III I rs Boeken en Leermiddelen Uit het Huis met de Hooge Trap In de duisternis Openbaar Onderwijs K ■15' Helderschen moeten .ons verlaten Maartje Peereboom, GEMEENTELIJK LYCEUM BOEKHANDEL TRAPMAN Vakschool voor Meisjes Aanvang lessen 3 Sept. a.s. Aanbesteding kroozen der polderslooten ALKMAAR IS( Id; 1.121 i- <a, slechts stapje voor stapje De Voorzitter, Jhr. Mr. van Kinscliot bracht In zijn openingswoord een woord van hulde aan het adres van den afgetreden directeur van plantsoenen, den heer B. Hoek, en de Raad onderstreepte dit met een warm'ap plaus. De Alkmaarsche georganiseerde drukkers, ten aanzien van het Alkmaarsche gemeente drukwerk de laatste jaren in droeven druk levende, hebben in een adres aan den Raad hun ontevredenheid over dit feit geuit en gevraagd inplaats van de cyclostyle te la ten draaien de snelpersen weer werk te ge ven. Uit een oogpunt van werkverruiming een alleszins aanvaardbaar adres. •B- en W. zullen het nader bekijken, en wemebben een stil vermoeden, dat de druk kers wel 'hun zin zullen krijgen! In de commissie tot nazien van de reke ning 1939 worden herbenoemd de heeren Coerts, Hoytink, Raat, Sietsma en Venneker. De heer W. J. Bruinvis mag opnieuw een jaar de spieren der Handolsschoolleerlingen lenig maken. Hot maximum aantal vergunningen wordt niet verlaagd, de slokjesdrinkende gemeente naren kennen hun maat, zegt de commissa ris van politie, er mogen maximum 50 ver gunningen blijven. De Frieschebru.gfplannen gaan officieel in het zout: er is thans geen geld voor. De heer Bonsema, voor het eerst in den raad getooid met ramshoorn en zwaarden, het embleem van Nationaal Front, wil het nóg eens proheeren, maar de voorzitter ziet er, gezien de houding van 't rijk, voorloopig niets in. De Landbouwcrisisorganisatie ziet geen heil meer in het stichten van een eigen ge bouw en verzocht den raad een gedeelte van het oude gymnasium te mogen huren. De heer Stoutjesdijk herinnert aan een (vroeger denkbeeld, het gymnasiumgebouw te gaan gebruiken voor den dienst van 'Maatschappelijk Hulpbetoon en de heeren Grondsma en Sietsma waren het ook niet direct eens met 't voorstel van B. en W. het oude gymnasium voor f 150 per maand te verhuren. Men kwam tenslotte tot de con clusie dat de I..c.o. offers waard is en zoo zullen, waar eertijds de klassieken werden onderwezen, straks de tikmachines ratelen. Bij stukjes en beetjes gaat de gemeente door met den grondverkoop, ook nu waren de heeren Schoonewil, Jonker en Vos weer aan bod. Steeds meer huizen in de Kaasstad! De bouwterreinen aan den Frie- 6chenweg worden op juiste wijze in expioi- jtatie gebracht, glunderde de voorzitter. De gemeente aanvaardt in dank eenige aquarellen van den schilder Bosboom en na dat nog eenige administratieve besluiten zijn genomen, mag de heer Stoutjesdijk van Aval steken om een interpellatie te houden over de verduistering. De heer Stoutjesdijk de man van Eerste Hulp bij Ongelukken, en dus deskundig, vreest vele ongevallen en herinnert aan de droevige ongelukken die reeds hebben plaats gevonden. Spreker heeft in de Alkmaarsche Courant gelezen dat de behandeling der drenkelingen in het Centraal Ziekenhuis zeer slecht is geweest. Als 't allemaal juist is wat