Geen rozige toekomst voor Zijpe... Rioleeringsplan Woensdag 2 October 1940 Tweede blad EEN LANGE EN EERVOLLE STAAT VAN DIENST! Voor concentratie inning water schapslasten wordt weinig ge voeld. Het bestuur zal zich na der laten inlormeeren. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden, op Maandagmiddag 4 uur, welke voor de laatste maal werd geleid door Dijkgraaf Haringhuizen. Secre taris de heer Daan Kaan. Afwezig' met kennisgeving van verhin dering de hecren H. K. Koster cn Jb. Kaan Kz. Na opening en voorlezing notulen deelde voorzatter mede, dat de wegverbreeding bij het perceel van Mevr. Böttger heeft plaats gehad. De kosten waren meegeval len; ten 2c. dat de duiker aan de Nieuwe- sluis voor de verbinding liooge en.lage be maling gemaakt zal worden' door den heer Uiterdijk voor f 776.—;' ten 3e. dat de dui ker in de Barsingerwegvaart gemaakt is. Deze is voorloopig bestraat en voor hel openbaar verkeer opengesteld. Voorts is door Ged. Slaton goedkeuring verleend be treffende verkoop van grond langs de Jan Eekenvaart' en Ion slotte wordt medege deeld, dat een onderzoek naar iepenziekte heeft uitgewezen, dat, er 33 boomen zijn aangetast, die gerooid moeten worden. Ingekomen stukken. a. Van den heer Groneman bericht, dat hij vvegei\s het bereiken van den leeftijds grens als" Hoofdingeland bedankt. b. Een uitvoerige circulaire van Ged. Staten over herziening van de keur; ver schillende punten zijn daarin vermeld, die in acht genomen moeten worden. c. Van de Verecniging van N.H. Water schappen, betreffende een ontwerp-besluit tot wijziging van het Algemeen Water schapsreglement voor Noordholland inzake inning van waterschapslasten door het Hoogheemraadschap. Na voorlezing van de geheele circulaire, zeide de Dijkgraaf, dat het Dag. Bestuur wel overleg heeft gepleegd, doch de vraag werd gesteld of een dergelijke overdracht gewenscht is. Intusschcn is een oproeping ontvangen tot bijwoning van een vergadering, welke op verzoek van 22 waterschappen aanvan kelijk was gesteld op 16 September. Deze heeft geen doorgang kunnen vinden en is nu gesteld op 7 October. Het Dag. Be stuur heeft gemeend die vergadering te moeten bezoeken. Inmiddels kunnen onze beschouwingen ter kennis worden gebracht aan Ged. Staten. Ook werd nog een schrijven van het Prov. Bestuur van de Vereeniging van N.H. Waterschappen, alsmede van het ant woord daarop voorgelezen, waaruit bleek, dat N.H. Waterschappen .zich wel met de zienswijze van Ged. Staten kon vereeni gen. Hoewel Wieringerwaard, aldus voorz.. niet zijn zelfstandigheid zal verliezen, is het Dag. Bestuur toch van meening. dat er nadelen tegenover staan, zoodat het niet wcnschelijk is, er op in te gaah. Dit wordt uitvoerig toegelicht. Verschil lende beschouwingen zullen aan de Ver eeniging worden toegezonden. De heer C. Waiboer informeerde naar de kosten. De Dijkgraaf zeide. dat dit wel door Ged. Staten Zal worden bepaald en waarschijnlijk voor elk waterschap worden geregeld. Er zal wel een vaste norm zijn. De heer Blaauboer onderschrijft geheel het advies van het Dag. Bestuur; de heer Groneman vindt het wél een prettige ma nier zooals het hier gaat. Voor de inge landen zou het misschien bij verandering niet meevallen. Allen gaan met het advies van het Dag. Bestuur acocord. Couponbelasting. Ook is van do Vereeniging van X.-H. Waterschappen nog een schrijven ontvan gen inzake heffing couponbelasting, wat hierop neerkomt, dat men belasting moet betalen van rente van geleende gelden. Dan zeide voorz., dat er een kwestie be staat over uitweg van een paar belang hebbende aan den Noorddijk aan de Ou- dcsluis. Het betreft een onderpad. dat uit weg heeft over het erf van Delver. Hot Dag. Bestuur meende een oplossing te heb ben gevonden door een strookje grond vtyi 1 Meter breed in erfpacht af te_ staan, waarvoor misschien 25 cent per iaar be taald zou 'moeten worden. Het onderhoud van het hék zou dan ten laste komen van den erfpachter. Een der belanghebbenden gaat hiermee niet. accoord. Wanneer geen medewerking wordt verleend, zal de Pol der hét hek weer op de gewone plaats la ten zetten. