Geen onderlinge Molestrisico Met bloedend hart: geen vervolgonderwijs Tvrzzdz blad Arrondissements rechtbank te Alkmaar Vit Alkmaar Alkmaar onder de nieuwe voorschriften Dc nieuwe begrooliog aangeboden Woensdag 11 September 1940 RAAD ANNA PAULOWNA Eerst een standjel Op tijd voortaan. Ceres weer verhuurd. De gemeente doet in tweedehandskachels en ban* kenl Gemeenterekening was netjes in orde. Zaterdags den heelen dag vrij, Woensdag den heelen dag school? 't Zal met de kolen spannen Looze jutters aan het werk. Hout van schuilkelders verdween, maar speurder Hoep had een hondenneus! De nieuwe tijd: staande de vergade ring een voorstel tot molestrisico in gediend en aangenomen. De raad vergaderde gistermiddag. Voorzit ter de heer M. M. Th. Mijnlieff, burgemeester, secretaris de heer C. Keizer. Afwezig de heer Op 't Veld, met kennisgeving. Voorzitter ver zoekte den lxeeren vooral voortaan weer op tijd te zijn, de vergadering ving nu om kwart voor drie aan. Na goedkeuring der notulen, deelt voorzit ter mede, dat Gedeputeerde Staten geen be- zwaar hebben tegen hocgere kosten, welke het gevolg zijn van het door den burgemees ter ter beschikking stellen van zijn auto voor nolitie, brandweer enz. Ingekomen is een verslag van den Vleeschkeuringsdicnst en goedgekeurd is de 12e wijziging van de be grooting 1939. De wagen van den vuilnisophaaldienst, „de zilveren wagen" zooals de Schager Cou rant schreef is gearriveerd, dergelijke wa gens schijnen zeer te voldoen en de service van de leverancier Gcesink is prima. De heeren Kuiken: 't Is toch nogal duur fl 11.000.maar als ie goed is...! Voorzitter zet uiteen dat de heele dienst wijziging fl 11.000— kost. De wagen zelf echter blijft beneden de fl 10.000.— GEVAAR VAN KRUISBESTUIVING. Een wijziging wordt aangebracht in de ver ordening tot afwending van het gevaar van kruisbestuiving bij hel. telen van koolzaad. Het zal verboden zijn bloeiend koolzaad te hebben, dan kunnen de oude resten vanzelf niet meer blijven staan. Ontheffing kan wor den verleend, wanneer die 8 maanden voor het betrokken kalenderjaar wordt aange vraagd. Aldus besloten. Cérès verhuurd op aannemelijke voorwaarden voor den huurder. Voorgesteld wordt, om om het bloembol- lenbedrijf op „Cérès" wederom voor één jaar aan den heer van Rijn te verhuren, tegen denzelfden huurprijs, evenwel met de bepaling dat een reductie op dezen prijs zal worden verleend tot een door den Raad vast te stellen bedrag, in verband met de uitkomsten van het bloembóllenbedrijf in het betrokken huurjaar. Aldus besloten. Couponbelasting. Voorgesteld wordt om te besluiten, ge bruik te maken van de bevoegdheid om de verschuldigde couponbelasting te verhalen op de rechthebbenden op de rente. Aldus besloten. Voor schoolbanken en kachels. Het Bestuur van de R.K. school .te Anna Paulowna verzoekt om gelden uit do ge meentekas beschikbaar te stellen voor aan schaffing van schoolbanken en kachels. De gemeente heeft zelf eenige goede ka chels in de school te Breezand beschik baar gesteld. De heer Dekker zegt dat in de school te Oostpolder klachten waren over de kachels, had men dan niet beter naar die schoep' een kachel kunnen sturen? Voorzitter: We hebben méér kachels, en ln den Oostpolder zat het meer in den schoorsteen. De gemeente kan ook nog wel aan banken komen. De banken in de R.K. school moesten er spocrslaqs uit, die werden opgegeten door de houtworm. Zoo noodig zou men enkele nieuwe ban ken moeten koopen, de rest kan uit de ou de school van Breezand komen. Aldus besloten. Gemeenterekening. ...De gemeenterekening over het dienstjaar 