Wordt de Biesbosch ingepolderd Het christelijk karakter der Nederlandsche Unie Nog steeds onvoldoende verduistering Een fonds voor land- en zeemacht Licht in de moord te Geldrop Levenslang geëischt W.A. commandant veroordeeld Groote verwoesting in Engeland Als in Warschau en Rotterdam Officieele valuta-koersen Waakzaam tot behoud van ongerept natuurschoon Er is eenige onrust gewekt in de kringen van de watersport en natuurliefhebbers door de publicatie van een Kroot plan tot inpoldering van de geheéle Biesbosch. Hoe wel reeds een groot aantal stukken van de ze rivierdelta is ingedijkt, zijn er toch ook nog verscheidene ongerepte stukjes natuur overgebleven, die eenig zijn in ons land, en die men niet gaarne verloren zou zien gaan. Het bekend gemaakte plan van den Rijks waterstaat was voor de V.P.B. aanleiding om eens op onderzoek uit to gaan om te weten te komen, hoe zij, die in ons land ijveren voor het behoud van natuurmonu menten, daarover denken. Immers, de Bies bosch vormt een zeer bijzonder landschap, dat vrijwel eenig is in geheel West Europa. Een dergelijk uitgestrekt Deltagebied is uit wetenschappelijk oogpunt van groote waar de. Mr. P. G. Tienhoven, sinds vele jaren voorzitter van de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten, wees ons er op. dat deze organisatie er in het algemeen naar streeft bij nieuwe werkobjecten, ook de we tenschappelijke. dat wil zeggen, biologische en geologische belangen te laten meesure- ken. Vooral wanneer een plan uit econo misch oogpunt van geen belang is. Daarbij komen dan vaak nog de belangen van hou ders van pensions en hotels in bepaalde Streken, die ook door het vernietigen van natuurschoon zouden worden geschaad. Maar onze vereeniging, aldus de heer van Tienboven, verliest daarom do groote belan gen van werkverschaffing niet uit het oog, en Wil zeker in "een tijd als de onze, geen al te strenge cïschen stellen. Indien er b.v. zeer goede kleigrond kan worden gewonnen door een ontginning, mogen wij ons daartegen niet verzetten. Maar bij groote objecten als de inpoldering van de Biesbosch, kunnen soms met een kleine wijziging der plannen en door overleg met de betrokken autoritei ten, stukken van. beteekenis worden ge spaard. Wilt u daarover meer weten, dan zou ik u aanraden, u te wenden tot den heer van der Kloot, secretaris van de contact commissie inzake natuurbescherming, die al geruimen tijd geleden is samengesteld uit een groot aantal vereenigingen op dit gebied. De heer van der Kloot, die juist een rap port over de Bieshos^ bestudeerd had, heeft ons verder ingelicnt. Aan het plan wordt nog gewerkt. Het plan, de Biesbosch in te polderen, is al oud. vertelde ons de heer Ir. van der Kloot. Hei eerste plan. dat van den heer van Loon, wilde een dijk leggen langs de Amer, eri sluizen maken in. het Zuider gat van de Visschen, zoodat eb en vloed in de Kreken zouden blijven bestaan en allen stormvloe den zouden worden tegengehouden. Men zou dan de vele reeds bestaande klei ne polders tot een groot geheel kunnen sa menvoegen. Ook de bestaande dijken zouden moeten worden verzwaard en dit alles maak te het plan te kostbaar, waarom het is blij ven liggen. Dit bezwaar van de kosten is nu vervallen. Is het nieuwe plan dan minder ingrijpend? Ik kan u dat eigenlijk niet goed zeggen, omdat de publicatie wel heel voorbarig schijnt te zijn Ik heb er pas uit de bladen kennis van genomen, en het is mij bekend dat het ministerie van waterstaat niet be grijpt. hoe het in de krant is gekomen. Het duurt nog wel eenige maanden, eer er defi nitief iets van te zeggen is. Zou het zoo worden uitgevoerd als het is gepubliceerd, dan is het inderdaad voor de natuur heel wat schadelijker dan het plan van Loon was. En is daar niets tegen te doen? Zeker, wij kunnen nog wel