Nationale kolfwedstrijden te Krommenie UU Alkmaar Maandag 9 September 1940 Tweede blad i i ii 'i EXPORTPRIJZEN VERANDEREN NIET. In de exportprijzen voor groenten v zijn deze week maar weinig veranderingen ge komen. Alleen voor stokboonen is deze wij ziging ingevoerd, dat er thans twee kwali teiten zijn vastgesteld. De I A kwaliteit, waarvoor alleen de prijs wordt betaald als de hoedanigheid van het artikel prima is, is op f 10.50 gebleven, de prijs voor de A- kwaliteit is op f 9 bepaald. Dan is de prijs van de herfstroode en gele kool verlaagd van f 3 op f 2. Overigens kunnen we ver wijzen naar de exportprijzen, welke we de vorige week meedeelden. DE DISTRIBUTIEWERKZAAMHEDEN. Men deelt ons mee. dat de werkzaamhe den in verband met de levensmiddelendis tributie zoodanig zijn toegenomen, dat er ernstig aan gedacht moet worden, om tot uitbreiding van personeel over te gaan in den Distributiekring Langendijk. omvat tende de Langendijker gemeenten en Sint Pancras. Ook ten aanzien van de salari- eering van het personeel blijkt men, in ver gelijking met andere Kringen wat aan den lagen kant te zijn, zoodat bet wel voor wcnschelijk" wordt gehouden, dat ook daarin verbetering komt. IN HET BELANG VAN DE SCHIPPERIJ. Men deelt ons mede. dat met den bouw van bruggen in den nieuwen weg door de Koog te Zuidscharwoude naar den Waard- dijk spoedig een aanvang zal worden ge maakt. Deze spoed is wel gewenscht mei het oog op het verkeer voor groot ere schuiten dan die van de tuinbouwers. Voor motor vrachtschuiten is het op het oogenblik door het. dempen van de vaart bij de Groene Brug aan den Oost'erdijk niet meer moge lijk aan de Oostzijde van Langendijk tus- Schèn het noordelijk en zuidelijk deel te varen. Hoe eerder de nieuwe bruggen dus 'doorvaartruimte bieden voor die vaartuigen hoe liever het de schipperij zal zijn. Nu moeten alle grootcre vaartuigen door de Voorburggracht. TAFELTENNIS. Zaterdagavond zijn slechts twee wedstrij den voor de promotie-degradatie competitie gespeeld: G. Verkroost-H. Hart 2—0 G. VerlcroostC. Rootjes 21 Over 14 dagen komt L.U.T.O. van Heiloo in Koordscharwoude. VOORWAARTS II—D.T.S, II, 0-7. Zooals uit deze cijfers blijkt, was D.T.S. te zwaar voor Voorwaarts. Voor de rust vooral had Voorwaarts niet veel in te brengen. Het begon al direct met een f raaien aanval, die besloten werd met een keihard schot van De Bruin, dat tegen de paal kwam en zoo doende het veld weer insprong. Even daarna een goed opgezette aanval van D.T.S., welke met een kopbal in den hoek doel trof (0—1). Door Wij te wordt de bal goed naar het midden doorgegeven, waar de Bruijn de bal bemachtigt en met een goed schot de voor sprong weet te vergrooten. (02). De rechts binnen van D. komt in bet bezit van den bal en maakt er 03 van. Gladde bal en glad veld zijn de oorzaak van mistrappen en foutief geplaatste ballen. Door een misgreep ivan den V.-keeper komt de bal voor de voeten van den D.-midvoor, die hem de tou wen injaagt. Met dezen 40 stand komt de rust. Na de thee wordt er weinig aantrekke lijks meer vertoond. Het begint hard te re genen en de fut raakt eruit. Toch weet D.T.S. er nog 3 doelpunten bij te fabriceeren. Een fout van D.T.S. was bet verre opdringen na de rust. De scheidsrechter lag nogal eens overhoop met de buitenspelregel, maar leidde overigens goed. D.T.S. VETERANEN— VOORWAARTS VETERANEN. 