Ned. danskunstenaars Het bombardement van Amsterdam Kolcnboos voor kleine boeren en tuinders Doodelijk ongeval bij sloopwerk Door granaatscherven gewond Beter toekomst voor Vlas vervangt katoen in Belgische weverijen Geen „bliksemoorlog" maar „hamerslagen' Robert Koch ziekenhuis te Berlijn gebombardeerd Regeering van Joegos'avië voor zware taak Naar verboden zenders geluisterd De eenheid der Britscbe vakvereenigingen Officieele valuta-koersen Verdere ravage. AMSTERDAM, 8 Oct. Ook de buurt van de Kostverlorcnkade bij het Frederik Hendrikplantsoen is gisteren door Engcl- sche vliegtuigen gebombardeerd. - Op het terrein van de gemeente reiniging aan de 2e Ilugo de Grootstraat sloeg een projec tiel van zwaar kaliber in, welke een gat van twee meter doorsnede en anderhalven meter diep veroorzaakte Een stuk muur van een rijwielstalling werd weggevaagd, waarbij een aantal rijwielen werden be schadigd, terwijl in een kantoortje een ra vage werd aangericht. Gelukkig zijn hier geen slachtoffers te betreuren, evenmin als in de Gillis van Ledenberelistraat, waar een zware bom het pand van de firma van Gelder trof. Het projectiel doorboorde het dak, om vervolgens op een betonnen vloer te stuiten en te explodeeren. Hoewel ook hier de verwoesting aanzienlijk is, is de schade naar verhouding niet groot, omdat de explosie in de aanwezige papiervoor- raden werd gesmoord. Van een liftkoker werd een muur ontzet, terwijl aan achter liggende perceelen schade werd aange richt. Een benauwd avontuur beleefde een schipper, die met zijn boot in de Kostver- torenkadc bij den molen „De Otter" ge meerd lag. De Engelschcn wierpen een brandbom neer. welke door het dak van zijn woongelegenheid sloeg en op den vloer bleef liggen De schipper trad echter kor daat op. Hij slaagde erin het projectiel op te nemen en vervolgens over boord' te zet ten, waardoor hij zijn schuit van een wis sen ondergang redde. In het Frederik Hendrikplantsocn trof fen leden van den luchtbeschermingsdienst een niet ontploften brandbom aan, welke op het bureau Marnixstraat werd gedepo neerd en in een emmer met water onscha delijk werd gemaakt. Ook pp een terrein aan de Buiskade sloeg een Engelsche bom in, waardoor een groot gat in den grond ontstond en vele ruiten in de omgeving sprongen. Bommen bij Monnikendam. Een kapitale boerderij in Broek in Wa terland ging in den vorigen nacht tijdens een bomaanval eveneens in vlammen op. Een Engelsch vliegtuig cirkelde in. den af- geloopen nacht boven de streek tusschen Monnikendam en deze gemeente en wierp verscheidene lichtfakkels uit. Een van de ze heeft vermoedelijk de boerderij, bewoond door de familie Breedijk, getroffen. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand spoedde de brandweer van Broek in Waterland zich naar het terrein en nam met kracht den strijd tegen het vuur ter hand. De kans om met eenig succes het vuur te bestrijden, wat zeker niet denk beeldig. De brand had zich bij de komst van de brandweer nog niet in zoo ernsti ge mate ontwikkeld en mogelijk had men de boerderij gedeejtelijk kunnen behouden. De Engelsche vliegers bleven echter in de buurt en wierpen tijdens het blusschings- werk herhaaldelijk bommen in de directe nabijheid van de boerderij, tot een aantal van vijftien stuks De energieke blusschers moesten hierdoor hun werk onderbreken. Vele malen moesten zij dekking zoeken in een greppel. Tot hen behoorde de burge meester P. J. Pereboom van Broek in Wa terland. Op deze wijze viel aan blusschen niet te denken en ofschoon de brandweer alles deed om nog iets te behouden, ging het geheele pand in vlanjmen op. In dezelfde omgeving werden nog tien bommen ge worpen, waarvan er twee op den Jaagweg neer kwamen. Gedurende een half uur was het verkeer gistercpochtend volkomen ge stremd. Petroleumdistributie Zegel „periode a" voor petroleum ten behoeve van verlichting. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat gedu rende het tijdvak van Woensdag 9 October a.s. tot en met Zondag 10 November a.s de met „Periode a" gemerkte zegel van de se rie, welke is uitgereikt ten behoeve van hen, die voor verlichting in het huishouden uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen, recht geeft op het koopen van twee liter petroleum. Aan de ondersteunde kleine hoeren en tuinbouwers, die in groep B. zijn gerang schikt kan, onder dezelfde voorwaarden als bij in zorg zijnde werkloozen, een kolcnbon wordt verstrekt ter waarde van f 5.75. Indien de kleine boeren en tuinbouwers reeds in het bezit zijn van hun toegestane hoeveelheid brandstoffen, kunnen zij niet meer voor bovenbedoelde bon in aanmerking komen. Geen benzine voor het uitstapje Strenge contróle op de vergun ningen. In den laatsten tijd wordt door'de Haag- sche politie regelmatig contróle uitgeoefend op de auto's welke geparkeerd zijn bij cafés, theaters en bioscopen, zulks teneinde toe zicht te houden op het juiste gebruik van benzinevergunningen. Dat dit noodig is, blijkt-wel uit het feit dat in veertig geval len overtreding van de vergunningsvoor waarden werd geconstateerd. Ook de contróle op bet afleveren van w ren door den detailhandel per auto aan par ticulieren leverde resultaat op. Hierbij werd in 132 gevallen overtreding geconstateerd. In al deze gevallen wordt door de politie een rapport opgemaakt, waarna overleg volgt met de rijksverkeersinspectie. In vele gevallen wordt hierna proces-verbaal tegen den overtreder opgemaakt, terwijl de ver gunning wordt ingetroken. Te Rotterdam is bij bet sloopwerk aan den Grooten Schouwburg in de Aert van Nes straat een ernstig ongeval gebeurd, dat aan een arbeider het leven heeft gekost. De 30-jarige slooper A. M. de Jonge, ge woond hebbende in de Crooswijkschestraat, stond op een hoogte van vier meter en han teerde een breekijzer. Het ijzer schoot uit, de man kreeg het zware ding tegen het hoofd, waardoor hij bewusteloos geraakte en vier meter omlaag viel. Toegeschoten hulp trof hem bewusteloos aan en een geneeskun dig onderzoek wees uit, dat de man een schedelbasisfractuur had opgeloop.cn. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan -den Bergweg vervoerd, waar hij aan zijn ver wondingen is overleden. Blijf thuis als gevuurd wordt. Dat granaatscherven ernstig kunnen aan komen. is gisteravond weer bewezen, toen in Amsterdam West twee personen werden getroffen. Hét is dus voor iedereen zaak om, wanneer de luchtdoelartillerie vuurt, dek king te zoeken. In de' Kostverlorensfraat liep een 24-jari- ge man door eer granaatscherf een groote hoofdwonde op. terwijl in de Gilles van Le- denberchstraat een 22-jarige man door een stuk projectiel in de borst werd getroffen. In ernstigen toestand hééft de G.G. en G.D hem naar een der ziekenhuizen vervoerd. Nationaal ballet gevormd. Balletdansers LEDEN HONGERI Binnenkort zal een voor ons land nieuwe instelling in de openbaarheid treden: op 8 November zal in het Metropole-Palace in Den Haag liet nationale ballet zijn eerste voorstelling geven. Dqpr op het gebied van den dans in ons land wantoestanden heerschten (de meeste danskunstenaars hadden geen engagement en die werkten, waren dikwijls zoo slecht betaald, dat zij honger leden), wilde de Nedcrlandsche Dans-jiga zoo vlug mogelijk maatregelen nemen om de danskunstenaars te helpen en hen in slaat te stellen om artistiek en materieel te leven. Men liet zelfs het maatschappelijke belang boven 't cuftureele gaan en bepaalde, dat de repe tities voor een