Bronco Haardkachel Afbraakveiling Kolenbesparing P. DEKKER Boelhuis Z. 66 22 stuks Hoornvee Aanval of verdediging nieuwste uitvinding sterker? Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Uitreiking nieuwe Broodkaarten Verzekeren tegen Oorlogsschade 't Zand Dames en Heeren Woensdag 16 October 1940 Boekhandel TRAPMAN - Schagen UotJtbal A.D.O-Feyenoord 2-1 In een aanfrekkelijken wedstrijd is ADO er in geslaagd den Landskampioenen hun eerste ned&rlaag in dit seizoen toe te bren gen. Jammer was het, dat deze "wedstrijd kort voor het einde werd ontsierd door een incident', tengevolge waarvan de Feijen- oord-spelers Kuppcn en Vrauwdeunt het yel<|. werden uitgezonden. Bij ADO was Neuteboom vervangen door ,"\fan der Tas In het Begin verkenden beide ploegen het terrein en waren beurtelings in den aan val, waarbij o.a. Vcnte een prachtkans kreeg door missen van Choufoer. Ook de Rotterdammer miste echter deze kans vlak voor het doel. Het vertoonde spel was aan trekkelijk vlug. Fcijenoord wordt dan iets sterker en oefent eenigen druk uit, hetgeen resulteerde in een- doelpunt, dat wegens buitenspel niet. werd toegekend. Vente had weinig geluk toen hij van enkele meters af stand buiten bereik van don keeper tegen den paal schoot. Dan komt ADO opzetten en uit een der aanvallen passeert Westho- ven den uitgeloopcn keeper en geeft ADO de leiding. ADO blijft aanvallen, doch ook Feijenoord laat zich niet onbetuigd. Tot de rust weten de verdedigingen echter scoren te voorkomen. Na rust zit Feijenoord er sterker op, wan neer de ADO-keeper den bal wegstompt, komt deze tenslotte bij Zaanen, die deze kans benut en de partijen op gelijken voet brengt. In deze periode is Feijenoord iets sterker, doch ADO weet zich los te maken en het initiatief over te nemen. Beide doe len komen beurtelings in gevaar te verkee- ren, doch ADO blijft iets sterker. De voor hoeden weten echter van de geboden kan sen geen gebruik te maken. Zeven minuten voor het einde valt 'dan het reeds vermelde incident voor. Scheids rechter Van Moorsel fluit voor een overtre ding van Van der Heide tegen Eversteyn, in het strafschopgebied, en geeft een straf schop. Verschillende Feijenoordspelers protesteeren heftig en een woordenwisse ling is het gevolg, waarop de Fcijoord-spe- lers Kuppen en Vrauwdeunt uit het veld worden gezonden, De door De I-leer geno men strafschop weet dé Feijcnoord-kccper vallend naast te slaan, doch dan laat de scheidsrechter overnemen, daar de keeper hij het nemen van de strafschop niet stil stond. Thans maakt De Heer geen fout en geeft zijn club de leiding. Hoewel Fcijen oord verder met negen man speelt, geven zij den moed niet op en vallen nog verschil lende malen gevaarlijk aan. Met ADO in de meerderheid komt dan het einde en hebben de Rotterdammers hun eerste nederlaag ge ïncasseerd. D.H.C.—Stormvogels 30. DELFT, 13 October. De ontmoeting D.H.C, en Stormvogels is geëindigd in een 3—O-overwinning voor de Delftsche ploeg. D.H.C. had ech invaller voor Bckenes, Storm vogels was volledig. In het eerste kwartier werd uitstekend ge speeld. Beidé partijen gaven elkaar weinig toe. Na zes minuten wist Vollenhregt ech ter D.H.C. de leiding te geven, 1—0. tiet ver weer van Stormvogels was daarmee echter niet gebroken. D.H.C. moest alle zeilen bijzet ten. Na 15 minuten bleek echter, dat de IJmuidcnaars het tempo niet konden volhou den, doch dank zij hun goede verdediging bleven tot aan de rust verdere doelpunten uit. Na de hervatting was D.H.C. bepaald in de meerderheid. Er werd tamelijk forsch ge speeld. D.H.C. kreeg een strafschop toegewe zen welke door Ditmars werd benut, 20. D.H.C. bleef het spel verder beheerschen en Dijkman wist den stand tot 30 op te voe ren. H.B.S.