Kaar huis om gekruisigd le worden NEELS GESLOTEN. Diplomatieke Engeland aan alle zijden bedreigd Grisksche overhiersching van ilbaneezen Wegens voorraad» opname zijn Kleedingmagazijnen te Schagen en 't Zand tot nader aankondiging R.K. kerk ingewijd Marktberichten Dn toestand van Engeland is in de laatste dagen buitengewoon moeilijk geworden, zoo schrijft het Roemeensche blad de „Ordinea" De Italiaansche aanval op firitsche Somali- land en bet gevaar, waarin de Britscbe con- vooien komen te vcrkeercn door dé Duitsche vloot en luchtstrijdkrachten, zoo gaat het blad verder, kunnen in hun gevaarlijkheid nauwelijks worden onderschat. Uit de re cente Japanscho betoogingen kan men ook ten aanzien van het Verre Oosten zekere ge volgtrekkingen maken. In ieder geval heb ben Duitschland en Italië volkomen vrijheid van handelen. Zij hebben daar toegeslagen, waar het mogelijk was en waar zij het voor- deelig achtten. Deze omstandigheden hebben den aanvaller een lnvftengewone superiori teit verleend, De It-^fiaansche actie tegc« Britseh Soinaliland dwingt Groot Brittanië zijn troepen uil het Verre Oosten terug te trekken. Daar k/o'mt hij dat men niet meer nis vroeger k-xh spreken van de' Britsche vloot als een bcslisscndcn factor. koelbloedigheid „Dank U wel mijnheer de President" De Daily Tclegraph meldt, op welke wijze de Engclsche ambassadeur in Frankrijk, Sir Ronald Campbell zich in het bezit van het Duitsch-Fransche wapenstilstandsdocument gesteld heeft. Onder liet opschrift ..diploma tieke koelbloedigheid" schildert het blad, hoe de ambassadeur eerst een bezoek aan den minister van huitenlandsche zaken te Bordeaux bracht. Hij vroeg Baudoin een co- pic van het document. De minister ant woordde. ciat er slechts een exemplaar was, en wel in handen van Lebrun. Onmiddellijk begaf Campbell zich naar Lebrun. Inderdaad lag daar op het bureau het document. Le brun deelde den ambassadeur echter mede. dat hij hem het stuk niet ter beschikkir» kon stellen. Campbell sprak ecnige minuten opgewonden met Lebrun. Hij greep toen, als of dat. zonder opzet was, naar het document vouwde het toen op en stak het bij zich. Met de woorden „Merci, Monsieur 1c President" ging hij iveg, voor Lebrun van zijn verba zing bekomen was. In welingelichte kringen te Washington is men van meening, dat de voormalige ge zant der Vereenigde Staten in België, Cuda- liv, nadat hij aan Roosevelt opheldering ver strekt /.al hebben over zijn kortgeleden af gelegde verklaringen, ontslag zal vragen. Intusschon heeft. Cu dab y Londen reeds per vliegtuig verlaten en is, naar D. X. B. uit Lissabon meldt, op het vliegveld van Cintra aangekomen, vanwaar bij per eerstvolgende Clipper naar de V. S. vertrekt. Vóór zijn vertrek uit Londen zeidc hij te gen vrienden: „Ik ben er mij van bewust, dat mijn uit latingen onpopulair waren. Ik 'weet ook, dat ik naar mijn land ga om gekruisigd te wor tien, maar de waarheid moet worden ge zegd." Cudahy had in een te Londen gehouden toespraak voor vertegenwoordigers der pers o.m. met lof gewezen op de onberispelijke houding der Duitsche troepen in België. Stefani meldt uit Tirana, dat in het Alba- neescli-Gricksclie grensgebied van Ciamura door Grieken een politieken moord is be dreven, waarvan het slachtoffer is een ze kere I)aut Iloggia, een oud voorvechter van hot Albaneesche irredontisme. De daders hebben liet hoofd van Hoggia meegenomen naar Griekenland en aan de aulox-iteiten aldaar overhandigd, die er sinds jaren- een hoogen prijs op gesteld hadden. Naar