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging van de vergadering om naar goeddunken te handelen. AFSCHEID VAN DEN DIJKGRAAF. Verder staat, op de convocatie vermeld: Afscheidswoord van den Dijkgraaf, die ge durende 43 jaar. eerst als Penningmeester en later als Dijkgraaf, de belangen van den Polder heeft mogen dienen. Na een zeer uitvoerige beschouwing, wat in dat tijdvak is geschied en dat is zeer veel! zeide de Dijkgraaf hartelijk dank voor de beloonde vriendschap, de verleen de medewerking en het in zoo ruime mate geschonken vertrouwen. Den ambtenaren •beambten cn werklieden, alsmede mei- van den Brink, die met zooveel toewijding de kantoren in orde houdt, betuig ik even eens dank. aldus spr. Over de enkele onaangename ervarin gen zal ik nu zwijgen .De vervulling van mijn ambt beo,ft mij daarvoor te groote vol doening gieschonken. Met groote erkente lijkheid herdacht, spreker de welwillende medewerking van het Prov. Bestuur niet minder van den Provincialen Water staat. Aan den vertegenwoordiger van de met. zijn fraaie iepenboomen, vrij zal blij ven van oorlogsbeschadiging of andere rampen en dat bet voorts zijn. bewoners goed zal gaan. Zichtbaar aangedaan eindigde voorzitter met de woorden: Moge u, mijne'heeren. hij uw verder besturen, slagen in de vervul ling van uw taak en in uw streven om don polder tot. verderen bloei te brengen. Ik besluit met de beste wenschen voor Wie ringerwaard. Hierna werden wederkeerig woorden van dank en erkentelijkheid tot den scheiden den dijkgraaf gesproken door Heemraad Zijp, de heeren Visser. Groneman. K. Schagen, C. Schenk en opzichter Groot. Rondvraag. De heer Blaauboer besprak bij de rond-, vraag, in verband met de schaarschte van brandstoffen de mogelijkheid om de pa- Icnregel aan de Nieuwesluis weg te laten halen. Voorziter zeide. dat hierover het Hoog heemraadschap had te beslissen. Na sluiting verzocht de heer Haringhui zen nog even bijeen te blijven, om als af scheid een glas wijn te drinken. DIJKGRAAF HARINGHUIZEN pers, die Vanaf het tijdstip van het open baar worden onzer vergaderingen steeds trouw verscheen, om de van waarde zijnde schakel te vormen tusschen bestuur en in gelanden. betuig ik mede mijn welgemecn- den dank voor zijn onpartijdige verslagen. Verder sprak voorz. nog hartelijke dank woorden tol de aftedende heeren K. Scha gen, K. Zijp en Groneman. Wij met ons vieren verlaten het bestuur in een veel be wogen tijd. Wai zal de toekomst bre,ngen? Van harte spreek ik de hoop uit. dat pol der en gemeente, voor wier vooruitgang ik mijn werkkracht gaf. hun volle zelfstan digheid van 'bestuur zullQn mogen behou den, dat onze vruchtbare en mooie polder RAADSVERGADERING Bewonen van z.g. zomewoningen toegestaan? Donderdag a.s. zal de Raad des namiddags om 2.30 in openbare zitting bijeenkomen. Als eerste voorname punt zal aan de orde komen een voprstel van B. en Wv tot het vcrleènen van een crediet, groot f 600, voor bet opmaken van een rioleeringsplan voor de gemeente. Van den commandant van het tc Schoorl gelegerde contingent Duitsche soldaten was bericht ontvangen, dat het in verband met Ie verontreiniging van de nabij het barak kenkamp gelegen duinvijver, noodzakelijk was over (e gaan tol; het aanleggen van een rioleering. B. en.W. deelen verder mede, dat Ier provinciale griffie voorloopige toestem ming is