opengesteld Adverteert Z. 66 EEN OUDE ZIJPER ZAAK BERECHT BELANGRIJK te SLUITEN Anna Paulowoa Polderlasten op Zaterdag 5 October a.s. Danscursus Dansinstituut Tuijn Wegens in ventariseering Van Geelen's Geschenkenhuis Boekhandel TRAPMAN - Schagen Sctiiger Leesbibliotheek 2 4 uur Bergruimten aangeboden LIKDOORNS Schager Roosjes in dit bla ZIÏPE hl fa Moeten de eigenaars der stortgronden langs het Nrd-Hollandsch Kanaal Polderlasten betalen? In deze kwestie, die reeds aanhangig is sedert 1937 werd gisteren voor de Alkmaar- sche rechtbank gepleit door Mr. Leesberg en Mr. Belonje, respectievelijk optredende voor den heer W. E. J. Doedens c.s. als eischer en voor het Waterschap de Zijpe en Hazepolder, als gedaagde. Geschiedenis. Mr. Leesberg memoreert hoe in 't begin der vorige eeuw 't Rijk trad in de rechten van de polder, toen de 'Koning dwars door de polder het groot Noord-Ilollandsch kanaal liet traceeren. Hierbij ontstonden de stort gronden. die niets waren dan de uitgewor pen aarde. Bemaling behoefden ze niet. ter wijl ze als twee nieuwe dijken het polder land steunden. Het Rijk was toen niet bereid Polderlas ten te betalen, bleek echter wel bereid tot het betalen van een afkoopsom, Uitvoerig ging pleiter na, hoe de polder destijds een -proces aanhangig maakte, doch daarin niet ontvankelijk werd verklaard ^en hoe ten slotte in 1831 een overeenkomst tot stand kwam tusschen het Amortisatie syndicaat, vertegenwoordigend het rijk en de polder, waarbij een bedrag van in totaal rond f 17.750,— aan de polder werd uitbetaald, ter kwijting van achterstallige lasten en Voorts om de vordering der verdere lasten „uit te dooven". I-Iet rijk had zich .voorts in 1938. bij een verder contract verplicht de stortgronden nog belangrijk op te hoogen en verschillen de waterkeeringswerken, die noodig waren, te zullen onderhouden. Op grond van en kele aanhalingen uit geschriften conclu deerde pleiter, dat nog ieder jaar een schouw plaats had, waarbij door polder en waterstaat werd nagegaan of deze bepaling .werd nageleefd. De stortgronden nu zijn in den loop der jaren in exploitatie gebracht en volgens pleiter is er niet de minste twijfel of het zijn stortgronden, die het eigendom van de opposanten uitmaken. En deze laatsten zijn getreden in de rechten van hun machtigen voorganger. Meer dan een eeuw was dit goed gegaan, waarop in 1937 door de polder aanslagbiljetten werden verzonden onder den titel „omslag over schuldplichtige gron den" waarbij voor „sloot- en weggelden" een omslag werd geschreven naar de maatstal .van 3 over de waarde der gebouwen. Pleiter behandelt dan eerst de financieele zijde der aangelegenheid en tracht aan te toonen, dat de eigenaardigheid onze water schapswetgeving meebrengt, dat het bewijs der schuldplichtigheid door 'de polder moet worden geleverd. Bewljsvoeriqg. Pleiter beroept zich dan op het nieuwe waterschapsreglement, waarin uitdrukkelijk vermeld staat, dat de stortgronden, waarvan de lasten in 1899 zijn afgekocht, niet in „den omslag" bijdragen. Dit begrip „de omslag" vormt iedere soort van heffing. Hij verwijst voorts naar art. 1G van het Algem. Regiement, dat vermeldt, dat de om slag over de gebouwde eigendommen ge schiedt naar den kadastralen omslag, zooals déze in den legger is opgenomen, behoudens art. 174 van het Waterschapsreglement, dat de perceelen, waarvan de belasting is afge kocht, vrijstelt. Het algemeen reglement staat hier boven het eigen reglement en pleiter meent, dat de polder de eigen reglementen niet behoorlijk heeft gekend. Privaatrechterlijk dunkt hem de zaak on aantastbaar. Ook publiekrechterlijk echter zal