Amerika-Engeland één? Bom op JVieringen Speelt Griekenland gevaarlijk dubbel spel? Italië laat het de tanden zien Gedwongen arbeid voor vreemdelingen in Engeland Wat doet de organisatie Todt? Duitsche schouwburgen De „American Legion" buiten gevaar? Nederlandsche arbeiders in Duitschlaad De moordaanslag te Rucphen 2 doodent 1 zwaar cn 1 lichtgewond Grieksche plannen tot annexatie van Zuid-Albanië (Van onzen V.P.B.-Correspondent). Rome, Augustus 1940. De Italiaansche waarschuwing aan Griekenland naar aanleiding van den moord op den Albaneeschen patriot Hoggia heeft in de Griek sche regeeringskringen een eigen aardige uitwerking te weeg ge bracht. In plaats van ruiterlijk de feiten toe te geven en de zaak als een „betreurenswaardig grensinci dent" voor te stellen en snel en op weinig opzienbarende wijze bij te leggen, heeft het Grieksche pers bureau Athena, ongetwijfeld op in stigatie van hoogerhand, getracht de feiten verkeerd voor te stellen en Griekenland schoon te wasschen. Dat Italië zich daarbij zou neerleggen, was niet te verwachten; en zoo volgde op de eerste waarschuwing een tweede, thans in scherper vorm. In de Italiaansche pers werd betoogd, dat de Albaneezen in den loop van de laatste eeuwen door hun buren de Grieken voortdurend behandeld zijn als een vogelvrij volk; en er werd met nadruk op gewezen, dat aan dezen staat van za ken na de inlijving van Albanië bij Italië voorgoed een einde moeat komen. Dit geldt niet alleen voor de Albaneezen, die in hun eigen land leven, doch ook voor de Alba neezen in het naburige Griekenland en Joegoslavië. Er werd voornamelijk gewezen op de vevolgingen, waaaan de in Cia- muria verblijvende Albaneezen bloot staan .van de zijde der Grieksche autoriteiten. Gerechtigheid voor Albanië Het grondbetoog van deze persuitingen wordt gevormd door den kreet: „Gerechtig heid voor Albanië!" Met verontwaardiging wijst men op de pogingen van Grieksche zijde, om een verkeerde voorstelling van zaken te geven. Men wijst er op, dat er geen twijfel kan bestaan of aan de berich ten van het Atheensche persagentschap ligt een manoeuvre van de Grieksche regeering tegen de met bewijzen gestaafde Italiaan sche aanklacht ten grondslag. Op deze wij ze zal het Griekenland evenwel niet ge lukken, zich aan zijn verantwoordelijkeheid te onttrekken. Het geheele Albaneesche volk weet, dat Hoggia, hoewel een bandiet op wiens hoofd door de Grieksche regeering een premie was gesteld, een oprechte patriot was, die dit sedert jaar en dag ook openlijk ver kondigde. Evenzeer staat het als een paal boven water, dat de man niet vermoord is door Albaneesche rondtrekkende herders, doch door twee Grieken. Eigenaardig doet voorts het feit aan, dat Hoggia eerst thans het slachtoffer is gewor den van een aanslag, hoewel er reeds sinds 20 jaar een premie op zijn hoofd stond. De waarheid is, dat men te Athene in Iloggia eerst eeh gevaar is gaan zien, nadat hij aan de zijde van hooggeplaatste Italiaansche per soonlijkheden had deelgenomen aan een na tionale demonstratie. Dat tenslotte de Itali aansche regeering 20 dagen liet voorbijgaan, voordat zij bekendheid gaf aan den moord, is een bewijs voor den ernst der politiek van de fascistische regeering, die, zich ten volle be wust van haar verantwoordelijkheid, eerst de bewijzen in handen wilde hebben van de schuld de Grieksche regeering aan deze po litieke misdaad. De behandeling