Japan waarschuwt Ook voor Reparatie Zwemmen in het Waardje Trein van Koning Carol overvallen Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Wed. A. Vis- Oostwoud Wijdenes, „Het Groene Kruis' Timmer en Werkhout Wieringerwaard Successen van muziek en zang Marktberichten COLIJN HOUDT VOL Ned. Unie schuilplaats voor lie den, die bang zijn voor Mnssert." Zaterdagmiddag zijn te Scheveningen ver gaderingen gehouden van Anti-Revolution- nairen en Christelijk-Historischen, waar Dr. Colijn en Prof. Slotemaker de Bruïne het woord hebben gevoerd. Dr. Colijn betoogde o.a. dat er geen grond is voor veroordeeling van het verleden, zoo als dat thans geschiedt. Spr. zou verheugd zijn, als wij thans kunnen behouden, wat wij hebben, alleen ons staatsbestel zal op de helling moeten. In de Ned. Unie blijft Dr. Colijn zien een schuilplaats voor lieden die hang zijn voor den heer Mussert. Overigens dient men. aldus spr. met de realiteit reke ning te houden en te begrijpen dat in de toe komst de Duitsche stem in Europa de sterk ste zal zijn. Urof. Slotemaker betoogde dat wie nu den roep om vernieuwing ontleedt, wordt teleur gesteld, want daarin is geen enkel nieuw ele ment aanwezig. Er zijn wel stok-oude din gen, b.v. dat belanghebbenden in een groote vergadering met aplomb eischen stellen zon der eenig oog voor de budgetaire zijde. In dien zoo iets eindelijk werd nagelaten, zou dat een nieuw en zeer gelukkig element be- teekenen. Spr. ontkende niet dat er veel is dat ver anderd en verbeterd dient te worden. Behalve de bestrijding der versplintering is bestrijding vhn de ontaarding der democra tie onmisbaar. Naast een sterk regeergezag acht spr. volksinvloed onmisbaar. Doch A.-R. en C. H. hebben én als Kamerlid én als mi nister fel gestreden tegen het streven der Kamer om op den stoel der regeering plaats te nemen. Hier vooral komt bet er op aan, dat principieel en niet uit tijdelijke bereke ning met het verleden wordt gebroken. Op staatkundig terrein is grootsoh vernieuwings werk te verrichten. T cijen Engelsch-A merikaansche samenwerking in den Stillen Oceaan. De Japansche bladen waarschuwen met nadruk tegen een uitbreiding der Engelsch- Amerikaansche samenwerking tot den Stil len Oceaan. Op deze wijze, aldus de Asahi Sjimboen, zou druk kunnen worden uit geoefend op Japan, dat streeft naar het tot stand brengen van een algemeenen wel stand in Oost-Azië. Japan moet er zich met grimmige vastberadenheid op voorbereiden alle hindernissen uit den weg te ruimen, die Engeland en Amerika bewust opwerpen. Het blad herinnert aan de verklaring van den krantenmagnaat Howard en aan die van vicc-admiraal Stealing, die beiden de aandacht hebben gevestigd op het belang van Singapore voor de Vereenigde Staten, en aan de opvatting, die wordt vertegenwoor digd door de vice-admiraal Yamell en vol gens welke de vlooten van Amerika en Engeland vereenigd moeten worden om Ja pan en Duitschland te vernietigen. In de verklaring over Indo-Cbina, door Huil op 4 September afgelegd, alsmede in die, wel ke den volgenden dag door Halifax werd uitgesproken, ziet hett blad een bewijs voor de klaarblijkelijke samenwerking tusschen Engeland en Amerika in aangelegenheden van het Verre Oosten. Volgens de „Kokoemin Shimboen" wordt de Engelsch-Amerikaansche houding tegen over Japan steeds strakker, terwijl de Ja pansche politiek ten aanzien van het zuid westen, die berust op het scheppen van een groot Oostaziatischo .sfeer van algemee nen welstand, geleklelijk haar definitieven vorm aanneemt. In de gemeenschappelijke vertoogen van Engeland en Amerika is duidelijk tot uiting gebracht, dat de beide staten