Tikkelmans slaat er op Ned, Tuindersbond zal werk zoeken De Schager markt Predikbeurten Marktberichten ZUIDSCHARWOUDE. EVENTUEEL OOK VERWERKEN VAN GROND IN DE KASSEN. De collectieve arbeidsovereen komst onder de loupe. Ten lokale van den heer Jansen vergader de de afdeeling Zuidscharwoude van den Ned. Tuindersbond, onder voorzitterschap van den heer P. de Geus Jnz. Over de buitengewone omstandigheden, waaronder we leven, zal voorzitter niet uit weiden. Wat het verloop van de veilingen betreft, het gaat beter dan we dat gewoon waren, doch, of het zooveel beter is als door sommigen wordt beweerd, betwijfelt hij. Voor de vroege aardappelen waren slechts matige prijzen vastgesteld, en met de erw- t ten is het zeer slecht, ook wat de opbrengst betrefté De N.T.B. heeft tot nu toe alles ge daan, om verbetering in de prijzen te krijgen, doch tot nu toe zonder resultaat. ARBEIDSCONTRACT. De voorzitter doet, na lezing en goedkeu ring der notulen, nog eenige mededeelingen over het totstandkomen van het. Arbeidscon tract voor het tuinbouwbedrijf aan Langen- dijk en omgeving voor 1940—1941, waarbij Zuidscharwoude in de klasse is geplaatst, waarop de N.T.B. had aangedrongen. De be langrijkste bepalingen zijn de volgende: Loonen meerderjarige arbeiders. Het minimumloon voor volwaardige, meer derjarige arbeiders zal bedragen: a. voor de gemeente Koedijk het gcheele jaar 118.50 per week; b. voor Broek op Langen dijk en St Pan- cras: van 1 Maart tot en met 31 Mei f 16.50 per week; van 1 Juni tot en met 31 Juli f 18.per week; van 1 Augustus tot en met 30 November f 17.— per week; van 1 December tot en met 28 Februari f 16.0 per week; c. voor de overige gemeenten: van 1 Maart tot en met 31 Mei f 16.50 per week; van 1 Juni tot en met 30 November f 17.— per week; van 1 December tot en met 28 Fe bruari f 16.50 per week. a. Loonen minderjarige arbeiders gedu rende het geheele jaar: 18-jarige leeftijd f 11.50 per week; 19-jarige leeftijd f 13.25 p. week: 20-jarige leeftijd f 15 p. week. b. De H.B. van de contraeteerende werk gevers- en arbeidersorganisaties, advisceren de werkgevers en arbeiders om ten aanzien van de 14, 15. 16 en 17-jarige arbeiders de navolgende minimumloonen in acht te ne men: 14-jarige leeftijd per week f 3.25 15-jarige leeftijd per week f 5.50 16-jarige leeftijd per week f 7.75 17-jarige leeftijd per week f 10. Het minimum-dagloon bedraagt T/6 ge deelte van de in artikelen 1 en 2 genoemde week loonen. Aan arbeiders, die sedert 3 weken vóór een Christelijken feestdag aaneengesloten bij denzelfden werkgever werkzaam zijn ge weest, zal het loon voor dien feestdag wor den doorbetaald. Indien in liet contractjaar 1940/1941 hetzij in den bedrijfstoestand. hetzij in de .kosten van levensonderhoud wijziging intreedt of is ingetreden, dan heeft elk der partijen het recht aan de wederpartij herziening van de loonen voor te stellen. De voorz. deelt mede, dat men bij het ontslaan van arbeiders de regelen moet in acht nemen, die daarvoor zijn vastgesteld en die in het orgaan van den N.T.B. zijn opgenomen (we hebben ze destijds meege deeld). Er is nu een bespreking gehouden met vertegenwoordigers van de kringen der standsorganisaties en 3 afgevaardigden van den Bedrijfsraad