Or. E. Hoekstra's Bloeier veiling tegen molestrisico verzekerd Wie? le Alkmaar. De klad blijft in het Kabelpad Bloedzuiverende Gezondheidspillen Raad Oude Niedorp winterschool Zaterdag 21 September 1940 Tweede blad (Zitting van Vrijdag 20 September) K o e d ij k NET, OF JE ZOO N* BRAVE JONGEN BENT. Het drama gebeurde bij de Zes Wielen op den weg van Alkmaar naar Hoorn. Daar fietsten op den 8sten Augustus twee jonge meisjes niet ver van den rechter wegberm, toen plots een opgeschoten knaap de kinde ren achterop reed, links passeerde, om daar na plotseling vlak voor de meisjes te stop pen. De beide niets vermoedende meisjes konden hun vaart niet meer inhouden en een oogenblik later lagen zij allebei op den grond. Het gevoig was: gebroken fietsen, een vernield armbandhorloge en een kapot te kous. De Kantonrechter Mr. Boerrigter had heel ft'at moeite de juiste schade te bepalen, doch kwam na een berekening met den grif fier tot een bedrag van elf of twaalf gulden. Een civiele vordering konden zij evenwel niet instellen omdat ze nog te jong waren, dat moesten hun ouders dan maar doen. De meisjes knikten gewichtig en vonden de zaak buitengewoon interressant. De bedrijver van dit onheil was een ze kere N. C. uit Koedijk. Verdachte voerde ter verdediging aan, dat daar ter plaatse juist een hoog brugget je was en dat hij daardoor zijn vaart niet kon inhouden, maar de ambt. van het O.M. Mr. de Broeys Tack gelooide daarvan geen steek. Integendeel de ambtenaar zag kwaad opzet in het geval en voegde verd. toe: „Het is net of je zoo n brave jongen bent!" Het zestienjarige dienstmeisje H. E. uit Hoorn en de zeventienjarige A. K. uit Oud karspel vertelden het geval in geuren en kleu ren. Verd. had zich van de zaak weinig aangetrokken en toen zij zeiden er werk van te zullen maken antwoordde deze: „Dat moe ten jullie weten!" De ambtenaar van het O.M. vroeg aan de meisjes of er voor verd. eenige reden was, om zoo te rijden, waarop deze antwoordden: „Heelemaal niet!" Het was heusch geen opzet beweerde verd. nogmaals. Nee; het was maar een pretje; meende de 'Ambtenaar en meende, dat zooiets op den weg niet mocht, voorkomen. De eisch luidde f 15.boete, subs. 10 dagen hechtenis. Op een vraag van mr. Boerrigter of verd. bereid was de schade te betalen, antwoordde deze bpvcficp.nd. Dan mopf u dat deze week doen: zeide de ïfPMnnrpphter: ik zal er dan met de straf wat rekening mede houden. Mr. Boerrigter zal vandaag over één week yonnis wijzen. Noordscharwoude. U MOOGT NIET ZONDER LICHT RIJDEN Verdachte A. R. uit N.-S'charwoude had van 10 op 11 Augustus te Koedijk gereden op een fiets, waarvan de lantaarn niet brandde. U moogt niet zondérl icht rijden, merkte de ambtenaar op. Uw lantaarn had behoor lijk afgeschermd moeten zijn. Dat is wel zoo. antwoordde verd. maar m'n licht is zoo fel, dat bij afscherming nog te veel licht op den weg valt. Daarom heb ik de lantaarn heelemaal uitgedaan! Zooiets mag alleen in Bergen, wees mr. de Bruys Tack verd. terecht. De eisch luidde f 8.boete, subs. 8 dagen hechtenis. Mr. Boerrigter veroordeelde dezen verd. tot f 5.boete subs. 3 dagen. En dat was alles, wat er uit deze zitting te halen viel. verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schadelijke gevolgen aambeien, rheumatiek. zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en ingewanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Het resultaai is verrassendl Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid; men gevoelt zich vrijer en beter Flacon t i.K. Dubbele flacon I 