onder voorwaarde, dat het vleesch van deze varkens, dat door den vleesch- keuringsdi&frist onvoorwaardelijk wordt goedgekeurd, zoo spoedig mogelijk na slachting naar de centrale slachtplaats wordt vervoerd en aldaar ter beschikking van criize Centrale wordt gesteld. BURGERLIJKE STAND. 23 Juli t.m. 3 Augustus. Geboren: Jan Willem, zoon van W. Boo gaard en van G. Hillenga. Dirk, zoon van H. Lont en van J. Iedeam. Ondertrouwd: J. van Ellen en W. de Jongh. Gehuwd: C. Lont met A. Kuut. Overleden: Mulder, Anna Cornelia, 73 jaar, wed. van V. Bakker. Bakker, Tettje, 50 jaar, echtgen. van M. -Mostert. Mulder, Simon, 74 jaar, echtgen. van M. Klein. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Minnes, A. M. van Baarn. Hollander, C. D. van Rotterdam. Jasper, H. van Jutphaas. Westerhof, F. van Assen. Oost, A. J. van Gasselte. v. d. Berg, H. van Enunen. Gelijk, J. van Emmen. Ippel, M. van Wijk bij Duurstede, v. d. Berg, C. van -Sasscnheim. Donkerbroek, A. van Anna Paü- lowna. Buur, W. van Bergen N.H. I-I. Pijper van Vlagtweclde. W. A. G. Reints van Vlagt- wedde. D. van Steenbergen van Den Heidér. •W. Boelmans en gezin van Soest. R. Iwena en gezin van Den Haag. G. Overberg en echtgenoote van Den Helder. J. van Tillo van Wieringermeer. J. Sanders van Ensche- lé. W. J. Wcstra van Assen. P. Th. Tiemens van Apeldoorn. C. S. v. d. Sijs van Leider dorp. A. J. Wagemakers en gezin van Den Helder. A. M. Pliegcr van Den Haag. P. Th. Tiemens van Apeldoorn. A. Hassels en gezin van Ridderkerk. C. van der Stoop van Ha renkarspel. J. Baart van Hontenisse. E. Boe- refijn van Waardcr Z.H. E. Langereis van Den Helder. D. Pruimboom van I-Iuizen N.H. Vertrokken: T. W. de Jong naar Winkel. R. Kooij naar Amsterdam. J. F. M. van Er ven en echtgen. naar Leeuwarden. L. Kimp naar Tietsjerkstoracleel. J. H. W. Thoolen naar Leiden. W. Ilobbes naar Beerta.. G. de Haan naar Beverwijk. G. van der Velde naar 7-iipe. A. Kuiper naar Wieringermeer. M. N. Brugge naar .Lemstcrland. A. E. Leutscber naar Haarlemmermeer. G. Kuiper naar Alk maar. Wed. B. J. I.anges naar Heerhugo- waard. S. Dam en gezin naar Leeuwarde- radeel. BARSÏNGERHORN DEN HELDER HENGELSPORT Zondag hield de Hengelsportvereeniging „Vischlust" haar 3e seizoenwedstrijd. De 26 deelnemers vingen in totaal 165 baarsjes. Den len prijs behaalde de heer J. Duurs- ma met een exemplaar vah 23.3 c.m. 2c prijs J. Voogt, 15 stuks; 3e W. van der Loo, 14 st.; -ie S. van der Veen, 13 st. Verder wa ren prijswinnaars A. de Maaijèr, H. Berg man, K. Dekker, D. Bloem, J. Dekker, K, de Jong, W. Bos. Jb. van Stipriaan, A. Nierop A. Rentenaar, P. Zwakman Az. en R. Stevens Controleursprijzen: M. Bosma Jr. en Joh. van der Klooster. 2 extra-prijzen vielen ten deel aan A. Aalbers en Joh. van der Kloos ter. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elizabeth, dochter van Thomas Uitvlugt en van Jeltje Beekman. Ondertrouwd: gccne. Getrouwd: IJpe Sijtsma en Helena Johan- na Stolwijk; Abel Niehoff en Hondrika Oud; Cornelis Klos en Franziska Kexel. Overleden: Galtjo Derk Goertsema, oud 53 jaren, echtgenoot van Geertruida Elisabeth van Wieringen. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN. Ingekomen: echte. A. de Boer van Oost- dongeradoel naar Kolhorn F 11; G. Koolhof van Scheemda naar Waardpoldor G 63; A. van de Bult van Ziipe naar Westermoer beek D 52; R. C. Borst van Geclen naar Kol- hom G 3: J. Stronker van Oude Niedorp naar Kolhorn E 6; echte. L. Zwaaf en gezin van Callantsoog naar A 29 h; H. Gan>elhof van Emmen naar Waardnolder G 35: D. van der Vorst en eebtg. van Ziipe naar Kolhorn F. 5: A. Nieuwkoop van Scbaeen naar Kreil C 42; A. de Boer van Wieringcrwaard naar Kol horn F 11. Vertrokken: Wed. D. Vcthman naar Win kel A 35: F, L. van Setten naar Amsterdam Schinkelkade 23 A.: A. Eriks naar Winkel. Lutjewinkel; P. Bossen naar Nieuwe Nie dorp, Lan gereis A 41: W. Brugman naar Nieuwe Niedorp, Moerbeek. DE TEXTIELDISTRIBUTIE. Onzen lezers wordt aangeraden zorgvul dig de advertentie te lezen betreffende de uitreiking van de textielkaarten. Men lette er vooral op, dat des Zaterdags géén textiel kaarten worden uitgereikt! ANNA PAULOWNA 15 AUGUSTUS VRIJHOUDEN De Heldersche en Schager zan gers komen. Ook hier zal men kunnen genieten van de prestaties der Schager en Heldersche 3.§ngers, met hun medewerkers ente gelijkertijd kunnen offeren voor een goed doel, namelijk hulp voor de meest getrof fen Heldersche vluchtelingen. Op 15 Augus tus komen de zangers in den polder. Na dere bijzonderheden worden op de gebrui kelijke wijze bekend gemaakt. In Schagen had men veel succes, een stampvolle zaal genoot. Men houde alvast zijn avond vrij! ZONDERLINGE TOESTANDEN BIJ DE OPLEIDING VAN SCHILDERS VOOR KET EXAMEN DER VESTI GINGSWET. Nam de Ambachtschool een taak op zich, welke ze wist niet te kunnen vervullen? Gedurende de afgeloopen dagen hebben voor het eerst de examens plaats gehad voor schilders in verband met de vesti gingswet. Reeds geruimen tijd geleden werd onze aandacht gevestigd op het feit, dat het met de opleiding voor dit examen niet in orde zou zijn en we hadden omtrent de aange legenheid toen o.a. eon onderhoud met don toenmaligen directeur van de avondschool voor lager nijverheidsonderwijs, welke in richting zich met de opleiding had belast. Dit laatste was geschied in overleg met de schilderspatroonsvereenigingcn, die, zeer terecht, de plicht hadden gevoeld zorg te dragen voor een cursus, welke de jonge lieden, die zich in deze richting wcnschten te bekwamen, klaar maakte voor het examen. Ons was toen reeds ter oore gekomen, dat hij een en ander iets haperde. Aan de avondschool toch zouden de jongelui welis waar allerlei nuttige zaken worden bijge bracht, het leerplan zou echter allerminst opleiden voor het examen der vestigings wet. Het resultaat van liet genoemde onder houd was, dat we weifelden. De directeur toch deelde ons mede, dat een der leeraren zich bereid had verklaard les te geven in een aantal theorievakken, zoodat er inder daad sprake was van een doelbewuste op leiding. Daarnaast echter bestond onder de leerlingen, aldus de directeur, de zeer ver keerde opvatting, dat zij in één enkele win ter voor het examen klaar zouden kunnen worden gemaakt, terwijl de cursus aan de avondschool vijf jaar duurde. Het is begrijpelijk, dat we voor deze ar gumenten zwichtten en besloten rustig af te wachten, totdat het examen voor de eer ste maal zou hebben plaats gehad. Nu dit is geschied, zijn we beter tot oor- deelen in staat, te meer waar we de gang van zaken intusschen zijn blijven volgen. Het merkwaardige feit deed zich namelijk voor, dat een groote groep leerlingen onte vreden bleek te zijn over liet gegeven onder wijs, aangezien bij hen de opvatting bleek te bestaan, dat dit hen nimmer in staat zou stellen het examen af te leggen. Ze staken zelf de handen