1939 wordt voorloopig vastgesteld. De cijfers publiceerden wij reeds eerder. De heer Hooimeijer rapporteert,, alles was in de beste orde, spr. dankt secretaris en ambtenaren voor de hulp, aan de commis sie verleend. Kosten LO. De kosten voor de school van gewoon la ger onderwijs over 1939 worden vastgesteld. Het bedrag was f 3999.73. Gaen vervolgonderwijs. Voorgesteld wordt om op grond van de bijzondere omstandigheden dezen winter geen vervolgonderwijs te geven. Met groot leedwezen, zegt voorzitter, maar het is on doenlijk de scholen behoorlijk te verduiste ren en het is de vraag of er zelfs genoeg kolen zijn voor overdag. In de derde plaats laat men betrekkelijk jonge kinderen lie ver niet in donker over straat, gaan. Weth. Keuris: Met bloedend hart. De heer Schra onderschrijft de moeilijk heden. maar zag toch het onderwijs graag doorgaan. Kan het niet. op Woensdag- of Zaterdagmiddag? Voorzitter wijst op de schoonmaak. Als de werksters met emmers rinkinkelen zal er weinig aandacht zijn. De heer Schra: Er is toch altijd wel één lokaal Voorzitter: Het stook probleem blijft t Zou jammer zijn als door het. vervolg onder wijs de gewone school eerder gesloten zou moeten worden. De heer Dekker sluit zich bij den heer Schra aan. Onderwijs 's avonds neemt spr. niet voor zijn verantwoording, maar ver warming voor een paar uur 's middags is Riet zoo bezwaarlijk. De lokalen zijn nog warm van 's ochtends.. Voorzitter dikt dit argument wel wat aan. aldus spr. Wat schoonmaak betreft, moet men dan maar eens een keer overslaan, of de lokalen hij toerbeurt gebruiken. Voorzitter: Alleen de banken van de hoog ste klas zijn'geschikt voor vervolgonderwijs- leerlingen. Bovendien denk ik er over op de gewone scholen den vrijen Zaterdag in te voeren en Woensdagmiddag school te hou den. De heer Dekker: Ja, daar was ik ook sterk voor, 't is lastig om de kool en de geit te sparen, nu ben ik huiten gevecht gesteld. De heer Kloosterman, zal zich gezien 't nieuwe plan van den burgemeester bij 't voorstel neerleggen. De lieer Schra blijft bij zijn meening, het vervolg onderwijs is te belangrijk, laat men eens zien of er animo voor is. Voorzitter: Dat sluit de problemen niet uit, animo is er wel. De heer Hooime.ver'zou één avond in de week willen houden voor vervolgonderwijs en spr. wil dan direct na schooltijd begin nen, het is dan niet zoo donker, men hoeft toch nog de 40 min. tijdwinst cn dan één lokaal verduisteren. Voorzitter noemt, het met alle ramen een onoplosbaar probleem. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 6 tegen 3 stemmen, 1 blanco. Tegen de heeren Dekker, Schra en Klooster man. blanco weth. Keuris. (De heeren aarzelen zeer met. de stem ming, de een wil graag den ander voor la ten gaan!) Een administratieve hegrootingswijziging dienstjaar 1939 gaat onder den hamer door. Meer geld noodig. Voorstel tot wijziging van de begrooting (Meervoudige Strafkamer.) (Zitting van Dinsdag io September.) Er zat in de zitting van heden bitter wei nig muziek, zulks als gevolg van het feit dat alle verdachten het hun ten laste ge legde volmondig erkenden en dus alles van een leien dakie ging. Daar was allereerst verd. C. St. die in Helder hatl gewoond, doch laatstelijk verblijf hield te Rotterdam. Deze verdachte was niet verschenen. Den Helder. JACHT OP GOUDEN HORLOGES. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, legde hem ten laste, dat hij op 13 April jl. van den horlogemaker B. Z. te Den Helder vier gouden dameshorloges had me degenomen en niet had teruggebracht. De waarde bedroeg f 184.