1.7» bij apotheken en vakdroglsten. Raad Heerhugowaard Als het op de gemeente en den aannemer regent, druipt het op de Kabelpadianen. Straks ook „Amersfoortsche" tijd in het raad huis. Omdat er te veel woont is een huis onbewoonbaar. De Voorzitter concludeert dat er te genwoordig maar weinig bedrijfs zekerheid bestaat. Nadat in de gistermiddag gehouden ge meenteraadsvergadering. welke door den burgemeester, den heer Sutman Meyer werd gepresideerd, de notulen waren goedgekeurd kwamen de volgende ingezonden stukken ter tafel: Adres van het bestuur der R.K. school voor Voorbereidend lager onderwijs in de parochie van de H. Familie, houdende verzoek om toekenning van een subsidie uit de gemeen tekas over 19-10. Burgemeester en wethouders stellen voor over het jaar 1910 een subsidie te verleenen ten bedrage van f 100.om de kleuterschool aan het Kruis te kunnen behouden. Er zijn daar veel groote gezinnen. Aldus besloten. Naar aanleiding van vragen van den heer Wagenaar doelt voorzitter mede, dat aan de directie van de Condensmclkfabriek op dracht is gegeven de bouwvallige muren van de Uithoorn te sloopen. De heer Wagenaar zegt, dat het gebouw ook verder bouwvallig is, waarop voorzitter mededeelt, dat de gemeenteopzichter alles heeft hekeken. Spr. zal echter nog een per soonlijk onderzoek instellen, speciaal naar de bijgebouwen. Mededeeling van mw. F. VisserFrankot, dat zij haar benoeming tot lid van den raad niet aanneemt; Afschrift van het besluit van den voor zitter van het centraal stembureau, waar bij J. Hiemstra tengevolge van het niet aan nemen der benoeming door mw. F. Visser Frankot. «-'vdt benoemd tot lid van den raad. Deze stukken, alsmede het proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvan ger worden voor kennisgeving aangenomen. MEDEDEELINGEN Goedgekeurd zijn eenige raadsbesluiten. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van financiën heeft medegedeeld, dat geen termen aanwezig worden geacht om het verzoek tot het toe kennen van een voorschot ingevolge de landarbeiderswet aan H. Smit te Heerhugo waard in te willigen. De geloofsbrief van den heer J. Hiemstra wordt onderzocht en accoord bevonden. De heeren S. Dekkers, Kooij en Groenland rapporteeren. Het bekende voorstel omtrent de coupon belasting gaat onder den hamer door. BIJDRAGE VOOR HET JAAR 1940 AAN HET CRISIS-COMITE B. Ingevolge de circulaire van den secretaris generaal, waarnemend hoofd van het De partement van sociale zaken, wordt van rijkswege een bedrag voor de verstrekking van kleeding. dekking en schoeisel beschik baar gesteld, onder voorwaarde, dat ook de gemeente een bepaalde bijdrage verleent. Burgemeester en wethouders stellen voor, diensvolgens te besluiten. Totaal is het bedrag f 468.66. CADEAU VAN DE GEëVA.CUEER- DEN UIT AMERSFOORT. Vanwege de Amersfoortsche geëvacueerden wordt aan de gemeente een fraaie antieke klok aangeboden voor de raadzaal, als dank voor de tijdens de oorlogsdagen in deze gemeente genoten gastvrijheid. Burgemeester en wethouders stellen voor dit geschenk met erkentelijkheid te aan vaarden. A.s. Vrijdag of Zaterdag zal het geschenk worden overgedragen aan een commissie van zes personen. SALDI BURGERWACHT EN VRIJW. LANDSTORM. Voorgesteld wordt de saldi na liquidatie dezer diensten beschikbaar te stellen voor extra uitgaven luchtbeschermingsdienst en voor de leden der hulppolitie. Totale saldi bedragen f 80.55 en f 155.41 Voorzitter dankt* de besturen der landstorm commissies enz. voor de manier waarop zij dit geld willen besteden. Verlenging ontruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde wonin gen. Burgemeester en wethouders stellen voor. in verband met de tijdsomstandigheden, den termijn, binnen welken onderstaande wonin gen moeten worden ontruimd, te verlengen tot 1 April 1941; B 118 en 119 (eig. E. Groot); B 153 (eig. R.K. kerkbestuur par. H. Dionysius); G 219 (eig. D. Brink); G 229 (eig. C. Berkhout); G 231 (eig. mej. Tr. Oudhuis); G 237 (eig. P. Does). Op advies van den inspecteur van de volksgezondheid stellen burgemeester en wethouders den raad voor. de woning, te Veenhuizen E 20 .bewoond door A. Klomp en in eigendom toebehoorende aan de Ned, Hervormde gemeente aldaar, onbewoonbaar te verklaren. De heer Wagenaar is er niet tegen, maar raadt aan de onbewoonheidvêrklaringen op te schorten, nu er zoo n gebrek aan mate riaal is. Voorzitter is 't wel met den heer Wage naar eens, maar betreffende woning zit on der 't ongedierte en is beslist onbewoonbaar. Het beste zou zijn als de Ned. Herv. Dia conie een nieuwe woning, zette. NIET BOUWEN IN STRIJD MET HET UITBREIDINGSPLAN In verband met de wenschelijkheid, te voorkomen dat. hangende de voorbereiding van de herziening van het partieel plan van uitbreiding dezer gemeente, vergun ning wordt verleend voor den bouw of her bouw van woning of gebouwen, indien het plan, voor welks uitvoering zij wordt ge vraagd, strijdt met het ontwerp van deze herziening, stellen burgemeester en wethou ders den raad voor, te bepalen, dat de her ziening van het partieel plan van uitbreiding wordt voorbereid. Aldus besloten. Controleur steunverleening. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor, den heèr A. van Tooren, thans reeds als zoodanig werkzaam, te benoemen tot controleur der steunverleening voor deze gemeente op arbeidscontract. Medegedeeld wordt dat Oudorp, Hensbroek en Ursem, bedoeld persoon bereids in be doelde functie hebben benoemd. De heer van Tooren vervulde als tijdelijke kracht zijn functie naar alle tevredenheid. Heerhugowaard draagt een vierde gedeelte bij en daarvan geeft het rijk nog 50 sub sidie. Aldus besloten. Onderwijsuitgaven. De bedragen voor de openbare lagere scho len over 1939 worden vastgesteld. Het totale bedrag der kosten was f 857.52, minder uitgegeven dan geraamd is f 72.75, het bedrag per leerling was f 10.34. Van het bestuur der hulpvereeniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs in de ze gemeente is een verzoek ingekomen om medewerking te verleenen krachtens artikel 72 der l.o. wet voor de aanschaffing van een kachel ten behoeve van die school. Burgemeester en wethouders stellen vpor, de gevraagde medewerking te verleenen. Aldus besloten. ALARMEERING BRANDWEER Burgemeester en wethouders stellen den raad voor. een crediet te verstrekken van f 200.voor den aanleg van een alarmee- ringsinstallatie voor het personeel der brand weer. De bestaande situatie is, dat bij uitbreken van brand de politie wordt gewaarschuwd die de andere menschen oproept. Dit kost te veel tijd, vooral nu thans de mogelijkheden van brandgevaar zijn verhoogd. Een schei- installatie acht men het beste. De hr. Dekkers: Hoe is de bedrijfszekerheid? Voorzitter: Bedrijfszekerheid is er tegen woordig niet veel. De heer Dekkers: Als je staat te bellen en hij doet het niet. Voorzitter: O, bedoeld U dat... (gelach) Voorzitter deelt mede, dat de installaties over het algemeene goed voldoen, per tele foon is niet doelmatig. Aldus besloten. Gemeenterekening 1937 en 1938. In verband met de nota's van opmerkin gen van gedeputeerde staten