Dr. E. Hoekstra's Vooral! ie Alkmaar. Gezondheidspillen Uit Alkmaar Bloedzuiverende De Alkmaarsche kaasmarkt Zaterdag 7 September 1940 Derde blad (Zitting vain Vrijdag 6 September.) jS c h a gc n. Deze pillen bestrijden de ongemakken ont staan door onzuiver bloed, herstellen on voldoende spijsvertering en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 55 et, 90 et. of f 1.56 per doos met gebruiks aanwijzing. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Winke liers. welke drogist-artikelen verkoopen. Volgens verd. veranderde hij heelcmaal niet van richting, weliswaar was daar een flauwe bocht, maar hij reed toch rechtuit. U kunt daar toch drie kanten uit, wierp mr. Boerrigter tegen. U moet een en ander ook niet al te theo retisch nemen; het is door een vorkpunt, voegde de ambtenaar eraan toe, en eischte f. oboete, subs. 0 dagen. De Kantonrechter wilde daar terplaatse nog eens polshoogte nemen en zal vandaag over een wek schriftelijk vonnis wijzen. Het tweede deel van de film voert ons van Medan naar Sabang en van Benkoelen naar Palembang, beide keeren dwars door Sumatra. Op deze route komt het verschil ia eigen schappen tusschen verschillende volksstam men tot uitdrukking. Zoo zagen wij de Ba takkers, een uiterst primitief, doch energiek volk, met hun vervallen hutten, die elk oogenblik in elkaar dreigen ie vallen en de Minangbauwers, een kunstzinnig volk, het geen reeds in de huizenbouw tot uitdrukking komt. Een typisch verschijnsel bij deze laat ste volksstam is, dat zij op vrijwel elke woning het motief van een karbouwenkop aanbrengen. Op de tocht door het land,zien wij oerwou den, verschillende culturen. Wij zien het Tobameer met de schitterende omgeving en het plateau, waarop het-Fort de Koek is ge bouwd. Palembang is het Venetië van Insu- linde. De groentenboer komt er met het schuitje aap *dc deur'en men kan zich met „gondels"' over de rivier laten zetten. Java. Na de pauze voert de film ons door Java Wij bezooken Buitenzorg, een mooie stad, met druk verkeer. Vervolgens gaat de tocht naar het radiostation bij de Maiabar. Wij ne men een kijkje in de krater van de werken de vulkaan en bezoeken verschillende sa- wahs teneinde te zien, hoe de rijst geteeld wordt. Ook de suiker-, koffie-, thee-, rub ber- en kina plantages worden niet vergeten In de Kraton, een stad in de vfad Solo, zijn wij getuige van een prinselijk huwelijk, met de oude, eerbiedwaardige gebruiken waarbij echter de auto niet ontbreekt. Na de huwelijksvoltrekking reizen wij door naar Soerabaja, een cómmercieele haven plaats en vandaar trekken wij in gedachten naar de Bromo en nemen daar nog eens een kijkje in den krater. Er wordt nu afscheid genomen van Java en Madoera wordt opgezocht, waar men het opwindende schouwspel kan genieten van een stierenrace, waarbij een inlander op een sleetje tuschen twee dieren in staat en ze zoo aanvuurt. Bali. Het vierde en laatste deel van den film geeft ons een kijkje op de gewoonten van de Balineezen. O.a. worden te zien gegeven een lijkverbranding en diverse volksdansen. En zoo komt liet einde van deze mooie film. VOLGENDE WEEK RAADSZITTING. De Raad der Gemeente Schagen is tegen j Vrijdag aanstaande bijeengeroepen voor liet afhandelen van een onbelangrijke agenda. Behoudens een aantal ingekomen stukken en adressen, wordt aan de orde gesteld vast stelling van begrootingswijzigingen diénst 1940, voorstel tot intrekking bedrijfsverorde- ningen gas- en electriciteitsbedrijf, voorstel met betrekking tot verzekering van gemeen tegelden, vaststelling kosten per leerling openbaar onderwijs en vergoeding bijzon dere scholen, terwijl wordt voorgesteld aan