—. Get. C. Z. kwam een en ander bevestigen. Hij had verd. de klokjes ten verkoop mede gegeven. maar ze nooit teruggezien. Verd. had de horloges verkocht en de opbrengst teri eigen bate aangewend. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille. achtte het feit bewezen door de bui ten gerechtelijke bekentenis van verdachte en de verklaring van den get. Uit het voor lichtingsrapport over verd. uitgebracht, zei- de de Officier, dat daarin niet veel goeds te lezen viel en hij eischte daarom een gevan genisstraf voor den tijd van 5 maanden. De Rechtbank zal heden over veertien dagen vonnis wijzfen. H e e r h u g o w.a a r d. WAS HET UIT HONGER? Daarna werd behandeld de zaak tegen den te Alkmaar gedetineerde S. F., geboren te Ilcerhugowaard. thans zonder vaste woon- of verblijfplaats. De Officier legde dezen verdachte een drietal diefstallen ten laste en wel a. diefstal van een rijwiel: b. verduis tering van f5 en c diefstal met braak van diverse levensmiddelen en lijfgoederen. Verd. bekende volmondig. De eerste get. was mevr. G. E. uit Oudorp. die op 24 Juni de fiets van haar man aan verd. had uitgeleen^l. Maar ze had het rij wiel nooit terug gezien en verd. bleek het te hebben verkocht.- Get. J. H.. beurtschipper te Schagen, had in de helft van de maand Juni met zijn schip in de haven te Schagen gelegen, 's Avonds 14 Junin had hij het schip verlaten cn de kajuit afgesloten met een ketting en een hangslot. Toen hij den volgenden morgen te rugkeerde. was de kainit open en warjn verschillende levensmiddelen en lijfgoederen eruit verdwenen. Deze artikelen werden alle bij verd. in beslag genomen. De laatste get. was een zekere N. W.. van beroep verzekeringsagent te Schagen. Deze had verd. op 30 Juni naar een café gestuurd met f5.— cm er een vaatje bier to halen. Maar er kwam geen bier en ook die f5 nad get. nooit teruggezien. Op een vraag van den president rnr. v. Tuyl van Serooskerken, aan verd., waarom deze dat gedaan had, luidde het antwoord: „Uit armoede, ik leed honger." De president wees er verd. op dat deze reeds tal van vonnissen achter den rug had. öe Officier van Justitie requisitoir ne mend zegt, dat verd. geen gold had en ook geen werk. Maar hij moest toch leven. Dit was echter niet do manier 'om door het 1c- vonij te komen en daar verdachte'? straf register niet direct schoon was, eischte dc Officier 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verd., mr. Wiinne uit Alkmaar, wees er in z'n pleidooi op, dat zijn cliënt onder zéér moeilijke omstandig heden leefde en zeide, dat verd. alreeds 2A maand preventief zat. Spr. verzocht den Uid in preventieve hechtenis doorgebracht, in elk geval van de straf te willen aftrekken en voor 1940, o.m. om de middelen te verkrij gen tot aankoop van meerdere rijwielrek- ken voor het raadhuisplein en tot het aan brengen van een middel tot verwarmng van de brandweergarage. Aldus besloten. De heer Waiboer vraagt waarom de kos ten van de luchtbescherming zoo hoog zijn begroot. Voorzitter zegt dat daar in hoofdzaak schuilkelders voor gebouwd zijn en worden o.a. te Ewijcksluis. De heer Dekker: Ik heb daar hout gezien maar nu is het weg. Voorzitter: Nu is 't er weer, dat waren de looze Heldersche visschert jes, het hout is nogal aantrekkelijk, maar Hoep is er als een hondje achteraan gegaan. Het hout is nu weer terug. Rondvraag. De heer Waiboer vraagt hoe 't staat met de uitbetaling van de schade van 't gedis- tileerd. Voorzitter: Dat gaat even snel als de uit betaling der inundatieschade, ook nog niets U zult nog even moeten wachten. De heer Waiboer doet dan een