zeer bezorgd zijn voor de handhaving van de status q'uo in Indo-China en zeer be trokken zijn bij een verandering. Het blad voorspelt een groeiende spanhing in het zuidwesten vana de Stille Zuidzee op grond van de onjuiste Engelsch-Amerikaansche lnterventiepolitiek. Het verzekert, dat Ja pan ten aanzien van het opbouwen van een gemeenschappelijk Engelech-Amerikaansch front in den Stillen Oceaan niet onverschil lig kan blijven en daarom de ontwikkeling nauwlettend moet gadeslaan om doeltref fend tegen eventueele moeilijkheden te kunnen optreden. GROET NOG EEN HUIS TOTAAL VERNIETIGD. Nog steeds lag aan het Achterpad tegen over het ip den nacht van 23 op 24 Juli door een bominslag totaal vernietigde huis „La Cabine" de niet tot ontploffing geko men bom van E'ngelsche herkomst. Bij het onschadelijk maken van dezen bom stortte Zaterdag ook het huis van den heer Fey uit Den Helder als een kaartenhuis in el kaar. Gelukkig zijn er ditmaal geen slacht offers te betreuren. —OUDKARSPEL. GESLAAGDE MIDDAG VOOR „DOOR EIGEN KRACHT". De voorzitter zorgt voor een bijzon dere attractie. De jonge zwemvereeniging „Door eigen kracht" kan op een geslaagden zwemwed strijd terugzien. Het zwembad was aardig versierd, er waren leuke pijzen. Iets nieuws was het figuurzwemmen, dat schitterend slaagde. De voorzitter van D.E.K. zorgde voor 'n bijzondere attractie, door zijn zwem pak al zwemmende te verliezen. Hij trok zich er echter niets van aan en zwom gewoon door, hetgeen groote hilariteit onder het publiek verwekte. Om de 25 M. schoolslag jongens werd een felle strijd geleverd tusschen Simon Knegt (24.2 sec.) en P. Witteveen (24.3). Nummer drie werd C. v. d. Heerik in 25.4. De 25 M. schoolslag meisjes werd gewon nen door N. v. Dort met 2.2 sec. voorsprong op Truus Möller (24.2). Annie Hink (25), Nel lie Hink (25) en Gerie v. Nienes (25.1) wer den resp. 3de. 4de en 5de. Het Ballonduiken voor jongens tot 14 jaar werd gewonnen door. Simon Knegt vóór W. Glas en C. v. d. Heerik, resp. 2 en 3. Het tornaren voor meisjes was een mooie attractie. Gelach weerklonk als er een om- yiel, of dreigde om te vallen, D, Bakker Roemeensche legionnairs openen bet vuur RACE OP EEN LOSSE LOCOMOTIEF. De Roemeensche monarch in Zwit serland aangekomen. Koning Carol is naar Zwitserland vertrok ken, nadi de Zwitsersche regeering hem een verblijfsvergunning van een maand had toegezegd. Enkele leden van zijn gevolg ver gezelden hem, en in den specialen trein be vond zich ook incognito zijn vriendin, me vrouw Lapescu. Voor zijn vertrek is aan ex-koning Carol een cheque van ruim 20.000 pond sterling overhandigd, als eerste jaarlijksche uitbeta ling van een schadeloosstelling, welke Ca rol voor zijn leven geeischt en toegezegd heeft gekregen. Bovendien beschikt Carol over rekeningen in Zwitserland, Engeland en de Vereenigde Staten. Gistermiddag om vijf uur is hij te Lugano aangekomen, na een zeer sensationeelen reis. Op den tocht door Roemenië heeft zich dicht bij de Joegoslavische grens een ernstig incident voorgedaan, zoo meldt het D.N.B. Enkele honderden Roemeensche legionnairs hebben ge tracht een aanslag te plegen op den specialen trein, waarmede Carol de reis maakte. Toen het hun, na een vuurgevecht met het militaire escor te, niet gelukte den trein tot stil stand te brengen, zetten enkele der aanvallers met een losse locomotief de achtervolging in. Anderen sproon- gen in een auto om te trachten den trein bij het grensstation Hatzfeld (Jimbolia) in te halen. De achtervol gers konden echter niet beletten, dat de ex-koning en zijn gevolg onge deerd de Roemeensch-Joegoslavische grens passeerden. Toen