—HAARLEM 1—2 HBS heeft zijn aanhang weer teleurge steld, door met 12 van Haarlem te ver liezen. Het begin kenmerkt zich door een over wicht van HBS. Eenige gevaarlijke aanval len van beide vleugels en het Haarlemsche doel ontsnapt nauwelijks aan het eerste doelpunt,., Toch neemt Haarlem dan de leiding. De Winter gaat langs de lijn, hij zet voor en Bakker kopt in den uitersten bovenhoek langs den verbluften Pellikaan (01). De gasten geven een bewegelijk spel te zien, doch technisch zijn de Hagenaars beter. Van der Vcgte probeert den gelijkmaker te maken, door na keurig solo-spel van Zuiden den hal afgempten aan te geven, doch Jiet goede schot van dezen laatste wordt corner gewerkt. Pellikaan vloert even later De Winter onreglementair, maar Van der Hulst jaagt de toegekende penalty over de lat. Na rust geeft HBS aanvankelijk weer den toon aan. Doelpunten blijven vooralsnog uit, daar de spil van Haarlem, Van Won deren, de stopper-methode toepast en hier door de voorhoede van HBS niet veel vrij spel krijgt. Dan komt toch, op wel fortuinlijke wijze, eindelijk de gelijkmaker. Kramer krijgt een corner te nemen en de bal draait door den Wind in het doel (11). Een gevaarlijke doorbraak van Van der Hulst, hij passeert den uitgeloopen Pelli kaan, maar dan duikt Walhain op en weet den ingeschoten bal nog juist van de doel lijn te trappen. De spanning stijgt en het spel verplaatst zich snel van doel tot doel. De voorhoedes opereeren gevaarlijk en voor het einde bij Haarlem met. succes. De Winter zet voor en weer zet Bakker zijn hoofd onder .den bal. welke onhoudbaar in het doel ver dwijnt. De Hagenaars probeei'cn den gelijkmaker nog te forceeren. Een vrije schop wordt nog genomen, Haarlem weet de overwinning echter mee naar huis te nemen. Dirkshorn I—Winkel 3—5. Dirkshorn ontving gisteren de nieuwe Winkelploeg en deze eerste kennismaking in de competitie was, hoewel eenigszins ver wacht, geen erg aangename, want de bezoe kers hadden geen aardig cadeautje mee. het werd verliezen voor de gastheeren! Winkel zette er al dadelijk een stevig tem po in en het was te zien. dat het een harde dobber zou worden. W. slaagde er dan ook het eerste in te doelpunten. Maar D. had een prachtig antwoord klaar in den vorm van een schitterend ingekopte voorzét door Jan van der Molen. Zoodat de stand weer Men heeft ons de volgende vraag voor gelegd, aldus de Sportkroniek. „Een vereeniging beschikt over een prima backstei, doch heeft een minder goeden mid- voor. Nu is de aanval sterker te maken door een der backs als midvoor op ie stellen, waardoor de verdediging echter verzwakt wordt. Wat is nu de plicht van dc E.C. Moet. de verdediging zoo sterk mogelijk blijven, of moet Ion koste van een sterker aanval dc verdediging verzwakt worden?" Ons antwoord hierop is als volgt: „Deze vraag is moeilijk voor alle gevallen te beantwoorden. De Elftalcommissie zal, als zich de vraag in kwestie voordoet, geval voor geval moeten beschouwen. Er zit wat aantrekkelijks in dc redeneering, dat dc