Ste fani verder meldt, is het hoofd van den vermoorde op bevel van de plaatselijke Grieksche overheid van dorp tot dorp ge dragen en als waarschuwing in het open baar tentoongesteld Daut Iloggia heeft jarenlang onder zijn landslieden voor de vereeniging van zijn stamprovincie met Albanië geijverd. Hij is, naar Stefani verklaart, niet het ecnigc slachtoffer van de Grieksche onderdruk kingspolitiek. Ecnigc maanden geleden is op een niet.ver van Ciamura vermoorden Albanees ee"n briefje gevonden met de woorden: „Hetzelfde lot zal alle Albance- zen treffen, die op bevrijding van hun va derland van de Grieksche heerschappij ho pen'. Stefani meldt tenslotte, dat de bewoners van het gebied Ciamura 50.000 echte Al- baneezen minder dan ooit bereid zijn te buigen voor de Grieksche onderdrukking. Als de liefde tot hun stamland hun ver trouwen jarenlang heeft doen handhaven, cn wel in een tijd dat het lot van Albanië duister was, dan hebben zij thans, nu het moederland herboren is, veel sterkere re denen om te hopen Eeuweooade boerderij afgebrand Op historischen grond kraaide de roode haan. Gistermiddag is de boerderij van den heer 'A. Muller te I-Iattum tot den grond toe afge brand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vuur werd het eerst waargenomen in een hooiberg. De inboedel kon nog in veilig beid gebracht worden. De afgebrande boer derij was vele eeuwen oud en stond op his torischen bodem, de Gacdsberg, genaamd. Met de restauratie van dit gebouw was faen reeds vele jaren bezig. Binnenkort alleen taptemelk? Om de volle productie op te voeren. Op het oogenblik doet het hardnekkige gerucht de ronde, dat binnenkort men noemt een termijn van drie weken .al leen nog maar taptemelk verkrijgbaar zal zijn. De officieele bevestiging van dit ge rucht heeft het „Vad." niet kunnen krijgen, maar wel deelde men het blad in kringen van deskundigen mede, dat de mogelijk heid allerminst is uitgesloten. Nog maar enkele dagen geleden heeft men kunnen lezen, dat het absoluut nood zakelijk is, dat onze veestapel drastisch wordt verkleind en dat ook het rundvee niet aan die beperking zal ontkomen. Zoo als bekend is het krachtvoer, dat geduren de de wintermaanden voor het vee beschik baar kan worden gesteld, zeer beperkt. Daar voor een goede huishouding en ook voor een goede staatshuishouding een voor uitziende blik wordt vereischt, lijkt het niet onmogelijk, dat men reeds binnenkort de boterproductie wil opvoeren door den room van alle volle melk af te tappen en alleen z,g. taptemelk verkrijgbaar te stellen. Men weet, dat taptemelk ook op het oogenblik bij sommige melkzaken wel ver krijgbaar is. Uiteraard is de voedingswaar de van taptemelk door het aanzienlijk klei nere gehalte aan vetten aanmerkelijk ge ringer dan van volle melk. Wierinqerwerl DE DERDE IN HET NIEUWE LAND Wieringermeer is een merkwaardig ge bouw rijker; merkwaardig omdat het „oude" alle eer is gegeven bij het „nieuwe" n dat is voor dit land wel een bijzonder heid. Het is de nieuwe R.K, Kerk te Wierin- gerwerf, waarvan de toren is vervaardigd uit breuksteen van de oude zeewering. Hier moeten artisten in hun vak aan het werk zijn geweest, de toren maakt een bijzonder effect! Het kerkgebouw zelf is voorzien van de oud-Hollandsclie kap, en door de glas in lood ramen valt prettig het licht binnen. Er zijn 400 zitplaatsen. Architect van het gebouw was de heer Huib Martcns te Am sterdam. aannemer de heer J. Holman, Wcsterblokker en opzichter de heer J. Broe- ke te Amsterdam. De kerk is grootcndeels