de trein Zaterdagavond vijf uur het station van Temesvar (Timisoara) binnen reed en de remmen aanzetten om met ver minderde snelheid het station te passeeren. begonnen legionnairs, die aan weerszijden van den spoorweg opgesteld* stonden, met geweren en pistolen den trein te beschieten. Het militaire escorte van den-trein, die on middellijk zijn snelheid opvoerde, beant woordde het vuur met geweren en mitrail leurs. Talrijke vensterruiten van den trein werden door kogels vernield. Of iemand van de inzittenden gewond is, is nog niet be kend. Enkele legionnairs stapte hierop, zooals gemeld, op een losse locomotief en reden den speciale.n trein achterna, terwijl ande ren met een gehuurden auto naar het veer tig kilometer verder gelegen grensstation Hatzfeld reden. De pogingen om den trein tot stilstand te brengen, werden eerst opgegeven toen het Joegoslavische grensstation Bola was be reikt. Ondertusschen werd onophoudelijk gevuurd. De leden der IJzeren Garde hadden ech ter niet voldoende manschappen geconcen treerd. Eenmaal zou het gelukt zijn. aldus Un. Press, den trein van den ex-koning te doen stoppen, dóch het militaire escorte zou den aanval hebben afgeslagen. De chgf van het station van Temesvar zou den machinist nog tijdig voor het gevaar gewaarschuwd hebben. Prinses Helena deze week ver wacht. Prinses Helena, de moeder van koning Michael, zal de .titel worden verleend van „H.M. Koningin-Moeder van Roemenië." Zij wordt de volgende week in Boekarest ver wacht. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. Heden overleed na een langdurig, doch ge duldig lijden, nog betrekkelijk onver wachts, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze lieve Moeder, Grootmoeder en Over grootmoeder, Mevr. in den ouderdom van 77 jaar. Namens de Familie, CH. H. TH. SCHMALZ. Schagen, 8 Sept. 1940. Begrafenis zal plaats hebben Woensdag 11 September, 's namid dags 3 uur, vanuit Cen taal Ziekenhuis te Alk maar. Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed, na een kortstondig lijden in de R.K. Ziekenver pleging te Hilversum, onze lieve Moeder, Aaltje Schoen, in den ouderdom van 50 jaar A. ZWAGERMAN— Slagter. J. ZWAGERMAN. J. C. SLAGTER en Verloofde. Nedcrhorst den Berg, 5 September 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 9 September 1940, op de N.H. Be graafplaats, 's middags 2 uur. Vertrek sterf huis 1.30 uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Oiiicieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart DISTRIBUTIE VAN TERPEN TIJN EN LI TN OLIE VOOR SCHILDERS. 's Gravenbage. 7 Sept. Do Secretaris-Generaal, waarne mend hoofd van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt, in aanslui ting op hetgeen in de bladen van 4 September jl. is genubli- ccerd betreffende de distributie van terpentijn en lijnolie voor schilders, bekend, dat de hoe veelheden terpentijn en lijn olie. welke op de door de plaat selijke distributiediensten uit reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor dr? neriode van 9 September tot 1 Ortober 1940 als volgt zijn vastgesteld: 4 liter terpentijn per bon voor terpentijn en 4 liter lijnolie per bon voor lijnolie. Tegen afgifte van deze bon nen door dn schildersbedrijven kunnen de leveranciers van ter- pentijn en liinolie de hierboven vermelde hoeveelheden ver strekken. De leveranciers verza melen de ingenomen bonnen op bij de plaatseliike distribu- tiediensten verkrijgbaar gestel de opnlak'vellen. waarop zij hun voorraad kunnen aanvallen bij de fabrikanten e.q. importeurs. De fabrikanten c.q. impor teurs zenden de opplakvellen voor terpentijn op naar het Rijksbureau voor