Nota kampioen 100 meter Fanny Koen behaalt vijf titels Veldhuis scoort vier maal Juliana wint onweer staanbaar Eerste besluiten van den N*V*B* Maandag 12 Augustus 1940 Tweede blad JbttdelUk Nel van Balen Blanken tweede hoogspringen Zaterdag en Zondagmiddag zijn onder min der gunstige weersomstandigheden de wed- Strijden om de nationale kampioenstitels op de Sintelbaan te Amsterdam gehouden. Vooral de sterke wind beinvloedde de prestaties op alle nummers. De eerste dag. Zaterdag slaagde Fanny Koen er reeds in Jiaar titels op de 200 meter en het vèrsprin- gen, te behouden. Vooral haar tqd van 25.3 sec #p de 200 meter was een uitstekende prestatie, daar zij vrijwel de geheele baan den wind tegen had. Geen der andere deelneem sters kon haar dan ook maar eenigszins be naderen. Ook op het vèrspringen liet zij haar tegenstanders ver achter zich. Nel van Balen Blanken viel op dit nummer tegen door slechts 5.05 m te springen, terwijl de kampioene 5.82 ïn behaalde. Het eerste optreden van De Ruyter in dit seizoen op de 1500 meter bracht hem direct den kampioenstitel. Jammer was het, dat Bou- inan niet startte, waardoor er van strjjd niet veel sprake was. Men kon wel zien, dat De Ruyter nog lang niet zijn vorm van vorig jaar te pakkgn had, hij liep lang niet soepel ge noeg de tegenstand, welke hij echter onder- vond beperkte zich alleen tot de eerste 700 jneter. Daarmee nam hij resoluut de leiding, voerde het tempo dusdanig op, dat het veld van loo- pers geheel uit elkaar kwam te liggen. Alleen de Haarlemman De Roode bleef hem volgen, maar ook dat duurde niet lang. Met een goede spurt wist De Ruyter zich ook van dezen con current te ontdoen en hij werd tenslotte win naar in den tijd van 4 min 10 sec. De eenige verrassing. De eenige werkelijke verrassing van dezen dag was het feit, dat Houtman het hoog springen won. Met Carlier voerde hij een spannenden strijd. Beiden haalden 1.80 m. Op 1.85 mislukten alle sprongen. Hout man had echter een foutsprong minder dan Carlier gemaakt en behaalde daardoor den titel. Het kogelstooten was voor De Bruyn met een worp van 13.98, welke afstand ver beneden zijn beste prestatie (15.55 m) ligt. Daar ook Oreel slechts 13.885 m wierp, kan men wel k aannemen, dat de prestaties van het slechte weer te lijden hebben gehad. Butselaar won de in ons land weinig geloo- pen 400 meter horden. Hij slaagde er niet in het Nederlandsch record van Brasser te ver beteren. De concurrentie op dit nummer was te klein voor hem om een dergelijke top prestatie te leveren. De series op de 100, 200 en 4 X 100 meter estafette Jeverden geen verrassingen op. Alle favorieten handhaafden zich. De overige uitslagen van Zaterdag luiden: Series 100 meter: lste serie: 1. Van Osta (Trekvogels) 2. Heyn (A.V. 1923) 3. Berger (A.A.C.) 2de serie: 1. Osendarp (Trekvogels) 2. B. Spaak (A.A.C.) 3. Martini (V. en L.) 3de serie: 3. W. Nota (Holland) 2. Schaap (Haarlem) 3. Geul (V. en L.) 4de serie 1. Peters (A.V. 1923) 2. Spree (V. en L.) 3. Boersma (A.A.C.) 200 meter: lste serie: 1. Osendarp (Trekvogels) 2. Boersma (A.A.C.) 3. Van Geenhuizen (Haarlem) 2de serie: 1. F Baumgarten (Trekvogels) 2. Spaak (A.A.C.) 3. Blok (01ympIa,W'waard) 3de serie: 1. Van Ostra (Trekvogels) 2. Heyn (A.V. 1923) 3. H. Schreuder (Haarlem) 11.2 sec. 11.5 sec. 11.6 sec. 11.4 sec. 11.5 sec. 11.6 sec. 11.0 sec. 11.4 sec. 11.4 sec. 11.6 sec. 11.6 sec. 11.7 sec. 23.0 sec. 23.6 sec. 23.7 sec. 23.6 sec. 24.3 sec. 24.3 