uit de mouwen en vonden een leeraar, die zich bereid verklaarde hen tijdig klaar le maken voor de theoretische vakken. Aangezien de leerlingen reeds gedu rende tal van jaren de lessen aan de avond school hadden gevolgd een had dit zelfs reeds zeven jaar gedaan terwijl ze daar naast allen in het vak werkzaam waren, werd aangenomen, dat de practische vakken geen moeilijkheden zouden opleveren. Doordat het examen aanvankelijk ook in Haarlem had zullen worden afgenomen, welke plaats men later echter liet vallen, za gen enkele leerlinggen met het oog op de kosten er van af, zoodat slechts twee zich aan het examen onderwierpen. Over het feit, dat eerst op het allerlaatste oogenblik be richt werd ontvangen, waar en wanneer het examen zou plaats hebben, zonden we af zonderlijk kunnen uitweiden. We willen de ze aangelegenheid echter thans buiten be spreking laten en ons alleen bepalen tot de stellig zeer zonderlinge resultaten, welke de examinandi wisten te behalen. Voor de theoretische vakken toch. waarin slechts gedurende een viertal maanden les was ontvangen, werden namelijk dooreen genomen voldoende cijfers behaald, terwijl juist de practische vakken, waarin reeds se dert jaar en dag onderwijs was gegeven, vrijwel zonder uitzondering onvoldoenden werden gehaald. Op grond van een en ander gclooven we niet ons te vergissen, wanneer wc vaststel len, dat het onderwijs aan de avondschool onbruikbaar is voor degenen, die het. p\n- men der vestigingswet wenschen te doen. We willen daarmee dit onderwijs allerminst afkeuren, het kan zeer zeker uitstekend zijn. Het leidt echter niet op voor liet bedoelde examen en we meenen, dat het onjuist is ge weest, dat. destijds de gedachte is gewekt, als zou dit wel het geval zijn. We bespraken de aangelegenheid met ver schillende bestuurders 'van scliilderspatroons- vereenigingen en algemeen vonden we de overtuiging, dat er iets niet in orde was geweest". De heeren onthielden er zich van iemand van schuld te betichten, maar wel konden we overal vernemen, dat het niet meer zoo zou kunnen gaan, als het tot dus verre gegaan was. De moeilijkheid voor de patroonsver- cenigingen is natuurlijk gelegen in de be- trekkelijk hooge kosten, welke verbonden 1 zijn aan het inrichten van een speciale De sportieve leider van den Opbouwdienst, majoor J. N. Breunese, bracht dezer dagen een bezoek aan het Instituut voor Sportleiders te 's Gravenhage, waar hij zich onderhield met de leerlingen, die juist voor oefening waren aangetreden en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 60, Tube 60, I 50 en 25 ct. cursus. Zoo deze kosten worden omgesla gen over de cursisten, beteekent dit een uitgave, welke door de jongelui niet kan worden opgebracht. Het spreekt dan ook vanzelf, dat men indertijd zeer verheugd was in overleg met den directeur van de avondschool een oplossing te hebben ge vonden, die blijkbaar voldeed, die echter is gebleken een vergissing te zijn geweest. Aangezien een verandering van het leer plan der avondschool eon practische on mogelijkheid schijnt te zijn, zullen nieuwe wegen moeten worden gevonden. Wanneer examens worden voorgeschreven, betee kent dit, dat moet. worden gezorgd voor een behoorlijke opleiding Met belangstelling zullen we kennis ne men van de maatregelen, welke in de toe komst zullen worden genomen. OUDE NJFDORr HERINNERING AAN „AMERSFOORT". Overdracht van het geschenk van de Amersfoortsche