z.i. eischer in het gelijk moeten worden gesteld. Wanneer men lasten gaat heffen, dient men het beheer op zich te nemen. En dit beheer is bij het rijk. De wet verbiedt het beheer door het waterschap en de wet is hooger dan de verordening. Een arrest van den Hoogen Raad uit 1935, waarbij overeenkomsten uit de jaren 1394 en 1518 buiten werking werden gesteld, kan hierbij niet tot richtsnoer worden genomen. Dit buiten werking stellen vindt zijn grond in den rechtstoestand, welke sedert 1394 en 1518 zeer sterk, sedert 1839 echter nauwelijks is veranderd. Waar onder de afgekochte lasten zeker ook behoort die over de gebouwen im mers deze wordt geheven van den eigenaar van den grond blijft het contract zoowel publiek- als privaatrechtelijk van kracht en pleiter meent ook te zijn geslaagd in het tegenbewijs, zoo dit mocht worden opgelegd. Pleidooi Mr. Belonje. Ook mr. Belonje dient eerst uit de geschie denis. Hij constateert hoe de bijna souve- reine rechten, welke het polderbestuur se dert de drooglegging in de zestiende eeuw had bezeten na 1814 sterk werden bekort. Het waterschaps bestuur behield het toezicht in waterschapsaangelegenheden. met de auto nomie van voorheen echter was het gedaan. Feitelijk zonder de polder daarin te ken nen werd het tracée van het kanaal helaas door de Zijpe gelegd. De polder is er vrijwel door vernield. Het water is herhaaldelijk over de stortgronden gevloeid en verre van de poldere te steunen zooals tegenpleiter had gezegd, was het kanaal weinig anders dan een ramp voor de Zijpe. Door den Koning werd de polder nergens in gekend. Eerst toen het werk was voltooid is, op de Wijze als door tegenpleiter is aan gevoerd, een regeling tot stand gekomen. De lasten zijn toen afgekocht niet voor de stort gronden alleen, maar voor kanaal en stort gronden. Dit was de regeling, welke door te genpleiter tot grondslag van zijn pleidooi is genomen. Pleiter memoreert hier, dat de toestand van destijds, welke volgens tegenpleiter nog steeds zou bestaan, bij lange na niet meer aanwezig is. Op veel plaatsen bijvoorbeeld zijn de stortgronden afgegraven en ze bie den totaal geen waarborg meer voor de pol der bij hooge vloeden. Ten aanzien van de motieven van zijn te genpleiter,.. trachtte pleiter aan. te toonen, dat, zoo een en ander juist was, alle rege lingen zouden laboreeren aan onwettigheid en de grootste helft, der polderlasten van ons grootste waterschap ten onrechte werden geheven. Hij wijst er voorts op, dat bij de destijds ge sloten overeenkomst de stortgronden werden tot „publieke domeinen" en dat de regeling slechts daarvoor gold. De nieuwe eigenaren konden daarmee onmogelijk treden in de rechten hunner voorgangers. Overigens wijst hij op de considerans van het contract, waarin uitdrukkelijk werd gestipuleerd, dat het Rijk al niet meer tot betaling der las ten verplicht was. Na een kort wederwoord van Mr. Leesberg bepaalde de rechtbank de uitspraak op 31 October a.s. W ARMENHUIZEN UITSLAG VERKOOPING. Woénsdag had in het koffiehuis van den heer Jb. Wester t.o.v. Notaris Mr. C. J. de Lange een openbare verkooping plaats van woonhuizen, div. perceelen wei- en bouwland, behoorende tot de nalatenschap van den heer G.. Kroon.. 1. Woonhuis met erf in de Krankhoorn, groot 2.45 Are f 1475.Kooper P. van Trienen. Purmerend. 2. Woonhuis, bakkerij en erf aan de Dorps straat, groot G.61 Are, f3000.Kooper A. Kroon te Warnienhuizen. 3. Bouwland aan de Pompsloot, groot 55.90' Are. 4. Bouwland de Zuidergroet, 42.50 Are. 5. Weiland de Driehoek, groot 51.Are. 6. Bouwland het Langeweidje, gr. 73.90 A. 7. Bouwland, Span, groot 73X0 Are. 8. Bouwland a. d. Garemeersloot, 26.40 A. Genoemde perceelen van 3 t.m. 8. samen groot 3.23.30 H.A., f7019.50, kooper G. Kroon te Warnienhuizen. 