is geschreven. Js het meer dan treurig! Inmiddels zijn niet met koudwaterverf de wallekanten „gekalkt" maar de streep is zoo dicht aan den kant, dat men bijna al te water zit, als men op de streep stapt! Waarom gebruikt men de hekken niet, die vroeger voor de veemarkt werden gebruikt. Bij ernstige ongevallen is voor de redding beslist kunstlicht noodig, moet men nu iemand laten verdrinken, omdat geen licht aan mag? Bij gevaarlijke bruggen moet er toch eenige afgeschermde straalverlichting zijn. En waarom is do koudwaterverf niet in Alkmaar gekocht, vroeg de heer Stoutjesdijk óók middenstander ten slotte. Het had de gemeente 300.ge scheeld. De heer Stoutjesdijk vindt dat de men- sclien van den luchtbeschermingsdienst wel wat beter mogen weten, hoe ze drenkelin gen en gewonden moeten behandelen. Nadat wethouder de Groot de kwaliteiten van de elders gekochte koudwaterverf heeft geprezen en beloofd, als 't kan deze voor taan in Alkmaar te koopen, wordt het gor dijn na 't verduisteringsdrama neergelaten. Laat alles toch een beetje „sofort" gaan, ver zocht de heer Stoutjesdijk nog. Is een zoon van een kleinen boer, die voor zich zelf wil beginnen op terrein van zijn va der. een landarbeider, in den zin der wet? Hierover waren de geleerden het niet eens. tuinbouwvereenigingen en de agrarische af gevaardigde Klaver meenden van wèl. de rijkstuinhouwconsulcnt van niet en 't college was met den laatsten meegegaan. De raad kwam tof de conclusie, dat de heer Klaver c.s. gelijk hadden en zoo krijgt de aanvra ger. de heer H. .J Blankondaal. zijn aange vraagde plaatsje! Als de hoogcre instantie: er niets op tegen hebben. De voorzitter begint met te zeg- zeggen dat vooral oudere menschen 's avonds in ieder geval thuis be- hooren te blijven. Levensgevaar dreigt eiken avond, men moet slechts bij uiterste noodzaak des avonds op straat komen zoowel groot als klein. Gaat men toch, dan moet men stapje voor stapje gaan. Maatregelen, die toelaatbaar zijn, zijn (tenomen, maar de heele stad kan niet wor den afgebakend. Ook de voorzitter heeft zich ernstig ver baasd over de behandeling der drenkelin gen in het Centraal ziekenhuis, waar niet eens droge kleeren zijn verstrekt. Zoo iets zal niet weer gebeuren! Kunstlicht bij on gevallen gebruiken is verboden en blijft verboden, slechts kan men afgeschermde lampje bezigen. Er komt eenige straatverlichting bij ge vaarlijke punten, maar de eischen daar Voor zijn nog niet bekend enhet zal hog wel lang duren, zegt wethouder Keijs- per. Het ongeval met de beide oude men schen aan de Oudegracht moet men tot de ware proporties terugbrengen, zegt de heer Keijsper. Dokter v. Hilten verleende de eerste hulp, de ziekenauto was er direct, de geneeskundige dienst had kunnen verwach ten dat dokter van Hilten was meegegaan. Nu verdient hij, zegLspr., geen bloemstuk Voor goede zorgen. Dit vond de heer Bon sema niet aardig gezegd, Dr. van Hilten kan zich bier niet verdedigen. Dc zuster die met de ziekenauto meekwam achtte de Wonden van de drenkelingen voornamer dan de algemeene toestand van de drenke lingen. In het ziekenhuis lagen warme klee ren en kruiken klaar, de zuster heeft ech ter tegen de order in, de patiënten direct baar huis