geëvacu- eerden. Zondagmiddag vond de overdracht, plaats van de staande klok, geschonken door de Amersfoortschc bevolking, die in de gemeen te Oude Niedorp geëvacueerd is geweest. Ten raadhuize waren hiertoe aanwezig de raad van de gemeente en eenigc genoodig- den. Van de gemeente Amersfoort waren ver tegenwoordigd de groepsleiders de Nie, van Wijngaarden on Rosma. Do -burgemeester opent de bijeenkomst, en beet allen van harte welkom, in het bijzon der aan dc vertegenwoordigers voor Amers foort. Hierna verleent spreker het woord aan den lieer Bosma, die de gevoelens van dank baarheid vertolkt van de geëvacueerden. Men meende niet achterwege tc kunnen blij ven met het aanbieden van een huldeblijk voor de ondervonden gastvrijheid en hulp vaardigheid. Dc Burgemeester beantwoordt de rede en zegt o.a.: Nu het, door de Amersfoortsche be volking aangeboden geschenk officieel aan het gemeentebestuur van Oude Niedorp is overgedragen, doet het mij een buitengewoon groot genoegen hier te mogen vertolken de innerlijke gevoelens van vriendschap, ge paard gaande met die van groote dankbaar heid onzer bevolking aan U heeren, die het voorrecht hebben uw medeingezetenen te vertegenwoordigen. Zoo heeft de Raad dan in zijne vergadering van 30 Juli j.I. dankbaar het aangeboden geschenk aanvaard: hetgeen door U thans of ficieel is overgedragen. Wij hebben dan nu in ons gemeentehuis de Amersfoortsche tijd en wanneer wij onze blikken richten op dit schitterend uurwerk, dan welt in ons op een gevoel van vreugde in dagen van spanning, angst en rouw. De opofferingen en ontberingen, die U en uw medeburgers zich hebben moeten ge troosten. waren voor onze burgers voldoende om te waardeeren het groote voorrecht niet van huis en haard verdreven te worden. Naast dit voorrecht hebben wij allen geleerd hoe goed het doet offervaardig te zijn en de deugd van naastenliefde te beoefenen. Zoo werden clan in die dagen vriendschaps handen gesmeed en wii mogen gerust zeg gen dat uw tegenwoordigheid in de dagen van Mei 1940 al zoo gewoon was geworden dat toeri dc trein u weer terugvoerde naar uw woonstad, wij terugkeerden in een voor ons uitgestorven dorn. Wij hopen dan ook, dat u en de geheele bevolking van Amersfoort voor den duur van den oorlog de moed niet zullen verliezen en gespaard zullen blijven voor verschrikkelijke rampen. Wij vragen u dan ook onzen oprech ten dank te willen overbrengen aan hen, die u in de gelegenheid stelden om dit fraaie ge schenk te ove-handigen. Ik wil dan ook eindigen met dezelfde woor den, waarmede de Burgemeester van Uwe gemeente zijn rede eindigde en welke gegrift staan in de klok St. Joris van de jare 1489: Sanctus Georgius vocor Ghij heren, machtigh Blieft eendrsc'itich En de volgt de reden Do gi dat So zal Uw stat Wel staan in vroden Dat geve God. In den namiddag was er gelegenheid het geschenk te bezichtigen. WARMENHU1ZEN WEDSTRIJD VISCHLUST. Zondagmorgen hield de hengelsportveree niging „Vischlust" haar derden wedstrijd. Hieraan namen 17 leden deel De uitslag is als volgt: le prijs C. Houtkooper. grootste baars 20,7 c.m.; 2e D. de A'ries 21 st.3e K. Slot 20 st.; 4e D. Pastoor 18 st.; 5e W. Sevenliuijzen Wz. 15 st.; 6e P. Vergaij 12 st; 7e C. de Boer 11 st. Se J. Zon 10 st.; 9e A. den Das 9 st.10e P. Re nipt S st. In totaal werden 171 baarsjes verschalkt, waaronder 2 maatbaarzen. Een gemiddelde van 10 wat tegenwoordig goed is te noemen. De wedstrijd had een zeer gezellig verloop en na de prijsuitreiking in café Slikker keel den allen voldaan huiswaarts. LANGEN DIJK ZUIDSCHARWOUDE. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Zwagerman, slaagde voor het examen Duitsch L. O. VOOR HET STEUNCOMITÉ. De brutorecette van den wedstrijd Sparfa— S.R.C. bedroeg f52.20. Na aftrek van 13.39 onkosten, is. den burgemeester afgedragen f38.51. Dit. bedrag zal worden overgedragen aan het Alg, Steuncomité 1940. In het verslag Sparta—S.R.C. i$ een sto rende fout geslopen. Niet P. Schoor!, maar T. Sclioorl speelde mee. Ingewijden zullen dit wel begrepen hebben. O/ii koJti imaAooI: JAN DISTEL De trein reed het grensstation binnen en de douanen kwamen in den trein. „Uw pas, alstublieft!" „Alstublieft". „Dank u, in orde. Uw, pas, mevrouw?" Hermien van Man deed zenuwachtig haar taschje open. „Alstublieft". „In orde". Ze was zichtbaar verlicht „Hoeveel geld hebt u bij u?" .,0 niet veel zooveel als mag". „Hoeveel hebt u bij u?" „Dat zeg ik toch zooveel als mag". „Geeft u uw tasch eens hier". De be ambte nam de tasch en maakte haar open. „Dat is ook in orde", zei hij even later. „Waarom bent u dan zoo zenuwachtig?" „Ben ik zenuwachtig?" Ze nam haar pa raplu van de eene hand in de andere. „Ik ben niet zenuwachtig. En trouwens ik reis niet dikwijls en dan aan de grens...." „Geeft u uw paraplu eens hier?" „Wat zegt u?" „Uw paraplu wil ik zien!" „Maar waarom? Ik mag toch wel een pa raplu over de grens nemen?" „Als u uw paraplu niet vrijwillig geeft, moet ik.Het jonge vrouwtje begon hul peloos te huilen. „Ik heb toch geen geld in mijn paraplu!" „Dat wilde ik nu juist eens even zelf onderzoeken". De beambte stak de paraplu op, maar er kwam niets verdachts te voorschijn. Toen hij haar wilde teruggeven, keek hij opeens erg verbaasd. Het handvat zat merkbaar los- Hij draaide het een paar maal om, toen opende zich een gat. „NeeL" riep het vrouw tje angstig. ..En dit biljet van 10 mark? Wat heeft dat te beduiden?" „Ik wilde alleen maar het is de eer ste keer, heusch! Neemt u me nu gevan gen? Wat gaat u met me doen?" De douane gaf geen antwoord. Hij no teerde een .paar dingen uit den pas en gaf dien toen terug. „Het geld neem ik mee. Omdat het maar om een klein bedrag gaat, wordt u niet direct gevangen genomen. De zaak wordt doorgegeven aan de politie van de plaats waar u naar toe gaat". Hermien van Man keek hem met groote. angstige oogen aan. „Kom ik., kom ik dan in de gevangenis?" „Ze zullen u nog niet direct ophangen!" De beambte groette en ging weg. De trein was over de grens. De jonge da me was heelemaal niet zenuwachtig meer. Ze lachte spottend en scheen al niet ver der meer over het voorval na te denken. Nauwelijks lag de eerste grenssteen ach ter haar of ze was heelemaal veranderd. Het onzekere meisje was plotseling in een vrouw met ervaring veranderd. Ilaar me- depasagier, de ecnige, die nog in die coupé zat, schoen zichtbaar verrast te zijn. „U begrijpt liet niet goed?" vroeg Her mien spottend. Hij glimlachte. „O jawel, zoo ongeveer wel!" „Wat denkt u dan?" „Dat u een beetje tooneel hebt gespeeld aan dc grens". „Niet slecht geraden". „U hebt expres de aandacht op uw paraplu gevestigd". „Ook al goed. En waarom?" „Een kleine grensovertreding wordt niet erg gestraft. Daarvoor moet liet om groo- tere bedragen gaan. Als ze nu bijvoorbeeld, 10.000 Mark bij u hadden gevonden., maar die hebben