Brand Openb. Mooping Krooswerk Uit Alkmaar De Duitsehe Oorlogsfinanciering De Sovjet-Unie en Trotsky op Woensdag 4 Sopt., 11, 1. perc. Bouwland 2. een Huis 3. een Huis het kroozen van de polderslooteo. Het vermiste Joego Slavische vliegtuig Marktberichten Uit onze omgeving I OUDESLUIS. k Zondagavond om ruim zes uur brak plotse ling brand uit in „de Kooiplaats" aan den Buigen Weg alhier. De vrouw des huizes was met haar twee kinderen alleen thuis, de eigenaar, de heer N. Groen, die sedert Mei van dit jaar de plaats bewoont, was net 's ochtends op familiebezoek naar Egmond. Toen hij 's avonds pijn. 9 uur terugkeerde, vond hij een brandenden puinhoop en zijn vrouw in ..de boet". Niets is er gered, alleen heeft de Duitsehe eenige „papieren" en 'n spaarpot der kinde ren uit 't brandende perceel te reden. Met hun dolken verbrijzelden zij de ruoten en stapten binnen. Het. perceel was laag verzekerd bij de L.T. B. te Leiden. De huren boden alle mogelijke hulp en on derdak aan de familie Groen, die zoo plot seling van alles beroofd is. Terwijl onze correspondent naar den brand ging vernam hij van 'n ras-Oudesluized dat precies 50 iaar geleden, ook op 'n Zondag, de toenmalige Kooiplaats 's ochtends om 5 uur eveneens door hooibroei in vlammen op ging. 't Was een fantastisch gezicht, die op slaande vlammen van 't hooi tegen de om lijsting van groene hoornen, terwijl de hooge schoorsteen boven de ruïnes uitstak. De Zijper brandspuit was een kwartier na het uitbreken al aanwezig en was bezig met nablusschen. Gemeente- en Rijkspolitie had den op voorbeeldige wijze het terrein „ruim" gehouden, zoodat de brandweerlieden rustig aan 't werk konden blijven. Een Duitsehe vliegenier cirkelde enkele malen heel laag over den brand: men dacht, dat hij een photo nam. WAARLAND BOERENLEENBANK „HARENKARSPEL OOST" De leden van bovengenoemde Bank verga derden ten locale van de Wed. G. Stoop al hier. De Voorzitter-Directeur H. Dekker open de de vergadering op dc gebruikelijke wijze en zeide dat wegens de omstandigheden deze vergadering moeilijk eerder kon worden ge houden. De Secretaris-kassier C. Dekker Azn. las hierna de notulen welke onveranderd wer den vastgesteld. Tot stemopnemers werden benoemd J. .Tas- pers. üd van den Raad van Toezicht en P. Dnnenberg, lid van het Bestuur. Vervolgens las de Secretaris het. jaarver slag voor. waaruit bleek dat de resultaten over het afgeloopen jaar zeer goed mogen worden genoemd. Vele werkzaamheden zijn verricht o.a. bij de oprichting van een af zonderlijke stichting „Spaarbank" zulks ter voorkoming van het zegeltjes plakken bij inlagen enz. i De samenstelling van het Bestuur en Raad van Toezicht bleef ongewijzigd. 25 nieuwe spaarders werden ingeschreven, terwijl het ledenaantal wederom met 5 is .vooruitgegaan. De heer G. Veldman rapporteerde namens de Commissie van Contróle dat dc boeken en bescheiden over 1939 in orrlo zijn bevon den. Tot de Commissie voor dit jaar werden aangewezen de heeren D. Doodgman en H. Bruin. De heer P. Nieuwbocr werd wederom met bijna algemeene stemmen herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Een Bestuursvoorstel tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement, inzake dc be voegdheid van het. Bestuur onder goedkeu ring van don Raad van Toezicht en Centrale Bank de rente bij buitengewone omstandig heden te wijzigen, werd aangenomen. Bij dc rondvraag werden enkele vragen Paai- tevredenheid beantwoord. Hierna