niet zeggen, wat er bereikt zal worden, maar wij heb ben reeds contact gezocht met Waterstaat, dat zeker mee zal willen werken, wanneer wij met voorstellen komen, die niet onmo gelijk zijn. Het plan is immers nog niet geheel gereed, al is men reeds begonnen rnet de verzwaring van eenige dijken, die toch noodig was en die direct werk ver schafte aan werkloozen. Het is volstrekt niet het plan van onze commissie, om te gen elk dergelijk plan te ageeren, maar wanneer er door overleg iets kan worden bereikt is het onze plicht daarvoor te wer ken. Wij kunnen trouwens wel wenschen opperen, maar de technische mogelijkheden liggen buiten onze beoordeeling. Broedplaatsen voor waterwild en aalscholvers. Kunt u iets naders vertellen over de wenschen van uw commissie? Ja, mits u er bij zet, dat het voorloopige wenschen zijn. Ik kan u in ieder geval wij zen op een paar bijzondere stukken van de Bies-Bosch, die we gaarne gespaard zou den zien, als dat zou kufinen. Daar ligt in de eerste plaats de jonge Decneplaat in het Zuidergat van de Visschen, die belangrijk is voor het daar huizend wa terwild. Dit stuk is bij alle plannen altijd buiten de inpoldering gevallen, zoodat daarvoor weinig gevaar bestaat Alleen zal de vloed in dit gedeelte wel verhoogd worden, en dan zou het oorspronkelijke karakter verloren kun nen gaan. Maar bovendien zal de aanslibbing wel blijven doorgaan en deze plaat na ver loop van tijd toenemen in omvang. Belangrijk uit een oogpunt van de natuur is ook de omgeving van de Keizersdijk met zijn aalscholvers. In het plan van Loon zou het wel mogelijk zijn, dit stuk te behouden als natuurreservaat. En dan is er tenslotte nog een boschje langs de Lepelaar, dat interessant is, omdat het een stuk ongecultivecrd gricndbosch be vat, een soort griend oerbosch dus. En hoe staat het met de sport? Voor Dordrecht heeft de Biesbosch een be lang voor de watersport. De Biesbosch is nu eenmaal een terrein, waar je moet varen, om er de schoonheid van te genieten. Dat betreft voornamelijk de roeisport, omdat bij eb de kerken leegloopen en er dan dus geen water genoeg is om te zeilen. Ook die be langen zijn bij onze contact-commissie in goede handen, want verschillende sportorga nisaties zijn bij haar aangesloten. Laten wij dus hopen, dat Waterstaat, voor al nu het plan blijkbaar nog niet geheel in kannen en kruiken is, zooveel als eonigszins mogelijk is, de prachtige stukjes ongerepte natuur, die de Biesbosch rijk is, zal sparen. Werkverschaffing is prachtig, de inpoldering ligt in den aard van ons volk. Maar ons land heeft niet zooveel ongerept natuurschoon, dat er niet zuinig mee dient te worden om gegaan. In een gehouden bijeenkomst te Delfzijl heefr mr. J. Linthorst Homan het tot stand- komen der Nederlandsche Unie beschreven waarbij hij er sterk den nadruk op legde, dat de drie aanvoerders der Unie hebben opgericht, toen vaststond dat andere stap pen tot het vormen van een concentratie defintief waren gestaakt. De enorme mede werking uit alle gelederen wijst wel op de juistheid van dit besluit en tevens op de juistheid van het programma, dat inderdaad in menig opzicht verder gaat dan bij andere pogingen mogelijk bleek. Het beeld is nu zoo. dat zich reeds duidelijk de wil van hon derdduizenden afteekent, op menig gebied tót ivoote verbeteringen te komen, waar naar zij reeds lang verlangden, doch dat en kele politieke figuren daartegenover het waarschuwend advies laten hooren in deze tijden niets aan te pakken. Zoo ontstaat scheiding tusschen hen, die den drempel van den nieu wen tijd overschrijden en hen, die tusschen twee werelden blijven staan welke scheiding niet door toespra ken, doch alleen door bereidheid tot zelfverbetering kan worden tenietge daan. Duidelijk stelde de Nederlandsche Unie de verdieping