eventueel op te richten bal let zouden worden gehonoreerd. Ondervoed! Ongeveer -40 dansers en danseressen wer den voor het nationale ballet geëngageerd. Uit de rest werd een tiental van de meest begaafden gekozen, die, met bet oog.op hun talent en tegelijkertijd hun tekort aan tech niek, in voorbereidingscursussen gelegen heid zullen krijgen voor hun vak. zoowel voor het klassieke als voor het moderne ballet opgeleid te worden. Reeds dadelijk werd de sociale kant in oogenschouw genomen. De can- didaten werden eerst door een geneesheer gekeurd. Alhoewel de meesten organisch gezond waren, kwam men tot de ontdekking, dat velen aan ondervoeding leden. Er moest dus voor gezorgd worden, dat de jonge menschen goed gevoed werden. Ze blijven daarom steeds onder geneeskundige controle. Het eerste programma bevat de volgende baletten: Hollandsche dansen van Siep, Ge- schichten aus dem Wiener Wald (muziek van Johan Strauss), Prelude van Rachma- ninow, d'Après midi d'un Faune (muziek van Debussy), de Roos en de Nachtegaal, naar het sprookje van Oscar Wilde (muziek van DclibesLiszt) en Les Petits Riens (muziek van Mozart). Het ballet is alreeds voor verschillende voorstellingen geëngageerd. Een en ander beteekent een groote werkverruiming in de 'artistenwereld. daar behalve de dans kunstenaars. ook een orkest, decorateurs, costumiers, enz. arbeid vinden. Aanvoer uit Frankrijk en bin nenkort ook uit Nederland. BRUSSEL. 8 Oct. (D.N.B.). Dfe Belgi sche weverijen hebben vergunning gekre gen een hoeveelheid van ten hoogste zeven tig procent van hun totale productie van goederen te vervaardigen. Die fabrieken, die 'kunstzijden garens verwerken, mogen voor exportorders op volle kracht werken. Voorts is door de samenwerking van een Fransch-Duitsch-Belgisehe commissie voor de verdeeling van het vlas. ongeveer hon derdduizend ton vlas uit Frankrijk inge voerd. Binnenkort volgt nog vijftigduizend ton. Tegelijkertijd zal Nederland nog aan zienlijke hoeveelheden vlas leveren. De katoen zal door deze maatregelen grootendeels worden vervangen. Generaals in Indo-China ontslagen Vijf plaatsvervangers reeds op Van toonaangevende Fransche zijde wordt aan U.P. medegedeeld, dat de Fran sche regeering alle vijf generaals, die te genwoordig een commando im Indochina' hebben, met inbegrip van den opperbevel hebber, Maurice Martin, heeft ontslagen. De opvolgers zijn via de Vereenigde Sta te^ reeds onderweg. Deze maatregel zou zijn genomen in verband met de nieuwe bepalingen over de leeftijdsgrens in het Fransche leger. BOTSING TUSSCHEN PERU EN EQUADOR? Grenskewstie over Zuid-Ooste lijk gebied. Volgens U.P berichten van de grens ruk ken 3000 man Peruaansche troepen op naar het betwiste zuidoostelijke grensgebied, waar 1000 man troepen van Ecuador lig gen. Men vreest dat het in de nabijheid van het Matapaldeiland, waar de wedèr- zijdsche strijdkrachten slechts ongeveer 100 meter van elkaar liggen, tot hotsingen zal komen. ENGELSCH PATROUILLESCHIP GETORPEDEERD. Het Spaansclie s.s. „Neptuno" heeft te Huclva 28 geredden aan land gezet van een Engelsch patrouilleschip dat op de reis naar Gibraltar ter hoogte van kaap Trafalgar buiten de Spaansche territoriale wateren is getorpedeerd. Drie leden der bemanning worden vermist. TEGEN DE JODEN IN BULGARIJE. De Buigaarsehe ministerraad heeft een wetsontwerp ter bescherming van bet volk opgesteld, dat binnenkort aan dc Sohranje (parlement) zal worden voorgelegd cn dc volgende punten behelst: 1. Ontbinding en verbod van alle geheime en vreemde organisaties; 2. beperking der rechten van burgers van Joodsche afkomst; 3. maatregelen tegen propaganda welke volk en staat schaadt. Duilsche aanval op Engeland heeft thans het midden van de