gestuurd. Dat is positief fout. Degenen, die hier niet goed hebben ge handeld, zullen berispt worden. De Zuster heeft niet gezegd, zooals in de Alkm. Cou rant stond: „Kan ik weggaan", maar „kunt h zich nu redden?" Dat is een andere waar deering, al had de Zuster beter kunnen blijvenNa deze uiteenzelling, zal het col- k?e zijn houding nader hepalen, besluit voorzitter deze onverkwikkelijke zaak. HET KOMENDE WINTERSEIZOEN EN DE VERDUISTERING DER WINKELS. De tijd van de lichte avonden is reeds lang en breed voorbij en af en toe begint dit merkbaar te worden. De Zaterdagavond- markt bijvoorbeeld kon tot zeer kort geledon nog zonder bezwaar worden gehouden. De laatste weken echter is het. voordat dc markt is afgeloopcn, reeds duister en licht maken is ten eenen male verboden. De da gen korten thans snel, aanstonds zal het te 8 uur donker zijn en op dat oogenblik zal de kwestie van de verduistering der win kels acuut zijn geworden. Wij hebben heden eens geïnformeerd, hoe men zich le bevoegder plaatse deze aange legenheid dacht. Helaas echter zijn de voor uitzichten niet zeer hoopvol. Er is niet de minste twijfel aan, of de ver duisteringsvoorschriften zullen stipt moeten worden nageleefd. Dit bcteekent. dat de éta lages donker zullen moeten zijn en dat de winkels er, door het aanbrengen van licht sluizen voor zullen moeten waken, dat geen licht op straat, uitstraalt. Uit den aard der zaak lokken zulke ge heel verduisterde winkels weinig tot. koo pen. nog afgezien van de vraag of het pu bliek zich in grooten getale op straat zal be geven te midden van den stikdonkeren nacht. Hiermede sneden we het onderwerp dei- straatverlichting als vanzelve aan en het is duidelijk, dat we ook hierover gaarne iets naders wilden vernemen. Heel hoopvol wa ren de berichten, die we vernamen al weer niet. Voorloopig gelden cle bekende voor schriften, die hierop neerkomen, dat de straatverlichting gedoofd moet zijn. Of hier in verschillende verbeteringen zullen wor den aangebracht, staat nog niet vast. F.r wordt het een en ander overwogen, doch, bok wanneer bepaalde veranderingen wor den doorgevoerd, dan zal dit toch in geen geval meer beteekencn, dan een uiterst so bere verlichting van de gevaarlijkste pun ten. In de winkelstraten zal het licht ten eenen male ontbreken. Of er onder die omstandig heden van winkelen iets terecht zal komen, wagen we te betwijfelen. Vergissen we ons niet, dan zal de prac- tijk zijn, dat de inkoopen geschieden over dag en dat er van avondwinkelen geen sprake zal zijn. De Alkmaarsche midden standers gaan een winterslaap tegemoet! DE COMMISSIE VOOR GEMEENTEWER KEN PER JAN PLEIZIER? We zijn weer eekomen aan de periode, waar in de begrootingen der onderscheidene ge meentediensten in dc raadscommissicn wor den behandeld. Zijn we wel ingelicht, dan zal dc commissie voor Gemeentewerken haar taak moeilijk ten uitvoer kunnen leg gen. De kwestie ist dat het gebruik wilde, dat' per auto de diverse werken werden be zocht. Dit was een goede gewoonte, want waar kan men zich beter en vollediger op de hoogte brengen van den stand van zaken dan ter plaatse zelf? Intusschen schijnt het niet waarschijnlijk, dat voor dit doel de noo- dige benzine zal worden