der Albaneezen in Griekenland. Hiermede is dus het sprookje van het Atheensche persagentschap voldoende weer legd. Nog veel belangrijker zijn de m het „Giornale d'Italia" verschenen bijzondorhe den, welke door het persagentschap „Athe na" wel wijselijk verzwegen zijn. Men moet van laatstgenoemde zijde niet aankomen met de bewering dat de Grieksche regeering de onafhankelijkheid van Albanië en zijn poli tieke grenzen heeft geëerbiedigd. Italië heeft ontelbare bewijzen in handen, die het tegen deel in het licht stellen. Men weigerde aan de in Griekenland levende Albaneezen eigen scholen, een eigen cultuur; ja, zelfs werd hun het gebruik van hun eigen taal ontzegd en vaak werden hun eigendommen verbeurd verklaard. Hierbij komen nog de systemati sche vervolgingen en een voortgezette actie tegen de onafhankelijkheid van Albanië. Deze actie is voorbereid geworden in de verantwoordelijke regeerings- en militaire kringen van Athene. Hand in hand hiermede ging een zeer werkzame, niet eens in het ge heim gevoerde propaganda om Zuid-Albanië aan Griekenland te hechten. Kiest Griekenland de rijde van Engeland? Dat in Ciamuria en de aangrenzende gebieden de Albaneesche bevolking een minderheid zou vormen, is geen mensch wijs te maken. Statistieken kan men vervalschen, doch de taal, de zeden, de eigenaardigheden en de nationale gezindheid van de daar le vende bevolking geven den doorslag. De Albaneesche bevolking van den Epirus vormt, zooals Italië gemakke lijk zou kunnen bewijzen, de meer derheid van de inwoners en wil niets te doen hebben met de Grieken, Na deze uiteenzettingen wendt het blad zich 'tot Griekenland in bewoordingen, die niet misverstaan kunnen worden. Italië heeft in vrede en vriendschap met Griekenland willen leven. Het herinnert vóór alles aan de rede van den Duce, toen Italië het oorlogs pad betrad. „De Grieksche regeering", gaal het blad voort, „heeft geen rekening willen houden met. deze wenschen en opvattingen van Italië. Sedert het. begin van den oorlog heeft het zijn gevaarlijk optreden aan de Al baneesche grens in versterkte mate voortge zet enn zijn gebied en zijn kusten bereidwil lig der beschikking gesteld van de Britsche strijdkrachten. Zoo is Griekenland met den dag meer een openlijk medeplichtige gewor den van Engeland. Het goed ingelichte Ita liaansche volk weet, dat Griekenland reeds lang als stille bondgenoot aan de zijde van Engeland staat. Het slecht ingelichte Grie kenland heeft gemeend, dat de krachten van deze mogendheid onbegrensd en onoverwin nelijk waren. In de meening dat het in den rug gedekt was, heeft het zich in een ge vaarlijk dubbel spel gestort." Naast een tekort aan vakarbei ders in de wapenindustrie be staat nog een groot aantal werkloozen. Door een verordening van den Engelschen Minister van Arbeid, Bevin is in Enge land het systeem van vrijwillige aanmel ding van buitenlandsche arbeidskrachten vervangen door een systeem van gedwon gen inlijving. Naar in Duitsche politieke kringen wordt vastgesteld, komt deze maat regel, zooals bijna alle maatregelen der Engelsche volkshuishouding, in dezen oor log te laat om nog practische beteekenis te kunnen hebben. Zelfs indien de inlijving van de buitenlandsche arbeidskrachten tij dig was geschied zou dit nauwelijks het feitelijk gebrek aan vakarbeiders hebben verkleind. Zooals hekend lijdt de Engelsche bewapeningsindustric sedert het