sluiting. SINT PAN CR AS DE KILO'S VALLEN TEGEN De vroege kool, die thans reeds aardig be gint te ruimen, valt in de kilo-opbrengst ver bazend tegen. De kool is en blijft licht van gewicht en ook door de vele ongemakken in het gewas valt de kwaliteit niet mede. c HARENKARSPEL VISCHWEDSTRIJD. Zondagmorgen hebben de mannen van „De Dobber" een vischwedstrijd gehouden in de ringvaart om den polder Koetenburg. Het „heerlijke" zomerweer vooral van de laatste dagen hadden de visschen blijkbaar meer naar de diepte doen verhui zen, en zoodoende bet lokkende aas niet in het „oog" kunnen krijgen, althans de vangst was niet zoo groot, als bij de vorige wedstrijden in dit seizoen. Niettemin heersch te er een opgewekte stemming en werden de prijzen na afloop met een hartelijk woord iri het. „clubhuis" uitgereikt. In totaal wer den 127 stuks gevangen. De uitslag was als volgt: Jan Rijs le prijs toet 16 stuks; P. de Vries Cz., 2e prijs met 14 stuks: E. H. Wind, 3e prijs met 13 stuks; Jb. Kant, 4e prijs met 12 stuks; R. IJpma, 5e prijs, L. Meinema 6e prijs, G. Kant 7e prijs na loting ieder met 10 stuks; D. de Boer 8e prijs met 9 stuks; W. Kistemaker, troost prijs met 2 stuks. WINKEL WIERINGERWAARD ZWEMCLUB In eene gehouden bestuursvergadering van de zwemclub (nog steeds zonder naam) werden de functies verdeeld als volgt: Dr. Spits, voorz., Mej. J. Jansen secreta resse, Jb van Ham, penningmeester, Mevr. Schook en den heer J. Visser, leden. Notu len en huishoudelijk reglement werden vast gesteld, welke bij het bestuur voor de leden ter inzage liggen. Als trainingsavond blij ven de Maandag- en Donderdagavond op het programma staan. Ook bestaan er plan nen om een polotcam op te richten. De onderlinge wedstrijden die gister door ongunstig weer nipt zijn doorgegaan, zijn nu vastgesteld op Zondag 1 September. W1ERINGERMEER ZONDAGSRUST. Als een bijzonderheid voor onzen polder kan gemeld worden, dat gister met de Zondag een landbouwer bezig was met het maaien van graan. VEEL ZIEKE AARDAPPELEN Het is niet alleen dat de ziekte gebleven is bij het blad. maar nu bij het rooien on dervindt men dat er vele zieke aardappel knollen zijn. ANNA PAULOWNA SERIEWEDSTRIJDEN ADSPIRANTEN Zondag werden te Winkel seriewedstrij den gehouden voor adspiranten, waaraan door vier elftallen werd deelgenomen. De Uitslag was als volgt: Winkel aD.T.S. a, 4-0. Schagen a—St. Maartensvlotbrug a 8—0. DTS a— St. Maartensvlotbrug a 6—1. Schagen aWinkel a 31. Zoodat Schagen a met den eersten prijs naar huis ging. Jammer was bet dat ten gevolge van een noodlottig ongeval bij de laatste wedstrijd de Schagen linksbuiten zijn been brak. Dr. de Boer uit N. Niedorp ver leende de eerste hulp, waarna het slacht offer naar het ziekenhuis te Alkmaar werd Vervoerd. WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt thans 12; hiervan zijn 5 in de werk verschaffing geplaatst. BREEZAND. LATE VACANTIE EEN BOF? Vermoedend, dat de nieuwe school niet voor October betrokken zou kunnen worden, werd de vacantie van de openbare schooi verlaat, in dc hoop, dat dan, zonder een al te lange onderbreking, het onderwijs na dc va cantie dadelijk in het nieuwe gebouw kan aanvangen. Thans, nu de meeste scholen dus al weer beginnen of spoedig zullen beginnen, gaat voor de Breezanders de vacantie in. Voorloo- pig is het einde daarvan op 1 October be paald, omdat natuurlijk nog niet met eenige zekerheid vastgesteld kon worden, wanneer precies de nieuwe school