voor Noord-Holland. Die Bedrijfsraad is nu ingeschakeld voor het verkrijgen van een soepele ontslagregeling. Voor iedere tuinder wordt nu een totaal loonbedrag bepaald naar gelang van de oppervlakte land en de verbouwproductcn. Wie 60% van dat loon aan vaste en los- vaste arbeiders verloont, is voor het ove rige vrij arbeiders te ontslaan of in dienst te nemen. Voorheelden werden gegeven, waaruit bleek, dat men hier weinig met ontslagaanvragen zal te maken hebben. Werkverschaffing met Rijks- steun. Van de Bedrijfsraad voor Noord-Holland werd een schrijven voorgelezen, waarin op de beteekenis van werkverruiming en werk verschaffing voor den tuinbouw wordt ge wezen en op welke wijze de werkgelegen heid kan worden bevorderd, zoodat het daarheen moet worden geleid, dat er zoo veel mogelijk werk in het. bedrijf kan wor den verricht. De Bedrijfsraad wijst daar bij op het extra werk, dat kan worclen ge daan, als diepspitten, draineeren, bagger- werk enz. Al deze werken kunnen weer geschieden met overheidssteun. Vooral op het baggeren wordt in deze de aandacht gevestigd. Geoordeeld wordt, dat het zeer jammer zou zijn, aJs niet voldoen de arbeiders beschikbaar zouden zijn voor dit werk, daar anders de bemesting, wegens waarschijnlijk onvoldoende kunstmest, in het ge drang zou komen. Voor Zuid-Seharwnude en Oudkarspel klamt dit vooral. Het diepspitten zou zeer op prijs worden gesteld, als het weer met steun van de overheid kon geschieden. Nog wordt gewezen op de wenschelijkheid, daarbij hooger loon te kunnen uitkeeren, daar ook andere loonen zijn gestegen. Binnenkort zal vanwege het Departement aan den Bedrijfsraad worden meegedeeld, welke subsidies zullen worden verleend. De vergadering stemde in met deze re geling cn de aanwezigen zullen de objecten opgeven. Ook liet ververschen van grond in kassen zal allicht voor eön cn ander in aan merking komen. In zijn sluitingswoord sprak de voorzitter o.a. den wonsch uit voor algeheel herstel van den heer Kramer, bestuurslid, die we gens ziekte in het ziekenhuis was opge nomen. SINT PANCRAS ALLES WERKT. Het aantal in werkverschaffing geplaat sten bedraagt momenteel 6 personen. In de steunregeling zijn geen werkloozen opgeno men. OPBOUWDIENST G. C. Baken' alhier is per 3 September ïl. wederom opgeroepen bij den Opbouwdienst. Aan den betreffenden Commandant is door den Burgemeester het verzoek gericht, de in deze gemeente woonachtige rtienstpl.. die thans bij den Opbouwdienst zijn geplaatst, aan te wijzen voor den gemeentelijken lucht- beschern li ngsdi enst EN DAN ZEGT DE FOURIER Een zestigtal dienstplirhtigen dezer ge meente zullen a.s. Maandag 9 September te Alkmaar in Do N:eu\ve Doelen hun militai re goederen moeten inleveren. WIERINGERMEEIl EEN STROP. Eerst zouden de kleine bedrijven allemaal opgebouwd worden, maar wegens de schaarschte van 't hout is dit weer tot nadere order uitgesteld. Voor de bouwvakarbeiders weer geen meevaller! NOG EEN MOOIE HOOITIJD. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat de kleine boeren met dit prachtige weer nog een flinke snede hooi langs dewegen oogsten, wat nog niet dikwijls gebeurd is. Out IcmL maPuvU: JAN DISTEL. Meneer Tikkelmans is de fatsoenlijkste mensch die er op de aarde rondloopt. Hij is gezinshoofd en boekhouder en heeft in zijn leven nooit iets gedaan dat „niet door den beugel kon". Meneer Tikkelmans heeft maar één gebrek, maar een aardig sym pathiek gebrek. Hij kan namelijk niet zien dat iemand onrecht wordt aangedaan. Dat op zichzelf is geen gebrek, integendeel! Maar meneer Tikkelmans kan nooi buiten zoo iets blijven Hij moet zich er allijd mee bemoeien. Als hij bijvoorbeeld ziet dat een sterkere een zwakkere slaat of dat een jongen een hond of een kat mishandelt, clan wordt het Tikkelmans rood voor de oogen, dan weet hij niets anders meer dan wat hij doen wil... al is het in strijd met de wet... en dan doet hij het! Deze sympathieke fout van Tikkelmans heeft hem bijvoorbeeld bewaard Voor het lot om hoofdboekhouder te worden. Want, toen de directeur op een goeden dag het zwarte stenotypistetje Fifi kuste en daar bij een paar onbelangrijke woordjes zei, werd het. zooals te begrijpen is, Tikkel mans rood voor de oogen. „Foei!" had hij uitgeroepen, „u moest zich schamen, me neer van Santer!" De directeur had zich geschaamd. Maar Tikkelmans is zijn leven lang boekhouder gebleven. Zijn leven lang? Nee, dat is nog niet zeker. Sinds eenigen tijd bestaat er kans dat Tikkelmans hoofdboekhouder op de bank wordt. Dit had hij nooit durven droomen en omdat hij den procuratiehouder Lenne- mans kent, hoeft hij zich alleen nog maar aan den directeur Buitendijk, voor te stellen. Dat is pauw gebeurd, denkt Tikkelmans, terwijl hij naar de bank stapt. In de hall wil iiij eerst Lenncmans begroeten. Maar wat zien zijn oogen? Voor Lenncmans staat een grooto, dikke man, met een jas aan en hoed op. Onder zijn linker arm heeft bij een omvangrijk pak, in zijn rechter houdt hij een stok, waarmee hij vervaarlijk door dc lucht zwaait terwijl hij Lenncmans toe schreeuwt. Tikkelmans weet niet wat hij hoort! „Denkt u werkelijk", roept de dikke man, „dat ik me zooiets van een achterlijken vent, als u, laat welgevallen? Tk zal u een draai om uw ooren geven, begrepen?" Meneer Lenncmans rukte zenuwachtig aan zijn bril. „Zeker", zei hij, „jawel. En?" De dikke man sloeg met z'n stok op ta fel. „En?" donderde hij. „Kom op met 't geld. Ik wacht nog tien seconden en als u dan niet Hij hief den stok voor de tweeden keer omhoog. Voordat hij hem laat neerkomen, wordt het Tikkelmans rood voor de oogen: hij stort zich op den dikken man, neemt hem z'n stok af en slaat er op los, zoodat dc kristallen vaas, die in het pak zat, in dui zend scherven op den grond valt. De dikke man is, als versteend. Ook me neer Lennemans verroert zich niet. Des te le vendiger is Tikkelmans. „Meneer Lennemans", roept hij, „bel de politie op, „ik houd dien schurk wel zoo lang vast Maar het blijkt dat de politic heelemaal niet hoeft te komen. Het blijkt dat „de schurk", meneer Lennemans aan 't vertel len was, hoe hi' een bedriegelijken bankier, het geroofde geld weer afgenomen had. Verslagen stond Tikkelmans tusschcn de twee hoeren in. Net als de scherven van de vaas, ligt ook zijn hoop, ooit hoofdboekhou der te worden, in gruzelementen. En Tikkel mans zou heden ten dage nog boekhouder geweest zijn, als de dikke man geen fijne vent. geweest was cn na den eersten uitleg geroepen