uitbreken van den oorlog, onder een sterk tekort aan geschoolde werkkrachten. Sedert men in Engeland de bewapeningsproductie wil vergrooten, wordt dit gebrek aan arbeids krachten zeer sterk gevoeld. Kenmerkend voor de volslagen verwarring in de leiding van het Engelsche economische leven is het feit, dat daarnaast nog altijd een lioog aantal werkloozen is blijven bestaan. En geland was dus niet in staat door het tref fen van tijdige maatregelen tot scholing van arbeidskrachten, er voor te zorgen, dat zijn werkloozen werk en dat de wapenfa brieken, de zoo vurig verlangde vakarbei ders kregen. Thans is Engeland gedwongen personen van vreemde nationaliteit voor de bewapeningsindustrie te „recruteeren" gelijk de „Times" het uitdrukt. De organisatie Todt heeft van Hitier de opdracht gekregen om den wederopbouw van wegen en kanalen in den Elzas ter hand te nemen. In verband hiermede ver schaft men ons te Berlijn een overzicht van aard en omvang der werkzaamheden, die de organisatie Todt sinds het begin van den oorlog verricht heeft. Tot den lOen Mei is de organisatie Todt met den bouw van den Westwall bezig ge weest Toen de aanval in het westen be gon zond hij sterke troepen arbeiders naar de gebieden van den strijd. Het waren ge motoriseerde afdeelingen met speciale werktuigen voor straat- en bruggenbouw, die dank zij haar bewegelijk karakter voor snel en veelzijdig ingrijpen geschikt waren. Bij deze afdeelingen bevinden zich inge nieurs en technici, die hij den arbeid lei ding geven. Een speciale staf waarborgt de organisatorische eenheid van het optre den der afdeelingen. Voor het westelijk front werden in het geheel veertien ar- beidscentrales gevormd, die als opperste leidingen bij de bouwwerken dienst deden. Een van deze arbeidscentrales heeft in en kele weken 5000 km wegdek gecontroleerd en de vernielde gedeelten weer begaan baar gemaakt. Daarbij werd o.m. 147 bom en granaattrechters van tien kubieke meter en meer opgevuld. Dezelfde centrale heeft een brugdek met gezamenlijke lengte van 2111 meter gebouwd, waaronder een van 400 meter over de Loire. Voorts heeft zij in negen steden puin geruimd, talrijke weg versperringen verwijderd, kuilen opgevuld cn tenslotte aan de verzameling van den buit, de opruiming van tanks cn geschut medegewerkt. Te zijner tijd kan een alge meen bericht over de prestaties van de organisatie Todt tegemoet worden gezien. Geen Italiaansche nota aan Griekenland Het Albaneesche grensincident echter nog niet geëindigd. Ten aanzien van de ItaliaanschGrieksche betrekkingen verluidt Woensdag te bevoeg- der plaatse, dat in tegenstelling met alle an dersluidende geruchten door Italië geen di plomatieke stappen in Griekenland onderno men zijn. Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen, dat Italië geen nota tot Griekenland heeft gericht cn over het incident aan de Albaneesch—Grieksche grens geen bosprekin- gen met Griekenland voert. Het incident wordt echter van Italiaansche zijde als niet geregeld beschouwd De rede van Hore Belisha. Van semï-officieele zijde te Berlijn wordt opgemerkt, dat de opmerking, gisteren in het Lagerhuis door den vroegeren Engelschen minister van oorlog, Hore Belisha, gemaakt, (zie elders in dit nummer), over de mogelijk heid, die zou zijn overwogen van een even- tueele vereeniging van Engeland met de Ver- eenigde Staten, welke dan de offers van de zen oorlog waard zou