chemische producten, Koningskade 15. *s-Gravenhage, en voor lijnolie naar do afdceling margarine, vetten en oliën van de Nedcr- landsche Zuivelcentrale, Nas- saulaan 6 te 's-Gravenhage. N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106. Den Helder Vrijblijvende noteering af magazijnen op onze beken de condities: Paardenmeel-A 1 9-3® Paardekoekjes, A 2 f10.blokjes A 2 f9.50 Varkensmeel C (2050 K.G.J t 9-20 Varkensmeel D (boven 50 K.G. 19,40 Ochtend voer G1 voor kippen en eenden f 10.50 Gemengd graan voor kip pen H. prima f 9.20 Gemengd graan voor eenden H x f 9.50 Wcidekoekjes L 8 f9.40 blokjes i 9 Weidemeel L 7 t 8.70 Turfmolm, per pak fijn f 2.50 Overgangsmeel O 3 voor kuikens f 10.70 Alles per 100 K.G. NETTO gewicht: zakken op reke ning. Betaling contant. Maal- en pletloon 10.50 p 100 Kg.; alléén met vergunning. Zaaiwikken, herfstknollenzaad. Wij ziin erkend opslaghouder van alle soorten granen en peulvruchten en houden ons voor Uw opdrachten aanbevolen. 9 September 1940. AAN BRILLEN 't best en billijkst: J. H. Vrielink HOCGZIJDE 115 - SCHAGEN IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van on ze Dochter, Antonia Alida Maria. P. DEUTEKOM. C. M. C. J. DEUTEKOM- Mul. Schagen. 8 Sept. 1940. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij de geboorte van onze Dochter, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. KATER. N. KATERBobeldijk. Noordscharwoude, Sept. 1940. te 't Zand op WOENSDAG 11 SEPT. a.s. des v.m. 10 uur (z.t.), w.o. best alsmede brandhout, t. v. v. de Fa. A. H. Verbuigt en Zn. te A'dam. Deurw. VAN HUIT. Gevraagd, voor Heldersche familie, bestaande uit vijf per sonen, ongemeubileerde of ge meubileerde woning, in de om geving van Julianadorp, te Schagen of Anna Paulowna, in de buurt van het station. Ver zoeke brieven met inlichtingen condities enz., in te zenden aan het Jïor. van dit blad. onder no. 755. Voor distributie-zaken is het kantoor ALLÉÉN geopend alle werkdagen van 2—3 uur. Za terdags 1112 uur. Schoenenbonnen ALLÉÉN le en 3e Vrijdag van elke maand. TUINBOUWVEREENIGING ST. MAARTEN. Bij een voldoend aantal leer lingen zal te Dirkshorn een Tninbouwcursus worden gehouden. Leerlingen voor dezen cursus dienen zich vóór 20 Sept. aan te melden bij een van onderstaande adressen: T. RENS, Valkoog. W. F. G. WIESE, Tuinbouw- onderwijzer te Dirkshorn. Gevraagd: Een net DAGMEISJE, boven 18 jaar. Banketbakkerij ROGGEVEEN. Schagen. Voor geldbelegging te koop: TWEE HUIZEN te Schagen. Te bevr. Alg. Adm. Kantoor K. ROGGEVEEN, Oude Slotstr. 51. Schagen. KOSTHUIS aangeboden. Net, degelijk, met of zonder vrije kamer. Te Klei ne Sluis, A. Paulowna. Inl. te vragen onder lett. BW 16* Bur. van dit blad. PAARD te huur gevraagd, bij J. BLAAUBOER, Groetweg C 1, Middenmeer. HALFWAS SCHILDER gevraagd, bekend met nieuw bouw. Geruimen tijd werk. Br. lett. SD56 Bur. van dit blad. Gevraagd: Een qevorderd BAKKERS LEERLING, niet onder 17 jaar. bij D. DE VRIES, Molenvaart, Anna Pau lowna. Te koop: Ruim i'/i H.A. Wor telen en Rapen waarvan di rect pl.m. 10 Are moet worden gerooid. ANT. MEIJER, Mid denweg 13,. Anna Paulowna, Tel. 110. Te huur gevraagd: F.en on gemeubileerd Huisje, door echt- p. z. k., omtrek Schagen. Brie ven met prijsopgaaf onder lett. T.N66 Bur. van dit blad. Adverteert in dit blad werd no. 1 voor Nel v. Dort. Jel Peetoom. Trijnie Bras. G. v. Nienes welke resp .no. 2. 