de firma Blaauboer en Van der Hoven tegen f G.per M2. een perceel bouwterrein aan de Oude Slotsfraat, groot pl.m. 690 M., te. verkoopen. Tenslotte zal de gemeenterekening en die der bedrijven worden aangeboden. NAAR DE ZÜIVELSCHOOL. De heer J. Waiboer te Moerbeek is toege laten als leerling tot de Zuivelschool te Bolsward. Hij was leerling der U.L.O. school te Schagen en behaalde iwee- jaar geledon het diploma B. Daarna is Jiij^evder opgeleid door de heeren v. Graafeiland en Koning, leerki achlQij^der TJX.Q,.,schooi, te .Schagen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Trijnie, dóchter van Willem Band en van Mathilda Maria Strooband; Anna, dochter van Jellc Faber en van An na Jongejan. Overleden: Cornelis Pater, oud 75 jaren, weduwnaar van Petronella Hes; Maartje Kooy, oud 61 jaren, echtgenootet van Jan Krans. POLITIE. Gevonden: een gouden lorgnet, een sleu tel,, een muts, een portemonnaie, een tcx- tielkaart, een gestreept damesvest en een rijwielplaattje. Verloren: een damestaschje, een stam kaart, een haspel met touw, een textielkaart, een zilveren rammelaar. WERKVERSCHAFFING. De Directie voor de werkverruiming heeft toestemming verleend, dat werkloozen de zer gemeente worden tewerkgesteld bij het object: verlagen Westfriesche zeedijk Boe- rensluis tot Winkel. VERKEER IN DE HAVEN GEDURENDE DE MAAND AUGUSTUS. Gedurende de maand Augustus werd de haven alhier bezocht door 58 schepen, waar- van: 2 met een inhoud van 30 ton geladen met tegels; 3 van 860 ton met cemenit; 4 van 290 ton met zand; 2 van 860 ton ton met lijn koeken; 22 van 702 met stukgoederen; 5 met 170 ton met vee; 2 van 92 ton met materi alen; 5 van 1607 ton met steen; 2 van 127 ton met steenkool; 1 van 149 ton met palen; 3 van 148 ton niet meel; 1 van 50 ton met ijzer; 2 van 147 ton met hout; 1 van 20 ton met kramerij; 3 van 150 ton met kraan. LAN GEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. BLOEMBOLLEN VEILING. Het gaat nog niet erg met de bollen. De tweede droge bloembollenveiling, welke gis termorgen in bet veilingsgebouw van do Langendijker Groenten-Centrale werd gehou den, leverde niet het beeld op van een 1c- vendigen handel. Er waren maar enkele han delaren aanwezig, plus cenige commission- nairs, terwijl van de zijde der kweekers ook geen groote belangstelling werd getoond. De aanvoer was ongeveer gelijk aan die van verleden week. Er waren wel wat meer nummers in het boekje, maar de hoeveelheid bollen zal de 1*4 millioen niet ver over schreden hebben. Van de 390 nummers was een gedeelte, dat nog over was van de vorige week, en nog eens geveild moest worden om in aan merking te komen voor de overname door het Surplusfonds. Hiervan werd slechts wei nig verkocht; een paar partijtjes 10 gingen hier nog uit tegen niet al te hooge prijzen. Darw. Copland, 10 noteerden van f 0.19— f 0.25 p. 100 stuks; EVT Pink Beauty ging van de hand voor f 1.20 (z 10) en Darw. Bar- tigons noteerden f 0.32—0.33 pen 100 stuks. Voorts werden er nog eènige partijen z 11 uit genomen. Brillant Star kon f 1.601.65 voor deze sorteering maken. Lady Moore no- tcerdf hiervoor eveneens f 1.60, den mini mumprijs. Darw. Will. Pitt z 10 werd ver- verhandeld voor f 0.21 per 100. De z. 12 en op WEL ANIMO. Voor de door de Huishoudelijke voorlich ting ten plattelande georganiseerde cursus Mutrasmaken hebben zich 18 deelneemsters opgegeven. EEN RUILBUREAU BIJ MAATSCHAPPE LIJK HULPBETOON. RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand Augustus is op de Rijkspost spaarbank ingelegd f 5588 en terugbetaald f 6009.72, alzoo f 421.72 meer teruggevraagd dan gestort. NIET IN DEN HAAK. Op den veertienden