van den Christelijken geest onzer samenleving op den voorgrond. De ontél- baren, die dagelijks de hiermede samen hangende vraagstukken met haar komen bespreken, zien dat dan ook beter in dan zij, die zonder eenig contact te hebben gezocht, dit christelijk karakter van de Unie ontken nen. Hot is zeer te betreuren, dat deze criti ci nog niet inzien, dat ons volk betere saam- hoorigheid verlangt dan tot heden in onder linge vervreemding op menig gebied heeft beslaan. Het ware beter daaraan mede te werken dan van het oude niets te willen offeren voor de volkseenheid. Doch hoe ook uit verschillende hoeken tegen de Unie wordt geageerd, zij gaat voort met haar taak, volksvernieuwing te brengen in nalio- nalen Nederlandschen zin en volgens de Ne derlandsche tradities. Haagsche politie constateert SS overtredingen. Gisternacht heeft de Haagsche politie in 8 gevallen proces-verbaal opgemaakt ter zake van overtreding der verduisterings voorschriften. Hieronder waren 13 gevallen van onvol doende verduisterde huizen. „De Vuurslag", tot heden Na tionale Unie", neemt het initia tief. Gisteravond vond in het gebouw Excel sior te 's-Gravenhage een vergadering plaats der nationale Unie, onder voorzitterschap van Jhr. R. Groeninx van Zoelen. De voorzitter herinnerde aan het werk door de Nationale Unie in het verleden ver richt, haar langdurige strijd tegen het Ne- derl.-Bclgiseh verdrag in zijn diverse ge daanten, haar campagne tegen de Manner- heimer-afföire en h^kr poging om het fas cisme hier te lande een yerantword Neder- landsch beginsel binnen het raam der grondwet te bezorgen. Doze studiekring heeft zich gedwongen gevoeld onder de huidige omstandigheden haar werkzaamheden te hervatten. Evenals te voren zullen deze bestaan in het uitwer ken van beginselen en het publiekelijk stel len van staatkundige en sociaal-economische adviezen. Teneinde verwarring .te voorkomen zal de Nationale Unie voortaan naar buiten den naam van haar orgaan „De Vuurslag" dra gen. Hieruit mag allerminst geconcludeerd worden dat „De Vuurslag" geen goede be- trekkngen met de Nederlandsche Unie zou onderhouden, want het tegengestelde is waar. Medegedeeld wordt, dat de kring het ini tiatief heeft genomen tot stichting van „Het fonds voor land- en zeemacht 1940", voor- loopig secretariaat: Zeestraat 5?b, Den Haag. Een woord van hulde bracht spr. aan ge neraal Jhr. W. Rocll en aan den heer Neu tel ings, de geestelijke vaders en de gang makers tevens van dit plan. Dit fonds zal alle vereenigingen, die onze jon gons steunen, materieel en organisatorisch ten dienste staan. Het was spreker een voor recht den aanwezigen te kunnen mededee- len, dat de oud-gouycrneur-generaal, Jhr. B. C. de Jonge, zich bereid had verklaard het eere-voorzitterschap te aanvaarden. De 'bijdrage van „De Vuurslag" aan dit plan aldus besloot spreker is slechts een „stoot" geweest en zoodra de zaak op gang komt. trekken wij ons terug om haar aan zelfstandige leiding over te laten. Als staatkundig genootschap achtten wij ons echter tot dit initiatief gerechtigd daar het belang van den staat en de belangen onzer soldaten en matrozen niet te scheiden zijn nooit en thans minder dan ooit. Lijk van zwerver in de buurt van den misdaad gevonden. In de zaak van den gruwelijken moord op de twee kinderen uit het gezin Van Hout te Gcldrop, vorige week gepleegd, is thans eenig licht gekomen. Onder Nuenen heeft gisternamiddag de marechaussee uit het Eindhovcnsch Kanaal het lijk opgehaald van qen man, wiens signalement klopte met dat van den persoon, die het laatste gezien is met de kinderen, die men later nabij de Heikrékelsche Brug vermoord gevonden heeft. Het bleek te zijn volgens het Hdbld., opn 49-jarige zwerver uit Eindhoven. Het lijk van den verdronkene werd aangetroffen dich