...EN WAT NU! Tixglaphoxe Uit Alkmaar Jb. KOSTER f Floralia-teofoonstelling Marktberichten Hoofdpijn on Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mjjnhardtjes" Doos 10 en 50 cl SCHAGEN COLLECTE. De collecte, die in deze gemeente gehouden werd op Zaterdag j.1. ten bate van den Nationalen Reclasseeringsdag, heeft f 38.54 opgebracht, een bedrag, dat beduidend hooger is dan verleden jaar. Dit gunstige rêsultaat zal wel de beste belooning zijn voor de meisjes der U.L.O. school alhier, die zoo vriendelijk zijn geweest om te col lecteeren. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. Gistermiddag gaf de Schager Harmonie- kapel een concert in den tnuziektuin. Ten gevolge van het slechte weer was het be zoek tot, slechts enkelte mensclien beperkt. Er werd een aantal "lichte werken ten ge- hoore gebracht Q& hot aanwezige publiek heeft, ondanks het gure weer en koude voe ten. kunnen genieten van een onder de be zielende leiding van den heer Jac. Jansen uitstekend, uitgevoerd programma. DE ALKMAARSCHE EIERVEILING. Hoewel we leven in een periode, waarin 'de regeeringsvoorschriften den handel meer en meer vastleggen, is er desniettemin nog variatie genoeg. Dat komt omdat deze voor schriften zelf nog al eens veranderen. Onmid dellijk reageert de handel daar dan weer op, er ontstaan prijsfluctuaties, die juist door het plotseling van kracht worden der nieuwe regelingen in volle hevigheid optreden. Zaterdag voor een week was de verkoop uitsluitend gebonden aan de maximumprij zen, die voor groote eieren boven 55 gram in détailverkoop IV2 cent, voor kleine eieren berieden dat gewicht 6V2 cent bedragen. Onder deze omstandigheden begon de han- idcl allerwegen de kalkeieren op te ruimen, die betrekkelijk nog kort geleden zijn inge legd. De rente was nog laag, het prijsver schil kon, gezien.de maximumprijzen, ver moedelijk niet. grooter worden en de geheele transactie leverde een goede winst op. Het gevolg van en een ander was echter, dat een daling intrad op de veilingen, die ge durende het begin van de afgeloopen week werden gehouden. Woensdag kwam daarop het verbod tot het opruimen van kalkeieren, die de regee ring vermoedelijk wil bewaren voor den win ter. Daarmede werd het aanbod sterk ver kleind en meteen gingen de veilingen weer naar boven. Ze vonden het prijspeil terug, dat we de vorige week hadden gekend en dat er op neerkwam, dat de eieren weggin gen tegen prijzen, zooveel beneden de maxi mumprijzen, dat aan den détaillist een rede lijke winstmarge werd gelaten zonder meer. De hoeveelheid, die Zaterdag te Alkmaar op de veilingen werd aangeboden, week met 33 kisten nauwelijks af van die, welke een week te voren werd geveild. Geheel herseld hadden de prijzen zich evenwel niet. De hoogste noteering. die we een week geleden zagen maken, bedroeg f6.95. Zaterdag beliep die f6.55. De reden van deze daling zal wel daaraan zijn toe te schrijven, dat een verschil van fO.55 geen aanneembare winst kan op leveren. Dit wordt ook onderstreept door het merkwaardig verschijnsel, dat deze hoogste prijs werd genoteerd voor een partij 62 gram eieren. Alle eieren in het gewicht van 61 en 65 gram brachten minder op! Deze noteerden f6.15f6.50, maar voor deze prijzen