3—3. Gisteravond vond de ontmoeting tusschen de veteranen van D.T.S. en Voorwaarts jxlaats. Ook deze wedstrijd is weer in een gelijk spel geëindigd, hoewel het scheen, dat Voorwaarts zou winnen, want de ruststand was 30. Voor de rust was Voorwaarts het meest in den aanval. In het begin wilde het echter niet erg. Mooie kansen werden over of naast geschoten. Maar na een kwar tier spelen breekt Luk door en doelpunt on houdbaar. (01). Even daarna is het de Voorwaarts linksbuiten, die den voorsprong weet te vergrooten (02), door een misver stand in de achterhoede. D.T.S. wil het ook eens probeeren, maar het lukt niet. Ook een corner loopt op niets uit. Voorwaarts krijgt de smaak echter te pakken en het is weer de linksbuiten die scoort (03). Dekker zal het eens alleen probeeren, hetgeen hem ook gelukt, en hij brengt den stand op 1—3. Na de theë pakt D.T.S. beter aan. Direct na den aftrap gaan ze er vandoor en Dek ker besluit dezen aanval met een goed schot, welke doel treft. (23). Aan den anderen kant loopt Voorwaarts nog al. eens in de buitenspclval. D.T.S. vecht om gelijk spel, hetgeen ze echter niet gelukt. Ongeveer 5 mi nuten voor het einde weet Dekker met een kopbal gelijk te maken. Even hierna fluit scheidsrechter van der Hoven het einde. NOORDSCHARWOUDE. EEN BOFFERT. Naar wij vernemen, is de hoofdprijs van de Opmeersehe verloting gevallen op het lot van den heer H. O. alhier. Je moet maar boffen. BROEK OP LANGENDIJK. LAGERE MINIMUMPRIJZEN VOOR DE KOOL. De minimumprijzen van de roode- en gele kool zullen met ingang van Maandag 9 September worden verlaagd van f 3 tot f 2.50 per 100 Kg. voor de sorteering. De B-sorteering„ van meer dan 3 Kg. per stuk is op f 2.gehandhaafd gebleven. Evenals voor komkommers en tomaten is thans voor stokboonen een regeling ge troffen, waarbij de eerste kwaliteit wordt gesplist in 1 A en A kwaliteit. De stokboonen van de 1 A kwaliteit zijn gehandhaafd gebleven op f 10.50 per 100 Kg. De A-kwaliteit heeft f 9.als mini mumprijs gekregen. DE OMZET DER LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALE. Hooger dan verleden jaar. De omzet van den Langendijker Groenten Centrale is in de afgeloopen maand belang rijk hooger geweest dan in dezelfde maand van verleden jaar. In totaal werd in Au gustus van dit jaar voor een bedrag van f 169.463,18 geveild, tegen f 93.493.56 in de zelfde maand van verleden jaar. Een toe neming alzoo van ongeveer f 76000,Een belangrijk aandeel hierin zullen hebben ge had de aardappelen, waarvan de aanvoeren tengevolge van het uitrekken van het vroe ge aardappclseizoen en de goede opbreng sten per oppervlakte, in Augustus nog be langrijk waren, terwijl de prijzen niet slecht waren. Er werd 1.850 920 Kg. aardappelen verhandeld, tegen 659.389 Kg. in dezelfde maand van verleden jaar. De aanvoeren van de verschillende kool soorten bleven tamelijk beneden de aanvoe ren van Augustus 1939, maar de opbrengst in geld zal ongetwijfeld veel goed hebben gemaakt. In Augustus 1940 werd 1.854.775 Kg. roodekool verhandeld, tegen 2.278.950 Kg. in dezelfde maand van het vorige jaar; van gclekool waren deze cijfers resp. 191.690 Kg. en 399.150 Kg., dus bleef de om zet in Augustus 1939 van deze koolsoort nog beneden de helft van die van het vorige jaar. Ook vroege wittekool werd dit jaar in heel wat. geringere hoeveelheden aan geboden: '555.350 Kg. tegen 996.870 Kg. in Augustus 1939. De aanvoer van bospecn had slechts wei nig te beteckenexi: 1822 bos tegen 10053 bos in Augustus 1939. Van brcekpeen waren de ze cijfers vrijwel juist andersom. In Au gustus 1939 werd S75 Kg. verhandeld, in Augustus Man dit jaar 10525 Kg. De stam- boonen zullen ook een beduidende duw in de gojede richting hebben gegeven. In de eerste plaats waren de aanvoeren heel wat grooter, 94213 Kg. tegen 54980 Kg. in Au gustus 1939, terwijl de prijzen ook belang rijk beter