Juni had de fourage- handelaar P. W. uit Schagen een aantal zakken mengvoeder vervoerd, zonder daar voor de vereischte vergunning - te hebben. Maar: er kwam meer aan het licht. De gelei- debiljetten waren met potlood ingevuld, ter wijl de Ambt. van het O. M. opmerkte, dat juist om fraude te voorkomen deze bil jetten met aniline-potlood hadden ingevuld moeten worden. Verd. gaf een en ander volmondig toe. De eerste getuige J. V., controleur van de iLandbouwcrisiswet uit Schcrmerhorh. had proces-verbaal'opgemaakt. Op genoemden datum, heeft verd. in café „De Gouden En gel" te Schagen. dit veevoer te koop aange boden. Gct. had toen den geheclen voorraad in beslag genomen. De. chauffeur van verd., M. S. uit Schagen, had op last van zijn patroon, de lading ver voerd. De Kantonrechter Mr. Boerrigter vroeg de zen getuige, of de gclcidebiljetten in orde Waren? Volgens mij wel; antwoordde getuige. De Ambt. van het O. M. vordering nemend, zeide, dat deze gcleidebiljctten hcclemaal niet. in orde waren, omdat ze met potlood wa ren ingevuld, hetgeen heel gemakkelijk was uit te wisschen. En één der biljetten was bovendien nog veranderd ook! Mr. de Brueys Tack zeide, dat deze over tredingen in Noordholland zeer veel voor kwamen en vond bet juist, dat dergelijke voorraden in beslag werd genomen, in het belang van liet Nederlandsche volk. De eisch luidde f 40.boete, subs. 30 da gen hechtenis, met verbeurd verklaring van de partij mengvoer. Verd. voerder ter verdediging aan, dat hij feen en ander niet had gedaan met het ken nelijk doel om de. wet te ontduiken. De Kantonrechter wilde over de zaak nog eens nadenken en zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. iNoordsc harwoud e. DE FIETSLAMP NIET AFGESCHERMD. De G. uit Noordscharwoude wees op weg van Alkmaar naar huis. Dat was op zichzelf héél gewoon, maar minder gewoon was het, dat hij zijn fietslantaarn niet be hoorlijk had afgeschermd en daardoor bij de Friesche brug werd aangehouden. Get. G. Z„ in dienst van de Licht bescher ming te Alkmaar, had een en ander gecon stateerd en vertelde, dat het ongeveer kwart Vóór elf in den avond was. Op zijn bevel tot afstappen bad verd. niet willen voldoen en toen get. hem eindelijk te pakken bad, wei gerde hij bovendien zijn naam op te geven. Dus u werkte in alle opzichten tegen, merk- ïc Mr. de Brueys Tack op. De Ambtenaar vond dit een ernstig geval, omdat het op deze manier een heidensche bende zou wor den. De Ambtenaar eischte f 15.boete, subs. 10 dagen. Verd. vond dit wel wat heel veel. Maar u heeft ook geen sympathieke hou ding aangenomen, meende de Kantonrechter en veroordeelde verd. tot f8.boete, subs. ■4 dagen. Schagen. IN DRONKENSCHAP OP DE BAKFIETS. Een zekere C. M. uit Schagen was niet ver- Schenen, doch vast kwam te staan, dat de man aldaar op den Hoep zich in staat van 'dronkenschap op een bakfiets had gewaagd. C. A. S'ch., wonende op den Hoep, kwam dit getuigen. Verd, liep met twee kornuiten over de straat te zwaaien. Toen ineens zag ,\erd. de bakfiets staan en klom er op. Hij slingerde ermee van links naar rechts, ver klaarde get. Het was op 11 Augustus, voegde get. eraan toe en hij stond voor z'n huis Get. bad nog gedacht: daar komen ongelukken [van. De Ambtenaar eischte f 20 boete, subs. 10 dagen, met ontzegging van verdachte's rij bevoegdheid. gedurende een laar. De Kantonrechter wilde er nog eens over ïiadenken en zeide vandaag over een week Schriftelijk vonnis te zullen wijzen. fc ij P e. NIET VOLDOENDE VERDUISTERD. Verd. W. V. uit de Zijpe had niet voldoende [Verduisterd en werd deswege op den bon ge slingerd. Het zal wel zoo zijn, zeide verd., ik zelf heb het