zijn geweest, indien deze huidige toestand zou leiden tot een sta tengemeenschap, zooals indertijd met Frank rijk was beoogd, in Duitsche politieke krin gen groote belangstelling heeft gevonden. Men herinnert zich nog uit de vroegere offi- cieele activiteit van' Hore Belisha, dat deze de neiging heeft over geheime motieven en over bepaalde achtergronden van de Engel sche politiek zijn mond voorbij te praten, zonder rekening te houden met de eventueele nadoelen, welke daaruit voor de Engelsche politiek zouden kunnen ontstaan. De heropbouw van België Grootsche plannen worden uit gewerkt. Naast den planmatigen opbouw des lands welke onder energiek Duitsch initiatief snel vordert, hebben een aantal Belgische steden grootsche ontwerpen uitgewerkt, welke niet alleen de verfraaiing van stad en land, maar bovendien de opheffing van de werk loosheid beoogen. De bekende badplaats Knocke heeft een grootsch initiatief geno men. Het stadsbestuur heeft een plan ont worpen, waarbij vele millioenen franken zijn uitgetrokken voor bouw- en saneerings- werkzaamheden. o.a. zullen de waterwegen en kanalen worden gemoderniseerd en wor den aangepast aan de verkeersverhoudingen van dezen tijd. Voor de verbetering van de drinkwatervoorziening en van alle hygiëni sche inrichtingen van de stad zijn alleen reeds twee millioen franken uitgetrokken. Eveneens lijigt 't in de bedoeling nieuwe wo ningen te bouwen en vele straten te verbrec- den. rekenen op Nederlandsch bezoek Dc Duitsche theaters en opera's in de na bijheid van de Nedcrlandsche grens te Aken, Munster, enz. hebben bij de vaststelling van hun program voor den a.s. winter ook reke ning gehouden met een talrijk bezoek uit Nederland. Wel is waar zijn op het oogen- blik dc moeilijkheden voor het overschrijden van de grens nog niet geregeld, maar de schouwburgdirecties verwachten, dat deze in den a.s. winter uit den weg zullen zijn ge ruimd. Amerikanen zijn gerust. De Amerikaansche onderstaatssecretaris Sumner Welles heeft bekend gemaakt, dat de „American Legion" zich gistermiddag op 400 mijl ten westen van de Britsche eilanden be vond en daarom beschouwd werd buiten ge vaar te zijn. Postzegelautomaten worden veranderd Oude blijven en nieuwe komen. De postzegelautomaten, die thans door het geheele land verspreid zijn en liet publiek veel gemak bezorgen, zullen door do wijzi ging der posttarieven eenige verandering moeten ondergaan. Van bevoegde zijde werd aan de Tel. mee gedeeld, dat dc bestaande automaten bijna alle verder gebruikt zullen kunnen worden, behalve die voor postzegels van IV2 cent, welke weggehaald worden. De automaten voor 5 cents postzegels cn die voor de briefkaarten zal men verder kunnen gebruiken, zij het dan. dat voor de briefkaarten men er voortaan niet drie voor een dubbeltje zal kunnen uithalen met één cent toe, doch twee. Verder ligt het in de bedoeling om automaten voor VA cents postzegels in te voeren. (Van onzen Ilaagschen correspondent.) Naar wij vernemen werken er op het oogenblik ongeveer 31.000 Nederlanders in Duitschland, welk aantal ongetwijfeld nog sterk zal stijgen, naarmate de aanschrijving aan de Gemeentebesturen doorwerkt, dat zij, aan wie passende arbeid in Duitschland is aangeboden, doch die dezen arbeid weigeren te aanvaarden, van steunverlcening of plaat sing bij werkverruimingswerken dienen te worden uitgesloten en evenmin uitkeering uit een werkloozenkas