door ambachts lieden van buiten den polder gezet. Plechtige inwijding. Gistermiddag is het gebouw door deken Kuys uit Schagen ingewijd. Met deze in wijding, viel samen liet 23-jarig jubileum van pastoor Braak, die sinds 1931 in de Wieringermeer werkzaam is en daar zijn levenstaak beeft gevonden. Met twee parochianen begonnen heeft hij er thans meer dan duizend. Hef. Katholieke leven, in het nieuwe land is zeer opgewekt en dc ei-standhouding met andere bevolkings groepen laat niets te wcnschen over. Pastoor Braak, die zijn eerste II. Mis las voor de polderjongens in een als kapel in gerichte kamer is in de Meer zeer gezien door zijn eenvoud en hartelijkheid. Bij de inwijding werd Deken Kuijs geas sisteerd door de Eerwaarde Ileeren Broers en Broerse, paters van het Missiehuls te Velscn. Omstreeks kwart voor elf werden de kerk deuren geopend en konden dc aanwezigen een plaats gaan innemen in het groote kerk gebouw, dat Christus Koning is toegewijd. De ruim 400 zitplaatsen waren spoedig be zet, terwijl een groot aantal zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. De plechtige H. Mis werd opgedragen dooi den Hoogeerwaarden Deken met assistentie van de reeds eerder genoemde paters. On der leiding van den heer Dekker werden dc vaste gezangen door de geloovigen gezon gen, terwijl de wisselende gezangen door een meisjeskoor onder leiding van mei. Burger die eveneens het orgel bespeélde, werden uitgevoerd. Onder de H. Mis hield Deken Kuijs een preclicatie, waarbij hij* o.a. de geloovigen aanspoorde .vooral deel te nemen bij het op dragen van het H. Misoffer door den pries ter, en de parochianen feliciteerde met de mooie kerk, terwijl hij memoreerde, dal het in gebruik nemen hiervan samen' viel met het 23-jarig priesterschap van pastoor Braak die met de voltooiing hiervan de kroon op zijn arbeid in den polder heeft gezet. Na afloop van de H. Mis dankte de Zcer- eerw. heer Pastoor P. Braak, dc 'genoodig- den en de andere aanwezigen voor hun mas sale opkomst en hen v. d. grooten steun die hij bij zijn arbeid in .flen polder van hen had mogen ontvangen. Hierna werden de genoodigden verzocht samen te komen in de pastorie, waarna de aanwezigen onder de tonen van de orgel muziek het kerkgebouw verlieten. Behalve de reeds genoemde heeren Gees telijken waren verder aanwezig dc volgende genoodigden: Voor de R.K. Zuidcrzeestichtlng: Prof. Cleöphas en Pastoor Bakker. Van het Klooster te Nieuwe Nicdorp: de Gardiaan en een pater: Voor het Kerkbestuur de H.II. Giezen, Weevers, van Remmeren en Kershaart. Voor de Directie van de Wieringermeer, de heer van Hees en A. D. v. Eek voor het Gemeentebestuur- Wethouder Peters. Als mede: mevrouw Nijholt te Slootdorp, Dr. Hoogkamer en Dr. Tamsma, de hoofden van de Wieringermeerscholcn te Wierin- gerwerf en te Middenmeer de heeren van Bavel en Aalders en de heeren C. J. Suykcr- buyk en Ir B. Prummel, de architect van den bouw en den opzichter, de heeren Mar- tens en Boeke, beide uit Amsterdam en de aannemer de heer Botman uit Wervershoof. Van verschillende burgerlijke autoriteiten waren eveneens de dames mede aanwezig. ZIJPE WERLOOSHEID. Met de werkloosheid in deze gemeente gaat het naar wensch. In de afgeloopen week was het aantal werkloozcn, dat „in zorg" is, slechts 2. In de overeenkomstige weken van 1939, 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozcn resp. 9, 27 en 55, Voor de vele blijken van be langstelling bij ons Huwelijk ondervonden, zeggen wij har telijk dank. H. .T. VAN EEKEREN. M. VAN