bij de plek, waar men ook de lijkjes der kin deren had gevonden. Engelsche vlieger begraven Duitscliers bewijzen militaire eer. Gisteren is op het kerkhof te Rozenburg, het stoffelijk overschot van een Engelschcn luitenant vlieger, wiens toestel boven het eiland was neergedaald en die daarbij om het leven kwam, met militaire eer ter aarde besteld. Aan de groeve sprak een Duitsche 2c luitenant veldprediker. Ook de burgemeester van Rozenburg heeft een korten toespraak gehouden. Verdachten van afschuwelijke roofoverval berecht. LANDBOUWER MET DEKSEL VAN MELKBUS DOODGESLAGEN. Het vorige jaar in den nacht van 11 op 12 April, is in een buurtschap onder de ge meente Holten een afschuwelijke roofoverval gepleegd, waarvan het bejaarde echtpaar Leetink, dat daar in een zeer afgelegen een zame boerenhoeve woonde, het slachtoffer is geworden. De vrouw, die 63 jaar is, zat, zooals wel eens meer gebeurde, na het .mid dernachtelijk uur nog kousen te breien. Haar 73-jarige man lag te bed. 'Plotseling hoorde zij geklop aan de deur en toen zij wantrou wend vroeg, wie daar was, werd gezegd: „De zoon van den veldwachter, doe eens even open". Buiten komende, werd zij door nachtelijke bandieten neergeslagen. De man nen drongen vervolgens het huis binnen en mishandelden den bejaarden landbouwer, die weigerde te zeggen, waar zijn geld was, zoo lang met het deksel van een melkbus, dat hij dood bleef. De aanranders waren n.1. van meening, dat de boer veel geld in huis had en er warm bij zat. Later bleek echter, dat hij kort te voren 2000 gulden elders in bewaring had gegeven, zoodat het bedrag, dat zij buit maakten, slechts zeven gulden was. De oude vrouw heeft een langdurige verpleging moeten ondergaan en lijdt nog aan hevige schrikaanvallen. De zitting. Als verdacht van dezen misdaad stonden gisteren voor de rechtbank te Almelo te- recht de Apeldoornsche klompenmaker G. V. en de venter uit Deventer H.H. T. V. Voor het hekje waren zeventien getuigen a charge en vier getuigen a décharge verschenen. De laatsten waren de yrouw en drie kinderen van den verdachte D., die verklaarden, dat de man in den bewusten nacht thuis was ge weest. Onder de zeventien andere getuigen was de inspecteur van politie te Almelo, de heer A. Koot, die het onderzoek in de woning heeft geleid en die verklaarde, dat. in de kamer, waarin de worsteling heeft plaats gehad, alles onder het bloed zat. Hij vond een kous met gaten er in, welke vermoedelijk als masker heeft gediénd. Meerdere overtui gingsstukken kwamen ter sprake. Omwonen de hoeren vertelden, dat zij de verdachten meermalen in den omtrek hadden gezien en dat deze met de situatie ter plaatse bekend moesten zijn. Eep getuige, die met V. in Veenhuizen was verpleegd, legde bezwaren de verklaringen voor dezen af. Hij zou ge zegd hebben, dat hij te Holten een goeden slag had geslagen. Ontkenningen. Beide verdachten ontkenden hardnekkig en betuigden om strijd hun onschuld. V. trad daarbij zoo brutaal op, dat de president, mr, A. C. Leendertz hem dreigde, de zaal uit zullen zetten. De officier, mr. J. A. C. Groenewegcn zeide in zijn requisitoir, dat de bewijzen togen de beide mannen van dien aard waren, dat par ket en rechtcr-commissaris aan hun schuld niet twijfelen. Zij hebben zich bovendien door hun uitlatingen tegenover verscheidene nersonen verraden, Voor zulk een schande lijke en lage misdaad past de hoogste straf, aldus de officier. Daarom eischte hij levens lang tegen heiden. Na het pleidooi van den verdediger, mr. Cochen uit Hengelo, die zeide. dat de schuld niet bewezen was en daarom vrijspraak- moest volgen, werd de uitspraak bepaald op i 10 September. Politiebevel niet opgevolgd. Gisteren heeft de strafkamer van de Haag sche rechtbank vonnis gewezen tegen een 20-jarigen N. -S. B.er, die