gingen ook enkele partijen in het gewicht van 61 gram. Zoodat het verschil tusschen de zware en heel zware eieren onmiskenbaar wegvalt. De GO-gram eieren waren $erst wat goed- kooper. Ze brachten op van f6.20f6.30. De vraag uit Alkmaar en omgeving bleek weer betrekkelijk flauw. Het waren in hoofd zaak orders van buiten, die de prijzen in zetten en eerst toen bleek, dat men geen eieren zou krijgen, wanneer men niet onge veer de voor deze orders aangelegde prij zen besteedde, kwamen de firma's uit deze omgeving los. Intusschen ging de grootste helft van den aanvoer naar buiten. ÓNZE ONAANZIENLIJKE BOTERMARKT. We hebben vroeger al wel eens het een en ander gezegd over deze markt, die eigen lijk geen markt meer is. In 1939 bedroeg de opbrengst over het geheele jaar f 333.95. En het zou ons verwonderen, indien in dit opzicht thans een verbetering merkbaar zou zijn. Zaterdag bedroeg de geheele aanvoer nog geen 150 K.G.. d.w.z. nog niet de in houd van zegge en schrijve drie vaten. Daarvoor wordt tegenwoordig bovendien nog het waaggebouw ontruimd! Nu begrijpen we heel wel, dat niet iedere markt altiid directe profijten behoeft af te weipen. Maar alles heeft zijn grenzen en men mag er met recht aan twijfelen of ten aanzien van de Alkmaarsche botermarkt de ze grenzen niet zijn overschreden. Dc heele geschiedenis zou vermoedelijk zonder eenig bezwaar kunnen worden verplaatst naar een hoekje in een café. Intusschen wordt voor deze markt op grootschèepsche wijze een klein- en een „groothandels"-prijs genoteerd. Met eenige verwondering vraagt men zich af. welke groothandel kan worden gedreven aan een markt, waar de geheele aanvoer gemakkelijk door een detaillist van middelmatigen om- vang kon worden opgenomen. W1ERINGERMEER EEN PRACHTMIDDEL. Destijds is gewag gemaakt van electrische afrastering bij de Staatsbedrijven. Thans komt men tot de conclusie dat nog niet één paal in dezen zomer is afgebroken. Hoewel de dieren maar even in aanraking komen met den draad, schrikken zij al terug. DE MERGKOOL ALS VEEVOER. Hoewel het de eerste keer is dat hier in dezen polder mergkooi is geplant, schijnt deze hier ook wel te willen groeien,, aange zien sommige al bijna een meter hoog staan. Voor velen een aanvullend voedsel voor het vee. een ware schoonmaak. Duidelijk is het waar te nemen, dat de gemeente meer werkkrachten in dienst ge steld heeft, aangezien nu de straatbanden van al hun vuil en gras gezuiverd worden, zoodat zij nu alle duidelijk zichtbaar zijn. de wegenbouw. Een waar spinneweb van wegen bij de Terp! Wat dit alles moet worden, is nog niet te zien. Het is thans een gevaarlijke plaats voor auto's en rijwielen, vooral bij avond. wieringerwerf een kamp ontruimd. Het kamp aan den Klieverweg is wegens vertrek der vele arbeiders weer onfv.r'md, zoodat het voor de omwonenden weer stil zal zijn. middenmeer de as was niet sterk genoeg. Zaterdagmiddag reed een wagen geladen met tarwe vanaf de boerderij van den land bouwer Aadens, met beslemming pakhuis te Middenmecr. Onderweg brak de as van den wagen, zoodat een gedeelte van het kostba re graan op de straat terecht kwam. Met be hulp van 'n anderen wagen kon de reis voort gezet worden. ZUPE oude sluis. collecte. De door