aanval zoo sterk mogelijk moet zijn, daar dan doelpunten gemaakt zullen worden en de eigen verdediging minder te doen zal- krijgen. Toch lijkt het ons altijd onjuist een verdediging te veel te verzwakken. Veld- meerderheid leidt lang niet altijd tot doel punten en als elke aanval van de tegenpartij gevaar oplevert omdat er een zwakke plek in de achterhoede zit, is het, risico groot, dat de tegenstanders met de winst gaan srijken. In het onderhavige geval zou het alleen wensoheüjk zijn den uitstekenden achter speler in de voorhoede oo te stellen, indien men de beschikking heeft over een goeden, althans ruimschoots voldoenden reserve back. Verder zou het wellicht nog eerder aanbeveling verdienen don bewusten prima achterspeler niet als midvoor op te stellen, doch als binnenspel er. In geval van nood kan hij, door de verdediging te kortien hel pen. zijn defensieve capaciteiten dan alsnog ter beschikking stellen van zijn ploeg, wat als midvoor feitelijk uitgesloten is. Is de betrokken achterspeler inderdaad wel een prima midvoor, wat in de praktijk heel zelden zal voorkomen, dan kan men hem wel op die plaats opstellen, doch eerst dan zorgo men er voor, dat de. verdediging behoorlijk op peil blijft. Een elftalcommissie, die haar taak goed verstaat, moet dus alle voor- en nadeelen, die aan een dergelijke, plaatsverwisseling verbonden zijn, goed tegen elkaar afwegen. gelijk, 1—1, was. Toch was aan alles te voe len dat Winkel hier moest zegevieren, er werd vaak en hard op Kant's heiligdom ge schoten als gevolg van de omstandigheid, dat de D.-acliterhoede geen baas kon blij ven in het „achterhuis". In het veld was het plaatsen bij D. slechter dan gewoonlijk. Er werd niet zoo fel op de bal gezeten als hij W. Het vonnis kwam dan ook onherroepe lijk: Winkel maakte er 2—1 van en de strijd was pl.m. 25 min. oud toen W. er no. 3 aan toe voegde met een hard schot, waai de D.-keeper niet aan tippen kon. Een fout in de achterhoede van.de thuis club té langzaam aanvallen werd door Winkel afgestraft met een vierde doelpunt, dat: keeper Kant, hoewel op den grond lig gend, alle moeite doende, niet meer kón achterhalen. De rust ging dus in met een veilige 41 voorsprong voor de gasten. En nu g'ng het er om: kon D. dezen ach terstand nog inloopen! We moeten toe geven: er werd goed volgehouden maar veel mislukte, veel werd om zeep gebracht en tenslotte: waar waren de van der Molen's in dezen wedstrijd? Hun sterren schitterden met deze keer, behalve dan rl'ie van Jan Het (juartet leek niet zoo in vorm als anders. Maar om tot het spel weer te keeren: Dirks horn had snoedig na rust geluk met een hard schot dat dc W.-keeper onder z'n handen liet doorglippen waardoor de stand 2—4 werd. Meermalen kroop D. toen door het tradifio- neele oog van den naald totdat het Win kel gelukte snel te profiteeren van de vcron gedrongen staande D.