EEK ER EX Galis. Srhagerbrug, Aug. 1940. Met. blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, Catharina. J. KOSTER—Waiboer. K. KOSTER. Wieringerwaarri, 11 Aug. '40. Degene, die Zondagavond, bij café de Wit aan 't Zand een verkeerde Fiets met Falcon Re genjas heeft meegenomen, wordt verzocht hiervan ken nis te geven aan H. HOOGE- VEEN, Driemolens, Wieringer- waard. Verloren: EEN DEKKLEED. tussclien Noordscharwoude ever St Maarten naar Alkmaar Tegen hclooning terug bij J. VAX SCHOORL, Valkkoog. Gevraagd: ZITKAMER, en gebruik keuken, vier a vijf slaapplaatsen. Br. lctt. A, Hulpkantoor, Barsingcrhorn. Verschillende soorten Trapman N V. PETTEN VETIGINGSWET Naar wij vernemen is aan den heer M. de Graaf te Rotterdam ingevolge de Vesti gingswet Kleinbedrijf vergunning verleend tot het vestigen van een kapperbedrijf in een perceel aan de Kerkbuurt, alhier. 'T ZAND. FANCY-FAIR. Gisteren heeft ten huize van den heer G. A. de Wit alhier een fancy-fair plaats ge had ten bate van dc vootbalvereeniging Geel-Zwart. Dc zaal gaf een feestelijk aan zien, er waren verschillende aitracties ge plaatst, welke veel belangstelling hadden. Op het toonecl kon men zich ook op vel schillende wijzen vermaken. Vooral de waar- zoggerstent trok veel belangstelling en ook 't „reizen per spoor" kon bijna dc passa giers niet verwerken. Ondanks hc.t slechte weer kon de fancy-fair geslaagd genoemd worden. Na afloop volgde een gezellig hal. SCHAGEN GESLAAGD. De heeren D. Klaver en J. Slikker slaag den voor het examen boekhouden, ver. van Leeraren. Zij waren opgeleid door den heer J. J. de Vries, alhier. ALKMAAR JUNIORENDAG TE WORMERVEER. Naar we vernemen zal de juniorendag, waarover wo enkele dagen geleden reeds be richt ten,inderdaad voortgang hebben. I-lij zal worden gehouden op Zondag 23 Augustus te Wormerveer. BEVORDERING BIJ DE ALKMAARSCHE POLITIE. Met ingang van 1 Augustus ;j.l. is de beer A. J. Stienstra, inspecteur van politie, alhier, bij besluit van den Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het. Departement van Justitie, benoemd tol adjunct-distribulie- commandant der Rijksveldwaclit. Hem is aangewezen bet zesde district, omvattende de provincie Noorrlbolland. De benoemde houdt voorloopig zijn stand plaats te Alkmaar. DE ALKMAARSCHE EIERVEILING. De aanvoer op de veiling blijft dalen en niettegenstaande dit feit vertoonen de prij zen geen neiging om op te loonon. Verkocht werden Zaterdag j.1. ongeveer 110 kisten. De stemming onder de plaatselijke handel leek ons vrij lusteloos en de veiling zette in met prijzen, die ongeveer overeenkwamen met die van de vorige week. F,en serie or ders van btiiten zorgde voor een opleving, zoodra echter de markt weer werd overge laten aan den olaatsoliiken handel was een rcact'e bemerkbaar en liepen de prijzen een weinig terug. Tiet einde leek ons te liggen onder het begin. De koopers hoorden we er over klagen, dat dep rijzen hclangriik hoven die uit F.de la gen, hetgeen beleekent, dat dc aanvoerders zich niet hebben te beklagen over te lage prijzen. Do 00/01 gram eieren noteerden f 4.45 f 4.05, kleine eieren van 55 gram brachten on f 4.35f 4.55. zwrvo eieren van 06 gram wer den verkocht van f 4.90—f 5.35. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VAX DEN NOORDHOLLANDSCHEN VOETBALBOND. Tussehen d€ vijf afdeellngskampioenen werd gisteren op het Alkmaarsehe'sportpaH\ eon halve competitie uitgevochten,, waarbij dc inzet bestond uit de eeretitcl van kam pioen van den N.H.V.R. Hef weer was er wellicht in hoofdzaak schuld van, dat de dag zeker geen kasstuk- je heeft opgeleverd. Gelijk in Alkmaar nu- eenmaal gebruikelijk schijnt te zijn, werd voor den middag geen publiek op het veld toegelaten. Zoo betwistten dus vijf ploegen elkaar de eer, wat beteekent, dat elk daarvan vier wedstrijden te spelen had. De eeretitel viel ten deel aan Sijbekarspel, dat ontegenzeggelijk de beste resultaten hoekte. Alle respect voor deze roodbroeken. die zich aanvankelijk door hun goede spel, later door hun ausdauer, meesters betoon den in duurvoetbal. Ongeslagen kwamen ze Uit den strijd en lieten daarmee dc groen witte Alkmaarders juist een neuslengte ach ter zich. De derde plaats was voor O.S.V. 3, dc 4de voor Sandow uit Purmerend, terwijl Petten als hekkensluiter fungeerde, betgeen niet wil zeggen, dat het zoo heel veel min- was dan dc rest. In den laatsten wedstrijd tegen Alkmaar verloor het met 21, nadat het aanvankelijk met 10 had voorgestaan. Dit wedstrijdverloop zegt genoeg omtrent het krachtsverschil tussehen de nummers 2 en 5 van het ranglijstje. De totaaluitslag van dezen voetbaldag luidt als volgt: 1. Sijbekarspel 4 3 10 11—3 7 2. Alkmaar 4 3 0 1 97 6 3. O.S.V. 3 4 2 0 2 9—8 4 4. Sandow 4 0 2 2 36 2 5. Petten 4 0 1 3 2—10 1 LANGENDl JE LUIZEN! Behalve dat tal van akkers met kool sterk zijn aangetast door de draaihartigheid, in het bijzonder de roodc kool, is daar nu nog bijgekomen de luizenplaag. Als het weer in dézen niet meewerkt, zal de draaihartig heid eensdeels en de luizenplaag ander deels de kooloogst zeer sterk ten nadeele he in vloeden. DE EXPORT NAAR BELGIë. Zooals wij eenige dagen geleden bericht ten, was de export naar Bcigië stopgezet. Aangezien het betalingsverkeer met België thans geregeld is door middel van clearing via Berlijn, mag verwacht worden, dat de export van tuinbouwproducten weer spoe dig mogelijk zal zijn. DE MINIMUMPRIJZEN. Voor de meeste producten zijn de mini mum-exportprijzen onveranderd gebleven. Die voor dc tomaten zijn met fl.— per ICO Kg. verlaagd voor wat betreft de A, B en C- sortecringen. terwijl de minimumprijs van dc CC niet fO.oO per 100 Kg. verlaagd is. Deze prijzen zijn nu resp. fll en f8 por 100 Kg. De roode- en gele kool zijn gehandhaafd op f3 por 100 Kg., roode kool zwaarder dan 3 Kg. per stuk heeft f2 per 100 Kg. als mini mumprijs gehouden. Dse witte kool is eveneons op f2 gebleven. De witte kool wordt echter niet meer zonder meer bij doordraaien voor rekening van de Xed. Groenten en Fruit Centrale geëxpor teerd. Dit zal alleen op bestelling geschie den. Peen komt niet meer op bet lijstje voor. zoodat men daarvoor geheel op het binnen land zaj zijn aangewezen. Voor de druiven is dc minimumprijs bij ex port verdaagd van f55 tot f50 per 100 kg. OMZET LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALE GESTEGEN. Dank zij grooteren aanvoer. De aanvoer en omzet van de Lango.ndijkcr Groenten Centrale waren in de afgeloopen maand beduidend hoogcr dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Dc aanvoer van vroege aardappelen steeg met ongeveer 155 wagons van 5.952.639 Kg. tot 7.509.051 kg. Hierin zal wel een dor oorzaken liggen van dc verhooging van den geldclii'ken om zet der veiling, welke van f239.789.27 in Juli 1939 tot f349,436,55 in Juli 1940 is.gestegen. Verder was de aanvoer van tomaten in Juli 1940 heel wat hooger, 279.830 Kg. tegen 147.012 Kg. in Juli 1939. hetgeen bij de prij zen, welke hiervoor gegolden hebben, ook een flink bedrag vertegenwoordigt. Bij de koolsoorten valt een vermindering