had: „Zoo'n energieken hoofdboekhouder heb ben we nog nooit gehad! U bent aangeno men, zoo waar als ik directeur Buitendijk ben!" MIDDENMEER VERPLICHTE ARBITRAGE. Vanwege het departement van landbouw en visscherij is aan een aantal niet-georga- niseerde werkgevers in.hét landbouwbedrijf in den Wieringermcerpolder in het loon ge schil met de landarbeidersbonden verplich te arbitrage opgelegd met aanwijzing van Prof. Mr. M. G. Levenbach te Amsterdam als arbiter. BARS1NGERHORN NAAR DE KEUKEN VAN DE KRANT. Gistermiddag heeft een 35-tal dames, le den van de afdeeling van den Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen een uit stapje gemaakt. Het bedrijf van de Schager Courant was liet doel. In de vriendelijke directiekamer werden de dames begroet door een der Directeuren, den heer de Raat, die na een welkomswoord een uiteenzetting gaf van het bedrijf. Op on derhoudende en duidelijke wijze werden de dames voorgelicht, waarna een rondgang volgde. Het zetten en drukken van een weekblad werd met groote belangstelling gevolgd en allen waren vol bewondering voor de vlugge wijze, waarop dit werk wordt uitgevoerd. De fraaie batterij zetmachines en de snelle rotatiepérs, die met een snel heid van 24000 exemplaren per uur de kran ten gevouwen cn wel als bet ware uitspuwt hadden groote belangstelling. Ook de rubber- drukafdeeliiig eii de fraaie snelpersen wer den bewónderd. Weer terug gekomen in de directiekamer werd den dames een glas limonade aangebo den, dat op dezen warmen Septemberdag ten zeerste werd gewaardeerd. De heer de Raat zette vervolgens nog uiteen hoe het langrijkste onderdeel van het kranten be drijf (hoe komen wij aan liet nieuws) was verzorgd. De vele correspondenten spelen daarbij een groote rol en bovenal het telex apparaat, dat het nieuws onafgebroken doorgeeft. Na de bezichtiging van dit voor voor een dergelijk bedrijf zeer belangrijk apparaat, dankte de presidente, Mevr. Log gers, hartelijk voor dc interessante voor lichting en vriendelijke ontvangst. Na een wandeling door liet Ileercnboscli en een korte verpoozing in den Muziektuin, begaf het gezelschap zich naar het Noord- hol landsch Koffiehuis, waar de koffie met gebak zich uitstekend liet smaken. Het was een klein uitsttapje. „dicht bij huis", maar daarom niet minder interes sant. Dankbaar cn voldaan gingen dc da mes huiswaarts. SCHAGEN Bommen op Terneuzen Woensdagavond om ongeveer half elf heeft een Engelsch vliegtuig getracht bommen te laten vallen op Terneu zen. Drie projectielen kwamen even buiten de stad neer, hierbij werden slechts enkele woningen licht bescha digd. Personen werden niet gewond. teering was iets minder bij de vorige week Nu tot f 320.Hoogste noteering van gel- dekoeien was f 5 hooger. Nu tot f 215.ban del goed. De handel in pinken was matig tot f 145.hoogste notccring, het was z.g. klein goed. De handel in graskalveren was wel aan dc kalmen kant, toch prijzig. De hoogste prijs later op den dag was f 85.