waren. Zilveruien is teruggeloopen van 27720 Kg. tot 8257 Ivg., bieten van 44925 Kg. tot 18650 Kg., terwijl uien is toegenomen tot 230.299. Dit was verleden jaar 114.281 Kg. De aanvoeren van de overige producten waren als volgt: tomaten 24437 Kg. (24287) stoksnijboonen 321 Kg. (1403); tuinbooncn 950 Kg. (45 Ivg.); druiven 8713 Kg. (5960) bloemkool 11024 stuks (26147 st.). ZIJPE SCHAGERBRUG ONZE SCHOOLSCHOONMAKERS GEHULDIGD! De leerlingen der Openbare School zetten de familie Herman-Van der Welle in bet zonnetje. Zaterdagmorgen traden de meisjes en j'on- gens van de school als gastvrouwen en gast- heeren op tegenover de familie Herman, de schoolschoonmakers, die het veertigjarig hu welijksfeest vierde. Tc half twaalf werd het bruidspaar in de geheel met groen en leven- de-bloemen- een fijne geste van den heer Bart Haan, getooide hal door Atie Jimmink en Gré Hoekema ontvangen. Nadat Bruid en Bruidegom hadden plaats genomen^op de voor hen gereedstaande stoelen, vertolktgn de oudste leerlingen in een spreekkoor een IJuwelijks-abc, door mej. Krul voor deze gele genheid vervaardigd, waarbij Trini Mol en Annie Hopman de tekst, door Henk de Graaf en Chiel Veuger in een passende omlijsting gezet, overhandigden. Een welgemeend „Lang zullen ze leven" besloot deze kinder hui de. Daarop nam het hoofd der school de heer Wieling het woord. Het is feest voor U, maar ook voor ons, want U bent een deel van on ze school, aldus spreker. En bij een feest behooren bloemen. Namens het personeel bo den twee kleintjes uil de eerste klasse, Taat Meyer en Corrie Grootes, een bloemstukje aan. Het personeel gevoelt zich eenigszins schuld bewust. Onlangs was de familie Herman 20 jaar aan de school verbonden en deze gebeur tenis is onopgemerkt gebleven. Maar dit maal is beter opgepast en zullen zelfs de Wieriogen MOLESTRISICO. Vrijdag hield de Onderlinge Molestverze- kering „Wieringen" in oprichting een open bare vergadering in hotel „De Haan" te Hip- polvtushoef. Van de voorloopige besturen zagen wij C. J. Bosker, C. Duynker, D. Min nes, J. Klein, terwijl als juridisch adviseur aanwezig was notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreen. Te half acht opent C. J. Bosker de verga dering en heet allen hartelijk welkom. Al lereerst brengt spr. de bominslagen op Wie- ringen in herinnering met al het onheil en ongerief hieraan verhonden. Ecnigen tijd geleden hebben wij in ons blad een verslag gegeven van de Middenstandsvergadering, waarin reeds gesproken werd over de vor ming van een onderlinge Molestrisico ver zekering. Vèrschillende aanwezigen gaven toen reeds mondeling hun toezegging. Na deze vergadering en die der andere vereeni- gingen heeft men zich gewend tot voornoem den notaris om te kijken óf een eventueele onderlinge wel bestaansrecht had. Men in formeerde naar diverse dingen, stuurde cir culaires rond met ingesloten antwoordbrief kaart. Het binnenkomen hiervan is een des illusie geworden. De ware oorzaak van het niet binnenkomen der briefkaarten ligt vol gens spr. wel hierin, dat er in die tusschen- fijd ook een andere verzekering in deze bran che groote activiteit betoonde o.a. de reeds bestaande Centraal Beheer en Noordelijke Onderlinge. Eenigen hadden zich al eerder aangesloten bij C. B. doch bij de intrede van den oor logstoestand besloot deze verzekering haar poorten voor nieuwe leden, daar de oude le den het reservefonds gevormd hadden. Doch al ras rezen nieuwe op zonder res. fonds. Ook ging men plaatselijk aan de gang. Toen onze vereeniging (in oprichting) zich leerlingen zich niet onbetuigd laten. Eén enkele opwekking, en