sec. 23,6 sec. 23.8 sec. 24.1 sec. De wedstrijden van Zondag Het belangrijkste nummer van de Nedcr- landsche athletiekkampioenschappen, de finale van de 100 métcr, heeft den jongen Lcidschen spinter Nbta de overwinning ge bracht, doch het verschil met Osendarp was zoo miniem, dat de objectieve toe schouwer eigenlijk niet eerder in dit kam pioenschap van Nota kan gelooven, voor dat de foto of nog beter de film heeft uit gewezen, dat Nota inderdaad als eerste de finish passeerde. Beide loopers gingen na genoeg gelijk over de eindstreep, in den tijd van 10.7 sec., met ruimen voorsprong op Van Osta en Geul, die beiden 11 sec. de den notcercn. De start was van alle zes finalisten zeer goed zegt het N. v. .d D. en het was Nota, die na 25 meter gedecideerd de leiding verkreeg Na 70 meter lag hij zelfs twee meter op Os- sendorp voor. Doch tien meter verder kwam dfe kentering Nota bleek het beste deel van zijn kruit te hebben verschoten en het werd plotseling Osendarp die aller aan dacht vroeg. Hij zette met zulk een verbetenheid zijn eindsprint in, dat hij met iedcrcn stap ter rein won. Het werd een schitterende strijd tusschen jeugd en routine, die in feite on beslist eindigde, want beide sprinters wier pen zich nagenoeg gelijktijdig over de eind streep. De jury zag Nota als eerste en zoo verloor Osendarp zijn eerste kampioen schap. De wijze waarop hij heeft geloopen was overigens zoo veelbelovend, dat men het kan betreuren, dat Osendarp het besluit heeft genomen zich niet verder op de 100 meter toe te leggen. Een sprinter die nog zóó'n 100 meter er uit kan „trommflen" is bij een goede training nog tot alles in staat. Nota's eindsprint viel tegen. Het typische verschijnsel deed zich thans voor, dat de 100 raeters-loopers den wind mee hadden, in tegenstelling met den avond te voren toen men tijdens de series tegen een orkaan moést optornen. Osendarp handhaaft zich op de 200 meter. Het kampioenschap op de 200 meter liet Osendarp zich niet ontsnappen. Hij won dit met ruim verschil voor H. Baumgarten en Van Osta. Osendarp startte zeer snel en hij het uit gaan van de bocht lag liij een halven me ter voor Van Octa, clie weer 1 meter voor sprong had op Baumgarten. De laatste zet te te laat de eindsprint in. Hij kon nog wel Van Osta bereiken, doch Osendarp ging onbedreigd als eerste over de finish in 21.9 sec. Tijd Baumgarten 22.1 sec. De twee A. A. C.-ei-s Boersma en Spaak liepen niet in deze finale mee. zij spaarden zich voor de finale 4 X100 meter estafette. Spannende estafette. Op de 4 X 400 meter leverde de jonge ploeg van V. en L. een verrassende presta tie door de Trekvogel-ploeg uitstekend par tij te geven. De Hagenaars met Van Osta, De Bruin, Nauta en Osendarp wonnen het kampioenschap in 3 min. 31.8 sec. voor V. en L. 3 min 33.6 sec. Vooral het loopen van den jeugdigen V. en L.-man Kamp viel op. Fanny Koen in actie. De dameswedstrijden haddijen niet veel om het lijf. Een 80 meter horden bijvoor beeld met twee deelneemsters is geen pro paganda voor de dames-athletiek. Fanny Koen was de heldin van deze kampioen schappen. Zij behaalde liefst vijf titels: verspringen met aanloop (5.82 meter), 200 meter hardloopcn (12.5 sec.), 80 meter hor den (12.3 sec.) en hoogspringen (1.60). .Bo vendien bezorgde zij haar vereeniging Sa- gitta het kampioenschap 4 maal 100 meter estafette. Op het laatste rechte eind liep zij al haar tegenstanders voorhij om nog juist den Zeeburgschen meisjes de reeds ze ker schijnende overwinning te ontfutselen. DE UITSLAGEN VAN ZONDAG. HEEREN: 100 M. Ilardloopen, Demi-finale, eerste se rie: 1. M. B. v. Osendarp (Trekv.) 