De strijd der continenten teekent zich af Het sportcentra van den opbouwdienst in Den Hsap Drama ta Scherpenzael berecht Het Britsche verlies aan scheepsruimte AMERIKA en de oorlog Dc puinhopen der kerk Een oplichter aan het werk WEDER BOMMEN OP ONS LAND Zwartepoorte morgen niet in de baan Van den wagen gevallen en ernstig gewond Duitsch 'cgerbericht Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot heeft drie gewapende vij andelijke koopvaardijschepen met in totaal 10.875 brt, die in een krachtig beveiligd convooi voeren, tot zinken gebracht. Op 5 Augustus is het boven het Kaï^ial herhaaldelijk tot luchtgevechten gekomen, daarbij schoot een Duitsch verkennings vliegtuig twee Britsche jachttoestellen van het, nieuwste type neer. Verder werden zes vijandelijke jachtvliegtuigen in gevecht met onze jagers neergehaald. In clen nacht van vijf op zes Augustus vielen Duitsche vliegtuigen verscheidene Engelsche havens aan. Engelsche toestellen verschenen des nachts boven Noordwest Duitschland en wierpen bommen neer. De aangerichte schade is gering. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Het totale resultaat van den handels oorlog tegen Engeland van af den' aanvang van den oorlog tot 8 Juli 1940 is bekend gemaakt in het legcrbericht van 12 Juli. In den tijd van 9 tot 31 Juli werd vijande lijke en den vijand nuttige scheepsruimte tot zinken gebracht met een inhoud van 314.174 ton. Oppervlak!©strijdkrachten boor den 9S.500 ton in den \grond. Bij deze ge tallen zijn de successen door mijnen niet opgeteld, terwijl die juist den laatsten tijd in verhoogde mate zijn behaald, maar door den vijand zijn verzwegen. Zij worden be wezen door de herhaalde sluiting van vij andelijke havens en andere teekens. Door het lucl>twapen werden tot zinken gebracht: aan oorlogsschepen 21.650 ton, aan koopvaardijschepen 215.000 brt. Beschadigd werden: aan oorlogsschepen 32.000 ton, aan koopvaardijschepen 328.000 brt. De totale scheepsverliezen, die den vijand van 9 tot 31 Juli zijn toegebracht, bedragen dus, zon der rekening te houden met de door mijnon behaalde successen en zonder daarbij de be schadigde vijandelijke oorlogs- koopvaar dijschepen op te tellen, 679.324 brt. De vij and heeft daarmede sedert het begin van den ooi-log aan eigen of hem nuttige scheepsruimte verloren: door gevechtshan delingen der marine: 3.725.547 brt., door ge vechtshandelingen der luchtmacht 1.261.313 brt., in totaal 4.986.860 brt. Bovendien zijn door het luehtwapen sedert het begin van den oorlog koopvaardijschepen met een to talen inhoud van ongeveer 1 Vfe millioen brt. beschadigd. Italiaaosch leqerhericht LUCHTGEVECHT BIJ MALTA. Legerbericht no. 58 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Gedurende een verkenningsvlucht tor hoogte van Malta hebben onze jachtvlieg tuigen een gevecht geleverd met jagers van den vijand en een vijandelijke machine neergehaald. Al onze toestellen zijn op hun bases teruggekeerd. In Noord-Afrika werd de vijand tijdens een treffen tusschen vooruitgeschoven ele menten over de grens van Cyrenaica op de vlucht gedreven. Hij liet twee gevechtswa gens achter. Twee of drie gevechtswagens werden vernield. In Oost-Afrika is een van onze verkenningsvliegtuigen niet terugge keerd. De door kol. Lindbergh en generaal Per- shing Zondag uitgesproken redevoeringen hebben in de geheele Noord-Amerikaansche pers een levendige reactie gewekt. Een deel der bladen, zooals de New York Times, staat de opvatting van Pershing voor, dat de Vereenigde Staten oude torpedoboot jagers aan Engeland moet afstaan en zoo ver moge lijk moet bewapenen, aangezien het lot van de Engelsche vlpot van de grootste beteeke- nis is voor de Vereenigde Staten. Noord-Amc rika, aldus het genoemde blad, bewapent