de dames Betsy Pronk en R. Kos ter ten behoeve van de Reclassecring ge houden collecte heeft elf gulden 90 cent op gebracht. KOEDIJK opgaven extra werk in den tuinbouw. Er heeft zich bij de afdeeling van den N.T.B. opgegeven 'een 50-tal tuinders met een gezamenlijk extra werk dat verricht kan worden, van 25000 ton bagger, 5000 meter slootwerk, S H.A. spitwerk. Dit is voor Koe dijk (Kanaaldijk). LANGENDIJK BLADLUIZEN. De schade, welke thans aan de kool en an dcre te velde staande producten wordt toege bracht is vrij ernstig, wordt, ons van tuin derszijde medegedeeld. De heele maand September geen voetbal Bij telefonische informatie bij het bestuur van den Ncderlandschen Voetbalbond bleek ons, dat het be sluit van geen voetbal was genomen op last van hoogerhand en dat naar het zich liet aanzien er de ge heele maand September wel niet zou worden gevoetbald. prijzen ook hooger zouden zijn dan de thans bestede prijs van rond f 2.50 per 100 kg. Het ,is te wenschen, dat spoedig een be vredigende regeling voor de wittekool wordt getroffen. KOEDIJK Te Alkmaar overleed in den ouderdom van 67 jaar, de heer Jb. Koster, oud-gemeente raadslid en wethouder van Schagen, later burgemeester van Callantsoog en Winkel. NOORDSCHARWOUDE. VISCHWEDSTRIJD. Gistermorgen hield de hengel club „Ont spanning" haar vierde wedstrijd in dit sci- zicn. De vangst was minder groot dan de vorige kecren. In totaal werden 70 baarzen gevangen. Ondanks het koude en buiige weer, werd in een goede stemming ge- vischt. Na 12 maal 15 min. vieschen maakte de voorzitter, de lieer St. de Rijke, de uit slag bekend. Deze was als volgt: le prijs D. v. Sevcnter 19 stuks. 2e prijs Jb. Bulloopcr 11 stuks, met grootste baars 24 c.M.I 3e pr. S. Worrtwbecher 11 stuks, ie prijs A. Tim merman 9 stuks. 5e prijs S. Dekker 7 st.. 6e prijs St. de Rijke 1 stuks. De volgende wedstrijd zal gehouden wor den 12 Oct langs de kade van de Bloek- meer. El' was nu gevischt langs de kacle van den polder Oudkarspel. „SCHAAKMAT" Uitslagen Competitie 19401941 op 13 September 1940. le klas W. KaanK. Bierman 10 G. KeppelJ. Klinkert 0—l D. Koom—Dr. J. de Wit 0—1 Dr. J. de Wit—D. Koorn 01 II. StinsC. Witsmeer 10 2e klas J. BouwensJ. Ootjers V?.Vó Jb. Molenaar—M. Kuilman 10 J. DeulekomG. Goudsblom 0—1 K. de VriesA. T. Slis afgebr,^ 3e klas J. SchenkG. v. Loenen 10 J. KamperJ. Heidsma 1—0 K. Glas—Jn. Smit 1—0 G. v. LoenenJ. iJff ,0l OUDKARSPEL. HENGELWEDSTRIJD. De hengelclub Oudkarspel heeft een wed strijd gehouden langs de kade van de Bleekmcer. Er werd niet veel gevangen door de 12 deelnemers. De eerste prijs werd gewonnen door den heer Hoitsveld, voor de grootste baars. 2lV> cm. Grootste aantal baarzen le prijs J. Boe- kestein, groo'ste aantalmaatbaarzen le pr. A. Visser. V. Polman. O. Bakker 011 A. Tim merman hadden ieder een tweede prijs. Der de prijs P. Drost. BROEK OP LANGENDIJK HET BOTERT NIET MET DE WITTEKOOL Het is de laatste dagen van de weck met de wittekoolhandel niet erg vlot gegaan. Niet dat de prijzen slecht zijn, of dat er partijen onverkocht blijven, doordat er geen koopers zijn. De zuurkool fabrikanten hebben een goede belangstelling voor deze koolsoort. De oorzaak van de ontevredenheid der tuinbou wers schuilt