Japonnen Reisoietverder als Alkmaar PAARDENMARKT TE SCHAGEN BOERDERIJEN P. DEKKER Spaander 1 Co. Tarwaliavarstroo Oudkarspel in de gascommissie onvoldoende vertegenwoordigd Bekendmaking EIK EN LI N D EN Küblev Schager Kunstkring de N V. Het Residentie Tooneel Toontje heeft een paard geteekend! Het geld is de ziel van de negotie! HEOERLANDSCHE MIDDEtiSTANOSBANK Hl geheel te sluiten A. J. LEEWENS LES Suikergebrek Geen nood TERLEP's op Maandag 7 October a.s. prima groen Erwtenstroo Verkoop slechts contant. Goederenbezit Waarde-hezit. ■■■JT Te'.. 2785. Meubelfabriek Lindegracht 10—16. ALKMAAR De monsterzalen zijn UITSLUITEND geopend van 91/?—12 2—6V2 uur. Zaterdags 91 en 's middags ZYz6 uur. Ondanks de schaarste in materialen, heeft EIK EN LINDEN een grote voorraad van nog de goede kwaliteit. Officieete Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij VOORBADEN SLACHT- GEVOGELTE. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt het volgende be kend Ten einde te allen tijde een overzicht te hebben van de in vrieshuizen opgeslagen of op andere wijze verduurzaamde voorraden gevogelte, is be paald. dat ieder zijn voorraden moet opgeven aan de Neder- landsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen. Deze opgave moet geschieden uiterlijk 4 October e.k. naai den toestand van 1 October en behoeft alleen te worden ver strekt. door diegenen, die het gevogelte in voorraad hebben voor verkoop of om dit te ge bruiken in het eigen bedrijf. Voorts dient, telkens wanneer na heden gevogelte in vrieshui zen wordt opgeslagen of op an dere wijze wordt verduur zaamd, binnen 3 dagen nadat zulks is geschied, kennis te worden gegeven aan genoemde centrale mot vermelding van hoeveelheid,. Het afleveren van gevogelte alsook het aanwenden daar van in het eigen bedrijf mag alleen geschieden na verkre gen machtiging van deze cen trale. Ten slotte is nog bepaald, dat het slachten van kippen, eenden, kalkoenen en ganzen verboden is. tenzij men dieren slacht uit eigen bedrijf voor eigen gebruik of indien men to het slachten machtiging ver kregen heeft van de genoemde centrale. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart WALSPRODUCTEN. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt het vol gende bekend. Met verdere intrekking der bestaande gedeeltelijke dispen satie van de verboden, betref fende het koopen. verkoopen, enz. van walsproducten. is het, tenzij een vergunning is ver kregen van het Rijksbureau voor IJzer en Staal, van 1 Oc tober 1940 tot wederopzegging toe: a. aan producenten van wa 1 se r ij p r 0 d u ct en verboden walserijproducten te bewerken, te venverken, dan wel walser! producten te verkoopen of af te leveren aan handelaren; an ders dan voor hun v.oorraad. of aan verbruikers; b. aan verbruikers van wal serijproducten verboden walse rijproducten van producenten te koopen en aan handelaren in walsproducten verboden wal serijproducten anders dan voor hun voorraad bij producenten te koopen. De bestaande beperkende be palingen, ten aanzien van het verkoopen en afleveren door handelaren van walserijproduc ten uit voorraad, blijven onge wijzigd van kracht. HERPLAATSING WEGENS DRUKFOUT. TE KOOP AANGEBODEN: circa 0.75.00 ha roode kool; 0.50.00 ha Deensche witte kool 0.50.00 ba gele kool In den Westelijken Proefpolder in Geestmerambacht in drie perceelen en massa. Nadere inlichtingen te ver krijgen bij den bedrijfsleider C. KLIFFEN. Proefpolder te Oudkarspel. Schriftelijke aanbiedingen tot 10 October a.s. bij den Hoofd ingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland; Nieuwe Gracht '47 te Haarlem. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart VERF. EN VERFGROND- STOrFEN, De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat voor ingeschreven ondernemin gen bij de sectie verf en verf- grondstoffen van het Rijksbu reau voor chemische producten de tot 2 October a.s. geldende dispensatie van het verbod tot het koopen, verkoopen en af leveren van verf en verfgrond- stoffen, alsmede van het ver bod tot het verwerken van verf grondstoffen, tot 1 Novem ber 1940 is verlengd. Voor genoemde ondernemin gen is het derhalve gedurende bovenbedoeld, tijdvak Zonder vergunning van den directeur der sectie toegestaan te verkoo pen, af te leveren of te ver werken. voorzoovér het daarbij gaat om hoeveelheden van ten hoogste 70 van die. wel ke in de overeenkomstige ne- riode van 1939 zijn gekocht, verkocht, afgeleverd of ver werkt. Wellicht ten overvloede wordt er nog op gewezen, dat de bo vengenoemde verboden wel in hun geheel van kracht blijven voorzoovêr het betreft lood- menie en mengsels van droge verfstoffen, welke meer dan 50 loodmenie bevatten en verf. welke uit loodmenie en mengsels van droge verfstof fen. bevattende meer dan 50 loodmenie, is vervaardigd. DISTRIBUTIE VAN TERPEN TIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. De secretaris-generaal wnd. hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt, in aan sluiting op hetgeen, in de bla den van 4 September j.1. is gepubliceerd betreffende de distributie van terpentijn en lijnolie voor schilders, bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiedien sten uit te reiken bonnen kun nen worden betrokken, voor de periode van 1 October tot 1 Nov. 1940 als volgt zijn vastge steld: 4 Liter terpentijn per bon voor terpentijn en 4 Liter lijnolie per bon voor lijnolie. Tegen afgifte van deze bon nen door de schildersbedrijven kunnen de leveranciers van terpentijn en lijnolie de hier boven vermelde hoeveelheden verstrekken. De leveranciers verzamelen de ineekonicn bon nen op bij de plaatselijke dis tributiediensten verkrijgbaar gestelde opplakvellen, waarop zij hun voorraad kunnen aan vullen bij de fabrikanten c.a. importeurs. De fabrikanten c.a. importeurs zenden de opplakvellen voor terpentijn op naar 't Rijksbu reau voor Chemische Produc tmeten. Koningskade 15. 'sGra- venhaee en voor lijnolie naar de afdeeling Margarine, Vet ten en Oliën van de Neder- Inadsche Zuivelcentrale. Nas- .saulaa-n 6, 's Gravenhage. brengt op Maandag 14 October 8 uur in het THEATER ROYAL met het ondubbelzinnige tooneelsucces Blijspel in jirie bedr. door LESLIJ STORM. Plaatsbespreking voor zij dielid waren, vanaf Donderdag 3 Oct. aan het Noord-Holl. Koffiehuis. TeL 300. Na dien dag kunnen ook niet-leden plaatsen bekomen a f 1.25 programma, vestiaire en besproken plaats inbegrepen). Een bankcrediet kan een groote steun zijn bij het drijven van Uw zaak. Vraagt inlichtingen bij de KANTOOR SCHAGEN Markt 84 Telefoon 455 Agentschap: ANNA PAULOWNA: B. Zon. Molenvaart 44, Telef, 79. Eiken Maandagavond zitting te Breezand, ten huize van J. J. de Jong a.d. Zandvaart. Wegens inventarisatie voor de nieuwe omzetbelasting, zijn wij verplicht onze zaak Vrijdag 4 en Zaterdag 5 October Ijzerhandel Laan - Schagen Muziekdirecteur te Den Helder, geeft te Schagen zoowel aan eerstbcginncnden als meergevorderden in piano, orgel, zang. harmonie en muziekgeschiedenis. Vakopleiding Leerlingen zullen gaarne wor den ingeschreven Hoogzijde 8. Koopt zoo'n zakje „SUIKER ZOET" (zonder bijsmaak) en U maakt van 1 kilo. 2 kilo suiker. Prijs per zakje 25 ct. Verkrijgbaar in DROGISTERIJ Hoogzijde 103. Schagen. en neem Uw punten mee. SPAANDER Co. hebben nog aan te bie den de fijnste kwalitei ten in COLBERT COSTUUMS. OVERJASSEN, enz. Heusch. hebben keus. BEZOEKT DE uit voorraad leverbaar. STROOHANDEL G. BOONTJES zoowel bouw- als grasland te koop gevraagd. Br. met uitvoerige inlichtin gen onder No. 14 Bureau van dit blad. Te koop: een goed