al leen tegen het gevaar, dat zou ontstaan uit een mogelijken nederlaag van Engeland. Andere bladen, vooral die uit het Midden westen, gaan tegen deze opvatting in. Zoo schrijft de Chicago Tribune, dat Lindbergh uitdrukking heeft gegeven aan zijn diep ge loof in Amerika en aan de overtuiging, dat de Vereenigde Staten sterk genoeg zijn om hun belangen enl evensopvatting te bescher men. Pershings voorstel komt neer op een oorlogsdaad. Het onafhankelijke blad Den ver Post noemt Pershings voorstelling van zaken denzelfden onzin, waardoor Amer'ka in den wereldoorlog is meegesleept. Engelschen nemen post van Japansch schip in beslag De Engelsche autoriteiten in Colombo hebben ondanks het scherpe protest van den gezagvoerder van het Japansche s.s. „Argentina Maroe" 120 voor Zuid-Amerika bestemde postzakken in beslag genomen en slechts 17 daarvan na een nauwkeurig onderzoek teruggegeven. De Britsche auto riteiten verklaren volgens een telegram van den kapitein, dat de overige post aan een later arrivecrend Japansch stoomschip zal worden overhandigd, aangezien een strenge censuur moet worden uitgevoerd. EEN FRANSCH NATIONAAL GERECHT. Als eerste stad in Frankrijk heeft Lyon oen z.g. nationaal gerecht tegen vijf francs ingevoerd. Dit komt in de eerste plaats ten goede aan die personen die door den oorlog een lager inkomen genieten of nog geen werk gevonden hebben. Op bevel van de re geering te Vichy moeten de prijzen in de restaurants waarin geen vleeschgerechten mogen worden opgediend of verschillende gangen uitvallen, verlaagd worden. Leegstaande of zeer mager be zette kerkgebouwen. „De in puin gevallen kerken zijn niet de ergste puinhopen in de kerk", aldus mv. C. J. Bartcls in een hoofdartikel in 't Maand blad van de Vereeniging van Kerkvoog dijen in Ned. I-Icrv. Kerk. „Misschien zelfs zijn deze voor do kerk in 't geheel geen puinhoopen. De kerk is tenslotte niet een instituut om Gothische gebouwen uit de middeleeuwen te onderhouden. Als ze weg zijn, dan zijn ze helaas weg en dan moeten er nieuwe gebouwd worden, die doelmatig zijn voor den huidigen eeredienst. Ergere puinhopen in de kerk zijn de op Zondagmorgen leegstaande of zeer mager bezette kerkgebouwen. Deze tragische aan blik valt op sommige plaatsen in stad en land te aanschouwen. Wat is' daarvan de oorzaak? Wat moet daartegen worden ge daan Een puinhoop van dakloosheid zijn de vijftien procent der bevolking, die tot geen enkel kerkgenootschap bchooren, geeste lijke zwervers, die grootendeels óf zelf óf hun voorgeslacht eenmaal tot de Hervorm de Kerk behoorden. Dat is de denumeratie der kerk. Erger dan de priester en de Le viet uit de Barmhartige Samaritaan zou de Synode zijn, die dit diep-ernstig feit stil zwijgend of met een vrome verzuchting uit den weg ging. Een puinhoop van verval is de op een aantal plaatsen afgenomen deelneming in de bediening dor I-Icilige Sacramenten: Doop en Avondmaal. Een puinhoop van afgekoelde liefde is de op andere plaatsen bestaande slappe offer vaardigheid voor kerk en. zending. Een puinhoop van moedeloosheid vormen de reglementen, die niet of niet ernstig worden uitgevoerd. Ook het godsdienstonderwijs wordt door den schrijver als een puinhoop geken schetst. „Waarom", vraagt hij, „vindt een deel der jeugd de catechisatie zoo verve lend?" Als d^t niet veranderen kan, welk een puinhoop zal dat dan worden! Zal de reeks dor Synoden, die in 1940 is aangevangen, later genoemd worden: de Synoden van den opbouw der kerk? God geve ons dat". Zaterdagmiddag betrad een man, gekleed in Nederlandscli militair tenue, een kruide nierszaak in de Clerqstraat te Amsterdam. Hij deelde den winkelier mede, dat voor Gen bedrag van elf gulden aan kruideniers waren moest worden afgeleverd aan het tux-ngebouw