vrijgegeven. De hoop is, naar we vernemen, thans gevestigd op het eventueel kunnen bemachtigen van een Jan Pleizier. Wanneer de Alkmaarders aanstonds een aantal hunner gemeenteraadsleden door de stad zien toeren, dan weten ze dus, waar voor het is. ANNA PAULOWNA BURGERLIJKE STAND. Geboren: Krijn, zoon van K. Witte en A. den Haan; Wiepke', zoon van L. Wisse en A. Wiersma; Geertruida Cornelia, dochter van A. Vlaar en E. C. Glas; Cornelia Afra, dochter van P. Raaijmakers en H. A. v. d. Berg: Gertrudis Maria Catharina, dochter van P. C. H. Grol en G. M. Haarhuis; Pe- tronella, dochter van N. Spigt en P. Huigen Augusta, dochter van C. J. Schellinger en A. de la Court; Annie Bertha, dochter van P. de Cal uwé en B. de Detter; Hendrik Jo- seph, zoon van W. C. Kortekaas en E. M. van Kampen: Nicolaas Maria, zoon van N. J. van Velzen en C. Rood: Joseph. zoon van Joh. A. Hoedt en S. Smidt; Johannes Wil helmus Hcndrikus, zoon van Joh. H. Tax en E. M. J. van Vuuren; Pieter Cornelis, zoon van N. D. Zeeman en G. M. Klerk; Dina, dochte van C. M. Langebeeke en T. Jac. van Dalen; Johanna Helena Elisabeth, dochter van A. Bergman en C. van Helden. Getrouwd: Jac. Hoogesteger en G. T. Wa- gemaker; G. M. E. den Boer en A. Noppen. Overleden: J. C. Groenleer. oud 8 jaar; C. J. Kwarten, oud 5 weken; Jac. de Boer, oud 67 jaar; M. Verbruggen—Schrama. oud 58 jaar; T. RavenKapitein, oud 66 jaar; G. Vos, oud 64 jaar; wed. T. Wijker—Hemelrijk, oud 82 jaar; Joh. Kingma, oud 23 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. A. Kerkvliet van Lisse, Molenstraat 27; mej. A. M. Winnubst van 's-Gravenhage, Van Beuningcnstraat 28; Th. H. Jelierse en gezin van Hillegom. Mo lenbuurt 21; mej. A. van der Goes van Zandvoort, Kostverlorenstraat 95; Joh. Bierman van Voorhout, v. d. Bosch van Heemstedeweg 3: P. Bleijendaal van Zijpe, Boschweg K 23; Joh. A. Schuurman en gez. van Amsterdam, Haarlemmer Houttuinen 2e 2-hoog; L. Stekelenburg van Utrecht, Seringstraat 90; D. J. J. Groenewoud van Velsen, Willebrordstraat 103; H. Sagel van Oude Pekela, Iianek 22; Jac. C. Anspacli en echtg. van Den Helder, Binnenhaven 97; mej. C. H. Lameree en mej. M. W. C. Roet- inan van Den Helder, Zuidstraat 4; J. Zui- dijk van Kloetinge, 's Gravenpolderscheweg C 131); .J Barhorst van Texel C 25; mei. M. van Kooten van Alkmaar. Emmastraat 56: A. A. Schouten van Haarlem, Zijlweg 59; mej. E. Vlaming van Den Helder, Binnen haven 35; J. Wijma van Wcesp. Hoogstraat 32; mej. J. Griep van Vlissingen. Bloemcn- laan 7; mei E. J. Daalder van Den Helder, Dijkstraat 21; S. Ensing van Emmen, N. Weerd., Weerdkanaal N.Z. 271; mej. G. Kroeze van Emmen, Dordschedijk 422: mej C. A. Smiers van Den Helder, Middenweg 147; H. J. Breuseker van Schoorl B 112 Jac. Wagenaar en gezin van Den Helder. Badhuisstraat 9; R. aan het Rot van Am sterdam. Ceramplein 3111; A. de Groot van Rotterdam. Langegeer 189; B. H. Wilbers van Zijpe C 14; J. Smit van Heemstede, Clooslerweg 24. Vertrokken: Joh. C. van Koeten naar Den Helder, Hoogstraat 36; Sj. S. van den Berg naar Amsterdam. Magalhaenstraat 221; W B. J. Spierings naar Den Helder. Niemv- st raat 68: M. A. van dor Gulik naar Den Helder. Doggersvaart 23; D. J. Jongeneel en zoon, Badhuishuisstraaf 