echter in de wijze, waarop de zuurkool fabrikanten de kool afnemen. Voor heen was altijd de onderlinge concurrentie aanwezig, evenals dit het geval is bij den handel der overige handelaren. Zoo lang zamerhand zijn de zuurkoolfabrikancten het echter eens geworden. Zij hebben een hechte vereeniging, welke voor wat den verkoop der zuurkool betreft, prijsregelend optreedt. Men vermoedde ook wel, dat ten aanzien van de inkoopprijzen een overeenstemming bestond doordat de prijzen steeds ongeveer gelijk ble ven en iedere fabrikant een deel van den aanvoer kocht, zonder dat daarbij van ern stige concurrentie sprake was. Nu is het echter al zoover gekomen, dat een der fahrikanten op de veiling voor allen koopt en de aanvoer op deze manier geheel opkoopt en onder de gegadigde fabrikanten verdeelt. Dat hierdoor aan het doel der vei ling niet beantwoord wordt, staat wel vast. De fabrikanten kunnen on deze wijze een prijs bepalen, welke zij zelf wenschen. De tuinbouwers gaan hiermede niet acc.oord. Er waren er verscheidenene, die niet verkozen hun product de markt te laten passeeren. Men vraaet van do znurkoolfabrikanten een nrijs van f 3.per 100 lc?, in de overtuiging, dat in normale omstandigheden, wanneer ieder dus voor zichzelf zou moeten kooppn zonder die gezamenlijke prijzenpolitiek, de ZEER BIJZONDERE INZENDINGEN. Gistermiddag van 2 tot 9 uur werd de Floraliatentoonstelling gehouden in de zaal van den heer J. Groot. De Burgemeester sprak het openings woord. uitte de beste wenschen en de hoop .op ruime belangstelling, voor het mooie ideaal „Hulp aan het zwakke kind". Bij het binnentreden kreeg men al dade lijk een prettigen indruk, tafels en stands met bloemen en planten, de een nog moo'er dan de ander. Wel kon men merken, dat moeder Natuur de laatste dagen sommige planten wel wat had toegetakeld, maar ook was te zien, dat ze zoo goed mogelijk waren verzorgd en beschermd, 0111 op de tentoon stelling van heden een waardig figuur te staan. Ook waren cr ter opluistering aardige ideeën. Zoo had P. Tromp op een tafel een aardig rotstuintje aangelegd, vervaardigd van ledige lucifersdoosjes, naden bestrooid met afgebrande lucifers Tromp heeft nl. een manier om afgebrande lucifers en ledige doosjes te verzamelen, zoo heeft ook dit toch ook weer zijn nut. Had veel belangstelling! Als tweede bizonderheid had onze oud plaatsgenoot. Jac Boskam die de wereld reis met de K 18 had meegemaakt, als chef d'Ecfuipage (opperschipper), verschillende in zendingen geplaatst, ter opluistering, het geen zeer veel belangstelling trok. zooals de K 18 in de Baai van Rio de Ja nero. op den achtergrond don Berg „Suikerbrood", alles vervaardigd van vleugels van Braziliaan- scbe vlinders. Dit zijn maar enkele grepen van het vele en mooie wat te zien was, handwerken, zaag- werken en teekenwerken, waren de belang stelling ten volle waard. Ook was gezorgd voor de noodige attracties. De muziek werd verzorgd door Nel de Geus, Kees van Twui- ver, Wim Boldcwijn. Geen wonder dan ook dat er door bet talrijk opgekomen publiek werd' genoten. Uitslagen: Prijzen van handwerken van 68 jaar: le prijs AU Damiaans, 2e prijs Mar.anna Barsingerhorn; 3e prijs Betsy Dissel. 