het. geld stroomde bin nen, zegt spreker. Daaruit spreekt de sym pathie, welke geheel Sohagerbrug voor deze jubilarissen gevoelt. Het was moeilijk een passend cadeau te vinden. Het groote moment is daar. Gerie Dekker en Annalies van Loenen onthullen het ge schenk van de schooljeugd, dat vanaf het begin van de „plechtigheid" geheimzinnig op de tafel voor het bx*uidspaar vei'borgen bleef: een theeservies op blad. Nog eens geven de kinderen uiting van hun feeststemming, en nog eens klinkt het „Lang zullen zij leven", gevolgd door een daverend „Hoera!" De heer Herman dankt hartelijk ook na mens zijn vrouw voor deze verrassing, waar na allen zich vóór de school verzamelen om aan den heer Kingma de gelegenheid te bie den op de gevoelige plaat voor later de plechtigheid vast te leggen. DE ALKMAARSCHE EIERVEILING. De tei'ugslag, die na de invoei'ing der maximumpijzen niet uitblijven kon, is niet achteivvege gebleven. Het wijzerbord, dat voor de vorige veiling zoodanig veranderd was, dat men kon mijnen tot f 8.ver toonde zich weer in zijn oude gedaante en liep tot maximaal f 7.50. Kwamen de vorige weck nog heel wat prijzen voor van hoven de f 7.dit keer bleef alles daar beneden. De hoogste notee ring leverde een kist 65-gram eiei-en, die f 6.95 opbracht. De aanvoer aan de veiling bedroeg rond 90 kisten. De eei'ste partijen, die bestonden uit eieren van 6264 gram brachten prijzen op van f 6.25 tot f 6.35. Bij deze noteerin gen bleek onder de Alkmaarsche koopers weinig belangstelling te bestaan en zoo ging de een na de andere kavel weg naar buiten. Dit bleef zoo doorgaan tot het. ein de toe en zoo ging wellicht ongeveer twee derde van den aanvoer weg aan buiten- steedsche ordei's. Het gevolg was. dat de prijzen op peil bleven en dat de, aanvoerders vermoedelijk alle aanleiding hebben om tevreden te zijn. Eieren van 60 gi'am noteerden f 6.20 6.30, de zware eiei'en van 6465 gram brachten op prijzen van f 6.506.95. Het ziet er naar uit, dat de veilingen in den komenden tijd wel ongeveer hetzelfde beeld zullen blijven vertoonen, dat dus. ge lijk bij de kaas, ook hier de zaak vooi'loo- pig vast staat. Ongetwijfeld brengen daarmee de eïei'en uitstekende prijzen op, het eenige minder bevi-edigende is wellicht, dat hier, gelijk trouwens ook bij andere artikelen het ge val is. wel eens wat te weinig aandacht zou kunnen worden besteed aan de kwali teit. Slechts vei'grooting van den aanvoer zal daarin vermoedelijk eerst weer veran dering kunnen brengen. SINT PANCRAS LOOP DER BEVOLKING over de maand Augustns 1940. Aantal inwoners op 1 Augustus 1940: 1509; ingekomen 4; totaal 1513; vertrokken 2; to taal op 1 September 1940: 1511. Op 4 September j.L is overleden in den oudei'dom van 87 jaren: Jannetje Zeekant, weduwe van Jacob Muidei*. EEN VOORDEELTJE. Het laat zich aanzien, dat binnenkort het subsidie-pex-centage, hetwelk door de tuin- dei-s moet worden bijgedragen, zal worden gewijzigd, en wel in dien zin, dat door Rijk en gemeenten meer zal woi'den gesubsidieerd ten aanzien van de in wei'kverschaffing uit gevoerde werken betx-effende baggex-en, sloo- ten, diepspitten, enz. HARENKARSPEL WAARLAND. INSTALLATIE NIEUWE PASTOOR. Vi-ijdagavond is onder groote belangstel ling van de Parochianen van Waarland als Pastoor van de Parochie van den H. Wulfram geinstalleerd de ZeerEerw. Heer N. M. A. Velzeboer. Deken Kuijs van Schagen verrichte de in stallatie-plechtigheden. Onder de vele aan wezigen meikten wij o.a. op Burgemeester Nolet en G. H. Essing, secretaris der ge meente. echter bestaansrecht wilde verschaffen, gin gen de anderen echter meteen aan de slag en