in den aanvoer van roode kool te constateeren. De ze is teruggeloopen van 966.105 kg. tot 781.525 kg. De geldelijke opbrengst van dézen ver minderden aanvoer zal echter wel heel wat gunstiger zijn geweest dan die van verleden laar. Een belangrijke toename van den aanvoer is te constateeren bij de slnboonen, welke van 7009 kg. steeg tot 22.8G7 kg. Daarentegen werden veel minder sni.iboonen aangeboden: 1556 kg. tegen 10534 kg. in Juli 1939. Het aan bod van druiven was geringer, nl. 492 kg. tegen 2192 kg. in Juli 1939 evenals dat van bloemkool, waarvan de aanvoer slechts 151 stuks bedroeg, tegen 2459 stuks in Juli 1939. zilveruien (nep) dalade van 22840 kg. tot 7070 kg. Do aanvoeren van de overige artikelen waren als volgt; bospeen 32712 bos (v, j. 307S5 bos): gele kool 31950 kg. (71750 kg.), vroege witte kool 33025 kg. (59700) tuinbonen 33025 kg. (700). bieten 275 kg. (1565kg.), broek- peen 0 kg. (18725 kg.) ,uien 1153 kg. NOORDSCHARWOUDE VOORWAARTS—D.T.S. 8—0. Een smartelijke nederlaag voor D.T.S. In een plaatselijke ontmoeting tussehen Voorwaarts en D.T.S. heeft eerstgenoemde met groote cijfers gewonnen. En verdiend gewonnen! Ze waren in elk opzicht precies een tempo sneller. Zoo werden middenlinie en backs steeds overspeeld door de tegenpar tij De voorhoede bracht er ook niet alles van terecht en zoo moest D.T.S. toezien hoe Voorwaarts geliidelijk de score opvoerde. De eenige tactiek die succes opleverde was de buitcnspelval. En het was opmerkelijlk hoe veel malen de Voorwaarts voorhoede er in liep. Zoodoende werden er vele aanvallen in de kiem gesmoord. De wedstrijd Voorwaarts won de toss en verkoos tegen wind in te beginnen. Na eenig heen en weer getrap is de eerste aanval voor Voor- warts en Nyman mist grandioos een opge legde kans. De bal wordt half weggewerkt, en Voorwaarts valt aan. Nvman zet goed voor. De bal komt bij J. Tromp en het is 1-0 Xa de aftrap wil D.T.S. het proboeren, maar de aanval wordt afgeslagen en Voorwaarts breekt door en ,T. Tromp vergroot niet een mooie goal de vonrmrong 2—0. Dan een goe de aanval- van D.T.S.. maar de keeper van Voorwaarts redt ten koste van een corner Deze wordt goed genomen, weggewerkt en weer is Voorwaarts aan de beurt Nyman zet goed door en het is 3—0. Nog voor de rust maakt uit een goed genomen aanval J Tromp er 40 van. Na de rust valt D.T.S. goed aan en Bakhuis krijgt een dot van een kans. die hij echter niet weet te benutten. De hal wordt weggewerkt en Voor waarts gaat er van door. Nvman scoort we derom 5—0 P.T S. kan hlijkhaar niet los ko men. Steeds is Voorwaarts In den aanval en hij een schermutseling voor doel loopt Kooii de hal in eigen doel 60. Bij de volgende aanval kruipt D.T.S. door het oog van den naald. Dan scoort P. Mettes uit een corner 7—4). Nog is het niet mooi genoeg want dc Boer maakt even later 80. De strijd zakt inmiddels al meer en meer zoodat het nie mand spijt als de scheidsrechter eindigen blaast. Een groot aantal bezoekers was aan wezig bij deze ontmoeting. ZUIDSCHARWOUDE. JEUGDWERK, In de vergadering van den Korkeraad der Xed. Herv. Kerk alhier is besloten het Jeugdwerk onder de hoede van den kerke- raad te brengen en word de heer C. de Boer Wz., ouderling, aangewezen om zitting te nemen in den te vormen Raad van oude ren. BERGEN EMERITAAT AANGEVRAAGD. Pastoor D. J. Zurlohc alhier heeft tegen 15 September emeritaat aangevraagd. HARENKARSPEL DIRKSHORN. 