10.9 sec.: 2 A. Schaap (Haarlem) 10.9 sec.; 3. H. II. Geul (V. en L.) 11 sec. Tweede serie: 1. W. Nota (Holland) 10.S sec.; 2. Chr. v. Osta (Trekv.) 10.9 sec.; 3. B. Heyn (AV'23) 11.1 sec.; Finale: W. Osendarp (Holland) 10.7 sec.; 2. M. B. Osendarp (Trekv.) 10.7 sec.; 3. Chr. v. Osla (Trekv.) 11 sec.; 4. H. A. Geul (V. en L.)) 11 sec. 400 M. Ilardloopen: 1. H. Baiungarlcn (Trekv.) 50 sec.; 2. A. Blok (Olympia) 51.1 see.; 3. K. Peereboom (AAC) 52.8 sec. DAMES: 100 M. Ilardloopen. eerste serie: 1. F. Koen (Sag.) 12.8 sec.; 2. M. Zijlstra (Zeebug) 13 sec.; 3. J. Adema (Zeeburg) 13.1 sec. Finale: 1. F. Koen (Sag.) 12.5 sec.; 2. A. de Vries (ADA) 13 sev.; 3. L. Rolls (Doves) 13.1 sec.; 4. L. Koning (Sag.) 13.1 sec. Hoogspringen: 1. F. Koen (Sagitta) 1.60 M.; 2. N. v. Balen Blanken (Sag.) 1.55 M.; 3. T. Burger (Sag.) 1.45 M. Kogelstooten; 1. A. Niüsink (Sagitta) 11.21 M.; 2. W. Albers (Sagitta) 10.62 M.; 3. S. v. Leeuwen (Zeeburg) 10.13 M. 80 M. [lorden: 1. F. Koen (Sagitta) 12.3 sec. 4 x 100 M. Estafette: 1. Sagitta 51.8 sec.; 2. Zeeburg 51.9 sec.; 3. ADA 52.8 sec. De Duitsche kampioenschappen Vergelijking met de prestaties der onzen. In het Olympisch Stadion te Berlijn werden dit weekeinde de wedstrijden om de Duitsche athletiekkampioenschappen gehouden. Daar deze samenvielen met de nationale kampioen schappen in Nederland, kan een aardige ver gelijking geftiaakt worden, tusschen de presta ties der Nederlandsche athleten en die in Duitschland. Ondanks het feit, dat het mate riaal in Duitschland uitgebreider is er zijn meer dan zeshonderd deelnemers blijkt, vooral bij de damesathleten, dat de prestaties elkaar niet veel ontloopen. Zoo bijvoorbeeld heeft Fanny Koen de 200 meter in 25,3 sec. geloopen, terwijl de nieuwe Duitsche kam pioene Winkels 0,3 sec. langer over dezen af stand deed. Ook bij verspringen slaat de balans naar Nederlandsche zijde over. Mejuffrouw Koen bereikte een afstand van 5.82 meter tegen de Duitsche mej. Junghaus 5.70 meter. Het discuswerpen daarentegen geeft een groot verschil te zien ten voordeele van de Duitsche damesathletiek. De Olym pische kampioene Gisela Maurmayer wierp 45.69 meter, hetgeen ruim 5 meter ver der is dan het Nederlandsche record. Onze Nederlandsche kampioene verwierf Zaterdag middag haar kampioenschap met een worp van 39.07 meter. Over het algemeen zijn de verrichtingen der Duitsche heeren beter dan die der Neder landers. Alleen op de sprintnummers wegen de krachten goed tegen elkaar op. Zoo won Boenecke de 200 meter in 22.1 sec., een tijd, waartoe ook een onzer Nederlandsche sprinters wel in staat geacht kan worden. Wat de veld- nummers betreft is er over het algemeen sprake van een groot Duitsch overwicht. Tegenover een stoot van den Duitscher Trippe van 16.31 meter staat er een van de Bruyn van 13.98 meter. Ook de tweede en derde geplaat ste Duitschers bleven nog ver boven de presta tie van de Bruyn. Het hoogspringen werd in Nederland gewonnen door Houtman met 1.80 meter, de nieuwe Duitsche kampioen Nacke haalde 1.93 meter. Op den eersten dag werden voorts nog de vol gende kampioenen bekend: Heeren: 10.000 meter hardloopen Haushofer 31 min. 29.4 sec. Kogelslingeren Blask 53.76 meter. Hink-stap-sprong Gleim 14.98 meter. 