3, 4 en 5 werden. Bets Hart wist beslag te leggen op de 50 M. schoolslag dames, tijd 46 sec. No. 2 werd Gré Dekker (50.4) en 3de Gré Molenaar (51.2) Hierna werd de 100 m. schoolslag Heren gezwommen. Winnaar Co Wagenaar (1.34.2) 2e H. Kroon (1.44) en 3e P. Smit (1.50.4) De 25 m. rugslag dames was eveneens voor Bets Hart (25.4), die na loting van Gré Dek ker won. De 75 m. wisselslag heeren was voor Co Wagenaar (1.12) nr. 2 G. Snaniaart (1.31.1) Op" de 50 m. vrije slag wist P. Heneweer als nr. 1 aan te komen (tijd 37.2) voor G. Spanjaart (38.1) en K. Boot (40.4) reps. 2 en 3. Tot slot werd het Ballonduiken heeren uit gevoerd: 1 C. Visser, 2e K. Metselaar 3 G. Spanjaart. Jammer was het, dat K. Metselaar niet rechtuit gegaan was. anders had hij ze ker de 1ste prijs bemachtigd. Hierna werd tot de prijsuitreiking over gegaan. Er was o.a. een mooïe'lauwertak, die in het bezit kwam van Bets Hart. De meisjes die meegedaan hadden aan het figuurzwemmen kregen ieder 'n extra-priis. De iongste deel nemer van de 25 m. schoolslag de jongeheer C. Trompetter, kreeg eveneens een extra-prijs Goed zoo Kees, dat heb je best gedaan! Er wachtte ook nog een verrassing voor den badmeester, die een taart en 2 worsten kreeg. Dit heeft hij ook zeker wel verdiend! Na een paar woorden van den badmeester werd deze goed geslaagde en gezellige mid dag gesloten. BERGER SPORTVEREEN. „BERGEN" „Bergen" neemt revanche voor de geleden nederlaag in Ondorp. „Bergen" had iets goed te maken, want de smadelijke 4—0 nederlaag, welke de blauw- hemden in de seriewedstrijden te Oudorp le den, was wel wat héél erg. Ditmaal wonnen 1 de Bcrgenaren met 41al dient direct ge zegd, dat Oudorp met drie invallers speelde. „Bergen" miste haar rechtsbinnen van Ex- ter. die zonder bericht was weggebleven. Dat zijn geen manieren! Voor hem viel de jeug dige Dames in en hij deed het lang niet slecht ook. Voor de rust vooral was de in valler rechtsbinnen in uitstekende condi tie en feitelijk de eenige in de voorhhoede. die nog eens een behoorlijk schot loste. Bij Oudorp waren de beide achterspelers prima en komt ook de doelverdediger een woord van lof toe. De vier door „Bergen" gemaakte doelpunten waren voor hem on houdbaar. De rust ging in met den stand dubbel- blank en in de tweede helft was het Oudorp, dat het eerste doelpunt scoorde, een gevolg van het te ver opdringen van de Berger backs. (0—1). Maar toen kwam Bergen pas los. Al heel spoedig was het Henk Plomp die met een listig hoog balletje over backs en keeper heen den stand gelijk maakte. (11) Daar na was „Bergen" niet meer te houden. Héél Oudorp verdedigde, toch zag Plomp nog kans „Bergen" de leiding te geven (2—1). Een keurige kopbal van den middenvoor Piet Voorthuis, bracht den stand op 31 en kort daarop was het dezelfde speler die er 41 van maakte. Ofschoon Oudorp nog hard nekkige pogingen deed den achterstand te verkleinen; de gebroeders Urbanus waren niet te passeeren enin laatste instantie bleek keeper Veis alleszins betrouwbaar te zijn. Van Bergen was de achterhoede safe; in de middenlinie verdeelde Kees Koster als spil on voortreffelijke wijze het spel cn was ook Broek zeer actief. De voorhoede als ge heel voldeed niet. Linksbuiten Visser was veel te langzaam cn werkte er ook te weinig aan, Wolf werkte hard, maar in vele ge vallen zonder hersens. Voort Mi is kan na een goede training ze ker een behoorlijke middenvoor worden: hij dient echter meer door te zetten. Henk Plomp had niet bepaald zijn dag en over Dames schreven we reeds. Als de voorlinie zoo blijft spelen, dan zien we de toekomst voor de competitie donker in. Het kan veel boter! In de ochtenduren speelde Bergen's nieu we adspiranten-elftal tegen Schoorl A verloor met 40. Er zat niet het minste verband in de ploeg. Dirk Zwart als hack en Wim de Haan op de Spilplaats waren no£ de beste spelers. Jan Vashinder in het doel had een