licht niet opgestoken, We hadden Wel een verduisteringskapje, maar de gordij nen waren niet. dik genoeg, dus straalde er licht naar buiten. Het is nu verbeterd, want 8k heb triplex voor de ramen aangebracht. De Ambtenaar eischte flö boete, subs. 10 clagen, terwijl mr. Boerrigter er de helft af ideed en verd. veroordeelde tot f7.50 boete. Subs. 5 dagen. [Bergen. GEEN RICHTING AANGEGEVEN. Op 31 Augustus kwam Th. M. van de Pa- Icrnosterstraat den Kanaaldijk oprijderf en liad volgens het proces-verbaal geen richting aangegeven. KENT U voorkome men: verstopping, slechte a..t- lasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, rheumatiek, vaie onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering van bloed en ingewanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor het organisme! Flacon I 1.0$. Dubbele llaeon I 1.75 bij apotnekers en vakdrogisten. Het was gisteren het bekende fleurige ge doe in Alkmaar: kaasdragers met wapperen de linten, langs stapels op het Waagplein, kaaswimpels in de stad. De markt werd ge houden als van ouds, de aanvoer was zelfs goed te noemen. Er waren 75.0C0 kg., wat niet onbelangrijk boven de overeenkomstige markt van verleden jaar was. Hoewel slechts 50 van de productie voor vrije verkoop in aanmerking mag komen, zijn er nog steeds fabrieken, die overschotten hebben staan uit de periode, waarin liet vervoer verboden was. In tusschen is het verloop van de markt niet ten volle bevredigend. Er wordt door ve len geklaagd over het feit, dat ze zoo „doodsch" zou zijn geworden. De kwestie is, dat er van een vrije prijsbepaling natuurlijk geen sprake meer is. Alles gaat weg voor de maximumprijzen. De werkelijk prima soor ten brengen f67.50 per 100 kg. op, d.w.z. f3 oven den maximumprijs der kast van nor male kwaliteit, gelijk bij de bestaande rege ling is toegestaan. De normale kaas gaat zonder uitzondering weg v. f 64.50 p. 100 kg. Het gevolg daarvan is, dat als hoogste prijs genoteerd staat 33.75. Er wordt dus gerekend met „kwartjes", iets waar tot dusverre zoo wel koopers als verkoopers het land aan hadden. Het is echter een bijkomstigheid, die als zoodanig vredig wordt aanvaard. Omtrent het verloop valt onder de be slaande omstandigheden weinig te zeggen. De kaas ging vlot van de hand. Nadat er de vorige week nog sprake was van eenig zoe ken. was er lieden reeds sprake van eenige ervaring, zoodat er uit dien hoofde niet meer behoefde te worden gezocht en getast. Dc Alkmaarsche kaasmarkt „staat". SCHAGEN „KLEUR EN GLORIE ONZER TROPEN" Gisteravond draaide voor een flink be zette zaal in Theater Royal de eenige klank en kleurenfilm van Nederlandsch Oost-Indiiv „Kleur en glorie onzer Tropen". De bekende hr. C. ten Bruggencate opent dc avond mpt een woord van welkom, ih bet bijzonder tot den burgemeester en liet ove rige deel van het gemeentebestuur en den lieer Hustinx, die de opnamen v. dezen film verzorgde. Spr. zet het doel van de ver- ecniging „Oost en West", die deze avond organiseert, uiteen en wijst er op, dat tot heden slechts gewerkt werd aan het ver stevigen van den band tusschen Nederland én de overzeesche Gewesten. Zij is de eenige vereeniging in Nederland die zich op dit terrein beweegt, doch telt slechts 3000 leden, voor het grootste deel oud-Indisch gasten. De belangstelling voor het werk der vereeniging is over het alge meen groot, doch dit komt niet in het le dental tot uitdrukking. Spr. wijst er op, dat het leven in ons land voor 53% van onze koloniën afhankelijk is. De opbrengst van deze filmavonden komt ten goede aan hen, die tengevolge van het verbroken contact met onze Overzeesche Gewesten in financicele