verkregen tol het met spoed doen ontwerpen van een plan. B. en W. stellen verder voor aan den tuin man P. v. Bodegraven een bedrag van f 50 tc verloenpn voor verwisseling van de in den schooltuin niet tot groei gekomen boomen te gen gezonde boomen. Als laatste punt zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. tot aanvulling van de verordening, regelende het bouwen, inrichten en bewonen van zoogenaamde zomerwonin gen. Vele zomerwoningen zijn, zoo heet het in Hlc toelichting thans betrokken door Helder- sche geëvacueerden. B. en W. stellen voor het aan. hen, wier woningen zijnverwoest, door een wijziging in de verordening moge lijk te maken, gedurende den duur van den oorlog in de zomerwoningen te verblijven. RAAD ZIIPE DE BEGROOTING SLUIT MET SLECHTS f 700.— ONVOORZIEN. Lange geheime discussies vooraf. Den Helder is dankbaar. De raadsleden vóór lichamelijke oefe ning, maar waar moet het geld van daan komen? Wordt er gekletst in de vergadering van burgemees ters en secretarissen? Voorzitter moet niet aan de leiband loopen vindt de heer Doorn, maar de heer Kok meent juist, dat voorzitter de touwtjes in handen heeft. Num mer drie van de aanbeveling als wijkverpleegster benoemd. Na een korte geheime zitting, die een half uur langer duurde dan was aange kondigd, kwam de raad gistermiddag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Mr. D. Brce- baart, secretaris de heer J. A. de Boer. De heeren Doedens en Dignum zijn af wezig wegens ziekte. Ook de heer VelUnan mankeert.' Voorzitter wenscht den zieken een spoe dig herstel. De notulen gaan onder den hamer door. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDE- DEELINGEN Ingekomen zijn verschillende jaarversla gen en goedkeuringen op raadsbesluiten, wel ke voor kennisgeving worden aangenomen. De burgemeester van den Helder zond een dankbetuiging voor de zorgen aan Heldcr- sche vluchtelingen besteed. De vereeniging van leeraren en onderwij zers in de lichamelijke opvoeding zond een brief betreffende doorvoering Lich. opv. op de scholen. Het is'van groot belang, zegt Voorzitter, maar eischt thans groote financieele offers. Het stuk zal voorloopig circuleeten. De heer Jansma hoopt, dat het stuk vlug zal circuleeren, wil de zaak in de volgende vergadering in behandeling komen. Voorzitter meent dat het zoo'n baast niet heeft, er moeten 3 gymnastieklokalen ee- bomvd worden en daar is toch geen materi aal voor. De heer Jansma hoopt, wanneer de tijd anders wordt, men dan de zaak der lich. opvoeding ter harte "zal nemen. Spr. denkt voor a.s. zomer aan terreinen voor open luchtspel. De heer Kok ziet verplichting in de toe komst, dus men zou spoedig terreinen moeten hebben. Voorzitter: Leest U het stuk eerst maar eens. De heer W. J. Ooijcvaar te St. Maartens brug-verzoekt Jmi toestemming tot verbouw van een houten bloembollenschuur tot wo ning. Adressant doet een droef verhaal, waar uit blijkt, dat hij noodgedwongen dit ver zoek doet. Het stuk hoort niet in den raad thuis, zegt voorzitter en stelt voor, het stuk i,n handen van B. en W. te geven. De heer Doorn wil weten hoe B. en W. er over donken cn breekt een lans voor den man. Men moet hem ter wille zijn. Voorzitter zegt dat alleen volgens het kee- tenhesluit een tijdelijk onderdak van 5 jaar verleend kan worden. Het stuk gaat naar B. en W. om bericht eii raad. EVEN WACHTEN! De beide gemeenteveldwachters verzoeken om een gratificatie wegens extra werkzaam heden. B. en W. zijn van meening, dat inderdaad veel extra werk is verricht, echter in alle gemeenten. Het collége wil het. verzoek in handen stellen van de Ver. van Burgemees ters en Secretarissen in het voormalig kanton Schagen. Men - kan dan eens zien. hoe anderen er over denken, opdat