3000 meter hindernis Seidenschnur 9 min 13.2 sec. 4 x 400 meter estafette Luftwaffen S. V. Berlin 3 min. 18.4 sec. 3 X meter estafette Luftwaffen, S. V. Berlin 7 min. 36.6 sec. De tweede dag. De Duitsche kampioenschappen werden Zon dag in het Olympisch stadion voortgezet. Over het algemeen vielen ook nu de prestaties in vergelijking met de Hollandsche verrichtingen te Amsterdam in het voordeel van de Duit schers uit. De opkomende Duitsche sprinter, Mellero- wicz, slaagde er in zijn concurrenten te slaan. Zijn tijd bedroeg. 10,6 sec. terwijl Kersch als tweede aankomende 10,8 sec. liep. Een voor sprong dus, welke wijst op een ruim overwicht. Toch kunnen onze spinters Nota en Osendarp het waarschijnlijk wel tegen deze Duitsche loopers opnemen. Een verrassing was de nederlaag van Syring tegen Eitel op de 5.000 meter. Het was een zeer spannende strijd, voortdurend bleven de loopers bij elkaar en slechts met een borst- breedte verschil kon Eitel er in slagen de over winning te behalen in den tijd van 14 min. 45,2 sec. Rudolf Harbig, die alleen op de 800 meter en niet op de 400 meter startte, kon natuurlijk een gemakkelijke overwinning behalen. Zijn tijd van 1 min. 51.6 sec. mag er wezen, indien men bedenkt, dat onze kampioen Bouman prachtig loopend 1 min. 56 sec. over dezen afstand deed. Voet&al HERACLES—G.V.A.V. 5—2 Hoewel de temperatuur zich veel beter voor voetbal leende dan de vorige week by den wedstrijd HeraclesJuliana, móet toch gezegd worden, dat er ditmaal heel wat minder goed gespeeld is. Dat geldt voor beide partijen, er scheen over beide ploegen een zekere matheid te liggen. De Groningers ontwikkelden lang niet zooveel tegenstand als Juliana. Het spel was niet zoo pittig en het scheen wel, dat dit de Almeloërs ook minder prikkelde om zich tot het uiterste in te spannen. Heracles ver scheen in volledige opstelling, terwijl bij G.V.A.V. nogal eenige wijzigingen waren aan gebracht. Tal van Groningsche spelers schijnen op tal van plaatsen bruikbaar te zijn, want sommige spelers waren van de voorhoede naar de middenlinie of de verdediging verhuisd en het omgekeerde zag men eveneens, zoodat de ploeg er geheel anders uitzag dan volgens de aangekondigde opstelling. In de voorhoede viel het allermeest de oud-internationaal Bonscma op, die zoo langzamerhand tot de veteranen gaat behooren. Hij had met zijn vleugelman Van Meel een groot aandeel in het opbouwen van de aanvallen, terwijl ook de middenvoor Paltz een behoorlijke partij speelde. De Gro ningsche voorhoede scheen ons het beste deel van de ploeg. Bjj de thuisclub was het Veld huis, de middenvoor, die zich onderscheidde door niet minder dan vier van de vijf doel punten, die Heracles maakte voor zijn rekening te nemen. Reeds na vijf minuten liep Veldhuis op een hoog naar voren geplaatste bal door en hoewel hij zwaar gehinderd werd door eenige Groningers, wist hij in uiterst moeilijke positie voor Heracles te doelpunten (10). Heracles was verreweg he** meest in den aan val. Slechts schaars drongen de Groningers in de Almelosche'verdediging door, doch hier had men weinig moeite met de tamelijk eenvoudig opgezette aanvallen. Topn ongeveer twintig minuten was gespeeld, ondernam de Heracles- rechtsbuiten Krabshuis een ren langs de lyn, passeerde eenige tegenstanders, zwenkte met den bal naar binnen en legde het leer afge meten voor de voeten van Dirckinck, die weinig moeite had om doelman Haan te passeeren (2—0). Bij een aanval der Groningers hield de Hera- cles-back