in dc Passeerderstraat. Deze goederen war.cn bestemd voor de daar in gekwartierde manschappen van den Neder- landschen opbouwdienst. Te goeder trouw gaf de winkelier den man twee pond koffie en 4 ons thee mede. Bij nader onderzoek kwam hij echter tot dé ontdekking, dat in het door den man ge noemde gebouw geen manschappen van den opbouwdienst gelegerd zijn en dat hij dus het slachtoffer was geworden van een ge raffineerd oplichter. De mogelijkheid bestaat, dat de man een zelfde truc in andore zaken zal probcercn toe te passen. Men zij dus gewaarschuwd. Het luisteren naar buitenlandsche radio ,S-GRAVENHAGE, 6 Augustus. Ter voor koming van misversland wordt er van be voegde Duitsche zijde op gewezen, dat ook het luisteren van muziekuitvoeringen van buitenlandsche radiostations uitgezonderd die van het Duitsche rijk, Bohcmen, Mora- vië, het. gouvernement-generaal van Polen en de daarop aangesloten zenders verbo den is. Het luisteren naar neutrale en Itali aansche zenders is dus eveneens verboden. Men weet. dat op overtreding van dit ver bod zware straffen zijn gesteld en in het Duitsche rijk, waar een dergelijk verbod geldt, ook zijn opgelegd. Het is te verwach ten, dat. ook hier te lande de verordening streng zal worden toegepast. RUSLAND LEGT ZIJN GEWICHT IN DE SCHAAL TEGEN DE VER EENIGDE STATEN. Viede met Engeland door vergelijk of door vernietiging Het uitstel van den beslissenden aanval op Engeland versterkt de stroomingen in dit land, welke een vrede door vergelijk van Amerika veel onwaarschijnlijker maken. Ook de rede van Molotof wijst erop, dat de geheele constellatie steeds moer een isoleering der Vereenigde .Sta ten ten doel heeft en een samensme ding der krachten van Europa en Azië, voor het geval Washington niet wil afzien van inmenging in de aangelegenheden dezer beide werelddeelen. Het wordt langzamerhand steeds duide lijker, dat er niet op een bliksemsnellen aanval op Engeland, maar op een langdu- rigen oorlog gerekend moet worden al thans op een oorlog welke inplaats van nog slechts enkele weken, verscheidene maanden zal kunnen duren. De Italiaansche publicist Gayda schreef er reeds over en ook Molotof heeft er in zijn jongste rede met nadruk de aandacht Weder is een groot aantal bommen in de afgeloopen twee nachten op ons land neerge komen. Bijzonder zwaar getroffen is een woonwijk in Enschedé, waar vijf bommen neerkwamen. Vier woningen werden ver nield, de ruiten van een honderdtal huizen sprongen en 'ni nwoner werd door scherven gewond, Bij Assendelft is een 20-tal huizen licht beschadigd. In de omgeving van Nieuweramstel zijn weder bommen in het vrije veld neergeko men. Hetzelfde geschiedde bij Puttershoek, Nieu wenhoorn en Gendingen en nabij Breda. Eenige in brand geraakte schuren zijn snel gebluscht. Gistermorgen werd op het terrein aan het verlengde van de Sportlaan te 's-Graven ha- ge, waar het nieuwe sportcentrum van den opbouwdienst gevestigd zal worden, de eerste spade in den grond gestoken. Daarvoor bestond zeer groote belangstel ling, in het bijzonder uit de kringen van den opbouwdienst zelf. Op het terrein bevonden zich met den com mandant van den opbouwdienst, majoor J. N. Brcunese, de secretaris-generaal van het ministerie van algemecne zaken, Jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, de commamlant van het le district, majoor L. van I-Iulst, vele officieren van den staf en majoor H. J. Strootman, commandant van het 4c korps, van welk korps de manschappen het terrein zullen egalisceren en bewerken voor den bouw van het nieuwe sportcentrum, terwijl daar ook stonden opgesteld de leerlingen van het sportleidersinstituut in hun koren- blauwe overalls, onder leiding van hun com mandant, den len luitenant Serre. Voorafgegaan door