-achterhoede, er door te glippen en voor de vijfde maal te doel punten, 25. Het werd nog eens flink ge probeerd door D. en in een periode van "feite lijk D. overwicht wist Jan van der Molen nog een mooi resultaat to bereiken met een nrachtig ingekopfen bal waardoor de stand 3—5 werd. Hiermede kwam het einde. GEEL ZWART-SCHAGEN II 1—1 Gisterenmiddag bezocht Schagen 2 Geel Zwart. Zoowel Schagen als Geel Zwart brachten er weinig van terecht. In dc eerste helft, is Geel-Zwart overwegend in de meer derheid en keeper Schoorl moet er her haaldelijk aan te pas komen, wat hem eoed af gaat. Het plaatsen van Schagen is slecht en slechts een enkele maal zien wij een be hoorlijk schot. De wedstrijd. Geel-Zwart wint den toss en Schagen trapt af Onmiddellijk komt Geel-Zwart op- zetlen en .behoudt gedurende de geheele eerste helft het initiatief Er doen zich ge vaarlijke oogenblikkcn voor het Schagcn- doel voor, doch de aanvallen der Geel zwarten stuiten telkens af op het stoere backstei Slikker-Weeland en in laatste instantie op keeper Schoorl Er moet dan ook een half uur gespeeld worden, voor het overwicht van Geel-Zwart in een doelpunt tot uiting komt (10). Voor de rust komt in dezen stand geen verandering meer. Na de rust blijft het knoeien bij beide partijen. Na ongeveer twintig minuten weet Schagen den gelijkmaker te scoren (1—11 en hierbij blijft het tot het einde. KOEDIJK 2—BERGEN 2 7—6 Gistermiddag werd onder leiding van scheidsrechter Wcrelt bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Al heel spoedig werkte KFC een bal in eigen doel, doch 2 min. later was de stand al weer gelijk, 1—1. Uit een mooien aanval wist 't Hart met een fermen kopbal er 21 van te maken; even later gevolgd door een doelpunt van Waal, 3—1. Nog voor de rust wist Bergen er 3—3 van te maken. Na de rust werd 't zelfs 35 voor Bergen waarvan de eerste uit een penalty. Doch twee corners leverden weer evenveel doel punten op voor Koedijk en het was weer 5—5. Zelfs werd 't 75 voor Koedijk door toe doen van De Graaf. Kort voor het einde wist Berden den ach terstand nog te verkleinen, waarna het einde kwam. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank* en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. Heden is van ons heen gegaan, na een lang durig en smartelijk lij den. onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tan te, Mej. in den ouderdom van 54 jaar. Dat zij moge ruste in vrede. Mede namens Broers en Zusters, C. BEEK— Liefhebber. Jn. BEEK. Alkmaar, 12 Oct, 1910 Zijdam 6. De teraardebestelling zal plaats hebhen Dins. lagmiddae a.s. Vertrek 'anaf St. Elisabeth-zie- kenhuis om 2 uur. Heden overleed na een geduldig lijden, onze lieve Dochter en Zus ter, Mej. T. SLEUTEL, Echtgenoote van K. TAUBER, in den ouderdom van 55 jaar. Schagen, 12 Oct. 1940. De familie SLEUTEL. St. Maarten, Scbagen en Zijpe. 15—19 Oot. 1940. ST. MAARTEN, Raadhuis: St. Maarten Dins dag. Stroet Donderdag, Valk koog en Groenveld Vrijdag, G8 uur n.m.. Rijp en Eeni- genburg Zaterdag 13 uur n.m. SCHAGEN, Distributiekantoor 911% uur v.m. en 15 uur n.m.; wijken A en D Dinsdag,, wij ken C en F Woensdag, wij ken G. H, J en K en Ka naal- en Veldstraat Donder dag. wijken B en E Vrijdag. ZIJPE, 4 O.L. Scholen. 911% v.m. en 15 n.m.; wijken E, F en G te Schagerbrug Dins dag. wijken H, I en K te 't Zand Woensdag, wijken C, D en M fe St. Maartensbrug Donderdag, wijken A. B en L te Burgerhrug Vrijdag. Distributiestamkaarten mee nemen. Graanverbouwers. die uit ei gen oogst willen bakken, die nen voor een jaar te beslissen voor hoeveel gezinsleden zij geen broodkaarten zullen ne men. Tijdig inlichtingen vra gen in gemeentelijk distribu tiekantoor. Op Zaterdag 19 Oct. 1940 in Dïstribuiïekring- bureau te Schagerbrug komen voor afwerking (912 u. v.m.) Coöperatieve Boerenleenbank „Koegras" Door de Coöp. Centrale Raif fejsenbank te Utrecht is de ge legenheid geschapen uitslui tend objecten op het platteland te Inlichtingen en formulieren verkrijgbaar bij den Kassier. HET BESTUUR. op Vrijdag 18 Oef. a.s. des voorin- 10 uur, t. verz. van den heer WILLEM VERBURGT Deurw. VAN HUIT. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart OPGAVE VOORRADEN NON- FERRO METALEN. WELKE IN HET BUITENLAND ZIJN OPGESLAGEN. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt op grond vips ar tikel 6, lid i en 2, der non-fer- ro metalen beschikking 1940 no. 1 bekend, dat een ieder, dat zijn dus zoowel ingeschre venen als niet-ingeschrevenen hij het Rijksbureau voor Non- ferro metalen, die op het mo ment. van publicatie van dit bericht non-ferro metalen in 't buitenland voorhanden of in voorraad heeft, hiervan bin nen 10 dagen opgave moet doen aan het Rijksbureau voor Non-Gerro metalen, Prinsesse- gracht 21 te Is Gravenhage. Formulieren hiertoe worden aan aanvrage door het Rijksbu reau aan belanghebbenden ver strekt. Olliciee'e Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij BEPERKING PLUIMVEE- STAPEL. Het Rijksbureau voor d<e Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt, in aansluiting op het reeds eerder verschenen pers bericht betreffende de inkrim ping van den pluimveestapel, het volgende bekend. Bij de bepaling van het aantal Kippen en/of eenden, 't welk el ke houder van kippen of een den ton hoogste mag aanhou den. neemt de. Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluim vee de volgende regelen in acht: 1. De in den aanhef bedoel de bepaling geschiedt op de basis van het aantal in Sep tember 1939 geïnventariseerde dieren, met dien verstande, dat voor de in hier onderst, kolom 1 onderscheiden bedrijven het maximum aantal aan te hou den kippen resp. eenden over komt met de in kolom 2 tel kens daarachter aangegeven nercenfages van hef aantal in September 1939 geïnventari seerde kinnen resn. pgnden. Dinsdag 15 en Woensdag 16 October demonstreeren wij in de eetzaal van den heer G. BOONTJES. Café „De Gouden En gel" alhier van 's morgens 10 uur tot 's av. 8 uur met de nieuwste van d8 N.V. Haarden-indostrie Maarsen, Dir. E. M. Jaarsma Hzn. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. IJZERHANDEL, LAAN SCHAGEN kolom t: aantal kippen per bedrijf naar de toestand bij de inventarisatie Sept. 1939. kolom 2: pet. van het. aantal bij de inventarisatie Sept. 1939 aanwezige kipnen, dat ten hoogste mag worden aange houden. 115 190 pet. met een max van 10 dieren. 15— 30 55 pot, 30— 75 37%, pet. 75150 30 pet. 150— 300 20 pet. 300— 450 22 pet tfO— fiOO 18 pet 600—750 15 pet 7501500 11 pet 1500 en meer 8 pet kolom 1: aantal eenden ner hedriif na^r den toestand b. d. inventarisatie September 1939. kolom 2: pet. v. h. aantal hij de inventarisatie Sept- 1939 aanwezige eenden, dat ten hpogsfe mag worden aange houden. 130 100 pet met een max van 10 dieren 30— 750 20 pet 7502500 15 pet. 25004000 10 pet. 4000 en meer 8 pet. 2. In afwijking van het be paalde onder 1 worden de hier boven genoemde percentages ten aanzien van degenen, die zijn toegelaten tot (ie groepen „fokkers van kippen" resp. „fokkers van eenden" en tot de groep „houders van vermeer- cleringishedrijven" resp. van kippen en eenden. vastge steld door de centrale met in achtneming van de hoedanig heid van het betrokken bedrijf met dien verstande, dat de fokkers van kippen gemiddeld ten hoogste 43 pet., de fokkers van eenden gpmiddeld ten hoog ste 20 pet,., de houders van vermeerderingshedrijven van kippen gemiddeld ten hoogste 36 pet. en de houders van ver meerderingsbedrijven van een den gemiddeld ten hoogste 16 pet, van het totaal aantal der in September 1939 geïnventari seerde diieren voor elke groep zullen mogen aanhouden. 