Minder uitvoer, lagere prijzen HET VROOLÏTKE WEEUWTJE Uit Alkmaar Maandag 14 October 1940 Tweede blad Alleen naar Duitschland ZUIDSCHARWOUDE VER WEG MAAR GEZOND! Tot gisteren verkeerde dc familie van den matroos P. Kostelijk, die in de oorlogsdagen op een mijnenveger dienst deed, in onge rustheid over hem, omdat, na velerlei ver- gcefsche pogingen, om iets van hem te we ten te komen, zij niets positiefs vernamen. Thans hebben zij echter bericht gekregen 'dat hij zich gezond en wel in Znid-Amerika bevindt, na allerlei wederwaardigheden te hebben ondervonden. EXPORT GROENTEN EN FRUIT'NAAR ANDERE LANDEN DAN DUITSCHLAND. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale ver zocht de veilingen medewerking te verleenen aan een regeling, betrekking hebbende op export van o.m. groenten, w.o. ook sluitkool Daaruit blijkt dat door de veilingen slechts voor export van uien naar België, zonder vooraf verkregen toestemming, rechtstreeks mag worden overgegaan tot afgifte van uit- voermachtigingen. WINTERKLEEDING. 2e Klas: J. MolenaarH. J. Ootjers 10 A. T. Slis—G. Goudsblom 0—1 J. BouwensK. de Vries ifgebr. 3e Klas: G. MoraalP. de Ruiter 01 P. de RuiterG. Moraal 10 G. van Loenen—N. v. d. Abeele Vz—V-i J. ITeidsma—P. Rorst 10 P. Borst—.T. Heidsma 01 T. de JongJ. Kamper 01 GEWOND Zaterdag heeft de timmerman L. S. bij de werkzaamheden aan den nieuwe sluis een balk op een zijner beenen gekregen, waar door hij zoodanig gewond werd dat de wond gehecht moest worden. Dr. Wilmink te Zuidscharwoude heeft de geneeskundige hulp verleend. BERGEN UITSLAG VEILING. Zaterdagmiddag vonden de afslag én com binaties plaats van een huis, veestalling, schuur, erf, boomgard, tuin en weiland aan en nabij den Bergerweg in de gemeente Ber gen ter grootte van totaal 31.05.60 ha", ten overstaan van notaris mr, C. J. de Lange te Alkmaar. Zaterdag.5 October vond de veiling bij op bod plaats waarbij- hot geheel in bod was was gebracht op 57.307.39. Bij den afslag werd thans geen der percee len gemijnd met uitzondering van perceel 6, weiland, groot. 3.60.80 ha wat op 35.— ge mijnd werd nadat het in bod stond op 7.396.40, Combinaties: perceelen 1 en 2, in bod op 14.364.55, verhoogd nret 1. perceelen 5 en 6, in bod op 14.271.40, ge mijnd op 3. overige combinaties hadden geen succes. Bij ,de eindcombinatie stond het geheel in bod op 57-345.84; verhooging vond niet plaats, evenmin werd er gemijnd. De perceelen 7 en 8 werden niet gegund, de overige" perceelen wel. Z1JPE SCHAGERBRUG INDIENSTSTELLING EVANGELISATIE GEBOUW Met qroote eensgezindheid tol stand gebracht. Gistermiddag is het evangelisatiegebouw van de Ned. Herv. Bond van Inwendige zen ding. op Geref. grondslag, in gebruik geno- tnr'T? De officieele inwijding werd verricht door Ds. de Kleyne van Alkmaar. Ile gebouwtje, vriendelijk doch sober, was tot de laatste plaats bezet. De predikant wees op het bijzondere ka rakter vap dezen dienst. De tijdsomstanüip heden geven reden tot een sobere opening, toch zijn ook deze omstandigheden reden lot inniger dank. dat we nu in een behoor lijk gebouw kunnen samenkomen, dank aan God. die alles zoo geleid heeft. De aard van dit gebouw, evangelisatiege bouw, getuigt van het droeve teit dat onze vaderiandsche kerk niet dat geluid laat hoo ren, dat ze, naar eisch van haar belijdenis zou moeten uitdragen. Met dank aan God en ootmoedige bede. dat de Naam des