één lijn kan worden getrokken. De heer JanSma meent, dat men nog niet de gevoelens der raadsleden kent. Voorzitter meent, die wèl te kennen, wil er graag met den raad over praten, doch liever geen beslissing uitlokken. De heer Jansma laat het oordeel gaarne aan den voorzitter, als hoofd der politie, over. Den heer Doorn is de zaak sympathiek, maar hij wil niet met de huren praten. We zijn toch 'n zelfstandige gemeente, we moe ten onze eigen boonen doppen! Spr. zag gaarne een voorstel. Niet klet sen bij de buren! Voorzitter: Kletsen, kletsen, overleg! De heer Doorn: Nee, kletsen, de sop is de Looi niet waard, kom met een voorstel, dan komt 't voor elkaar! Voorzitter zegt dat ook Ged. Stalen er nog zijn. De heer Doom: Die zijn er nooit tegen geweest. Blijft U nu burgemeester en loop niet aan de leiband. De heer Kok: De burgemeester heeft ze allemaal aan een touwtje! Voorzitter: Nou. nou. zoo erg! Maar denkt U maar eens aan de wethouderssalarissen, daar waren Ged. wel tegen. De raad is voor het voorstel van den voorzitter, behalve de heer Doorn, consta teert voorzitter. De heer Doorn: U hebt eens gezegd, er moet er altijd een zijn, die tegen is, daar moet U nog maar een paar jaar mee om springen! Het. punt wordt aangehouden. VOORSTELLEN VAN B. EN W. B. enW. stellen voor Ie verkoopen het bouwterrein gelegen aan den Schagerweg te Schagcrbrug tusschen de onderwijzerswo ning en het perceel C. Broers aan den heer C. K. Gröotes te Schagcrbrug voor f 700. Bepaald wordt dat de afstand tusschen de op dit perceel ie bouwen woning en de aan grenzende onderwijzerswoning minstens 4,20 m. bedraagt. Aldus 'besloten. Couponbelasting. B. en W. stellen, overeenkomstig de thans geldende wet, de coupon belasting af te hou den bij de uitbetaling van rente van geldlee- ningen: Aldus besloten, DE MAN DIE AAN DE TOUWTJES TREKT. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer P. Hollander bevelen B. en W. aan als klokkenist tc Petten den heer G. Hollander. De voorgedragene benoemd. B. en W. stellen voor aan Zr. G. Kuilman eervol ontslag te verlecnen als wijkverpleeg ster. De door B. en W. in overleg met den ge meentegeneesheer opgemaakte aanbeveling voor een benoeming tot wijkverpleegster te Zuid Zijpe luidt: 1. Zr. T. Klare te Hansweert. 2. Zr. II. Broklcing te Schoonrewoerd. 3. Zr. T. I-louter te Wognurn. Een benoeming met haakjes. Aan Zr. Kuilman wordt op de meest eer volle wijze ontslag verleend. Zr. Kuilman zal de nieuwe zuster inwerken, daarom wil voor zitter nog geen afscheid nemen. Hij zal dit t.z.t. in een raadszitting doen. Wordt benoemd Zr. T. I-louter te Wognurn. De benoeming gaat op nader te bepalen da tum in. Bij eerste stemming «kreeg Zr. Mou ter 4 stemmen, Zr. Brokking en Zr. Klare 2 stemmen. Bij tweede vrije stemming krijgt Zr. Klare 2, Zr. Brokking 1 en Zr. I-louter 5 stemmen. GEMEENTEREKENING 1939. De gcmcenterekening dienst 1939 wordt voorloopig vastgesteld en de rekeningen B. A. en Alg. Weeshuis dienst 1939 goedgekeurd De Cijfers zijn als volgt: Gemeenterekening, dienst 1939 gewone dienst ontv. f 230857.73; uitg. f 213502.50; bati«* slot f 17355.23. Kapilaaldienst: ontv. f 7532.68; uitgaven f 9884.09; nad. slot g 2351.41. Rekening Burg. Armbestuur 1939: ontv. f 40321.63: uitg. f 446394.57: nad. slot f72.04. Rekening Alg. Weeshuis 1939: ontv. f 7408.75 uitg. f 6742.92; voord, slot f 665.83. De heer Doorn dankt den secretaris voor de onmisbare toelichting; de administraties waren keurig in orde, ook die van armbe stuur en Weeshuis. Het ambtenaren reglement wordt gewijzigd en opnieuw vastgesteld. De veranderingen zijn van redactioneelen aard. De onderwijsvergoedingen voor bij zonder- ondierwijs en 't. bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1939, volgens