32-34; P. R. Raedts en echtg. naar Maastricht, Oude Smecr- maesenveg 33: K. IJ. Stuive en gezin naar Den Helder, Brouwerstraat 72; Cr. G. van den Broeck en echte, naar Amsterdam. Nieuwe Nieuwstaat 21 I hoog. POLITIE. Gevonden: pet. regenjas, injectiespuit, por- temonnaie. Verloren stamkaart, kastdeur, bankbiljet, twee regenjassen, regenpijpen, dekzeiltic v. kinderwagen, zilveren armband, stamkaart, vctkaart, textielkaarten, zegelring. Vermist: schildpad. W1ERJNGERMEER HEERHUGOWAARD NAAR DUITSCHLAND. Hoewel de vrijgezellen hier in den polder nog werk genoeg hebben, zijn er toch die naar Duitschland gaan, zoodat er geregeld nog vertrekken. MIDDENMEER. VEEL BEZOEK. Klein Artis, liggende in de haven te Mid- denmeer, heeft veel bezoek getrokken. Het is wel de moeite waard om daar eens te gaan kijken. Steun voor geëvacueerden eindigt 8 September Medegenomen goederen worden gratis weer terugbezorgd. Naar ons thans officieel wordt medege deeld heeft de regeering besloten de steun- uitkeering aan geëvacueerde inwoners van Den Helder in Heerhugowaard per 8 Sep tember a.s. stop te zetten. Naar men ons verder zeide worden de evacué's in de gelegenheid gesteld zonder betaling de terugreis naar Den Helder te maken, terwijl ook het vervoer der mede genomen goederen zonder kosten gepaard zal gaan. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat het dus blijkbaar de wensch van de regeering is, dat Den Helder zoo spoedig mogelijk weer bevolkt wordt. VERKEERSPAAL OMGEREDEN Maandagavond reed de auto van den heer de II. uit St. Pancras tegen de zich op het kruispunt van Jan Glymsweg en Rusten- burgcrweg bevindende nachtelijke richting aanwijzer. Gevolg was dat de verkeerspaal, die juist dien "dag hersteld was, geheel aan gruze lementen werd gereden. Van de auto werd een spatscherm be schadigd en een der koplampen vernield. De beide inzittenden kwamen met den schrik vrij. HARENKARSPEL IN MEMORIAM JAN ZUTT Jr. Woensdagmorgen is in het St. Elizabeth- ziekenhuis te Alkmaar overleden de heer Ja'n Zutt Jr. te Waarland, in den ouder dom van 45 jaar. De heer Zutt bekleedde in het openbare leven tal van functies,, o.a. als lid van den Raad, bestuurslid van den Waarlandspolder, lid van het Burgerlijk Armbestuur, bestuurs lid van dc afd. Waarland van den L.T.B., voorzitter van het Wit-Gele kruis enz. Bo vendien was hij een uitstekend zanger en één der steunpilaren van het R.K. Kerkkoor. Hoe>vel hij zich niet op den voorgrond plaatste, waren zijn adviezen van dien aard, dat, men deze gaarne in overweging nam. On het gebied van den tuinbouw nam bij een eerste plaats in. Zijn bedrijf kon al tijd als voorbeeld voor anderen worden ge steld. Zutt was als jongeman één der eersten in dezen omtrek, die zich toelegde op het teelen van fruit en groenten onder glas. Dit verscheiden beteekent voor deze ge meente een zwaren slag, en onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar zijn vrouw en kinderen, die in hem een zorgyollen man en vader verliezen. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Opgave van 23 tot en met 29 Augnstns 1940. Geboren: Trijntje Elisabeth, rf. van Simon Keijzer en Geertruida Dorothea van de I.aaken (wonende te Den Helder, tijdelijk te Zijpe; Zwaantje, d. van Cornelis Dekker en Marretje Loosman; Michael Joaitnes, z. van Petrus Anne Komen en Alida Catha rina de Wit. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Antje van Buurcn, 56 j., z.b., echtgen. van Pieter Rens; Adriana Schuit, 49 j., z.b., echtgen. van Jan Johannes Bos; Cornelia Schilder, 58 j., z.b., ongehuwd. KOLVEN TE KROMMENIE. Te Krommenie, in de baan van de Socië teit Ons Genoegen aldaar (eigenaar de heer .J J. Bogte) is een 50-slagen-kolfwcd- strijd gehouden, welke voorafgaat aan de Nationale Wedstrijden van den Ncd. Kolf- bond. Er was voor dezen wedstrijd zeer groote belangstelling. Er werd gekolfd in 3 klassen voor gummi en 1 voor sajet. We la- ten dc uitslagen %hier volgen: G u mm i. Eerste klasse: 1. D-. Rijper te Zuidschar- woude met 507 p.; 2. G. Mettes te Zuid- scharwoude met 499 p.: 3. C. J van Kleef te Bovenkarspel met 481 p. Tweede klasse: 1. S. J. Dekker te Ven huizen. met 450 p.; 2. M. v. Zaanen te Krommenie met 439 p.; 3. G. Beima te Hoogkarspel met 438 p.; Serieprijs H, J. Klooster te Krommenie met 102 p. Derde klasse: 1. M. Maars te Noordschap- woude rrftt 455 p.: 2. J. Kramer te Zuid- schanvoude met 441 p.; 3. Jb. Klooster te Krommenie met 398 p. Serieprijs C. Lan- gedijk te Noordscharwoude met 96 p. Sajet: 1. Jac. Leguit te Krommenie met 463 p.: 2. S. G. Wit te Nieuwe Niedorp met 459 p.; 3. W. Gorter te Krommenie met 425 p. Serie prijs N. C. de Boer te Koog a.d. Zaan met 96 p. Serie le klas de volgende personen: C. S. Langedijk, Noordscharwoude 108 p G. Deu tckom, Noordscharwoude 108 p.; A. Berk hout. Zuidseharwoude 108 p. Met de Ned. wedstrijd zal worden uitge maakt wie de prijs heeft. Heden overleed, na een korte ongesteld heid, onze geliefde Fchtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mei. Echtgenooic van P. POSIvER, in den ouderdom van 67 jaar. Schagcn: P. POSKER. Oudkarspel: G. DE BOER—Posker M. DE BOER. Schagen: P. POSKER'. W. C. POSKER— Hoogschagen. Schagen: A. POSKER. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 2 uur a.s. Getrouw d: S. P. BAKKER en A. J. BREESNEE, die, mede namens hun weder- zijdsche familie, hartelijk be danken vodi- de vele bewijzen van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. „De Scherf', Scherverweg, Wieringermoer, Aug. 1940. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon, zeg gen ondergeteekenden hierme de hartelijk dank. K. E. NUMAN. M. G. NUMAN— Swarthof. St. Maarten, Aug. 1940. Voor de vele blijken van be langstelling en troostvolle woorden van Ds. Kaptein, ont vangen bij het overlijden van onzen lieven Man. en Vader, DIRK v. d. PIJI* betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Wed. H. v. d. PIJI^- v. Riessen. Kinderen en Klein kinderen. Schagen, Aug. 1940. Den Helder- op ZATERDAG 31 AUG a.s., 's morgens 10 uur, in het school gebouw aan de Schoolstraat. te DEN HELDER. Het onderwijs aan de open bare scholen te E>en Helder zal weder aanvangen op DINS DAG 3 SEPTEMBER a.s., des voormiddags 9 uur en wel voor school: 2 te Huisduinen (hoofd de heer J. Adolfs), in de school te Huisduinen; 4 aan de Schoolstraat (hoofd - de heer W. C. J. Veth) in school 8 aan de Herzog- straat; 5 aan den Parallelweg (hoofd de