moeilijkheden zijn geraakt. Vervolgens brengt spr. dank aan de da mes en heeren, die de voorverkoop van plaatskaarten op zich hebben genomen en op deze manier hebben meegewerkt aan het slagen van dezen avond. De heer Hustinx krijgt nu het woord en houdt een inleiding tot den film. Spr. wijst er op dat de film niet volledig kan zijn, daar met den tijd van 2 uur wel kan vul len met een film over Java of Sumatra alleen, terwijl in dit geval een film over de .yeis naar en door Indië vertoont wordt. De reis naar Indië. Vervolgens wordt overgegaan tot het draaien van den film. Het eerste deel toont ons dc reis naar Indië per stoomboot van do stoomvaart Mij. „Nederland". Het schip vaart bij IJmuiden uit en den zien wij al spoedig de roo- kendc vulkaan Stromboli in de Ita- liaansche wateren. Er wordt koers gezet door de Straat van Messina naar Port Saïd, de ingang van het kanaal van Suez. Na liet Suezkanaal komt de Roode Zee en van daar gaat liet regelrecht naar Colombo, de hoofdstad van Ceylon. Hier maken we ken nis met de typische Oostersche houwkunst. De reis wordt voortgezet naar Sabang, de eerste Nederlandsch-Indische havenplaats en dan via Singapore naar Batavia. Sumatra LANDDAG N.S.B. GAAT NIET DOOR. Naar de districtsleidcrder N.S.B. van Noordholland aan het Nat. Dagblad mededeelt, is de gewestelijke land dag, welke heden te Alkmaar zou worden gehouden, op last van hoogcr hand afgelast. Dit geldt zoowel voor vergadering als voor optocht en an dere demonstraties. DE ALKMAARSCHE SCHOLEN EN DE VERDUISTERING. Brandstoffenbesparlng. Gisteren vernamen we bij geruchte, dat, met het oog op de te verwachten verduiste- rings- en verwarmingsmoeilijkheden, op sommige Alkmaarsche scholen gedurende den komenden winter niet het volle onder wijs zou worden gegeven. De zaak zou zoo danig worden geregeld, dat slechts om de week les zou worden gegeven.' Dit vrij krasse gerucht berust niet op waarheid. Voorloopig heeft men bij de Alk maarsche scholen alleen nog rekening ge houden met de verduisteringsmoeilijkheden. Met het oog daarop zijn de leerplannen zoo danig ingericht, dat de scholen om 9 uur beginnen en om 3.10 uur n.m. eindigen. Men bleek wel te beseffen, dat de tijd van 9 uur 's morgens, gezien het tijdsverschil van 40 minuten met voorheen, rijkelijk vroeg was, doch men moest tevens rekening houden met de omstandigheid, dat de scholen na be ëindiging van het onderwijs, nog bij daglicht moeten worden schoongemaakt. Men achtte de regeling, zooals die is ont worpen de beste en inderdaad kan zich alles op deze wijze bij daglicht afspelen. Een andere kwestie is die der verwarming. Er is nog niets bekend omtrent de beschik baarstelling van brandstoffen, terwijl uit den aard der zaak ook de strengheid van den winter van invloed is. Het avondonderwijs gaat gewoon door. Het handelsavondonderwijs zal worden gegeven in de U.L.O.-school, liet avondnijverheids- onderwijs in de ambachtsschool. Deze beide scholen kunnen worden verduisterd. Wel is van hoogerhand bericht ontvangen, dat de leertijd met 20 moest worden be kort. Voor het handelsonderwijs heeft men dit gevonden door het aantal lesuren terug te brengen van 10 op 8, voor het nijverheids onderwijs door den duur der 12 lesuren terug te brengen van 50 minuten op 40 minuten elk. van deze soort ginge van de hand voor f 1.60 EVT Ibis werd verhandeld voor f 1.601.65 voor de z 11. Van de nieuwe voorraad werden ver scheidene partijen Couleur Cardinal, wel ke soort nogal gewild is, afgenomen. De z 12 en op noteerden 2.a 2.25 per 100 stuks, de z 11 1.902.15 en z 10 1.25 a 1.35 per 100. DVT Vuurbaak werd verhandeld voor 1.90 voor z 12 en op