911 jaar: 1. Guurtje de Vet; 2. Nclü Won der; 3. Gerda Coevert; 4. Tinny Lek. 12 jaar en ouder: 1. Riet Zwetsman; 2. Trijni Klomp, 3. Alie de Geus; 4. Corrie Steijn; 5. Riet Lammertschaap; 6. Johanna Turkstra. Knolbegonia's. 1. mevr. A. Jongsma— Zwakman; 2. mevr. J. de Witvan Duin; 3. mevr. A. MolOver;. 4. mevr. Schut; 5. Jac. de Geus. Bladbegonia's: 1ste pr. Mevr. den Hartogh; 2 Jan de Waal:3 Dirk Klomp; 4 Trien Hee- man; 5 Piet Lammerschaag. Dwerggeraniums; 1ste pr. Jan de Waal; 2 Mevr. de Wit-van Duin; 3 Mevr. den Ilar- togh; 4 Mevr. E. Hart-Ofman. Roode geraniums: 1ste pr. W. Wagenma ker; 2e K. Mol; 3 Mevr. A, Zwetsman—de Geus; 4 Mevr. A. MolOver; 5 Mevr. D. Buis manVethaak. Fuchsia's: lste C. de Wit: 2 Mevr. Stam de Geus; 3 Jac. Visser; 4e P. Tromp; 5 A. Langcdijk. Bouquetten: lste pr. Iet Middelbeek; 2 A. Langedijk; 3 Kees Stuffers; 4 Mevr. T. Mole naar—Zijdewind. Salvia's: 1. C. dc Wit; 2. A. Jongsma; 3. A. Zwetsman—de Geus; 4. P. Grolleman; 5. Jn. de Waal. Drijfschalcn: 1. Mevr. A. MolOver. Kinderen. Kno'begonia's: 1. Guri Visser; 2. Jac. Zwetsman; 3. Jaap v. d. Sluis; 4. Piet Vingerling. Petunia's: 1 Jan de Wit; 2. Nclli Stam; 3. Jaap Schut; 4. Gerda Coevert. Lobelia's; 1. Jacob Beets; 3. Piet, Coevert; 5. Cor Ilartland. Huisvlijt. Tcekenen: 1. A. Barsinger horn; 2. B. Koorn: 3. Kees Stuffers; 4. S. Da- miaans; 5. Jac. Kramer. Zaagwerk: 1. H. Otto: 2. C. Barsingerhorn. De winnaars bij de attractie waren: Raden naar het glas met schrijfpennen, het juiste getal 703 stuks: 1. Mina Visser; 2. Meester Schut; 3. M. Molenaar. Schieten: De beste schutters waren: .Tac. Schuit in 5 schoten, 52 punten; Meester Schut 48 p.: P. Vingerling 48 p.; Meester Stuffers 48 p. Vogclpiek (werptent): 1. H. Visser; 2. en 3. Jn. de Waal; 4. G. Visser; 5. Mevr. Tim. Hellend vlak: 1. A. Mol—Over; 2. J. Blaauw Meijer; 3. Corri Geus: 4. Meester Stuffers; 5. P. Wonder; 6. K. Buisman. De Fruitmand, aangeboden door mevr. A. MolOver, bracht op f6.80. De heer Stuffers. voorzitter, dankte allen voor hunne medewerking, in het bijzonder de vele inzenders, nog meer in het bijzonder de heeren Tromp en Boskamp. Er heerschte den geheelen middag en avond een opgeruimde, gezellige stemming. HARENKARSPEL don beheer over 1938-39 en 1939-40 (door bijzondere omstandigheden was het vorige jaar geen vergadering gehouden). Uit de rekening bleek dat er nogal goed geboerd is ze sloot met een voordeelig saldo van f61.54. Dit bedrag is grootendeels geplaatst op de boerenleenbank. De financicële commissie bestaande uit de hoeren J. Dam en J. Smit Azn. bevonden alles in de beste orde. Hierna bracht de Secretaris-bibliothecaris de heer H. v. d. Laan verslag uit over de uitgeleende boe ken. etc. etc. Uit dc verslagen bleek dat on ze dorpsbibliotheek in een groote behoef te voorziet. Ook ziin er weer eenicre niuwe boeken aangeschaft, zoodat de bibliotheek meer dan 700 nummers bevat. Over 1938-39 werden 1029 en over 1939-40 1041 boeken uitgeleend. Bij de nu volgende verkiezing voor voor zitter werd de heer J. Smit Azn. met bijna algemeene stemmen gekozen. Hij nam de ze benoeming aan. Bij de gehouden rondvraag bracht de w.n. voorzitter dank aan de bibliothecaris voor de moeite en welwillendheid wederom door hem aan de lezers