het muziekkorps van bet le district onder den kapelmeester-adju dant H. van Vcssem marcheerden ongeveer 300 manschappen met geschouderde spaden onder commando van majoor H. J. Stroot man naar het terrein. Majoor Brcunese inspecteerde den troep en hield een korte toespraak, waarin hij als de taak van het sportcentrum aanwees krach tige. flinke, taaie Nederlanders te vormen. „Het is heerlijk voor U", aldus majoor Brcunese tot zijn mannen, „met dezen arbeid iets tot stand ie brengen voor land en volk. Steekt met deze gedachte .de eerste schop in den grond. Werkt met elkaar ongeacht ranst en positie, niet vreugde en opgewektheid in saamhoorigheid en eensgezindheid." Majoor Brcunese eindigde zijn toespraak met den uitroep „leve het vaderland", welke door allen werd overgenomen. Onder de tonen van een vroolijke marsch gingen de mannen, met ontbloote bovenlij ven met schoppen en kruiwagens aan den arbeid voor den bouw van het nieuwe sport centrum. PERSONEEL OPBOUWDIENST MAG NIET VRAGEN MET AUTO'S MEDE TE RIJDEN. De leiding van den opbouwdienst deelt mede: de aandacht wórdt er op gevestigd, dat het aan het personeel van den opbouw dienst ten strengste verboden is auto's aan te houden met de bedoeling om mede te rijden. Het is in het eigen belang van de automo bilisten gewenscht, medewerking te verlce- nen om dit verbod nauwgezet te doen hand haven. op gevestigd. Niettemin scheen het toch aanvankelijk de bedoeling te zijn, kort na de capitulatie van Frankrijk, den beslissen den aanval op Engeland te ondernemen. Vanwaar deze verandering in tactiek en wat bcteekent juist op dit oogenblik de re de van Molotof? Twee factoren kunnen aangegeven wor den als motief voor het uitstel van den aan val. Allereerst deze: het is er Hitier van den aanvang af om te doen geweest, tot een samenwerking met Groot-Brittanniè te ge raken; reeds van het begin van den diplo maticken strijd af, na de herbezetting van het Rijnland, was het het einddoel van llitler's politiek een stilzwijgende overeen komst te bereiken, waarbij Engeland zich terugtrok uit Midden- en Oost-Europa. Duitschland echter het Britsche imperium intact zou laten (behoudens dan teruggaaf der vroegere Duitsche koloniën). In de lijn van deze politiek ligt ook Hitler's jongste rede; van éen Engeland dat vrijwillig tot het sluiten van den vrede overgaat, is sa menwerking te verwachten, van een Enge land echter dat te vuur en te zwaard ver woest wordt niet. Zal de vrede van Europa gebouwd worden op een Duitsch-Britsche samenwerking, dan moeten onverzoenlijke haatgevoelens bij het Engelsche volk zoo veel mogelijk vermeden worden en moet het Engelsche volk bewogen worden zich af te wenden van de oorlogszuchtige Chur- chill-regeering. De geruchten dat Lloyd Georgc deel zou uitmaken van het Britsche kabinet, toonen wel aan dat er gisting is in Engeland, hetgeen dus voor den Führer aanleiding zou kunnen zijn, de stemming te beinvloeden door voortdurende aanval len van middelmatige kracht, maar een beslissenden aanval achterwege te laten. Een tweede factor van groot gewicht is gelegen in de houding der Vereenigde Sla- ten. Zoolang het kabinet-Churchill den oorlog tot het uiterste wil doorzetten, des noods van Canada uit, vormt dit een krach- tigen steun voor de „oorlogspartij" in Ame rika; sluit Groot-Grittannië echter thans vrijwillig vrede, dan is er zeer weinig aan leiding voor de Vereenigde Staten om nog in den oorlog te gaan en verliest Roose- velt ook zijn sterkste argument om de be- Wielrennen Morgenavond worden voor de laatste maal in dit seizoen avond wedstrijden ge houden in het .Olympisch Stadion te Am sterdam. Ten zeerste is het te betreuren, dat onze nationale kampioen Adri Zwartepoorte dan niet van de partij zal zijn. Van de zijde van den stayer vernamen wij hierover het vol gende. De onderhandelingen tusschen do direc tie van liet Olympisch Stadion en den ren ner hebben, hoewel van beide zijden ern stige pogingen zijn aangewend om tot een vergelijk te komen, niet tot een bevredigend resultaat geleid. liet eerste aanbod van de directie 120.werd door Zwartepoorte af gewezen van oordeel zijnde, dat hij, als nationaal kampioen, het recht had op een zelfde gage als Wals en Schulte zouden ontvangen 250.