Vaders in dit gebouw zal worden uitgedragen, dat in den naam van den Zoon hier zal wo den vergaderd en dat de kracht van den Heiligen Geest hier noen baar zal worden, verklaart Ds. de Kleyne het gebouw voor geopend/ Na de prediking spreekt Ds. Kieyne, na-, mens het Hoofdbestuur van den Bond voor inwendige zending, een woord van gcluk- wensch, tot het bestuur van de Afd. Scha gerbrug en hoopt, dat onde»- Gods zegen dit werk voortgang moge hebben. De-heer Basmever. snreekt naméns de ge westelijke commissie N. Holland van de Ned. Herv. Bond v. Inw. Zending, een ge- lukwensch, waaraan hij een woord van dank toevoegt aan de bouwcommissie, voor de prettige samenwerking. De heer C. F.'de Nooy, voorzitter van de afd. Schagerbrug en voorzitter van de bouw commissie geeft een korten terugblik,op de laatste 25? jaar van het bestaan van de afd Schagerbrug. hoe men was begonnen met sa men te komen in een café. op een plaats waar het eigenlijk niet mogelijk was te ver gaderen in een onbewoonbaar verklaarde woning. Toch is op die plaatsen vele malen een zegen genoten. Als we er bij stilstaan. BARSINGERHORlï Operette in drie bedrijven, door Vic- tor Le'on en Leo Stein, met muziek van Franz Léhar, opgevoerd door de Gemengde Koren Westlrisia te Win kel,. Ceacilia te Barsingerhom en het Zijper Salonorkest, onder leiding van Nico Snel, regie A. Wiedijk. EEN AVOND DIE KLONK ALS EEN KLOK. Een opvoering waarvoor twéé dikke stre pen aan den balk gegeven moeten worden een opvoering waarbij de hoogste sport van den dilettnntistischen kunst ladder is beklom men! Een ppvoering, welke bewijst, dat het cultureele leven ten plattelands zich ruim schoots met dat uit de stad kan meten, on danks liet feit, dat men er zich nieesfal meer opofferingen voor moet getroosten. Langza merhand is de-uitvoering der gecombineerde koren en het orkest DE gebeurtenis in het seizoen geworden en het was te w'enschen, dat niet alleen zooals Zaterdagavond in „De Fortuin" een stampvolle' zaal in Barsin gerhom en ongetwijfeld een stampvolle zaal volgende week in Winkel, maar men op alle plaatsen waar in ons Noorderkwartier een behoorlijk tooneel is, den spelers een welver diende hulde kon komen brengen! De uitvoering. De ondeugende operette stelt geen hooge eischen voor lïét tooneelspel, de grootste moei lijkheid is de gezwollen taal van de als meestal het geval is afschuwelijke verta ling uit het Duitsch, op wat menschelijke wijze over het voetlicht te brengen. De intrige is niet onaardig, het is een verhaal van een riik weduwvrouwtie, wier vermogen bewaard moet blijven voor 's lands berooide schatkist en die dus tijdens haar Parijsch verblijf aan een landsman moet worden uitgehuwelijkt. De gezant van het operette-vorstendom Pon tevredo doet daar alle moeite voor, maar zijn candidaat, de oogenschijnlijk losbollige Prins Danilo yoelt wel voor het weeuwtje, hoe alles geloopen is, vragen we ons af. zoo zegt spr. wat onderscheidt ons boven zooveluen dié lijden door de omstandighe den. De heer de Nooy dankt Ds. de Kleyne en de gewestelijke commissie en richt een hij zonder woord van dank tot den heer de Leeuw, de bouwkundige, die het aangedurfd had de spot van de voorbijgangers te trot- seeren en die getoond heeft, dat met be kwaamheid en goede zorg wat bereikt kan worden. Spr. wijst op de groote eensgezind heid waar mee dit gebouwtje tot stand is gekomen. Hij