bewezen in het af geloopen winterseizoen. Hierna sluiting. HEVIGE SLAGREGENS EN ONWEER In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ont lastte zicli boven onze gemeente een hevig onweer, dat gepaard ging met een hevige slagregen en groote hagelkorrels. Bij den heer C. Blank in de Slootgaard werd een paard door het hemelvuur getroffen. NIEUWE GASBUIZEN. De vorige week is men tc Tuitjenhorn be gonnen met het aanleggen van een nieuw gasbuïzennct. Neder'anJscbe socialistische werkgemeenschap gesticht De strijd hervat. Gistermiddag heeft te Amsterdam een ver gadering plaats gevonden van een 40-tal vooraanstaande personen uit de Socialisti sche Arbeidersbeweging in Nederland, mee- rendeels functionarissen der S.D.A.P., lezen wij in Het Volk. De leider der bijeenkomst, de heer Tjerk van der Zee. die ook het initiatief tot deze bespreking had genomen, zette in zijn ope ningswoord in het kort nog eens zijn bedoe lingen uiteen.. De mentaliteit en de gevoelens van de Socialisten van vóór 10 Mei. zcide hij. zullen een andere moeten worden. Wij zullen van het volk Socialisten moeten maken die in zien. dat een volkseenheid de waarachtige voorwaarde is voor een hoogere samenle vingsvorm. De Socialistische idee zal daarbij be- heerscht moeten worden door concrete Socia listische plannen en eischen. Hierdoor zal de nieuwe Socialistische beweging uit de S.D.A.P. kunnen worden tot een krachtige stuwkracht, die mecle de voorwaarden helpt vormen voo'1 Socialistisch regeereij. Na een uitvoerige bespreking, waarbij slechts t.a.v. de uitwerking van enkele ginselen, verschil van mecning bleek te be staan werd met algemeene stemmen beslo ten tot de stichting der Nederlandsche So ciale Werkgemeenschap. Voorzitter werd de heer Tj. van de Zee, secretaris de bekende man uit de tuinders wereld W. van Dok. De heer Rost van Tonningen, commissaris van de S.D.A.P., woonde de besprekingen bij. DIRKSHORN NUT EN GENOEGEN. Vrijdagavond hield dc vereeniging „Nut en Genoegen" een huishoudelijke vergade ring ten huize van den heer M. IJff. Door het buitengewoon slechte weer was de vergadering maar matig bezocht. In zijn openingswoord herdacht de heer L. Reuvers den overleden voorzitter Dokter D. Grocnhart, die vele jaren voorzitter van „Nut en Genoegen" is geweest. Vervolgens bracht de heer Reuvers als penningmeester verslag uit over zijn gehou- Mïs'ukte aanval op Berlijn TOT OMKEEREN GEDWONGEN. Tegen middernacht probeerden verschei dene Britsclie vliegtuigen Berlijn te nade ren. Zij werden echter voor het bereiken van den afweer in het voor Groot-Berlijn liggend^ gebied door goed gericht afweer- vuur tot omkeeren gedwongen. Er werden geen bommen geworpen. Alle vijandelijke vliegtuigen bevinden zich reeds op den te rugtocht. Vroeg donker de avonden lang buiten storm en regen van uitgaan geen sprake I Leert NU vreemde talen in Uw eigen huis kamer. De Linguaphone brengt de buiten- landsche sprekers via de gramofoon bij U thuis. Zij leeren U de vreemde taal vol ledig beheerschen, dus ook spreken en verstaan. Wij brengen 29 talen en verhuren onze cursussen voor f 20.