—), eenzelfde bedrag als waarvoor gisterenavond dc drie renners starten op de Utreclitsche wielerbaan in het gemeentelijk stadion. Later verhoogde de directie van de stadionbaan wel het be drag tot 200.—. doch de stayer bleef bij zijn eisch en omdat bij dit bedrag ook nog het gedeelte is inbegrepen voor den gang maker, verhoogde do stayer nog zijn cisch tot een bedrag van 325.—. Hierop zijn de besprekingen gestrand. Van de zijde van de directie vernemen wij ten aanzien van deze kwestie het volgende. De directie heeft den stayer aanvankelijk een bedrag aangeboden van 150.in derdaad 100.lager dan Wals en Schulte zullen ontvangen, doch gebasseerd op deze overweging, dat Zwartepoorte zich niet kan beroemen op een wereldreputatie als Wals en Schulte bezitten en bovendien het stayer- kampioenschap niet zonder geluk heeft be haald, dus dan ook niet zulke hooge eisclien zal kunnen stellen. Omdat de stayer vasthield aan eenzelfde bedrag als waarvoor Wals en Schulte zijn gecontrac teerd, heeft de directie haar eerste aanbod gewijzigd en getracht tot een vergelijk te komen door een bod te doen van 200. Hierop heeft de stayer de directie van de stadionbaan geantwoord, dat hij nu slechts bereid was te starten voor een bedrag van 325.—. Hoewel de reclamebiljetten reeds waren gedrukt, lieeft dc directie toch ge meend dan maar af te zien van het rijden van Zwartepoorte en een geheel ander pro gramma samengesteld, waarin onze natio nale kampioen niet zal uitkomen. Men herinnert zich, dat op 24 April van dit jaar Scherpenzeel in opschudding werd gebracht door een drama, dat zich in oen kleine woning aldaar voltrok. De 40-jarige vrouw V., moeder van acht kinderen, werd vermoord aangetroffen. Zij bleek een schot wond in de borst te hebben gekegen. Als (lader van den moord werd de 39-jarige H. C. V. R., krantenbezorger te Scherpenzeel gearesteerd. Uit het door de politie inge steld onderzoek bleek, dat de vouw met den krantenbezorger een ongeoorloofde ver houding had, waarvan de echtgenoot van de vrouw afwist. Langen tijd was hel goed gegaan, doch op oen gegeven dag kreeg van R. ruzie met de vrouw over een prui menboom pje in den tuin van zijn vroegere woning. De echtgenoot van de vrouw had namelijk dit boompje doen weghalen zon der toestemming van den krantenbezorger. Van R. zon op wraak en wist van een soldaat 'n met scherp geladen revolver te ont vreemden, met welk wapen hij in den middag van den 24sten April het huls van de vrouw binnentrok. Zij lag op bed volking mee te krijgen voor zijn politiek. Een vrede door vergelijk zou dus een wig drijven in de steeds nauwer worenden sa menwerking tusschen het Witte Huis en Downing Street. Op dit punt wordt nu de rede van Molo tof van groot, belang. Allereerst sloeg zij den bodem in van dc laatste "Engelsche hoop op wrijving tusschen Berlijn en Moskou; het Duitsch-Russïsch accoord werkt onvermin derd voort, gelijk trouwens gezien de zeer wijde strekking der overeenkomsten, van den aanvang af ook te voorzien is geweest. Dit moet ongetwijfeld de strooming der anti- Churehill-grocpcn in Engeland versterken. Ook de hoop op spanning tusschen Rome en Moskou, moet nu wol worden opgegeven, nu de Russische Balkan-politiek duidelijk aantoont dat. er wel degelijk een driehoek