klaar zal zijn. Gelet op het ongunstige weer van den lant- stcn tijd en liet feit, dat. de Septembermaand juist vaak zoo heel mooi is, kon het later stellen van de vacantie wel eens eer een voor- dan een nadeel blijken te zijn. SINT PANCRAS DE KINDEREN EVENGOED UIT. Gisteren hebben de kinderen van de afdee- ling Kinderkoor van de Zangvereeniging Zauglust, lum jaarlijkse)* feestje gehad, al was hot dan ook in een andere voege als ge woonlijk. Met 34 kinderen werd dc reis onder nomen per fiets naar Alkmaar, om in het „Gulden Vlies" de opvoering van Hans en Grietje bij te wonen. Volop is door de kinderen van het spel ge noten. Na dc pauze werden dc kinderen op een glas ijs en snoep getracteerd. Na afloop werd een wandeling langs de Singels gemaakt. Al was dit jaarlijkseh uitstapje door de tijdsomstandigheden dan anders als gewoon lijk, toch is door de kinderen volop genoten. Door het Gemengd Koor is een operette in studie genomen. Reeds 13 nieuwe leden zijn toegetreden. Meerderen zijn natuurlijk wel kom. BARSINGERHORN KOLHORN DE FANCY FAIR WERD EEN GEZELLIG FEEST. Direct na de opening Zaterdagavond was cr een goede stemming en Zondag was het van 's middags tot 's nachts eivol. Het bestuur en de commissie van Harmo nie „De Eendracht" hadden alles weer goed voor elkaar. Er was een schitterend' rad van avontuur enz. enz. terwijl het geheel netjes versierd was. De theetuin op 't tooneel had ook veel af trek (was dit om de thee enz., of wel om de aardige jonge dames die voor de bedie ning zorgden?). De band van Klaas Bakker hield van be gin tot het einde de stemming er in en wij durven gerust te zeggen, dat „De Eendracht" op een goed geslaagd feest kan terugzien. WIERINGEb POLITIE. Vermist uit een weide: één pink. Inl. gem.-bode. LANGENIJIJK OUDKARSPEL. SERIEWEDSTRIJD TE WINKEL. Bij de gehouden seriewedstrijclen te Win kel wist D.T.S. a de derde prijs te winnen. Werd de eerste wedstrijd tegen Winkel a met 04 verloren, tegen de adsp. van St. Maartensvlotbrug werd gewonnen met 61. NOORDSCHARWOUDE. HENGELWEDSTRIJD. Zondagmorgen had de door de hengelclub „Ontspanning" georganiseerde kindé wed strijd plaats. Het weer viel nogal mee. Er verschenen 13 jeugdige hengelaars aan den start, die onder leiding van het bestuur ston den. De jongens zoowel als de meisjes de den allen hun best. Het was aardig om te zien. In de pauze werden allen getrakteerd op een reep. Na vijf maal 20 min. visschen was de uitslag als volgt: le prijs Jb. Bras, 10 st.; 2e prijs Jantje Hemke, grootste baars. 2014 c.M.: 3e prijs Trijnie Timmerman, 8 st.; 4e prijs Dick Peetoom, 7 st.: 5e prijs Jeltje Peetoom, 6 st.; 6e prijs A. Rus (na loting), -4 stuks. Er werd gevischt langs de kaden van den Oudkarspelderpolder. In totaal wisten de jeugdige hengelaars 52 baarzen te vangen. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur om nogmaals een kinderwedstrijd te houden. Tijd en plaats zullen nader worden bekend gemaakU OUDKARSPEL. Voetbal. SERIEWEDSTRIJDEN D.T.S. IL Zondagmiddag had op het D.T.S. terrein de door D.T.S. II uitgeschreven serie wedstrijden plaats. Allereerst werd begonnen met den wedstrijd: D.T.S. II—V.C.L. 4—2. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Ho ven, stellen de elftallen zich op. D.T.S. trapt af en bij den eersten aanval mist Bakker een mooien kans. Dan gaat V.C.L. er van door, maar Wals weet het goed gerichte schot te keeren. Vlak hierop neemt D.T.S. een cor ner. De bal zweeft voor doel en Bakker schiet over. Weer valt D.T.S. aan, maar de keeper van V.C.L. redt. Dan begaat de back van V.C.L. een overtreding in het beruchte gebied. Bas plaatst zich achter den bal en het is 10. D.T.S. is sterker en als ze een corner te nemen krijgt, zet Bos goed voor en D. Borst kopt in 2—0. Rust. Na de rust pakt D.T.S. weer goed aan. Een goede aanval besluit Kroon met een goed ge richt schot en het is 30. Twee minuten la ter is het weer Kroon, die doorbreekt en het is 40. Dan begint D.T.S. het gemakkelijker op te nemen. V.C.L. 'maakt van dc gelegen heid gebruik en de rechtsbinnen weet twee maal het net te vinden, 4—2. Met dezen stand kwam het einde. DIRKSHORN—WINKEL. 2—2. Ook de elftallen van deze clubs spelen on der leiding van v. d. Hoven. Winkel trapt af cn het tempo dat ingezet wordt, is snel. De aanval gaat op en neer. De verdedigingen zijn nog de baas. Toch is Dirkshorn iets-ster ker en na een goeden aanval weten zij de leiding te nemen. 1—0. Dirkshorn zet nu heel goed op. Bij een goeden aanval krijgt de mid- voor een dot van een kans. maar mist dezen jammerlijk. Winkel laat zich ook niet on betuigd en de snil Korver geeft den 1. bui ten een kans. die deze niet weet te benut ten. Rust 10. Na de rust valt Winkel vinnig aan. Na eenige vergeefsche pogingen komt er weer een aanval. De keeper van Dirkshorn grijpt den bal niet, maar trant den bal tegen een Winkelspeler aan en de bal vliegt in het doel. 1—1. Dan is het Dirkshorn die de lei ding weet te hernemen. 2—1. Maar nog voor het einde maakt Winkel nog gelijk. 2—2. Er wordt dan tweemaal 71/2 minutte ver lengd, maar geen der partijen weet het net te vinden. Nu moeten er strafschoppen worden genomen. Het was echter opmerkelijk hoe slecht dit gedaan werd. Na de eerste maal, en de tweede maal, was me» nog net even wijs. De derde maal bracht Dirkshorn de zege. WINKELV.C.L. 0—2. Deze elftallen stellen zich onder leiding van J. Klinkert op. Het was aan Winkel merkbaar, dat zij net een wedstrijd gespeeld hadden. V.C.L. bracht er echter ook niet veel van terecht. Toch wist zii door den rechts buiten de leiding te nemen voor de rust. 0—1. Er werd direct gedraaid en Winkel poog de de achterstand in te loopen. Het liep hun echter geenszins mee. Bij een doorbraak van V.C.L. was het we derom de rechtsbuiten, die het nat wist te vinden 0—2. Met veel geluk ontkomt het doel van V.C.L. aan doorboring, en als Klin kert eindigen blaast, heeft V.C.L. de derde prijs gewonnen. D.T.S. n—DIRKSHORN, 2—1. spannig wordt deze wedstrijd tegemoet gezien. Was men nogal pessimistisch ge stemd jegens D.T.S. II, al snoedig bleek daar geen reden voor te wezen. Di>-ect trekken zii ten aanval en al spoedig kriigen zij een cor ner te nemen Deze wordt half weggewerkt en de bal gaat langs de zijliin uit. Kroon gooit in. de Bruin zet voor en Bos scoort 1—0. Stevig pakt D.T.S. aan. Een goed" aanval wordt ondernomen, de Bruin breekt door en bet is 20. Het is een aantrekke lijke partij voetbal. Rust komt met 2—0 Na de rust is het alsof allen afgedaan heb- mon met voethal. Het is een futloso eet•,an. Eindelijk na een kwartier weet Dirkshorn den achterstand te verkleinen. 