mogen ontvangen. Uit den Haag alleen zijn reeds 2i00 per sonen naar Duitschland vertrokken. Werk loozen die uitzending weigeren zonder gel dige reden, krijgen op de Arbeidsbeurs een stempel op hun kaart, zoodat liun terstond steun kan worden geweigerd. De bemiddeling van dc Gemeentebesturen is ingeroepen, omdat naar het oordcel der Duitsche autoriteiten het aantal werkloozen dat in Duitschland wil gaan werken, nog lang niet in verhouding staat tot het groote aantal werkloozen. Ook is een beroep gedaan op de kerkelijke en andere bijzondere orga nen van armenzorg om dezelfde gedragslijn ten dezen te volgen* Bommen te Voorhout Vrouw op wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt! Gisteravond omstreeks half zes heeft een Engelsche bommenwerper een tiental bom men te Voorhout neergeworpen. In de om geving van den 's Gravendamschen weg brachten zij grooten schrik te weeg. Negen bommen kwamen neer in den Berg en Daal- schcn polder, een of twee vielen in cfèn Boekhorst polder. De bommen waren van licht kajiber, met uitzondering van een, die een grooten trechter veroorzaakte en een nabijgelegen schuur vernielde. In deze schuur hadden verschillende personen een schuilplaats tegen den regen gezocht. Zij liepen allen lichte verwondingen aan hoofd cn beenen op. Het zoontje van den heer Salman uit Noordwijkerhout bekwam echter een ernstige wonde aan een bovenarm en moest ter verpleging worden vervoerd. Ook een woonhuis, in de nabijheid waar van de zware hom neerkwam, werd door een scherf getroffen. Deze ging door den wand en "trof een stoel, welke juist was verlaten door de vrouw des huizes, die het veld in gevlucht was. Door den te- •genoverliggenden wand sloeg de scherf naar buiten. Het vliegtuig, dat de bommen wierp, ver dween in Noordwestelijke richting. Geen voorrang verleend Meisje op gevaarlijk kruispunt gedood. Gisteravond omstreeks half 8 heeft zich op het gevaarlijke kruispunt van den Haag- schen weg en den Slotcrweg te Amsterdam, een ernstig ongeluk voorgedaan, dat aan een naar schatting 20--jarig meisje het leven ge kost heeft. Het meisje was per fiets vermoedelijk op weg naar haar werk. Zij kwam uit de rich ting Sloten en verleende op het kruispunt wellicht door onoplettendheid, geen voorrang aan een auto, welke met vrij groote snelheid uit de richting van Den Haag naar Amster dam reed. Zij werd door den auto gegrepen en moet vrijwel op slag gedood zijn. Tot nu toe heeft men de identiteit van het slacht offer nog niet kunnen vaststellen. Twee jaar gevangenisstraf. Gisteren heeft de rechtbank te Breda uit spraak gedaan in de zaak tegen een 19-ja- rigen fabrieksarbeider uit Roosendaal, die op den tweeden Paaschdag van dit. jaar met een bijl een aanslag op zijn 16-jarig nichtje pleegde en haar daarbij zoo ernstig aan het hoofd verwondde, dat zij thans nog niet ge heel hersteld is. Verdachte werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, te ondergaan in een bijzon dere strafgevangenis, en ter beschikking stel ling van de regcering. Ned. Vakcentrale ontbonden EÉN MET HET N.V.V. Naar wij vernemen'is op de laatstgehouden vergadering van de Ned. Vakcentrale beslo ten de beweging te ontbinden en een fusie aan te gaan met het N.V.V.. Dit kan als een belangrijke stap worden beschouwd in de richting van 'n sterke concentratie der Ne derl an dsche vakbeweging. Gistermiddag kwart voor 2 uur zijn bom men