Knoef den tegenstander dicht bij het doel af, waardoor de bal uit kon loopen. Dit is echter volgens de sinds eenigen tijd geldende spelregels verboden en terecht kende scheidsrechter V. d. Wilk aan GVAV een penal ty toe, die door Buiter in een doelpunt werd omgezet (21). Nauwelijks was weer afge trapt of opnieuw zetten de Groningers eenige goede aanvallen op en na tien minuten spelen werd een dezer aanvallen besloten met een hard schot van Palts, dat'succes had (22). GVAV had aldus gelijk gemaakt en zoo bleef het tot rust. De eerste minuten in de tweede helft ging de strijd vrijwel gelijk op. Na 14 minuten wist Jaarsma, de Heracles-aanvoerder, den bal op keurige wijze op te brengen. Hij plaatste het leder naar V. d. Veen, die daarna Veldhuis een goede kans gaf om te scoren, welke door dezen laatsten speler uit stekend werd benut (32). Vijf minuten later was het de rechtervleugel van Heracles, die op zijn beurt Veldhuis in staat stelde te doel punten. De rechtsbuiten Krabshuis wist zich snel langs de lijn naar voren te werken en gaf daarna een uitgerekende kans aan den Hera- cle^-middenvoor, die -den bal in het doel wist te werken (42). In de laatste minuten kreeg Heracles nog eenige uitgelezen kansen om de score op te voeren. Weer was het Veld huis, die een daarvan benutte om te doel punten (52). De 52 uitslag kan niet ge flatteerd genoemd worden voor de thuisclub, dfie, hoewel zij niet zoo'n fraai spel ontwikkel de als tegen Juliana, toch een zoodanig over wicht demonstreerde op de Groningers, dat haar de overwinning volkomen toekwam. De stand van de kampioenscompetitie is thans: Heracles 7 4 1 2 9 17—14 Feijenoord 7 4 1 2 9 1813 Blauw-Wit 7 3 2 2 8 18—13 Juliana 7 3 2 2 8 1517 GVAV 8 0 3 6 2 13—24 a.s. Zondag worden de laatste wedstrij den gespeeld, n.1. FeijenoordHeracles en Blauw-WitJ uliana JulianaFeyenoord 20. De wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, welke gistermiddag werd ge speeld te Spekholzerheide, leverde een fraaie 20 overwinning op voor Juliana, nadat de rust met blanco stand was in gegaan. Vroomen scoorde beide doelpun ten, het eerste ontstond uit een penalty door een hands van Bas Paauwe en het tweede was het gevolg van het snel op brengen van de beide Vondenhoffs. In de eerste helft van deze spannende kamp gaven Juliana en Feijenoord elkaar niet veel toe. Op den linkervleugel van Juliana en Feijenoord lieten Raaymakers en Mol zich door Bas Paauwe geen enkel oogenblik inti mideeren. Zij ontwikkelden een flinke activiteit en nadat Raaymakers Mol den bal voor de voeten had gelegd, loste deze laatste een hard schot, dat Scholtens evenwel zonder eenige moeite stopte. De Rotterdammers zaten intusschen ook niet stil. Hun aanvalsspel was kennelijk op Vente gericht, die tusschen of in de nabijheid van Fohler en Beckers een voortdurende bedrei ging van Poetgens was. Doch veel kans kreeg Vente voorloopig nog niet. Toen echter bij een algemeen opdringen van Juliana, Vente plotse ling in het bezit van het leer was gesteld, scheen Poetgens lot bezegeld te worden. Vente loste een kalm schot langs den uitgeloopen Julianadoelman, maar via paal en lat sprong de bal het veld weer in, waarna Fohler het leer weer naar voren trapte. De Julianavoorhoede, waarin Raaymakers en Vondenhoff door Vroo men ruimschoots in het spel betrokken werden, kreeg maar weinig kansen, terwijl Feijenoord zich meerdere kansen wist te scheppen. Erg fraai werden deze