droef ver haal over het invullen van moeilijke formu lieren, er zijn menschen die gebrek aan geld krijgen. Voorzitter: 't Gaat buiten de gemeente om ik weet er niets van! Dc heer Rezelman vraagt, of het college al eens een molestverzekering voor de ge meente onder oogen heeft gezien. Voorzitter: Eerder wel, 't probleem is nu weer urgent, 't moet gauw gebeuren. Ik vraag meteen machtiging om tot mo lestverzekering over te gaan. Deze wordt meteen verleend. De heer Strooper vraagt een oplossing van de gevaarlijke hoek bij het café Rozen broek. Daar komen ongelukken van. Voorzitter noemt de bocht nietg evaarlijk, men neemt de bocht foutief. De heer Strooper: Maak dat de kinderen maar wijs! Voorzitter: De politie zal toezien, maar ik kan er niet steeds een agent bij zetten. Een handijzertje kan niet door de verduistering. De heer Schra vraagt weer eens naar de waterleiding in de onrendabele gebieden. Voorzitter zegt dat weer nieuwe lijsten zijn opgezonden, er is nog steeds geen vergun ning. Alles is gereed om te beginnen. Hierna sluiting. rien voorts de clementie in van de Recht- bi. i. Uitispraak heden over veertien dagen. Harenkarspel. SCHREIEN GEEFT HIER NIETS! Daarop werd er weer een gedetineerde door den veldwachter binnengeleid. Het was een zekere A. P., van beroep landbouwer, wonen de te Harenkarspel. Deze had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een vat benzine cn een bus smeerolie, ten nadeele van een zekeren C. T. aldaar. Ook deze- verd. erkende. De tuinbouwer C. T. tut Harenkarspel als getuige voorgeroepen, zeide dat in den avond van 9 Juli uit zijn schuur een vat benzine en een bus smeerolie waren verdwenen. Zoo wel de benzine als de olie behoorden toe aan zijn zoon. Verd. vertelde, dat hij er omstreeks elf uur met een bootje was naar toe gegaan. Was die schuur op slot? vroeg de presi dent. Nee, dat was ie niet; ie kon de schuur zoo open doen, omdat er alleen een klink op zat. Waarom nam u het weg? wilde mr. Tuyl .van Serooskerken weten. Ik deed het in dronkenschap; antwoordde verd. Kom, kom aldus de president. U laadt niet maar zoo een vat benzine in een bootje en -roeit er dan 20 minuten ver mee weg! Hadt u geen werk? Jawel; ik was in tijdelijken dienst bij de gasfabriek, was verd.'s antwoord. U bent al verschillende malen veroordeeld; het gaat den verkeerden weg op met U; meende de president. De Officier van Justitie requisitoir nemend geloofde niets van die dronkenschap. Verd. heeft natuurlijk gedacht: „die man heeft ge hamsterd cn als ik het wegneem, zal hij toch niels durven zeggen." De naam van verd. heeft voor Mr. v. d. Feen de Lille geen wel luidende, klank. Daar de prijs van benzine omhoog 'ging. dacht verd een zoet winstje te maken. De Officier eischte een gevangenis straf voor den tijd van 8 maanden. De verdediger van verd., Mr. Veldman uit Den Helder, was van oordeel, dat de drank in deze zaak een groote rol had gespeeld. In normale omstandigheden toch kan zijn cliënt dergelijke neigingen bedwingen. Im mers, ook de vorige delicten waren een ge volg van den drank. Als de man te veel op heeft, dan valt de rem weg, welke hem op het goede pad houdt. Pleiter achtte het in het belang van verd. en ook van de maat schappij, dat een reclasseeringsrapport werd uitgebracht en vroeg een gecombineerde straf, dan alleen konden wij hem misschien helnen. Verd. zeide hevig snikkend, dat hij erg ■veel spijt had van hetgeen hij had gedaan. Schreien geeft hier niets: zeide de president U moet zelf de kracht hebben het drinken té laten, maar die kracht schijnt u tot nu toe niet te