dit 103 der L.O. Wet worden vastge steld. R.K. school te "t Zand f 2635.62; Idem te Bnrgorbrug f 669.80; Voc vergoeding in aanmerking komende uitgaven: R.K. school te 't Zand f 2879.23; Idem te Burgcrbrug f 833.59 Aan de orde zouden komen eenigc voorslel len in zake toepassing art. 13 der L.O. Wet (vervoer leerlingen) B. en W. nemen het voorstel terug, in co mité worden nadere mededeelingen gedaan. De gemeentebegrooting wordt aangebo den. Zij sluit in ontvangsten en uik gaven tot een bedrag van f 2244C21.62 en een on voorzien van f 700.ruim. Zeer rooskleurig staal de zaak er niet voor, constateert voorzitter. Ook de begrooting B. A. wordt aangeboden RONDVRAAG De heer Doorn vraagt of de voorzitter niet een ruimer inzicht kan hebben in de belan gen der caféhouders. Spr, twijfelt er overi gens niet aan of voorzitter neemt een soe pel standpunt in. Voorzifter: "t Gaat niet om mijn standpunt maar om dat der Duitsche overheid. Voor zitter komt zooveel mogelijk tegemoet. De heer Doorn zegt dat het onderwijs lijdt door dc distributje maatregelen, de lokalen zijn te veel daarvoor in gebruik. Voorzitter zegt dat 't in hoofdzaak gaat om de hulp der onderwijzers, men zal 't zoo goed mogelijk regelen. Hierna sluiting. dien verstande, dat de volgende variëteiten niet mogen worden geëxporteerd: Ceule- mans, Klumpke. Fransche zure, Holgaten, Ontario, Pomme Rose, Smeetse appelen, alle soorten Rabuowen en dubbele Reinet- ten. Voor, groep van tafel- en keuken fruit blij ft de prijs van f 0.06 per kg. gehand haafd: de groep wordt dus thans gevormd door het worm stek en val van alle voorko mende variëteiten, mits vrij van vochtige kneuzingen. De regeling voor de peren blijft geheel zooals die bestond. BROEK OP LANGEND1JK PREI OP MONSTER. De Nederl. Groenten en Fruit' Centrale hoeft in verband met de groote vraag voor drogerij-doeleinden naar prei en selderij de veilingen erop attent gemaakt, dat prei, die voor drogerij-doeleinden wordt geveild, op monster kan worden geveild. De prei moet geheel volgroeid zijn, zonder baard en wat betreft de lengte van het blad, behoeven slechts de doodo, punten te zijn afgesneden. Bladselderij, hetzij gewoon, hetzij blad van knolselderij of bleekselderij moet versch zijn en ontdaan van geel blad. Ten aanzien van de prijzen geldt het vol gende: Deze kunnen varieeren naar gelang van kwaliteit van 3 tot 6 cent per kilo. De verkoop aan 't binnenland voor dagelijksch gebruik is vrij. Mocht de vraag van de fa brieken zoo groot zijn, dat 1egen.de maxi mumprijzen hierboven genoemd de verkoop bezwaarlijk uitvoerbaar is, dan zal de N.G. F.C. aan de drogerijen een aandeel in den aanvoer toewijzen. Veilingen, waar belangrijke kwanta van deze producten worden aangevoerd, cn waar geen droger als kooper optreedt en de be doelde prijzen thans niet worden gemaakt, kunnen zich, indien de hoeveelheden van eenigc beleckenis zijn in verbinding stellen, met de afdeeling Conserveering van de X.G.F.C., in welk geval dc Centrale zal trachten de producten onder te brengen. Speciaal wordt er nog op gewezen, dat de prei zoo uitgegroeid ««nogelijk moet wor den aangevoerd en dat het blad van knol selderij afzonderlijk kan worden aangebo den ten verkoop. ALKMAAR LANGENDIJK DE EXPORT VAN FRUIT. Prijzen vastgesteld. In verband met het verdwijnen van de markt van dc vroege herfstvariefeiten van appelen en mede in. verband mot de positie van het bewaarfruit, heeft dc Ned. Groen ten en Fruit Centrale een regeling voor den export van fruit vastgesteld, waarin o.m. wordt bepaald, dat de prijs voor ta- felappclen blijft gehandhaafd op f 0.13 per kg., met dien verstande, dat geen export van Goudreinetteh (Belle d'c Boskoop). Bra bantsche