3. Het in eenige grootteklasse door toepassing van boven staande percentages verkregen maximum aantal dieren wordt tevens als minimum voor de be paling van het aantal dieren in de onmiddellijk daarop vol gende grootteklasse aangeno men 4. In afwijking van die in 1 en 2 vervatte regelen kan het aantal ten hoogste aan te hou den dieren worden verlaagd ten aanzien van 'degenen, die ter beoordeeling van de cen trale uit anderen hoofde dan de pluimveehouderij een vol doende bestaansbron hebben. 5. Indien ten genoege van de centrale is aangetoond, dat de cijfers van de September- inventarisatie ten aanzien van een bepaald bedrijf door bij zondere omstandigheden ge acht moet worden lager te zijn dan overeenkomt met den nor malen omvang van den stapel van het desbetreffende bedrijf, is de centrale bevoegd het ba sis-aantal te verhoogsn. 6. In bijzondere gevallen, ter beoordeeling van de centrale of de door deze aan te wijzen instantie, andere dan die be doeld onder 5, zullen.door de centrale die maatregelen wor den getroffen, welke met hef oog op het desbetreffende geval noodig mochten blijken,, en wel in het bijzonder ten behoeve van diegenen. wier inkom sten. ten gevolge van die uit deze bekendmaking voort vloeiende maatregelen, behalve voor de bestrijding van de kos ten van levensonderhoud niet toereiken voor de betaling van renten en publieke lasten. NOODWONINGEN TE HUUR. voorzien van electrisch en stookeelegonheid, 10 min. fiet sen van Station Noordschar- woude. bij T. v. d. VLIET. Zui- derhuurt 50. Oude Niedorp. Te koop: JULIANA-ZAAITARWE en 1 H.A. VQERBIETEN. G. H. GEERLIGS. Anna Pnu- lowna. Kneesweg 8, Tel. 275. Wieringerwaard. Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe, zal op - des voormiddags om 9 uur n.t,, ten huize en ten verzoeke van de heeren BROKKEN aan den Nieuwenweg in den polder Burghom. gem. SCHAGEN houden van: als 18 melk- en tijdkalfkoeien en 4 grsskalveren. 1 paard. '20 schapen, maai- en hooïmachi- nes, ploegen, eggen, cultivator, kettingegge, wagens en karren, dresseerkar. kruiwagens, bas cule. gierpomp. opjaagstel, kaasmakersinventaris. tobbe, kuipen, vaten, spatschutten, tuigen en gareelen, koezeelen. houten en wollen loopers. par tij zaadzakken, partij voerbie ten. boeren- en bouwgereed schappen, houten en betonnen zeunissen en wat verder ten verkoop zal worden aangebo den. Te koop: VOERBIETEN, pl.m. 30.000 Kg., bij Jb. ERIKS Pz., Barsingerhorn. B.z.a.: BOERENKNECHT. R. HUIZINGA. pa. D. de Zwart. Schelpenbolweg F 28, Slootdorp. Tegen 1 November te huur gevraagd: GROOTE SLAAPKAMER. voor echtpaar en 2 groóte kin deren. Brieven met prijsopga ve onder lett. H.H.. Bureau v. d. blad. F.en verhaal uit een commandopost ergens in de Grebbelinie, door HFNRl VAN HOOF. die persoonlijk aan den strijd heeft deelgenomen. Dit boek is zoo juist verschenen en dit, Historische Document zal een geweldig succes zijn. Prijs I 1.25 gecart. Rpstellingen worden in volgorde uitgevoerd door

Schager Courant | 1940 | | pagina 3