Feijenoordaanvallen evenwel niet afgewerkt. Niettemin kreeg Poetgens eenige malen de gelegenheid zijn capaciteiten te demonstreeren. Een hard schot van Vrauw- deunt gaf hem meer moeite en slechts ten koste van een corner kon hij de situatie redden. De aanvalstaktiek van Feijenoord werd Juliana bijna weer noodlottig, toen Vente andermaal was doorgebroken, doch zijn schot nog op het laatste moment kon worden gestopt door Poet gens. Vlak hierop kon Feijenoord zich gelukkig prijzen, toen een gevaarlijke aanval van Juliana voor de Rotterdammer* geen ernstige gevolgen had. Uit een scrimage voor het Rotterdamsche doel schoot W. Vondenhbff buiten bereik van den Rotterdamschen doelman tegen de paal. Juliana dat tot nu toe heel weinig vat op het betere technische spel van Feijenoord had ge had, begon uit een ander vaatje te tappen. Met groote geestdrift wierpen de Zuid-Limburgers zich in den strijd en drongen Feijenoord op eigen helft terug. Eenige corners op het Rot terdamsche doel hadden echter geen succes. Een mooie kans om te scoren kreeg Jo Vonden hoff na V. d. Heide en V. d. Lely gepasseerd te zijn. Vrij voor open doel schoot de Juliana- aanvaller echter nog over. Vroomen probeerde het daarna eveneens alleen, doch eveneens zon der succes. Aan den anderen kant loste Vente een hard schot, dat Poetgens evenwel fraai stopte. In de tweede helft trok Juliana aanstonds goed van leer en loste Vroomen een hard schot, dat Scholtens met moeite ten koste van een cor ner wist te stoppen. Tegen de groote geest drift van de Zuid-Limburgers scheen Feijen oord geheel uit haar evenwicht geslagen te zijn. De Rotterdammers vervielen in een te kort spel, dat een kolfje naar de hand was van de Juliana-verdediging. De Rotterdamsche middenlinie werd ge heel in een verdigende positie gedrukt. Hoe Kuppen en Paauwe ook werkten om daarin verandering te brengen, alles faal de, mede doordat zij bleven volharden in het korte spel. Juliana wist echter van geen wijken meer. Het pleit werd beslist toen Bas Paauwe een bal met zijn handen bewerkte. De toegekende penalty schoot Vroomen onberispelijk in (10). Dit doelpunt was koren op de molen van Juliana. Met nog grootere geestdrift wierpen zij zich in den strijd, ^Feijenoord geen kans meer gevend haar gewone spel te ontplooien. De Rotterdammers hadden niets anders te doen dan zich tegen de steeds terugkomende Juliana-aanvallers te verdedigen. Het gevaar kwam hoofdzakelijk van de zijde van den rechtervleugel van Juliana, waar de beide Vondenhoffs, De Vroet en Kuppen steeds te vlug waren en aan hun doorzetten was het tenslotte te danken, dat Vroomen zich kon vrijspelen en het tweede doelpunt kon scoren (2—0). Feyenoord trachtte hierna nog op te halen, doch de thuisclub was toen al zoo zeker van haar zaak, dat elke poging van.de Rotter dammers om een doorbraak te forceeren, reeds in den aanvang kon worden onderdrukt. De Juliana-aanval bleef tenslotte steeds nog een voortdurend gevaar voor het Rotterdamsche doel, waar Scholtens herhaaldelijk moest in grijpen om doelpunten te voorkomen. Op de vorige week gehouden vergadering van het Bestuur van den Nederlandschen Voetbal Bond in het Bondsgebouw aan de v. d. Spiegelstraat No. 21 te 's-Gravenhage werden de volgende besluiten genomen: Reglement. Besloten werd voorloopig het reglement van den K.N.V.B. te gebruiken en dan na te gaan, welke veranderingen daarin zullen moeten worden aangebracht. Overschrijvingsbepalingen. Iedere