spreekt een woord van dank tot de vrouwenvereeniging. tot de predikan ten en Godsdienstonderwijzers, die voor de reiskosten, soms nog minder, den kring dien den. Het waren geen broodpredikers, maar menschen, die gedrongen werden de volle rijkdom van het evangelie te verkondigen. Allen, die mede hebben gewerkt, dankte spr., waarmee dezen dienst werd beëindigd. DE ALKMAARSCHE E1ERVEILING De maximumprijzen niet over- schreden. ENKELE PARTIJEN WERDEN VIER MAAL GEVEILD. Van de totaalaanvoer der vorige xveek ad. ongeveer ruim 100.000 eieren, werd circa 25% op de mijn aangeboden. De rest was gedurende de voorafgaande dagen reeds weggehaald. Ons waren intusschen veilingen genoemd, waar de maximumprijzen ver waren over schreden en zoo waren we- in afwachting van de dingen, die komen zouden. Een sen satie werd het echter allerminst. Want de leiding van de veiling, die naar we vernamen in de gevallen, waarin de vorige week voor f 755 was afgemijnd, voor alle zekerheid de maximumprijs ad f 7.50 in re- koning had gebracht wilde geen moeilijk heden. Onvcrbiddellijk werd overgeveild. wanneer de wijzer te hoog bleef staan. In hun ijver om toch maar vooral de eerste te zijn op de maximumprijs, overkwam dit de koopers nog al eens en zoo moesten enkele partijen 3 of 4 maal worden overgeveild. Zoo bleef het dus bii de maximumprijzen: f 7.50 voor de zware en f 6.50 voor de lichte eieren Omtrent het prijsverloop kan men zeggen, dat practisch alle eieren van 60 gram en zwaarder den maximumprijs haalden. Dit waren overigens nog slechts enkele kisten. De groote aanvoer bestond uit kleine eie ren. Hier bracht alles wat lag tusschen 48 en 55 gram de maximumprijs voor lichte eieren op. n.m.1. f 6.50 Voor de lagere gewich ten werden enkele dubbeltjes lager geno teerd, Enkele partijen 45 gram brachten met •f 6.15 de laagste prijs op. Alles bijeen genomen, zal het voor den reëelen handel oe te juichen zijn, wanneer aanstonds de gewijzigde bepalingen, die al gemeen worden venvacht, van kracht wor den. Het is te dwaas dat de handel koopt voor zulke hooge prijzen, dat, ipdien niet .wordt gefraudeerd, met verlies moet worden-afge geven. BEGROOTING CENTRAAL ZIEKENHUIS. Aan den gemeenteraad is aangeboden de begrooting van het Centraal Ziekenhuis over het jaar 1941. De begrooting sluit op een be drag van f275.600.—. Daarbij is gerekend op een subsidie van de gemeente ad f39.500. Hiervan ontvangt Alkmaar f 5.600.— terug wegens bijdragen van andere gemeenten. BEGROOTING BURGERWEESHUIS. De inkomsten en uitgaven van het Bur gerweeshuis zijn over 1941 geraamd op f 13.690.—Hierbij wordt gerekend op een ge meentelijke subsidie ad f4500.—. maar niet voor de millioenen. 's Gezanten echtgenoote heeft een berooid Parijzcnaar, dien zij intusschen zelf ook heviglijk bemint, als millioeneniager beschikbaar, rond het weeuwtje fladderen voorts de diverse gehuw de gezantscliapsattaché's, de vrouwen van deze heeren hebben, zoo dat hoort, ook hun mïnnarijtjes. maar tpnslotte nadat natuurlijk eerst het geval in een driedubbele knoop zit, weten de librettisten Prins Danilo toch in de armen van het wufte weeuwtje te voeren en de millioenen voor het vaderland te bewa ren. Grooter opgave is vóór dilettanten Léhar's muziek de eer te geven, die haar toekomt. Al, is zij na de duizenden opvoeringen in de za len en de tienduizenden bewerkingen voor de radio meer dan