ongelukkige dag: maar dat kan iederen doelverdediger overkomen. SCHOORL Schoorl's Gemengd Koor kwam, zong en overwon, op.der leiding van Corn. Jonker. OOK SCHOORL's FANFARE BOEKT SUCCESSEN! Schoorl's Gemengd Koor enhet fanfare corps „De Vriendschap" trokken gistermor gen naar Amsterdam, om daar in de uit spanning Schinkéfhaven deel te nemen aan het Groot internationaal Zang- en muziek concours (Gizamuc), dat aldaar voor de 6e maal werd gehouden onder auspiciem van de V.V.V. te Amsterdam. Het koor kwam in de superieure afdceling uit met twee nummers: „Hodië, Christus natus est" van J. P. Sweelinck en „Den Uil", een geestig oud Vlaamseh volkslied, getoon zet door Alphons Diepenbroek. Men beschuldige ons niet van chauvinisme van grenzenlooze bewondering van al, wat tot eigen kring behoort, met kleinachtig van al wat daar buiten ligt, wanneer we onze bewondering uiten voor de prestatie van dit koor en zijn eminenten directeur. Het was weer mooi, ontroerend mooi. Oordcel van de jury, bestaande uit de hee ren G. Leeners, B. D. Peters en Fred. Roeskc: In één woord prachtig zeer mooi met lof schitterend gezongen, met lof met fe licitatie voor deze Drachtige uitvoering". Het koor legde hiermee hestag op de le prijs in deze hoogste afdeeline en bovendien op don grooton prijs van Amscrdam, den eereprijs voor het grootste aantal punten op het heele concours behaald. Het Schoorlsche fanfarecorps „De Vriend schap" bracht onder leiding van zijn direc teur den heer G. Anderson een tweetal num mers ton geboore: ..Marrhe du Cinquante naire" van Edm. Godart en „Le nouveau Seigneur du Village" van Felix Baildieu. Hel verwierf hiermee in de eere-afd. den eer sten prijs en den eereprijs voor het hoog ste aantal punten tijdens het concours. Zangers en blazers hebben den naam van Schoorl dus wel hooggehouden in groot Am sterdam en keerden in buitengewoon opge wekte stemming 's avonds weer huistoe. ALKMAAR, 7 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoe: 125.000 kipeieren 6.20— kwartier. Aanvoer: 125.000 kipeieren f 6.20— 7, kleinere 3.805. WINKEL. 7 Sept: Keswick 2—4.10. Claps 4—7.50, Reine Vic toria 48. Graham's Juhilé 46, Trosperen 24.50. Dr. Jules Guot 24.50, Alicante 13 14.50, Frankenthaler 12—15. tomaten 4—6, slaboonen 46.50. snijboonen 6—13.10. aard appelen 22.60. per 100 pond. Komkommers 2—4.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 7 Sept. Eigenheimers 3.60—4.60, blauwe aardap pelen 3.80—4.60. bintjes 3.30—3.40. gele nep 4.uien 4.drielingen 4.—, gele kool 5.60. witte kool 2.50—270. slaboonen 10.60— 13.80, Bevelanders 3.20. Aanvoer: 48800 Kg. aardappelen, 1225 Kg. gele nep, 8S00 Kg. uien. 700 Kg. gele kool, 6400 Kg. witte kool, 3350 Kar. slaboonen. ALKMAAR. 9 Sept. Veemarkt. 141 Vette koeien f 180—380, 61 graskalveren f 50115. 38 nuchtere kalve ren slacht10—24 per stuk. 86 vette scha pen f 30—32.50. Handel eoed. NOORDSCHARWOUDE. 9 Sept. Groote muizen 33.10. Bevel. 3.103.30, eigenboimers 3.90. hl. dito 4—4.20. drielin gen 3.20. kleine 1.80. 19800 Kg. uien 4. drielingen 4-grove 44.20. gele non 4. 5000 Kg. sperciehnonen 0.3014.30. 600 Ke. ronde kool 2.504.50. 11600 Kg witte kool 2.502 80 440 st. bloemkool 10.40. BROEK OP LANGEND!JK. 9 Sept. Aanvoer: 13200 Kg aardannelen: Bevel. 3 —3.40. eigenheimers 3.703 80. bl. dito 3.60 9.90. drie*Mgen 2.70. 9000 Kar. uien 4.drie- lino-er* 4.grove 44.10. gele nen 4stek 1 501 60 750 ï<2 suprciebnonAr» O <019 90. "600 Vg. roodp kont 2 506 40 6900 kc witte kool 2.30—2.60 3400 st. bloemkool 8.90—12. 2e soort 35.10, 1800 Kg. sroedgok. aarda,*vne- len B 35-50 .4.60.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3