tweede phase bereikt De Duilsche majoor, dér vliegers von Zieg- ler heeft aan buitenlandsche persvertegen woordigers verklaard, dat de Duitsche lucht macht in plaats van een bliksemoorlog te gen Engeland te voeren, aan dit land „ha merslagen" toedeelt. Daarbij heeft men thans'het midden van de tweede phase bereikt. Tot dusverre heeft men vijf resultaten be reikt. Ten eerste is de Engelsche heerschap pij in de lucht boven het Kanaal, de kust en Zuid-Engeland tot op Londen terugge trokken, ten tweede heeft het zenuwcentrum van Londen zwaar te lijden gehad, ten der de wordt de Duitsche zeeblokKade doelma tig door het Duitsche luchtwapen onder steund, ten vierde zijn de Duitsche luchtaan vallen van invloed op het Engelsche moreel en ten vijfde hebben de Engelsche jagers in de luchtgevechten zware verliezen geleden, waarmede het Duitsche luchtwapen de vol ledige beheersching van het Engelsche lucht ruim heeft voorbereid. Het is een groot voordeel, dat Engeland en de overige wereld geen idee van de vol gende acties der Duitsche weermacht heb ben. De spreker vergeleek den huidigen toe stand met dien van den tienden Mei. toen' de geheele wereld zich afvroeg of Duitsch land met succes een offensief tegen het Westfront zou kunnen uitvoeren. Zonder de mogelijkheid van een invasie aan te dui den verklaarde de spreker: „De Duitsche. leiding heeft misschien no# verschillende andere methodes, die de wereld zullen ver rassen." WELK LAND HEEFT DE MEESTE KATHOLIEKEN? BERLIJN, 8 Oct. Onze V.P.B.-correspon dent meldt: Korten tijd geleden werd in verschillen de bladen medegedeeld, dat Brazilië met 45 millioen katholieken bij een gezamen lijk inwonerscijfer van 47 millioen, het land waar de meeste katholieken wonen. Italië heeft daarentegen slechts 42 millioen katholieken Het boek „dat Reichsministe- rium für die kirchlichen Angelegcnheiten" dat kort geleden in Duitschland verscheen publiceerd dé cijfers over den toestand van de katholieke kerk in het groot-Duitsche rijk Uit deze cijfers blijkt nu, dat Duitsch land tegenwoordig 48 millioen katholieken inwoners telt. en daardoor het land met het grootste aantal katholieken is. Verwarring in het Engelsche postverkeer Zakenleven ernstig belemmerd. Naar dc Times meldt, zegt het D.N.B., is op 1 October op allé Engelsche postkantoren bekend gemaakt, dat de posterijen niet meer de verantwoordelijkheid voor de veilige be zorging van briefkaarten, brieven, telegram men, postcheques cn postpakketten op zich kunnen nemen. Het is aan te bevelen, dat de geadresseerde onverwijld de ontvangst aan den afzender bevestigt en dat iedere af zender twee of drie afschriften van tele gram of brief bewaart, om na een week een dier afschriften te verzenden, indien nog geen ontvangstbevestiging is binnengeko men. De Times schrijft, dat deze maatregel practisch een verdrievoudiging van het postverkeer beteekent. Het gevolg daarvan zal zijn, dat met het oog op het groeiende gebrek aan personeel een groot deel van het verkeer onmogelijk gemaakt wordt, niet al leen door dc schade van de bombardemen ten, maar ook door de te hooge eischen, aan de krachten van het personeel gesteld. Het zakenleven wordt echter door dit alles ern stig belemmerd en de daardoor veroorzaak te schade kan gelijkgesteld worden met de schade, door de bommen aangericht. Profitecrend van de gunstige weersom standigheden verschenen na een lange on derbreking in den nacht van Maandag op Dinidag weer Engelsche vliegtuigen boven de rijkshoofdstad. Dc weinige machines, die door het spervuur van de luchtdoelartillerie heenkwamen, wierpen hun bommen neer, ver verwijderd van militaire of industriëcle objecten, temidden van de woonwijken dei- arbeidersbevolking van Berlijn. Geen