neergekomen op het westdeel van Wieringen, nabij de boerderij van J. Kooy Gzn. Hierdoor werd de aan de andere zijde der weg wonende Wed. Vermeulen-Doves gedood. Een 4-jarig meisje de Vries werd even* eens getroffen en gedood, terwijl haar moe. der zwaar gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht Haar been werd verbrijzeld. Een Heldersche ingezetene werd licht gewond en eveneens naar Alkmaar ver. voerd. Een paard in de weide werd gedood De boerderij van den heer Kooy werd zwaar beschadigd, terwijl de ruiten In, di omliggende huizen werden vernield. Di beide plaatselijke doktoren waren spoedig aanwezig en verleenden de noodige medl. sche hulp, daarbij geassisteerd door de ver. pleegsters. Ook Burgemeester Kolff was spoedig ter plaatse. De leden van den luchtbeschermingsdienst verdienen een extra woord van hulde voor de snelle en kordate hnlp, welke zij vei. leenden. Het Engelsche vliegtuig dat tien bommen wierp, werd met een Duitsch toestel in een gevecht gewikkeld. Negen bommen kwamen op een weiland neer, de tiende dompelt onze gemeente opnieuw in rouw. Voei&at Toch een aparte competitie voor R.K. elftallen Geen indeeling bij de neutralen, behoudens om practische re< denen. Zaterdagavond werd in een te Alkmaar gehouden vergadering het bestuur van de onder-afdeeling Noord-Holland van den N.V.B. samengesteld. Aangewezen werden als vertegenwoordigers van de Katholieke verecnigingen de heeien J. Kamp, Wormcr, A. J. Mühren, Volendam en C. M. Schricki te Venhuizen. Namens de Christelijke voet-; ballers zal de heer J. van Keulen te Enk- huizen zitting in het bestuur krijgen,- na* mens de N.A.S.B. de heer H. Bartels te Hoorn. Wie de zes afgevaardigden van den ex- N.II.V.B. zullen zijn, werd nog niet uitge* maakt. Ten aanzien van de competitieregeling werd besloten, dat de Katholieke elflallen bij elkander ingedeeld zullen worden, ten zij practische redenen, b.v. vervoergelegen- heid, voor indeeling bij de neutrale (N.H. V.B.) elftallen aan wezig zijn. Daarnaast is het ook mogelijk dat neutrale elftallen om dezelfde redenen bij de R.K.'-ers ingedeeld worden. De leiding van deze competitie blijft vol gens de Pr. N.H. Crt. gescheiden en zal be rusten in handen van den heer C. H, Schrickx te Venhuizen. De heer J. L. van Ketel te Schagen, zal de competitie der neutrale elftallen, waar in ook de N.A.S.B. teams komen, blijven re gelen. Een jaarvergadering zal ditmaal niet gehouden worden. BLOEMBOLLENVEILING VEREENIGING „WEST-FRIESLAND" TE BOVENKARSPEL Voor de derde veiling waren ruim 5000 mand tulpen aangevoerd, voor het grootste deel vroege tulpen. De groote hoeveelheid in de maat 10-11 springtw cli n 't oog. De nor male maten zullen spoedig in Bovenkarspel uitverkocht zijn. Vele kweekers die in nor male jaren drie of viermaal aanvoeren, bren gen nu alles maar in ccne keer. De volgende week wordt nog een flinke veiling verwacht, doch het zal spoedig minder worden. Sommi ge soorten als Vuurbaak, Coul. Cardinal, Duc dc Bcrlin en nog eenige andere liepen in prijs op. Ook Bartigon was gevraagd tot I100- gere prijzen. Besteed werd voor: Artus 11-12 165; 10-11 120; Aurore 12 op 190; 11-12 160-165; 10-11 120; Brillant star 12 op 190-210; 11-12 170-180; 10-11 120-125 Couron- 11e d'Or 210-215; 11-12 170-180; Couleur cardi- nal 12 op 190-215; 11-12 160-175; 10-11 120-125; Cramoisic Brillant 11-12 160; 10-11 120; Cul- linan 190-200; 