2—1. Dan dringt D.T.S. nogal op en we kriigen niets anders meer te zien, dan inkoppen en uit trappen. Het was het aankijken niet meer waard. De uilslag was dus: le prijs D.T.S. II (beker): 2e prijs Dirks horn (lauwerkrans); 3e prijs V.C.L. (medaille) mrdlaar7cawirecpfhbcWihrduol duni NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts b—D.T.S. b 0—0 KOEDIJK FEESTDAG OP HET SPORTVELD VAN KOEDIJK Gistermiddag 1.30 uur, vertrokken de plaatselijke vereenigingen vanaf bet café Groot-in optocht, naar het sportterrein, voor afgegaan door de muziekvereeniging „Auro ra". Burgemeester en zijn echtgenoote wa ren de eerste die. het terrein betraden en den volgden de vereenigingen en publiek. I)e deelnemende vereenigingen waren resp: „Aurora", directeur Adr. Nieman; Gvmn. ver. „Voorwaarts", directeur Jac. Schuil; Zangver. „Schoorl-Koedijk", direct Cor Jonker en de voetbalvcreeniging K.S.V. Het weer viel mede. zoodat het publiek flink kwam opzetten. Het sportveld ligt luw door zijn vele boomen. Den heer .In. Mole naar. voorz. van „Voorwaarts", sprak het openingswoord en wees op de bedoeling van deze feestmiddag, n.1. de burgerij bekend te maken met het werken der vereenigingen en hunne prestaties. Eerst traden op „Voor waarts" met zijn vrije oefeningen. „Aurora" had inmiddels de muziektent al bestegen, zoodat al dadelijk na keurige werken van „Voorwaarts" de muziek in viel. De Zangvereeniging gaf een drietal num mers ten beste waarnaar met groote aan dacht geluisterd en dat met dankbaar ap plaus werd beloond. Alles was -deze middag in de puntjes verzorgd. Aan het slot werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld door Koedijk I en de Colping Boy s Ouddorp. Scheidsrechter J. C. Boon. Voor de winnaars was een beker aange boden (door bemiddeling van caféhouder Butter) van de Heinekens Bierbrouwerij Mij. N.V., A'damRotterdam. Burgemeester Pesman bracht den'bal aan het rollen. Al dadelijk na den aftrap pakten de Boys flink aan werd het telkens gevaar lijk voor het doel van K.S.V. Maar keeper Sloothoofd was in goede condities en wist telkens het leer weg te grabbelen. Na 20 min. spelen werkten de Boys den bal echter met succes in het net. Stand 0—1. 8 minuten later werd de stand 02. Na de rust werd aan beide zijden weer hard gewerkt, K.S.V. kreeg geluk, door den stand te brengen op 12., in welken stand geen verandering meer kwam. De beker werd dus eigendom van de Col ping Boy's. De uitreiking der Beker had door den burgemeester plaats in Café D. C. Butter. De burgemeester memoreerde verder nog het werken der vereeniging en hoopte op goote bloei van het clubleven.. Onge\eer 550 personen vulden het sport veld. DE ALKMAARSCHE EIERVEILING Zooals op grond van de elders in ons land gemaakte prijzen wel eenigszins te verwachten was, liepen Zaterdag aan de eierveiling de noteeringen weer sterk op. Het aantal te veilen kisten bedroeg juist 85, wat gezien de tijd van het jaar, wel eenigszins als een minimum-record mag worden aangezien. De afslachting van de kippen begint zich merkbaar te maken, terwijl daarnaast de algemeene tendens tot stijging der goederenprijzen zich meer en meer doorzet. Mocht dus de aanvoer betrekkelijk gering zijn, dc prijzen bereikten, al weer voor den tijd van het jaar, een soort hoogterecord. Overschreden de vorige week de noteerin gen bijna alle de 5.dit maal brachten alleen de heel kleine eieren bet niet tct de 6.Zoodat de n rij zen in doorsree ruim een gulden per 100 hooger waren, dan een weck terug De markt lien bovendien noc oo. zoodat de prijzen bii bet eind der vei ling misschien nog een 0.20 hooger lagen, dan die bij he.t begin. Het scheen inderdaad zoo fe worden, dat de prijzen geen rol meer speelden, wijl bet er alleen op aan kwam eieren