en 1.60 a 1.75 voor z 11. EVT Flamingo, z 11 bracht 1.60 op, Darw. Prof. Rouwenhof z 10 0.31. EVT Brilliant Star z 12 en op noteerde 1.95 per 100 stuks. De volgende veiling zal over veertien da gen worden gehouden. NOORDSCHARWOUDE OMZET NOORDERMARKTBOND. Naar wij vernemen, is de veiling-omzet van de Noordermarktbond alhier gedurende de maand Augustus f 174.523.52 geweest, te gen f 114.727.50 in dezelfde maand van het vorige jaar. Dit beteekent dus een vooruit gang van bijna f 60.000. „SCHAAKMAT" OPENT DE COMPETITIE. Gisteravond heeft de schaakvereeniging „Schaakmat" haar wintercompetitie geopend Voor deze nieuwe competitie hebben zich zes nieuwe leden aangemeld. De vice-voorzitter, de heer H. Wilmink, heeft deze eerste bijeenkomst geopend met een hartelijk welkom tot de aanwezige leden cn belangstellenden. Het enthousiasme is tij dens de mobilisatie blijven bestaan, maar het ledental is verminderd. Spr. hoopte, dat de vereeniging „Schaakmat" en haar leden in de komende maanden goede resultaten mag hebben. Hierna werd de „stilte" ingeluid en bogen de rivalen zich in gespannen aandacht over de borden. Wie zal er kampioen worden? N.V. CONCORDIA. Oud nieuws: dividend nihil. Gisteravond hield de N.V. „Concordia" een aandeelhoudersvergadering in „Concor dia" onder leiding van den heer P. Deute- kom. De voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna hij met waar deer ende woorden den overleden secretaris, wijlen den heer D. Kansen heeft herdacht, die zeer veel werk voor de N.V. heeft ge daan'in een lange reeks van jaren. De rekening werd vastgesteld. De balans sloot op een totaal bedrag van f 71532.32, de verlies- en winstrekening op f 2302.49. De aftredende commissarissen de heeren N. Kooij en K. Zeeman Jbz. werden herko zen. In de vacature-Kansen werd de heer J. Kuiper gekozen, die evens tot secretaris werd benoemd. Tot leden van de Commissie van Bijstand werden in de plaats van de heeren K. Wa genaar Kzn. en J. Kliffer, de heeren C. Pran ger en J. Heidsma gekozen. Het bestuur werd gemachtigd, het café te verpachten. Het dividend werd op nihil vastgesteld. Daarna sluiting. OUDKARSPEL BETER ZIEN IN DONKER. Ook in deze gemeente zijn op verschillen de plaatsen witte randen aangebracht op dat men 's avonds in donker zich beter kan orienteeren. Gistermiddag waren we getuige van een zeer bijzondere werkzaamheid, waarmee het Maatschappelijk Hulpbetoon zich. door de tijdsomstandigheden gedrongen, heeft moe ten belasten. Het is het omruilen der vet bon nen. Tot dusverre werden de bons van M.II. steeds per post toegezonden, doch. aangezien thans door degenen, die van de gelegenheid tot het verkrijgen van goedkoop vet mag ge bruik maken, de eigen vetbon daarvoor in de plaats moet worden gegeven, was een an dere regeling noodig. Het marcheerde uitstekend. Het ruilen ging vlot en correct en binnen enkele uren was de aangelegenheid in orde. Opvallend was het feit, dat door betrekke lijk velen van deze gelegenheid, waardoor de prijs van het vet per 'A pond wordt te ruggebracht op 11 cent. geen gebruik werd gemaakt. Naar men ons meedeelde, was voor enkelen de reden daarin gelegen, dat ze niet in de rij wilden of konden staan. Ande ren, vooral wanneer het menschen betrof, die van buiten kwamen, gaven soms de voor keur aan roomboter. Hetgeen en het deed ons genoegen dit,te kunnen vaststellen ook bij deze menschen nog wijst op een ze keren welstand. De groote gezinnen echter waren zonder uitzondering op het appèl. Daar wordt het verschil te groot om van de gelegenheid geen gebruik te maken! GOEDE GANG VAN ZAKEN BIJ DE GASFABRIEK. Geruimen tijd geleden waren we in de ge legenheid