- per 4 maanden. Ook gramofoons in huur beschikbaar. A'dam, N.Z. Voorburgwal Tel. 31749 ALKMAAR, 14 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 120.000 kipeieren 6.20 6.75, kleine 3.S05 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 14 Sept. Bevelanders 3.503.70. eigenheiers 4.20 4.90, blauwe aardappelen 4.60-4.99, bintjes 3.10—3.60, gele nep 4.20—4.30. uien 4—4.30, roode kool 2.60—8.10. gele kool 5.506.40, witte kool 2.302.80, slaboonen 11.3013.80. Aanvoer: 24.300 Kg. aardappelen, 1125 Kg. gele nep, 8600 Kg. uien. 4090 Kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool, 22100 Kg. witte kool, 5160 Kg. slaboonen. WINKEL. 14 Sept. Keswick 1.504.50, Trinmf 5.50—9.20, Sin jeur 58, Marguerit 7.509.20, Trosperen 2—4.50. Merode 34.50. druiven 17—20, Maagdeneer 35.50, Croncels 59.20, slaboo nen 47. snijbooncn 69. Astrakan 6S.30, aardapnelon 2.202.40. Roosevclt 36. zoete appels 25.50, zure schijf 35.50, uien 2.10 —2.30, alles per 100 pond. meloenen 6—13, komkommers 24 per 100 stuks, pruimen. 3—10.60 per 100 pond. MEDEMBLIK. 14 Sept. Aardappelen: Bonten 1.301.35. Geldersche muizen 1.401 45. idem kleine 11.20, bor- eers 1.85—1.90, kleine 1.20. blauwe eigomh. 1.902.05, kl. eitronh. 1.05—1.10, idem bonken 1.45-1.50, per 50 Kg. roode kool 2—2.50. per 100 Kg., Uien 1.50—1.55 per 50 Kg., gele nep 2.— pe 50 Kg., kroten 1.60—2,50 per 100 Kg., slaboonen 1.50—1.60. snijboonen 1.10—1.50 p. 15 Kg. ALKMAAR. 16 Sept. Veemarkt. 30 Vette koeien f 200—365. 82 vette schapen f 36—60. NOORDSCHARWOUDE, 16 Sept. Aanvoer: 3000 K<r. aardappelen: Bevel. 3 20—3 40. erooten 3.30. bl. eigenheimers 4.30. drielingen 2—2.60. kleine 2 13700 Kg. uien 44.20 drielingen 44.10. grove 4.40 4.50..g ele nep 4—4.40. 3300 Kg. sperciehoo- npn 9.50—13.60. 2400 Kcr. roode kool 3—7.30, 14300 Kcr. witte kool 2.30—2.60. 1100 st. bloem kool 12.70. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Sept. Aanvoer: 2500 Kg. aardappelen: Bevel. 3.80, eisrenh. 4.30. bl. dito 4.70. drielingen 2.60, 20350 Kg. uien 4—4.30. drielingen 44.10. gro ve 4.10—4.40, gele nep 44.30. stek 1.50— I.70. 3500 Kg. ne^n 1.10—2.50 1350 Kir. sper- riehoonon 9.50—14.10. 25 Kg. snühbonen II.30—12.10. 1200 Kg. kroten 1.20-2.60. 5000 Kg. roode kool 2.706.70, 20675 Kg. witte kool 1.70—2.5, 750 Kg. gele kool 5.70. De zorg voor de gewonden In een veldlazaret wordt een Duitschen soldaat een gipsverband gelegd. (Foto Weltbild) Heden overleed zacht en kalm. na een kort stondige ziekte onze ge liefde Moedor. Behuwcl- en Grootmoeder. Trijntje Kos, Wed. van Dirk Hoogland, in den ouderdom van ruim 72 jaar. P. HOOGLAND. N. HOOGLAND— Paarlberg. DIRK en ANNIE. D. HOOGLAND. A. HOOGLAND— Bakker. Broek op Langendijk, 14 Sept. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 17 September, des nam. 2 uur, vanaf het sterfhuis. Geboren: PIETER JAN Zoon van D. WAAG en N. WAAG—Kossen. Oudesluis, 15 Sept. 1940. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons Zoontje, HENK. G. BENED1CK Hollenberg. W. BENEDICK. Lutjewinkel, 15 Sept. 1940. Jong echtpaar z. k. zoekt voor direct huis of ongem. za- mers, met gebr. van keuken. In Schagen of onm. omgeving. Br. lett. JD71 Bur. van dit blad. Kantoormeisje, 18 jaar, zoekt in Schagen tehuis van Maan dag tot Zaterdag. Adres: T. VOLBEDA, A 30, Winkel.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3