te hebben. Alles te samen genomen ziet het er naar uit. dat met uitzondering van kuiken eieren, in de winkels aanstonds wel geen eieren te krijgen zullen zijn beneden de 7 cent per stuk. Enkele kisten kuikeneieren, in het ge wicht van ongeveer 40 gram. gingen voor prijzen van 3 853.90. Eieren van 56 gram lagen echter reeds boven de 6.en brachten 610—615 op, 60 gram van 6.20—6.30 De fonprijs werd gemaakt voor 2 kisten 65/66 6.75. TOCH WEER GRONDVERKOOP! Bij wijze van surprise blijkbaar, heeft het college van B. en W. nog een viertal bij lagen rondgezonden, alle behelzende voor stellen tot het verkoopon van grond. Het zijn er vier in getal, hetgeen bewijst, dat de animo om over te gaan tot nieuwbouw op prettige wijze begint toe te nemen. De eenige vraag, welke men zich zou kunnen stellen is deze: Zal de goedkeuring om over te gaan tot het bouwen van wo ningen. zoo heel gemakkelijk worden ver kregen? Ten aanzien van de Duitsehe oorlogsfi nanciering wordt van welingelichte zijde te Berlijn het volgende aan het D.N.B. mede gedeeld: De actueele problemen in Engeland zijn gedwongen sparen, belastingverhooging en steeds nieuwe oproepen tot inteekenen op Engelsche oorlogslceningcn. In Duitschlancl zijn al deze drie zaken niet actueel. De stortingsoverschotten bij de Duitsehe spaar banken hereiken maandelijks een peil, dat tot dusverre nog niet is voorgekomen. Er is ook geen propaganda noodig voor do Duitsehe rijksoorlogsleening, want de ka pitaalmarkt neemt maandelijks ruim 2 mil- liard rijkspapieren op. Eerst kortgeleden konden de voorwaarden der 4 pet-rijks- schatkistbiljetten ten gunste van het rijk gewijzigd worden. De looptijd van deze lee ning. die tot dusverre 10 jaar bedroeeg, is op 20 jaar verdubbeld. Een discussie over hejastingverhoogingon komt in Duitschland niet voor, maar wel is zoo juist een belas tingverlaging aangekondigd, welke in het voorjaar van 1939 werd ingevoerd en die 15 pet bedroeg van dat deel van het in komen, dat lag boven het inkomen van het voorafgaande jaar, is afgeschaft, hetgeen terstond van kracht wordt. Terwijl voor het begrootingsjaar 1939 in totaal rond 24 milliard mark belastingen opgebracht werd, zal dit tot eind Maart 1941, in het loopende belastingjaar, volgens uiteenzettingen van staatssecretaris Reinhardt van het rijksmi nisterie van financiën minstens 25 mill- liard mark zijn. Het overlijden van Leo Trotsky wordt in dc Moskousche pers kort vermeld. Het offi- cieele partijblad de „Prawda" bevat een commentaar, waarin Trotsky op de scherp ste wijze als een internationalen spion, vij and van de arbeidersklasse en van de bol sjewistische partij wordt gecritiseerd. Het blad noemt hem een Judas, die een slachtof fer geworden is van zijn verraad, zijn laag hartigheid en zijn misdaden. De moordenaar van Trotsky, Jacques Mor- nard van den Dcsche, alias Frank Jackson alias Frank Jacques heeft zich tezamen met zijn vriendin Sylvia Angeloff Zaterdag ter beschikking van de Mexicaansche justitie gesteld. Naar het ministerie van binnenland- sche zaken verklaart, is de moordenaar Mexico op wettige wijze als toerist binnen gekomen. Het lijk niet naar de Ver eenia de Staten. Het Amerikaansche stoatsdepartement heeft afwijzend beschikt op het verzoek, toe te staan, dat het stoffelijk overschot van Trotsky naar de Vcrecnigde Staten wordt overgebracht» in „De Brederode" te Oudkarspel des nam. twee uur, ten over? staan van Notaris H. W. SMIT onder Oudkarspel: in den Kerkmeerpolder „de Gouden Berg", groot 2.66.40 hec* taren, in huur tot. Kerstmis 1941 bij den heer G. Stam Cz. tegen f336 per jaar, in 8 perceelsn, nader aan te geven. met schuur en erf bewesten do Voorburggracht, groot onge veer 10 aren, verhuurd voor f3.75 aan J. Bood. waarin koolberging, en erf, be westen de Voorburggracht, groot, ongeveer 10 aren, ver- huurd voor f3.25 aan D. Ko ning: alles eigendom van de Coöpe ratieve Boerenleenbank te Oud karspel. Aanvaarding bij betaling on der gestanddoening der loopen de huren; land-huur ten voor» deele van den kooper van 1 Ja nuari a.s. af. Het Bestuur van den SCHRINGKAAGPOLDER wenscht aan te besteden; Inlichtingen bij den Voorzitter, den heer D. GROOTES te Kol- horn, bij wien de biljetten in geleverd moeten worden vóór of op 31 Augustus a.s. HET BESTUUR, AARDAPPELROOIERS gevraagd bij A. DE CARPEN- TIER, Barsingerweg, Wierin- gerwaard. Degene die Vrijdag 23 Aug. een POSTWISSEL van f29.80 heeft geïnd, wordt beleefd ver zocht, zich op het P.T.T. kan toor te Schagen te vervoegen. Net gez., 4 pers. z. Slaap- en kookgelegenheid te Anna Pau- lowna of Schagen. Br. lett. FV17 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: 1200 meter PRIKKELDRAAD. Adres: J. SLIKKER Hzn., Nieuwe Sluis, Wieringerwaard. Wrak gevonden. Alle passa giers gedood. Het sinds Donderdagmorgen vermiste Joe- go-Slavische vliegtuig van de Aeroput, werd in het gebergte bij het dorp Medak vernield gevonden. Alle negen passagiers en de uit twee leden bestaande bemanning zijn dood. De luchtvaartmaatschappij Aeroput bevestigt dit bericht. Het toestel was in het slechte weder verongelukt. MEDEMBLIK. 24 Aug. Schotfiche muizen 1.75, kleine muizen 1.45, Geldersche bonken 1.26—1.25. idem grooten 1-401.45, blauwe eigenheimers 1.501.60 p. 50 Kg., roode kool 2—3 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 24 Aug. Schotsche muizen 4.50, drielingen 2.70—2.80, eigenheimers 3.60—4.40, bintjes 3.30—3.60. ge le nep 4.50—4.80. zilvernep 12.20, roode kool 3.—. witte kool 2.60. slaboonen 9.30—11.40, Bevelanders 3.40—3.50, Aanvoer: 92800 Kg. aardappelen. 1450 Kg. gele nep, 125 Kg. zil veruien. 1000 Kg. roode kool, 5000 Kg. witte kool, 2480 Kg. slaboonen. WINKEL. 24 Aug. Roode Aagt 3—5.50. Claps 4—8.50. blauwe 4—8. Reine Victoria 7.50—10.60, Keswick 2 —4, Stoofperen 2—3.50, druiven 15—16.10. sla boonen 3—5, snijboonen 2—10.10, aardappe len 1.80—2.30. uien 2—3. perlOO pond. Kom kommers 2i.40 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 26 Aug. Aanvoer: 27200 Kg. aardappelen: Bintje 3.10—3.10. grooten 2.60—3.30, Bevel. 3—3.20, eigenheimers 3.60—4, bl. dito 3.40—3.50, drie lingen 2—240, kleine 1.40—1.60. 4000 Kg. uien 4.10—5.10, drielingen 4, grove 5.10. gele nep 4.104.80. 3000 Kg. spercieboonen 9.30— 12.70. 1700 Ktr. roode kool 3.—. 5000 Kg. witte kool 2.50—2.90. BROF.K OP LANGENDIJK. 26 Aug. Aanvoer: 30.000 Kg. aardannelen- eigen heimers 3.80—4.20. bl. dito 3.50—3.80. drieün gen 1.90—2.50. 8150 Kg. uien 3.80—4.70. drie lingen 3503.90. grove 5.gele nen 4.10 4.40, 1200 Kg. snercieboonen 9.60—11.70. 35 Kg. snijboonen 7.70—8. 925 Kg. kroten 260, 15000 Kg. roode kool 3—3.70. 10.000 Kg. witte kool 2.50-2.60. 1175 st. bloemkool 9.00-13, 2e soort 44.90. 1450 Kg. druiven: Alicant 32.—. ALKMAAR, 26 Aug. Veemarkt. 160 Votfe koeien f200—375."49 graskalveren 42.50—120, 45 nuchtere kalve ren (slacht) 10—28, 104 vette schapen 30—55,

Schager Courant | 1940 | | pagina 3