hebben tot op heden af tamelijk succes o.a. ook van hen, die reeds mondeling hun toe zegging bij een vorige vergadering gaven. Deze mentaliteit kan spr. niet begrijpen! Dezen avond moet dus zijn een al of niet op lichten der Wieringer Ondeiiinge Molestver- zekering! Spr. komt dan aan de hand van de vei-zelcerde bedragen bij de Wieiinger Bi'andwaarborgmaatschappij tot een te be reiken verzekeixl bedrag van 4 millioen gld. Er heeft zich echter maar opgegeven een be drag van f 400.000.Met dit bedrag is het be staansrecht niet mogelijk. Vervolgens geeft spr. nogmaals duidelijk 'n toelichting op de ï'ondgezonden circulaire en ruimt alle mis- vex-stand naar aanleiding van de hierin ge noemde maximum 4 uit den weg. Deze 4 hoewel duidelijk in de circulaire uiteen gezet, is door de meesten totaal verkeerd be grepen en heeft dan ook velen doen beslui ten naar een andere vei'zekering om te zien. Vervolgens verleent spr. het woord aan no taris v. d. Speek Obreen, die in eenige kern achtige bewoordingen het voordeel van een eigen plaatselijke ondei'linge naar voren brengt. De heer C. J. Bosker nu i'aadt aan niet lan ger meer te talmen. Het betreft hier geen winstbejag, doch louter het vrijwaren van de eigen Wieringer bevolking. Tijdens de vergadering geven nog eenigen zich op, zoodat het te verzekeren bedrag stijgt tot f600.000.—. De vergadering besluit nu, dat ieder der aanwezigen voor zichzelf en eenige nader aan te wijzen propagandisten, op korten ter mijn zullen rondgaan om deze zaak nu nog eens nader uiteen te zetten en allen aan raden toe te treden. Binnen enkele dagen zal men dan nogmaals een vergadering be leggen qm tot definitieve oprichting te gei'a- ken. Hierna volgt, sluiting. HOOGTIJDAGEN VOOR DE KOLFBROEDERS. HERLEVEN DE ROEMRIJKE DAGEN VAN „OP MAAT"? (Van een specialen verslaggever.) Krommenie, Zondag. Het zijn in Krommenie weer hoog tijdagen voor de Ned. Kolvers, die bijna alle uit Noordholland komen. Langendijk met zijn 6 clubs en de Zaanstreek, waar er 5 zijn, leveren ■het voornaamste contingent. En als we dan in de kolfbaan van den heer Bogte eens rondkijken, dan treft het ons al spoedig, dat de genoemde stre- ken het best vertegenwoordigd zijn. Daarbij komen dan nog Alkmaar, Barsingerhorn, Hoogwoud, Span broek, Nieuwe Niedorp. Daar wordt de kolfsport nog in hooge eere ge houden, daar wordt die aloude sport met liefde en enthousiasme beoe fend, daar klopt de polsslag nog met warmte voor die aloude sport, die in vorige eeuwen zoo ruimschoots beoe fend werd. De mooie (en tusschen haakjes opgemerkt) de zuivei'e kolfbaan is daai-van heden Zon dag weer herhaaldelijk getuige geweest. In- tusschen zij opgemerkt, dat er over 't geheel genomen niet best gekolfd is. Sommigen, die een naam hebben op te houden in de kolf sport, leverden maar matige prestaties. Zoo kwam S.O.S. van Nieuwe Niedorp uit met zijn korps Toornstra, S. G. Wit en Toepoel, met sajet. Achteneenvolgens maakten zij in de eei-ste serie 21, 25 en 25 punten en in de tweede x-esp. 26, 24, 29 of intotaal 150. De le den van het korps hadden elkander dus al heel weinig te verwijten, maar in elk geval was het bijzonder slecht Dan deed „Niet Klappen" van Hoogwoud, de Benjamin on der de bij den N.K.B. aangesloten clubs, het betei'. Het korps, bestaande uit Mr. H. de Boei', K. Hoek en G. P. Rooker, behaalde in 2 sex-ies 212 p., n.1. resp. 66, 73 en 73 Recht Door van Alkmaar met zijn 2 enjinente korps kolvers J. Goet en C. Dekker, waaraan toe gevoegd J. Koster, bleef er zelfs in zijn 2 se ries beneden met 93 en 118, totaal 211. Mik Wis te Koog aan dc Zaan, sajet, eens een der