bezitteen. De Officier had er niets op tegen, dat over verd. een reclasseeringsrapport werd uitge bracht. Ook in deze zaak werd de uitspraak be paald op heden over veertien dagen. .Alkmaar heeft de eerste dag achtei den rug onder de nieuwe bepalin gen ten aanzien van het verkeer op straat des "nachts. Men heeft het even wat vreemd aangevoeld, des avonds te moeten thuisblijven, maar dooreen genomen heeft men zich vl-ij gemakkelijk aangepast. Het is toch al geen pretje om zich zonder noodzaak op de onverlichte wegen te begeven en het resultaat zal wel zijn, dat het geheele leven zich ver vroegt. De bioscopen begonnen Maandag om 7 uur en kwart na zeven, terwijl een dansgelegenheid zelfs reeds om zes uur haar poor ten opende. Erger is de toestand voor de caféhouders, die wel zullen hebben te kiezen tusschen 10 uur sluiten of gedurende de laatste uren weinig zaken doen. Tenzij ze de clandisie hebben van Duitsche mi litairen. Opvallend was het, dat de laatste trein uit Alkmaar, die ongeveer half elf te Alk maar behoort aan te komen, wel reed cn blijft rijden. Ze is echter alleen te gebrui ken door spoorwegpersoneel pn door de wei nigen, die zich van een vergunning om 's avonds op straat te zijn, hebben kunnen voorzien. We waren midden in den vliegertijd. En we kunnen niet anders zeggen, dan dat de Alkmaarsche jeugd zich dit keer voorbeel dig aan de voorschriften houdt. Want we zagen heden en gisteren geen enkele vlie ger, terwijl we ze de vorige weck bij tien tallen telden. Degenen, die zich moeilijk kunnen schik ken in het verbod om na 10 uur op straat te zijn. kunnen zich daaraan overigens gemak kelijk onttrekken. Voor hen bestaat name lijk goede raad: ze kunnen verhuizen naar Oudorp. Dat ligt aan de overzijde van het Noord-Hollandsch Kanaal en daarmee in het gebied, waarvoor de 10-uur-regel niet geldt. Wierinqen Tweede vergadering tot vorming eener Onderlinge Wieringer Molestrisico-ver- zekermg. DEELNAME TE GERING. Te ruim 8 uur opent de heer C. J. Boshei de vergadering en heet allen welkom. Spr. betreurt hel. dat zoo'u gering aantal perso- nen is bijeengekomen om een dergelijk be langrijk punt te bespreken. Hij herinnert aan wat in de vorige vergadering is ge zegd pn wat de lezer vermeldt vindt in ons blad van Maandag j.1. Men is toen blijven steken op het bedrag van het verzekerd kapitaal. Spr. wenscht alleen een verzeke ring op tc richten {vanneer deze geschraagd wordt door een zuivere grondslag. Velen hebben zich reeds verzekerd bij andere in stellingen, doch het meerendeel van hen kent de voorwaarden van verzekering niet' en heeft, in zekeren zin onnadenkend zijn handieekening gezet, 't Werd hun mooi voorgespiegeld en 't leek hun aannemelij ker. w't Gaat hier bij ons niet om persoon lijk voordeel te behalen", zegt spr. „doch tot heil van de eigen Wieringer bevolking". De heer Bosker stelt voorop, dat men in ieder geval verzekerd moet zijn. Gaat deze oprichting niet door, ga dan naar een an dere maatschappij. Maar verzeker uw have en goed! Spr. noemt eenige goede groote instellin gen op. Want wanneer de Wieringers zich niet spontaan opgpven. wordt het toch weer niets. De algemeene grieven waren: onze vereeniging zou in haar circulaire ondui delijk geweest zijn èn te duur. Doch spr. zegt ook terecht: „Het was maar een voorstel van enkele besturen." Zij. die zich verzekeren, hebben zeggenschap bij algemeene vergadering, dus van de genoem de 4 pet. kan niet gesproken worden, dat 't te hoog is. Zoo is het ook gesteld met de J/2 pet. entreegeld. Dit had het voorloopig be stuur gedacht als eerste reserve. Dan