25 JAAR MET PLAAT EN TASCH Donderdag 15 Augustus, a.s. is het, 25 jaar geleden dat do heer Jacob Levendig in dienst trad als hulpbcsteller hij de Poste rijen, Gedurende dezen tijd heeft hij zich doen kennen, als een hulpvaardig mensen. Bij verlof en ziekte van de bestellers aan het hulppostkantoor alhier, is Jaap „inval ler" en hij is niet beter ic sproken, dan wan neer hij mat plaat en tasch door dc schoone landouwen van llarenkaspel mag rondped- delen. „SCHAGEN" KWAM SLECHTS MET DRIE MAN. Zondagmorgen zou oen „Schagcn-Combi- natie tegen Dirkshorn 1 uitkomen. Slecht 3 man had de „verre" reis naar Dirkshorn durven wagon, zoodat van „trap pen" niets is gekomen. Enkclo trouwe supporters hadden, on danks tegen en wind in deze heerlijke hondsdagen een gang naar het terrein ge waagd, in cle hoop een mooie match te aan schouwen, doch konden spoedig huiswaarts keeren. ZWAAG, 9 Aug. Veilingsverecn. „Bangcrt en Omstreken Aardappelen 3.70—3.S0, drielingen 1.50—3, bl. aardappelen 22.80, spinazie 3—7, poste lein 6—8, uien 1.60—3.40, bieten 1—2.10. Sa- voye kool 33.60, witte kool 2.—, roode kool 3—3.50, slnboonen 9.50-12.10. snijboonen ll —15.10, tuinboonen 33.50, peulen 1214, tomaten 1214.80, augurken 1425. wasch- pecn 4.105.10, bospeen 4.50—6. andijvie 1.40—2.50, sla 1.50—2,50, bloemkool 10.50— 17, komkommers 2.50 -3.90, rabarber 1— I.50. zilvernep 5.10—6.90, perziken 5.90— II.30 frambozen 65—71, blauwe pruimen 12 —27. witte druiven 30—39, Frankcnthaler 31—43. roodc bessen 10—11.10, Prolefic 1S.1023, kruisbessen 9—17, zwarte bessen 19—20. Yellow 1423, Kardinaal 611, Tulp app. 710, Gladstone 6—9, André de Sperb. 68, zoete appelen 3—7, Kruidenierspcer 15.1026. meloenen 1625, suikerpeer 6 8.10, St. Lauwtjes 58. Not.cn 33—35, Per zik npp. 13—20, Morel 17—19, Reine Victoria 20—27. MEDEMRLIK, 9 Aug. 1930. Aardappelen: Schotschc muizen 1.851.90, kleine muizen 0.90—1. Gclder&ché 7590 ct., blauwe borgers 11.10. kleine 8085 ct. per 50 Kg., slaboonen 1.40—1.45 per 15 Kg. WARMEXHUIZEN, 10 Aug. Schotschc muizen 4.404.90. grove 3,70, drielingen 2.40—3.30, eigenheimers 2.90—4.10, blauwe aardappelen 3.70, bintjes 2.30—250, zilvernep 8.10, drielingen 1.40. uien 1.40, roode kool 3.10, gele kool 3.10—3.60, slnboo nen 9.6011.20. Aanvoer: 122500 Kg. aardap pelen. 350 Kg zllveruien, 600 Kg roode kool, WINKEL. 10 Aug. 1100 Kg. gele kool. 2190 Ke. slaboonen. Yellow Transparant r>—8. Cardinaal 4 7.50. blauwe pruimen 4—9.20, aalbessen 5— 8.50, kruisbessen 45. zwarte bessen 16—18. roode Augs. 4—7. Kruidenier 611. tomaten 6.50. Suikerpeer 35, slnboonen 46, snij boonen 7. aardapnelen 1.80. alles per 100 pond. Komkomimprs 2—5 60 per 100 stuks. ALKMAAR, 12 Augustus. 2 Paarden: 137 Vette koeien 180—350. 77 ffraskalveren f 40—105. 56 nuchtere kalveren (slacht) f 1024. 75 schapen f 2852 per stuk. BROEK OP LANGEND IJK, 12 Aug. Aanvoer: 125300 Ke, aardappelen: Sehot- cehe muizpn 3 70—4 30. drielingen 7 20—9 70 eigenheimers 2 80—3 50. hl. ditn o 70o 40! 375 Kg uien 6—6.10. drielingen 4 60, 300 Kg. zilvpHiien, drielingen 2.10. zilvcrnèp 8—, 1250 Kg. spereipbonnrtn 9 50—1100 *>0 Kcr' snlibnonen 8.70-11 sn. 100 Kg krnfèn 160 ïOOO Kg. rnnde knnl 1—3 50. 6500 K~ vrepge w,MP knnl 2.-. 24 Kg. druiven: F-euV.n_ fbnlpr* 00 <0—35 00 v<r tii'"bonnen 3 70 xnnrtnsr.TTARWounF.. 12 Aug. _nJ5n#n aardannelen cehofcebe muizen '70—-MO; eigenheimers 3 50^-3 90: Gmnlen 3'0: hl eigenheimer'»! 0003.10: d«>niine-pn 7 70200: kinine 1 en 9f)00 kg uien 5 80- 'ingen 4—5 30; 1,850 Vg. yilveniien f 8- -,O00 kg. snerriebuonen 950—11.50- loon kg kren ten 2.50; 1050 kg. witte kool 2—2.20

Schager Courant | 1940 | | pagina 3