9. Bouwland aan de Garemeersloot, groot 51.40 Are, f 1230.kooper J. Pie te War nienhuizen. 10. Bouwland, aan de Oudewal, groot 26 A. 11. Bouwland aan den Westfrieschendijk, groot 65.A. 12. Bouwland de Kruisen, groot 39.20 A. 13. Bouwland nabij de Dergnieer, gr. 32.70 A. Genoemde perceelen van 10 t.m. 13, samen groot L62.90 H.A., f2973.50; kooper J. van Hout te Oudkarspel. Vervolgens werd geveild 4 perceelen bouw land, behoorende tot de nalatenschap van den heer P. Sevenhuijsen Hz. te Warnienhui zen. Perceelen 1 t.m. 4, bouwland, gelegen aan de Wengesloot. nabij den Westfrieschendijk, groot 1.45.70 H.A., f 1822.50; kooper S. Moor man uit Den Helder. LANGENDIJK STIJGEND GASVERBRUIK. Het gebrek aan petroleum is vooral aan Langendijk oorzaak van een steeds toene mend gasverbruik. Hier vooral was het pe- troleumverbruik groot, als gevolg van de slechte economische toestand in den tuin bouw. De propaganda heeft bovendien het gasverbruik gestimuleerd. Over het tijdvak Januari tot en met Augustus 1940 is het ver bruik met 180.443 M3 of 41,7% gestegen. Over de maand Augustus was de stijging 67 procent. Het aantal verbruikers is sinds Januari met 1G0 gestegen, terwijl nog tal van nieuwe aanvragen voor aansluiting op uit voering wachten. OVERDRACHT GASFABRIEK AAN ALKMAAR. De dagelijksche Besturen van de Langen- dijker gemeenten en van St. Pancras heb ben weer een bijeenkomst gehouden ter be spreking van het aanbod, door Alkmaar aan de gemeentebesturen gedaan, om de Gas fabriek over te nemen. We vernamen ech ter, dat het aanbod van dien aard is, dat de gemeentebesturen daar niet op ingaan. Wij vernemen dat verdere onderhandelin gen zullen worden gevoerd. ZU1DSCHARWOUDE VAKTEEKENSCHOOL. De vakteekenschool zal dit jaar weer ge houden worden in lokalen van de O.L. schol. Er hebben zich hiervoor 22 leerlingen aan gemeld. A.s. Maandag beginnen de léssen. ONGEVAL. De arbeider J. R. is bij het struikelen over een boven het pad uitstekende gaspijp zoo danig komen te vallen, dat hij zich onder doktersbehandeling heeft moeten stellen. Is het niet mogelijk, dat de gasfabriek er voor zorgt, dat die pijpen geen gevaar ^ople veren voor voetgangers? v OUDKARSPEL DE MAISSCHUUR De .bouw van de eerste maïsschuur in NoordHolland is thans door den aannemer Henselmans, Noordscharwoude beëindigd. Binnen enkele dagen hoopt men het gebouw in gebruik te nemen. De maïs wordt dan in dit gebouw gedroogd. NOORDSCHARWOUDE OPENING R.K. NAAISCHOOL De nieuwe R.K. naaischool te Noordschar woude is thans klaar en zal Zondag 'a.s. of ficieel geopend worden, waarna Maandag daarop de lessen er in zullen aanvangen. Er is een keurig gebouw tot stand gebracht van twee verdiepingen, elke verdieping twee leslokalen bevattend. Bovendien is er cen trale verwarming aangelegd. Naar we vernemen ligt het niet in de be doeling het oude houten gebouw voorsbands uit den weg te ruimen; daarvoor is het nog te-goed en staat het te kort, pl.m. 15 jaar. Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man en Vader Nikel van Bergen, in den ouderdom van ruim 43 jaar. Middenmeer, 2 Oct. '40. J. VAN BERGEN— de Geus. JAN CONNY. Geen bezoek. De begrafénis zal plaats hebben op Zaterdag 5 October a.s, nam. te 2.30 uur op de algemeene begraafplaats te Mid denmeer. Ge tro u w d: A. S. KEIJSER en TR. SCHAGEN, en betuigen langs dezen weg. mede namens wederzijdsche familie, hun bartel ijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. De Waal 69. Texel, 28 September 1940. Officieel» publicatie van het Departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart DISTRIBUTIE ASFALT. De Secretaris-Generaal, waar nemend Hoofd van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt liet vol gende onder de aandacht van belanghebbenden. In de Nedertandsche Staats courant d.d. 1 October No. 191 is een wijziging opgenomen van de Asfalt beschikking 1940 No. 1. waarbij o.a. is bepaald, dat iedere verbruiker, wiens normaal jaarverbruik meer dan 120 kg. bedraagt,, ter ver krijging van een toewijzing ver plicht is binnen 14 dagen een aanvraagformulier in te leve ren bij bet Rijksbureau voor Aardolieproducten, Sectie VL Zeestraat 100—104 te 's Graven" ba ge. De formulieren zijn verkrijg baar bij genoemd Bureau. Schriftelijke aanvragen voor toezending moeten geschieden per briefkaart, waarop ver meld: „Verzoeke toezending verbruikersfor.mulier Asfalt"; naam en adres in blokletters aan te geven. Verbruikers, wier normaal jaar verbruik hoogstens 120 kg. bedraagt, kunnen zonder een vergunning per 3 kalender maanden hoogstens een vierde gedeelte van dit jaarverbruik bij hun leverancier aanschaf fen. Het is dezen verbruikers ver boden gedurende een tijdvak van 3 kalendermaanden zich in totaal van een grootere hoe veelheid dan een vierde ge deelte van dit jaarverbruik te voorzien. Voorts is bepaald, dat voor wegenbouw-doeleinden bet ge bruiken, verbruiken, bewerken of verwerken van asfalt zonder een vergunning is verboden. Voor industrieele doeleinden mag van de aanwezige voorra den hoogstens 70% per maand van het maandgemiddelde van de hoeveelheid, welke in het tijdvak 1 Augustus 1938 t.m. 31 Juli 1939 werd gebruikt worden gebruikt, verbruikt, bewerkt of verwerkt. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat onder asfalt dient te worden verstaan: asfaltbitu- men. natuurasfalt al dan niet gemengd of vermengd met mi neralen, lichtere koolwater stoffen en vloeistoffen, waar onder vallen o.a. koud-asfalt, vloeibitumen, wegenolie en emulsies. Voor verdere bijzonderheden dient, men de beschikking te raadplegen. DISTRIBUTIE MINERALE WAS. De Secretaris-Generaal, waar* nemend Hoofd van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt het vol gende onder de aandacht van belanghebbenden. In de Nederlandsche Staats courant d.d. 1 October No. 191 zijn enkele wijzigingen opge nomen van dé Minerale Was- beschikking 1940 No. 1. waar bij o.a. is bepaald, dat een ie der, wiens normaal per jaar benoodigde hoeveelheid méér dan 12 kg. bedraagt, ter ver krijgen van een toewijzing ver plicht is binnen 14 dagen een aanvraagformulier in te leve ren bij het Rijksbureau voor Aardolieproducten, Sectie V, Zeestraat 100—104 te 's Graven- hage. De formulieren zijn verkrijg baar bij genoemd Bureau. Schriftelijke aanvragen voor toezending moeten geschieden per briefkaart, waarop ver meld: „Verzoeke toezending verbruikersformulier Minerale Was": naam en adres in blok letters aan te geven» Afnemers, die normaal per jaar hoogstens 12 kg. noodig hebben, kunnen zonder een vergunning per 3 kalenden maanden hoogstens een vierde gedeelte van deze jaarhoeveel-- heid bij hun leverancier aan schaffen. Het is dezen afnemers ver boden gedurende een tijdvak van 3 kalendermaanden zich in tolaal van een grootere hoe veelheid dan een vierde ge deelte van deze jaarhoeveel- heid te voorzien. Voorts is bepaald, dat het aan verbruikers, die Minerale Was voorhanden of in voor raad hebben, is verboden per kalendermaand een grootere hoeveelheid te gebruiken, ver bruiken. bewerken of te ver werken dan 50% van 't maand gemiddelde van de hoeveel heid. welk in het tijdvak 1 Augustus 1938 t.m. 31 Juli 1939 werd gebruikt, verbruikt, be werkt of verwerkt. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat onder Minerale Was dient te worden verstaan: de minerale wassen en was achtige stoffen, al dan niet gemengd of vermengd met an dere stoffen en o.a. bekend on der de benamingen: paraffine (tafcis en schubben), mon- taamvas, montanillawas. aard- was, ozokeriet. superlawas, pe- •trolatumswas met een smelt punt van 66 gr. en hooger. ceresine, zoomede wassen, be reid uit synthetische koolwa terstoffen. Voor verd ere bij zon dèrh eden dient met de beschikking te raadplegen. LOOD. TIN EN LFGF.ERIN- GEN DAARVAN VOOR DE GRAFISCHE INDUSTRIE. De secretaris-generaal, waar nemend Hoofd van het. Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bet vol gende bekend: Op grond van artikel .2. lid 1.. van de non-ferro-metalenbe- schikking 1940, No. 3, is het vbrboden zonder schriftelijke vergunning van den directeur van het Rijksbureau voor non- ferro-metalcn lood, tin en de le geeringen daarvan in den vorm van ruw materiaal en afvalmateriaal te verwerken, te bewerken, te gebruiken, te ver bruiken, te koopen, te verkoo- pen, af te leveren of te vervoe ren. In overleg tusschen het Rijksbureau voor non-ferro-me- taien en het Rijksbureau voor de grafische industrie is be paald, dat vergunningen tot het koopen, bewerken en ver werken van bovengenoemde metalen in den daaromschre- ven vorm door de grafische ondernemingen moeten worden aangevraagd bij het Rijksbu reau voor de grafische indu strie. N.Z. Voorburgwal 326 328, Amsterdam. Een circulaire, bevattende de voorwaarden' voor het verkrij gen van deze vergunningen, is aan de grafische ondernemin gen verzonden; exemplaren van deze circulaire zijn aan het bovenstaande adres alsnog ver krijgbaar. De Penningmeester van den Anna Paulownapolder herin nert belanghebbenden, dat hij voor de ontva n gst van behalve 's morgens op de be kende uren in het Polderhuis, 's namiddags van 2 tot half 5 uur zitting zal houden te BREEZAND. in de Consistoriekamer van het Kérkgebouw aldaar. Anna Paulowna, 2 Oct. 1940. De Penningmeester voorn., D. J. KAAN. Anna Paulowna zaal KOSSEN, des Dinsdags van 7.30—9.30 uur, is voor iedereen toegankelijk. Aan gifte kan alsnog geschieden Maandag 7 Oct., om 9.30 uur nam. Winkel zaal LAAN. Zondag 13 Oct. wederom les. Middenmeer Hotel Smit. Zondag 6 Oct. v. 24 uur. PASFOTO'S, 4 stuks 50 cent. Van Maan dag tot Vrijdag na 7 uur 'sav. Zaterdags na 2 uur. Zondags geheelen dag. J. DE JONGH, Kanaalstraat 17. Schagen. van onze voorraden voor de nieuwe omzetbelasting- wet, zijn wij genoodzaakt, onzen winkel Maandag 7, Dinsdag 8 en Woensdag 9 Oct. LAGEZLTDE B 40, SCHAGEN, Een verhaal uit een commandopost ergens in de Grebbelinie, door HFNR1 VAN HOOF, die persoonlijk aan den strijd heefj deelgenomen. Dit boek is zoo juist verschenen en dit Historische Document zal een geweldig succes zijn. Prijs f 1.25 gecart. Bostel li ngau worden in volgorde uitgevoerd door Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij OPGAVE LEVERANTIES AAN PARTICULIEREN DOOR TELER-HANDELAAR. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat telers van aardappelen, die gewend zijn jaarlijks een win tervoorraad aan vaste parti culiere relaties te leveren, zulks ook dit jaar kunnen doen; echter uitsluitend aan afnemers van wie zij kunnen aantoonen, dat zij hun ook" het vorige jaar een minstenis even grootc hoeveelheid heb ben geleverd. Voor deze leveringen 'moeten de telers tevoren vergunning aanvragen bij den Plaatselij ken Bnreauhoudcr. waaronder zij ressorteeren onder overleg ging van de bewijzen, dat zij ook het vorige jaar aan de zelfde particuliere relaties min stens dezelfde hoeveelheid aardappelen hebben verkocht, (factuur, kwitantie, enz.) Om een inzicht te kunnen verkrijgen omtrent de boeveel heid aardappelen, die op deze wijze verhandeld zullen wor den, is bet echter noodzakelijk, dat de telers, d'ie onder boven vermelde voorwaarden aardap pelen wenschen te verkoopen. daarvan reeds thans zoo spoe dig mogelijk opgave doen toe komen aan den Plaalselijken Bureauhouder. Deze opgave dient te geschieden door in vulling van een formulier, dat bij de Secretarissen der dis tricten en bij de Plaatselijke Bureauhouders kan worden gehaald en moet voor of op' 10 October a.s. bij de Plaatselijke Bureauhouders worden inge diend. Het niet of te- laat in dienen van deze opgave brengt voor den teler het risico mede. dat liem later de boven bedoelde vergunning moet worden geweigerd. Het bestuur bericht, dat de bibliotheek weder wordt lederen Zaterdag van gelegenheid om boeken te ral len in een lokaal van de Ned. Herv. Kerk. Leesgeld 4 ets. per boek en per week. Keuze uit pl.m. 1400 boeken. voor het ontspruiten en bewa ren van aardappelen en derge lijke artikelen ia centraal verwarmde schuur tegen billijke vergoeding. Te bevragen bij J. v. d. BERG Cz. Huize „Iris". Zandvaart 11a, BREEZAND. Door hetzelfde adres te koop aangeboden: een partij BIN NEN ZAKKEN. Ook Uw likdoorns en eelt ver dwijnen onfeilbaar zeker door de. onweerstaanbare werking van Gedé-zalf. Per doos 45 cent bij Apothekers en Drogisten. Te koop: een KACHEL, m. beun en kolenemmer en twee Tafels. TH. KRAAKMAN, Grootsloot, St. Maartensbrug. Te koop: ZEUG en 11 BIGGEN, ongem., prima gezond. J. KIS- TEMAKER, Grootsloot, Sint Maartensbrug. Te koop: FABRIEKSBIETENBLAD. P. BLAAUBOER. Barsinger- weg. Wieringerwaard. Te koop: een best 3y2-jarig PAARD (Belg). P. J. VLAM. Grootesloot A 93. Burgerhrug. Tc koop aangeboden: 10 goede, gezonde BIGGEN, bij K. KLEIN, Middenvliet 11, Julianadorp. Te koop: een LANDBOUWWAGEN op luchtbanden, bij J. SMIT, Klieftstraat 14, Wieringen. 4} Aangeboden: te veld staande VOERBIETEN, KNOLLEN en MERGKOOL, bij D. NIEUWENHUIS, Lange vliei 2, Julianadorp. Zeer billijk te koop: een FLINK WOONHUIS met veestalling en ruime ber ging. Ook geschikt voor kool berging. Gunstig gelegen ti Oüdkarspel. Br. lett. D, Adv Bur. P. MIENES. Oudkarspel. Te koop: FABRIEKSBIETENBLAD en VOEDERBIETEN. G. BLAAUBOER, Groetpol der. Winkel. Te koop: LANDBOUWP AARDEN, keuze uit 2 stuks. Bruine blei half bloed. belg. 6 jaar. GEBï DE BOER, Veehouderij. Ouf karspel. Te koop: een goed Slachtpaard, een Grt kalf voor de fok. geborc Maart en een jonge Tijdkó kalftijd 28 April, bij J. J. KOI SEN. Ruigeweg D 31, St. Maa tensbrug. Tc huur gevraagd: KLEIN BURGERHUISJE in Schagen. Brieven met pri lett. L.S., Bureau v. d. blad. Hotel „IGESZ" vraagt vo direct een FLINK DAGMEISJE. Voor direct gevraagd: een KNECHT, voor alle voorkomende wei zaamheden. Rijwiel- en Rad handel G. VENEMA, Midd< meer. Tel. 54. Rusthuis voor O. v. D., woi gevraagd een JUFFROUW boven de 25 jaar, intern, ee ge kennis van ziekenverpl. huish. aangel. als koken, v eischl. goed loon, voor direc indiensttreding. Aanmeldi Dorpsstraat 64. Barsingerhor Gevraagd: AARDAPPELROOIERS, bij .J C. GEERLIGS, Grasv 4,- Anna Paulowna. B.z.a. NET MEISJE, voor e. n., v.g.g.v., liefst om.eev Schagen of Barsingei-horn. lett. K.M. poststation Burj brug. BAKKERSKNECHT gevraagd, of halfwas. Br. 1 G. Bureau van dit blad. Nette jongeman zoekt SLAAPGELEGENHEID in Schagen. Br. lett. P.H., I van dit blad.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4