als commandant van qen door Naaldwijk marcheerende W. A. colonne geweigerd had te voldoen aan het be vel der politie om zijn troep te ontbinden. Op 28 Augustus werd voor de vacant ie- kamer van de Haagsche rechtbank een ge vangenisstraf van drie maanden tegen hem geëischt. Gisteren bij de uitspraak bleek de recht bank met een voorwaardelijke straf te wil len volstaan. De man, tl ie niet was versche nen, werd volgens het Hsb. wegens het op zettelijk niet opvolgen van het bevel van een ambtenaar in functie, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een. proeftijd van twee jaar en tot een onvoorwaardelijke sti^if van f 25. boete of 10 dagen. De behandeling der Duitsche geïnterneerden in Ned. Indië Het feit, dat een Duitsche burger, ge naamd Fruehstueck, die in een internee- ringskamp in Nederlandsch-Indïë was on dergebracht, is doodgeschoten, voi'mt, naar men te Berlijn constateert, een nieuw be wijs voor het ongehoorde en meedoogcnlooze optreden van de Nederlandsche autoritei ten in Nederlandsch Indië tegen Duitscliers. Fruehstueck wérd op den 15cn Mei, toen hij in het kamp een wandeling ging ma ken, volkomen zondër eenige reden, zonder te zijn aangeroepen, door een wachtpost in den rug doodgeschoten. Volgons te Stockholm ontvangen recente berichten uit Londen is de schade, die door de Duitsche bomaanvallen in verschillende steden van Zuid- en Midden Engeland is aangericht, zoo groot, dat zij kan worden ver geleken met de verwoestingen in Warschau en Rotterdam. Boven een heele reeks En gelsche steden hangt een ondoordringbare, brede rookwolk, afkomstig van branden, die vuurzuilen van vele meters hoogte heb ben doen ontstaan. De aanblik van deze bran dende steden is verschrikkelijk en heeft een verpletterend effect op de stemming der be volking. Poolsche vliegers hebben er genoeg van OP DUITSCH VLIEGVELD GELAND. Het slot van den mond. Op .voor waarde van invrijheidsstelling. Naar hier bekend wordt is bij den laatsten luchtaanval der Royal Air Force op Berlijn een der vliegtuigen, die aan den aanval deel namen, niet naar het westen teruggevlogen, maar heeft den vlucht in oostelijke richting voortgezet. Bij Frankfort aan de Odcr werd de machine door het Duitsche luchtafweer geschut hevig onder vuur genomen. Tot verbazing der Duitsche instanties zoch ten de vijandelijke vliegers draadloos contact met een vliegveld bij Frankfort en verzoch ten het vliegveld bij Okiece in de nabijheid van Warschau er van in kennis te stellen, dat zii het voornemen hadden daar te lan den. Zij verzochten de landingsbakens in werking Ie stellen. Inderdaad landde het toestel kort daarop op het aangegeven vliegveld. Het bleek, dat het toestel behoorde tot de vlicgergroep van het „Poolsche Leger" van generaal Sikorski. De bemanning, voormalige Poolsche vlieger- officieren. hadden zich vrijwillig aangemeld voor het ondernemen van een aanval op Berlijn. De Poolsche vliegers verklaarden, dat zij de zinneloosheid van den strijd had den ingezien en bereid waren alles wat de Duitsche instanties interesseerde, te vertel len, wanneer men hen op vrije voeten liet, Deze toezegging werd hun gegeven. De ontruiming van Zevenburgen De gemengde RocmeenschHongaarsche commissie heeft aan de grens bij Grosswar- dein haar beraadslagingen voortgezet en de bescherming van leven en eigendom der be woners van het gebied, dat door Roemenië ontruimd wordt, geregeld. Volgens persberichten vordert in het noor den van Zevenburgen de ontruiming door de Roemeensche militairen snel, zonder dat er eenige wrijving bestaat. ïn Grosswardein en in andere plaatsen zouden de Roemenen er naar streeft de door hen opgerichte natio nale monumenten te verwijderen. VERBODEN REGISTERS BIJ TE HOUDEN OVER AANGERICHTE SCHADE. Van officieele Britsche zijde is aan