dezer provin cie moeten deze rekeningen worden gewij zigd. Burgemeester en wethouders stellen der halve voor. de eindcijfers dezer rekeningen, zooals deze zijn gewijzigd, opnieuw voorloo- pig vast te stellen. Aldus besloten. Aanvullende begrooting 1940 Burgemeester en wethouders bieden de le aanvullende begrooting voor den dienst 1940 ter vaststelling aan. Burgemeester en wethouders bieden de 3e en 4e begrootingswijziging voor den dienst 1940 ter vaststelling aan. Aldus besloten. VRAGEN VAN DE LEDEN. De heer Kooy heeft een vraag ingediend over het Kabel pad. Hij wil weten of het „al eens" wordt afgewerkt. Voorzitter kan zich voorstellen, dat de heer Kooy de term „al eens" gebruikt, maar mor gen heeft er een conferentie plaats met den bouwkundigen ingenieur Krijn en zal men trachten het geschil tusschen gemeente en aannemer op te lossen. Arbitrage zal wel de eenige weg zijn. Dè heer Kooy vraagt het voor en namens de Ka bel pad bewoners. Voorzitter: Het is een vreeselijk vervelende geschiedenis. Bij deze besteding hebben wij wel zeer on aangename ervaringen opgedaan, maar het was eenmaal voorschrift. Spr. zegt voorts dat het college wel wat huiverig is in 't vervolg dergelijke werken aan te besteden, en dat hij hoopt dat dit niet meer voor elk slootje noodig zal zijn, ook. In werkverschaffing is heter. Hierna sluiting der openbare vergadering, die evenals de voorafgaande geheime zitting een half uur geduurd heeft. KENT U Deze pillen bestrijden de ongemakken ont staan door onzuiver bloed, herstellen on voldoende spijsvertering en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 55 ct, 90 ct. of tl.56 per doos met gebruiks aanwijzing. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Winke liers. welke drogist-artikelen verkoopen. De gemeenterekening 1939 voor- loopig vastgesteld. Nadeelig saldo van f9766.81. De burgemeester wil zuinig zijn met petroleum. Voor de veiligheid wordt gezorgd. De gemeenteraad vergaderde gistermiddag ten gemeentehuize, onder leiding van bur gemeester S. H. J. Bosma, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig, toen de Voor zitter de vergadering opende. De notulen van de vorige vergadering wer den aangehouden tot de volgende vergade ring, daar deze wegens ziekte van een der ambtenaren niet gereed waren. Aanwezig was het proces verbaal van op neming van kas en boeken bij den gemeente ontvanger. Ontvangen is een beschikking van de wnd. hoofden der departementen van Binnenland- sche Zaken en Financiën, betreffende vast stelling bijzondere extra bijdrage uit 's Rijks kas, groot f51 li.voor het dienstjaar 1940. De sluisgeldverordening voor de heffing van sluisgelden te Verlaat is goedgekeurd tot 1 Januari 1941. B. en W. stelden voor, deze verordening te verlengen tot einde 1941. Aldus besloten. Het besluit tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van sluisgelden te Verlaat over de jaren 1933 tot en met 1939, is goedgekeurd van Ged. Staten terugontvan gen. Van Ged. Staten is een brief ontvangen be treffende de vaststelling van de gemeente rekening 1938. Ged. Staten hebben het raadsbesluit tot aanvaarding van een schenking goedge keurd. Voor kennisgeving aangenomen. Het raadsbesluit om dit jaar geen kermis te doen houden, is eveneens goedgekeurd. Van den Sccr.