Bellefleur en Present van Enge land is toegestaan. Valfruit van deze va riëteiten kan wel worden uitgevoerd. Voorts is bet verboden om van de tafel appel cn-variëteiten uitsluitend de C-parti» te exporteeren. Wil men appelen der C grootte exporteeren. dan moet de partij ir> baar geheel ten minste 50 appels der B grooffe bevatten. Om dit te bereiken zullen de veilingen goed doen. hetp ercentage, dat voor export geveild wordt, zon te stellen, dat bet der exporteurs mogelijk wordt gemaakt deze sa menstelling te verkrijgen. Slechts als de noteering der B-grootte voor het binnen land aanzienlijk boven den exportprijs uit gaat. zou men dit percentage voor het bui tenland moeten verhoogen. Wat betreft keuken- en huishoud fruit is de prijs gebracht voor alle daaronder val lende variëteiten op f 0.09 per kg., met DE ZATERDAGAVONDMARKT KWIJNT! Handelaren mogen niet komen. De Zaterdagavondmarkt, voor kort nog een van de .meest onkwestbare zijden van het Alkmaarschc marktwezen, vertoont sedert enkele weken een even ploiselinge als on verwachte achteruitgang. De oorzaak ej- van echter is gemakkelijk aan tc geven. Deze schuilt in de omstandigheid, dat rei zende handelaren uit het kustgebied wor den geweerd. De bond van markthandela- ren beeft zich weliswaar met de aangele genheid bemoeid en cr op gewezen, dat de moeilijkheden, welke haar leden te Alk maar ondervinden, elders niet werden ge maakt. Daarbij wérd een aantal plaatsen genoemd, doch die bleken alle te liggen buiten hei kustrayon, Naar we vernemen blijft de bond. niet tegenstaande dezen tegenslag, actief, maar zoolang de verordening, dat reizende koop lieden in de kuststreek geen zaken mogen doen, blijft bestaan, ziét het er niet naar uit. dat de pogingen met succes zullen worden bekroond. Intusschen is de gezellige Zaterdagavond markt sterk geslonken, er zijn groote hia ten in de anders onafgebroken rij van stalletjes en het geheel is nog slechts een glimp van wat het kort geleden nog was. BERGEN IEPENZIEKTE. Ingevolge beschikking van het waarnemend' Hoofd van het Departement, van Land bouw en Visscherii moeten in deze gemeen te 48 boomen. die tengevolge van de iepen- ziekte dood of door deze ziekte aangetast zijn, worden geveld en wel 21 iepenboomen aan de Zuidlaan. 10 aan de Breelnan. 5 in bel Tuindorp en aan den Kocondijk, 4 aan de. Noordlaan. 2 aan den Groenweg. 2 aan de Karei de Grootelaan en één boom aan elk der lanen: Kom laan. Kerkelaan, Her tenlaan cn Dr. van Pcltlaan. v ZIJPE AANBESTEDING. Uitslag van de op Maandag 30 September 1910 gehouden aanbesteding van den houw van een arbeiderswoning nabij den .Burger- weg voor rekening van de gemeente Zijpe. Ingeschreven is als volgt: C. de Geus tc Broek op Langcndijk 3490 P. de Geus te St. Maarten 3470.— J. Veuger te St. Maartensbrug 3170. Gebr. Veeter te Schagcrbrug 3290. K. Blokker's Bouwbedrijf te Lutjewinkel 3S.50. D. Vèul te 't Buurtje 3450. G. Roosloot te Bergen 4090. D. de Leeuw te St. Maartensbrug 3120. E. Roozing te Petten 3442. J. Schoen tc Stol pervlotbrug 3962. K. Bouwes te Burgervlotbrug 3940. Gegund aan dén laagsten inschrijver, den heer D. de Leeuw. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 16 SEPTEMBER TOT 1 OCTOBER 1940. Nieuwe zaken: Schagen: Firma Willemse Stoop Co., Loet. F 17b, installatie windkracht Centrale. Bestuurswijzigingen: Bergen: N.V. Amslerdamsclie Triplex im port in liq., Kerkcwcg 30. Wieringermeer: Onderlinge Brandwaar borg Mij. „Wieringcrmecrpoider", Midden- meer, Brugstraat 32. Andere wijzigingeh: Anna Paulownn: Fa. W. P. Spierings en Zn., Meerweg 94. bloembollen enz. Barsingcrhorn: J. Otsen, E 41, winkel in manufacturen: rechtsvorm gewijzigd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5