onderhou- den AMEUBLEMENT. stijl Queen Anna, prijs f 100.Br. onder lett. E.K. Bur. v; d. bl. DE HEER BORST IS NIET VERHINDERD, MAAR WORDT VERHINDERD. De B-steun moet over den plaat selijken middenstand betrokken worden. Als de menschen maar punten hebben. De rekeningen 1939 voorloopig vastgesteld. Geen werkloozen voor de baggerrege- ling. De gemeenteraad vergaderde gisteravond ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, te vens secretaris. De heer C. Borst Pz. was wegens de be kende bepaling van den Rijkscommissaris t.a.v. de communistischeraadsleden, afwe zig. De notulen van de vergadering van 30 Augustus werden hierna goedgekeurd en vastgesteld. De heer L. Kalverdijk informeerde of dc mogelijkheid bestond, voor den heer Borst een plaatsvervanger in de Gascommissie te benoemen. De voorzitter, antwoordde, een onderhoud te hebben gehad niet den voorzitter van de Gascommissie. De heer Borst is niet verhin derd, maar hij wordt verhinderd, de verga dering-bij te wonen. Hij kan zijn plaatsver vanger dus niet waarschuwen, omdat hij niet uitgenoodigd is. Voorzitter is 't met cle ze zienswijze eens. De heer Kalverdijk betreurde dat dit tot gevolg beeft, dat onze gemeente niet vol doende is vertegenwoordigd in de Gascom missie. Dat is toch wel van belang meen de spr. De voorzitter deelde mede, dat het Hoofd bestuur van den Alg. Ned. Politiebond, mede namens de belangh. dank betuigt voor de opname in de veldwachtersverordening van een kindertoeslagregeling en een jaarlijk- sche vergoeding van f 25,— voor genees- en heelkundige hulp: B. en VV. hebben een verzoek gericht tot de Directeur van het provinciaal electri- citeitsbedrijf in Noordholland tot het aan brengen van een nood-straatverlichting in verband met de verduistoringsvoorschriften. De Directie deelt mede, dat deze zaak haar volle aandacht heeft. Zij heeft zich met een firma hier te lande verstaan om trent de methode, waarop de bestaande straatverlichtingsaanleg onder de huidige omstandigheden dienstbaar kan worden ge maakt aan veiligheid van het verkeer. Ten einde de veiligheid zoo goed mogelijk te waarborgen zijn gevaarlijke plaatsen aan gegeven door middel van witte verf. Men moet echter voorzichtig zijn, als men op straat is in donker. B. en W. van Alkmaar berichten, dat Aaltje. Wijn is toegelaten als leerlinge tot de school voor Buitengewoon Lager Onder wijs, met ingang van 16 September 1940. B-steun. Van den waarnemend secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken is een brief ontvangen inzake den B-steun over 1940. De voorz. deelde mede, dat in verband met de distributiemaatregelen de orders -voor de B-steun artikelen vanwege het De partement geannuleerd zijn. "zoodat deze verstrekking in natura nu door inkoop ter plaatse moet geschieden. Tot nu toe had het gem. bestuur de B-steun in natura van het departement ontvangen, waardoor men door gezamenlijke inkoop weer goederen kan krijgen. Het wordt wel betreurd maar er is niets aan te doen. Denk nu om de punten. De heer Rijper: Als de menschen maar punten hebben. De heer De Boer lichtte toe, dat men zich daarvoor tot den Armenraad kan wenden. Dan kunnen wel bonnen verstrekt worden geloofde spr. De voorzitter zeide, dat de commissie, wel ke hierover adviseeren zal met deze opmer king rekening kan houden. Een kleine wijziging. B. en W. stelden voor. het raadsbeslui van 26 April 1940. inzake aanvulling van het Ambtenarenreglement te wijzigen. Het betreft een redactiewijziging, welke aldus werd vastgesteld. Aan de orde kwam hierna de opnieuw voorloopige vaststelling v-èn de gemeenterekening 1938. Ged. Staten hebben deze met een nota van opmerkingen teruggezonden, meest van administratieven aard. Het batig sal do wordt f 40— lager. De rekening van het Maatschappelijk