— er werd meteen bij gezegd: een reuzenprijs voor dergelijke beestjes! De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur, 10—25 gld. wel iets bijzonders, zoo'n noteering! Vette kalveren niet aangevoerd. Het ging de laatste week zoo goed. Maar hoop houden, het komt wol weer! Jonge dus jarige schapen 20—42 gld. handel vlug duur. Oude slachtschapen dus 2 jarige tot 56 gld. duur vlug. Lammeren voor den dood tot 25 gld. voor 't leven fot f 15. wel iets minder. Lammeren voor 't leven zit weinig fut in, wat wij in een periode van 34 jaar nog niet mee hebben gemaakt is dit, dat er dezen dag geen big in de hokken was dus bijgevolg geen noteering. Bokken en geiten handel goed tot f 18— Kippen en Konijnen aardige aanvoer, handel prijshou dend. SCHAGEN-NIEUWS. Zondag a.s Bergen 1— Schagen 1. Vertrek per trein 12.00 n.m J. J. Slikker Joh. Bremer M. de Haas G. Anneveldl S. Grootes L. Schoorl D. Schoorl G. Boontjes J. v. d. Ben J. Peetoom C. de Moor H. Bes, H. Middelbeek, Jb. Ypev, P. Schoorl T. Moransart. BERGEN OPENBARE VERKOOPING In het Noord-Hollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk had ten overstaan van Notaris M- C. Roos uit Alkmaar, de toewij zing plaats van de boerenplaats aan de Callantsoogervaart te Koegras, groot 14.98.80 H.A. behoorende tot de nalatenschap van wijlen wed BrommerHoogvorst De boer- dcrij is in ggebruik bij den heer P. Paarlberg Pz. Op Donderdag 29 Augustus 1.1. was het geheel in bod gebracht tot 31911.16. De afslag had gisteren, 5 September, plaats. De boerderij werd aangeboden in drie perceelcn en wel als volgt: Perceel 1: bestaande uit huis, schuur, koeboet en erf, groot 0.24 1I.A. Bouwland groot pl.m. 2.57.50 en weiland pl.m. 2.55.80; te zamen 5.37.30 H.A. groot, en was ongebo den tot 12 895 20. Perceel 2; weiland groot 4.26.40 H.A., was opgeboden tot 8528. Perceel 3: weiland, groot 5.35.10 H.A., was opgeboden tot 10.487.06. Geen dezer drie perceelcn werd bij den afslag gemijnd De notaris, nu tot combinatie overgaan de, presenteerde allereerst de perceelcn 1 2. die tezamen in bod stonden lot f 21423.20. De uilslag was dat ook nu geen wijziging kwam in het bod en toen de per ceelcn alle drie werden aangeboden tot een gezamenlijk bedrag v:in 31.911.16 kwam hierop geen hooger bod en werd ze ook bij den afslag niet gemijnd Het bod werd dus niet gewijzigd en de perceelcn werden dus aan de afzonderlijke hoogste bieder toege wezen Deze waren voor perceel 1 de heer A. Zon Koegras; voor perceel 2 de heer J. Breehaart te Winkel en voor perceel 3 de heer Jac. Glas c.s. 't Zand. Geen big, voor 't eerst in 34 jaar. Een mooi aantal van 125 stuks vette koei en was gisteren aangevoerd. De handel was heel goed, vlug zelfs soms. Vermeld kan wor den, dat een koe afkomstig van den heer Jb. de Veer Grootewal, Schagen, werd verkocht nog voor den handel aan den heer H. v. Hoorn Wicringcrwaard voor den prijs van f 425.Voor den markt kocht de heer Boon slager, IJmuiden, een koe van den heer G. Schoorl, Eenigenburg, voor den prijs van f 415 Kwam op ruim 50 ct. per pond Over het geheel waren er veel beste zware koeien aangevoerd. Dat wordt wel gewaardeerd door de verschillende goede kooplieden! De handel in kalfkoeicn was goed, hoogste no- BERGER SPORTVEREENIGING „BERGEN" Bergen tegen Schagen. Wij kunnen ons niet herinneren, dat het eerste elftal van Bergen in de competitie was ingedeeld bij Schagen. Dat is nu wèl het geval en Zondag a.s. komen dc geel-zwarte Spartanen bij de Bergcnaren aan