heer A. Kramer) in school 5 aan den Parallelweg; 6 aan de le Goversdw.straat (hoofd de heer R. Windsma), in school 6 aan de le Go versdw.straat; 7 aan de Weststraat (hoofd dc heer J. Sinjewel) in school 5 aan den Parel lel weg; 8 aan de Hcrzogstraat (hoofd de heer A. Treffers) in dc school aan de Hcrzogstraat: Javastraat (hoofd dc heer H. N. Muts) in school 8 aan de Hcr zogstraat; 10 aan dc Vischmarkt (hoofd de heer M. van der Horst) in school 10 aan de Visch markt; Tuindorp (hoofd dc heer R. Gravemaker) in school Tuin dorp: 14- aan de Oostslootstraat (hoofd de heer L. J. van der Kuyl) in school 14 aan de Oostsloot straat; centraal »7e leerjaar (hoofd dc heer H. J. Marinus) in dc fröbelschool aan de Laan; u.I.o. aan de^lolcnstraat (hoofd dc heer R. Datcma) in de Tuindorpsrhool; b.l.o. aan de Hector Treub- straat (hoofd de heer C. lest) in de b.l.o. school aan de Hcctor Treubstraat. Schooltijden van 912 en van 13 uur. De leerlingen voor het eerste leerjaar moeten zich melden aan de school waai ze zijn aan gegeven. Voor de hervatting van het onderwijs aan school 1 te Julia- nadorp zal nog een nadere be kendmaking volgen. WOORDENBOEKEN - ATLASSEN. SCHRIFTEN - AGENDA'S - PENNEN, POTLOODEN. enz. Voor alle inrichtingen van onderwijs. voor DEN HELDER en OMSTREKEN AANGIFTE LEERLINGEN vanaf 2 Sepi. dagelijks van 912 uur aan de school, voori Dagschool. Cursussen in Naaien, Koken enz. (avondlessen vervallen). Cursussen aan huisvrouwen int Koken, Voedingsleer, indeeling v. inkomen en doelmatige waschbehandeling. Nabij Schagen net KOSTHUIS aangeboden, mooie vrije slaap: kamer met huiselijk verkeer. Zeer geschikt b.v. voor vrouw met dochtertje, die genegen is iets huishoudelijk werk mee te doen. Geen huishouding met kinderen. Brieven onder no. 180 Bur. van dit blad. door het Bestuur van den HOOGLANDSPOLDER te Bar singerhorn van het in 2 perceelcn, Maandag 2 Sept. 1940 bij A. DE GRAAF, te Barsin- gerhom, 's avonds 7 uur. In lichtingen bii het Bestuur. Wordt gevraagd: Een HUISHOUDSTER, leeftijd 40 k 50 jaar, of een in woonster bij twee bejaarde menschen. Te vervoegen bij S. BAKEN, Spoorlaan 169, Scha ffen. Gevraagd, omstreeks 20 Sep tember a.s. Gemeubileerde Ka mers en slaapkamer met ge bruik van keuken v. pl.m. één maand. Brieven onder no. 180 Bur. Held. Crt., den Helder. GevraagdGevorderd FLAGERSLEERLING (noodhulp) D. SPAANS. Bar- singerhorn. Verlóren: Een paar GUMMI LAARZEN, gaande van Kol- horn. Kanaal, Snevert, Scha gen. Terug te bez. t. b. g. bij J. BART, Roosstr. 160, Scha ffen. SLACHTKIPPEN te koop. D. KEPPEL, Lotweg «10. Anna Paulowna. Gevraagd in Schagen: KA MERS met gebruik van keu ken, ongemeubileerd of gemeu bileerd, tegen half September. Br. lett. SE28 Bur. van dit blad. Te koop Geplukte HAND- en STOOFPEREN, 5 cent per pd. bij J. GROOT. Scbagcrwaard. Jong echtpaar niet één kind zoekt een ZIT-SLAAPKA.MER met volledige kost in Schagen of omgeving. Brieven onder no. 065 Bur. van dit blad. Te koop: 8 gebruikte ZWARE STAART- BANKSCHROEVEN, oer stuk of in partij. JAN GO- VERS. Koningstraat 84, Den 'leider. Tel. 064. Door venter gevraagd een KET in de kost. Adres: Loop- nitnark 19. Julianadorp. Adverteert in dit blad

Schager Courant | 1940 | | pagina 3