Hulpbetoon was eveneens terug ontvangen met eenige opmerkingen. De eindbedragen dezer rekening zullen met elkaar in over-, eenstemming worden gebracht. Wanneer te veel subsidie is gegeven, zal dit -terugbe taald moeten worden. De wonderen zijn de wereld niet uit, zeide de voorzitter. In zijn ruim 40-jarige ervaring heeft hij nog nimmer zoo'n bepa ling ontvangen. Een begrooting moet wel kloppen, maar dat de rekening nu oolj gelijk moet zijn in de eindcijfers van ont vangsten en uitgaven, is wat nieuws. Aan de verzoeken om wijziging zal wor den voldaan. De gemeenterekening 1989 moest vervolgens, voorloopig worden vast gesteld. De heer Rijper rapporteerde alles in or de te hebben bevonden, hij adviseerde tot voorloopige vaststelling, waartoe de raad besloot. Aan de orde kwam de goedkeuring van derekening van het Maatsch Hulpbetoon over 1939. De heer Bommer had over deze rekening ook geen aanmerkingen, waarna de rekening vastgesteld werd. Geen vervolgonderwijs. B. en W. stelden voor, geen maatregele* te nemen, het vervolgonderwijs dezen winter te houden, in verband met de verduistering en de verwarmingsmoeilijkheden. De dagschool dient voor tc gaan bij krapte aan brandstof. De heer Kaan deelde het standpunt van B. en W. al betreurde hij het voorstel. Hij hoopte, dat er spoedig verandering zal ko men. De heer Kalverdijk vroeg of het niet 's mid dags kan. De- voorzitter antwoordde, dat dit ook moei lijkheden zal opleveren; gezien de ervarin gen bij de Tuinbouwcursussen. Het is nog niet vast, dat die door zal gaan. Ook is het mogelijk, dat de schooluren veranderd wor den in verhand niet dc verduistering waar door de vrije middagen bezet zullen worden. Ook do heer Rijper betreurde het, er is ech ter niets aan te doen. Laat ons hopen, dat 't niet te lang duurt. Het is wel gewenscht, dat de kinderen, die leeren willen en wel wat ouder zullen zijn, evengoed toegelaten worden, als over eenigen tijd weer een cur sus worjit gehouden. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Plaatsvervanger dag. bestuurs lid Gascommissie. B. en W. stelden voor een plaatsvervan ger te benoemen voor het lid van het dag. bestuur van de commissie van beheer der gemeensch. gasfabriek. Zooals men weet, is den heer Kaan lid van het dag. bestuur der commissie. De voorzitter gaf een toelichting, waarin hij er op aandrong een der gewone com missieleden tot vervangen te benoemen Die zitten goed in de zaken der fabriek. Er zijn indertijd wel drie vervangers be noemd. De heer De Boer komt hiervoor al leen in aanmerking, nu de heer Borst er niet komt. Plaatsvervangers zullen dan achtereenvolgens de heeren Bommer, Bak ker en Kalverdijk zijn. Aldus besloten. Geen werkloozen. De heer Kaan informeerde naar de bar gerregeling. In andere gemeenten gaat de ze reeds door. Is hier belangstelling voor het werk. De voorzitter antwoordde, dat er geen werkloozen voor zijn. Die heeft men geluk kig- nog niet. Als ze konien, zullen B. en W. airect aanvragen. De heer Kaan wees op het groote belang, zoowel voor den tuinder als voor den ar beider en uit algemeen belang is het ook van groot nut, daar men het volgend jaar gebrek aan kunstmest zal hebben. De bag ger kan dan veel goed maken. De heer Kalverdijk informeerde naar de toestand op de school, in verband met de geëvacueerden uit Den Helder. De voorzitter gaf een toelichting. Thans te er weer ruimte. Als de evacuatie was door gegaan zou ook een onderwijzeres geëvacu eerd zijn geworden. Klachten over te zware bezetting zijn niet ontvangen. Kinderen van degenen die zich hier blijvend vestigen gaan voor bij die van geëvacueerden. Die kunnen naar Den Helder, daar zijn de scholen, allen ópen. De Inspecteur van het L.O. ging daar mede accoord. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4