Berfijn-Rome-Moskou bestaat en dat deze drichoekspolitick, door de afbakening der belangensferen, ook feilloos werkt. Maar verder ligt er in Molotof's rede ook de uiterst belangrijke mogelijkheid tot een betere verhouding met. Japan te komen; de' toon jegens Japan war zeer veel tegenioetko mender rl.r tot nu toe. Dit be teekent, dat Japfm ;n het Noorden do banden vrij krp-' en alle aandacht aan beëindiging van clen c« Ch'na en an- de verhouding tus schen Groot-Brittannië kan wijden. Maar dit beteekent tevens, dat de Vereenigde Sta ten meer geisoleerd raken, dat Japan krach tiger tegen Washington zal kunnen optreden en dat de spanning tusschen Moskou en Was hington toeneemt, waartoe ook niet weinig de scherpe woorden van Molotof aan het adres van Amerika zullen bijdragen. Zoo teekent zich langzamerhand een Strijd der continenten af. Men zal zich Hitler's in terview herinneren waarin hij erkenning van de Amerikaansche Monroe-leer tot ui ting bracht, mar tevens erkenning eisclite van het beginsel: „Eurftpa voor de Eurone anen". Wat zich thans afspeelt is een mobili seoring van de krachten van Europa en Azië in één verhand, voor het geval de Vereenic'e Staten zich niet zouden houden aan Hitle s eisch. van inmenging in Europeesche aange legenheden af te zien. en sliep. De man heeft de vrouw bout portant dood geschoten. Na zijn verschrik kelijke daad gepleegd te hebben gooide v. R. de revolver weg, welk wapen later in een weiland is teruggevonden. Aanvanke lijk dacht dc te hulp geroepen dokter, dat de vrouw aan een hartverlamming was overleden, doch bij de lijkschouwing bleek zich een schotwond in de borst te bevinden Gistermorgen had de krantenbezorger zich voor do Utreclitsche rechtbank te ver antwoorden wegens doodslag. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Als getuigen werden een buurman en zijn vrouw gehoord. In zijn requisitoir herinnerde de officier van justitie, mr. Camphuis, aan het psy chiatrisch rapoprt, dat over verdachte is uitgebracht, waaruit bleek, dat hij minder toerekeningsvatbaar is. Spreker eischte ze ven jaar gevangenisstraf. Mr. 'Enthoven, de verdedigster, bepleitte clementie on verzocht ter beschikking stelling van de regeering. Uitspraak over veertien dagen. De groentenkoopman K. uit Vreeland, ging gistermorgen met paard en wagen naar do groenteveiling te Hilversum. Waarschijn- lijkwaren de ledige kisten, die op den wapen geladen waren, niet goed vastgebonden want op een gegeven moment viel een aantal kis ten van den wagen. Vermoedelijk is hier bet paard van geschroken en op hol geslagen. De voerman deed nog krachtige pogingen om liet paard tot stilstand te brengen, maar hij slaagde hier pas in, nadat het paard ruim tweehonderd meters had gehold. De naast den voerman zittende P. v. d. H. viel tenge volge van het slingeren van den wagen en werd op den weg gesmakt, waar hij ernstip gewond bleef liggen. Allereerst vervoerde men den man per personenauto naarLoenen aan dc Vecht, waar hij tijdelijk verblijf houdt. De dokter constateerde hier ernstige inwen dige kneuzingen. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 6 Augustus 1940 lste Klasse, 2de Lijst Hooge Prijzen 2000.— 24053 1000.— 14634 18514 400.4324 20378 f 200— 7035 9229 9652 f 100.— 2416 5162 7447 9151 15923 19432 19572 20035 24540 Prijzen van f 20. 