enkele bom viel op een industrieel bedrijf of op een militaire installatie. Getroffen werden het in de geheele wereld bekende Robert Koch- Ziekenhuis, een kinderziekenhuis en een te huis voor kraamvrouwen, beiden gelegen in het noordwesten van de stad, alsmede een vrij groot ziekenhuis in het Noorden. Onder de zieken, volwassenen en kinde ren, alsmede onder het dappere vcrplegings personeel zijn dooden en gewonden gevallen De zusters werden midden in haar opoffe rend werk voor de veiligheid van de onder haar hoede gestelde personen, getroffen. Het Robert Koch Ziekenhuis werd door verscheidene dynamiet- en brandbommen getroffen. In de groote zalen liggen heele stapels glasscherven en splinters De bedden zyn met splinters, scherven en stukken muur overdekt. Ook in de operatiezalen en labo ratoria ziet men overal de sporen van dc Engelsche bommen. In de chirurgische af- deeling van het ziekenhuis sloeg een bom in dicht naast een hrancardwagentje. waarop een vrouw naar de operaticzaal werd ge bracht. Deze vrouw en een zuster kwamen om het leven. Een andere zuster en twee zie kendragers werden door bomscherven ge wond. Naar de doktoren en de leden van de luchtbeschermingsdienst zonder eenigo twijfel hebben kunnen vaststellen, hebben de vliegers eerst langen lijd, nadat zij lichtfak kels hadden laten vallen, dus na een zeer zorgvuldige verkenning, hun bommen uit geworpen. Te velen gelooven nog in een Engelsche overwinning. De correspondent te Belgrado van de Giornale d' Italia uit opnieuw zijn leedwe zen over 't feit. dat in ïoeeoslavic geen in wendige vernieuwingspolitiek tot stand is gekomen. Zijn artikel onderscheidt zich ech ter''door grootere gereserveerdheid en vriend schappelijke gevoelens tegen Joegoslavië dan vele zijner dagelij ksche corresponden ties De regeering. zoo schrijft hij is met den besten wil bezield. De talrijke parlementaire klaploopers maken echter alle hervormin gen onmogelijk. Het zijn dezelfde kringen, die ook thans nog op een overwinning van Engeland en op een verrijzing van Frank rijk hopen. Zoo is als resultaat van dit touwtrekken slechts half werk verricht. Ver schijnselen probeert men weg te nemen, haar wortels kan men niet wegnemen. Daar komt bij, dat het verlangen naar vernieu wing in liet land wijd verspreid is en steeds meer toeneemt, hoewel behalve in eeni- ge kleine Kroatische blaadjes dit streven naar vernieuwing nauwelijks eenige weer klank vindt in de pers. Dnitschers zwaar gestraft. In Duitschland zijn, volgens de N.R.Ct., dén laatsten tijd de straffen, waartoe perso nen veroordeeld werden, die- naar Engel sche zenders geluisterd hadden, weer ver zwaard al naar de persoonlijke omstandig heden. Er zijn er nu tot 'zes jaar tuchthuis straf en 10 jaar eerverlies yeroordecldj Boor het bestuur tegengehouden! Aan het gisteren begonnen jaarlijksche congres der Britscbe vakvereenigingen is een wekenlange, ijverige activiteit voorafgegaan van den secretaris generaal, sir Walter Ci- trine. Volgens een te New York ontvangen zeer interessant, vertrouwelijk rapport heeft Citrine volgens het D.N.B. geprobeerd om in zeer nauwe samenwerking met den hui- digcp minister van arbeid, Be vin, den vroe- geren secretaris generaal der transportar beiders, alle dc regeering en de met haar samenwerkende vakvereenigingsleiders, pijn lijke voorstellen op zijspoor te schuiven of tijdig tegen te houden. Het groote apparaat der vakverecnigingsbureaucratie stond ge heel in het teeken van dit streven, <j£t de vorming van een zgn. „eenheidsfront" ten doel heeft. De leider der Britsche vakvereenigingen is van plan een reis te ondernemen naai de V.S. om den Amerikaanschen arbeiders een „boodschap" van het congres te brengen. Engelsche