bekend, het is nog wat an ders ze in hef gehoor te hebben, dan ze te zin gen en te snelcn. Speciaal de finale van het tweede bedrijf stelt zeer hooge eischen en het achfcrnanhungelerfde derde bedrijf moet wel bijzonder vlot worden uitgevoerd wil het vol doen. Dank zij ook het voortreffelijk orkest, liep alles als gesmeerd er was geen enkel deraillementje. Nico Snel in de orkestbak en Arie Wiedijk op de planken, hadden de teugels vast in handen, er was een homogeniteit tus schen zangers en orkest, zooals men die van eert beroepsgezelschap niet beter kan verlangen. De figuratie eerst wat log kwam spoedig geheel uit dé plooi, er waren dames en hee ren bij, die zonder zich op den voor grond te dringen, allerverdienstelijkst acteerden en de zang van de koren was boven allen lof verheven. Het heeft geen zin voor de leden van het orkest uitzonderingen te maken, de ze dames en heeren beheerschten hun partijen zonder uitzondering en Nico Snel is vakman genoeg om er uil te halen wat er in zit! Ook als „Schrammelorkesl" was het een lust om te hooren. Prettig was het dat de „zoogenaamd" spe lende dames op het tooneel niet maar wat maaiden op die violen maar het echte orkest volgden. Spe ciaal een pluim voor de „Stehgei- gerin"! DE KAMEROVENS VOOR DE GASFABRIEK Op 5 October 1939 werd door den 'gemeen te»* raad besloten 2 retortenovens te vervangen door horizontale kamerovens. De kosten daarvan werden'geraamd op f 85.000 en zou den worden geput uit het reservefonds van het gasbedrijf. Dit werk is inmiddels opgedragen aan de Silamit-Indugas G.m.b.II. te Krefeld voor 185.000.De materialen zijn aangevoerd en met het werk, dat. over 3, maandengereed zal zijn, is dezer dagen begonnen. Zooals destijds reeds werd medegedeeld, lag het in de bedoeling binnen 5 jaar over te gaan tot den bouw van 2 verdere horizon tale kamerovens. Intusschen is een groote vraag naar gas ontstaan. Deze is het gevolg van de drasti sche beperking van het petroleumverbruik, terwijl daarnaast door uitputting van de be schikbare hoeveelheid gasolie, welke noodig is voor het produceeren. van gccarbureerd watergas, de noodzakelijke aanvulling vat! koolgas met watergas achterwege zal blijven. In verhand met. een en-ander wordt, het noodzakelijk geacht de 2 volgende horizoni tale kamerovens reeds thans aan te brengen. De kosten woraen geraamd on circa f70.000. Door het College wordt aan den Raad voor gesteld dienovereenkomstig te besluiten. De gelden kunnen wQrden gevonden uit het re servefonds der gasfabriek. Vergissen we ons niet, dan zal door een en ander de gasfabriek belangrijk worden ge moderniseerd, de rendabiliteit'wordt aanmer kelijk verhoogd en het bedrijf zal, zoo te eeni- gertijd de omstandigheden weer mochten ver anderen. een aanmerkelijk solieder basis hebben gekregen. KASGELDLEENINGEN. Teneinde te kunnen voorzien in eventu- eele behoeften aan kasgeld, verzocht het College aan den Raad machtiging tijdelijke geldleeningen te mogen sluiten ten laste van het dienstjaar 1941 tot een maximum bedrag van 1.000.000. GESCHIL TUSSCHEN DE GEMEENTE EN EENIGE SCHOOLBESTUREN OVER HET BEDRAG PER LEERLING EX-ART. 55bis DER L.O.