1071 1093 1110 1144 1184 1195 1203 1261 1310 1363 1364 1382 1386 1413 1439 1489 1529 1536 1603 1631 1635 1640 1650 1660 1710 1726 1741 1750 1807 1817 1844 1856 1857 1873 2076 2!078 2103 2149 2183 2223 2229 2300 2314 2394 2607 2705 2727 2806 2822 2826 2834 2837 2854 2855 2865 2882 3057 3069 3080 3140 3170 3175 3217 3238 3253 3256 3309 3341 3347 3352 3363 3376 3405 3418 3504 3581 3591 3597 3673 3675 3718 3771 3794 3833 3898 3935 3975 4058 4092 4110 4147 4252 4257 4327 4344 4362 4419 4466 4517 4526 4549 4720 4729 4742 4764 4767 4789 4801 4857 4860 4873 4881 4997 5048 5115 5122 5145 5180 5211 5228 5277 5306 5307 5323 5337 5458 5470 5474 5495 5548 5582 5614 5615 5838 5907 5984 5996 6011 6016 6048 6078 6143 6152 6246 6250 6268 6296 6315 6337 6357 6429 6433 6441 6448 6462 6474 6501 6524 6549 6574 6633 6689 6718 6730 6786 6840 6941 6942 6957 7002 7009 7036 7041 7049 7102 7164 7150 7180 7211 7216 7219 7222 7232 7259 7269 7317 7345 7374 7390 7397 7408 7421 7426 7439 7502 7558 7594 7630 7690 7750 7751 7760 7767 7770 7789 7809 7811 7925 7952 8051 8080 8093 8095 8115 8124 8183 8187 8257 8262 8278 8327 8347 8351 8364 8436 8445 8460 8500 8506 8514 8561 8562 8574 8605 8700 8705 8759 8801 8821 8851 8862 8879 8985 9002 9058 9059 9154 9273 9277 9465 9483 9559 9615 9634 9636 9644 9656 9691 9756 9769 9783 9803 9827 9847 9854 9855- 9857 9923 9933 9958 10051 10081 10134 10154 10245 10270 10276 10301 10333 10359 10364 10377 10428 10466 10472 10505 10609 10647 10677 10784 10816 10833 10836 10851 10902 10955 10969 10998 11004 11036 11093 11139 11145 11162 11197 11277 11280 11288 11349 11362 11363 11392 1139" 11411 11412 11439 11460 11518 11522 11547 11549 11565 11575 11601 11611 11713 11747 11963 12051 12075 12095 12127 12132 12166 12187 12190 12196 12276 12345 12374 12375 12392 12405 12451 12458 12523 12585 12612 12614 12617 12624 12641 126S6 12715 12741 12757 12767 12791 12795 12830 12836 12871 12884 12898 12918 12969 12976 13015 13046 13097 13112 13126 13129 13161 13276 13279 13288 13292 13298 13339 13497 13502 13507 13522 13529 13531 13593 13616 13622 13626 13755 13838 13876 13883 13887 13893 13905 14005 14091 14117 14118 14141 14240 14278 14297 14339 14342 14350 14387 14393 14467 14500 14620 14663 14680 14735 14756 14763 14787 14798 14802 14804 14817 14818 14829 14832 14929 14940 14962 14963 14977 14995 15094- 15099 15115 15122 15126 15130 15173 15196 15282 15289 15339 15352 15357 15371 15536 15566 15604 15609 15610 15649 15661 15674 15725 15820 15860 15979 15989 16060 16072 16086 16220 16245 16254 16256 16272 16273 16304 16394 16468 16562 16568 16585 16595 16645 16649 16812 16939 17018 17030 17034 17059 17064 17068 17093 17105 17121 17161 17243 17245 17248 17251 17270 17294 17315 17332 17344 17425 17440 17489 17495 17508 17516 17546 17608 17621 17647 17648 17723 17766 17786 17837 17840 17854 17866 18083 18178 18201 18249 18264 18279 18282 18284 18310 18369 18416 18427 18430 18437 18444 18483 18487 18492 18573 18584 18727 18826 18871 18873 18874 18904 18914 18943 18945 18960 19034 19039 19176 19185 19239 19306 19309 19349 1938T 19416 19448 19480 19487 19546 19548 19555 19587 19590 19591 19593 19608 19613 19624 19634 19764 19785 19852 19864 19865 19869 19946 20004 20022 20026 20042 20057 20061 20136 20147 20170 20210 20221 20228 20270 20314 20324 20373 20379 20403 20407 20485 20498 20544 20549 20631 20642 20655 20718 20723 20729 20789 20796 20843 20889 20911 20922 20934 20936 20970 21078 21089 21095 21288 21295 21313 21321 21360 21377 21405 21527 21598 21610 21632 21639 21665 21749 21768 21805 21815 21845 21848 21912 21931 21935 21948 21954 22048 22089 22102 22133 22141 22147 22206 22298 22336 22412 22437 22488 22501 22517 22526 22585 22607 22616 22756 22768 22770 22822 22823 22845 22866 22898 22907 22947 22952 22979 23004 23010 23013 23044 23049 23052 23057 23062 23152 23163 23169 23209 23218 23222 23231 23235 23248 23278 23293 23349 23377 23403 23409 23418 •23496 23517 23554 23593 23674 23729 23884 23929 23990 24014 24091 24122 24134 24214 24276 24311 24320 24370 2*393 24409 24495 24507 24539 24630 24651 24657 24659 24763 24771 24824 24887 24929 24946 24948 24952 24968 24970

Schager Courant | 1940 | | pagina 6