schepen over tijd Door de Italianen vernietigd? Volgens berichten uit Caïro zijn twee En gelsche schepen sinds' zeven dagen over tijd. Het zijn het vrachtschip Batavia (5000 b.r.t.) geladen met Naphta en het vrachtschip Fe- deral (4500 b.r.t.) met chemische stoffen voor de wapenfabrieken geladen. Beide sche pen waren onderweg van Gibraltar naar Alexandrië. Men gelooft, dat zij aan Itali- aansche luchtaanvallen ten offer zijn geval len. In de haven van den Piraeus is het be wapende Engelsche koopvaardijschip Ben tham aangekomen, dat vrij ernstig bescha digd is. Amsterdamsche effectenbeurs OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V-K. L.K. Nederland 1940 1 4 99% 100 l/ig Nederland 1940 II 4 97 97 Idem met bel. fac. 99% 100 1/lfi Nederland 1938 3.3% 88%—88 15/16 88%8811/jg Dost-Indië 1937 3 S4% 84% Oost Indië 1937A 3 83 83 Duitschland 1930 5% 4G%-47 49%.47 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 85 90 Konv Kas (m.v.) 4 81% 80 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 88 88 1/18 a Grav. '37 I 3% 93% N.-Holl. '38 3 85 N.-Holl '38 II (3%) 3 86% 86% R'dam '37 I, III 3% S7 Z.-HolJand 1937 3 95% HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hyp.b. Veendam 3% 93 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsnk. Berg 5 112 65 115% 68 i«K BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 148% 150 Ned. Ind. Handelsb. A. 110 - 115 Ned. Handel Mij. c.v. A. 92 94% j AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 116% 119%-126 Calvé Delft c. v. A. 85 - Centr. Suiker Mij. 175 178 Fokker g. A. 185% 188 f/ever Bros en Unïlever c.v.A 133% 134-139 Ned. Ford 335 340 Philips GB.v.A. 181% 198-193 Philipsp ref. A. 141 Buitenland. Anaconda copper c.v. A 21%—21% 20 11/16-21 3/11 Reth. Steel c.v. A 66-66%. 66-65 Gen. Motors c.v. A. 40 9/16 40 15/15 Kcnnecot Copper c.v. A 28%-2S% 27%-27?( North. Am. Aviation c.v. A.11% 13 9/16 Rep. Steel c.v. A. 16—16 5/16 15%—18!} S. Steel c.v. A. 48-49% 47-47% PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Petr. g. A. 208 213 Kon. Petr. 226-229 228 Buitenland. Shell Union cv A. 7%-8% 7%-8 Tide Water c.v. A. 7%8 734-7 25'3 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsferd Ruhber 194%-197%>2Ó|20S Bandar* Rubber Mij. A. 137% 340% Deli Batavia Mij. A. 144% 146 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland Amerika lijn A. 96% 97%-100,//2 1 Java China Japan lijn A. 128 128-131 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 133-135% 135-141 Kon. Paketvaart A. 102% 195 Ned. Scheepv. Unie A. 136%—138% 139%-ltttf Roft Llovd A. 118 120 Stocmv. Mij. Nederland A. 119%-U SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. Javascbe Cultuur N Ï.S.U. Ver. Vorsten!. Cult. 369 375%-377 197 203 198% 200 91% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 135-136 137-130 Dell Mi). C. V. a. W2V4 WH4-1M» Senembah .159% 161-162 VALUTA'S. New York" Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/161.889/18 75.28—75 30.1130.17 3 81- 3 82 ll.Rl—M.M 13.li-M.52 1.SBV4-1.9M' 30.08—30.20 14.7014 fll 43.40—1356 Geen Amerikaansche vliegtuigen meer aan Thailand Verklaring van minister H«U< Op de persconferentie heeft de Amen* kaansche minister van Buitenlandsche Za' ken, Huil, op een desbetreffende vraag tjffl degedecld, dat Amerika geen vliegtuig» meer aan Thailand zal verkoopen. Ten aanzien van het handelsverdrag tusscMJj BraziliN en Argentinië verklaarde Ho»- Deze overeenkomst, schijnt niet in strijd zijn mot de handelspolitiek van de ve- eenigde Staten. Huil zeide verder, dat definitief aan te nemen houding voort» houden blijft tot een nauwkeurige bestua ring van de bijzonderheden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2