Brit- sche verzekeringsmaatschappijen en ande re organisaties verboden om zonder specia le vergunning registers bij te houden be treffende in Engeland aangerichte schade. Het is bekend geworden, dat verscheidene maatschappijen dergelijke registers had don aangelegd. Op grond van de defensie bepalingen is dit thans niet meer geoor loofd, aangezien de registers, wanneer zij in bandon van den vijand violen aldus de motivecring voor hem uiterst waarde vol zouden zijn. Amsterdamsche effectenbeurs OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 RO0 100 100 500 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1937 3 1937 (3%) 1938 3 (3Vz) 1939 3 V.K. L.K. 9S% 98*4 99 1/16 99 89% 8915/16 981/a 98% 9011/16 91 99 99 90 89% 77% 76% 77% 81 77 81 81% 75% 75% 74 74 OOST-lNDlë. 100 1937 3 500 1937 3 100 1937a 3 500 1937A 3 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 81 's Grav. '37 I 3% 883,4 SS%, N.-Holl. '38 3 77% N.-Holl. '38 II (31/2) 3 80% R'dam '37 I, III 3% Z.-Holland 1937 3 76 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 84% 84% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. A.K.U. 81%-78% 79-77% Calvé Delft c. v. A. 63 62% Centr. Suiker Mij. 155% 155 Fokker g. A. 205 208% Lever Bros en Unilever c.v.A. 88 6 Ned. Ford 340 330 Philips G.B.v.A. 151-148 148-146 Philipsp ref. A. 119% Heemaf N.V. A. 88 87 Lever Br. en Un. A. Lev. Br, 6% p.A. 88 86 Ned. Kabelfahr. A. 399 402 Ned. Scheepsb. A. 102 Ver. Blikfabr. A. 1S1 184% Papierfahr. v. Gelder A 118 114 Werksproor v. A. - A. 126 126 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Dordtsche Petr. g. A. 213 206% Kon. Petr. 241%-231 220-222 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 205-201% 200-197 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 375-370 365-363 Javasche Cultuur 220 217 N.I.S.U. 210 205% Ver. Vorstenl. Cult. 95% 94 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 139%-138 137% Deli Mij. c. v. A. 194%-106193%-195 S.enembah 158 157%-158% Koersen van nog niet tot dé officieele teering toegelaten fondsen, waarvan publU tie bij besluit van den wnd. secretaris-gen# raai, wnd. hoofd van het Departement Financiën, is toegestaan. AANDEELEN: Ned. Scheepvaart Unie 128%132% Anaconda Copper C.V.A. 22%—233,4 gl Rethlehem ^teel C.V. gew n.d. 69% Rep. Steel C.V. g. a. 16% gl>—17% gl, ('nrtiss Wright C.V.A. 8 gl. Shell Union C.V. g. a. 9 3/16 gb-9% va VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.883/16-1.889/16 75.28—75.43 30.11—30.17 3 81— 3.82 44.81-4490 42.84-42.92 1.86%1.90% 30.08-30.20 44.76-44 94 42.S0—42.96 Mevrouw Tsang Kai Sjek naar Amerika? Samenkomst met Roosevelt Mevr. Tsjang Kai Sjek, die thans in I-Ion? kong vertoeft zou zich volgens de „Toki Asahi Sjimboen" reeds in de eerstvolgend dagen met een „Clipper"-vliegtuig naar Ma nilla begeven waar zij een samenkomt z« hebben met eenige op den voorgrond trt dende Amerikanen. In welingelichte kringen wordt aangeno men dat mevr. Tsjang Kai Siek van Manilla zal doorreizen naar de Vereenigde Staten waar zij dan een samenkomst zou hebbfii met president Roosevelt DE ONTPLOFFING BIJ BOLOGNA. In een officieel te Rome uitgegeven coffi muniqué, wordt medegedeeld, dat. het aan tal menschen, dat tengevolge van de ontplof fing in een kruitfabriek hij Bologna om hf leven gekomen is, is gestegen tot 28. Bijna alle 174 gewonden zijn aan de beterhand. Anti-Semietische beloogingen te Marseille Volgens berichten uit Vichy hebben ?k! de laatste dagen te Marseille ernstige anti semietische excessen voorgedaan. Aanhangers van de beweging van Dorifc trokken na een betooging door de straten el vernielden bij talrijke Joodschc zaken i ruiten. Voorts werden tegen een aantal Jo den handtastelijkheden gepleegd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2