meest gevierde korpsen, kon nu in zijn eerste 2 sex-ies de 200 niet halen. Ero, een der favorieten, sloeg er...28 in zijn eerste serie en Visser spande nog de kroon met 18. Deze verdubbelde in de tweede serie dit aan tal, doch het eindresultaat was een totaal van 191. Gezellig Samenzijn van Zuidscharwoude en Ons Genoegen van Noordscharwoude wa ren beter op dreef. Beide sloegen in hun eerste 2 sex-ies 255 punten. Gez. S. had een nieuw lid in zijn korps: de gevreesde Th. Rijper Jr. had voor de eer bedankt, zoodat zijn plaats door N. Rijper werd ingenomen. Deze sloeg 69 punten, het oud-koi-pslid 91. Ware deze in het korps opgenomen geweest, zou dit 22 punten meer geteld hebben. Nu moest Gez. S. zich tevreden stellen met 233. wat intusschen nog zeer redelijk is, daar G. Mettes er 44 en 52 en Th. Rijper Sr. 44 en 46 sloeg. De korpskolvers van Ons Genoegen te Noordscharwoude gaven elkaar niet veel toe. P. van Dam 83, P. Jes 85 en A. Moeijes 87, totaal alzoo 255. We hebben ze wel eens van een slechteren kant zien kolven. Maar T.O.G.I.D.O., sajet, Krommenie, wist daar nog boven uit te komen met 267 p. in 2 series. Vermelding verdient hierbij een se rie van 57, het hoogste aantal, dat in de eei' ste 3 dagen is geslagen. En het zal te be zien staan, of dit record zal worden gebro ken. Dp Maat bovenaan. Maar bovenaan staat Op Maat van Zuid scharwoude. Gaat zijn oude roem weer her leven? En wil de bekende prijzenwinner uit vx-oegere jaren revanche nemen? In elk ge val, hij was goed op dreef en van zijn korps sloeg hij het hoogste aantal punten, nl. 107, een serie van 52 en 1 van 55. Molenaar bleef 6 punten bij hem achter met 101', terwijl C. Bei'khout er 86 sloeg, alzoo samen 294! Vex-- rassingen zijn ook bij het kolven niet uit gesloten, maar de meeste, nog op de lijst staande korpsen, zullen toch een harde dob ber hebben. En dan is er nog een derde serie! Voor Zaanstreek, Koog aan de Zaan, heeft Op Maat geen vrees meer te koesteren. Ove rigens een vrij sterk korps met Schudde- boom, G. en W. Teeling. De laatste liet zijn mede-leden wel erg in den steek met zijn 67 p. in 2 series, G. Teeling deed het niet veel beter met 74 cn Schuddeboom redde de eer met 88, samen alzoo 229 p. De personeele kolvers. Van de pei'soncele kolvex-s dient nog ver- meld te worden P. Schaar, Zaansti'eek, die een sei'ie van 55 sloeg. Couwenhoven van dezelfde club, ook de tegenvallers mogen wel eens vermeld worden, sloeg er4. K. Dekker van Volhax-ding te Oudkai-spel, een derde klas kolver, maakte een serie van 52! Luyting van Op Maat, Zuidschax-woude, een van 10. P. Zee. Hoogwoud, Juniox*es. maakte er 7 in de eerste serie. Van de Junioi'es staat J. Booij van Krommenie het hoogst met 54 in de eerste 2 sei'ies. Ten slotte vermelden we nog, dat bij uitzondei'ing werd toegestaan, dat 'n korps zijn derde serie speelde op één dag. Dit voorrecht viel Ons Genoegen te Noordschar woude ten deel. En het was ons indei'daad een genoegen de leden van hot korps te zien werken. Jes sloeg er 43, Moeijes 49 en Van Dam 54. alzoo samen 146. Dat maakt een cindlolaal van 401. Bi'avo! DE OFFICIEELE OPENING. Gistermiddag had de officieele opening van de wedstrijden plaats door den alge- Zoo mak als een schaap is deze beer in den Berlijnschen dierentuin, die zijn oppasser uit de hand eet (Foto Weltbild) meenen secretaris van den Ned. Kolfbond, deh heer M. J. Ridder te Koog aan de Zaan. Deze riep alten aanwezigen een har telijk welkom tqe, speciaal aan het Dage- lijksch Bestuur der gemeente Krommenie. Spr. herinnerde aan de moeilijke dagen, welke achter ons liggen en die den oorlogs gruwel over ons brachten. Gelukkig kon men zich intusschen prijzen, dat onder de kolvers geen verliezen te betreuren zijn en ze alten gezond en wel in Krommenie zijn samengekomen. Spi\ memoreerde verder het overlijden van een tweetal kolvers, die door den dood aan den ki'ing der kolvers zijn ontrukt, n.1. het H.B.