-Generaal, wnd. hoofd van het, Departement van Binnenlandsche Za ken is een beschikking ontvangen betr. vaststelling van een bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding over 1939. Voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde kwam hierna de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1939 en de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1939. Langendijker Groentencentrale BESTUURSVERGADERING Gistermiddag vergaderde het bestuur van de Langendijker Groenten Centrale in het vergaderlokaal der veiling onder leiding van burgemeester Schelhaas, ambtshalve voorzitter. De voorzitter opende de vergadering met welkom, in het bijzonder tot de heeren Groen veld en De Vries, resp. plaat vervangers van de heeren Schouten en Kwadijk. De secretaris, de heer W. Visser las hierna de notulen der vorige vergadering voor, wel ke zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd en vastgesteld. Ontvangen is het accountantsrapport, waarin wordt medegedeeld dat de boekhou ding van den betaalmeester in orde is bevon den. Hieruit bleek dat de omzet in Janu ari tot en met Juli f 1.420.657.29 heeft bedra gen. In hetzelfde tijdvak van het vorige jaar was de omzet f 1.103.043.83, en in 1938 f 1.09S.920.29 De omzet is dus gelukkig belang rijk hooger. De voorzitter hoopte, dat de komende maanden de voorgaande niet zullen bescha men en dat deze in dezelfde verhouding mo ge voortgaan. De fa. Knegt Zn., te Amsterdam bericht te, dat de brandverzekering bij een Neder- landsche maatschappij is ondergebracht. De premie is nu 5 cent per mille hooger. Het voornaamste punt der agenda was het voorstel van het bestuur tot verzekering van molestrisico. De voorzitter herinnerde aan hetgeen met de Middelburgsche vesting gebeurd is. Het is nog steeds oorlog, dus ook hier kan iets gebeuren. Het bestuur heeft zich in verbin ding gesteld met Nieuw Molest-risico, aan gesloten bij Centraal Beheer, de verccniging welke reeds meer dan 500 millioen gulden verzekerd heeft. De circulaire werd door den voorz. voorgelezen. Als wij ons aansluiten en verzekeren voor f 150.000 zullen wij maxi mum voor f 4500.aansprakelijk in de om slag. De gebouwen staan hier dicht bij el kaar, waardoor ons resico grooter is dan wanneer ze verspreid lagen. Het dag. bestuur stelde voor een verzeke ring aan te gaan. Het dag. bestuur meent de verantwoorde lijkheid niet te mogen dragen, wanneer men niet verzekeren gaat. De heer Bakker informeerde of men op z'n geld moet wachten tot het einde van den oorlog. De vooi-zitter meende, dat men, wanneer er iets gebeurde, crediet zou kunnen krijgen. De heer De Boer gaf een korte toelichting van deze verzekering. Men is nu in de .gele genheid om te verzekeren en weet, waarmee men kan betalen. Met algemeene stemmen werd besloten, voor alle gebouwen en los- en laadplaatsen de producten, zooals bloembollen en schui ten kool en andere groenten die hij de vei ling zijn ondergebracht, een Molestrisico- verzekèring aan te gaan bij Centraal Be heer. Op een vraag, wanneer de kuilaardappe- len zouden worden afgenomen werd medege deeld dat heel waarschijnlijk dit spoedig zal gebeuren. Wanneer het nog eenigen tijd zou duren, zal een voorschot worden uitge keerd. Voorts werd geïnformeerd naar het potje van de wittekool van de oogst 1939. Het ant woord hierop was, dat de Provinciale Com missie uit de Veilingen aan de Ned. Groen ten- en Fruit Centrale een volledige afre kening gevraagd heeft. Een der leden heeft nog medegedeeld, dat in Den Haag een onderzoek was ingesteld naar de wijze waarop de regeling voor het veilen van de wittekool thans wordt uitge voerd. Bij dit onderzoek is gebleken, dat de veilinglcder dit zeer juist had uitgevoerd. De velingleider deed eenige mededeelin- gen over de wittekoolregeling. Er zijn bij