had men bij een eventueele schade niet direct rond te gaan bij de leden, en kan men de eerste nood lenigen. Maar nog eens: het waren maar voorstellen van de besturen. De leden kunnen het reglementair zelf vast leggen. Velen hebben overijld gewerkt, an deren willen nog weer langer afwachten. Doch nu moet de knoop doorgehakt worden. Op het oogenblik is bijna een verzekerd bedrag van f 800.000 toegezegd. Dit is veel te laag en het risico veel te groot bij slechts 52 verzekerden. Spr. geeft nu de vergadering gelegenheid zich uit te spreken. De heer D. Minnes wil de vergadering voorstellen om met dit bedrag te beginnen, waarna er wel meer zullen volgen. Notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obrecn vindt het aantal verzekerden echter veel te gering. Er zijn een paaf groote aangiften bij, waardoor het risico voor de anderen nog vergroot wordt en groote kapitalen gaan niet altijd gepaard met evenredige in komsten! Ook ontbreken zij bijna geheel, die een gehuurd perceel bewonen eri dus alleen huil inboedel enz. kunnen opgeven. Vervolgens doet de heer Minnes een voor stel óm en bloc met het opgegeven kapitaal te probeereh bij een andere verzekerings maatschappij in te gaan. De Wieringers kijken over liet. algemeen eerst de kat eens uit, den boom om te zien, hoe of het loopt, Met bestuur heeft daar echter zeer weinig houvast aan. Dc heer C. J. Bosker zegt dan ook terecht: „Wij houden de menschen op. die zich wel degelijk verzekeren willen. Do- ze willen nu niet langer risico loopen en wij mogen het nu ook niet langer meer op de lange baan schuiven." Als handleiding heeft de heer Bosker het reglement van de Wieringermeer genomen, dat door Notaris v. d. Speek Obrecn. behoudens enkele pun ten, zeer goed genoemd werd. In den breede worden nu de feiten nog maals besproken, doch over het algemeen is men van oordeel, dat dit goedbedoelde Wie- ringer initiatief te weinig belangstelling heeft genoten. Op het bedrag van ongeveer een millioen (onkelen gaven zich nog op) is niet te bouwen. Spr. ontraadt dan ook de vergadering, om een eigen Onderlinge te stichten. De vergadering kéurt goed, dat men zich en bloc zal wenden tot een andere maat schappij, om zich daar to. verzekeren. Het bestuur zal zich onmiddellijk met eenige Raad Csl'antsoog Hotel de Houten Lepel wordt van alle moderne gemakken voor zien en het haantje van den toren gaat weer draaien- Het eerste punt van de gisteravond onder voorzitterschap van burgemeester Rehorst gehouden raadsvergadering, die door alle le den werd bijgewoond, is het onderzoek der geloofsbrieven van den heer K ten Boekei Gzn. Jr., het nieuw benoemde raadslid. De heeren v. d. Plas, Van Graas en Folkerts zien een en ander na en advi- seeren tot toelating. De heer Ten Boekcl wordt hierna door den heer Jimmink binnengeleid, geïnstalleerd, en legt in handen van den burgemeester de door de wet geëischte beloften af. Felicitatie volgt. Voorzitter dankt-nog het raadslid dat be dankte, den heer Schager, die een schrifte lijk woord van dank aan den Raad had ge richt voor de prettige samenwerking. Daar na richt hij het woord tot het nieuw geko zen raadslid, en spreekt den wensch uit, dat men op de meest prettige wijze zal samen werken. Spr. hoopt dat de Raad van de op gedane ervaring van den heer Ten Boekei in andere colleges, zal profiteeren. De notulen gaan onder den hamer door. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELINGEN. Eenige verslagen zijn ingekomen en zul len circuleeren. Goedkeuring van Ged. Sta ten is ontvangenop enkele raadsbesluiten, de overeenkomst van den Duinweg kan nu wor den afgesloten, het materiaal is voor een deel reeds aanwezig. Een brief van het Hoog heemraadschap stelt in uitzicht een lagere uitkeering voor den Dorpsweg. Dit houdt ver band met het tertiair wegenplan. Thans wordt betaald f 187.66, het kan voor 1939 reeds een voordeel geven, betaald zal hier voor worden f 105.49. WIJZIGING BEGROOTING 1940. Verscheidene wijzigingen deels van admi nistratieven aard worden aangebracht. Het arrestantcnlokaal moet worden verbouwd, daartoe dient de post onderhoud arrestanten lokaal op f 200.te worden gebracht. Er komt verlichting, verwarming en een con- tactschel met den veldwachter. Ook voor be- graafplaatsonderhoud was iets meer noodig. Kosten schoolgebouwen moeten met f 300. worden verhoogd o.a. voor het leggen van een nieuwe vloer schilderen van een lokaal en het maken van een rijwielstalling. Ook de schoolborden worden verbeterd. Tegenover deze uitgaven staan diverse niet geraamde ontvangsten. De wizigingen worden z.h.s. aanvaard. REKENINGEN De gemconterekening 1939 en de rekening van het Alg. Armbestuur over het dienstjaar 1939 worden voorloopig vastgesteld. De cijfers zijn als volgt: gewone dienst: Inkomsten f 57066.92 uitgaven f 55600.99, batig slot f 1465.93 kapitaaldienst. uitkomsten f 13944.05 uitgaven f 13694.93, batig slot f 249.15. Alg. Armbestuur.: inkomsten f 6048.23, uitgaven f 5610.01, hatig slot f 438.22 De com missie uit de raadsleden controleeren de rekening cn bevonden beide in orde. De heer v. d. Plas rapporteert. BEGROOTING 1941. Als eerste in ons gebied biedt burgemees ter Rehorst den raadsleden de begrooting 1941 aan. Zij zal worden nagezien door een commissie, bestaande uit alle raadsle den buiten de wethouders. De rondvraag begint met een onderonsje tusschen den heer Mooi en den voorzitter,d at vanaf de perstribune niet is te volgen. Den heer Teii Boekei is het opgevallen, dat het haantje van den toren niet meer draait. Spr. kijkt nu eenmaal graag naar den wind. Voorzitter zegt. dat de toren in de car- bolineum wordt gezet, men zal dan meteen den haan weer draaiende maken. De heer van der Plas heeft verleden jaar eens gevraagd om ten behoeve van het na zien een concept-begrooting thuis te krijgen. Spr. meent dat voorzitter toen zei, dat dit in geen gemeente gebeurde, maar spr. weet van wel. Voorzitter: Dat kan ik niet gezegd heb ben, stel je voor! Spr. deelt mede. dat dit jaar aan de leden een uittreksel zal wor den gezonden. De heer van der Plas dringt er voQrts op aan, het Hoogheemraadschap te verzoeken het zand bij Koger op te ruimen. Als het straks gaat stormen, wordt het verschrik kelijk. De heer Mooi vraagt dan meteen te re- clameercn over een paar vaten, die oorzaak van zandophoopingen kunnen worden. Voorzitter zegt. dat reeds herhaaldelijk is geschreven, maar spr; zal nog eens telefo nisch een poging doen. Nadat de voorzitter nog een vraag van den heer v. d. Plas betreffende een admini stratieve aangelegenheid tusschen polder en gemeente heeft beantwoord, volgt sluiting dezer korte vergadering. groote instellingen in verbinding stellen en de uilslag hiervan in een vergadering van belanghebbenden te berde brengen. Hierna volgt sluiting. HIPPOLYTUSHOEF. POSTNIEUWS. Belanghebbenden gelieven er nota van te nemen, dat de buslichting aan het post kantoor «en uiir vervroegd is 's middags. De lichting heeft plaats dus om half 2. De overige tijden zijn ongewij'zigd. BENOEMD. Aan de Roomsch-Katholieke kerk alhier is tot assistent benoemd de heer H. L. Nedcr- stigt.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5