-lid, notaris De Boer uit Hoogwoud en de heer K. Langendijk uit Nooi'dscharwoude. Zij rusten in vrede! De aanwezigen hoorden deze hei'denking staande aan. De bui'gemeester vindt de kolfsport bij zonder aardig en zou het ook gaarne leex-en. Als in 1941 de Nationale wedstrijden hier worden gehouden, zal hij het Hoofdbestuur zeer gaarne officieel ten ï-aadhuxze ontvan gen, om daai'aan zoo mogelijk meer luister bij te zetten. Hij hoopt, dat alle kolvers in Krommenie prettige dagen zulten door brengen. De voorzitter van Onder Ons heeft daarna beide sprekers bedankt en sprak de hoop uit, dat de wedstrijden het volgend jaar onder gelukkiger tijdsomstandigheden zullen plaats vinden. HEERHUGOWAARD KERKELIJK NIEUWS. Dor de kerkeraden van Veenhuizen en Heerhugowaard is in overeenstemming met den beroepen candidaat bepaald, dat de be vestiging door Ds. van Wijk uit Zaandam 's Zondagsmorgens 27 October in het kerk gebouw te Veenhuizen zal plaats vinden. De intree zal namiddags te Heei'hugowaard geschieden. LANG ONDERWEG. Een kennis toonde ons een brief, die den 16en Mei j.1. te Amherst, V.S., gepost, al hier in het einde van de vorige week arri veerde. Gewoonlijk doet eeir gewone brief 12 a 13 dagen over deze reis. Thans waren er ruim 3K maand voor noodig. ANNA PAULOWNA RAADSVERGADERING. De raad zal Dinsdagmiddag bijeenkomen. In behandeling komt o.a. een voorstel tot aankoop van meerdere rijwielrekken voor het raadhuisplein en een voorstel, dezen winter geen vervolgondei-wijs te geven. SCHAGEN H. V. „DE BAARS". Gisteren hield de hengelsportver. „De Baars" haar tweeden wedstrijd in de Ringsloot ach ter Groenveld. Aan dezen wedstrijd namen 17 deelnemers deel. Te negen uur werd onder leiding van den hoofdconti'oleur S. Visser begonnen, deze werd bijgestaan door de controleurs M. Smit, Th. Roep en O. de Graaf. Er werd vijf halve ui'en gevischtHct eerste half uur was de vangst het grootst. In het viei'de half uur werden wij vergast op een fikschen regenbui; niettegenstaande dat bleef de stemming opperbest. De heer M. Roggeveen stond in dit half uur aan de spits, met een baars van 19.6 c.M.; dit werd hem echter in het vijfde half uur afgesnoept door den heer C. Grootes met een baars van 25 c.M. De heer M. Pepers had het genoegen om ccn jonge snoek te vangen. Het resultaat van den wedstrijd was: in totaal 181 stuks baars; de heer C. Grootes de grootste baars, tevens 4 stuks, prijs een strijkplank; M. Pepers 23 st., een schilderij; A. Struijf 20 st., een krantenbak; J. de Graaf 14 st., 'n fluitketel; J. Holtz 13 st.. een kistje sigaren; M. Roggeveen, 13 st,eeh kistje si garen; J. Schaafsma 12 st.,een taschje; H. Molenaar 12 st., een nest cmaille schalen; R. P. v. Halm en P. Keuris 11 st., na loting Van Halm een bon voor permanent wave bij den heer N. Spierdijk. Verder vingen de hoe ren H. Leijen 10 st., B. Visser cn Spierdijk 8 st., A. Jonkman 7 st., A. Brantenaar 6 st., Oir. Tjalkens 5 st., C. Grootes en C. Wit 4 st. Op de prijsuitreiking, welke direct na af loop volgde, reikte voorzitter B. Visser de prijzen uit. Tevens reikte hij den beker uit aan den heer R. van Halm, welke nu defini tief in het bezit kwam van genoemden heer. Op 13 October een vrije wedstrijd met een flink aantal deelnemers.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5