11-12 160; Crimson Queem 12 op 190-200; 11-12 160; 10-11 120; Diana 12 op 100; 11-12 160; 10-11 120; Duc de Berlin 12 op 190-210; 11-12,160-190; 10-11 120-135; Electra 12 op 190-215; 11-12 160-1G3 10-11 120 El To reador 11-12 170; 0-11 135-150; Edison 12 op 190; Flamingo 12 op 190-200; 11-12 160; 10-11 120; Fred. Moore 12 op 190; 11-12 160; 10-11 120; Grand duc 12 op 190; 11-12 160; Gen. de Wet 12 op 190-195; 11-12 160-165; 10-11 120; Gele Prins 12 op 190; 11-12 160. Gloria solus 1011 120; Golden King 10 11 135; Herm. Schlegel 12 op 195—200; 11-12 160; 10—11 120; Ibis 12 op 190—200; 11—12 160—165; 10—11 120; Imperator rubrorum 11- 12 180; King of the Yellow 11—12 160; 10—11 125; Lady Borccl 12 op 190; 11—12 160; Lady Moore 12 op 190; 1112 160; La reine max 12 op 190—200; 11—12 160—165; 10—11 120; Lc matalas 10—11 125; Mr. van der Hoef 12 op 190—195; 11—12 160—170; 10—11 120; Mon Trcsor 12 op 190—205; 11—12 160—165; Mu- rillo 12 op 190; 11—12 160; 10-11 120; Ma- rechal Nicl 12 op 195—200; 11—12 100; Mad Gevers 1112 160; van der Neer 12 op 190; 1112 160; Oranje Nassau 12 op 190—210; 11—12 160—170; 10—11 120; Proserpine 12 op 190—195; 11—12 160—165; 10—11 20; Pink Be auty 12 op 190205; 1112 160; Progression 11—12 160; 10—11 120; Pr. Julinan 160—170; Prins van Oostenrijk 12 op 190200; 11—12 160—165; 10—11 120; Peach Blossom 12 op 190 —200; 11—12 160—170; 10—11 120; Quecn Flo ra 1011 120; Rose precose 12 op 190195; 1112 160; Rose la reine 12 op 195; 11—12 160; 1011 120; Rose Luisante 12 op 190195; 1112 160; Rubra maxima 1011 120; Scar- lct duc 11—12 160; 10—11 120; 9—10 30-60; Schlegel max 11—12 165; 10—11 130; Sunburst 12 op 265; Titiaan 12 op 195; 11—12 175-185: 10—11 125; Theeroos 12 op 190-220; 11—12 160—165: 10-11 120; Triuphator 12 op 200; 11—12 175; 10—11 120; Vermillon Brillant 11—12 160—175; 10—11 120—125; Vuurbaak 12 op 205-230; 11—12 180—185; Wil te Valk 12 op 190-200; 11—12 160; 10—11 125; Witte duc max 11—12 160; 10—11 120—125; Witte Zwaan 1112 160. Late tulpen: Allard Pierson 12 op 160; 11—12 135: Albino 12 op 160; 11—12 1351 Bandoeng 12 op 160; 11—12 135; Clara Butt 12 op 165; 11—12 135; 10—11 20—25; Carrara 12 op 160; Early (teeen 12 op 170; Elisabcth Evers 12 op 16—25; Farncombe Sanders 12 op 160; 11—12 135; Fantasy 12 op 160—170: 11—12 135—145; 10—11 50; Fabiola 11-12 135; Fridjof Nansen 12 op 160; 11—12 135', Gloris Swanson 12 op 160; Golden Harvest 12 op 20; 11—12 180; Hindenburg 12 op 160; Hlilegarda 12 op 165; 11—12 140; 10—11 755 Ingl. Yellow 12 op 160: 11—12 35; 10—11 30J John Ruskin 12 op 160; E. H. Krclage 12 OP 160; 1112 135; Krelage's Triumph 12 "P 160; La Mervertle 12 op 160; Lodewijk XIV 11—12 135; Moonlight 11—12 135; Mr. van Zijl 12 op 160; Motherdav 12 op 160; 11-12 135; Pridc of Haarlem 12 op 160; Pr. Elisa bcth 12 op 160; 11—12 135; Ph. de Commines 10 0v, 111—.12 135; 10—11 15; Roco Ton land 12 op 160—170; 11—1? 135; 10—11 35—45; Son- ia 2 op 160; 1112 135; Scarlet Admiral 12 op 1CO- 11—12 135- 12 on 1«0: V««*f d'Oliveira 12 on 160; Will. Conland 12 op 160 170; 11—12 135; 10—11 15—35; Will. Pilt 12 op 160—165; 11—12 135; 10—11 30—40; Zwa nenburg 12 op 60; 1112 135; Zenober '2 op 160; 11—12 135; 10—11 45: Lilium Candi- dum 22 op 470; 20—22 260; Colchicum 95: Cm- cus geel 8 op 11: 78 6; Walter scot 9 op 20 89 11; 78 7; the Sultan 8 op 14.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8