de Langendijker Groenten Centrale 538 wa gons geregistreerd. Hiervan was van 1 tot en met 20 September 74 wagons geveild, zoodat er thans nog volgens de registratie een voorraad moet zijn van ongeveer 460 wagons. Vanaf 22 September tot 7 November zullen elke dag 11 wagons aangevoerd moe ten worden. Verder werden mededeclingcn gedaan over de uienregeling. Wanneer de uien'niet ge kocht worden moet er een exporteur zijn, die uien mag uitvoeren voor eigen rekening. Als die er niet is, blijven de uien het eigen dom van den tuinder. Tenslotte werd medegedeeld, dat degenen, die goedgekeurde pootaardappclen willen veilen, dit kunnen opgeven aan den veiling leider. De pootaardappel-veiling wordt op Maandag en Woensdag gehouden. Daarna sluiting. Het rapport van de commissie vermeldde, dat alles in de beste orde is bevonden. Zij adviseerde tot goedkeuring. De gewone dienst sloot in ontvangsten op f60.484.56: uitgaven f70.251.37; nadeelig sal do f 9766.S1. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten op f 19863.25, uitgaven f20451.55, nadeelig saldo f 5SS.30. De rekening werd op bovengenoemde cij fers voorloopig vastgesteld. De rekening van het Burgerl, Armbestuur, sluitende met een batig saldo van f 156.69^, werd eveneens voorloopig vastgesteld. De gemeentebegrooting 1940 kwam terug. B. en W. stelden voor, de primitieve be grooting 1940 te wijzigen. Ged. Staten hebben deze teruggezonden met, eenige opmerkingen. Het college deelt mede, dat de bijdrage in de kosten van de gemeentehuishouding voorloopig is toegezegd door den secr.-generaal, wanneer aan de ge stelde voorwaarden wordt voldaan. Die bij drage is berekend op f 6527.— Verhoogingen der begrooting zullen niet toegestaan zijn. Van deze rijkssteun ad f 6527.zal 90 worden uitgekeerd, als de algemeene voor waarden zijn aanvaard. Wanneer niet. aan eenige voorwaarden voldaan wordt,, zal de gemeente zelf voor dekking moeten zorgen. B. en W. stelden voor aan de gestelde voor waarden, welke hoofdzakelijk van admini stratieven aard zijn, te voldoen. De raad ging hiermede accoord. Wat het onderwijs kostte. Hierna werden de kosten van het L.O. in gevolge art. 55 der L.O.-wet 1920 vastgesteld op f 622.47. De kosten per leerling waren vastgesteld op f 11.20. Het gemiddeld aantal leerlingen was 59% in 1939. B. en W. stelden voor, de gemeentebegroo ting 1940 te wijzigen. De voorz. merkte op. dat deze wijziging noodig'was wegens de bijzondere omstandig heden. Er zijn heel wat veranderingen noo dig. In deze wijziging is een bedrag van f 25.- opgenomen voor de kosten, verbonden aan de overdracht van de klok. De wijzigingen werden goedgekeurd. Zuinig met de petroleum. De heer Van Zoonen vroeg of het. niet ge- wenscht was, om ten behoeve van de veilig heid bij de verduistering kenteekenen te plaatsen, door witte streepen of afgescherm de lantaarns. De voorzitter deelde mede dat reeds opdracht is gegeven om op gevaarlijke plaatsen witte verfstreepen aan te brengen. De lantaarns welke wij van de luchtbescher mingsdienst hebben, niopten met petroleum gestookt worden. Dat. wilde spr. liever nog wat afwachten. We kunnen onze petroleum misschien wel voor iets anders gebruiken. Later, als het nog donkerder is, kunnen we weer zien. Daarna sluiting SCHAGEN VERKOOPING. Met betrekking tot de verkooping van de boerderij der fam. Meurs-de Jongh die j.1. Donderdag in het Noord-Hollandsch Koffie huis plaats had, kan men ons nader mede- deelen, dat de heer D. P. Timmerman de twee door hem gekochte perceelen, n.1. het huis en 't bouwland, heeft