speler, die, lid zijnde van den N.V.B., voor een anïere vereeniging wenscht te gaan spelen dan waarvoor hij vóór of op 1 Augustus gerechtigd was te spelen, behoeft daarvoor de toestemming van den N.V.B. De overschrijvingsbepalingen, zooals deze voor den K.N.V.B. golden, zullen van kracht blijven voor den nieuwen N.V.B. Straffen. Besloten werd om alle persoonlijke straf fen voor wedstrijd-overtredingen, welke zou den afloopen vóór 1 Januari 1941, voorwaar delijk te maken met ingang van 1 September 1940. Royementen van vereenigingen, wegens het niet nakomen van haar financieele verplich tingen, blijven gehandhaafd. Amateursbepalingen Voor de nieuwe organisatie zullen de ama teursbepalingen gelden, zooals deze voor den K.N.V.B. luiden. Contributie. Alle leden van vereenigingen, welke inge schreven hebben voor de competities van den N.V.B. en/of van een der onderafdeelingen, be talen contributie aan den N.V.B. De contributie bedraagt: a. 1.voor leden van vereenigingen, welke met één of meer elftallen uitkomen in de competities van den N.V.B.; b. 0.75 voor leden van vereenigingen. welke uitsluitend deelnemen aan de competities van de onderafdeeling; c. 0.50 voor het persoonlijk Idmaatschap van den N.V.B. Van de onder a en b genoemde contributies wordt 0.50 per lid afgedragen aan de daar voor in aanmerking komende onderafdeelin gen. Afdeelingsbesturen. Het Bestuur benoemde o.m. de volgende Af deelingsbesturen Afdeeling I. G. Kruyver, Voorzitter; A. Cassée, Secretaris; M. J. Koolhaas, lid. Afdeeling II. Jac. F. Lamey, Voorzit ter; W. H. A. Burgwal, Secretaris; W. J. Goorse, lid; L. v. d. Slik, lid. Bestuurscommissie. De Bestuurscommissie werd als volgt sa mengesteld: Dr. D. J. van Prooye, Voorzit ter; Ir. H. F. Hopster en Jac. F. Lamey. Straf commissie. Tot leden van de Strafcommissie werden benoemd de heeren S. Coldewey, Voorzitter; D. C. Spaan en H. de Munter. De andere be stuursleden zullen fungeeren als plaatsver vangende leden. U/.Leliennen Dc Duitsche sprintkampioen- schappen Gisteren werden te Erfurt de wedstrijden om het Duitsche sprintkampioenschap ge houden. Bij de beroepsrennners wist de jeugdige Keulsche renner Schorn, die in het voorjaar nog het kampioenschap wist te behalen bij de amateurs in de finale Lorenz, den overwin naar bij de Olympische spelen, met een flin ken voorsprong te slaan. Bij deze wedstrijden wist Lohmann met vijf meter voorsprong op Merkens den westrijd achter groote motoren te winnen in 1 uur 32 min. 55 sec. Qai-emtnen. 2 nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger De bekende Deensche zwemster Ragnhild Hveger verbeterde gistermiddag te Else- neur twee reeds op haar naam staande wereldrecords, respectievelijk over 1000 en 1500 meter vrije slag. De 1000 .meter zwom zij in 14 min. 9,2 sec., oude tijd 14 min. 12,3 sec., terwijl zij de 1500 meter met 36,6 sec. verbeterde, door dezen af stand af te leggen in den buitengewoon fraaien tijd van 21 min. 10.1 sec., oude tijd 21 min. 45,7 sec. Het oude record over de 1C-00 meter vestig de deze zwemster te Stockholm op 28 Fe bruari 1937, terwijl zij het oude record over de 1500 m ;ter op 3 Juli 1938, dus een jaar later vestigde te Kopenhagen. De secretaris der Noord Zuid Hollandsche Reddingmaatschappij, de heer de Booy, aan boord van de nieuwe motorreddingboot „Ar- thur", welke naar haar standplaats Scheve- ningen is vertrokken. (Foto Pax Holland)

Schager Courant | 1940 | | pagina 5