enkele bijzonderheden te verstrek ken omtrent den gang van zaken bij de ge meentelijke lichtbedrijven. Naar we gisteren vernamen, blijft het bij de gasfabriek goed gaan. De niet verkrijg baarheid van petroleum vooral schijnt ten gevolge te hebben gehad, dat de omzet van het gas aanzienlijk is gestegen, zoodat men zich over den gang van zaken bij dit bedrijf vermoedelijk weinig zorgen zal behoeven te maken. Dc verwachting schijnt zelfs gerechtvaar digd, dat de gasfabriek zich zal herstellen als bron van inkomsten voor de gemeente, gelijk ze het in vroeger jaren is geweest. Aan steenkool bestaat vooralsnog geen ge brek, zoodat de toekomst ook te dien aan zien rooskleurig mag worden genoemd. Het eenige moeilijke punt zou zijn de ver bouw der ovens, waartoe reeds voor gerui men'tijd door den gemeenteraad is besloten. Ten gevolge van de toename van het debiet is deze verbouw dringender dan ooit. De nieuwe ovens zijn echter nog niet aangeko men, al verwacht men ze ook spoedig hier te kunnen hebben. SINT PANCBAS D.O.S.-NIEUWS. De damvereeniging D.O.S. vergaderde Donderdag in het clublokaal onder leiding Van den heer A. Hoogland. Voorzitter opende met een hartelijk wel kom, zijn genoegen uitsprekende dat zoo velen gehoor hebben gegeven aan de op roep, het getuigt er van, dat dc damsoort zich in onze gemeente nog steeds in eer* blijft.. De toestand door de verduistering ontstaan zal echter in sommige avonden wel eenige stagnatie opleveren, echter moet een ieder medewerken dat de competitie zoo vlot mogelijk verloopt, het is voor dc vereeniging een jubileumsjaar, voor fees telijk karakter leent zich den tijd niet Ne derlaag wedstrijden zouden moeten wor den gehouden, en met het oog op de bus sen die daar voor noodig zijn enz. acht het bestuur het beter om te wachten tot het zilveren jubileum. Uit de notulen stipten wij aan dat het derde tiental met de Hollandia Nederlaag wedstrijden een prijs heeft gewonnen. De rekening van de penningmeester gaf een ontvangst van 104,67 en een uitgaaf van 90.82. Saldo 13.85. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heeren Jb. Toepoel, Jb. Kooij en F. Kunst allen werden herkozen. Bespreking competitie. Doordat dc mili tairen weer in ons midden zijn zal de in deeling anders moeten worden, voorgesteld wordt door het bestuur om de oud-militai ren weer in hun oude klas te plaatsen. Tegdn deze indeeling was geen bezwaar, echter wel in de terugplaatsing van de overige spelers. Een onverkwikkelijke dis cussie werd hier over gevoerd, tenslotte werd besloten dat de wedstrijdleider dit met den secretaris zal regelen, de klassen zullen worden gevormd naar het aantal leden. Bespreking wedstrijden was vlug afge werkt, hetb estuur zal indien mogelijk, een club uit de buurt uitnoodigen. In de rondvraag wordt toch nog geme moreerd om de avond van het jubileum, in eigen kring feestelijk te herdenken. Hieraan zal nog de noodige aandacht wor den geschonken. EMMABLOEM-COLLECTE De Emmabloem-collecte heeft in deze ge meente opgebracht 12.01. WINKEL POLITIE. Gevonden een paar regenpijpen met een muts. Inlichtingen hij den gemeenteveld wachter. VERGUNNING ONTSLAG Door den Directeur Generaal van den Ar beid is aan de Coöp. Zuivelfabriek alhier oti der bepaalde voorwaarden vergunning ver leend ontslag te vcrleenen aan een lid van het personeel. ANNA PAÜLOWNA BOUWVERGUNNING. Behoudens goedkeuring van den Regee- rings Commissaris voor den wederopbouw, verleenden B. en W. aan J. P. Schmal te Heemstede, vergunning tot den verbouw van een boerderij aan de Molenvaart, eerder toe behoorende aan de Wed. Tijsen. BREEZAND.

Schager Courant | 1940 | | pagina 9