overgedaan aan de heer J. Broekhuizen van Chrisjeswerf en dat de heer S. Vos die ook een perceel wei land had gekocht, verklaarde dit te hebben gedaan in opdracht van den heer C. Koster te Bobeldijk. MOOIE OPDRACHT. Aan het architectenbureau Dekker en Kos ter alhier is door het bureau van de weder opbouw opgedragen het ontwerpen .van 8 boerderijen onder de gemeente Amerongen. Rijkslandbouw- Tot. de 1ste klasse, cursusjaar 19401941 van de Rijkslandbouwwinterschool, alhier, werden de volgende leerlingen toegelaten. D. P. Bakker, Ede; G. C. v. Balen Blanken, Anna Paulowna; K. Brak, Barsingerhorn; C. Bood, Schagerbrug; J. P. Bos, Oudorp; H. B. Bouman, Middenmeer; J. G. Bruin, Burger- brug; G. Dam, Dirkshorn; J. Feitsma, Mid denmeer; S. G. Frankfort, Alkmaar; G* Geertsema, Kolhom; W. de Geus, Stompeto- ren; K. Gootjes, Schagen; J. Groot, Oude Niedorp; P. S. J. Groot, Den Helder; J. J. v. Hellemond. Hilversum; A. Homan, Sloot- dorp; N. Hoogendoorn, Slootdorp; A. Hoog land, Wieringerwerf; C. W. Hoogschagen, Anna Paulowna; G. M. Hoornsman, Juliana- dohrp; K. Iwena, Middenmeer; J. de Jager, Alkmaar; H. Klazinga, Wieringerwerf; W. J. Jannes, Barsingerhorn; C. Kieft, Oudorp; L. Kielstra, Wieringerwerf; C. W. Kistema- ker, Den Helder: Th. P. J. Knook, Houtrak- polder; S. J. Koster, Bobeldijk; A. P. Kra mer, Burgerbrug: D. Kwantes. Purmer; H. J. Leber, Eierland, Texel; W. Luinenburg, Sloot dorp; P. Lont, Wieringcn; P. Muntjewcrf, Krommenie; J. Nieboer, Wieringerwerf; Z. Oostenburg, Middenmeer; D. Otjes, Grosthui zen; J. P. E. Ott, Hoorn; W. Pijper, Alkmaar P. H. Riepman, Medemblik; K. M. Spaan, Heerhugowaard; N. F. Spaan, St. Pancras; C. Spaans. Wieringerwaard; A. Torenvlied, Heiloo; Tj. Vecnstra, Wieringerwerf; H. v. d. Zaag, Slootdorp. Na gedaan examen toegelaten tot de 2e klasse: J. Dros te Eierland, Texel en M. J. Roeper te Cocksdorp, Texel. De 2e klasse zal aanvangen met 41 leer lingen en 1 toehoorder. De lessen zullen aanvangen 25 September 1940. DE HARDDRAVERIJ Voor de draverijen op Dinsdag 24 dezer zijn de navolgende dravers ingeschreven: Voormiddag draverij; Welkom. Jack, Dic tator Spears, Belinda, Claudy O. Cisca. Ca valcade, Bruno, Caesar Norton, Bewende Dienares. Boij. Namiddag draverij: Zonnestraal, Zora,.Xer- xes. Welkom, Dictator Spears, A Farm Re- lief Belinda, Claudy O, Cisca, Bruno, Y Ken nel, Aura V, Caesar Norton Bewinda. Diena res, Boij, Sister Bond, Xuthus, Flora Mac Elwijn, Azolo, Zus Braun. DE NAJAARS FOKVEETENTOON- STELLING. De huidige distributieregeling maakt het niet mogelijk vet rundvee op de eerstkomen de tentoonstelling te exposeeren. Deze af- deeling heeft men dan ook afgevoerd. Wel kunnen worden ingezonden vette schapen, fokschapen en fokvarkens. Er is nog bij Trapman N.V. gelegenheid tot aangifte tot Dinsdag 1 October. De zitting voor de aan gifte wordt gehouden op 26 September bij den heer C. Boontjes, 's morgens van 11 tot 11.30 uur. UIT DE HAND VERKOCHT Men kan ons van betrouwbare zijde mede- deelen, dat het woonhuis aan het Noord, me de deel uitmakende van de nalatenschap van wijlen de echtelieden de heer P. Meurs Jbz. en mevrouw E. de Jongh, door de erf genamen uit de hand is verkocht aan me vrouw wed. C. KantHouter te Koegras gem. Den Helder. V.V. SCHAGEN. Zondag 22 September: SCHAGENA—WINKEL A Aanvang 1*0 uur 30. P. Kort A. Molenaar H. Kaper A. Flapper, G. Anneveldt, G. Raat Alb. Schot, J. Kater, Jac. Schoorl J. Koning A. v. Nieuwkoop Reserve: Jac .v. d. Pijl, R. Schenk, G. Vel.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5