den Ker- kcdijk op bezoek. Hoe deze ontmoeting zal afloopen, valt moeilijk te zeggen; in ieder ge\al zal er genoeg spanning zijn en wij ge ven bet Schager Elftal na barden strijd zeker dc meeste kans tegen het uit vorm zijnde team der blauw-hëmden. Dc Elftal-commissie zal inplaafs van keeper de Moor den jeug digen doelverdediger Veis uit het tweede elftal probceren. Doch er is nog een experi ment. De linksbinnen Sloot is naar de links- halfp'.aats verhuisd, cn Wolf zal nu met Visser den linkervleugel vonnen. Laten wij hopen, dat deze beide experimen ten slagen zullen. Maai- dat is een groot vraagt eek en. Bergen 1 komt Zondag met de volgende ploeg uit: H. Veis. F. Urbanus, A. Urbanus. II. Broek, C. Koster, T. Sloot. H. Plomp P. Voorthuis H. Visser. P. van Ext er. A. Wolf. ANNA PAULOWNA RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand Augustus is op" de Rijkspost spaarbank ingelegd f2814 en terugbetaald f2737.54. zoodat dus dc inlage f76.46 meer bedroog dan de terugbetaling. NIEUWE VUILNISAUTO IN BEDRIJF. Heden is do nieuwe vuilnisauto in gebruik genomen. Gistermiddag werd in tegenwoor digheid van het college van B. en W. en an dere autoriteiten een demonstratie gegeven op het Raadhuisplein. Wij komen hierop mo gen nader terug. ZONDAG 8 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyri. Ooslerland, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Westerland. nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer W. de Mooij. Cand. H. D. Barsinjèèrhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemcn. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Enigenburg v.m. 1.30 Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10.30 uur Ds. Vorst man. Oudesluis geen dienst wegens kerkherstel. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Twee die elkander den eersten prijs betwistten op de jaarlijksche geitenkeuring te Culemborg (Foto Pax-Holland) Heden overleed, na een korte ongesteldheid in haar Heer en Heiland, onze geliefde Echtge- noote, Zuster en Tante, Mevrouw Maartje Krans. geb. Kooij, in den ouderdom van 61' jaar. Uit aller naam, J. KRANS en Familie Nieuwe Laagzijde B 64, Schagen, 5 Sept. 1940. Begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag, 2 uur n.m. te _Wierin- gerwaard. Geen bloemen. Te koop.gevraagd: Een kleine rechtstrco Dorschmachine en een dito Wan-, Wind- of Zeef denmolen, in goeden staat, Prijs. enz. R. IIOEKINGA, Landb. Smederij, Middenmeer Tel. 40. Aangeboden; Een ZIT- en SLAAPKAMER, met gebruik van keuken, voor echtpaar zonder kinderen. Br. lett. J CO, Boekh. GEBRS. GROOT, N. Niedorp. Te koop: Een zware drachtige ZEUG, werptijd' half Sept. - C. BAKEN, A 13, Callantsoog. Kolhorn, nam. 2.30 uur. Ds. Van Biemen. Obdam. voorm. 10.30 uur. Ds. Rijkx. Noordscharwoude, 10.30 Ds. A. van Biemen Heerbugowaard 2.30 uur, Ds. Bloemhof! Winkel. 10.30 Ds. P. M. J. Krap. Dirk'shorn, geen samenkomst. Oude Niedorp, geen samenkomst Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. van de Poll extra collecte Wioringerwerf v.m. 10 uur Cand. Geerling Middenmeer n.m. 2.30 uur Ds. van de Poll Middenmeer 's avonds 7.30 uur, jeugdkring in bet. Dorpshuis. Zuidscharwoude, v.m. 10.30 uur C. A. Korn- dörffer. Onderw.; „Hebt gij nog vreugde uw leven"? Doopsgezinde Gemeente. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. H. J. dc Wilde. Barsingerhorn nam. 2 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterbaan, intree. Geref. Kerk. Schagen, 10 uur Cand. Kamp. van Amster dam. 6 uur nam. Cand. Kamp van Amsterdam. Kolhorn. voorm. 10 uur, Ds. Visch. Nam. 3 uur. Ds. Visch. Wiéringerwerf v.m. 10 uur leesdienst, n.m, 6-30 uur Ds L. J. Goede. Slootdorp, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. L. J. Goede. Middenmeer v.m. 10 uur en n.m. 3 uur Ds. v. d. Vliet. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. 's Av. 7 uur, de heer Boon. Alkmaar (Dc Unie) v.m. 10 u. en n.m. 6.30 u. Ds. Ruys. Onderw.: „Gevallen steencn en de Ned. Unie". Heiloo nam. 3 uur Ds. Ruys. Tijdrede. Sportgebouw, Hollcwog 21. Schagerbrug, v.m. 10.30 uur en n.m. 7.30 uur Ds. J. v. d. Does van Monnikendam. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u., rle heer Dun van Alkmaar. SCHAGEN, 5 Sent. Aangevoerd 25000 kipeieren; 650—7. HOORN. 5 Sept. Aangevoerd 9 stapels boerenkaas f 32.25 wegende 2999 kg. Handel vlug. WINKEL, 5 Sept. Keswiek 2—4; Claps 3—7.20; Reine Victo ria 3—6.S0; Sinjeur 35.G0; Trosperen 24.70 Alicante 12—13.70; Frankcnthaler 13—15; sla boonen 4—6.50; snijbooncn 7—12; aardappe len 4.205.20; komkommers 25. WARMENHÜIZEN, 5 Sept. Red Star 3.80; Bevelanders 3.40—3.70; eigen heimers 3.80—4.50; bintjes 3.20—3.60; gele nep 4; uien 44.30; id. grove 4.70; witte kool 260—280; slabóoncn 990—14.50; aanvoer 42SOO kg. aardappelen; 2300 kg. uien; 9300 kg. wit te kool 2750 kg. slaboonen. ZWAAG 4 SEPTEMBER Aardappelen 370—400; Drieling 240; BI. aardap. 280—440; Postelein 4—9; Uuicn 330 350; Bieten 140300; Savoye kool 400 650; Witte kool 210—290; Roode kool 310 350; Slaboonen 9301300; Snijboonen 1000 1830; Tomtacn 900—1140; Augurken 25— 34; Waschpecn 500840; Andijvie 150—230; Sla 120—160; Bloekool 1200—1600; Kom kommers 240—300 Perziken 300740 Blau we Pruimen 280—710; Witte Pruimen 210— 580; Reine Victoria pr. 5101300; Witte Druiven 30—38; Alicante 27—38; Franken thaler 1929; Westfrisia 3940; Meschaak- duif 40; Transp. dc Croncels 816; Zigeu nerin 1720; Keswiek Codlin 500—020; Zoe te ap. 3660; Schagcrood 1014 Clapp's Favorit 9—12; Juttepéor 11—17; Triomphe de Vienne 10—13; Advokaat 320—460; Sinjeur 4108; Merode's 350550; Dirkjes peer 4— 620; Meioen 1423; Trospccr 6—680; Drie- mant 6—7.30; Sofraan 5—6.30. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Sept. 1940. Bevel, f3.503.80, Schotsche muizen f3.80, driel. f2.80. eigenheimers f 3.i0i, bl. dito f 4.20—4.90. 2:3500 kg. uien: Uien f i4.10. drielingen f4. grove f 44.10, gele nep f4, 3750 kg. sporcieboonen f 10.20—14.30. 2850 kg. kroten f 1.20—2.80, 3425 kg. tomaten A f 11, B f 11, C f 11, CC f8. 475 kg. druiven: Alicant f21.10—25. Frankenthalers f23.90—24. NOORDSCHARWOUDE. 6 Sept. Bevel, f3.20—3.40, grooten f2.70—3.30, ei genheimers f 4—4.30, bl dito f3.804.20. drie lingen f2.502 90, kleine f 1.50. uien f4— 4.10. drielingen f 4, grove f 4.604.90. gele nep f4, peen f 1.70—2.10. sperciehoonon f9.30— 14.40, roode kool f3—7.10, witte kool f2.50— i, gele kool f4.80—6.30.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6