ze niet gevonden!" „Omdat ik ze 'niet bij me had", viel ze snel in dc rede. Hij schudde zijn hoofd. „Dat zeg ik ook niet. Maar u hebt uw rol van zenuwach tig meisje zoo goed gespeeld, dat de be ambte heelemaal niet op bet idee kwam, dat u Hermien van Man niet bent!" Het meisje sprong op. „IIoo weet u mijn naam?" „Ik weet zelfs nog veel meer! Ik weet, dat u niet Hermien van Man bent, maar Dora Mol on dat u heel dikwijls over deze - grens gaat. Ik heb al een paar maal in den zelfden trein met u gereisd." „Bent u van de geheime politie?" Do man boog zich naar haar over. „Ik zal u niet gevangen nemen, Dora Mol Ik wil u alleen voor ons bedrijf probeeren te win nen. U moet nog veel leeren, maar dat kunt u bij ons. Sinds vier jaar behandelen wij buiten de regoeringsamibtenarcn om natuurlijk geldzaken in. het buitenland. Het gaat daarbij om groote waarden en we betalen onze agenten altijd 10% van het gesmokkelde bedrag uit. Ik denk, dat dat voor u ook voordeeliger zal zijn, dan al die persoonlijke ondernemingen. Bovendien loopt u bij ons minder gevaar gesnapt te worden. Daarvoor zorgt ons bedrijf". „Meent u dit alles?" Dc ander knikte. „Ja, want ik ben de chef van deze onder neming. Hier zijn de voorwaarden van ons contract. Ik zou niet zoo open met u spre ken, als ik u niet allang op het oog had en als ik er niet van overtuigd was, dat ik in u een flinke en prettige medearbcid- ster heb gevonden. Wat zegt u erop?" Het meisje lachte onzeker. „U weet nog niets van mij af. Maar als we nu eens aan nemen, dat ik ben, wie u denkt dan nog kan uw aanbod een handig opgestelde val zijn". I)e man stond op. „Ook daaraan heb ik gedacht", zei hij. „Hier ziet u mijn koffer. Kijk, nu doe ik dit geheime vak open. Is dit, wat u nu ziet, voldoende waarborg voor u?" „Ja", zei Dora Mol, „dit is voldoende". ..Dus u neemt het aan?" Ze knikte. „Ja, het is goed." De trein liep een groot station binnen. Het was het einddoel van den reis van Dora Mol en ook van den vreemdeling. „Hebt u al een hotel?" vroeg hij. „Nee, misschien kunt u me er een wij zen?" Hij nam haar koffer aan en riep een witkiel. Toen ze op het station ston den, kwamen twee heeren naar hen toe. „Hermien van Man?" vroegen' ze. „Ja". „U bent onze gevangene!" Ze glimlachte. „Dat verwachtte ik wel. Wilt u mijzelf en dezen heer meenemen?" „Maar dat is toch Dc man probeerde zich los te rukken. „Hou hem goed vast", zei Hermien van Man. „Om mij hoeft u zich niet ongerust te kamen. Ik ga in ieder geval met u mee, want het bevel tot in hechtenisneming met de foto's, die daarbij waren, heb ik zelf gestuurd. Ik heet namelijk niet Hermien van Man, zooals u al wist. geachte reisge noot, ook niet Dora Mol, zooals u dacht, maar ik ben bij de geheime politie en houd toezicht op smokkelhandel! Was ik goed als onhandig meisje? We vervolgen u al langen tijd. we hadden alleen nog gcuh bewijzen tegen u. Nu hebben we die. En meteen hebben we de bewijzen tegen uw heele bedrijf, waarvan u me daarstraks de plannen hebt laten zien". Ze keerde zich naar de beide mannen. „Voer hem maar weg!" Hij lachte boonand. „Ze zullen me toch weer vrijlaten. Ik heb hier nog "iets verkeerds gedaan. Er is nog geen heve' ge geven om me uit te leveren!" Nu glim lachte de jonge vrouw. „U vergist zich al weer! Het hevel tot uitlevering draag ik al drie weken lang bij me en is door de re geering hier goedgekeurd!"

Schager Courant | 1940 | | pagina 3