-WET 1920. Telken jare wordt, door den gemeente raad vastgesteld het bedrag, dat het open haar L.O. per leerling heeft gekost. Dit be drag is tevens het. maximumbedrag, dat aan de bijzondere scholen per leerling mag wor den uitgekeerd in dezelfde gemeente. Op 22 December 1939 werd door den Raad besloten dit Bedrag over 1940 vast te stel len op 12.67 voor het gewoon en 17.90 voor het uitgebreid L.O Na dit besluit kon den aan de bijzondere scholen over 1940 voorschotten tot dit bedrag worden beschik baar gesteld. De juiste afrekening, waarbij de werkelijk betaalde uitgegeven bedragen tot maatstaf Wófdêri genomen,"1 h"eeft plaats om de vijf jaar- Een tweetal schoolbesturen, dat zich met de wijze van bescherming door de gemeen te niet kan vereenigen, is in beroep gegaan bij ged statèn tegen de huns inziens te lage berekening. Door den secretaris-generaal, hoofd van het departement, van onderwijs, werd in overweging gegeven het geschil in den min ne te regelen. Ook gedeputeerde staten drin gen hierop aan Het resultaat van een en ander is geweest dat B. en W. thans aan den Raad voorstel len de beide bedragen respectievelijk te verhoogen tot 13,12 en 18.10, waarmee de schoolbesturen zich zouden kunnen ver- eenigen. De solisten. Het vroolijke weeuwtje vond in Mevr. BuisGrin een vertolkster zooals men- zich die steeds gemeten naar dilettantisti- schcn maatstaf niet beter kan wcnschcn. Zij speelt los. heeft een goede mimiek, en waar de muziek voor haar niet te hoog ligt, zingt zij ook zeer verdienstelijk. Me vrouw BlauwboerJonk had m de rol van Valencienne alle gelegenheid haar e-oede zangkwaliteiten te toonen, en in den heer Tan Meiier de berrtoide Parijzenaar Rosil- loto vond zij een waardigen partner. Hun duetten vormden hoogtepunten in de uit voering, bijzonder eoed was het Pavilloén- lied. De heer G. Biaauboer had dc zware rol van Prins Danilo op zich genomen, 't Was héél eoed. zijn scène van de domme ruiter, b.v. samen met. mevr. BuisGrin werd met, veel begrip gegeven; Hanna, Va lencienne. Danilo en Rosillon, ons wel ge meend compliment! De gezant Baron Mirko Zeta (de heer A. Wiediik) acteerde fijn en was een waardige figuur. Kostelijk gétvpeerd! Een kostelijk stel vormde dc millioenen- iftgprs St. Brioche en C.ascada. de heeren Th. Broprsmn en D, C. Rroersmn, zeer ver dienstelijk waren ook Pracovia Pritschick (mw. SpaansBronder) Olga Kromow (tmv. (.mw. SnaansF.ecen) Svlvaine Bogdano- witsch (mw. Langevoort—Blanmvboer). Kro mow (de heer K. Kroon) en Pritschick (dc heer H. Span). F.n dan... Njegus. dc ko mieke gezantschapssecretaris! De grimeur had er zooiefs als Half Watt van gemaakt en het was weer echt iets voor den heer P. Langereis om er met een fijn trekie hier, en een oolijkheidje daar, wat, moois van te maken. Een zeer te waardeeren kracht in dit gezelschap! In het tweede en derde bedrijf dansten -vlotte meiskes in mooie costumos. De o'nt- werpser van de dansen (mw. Couvé-Misic) én de> leidster mw. KingmaWit. hadden alle eer van hun werk. Zooals men dat van deze •firma gewénd is, was de aan kleeding ei* costumeering door Ridderikhof Hoorn, perfect en in stijl, zoo was het twee de bedrijf één spel van kleur en fleur. Ook de grime van de fa. Kasten te Winkel was zeer goed. Resumeerende: een opvoering in vlotte stijl, waaraan maar zeer weinig vlekjes kleefden die door het publiek met open doekjes en ovaties aan het einde werd be loond. Een groot succes voor leiders en medespelenden. Zooals wij Zaterdag reeds meld den, is de export van kool naar Bel gië met ingang van. dienxiatum stop gezet. Nadat eenige dagen geleden reeds een mededeelïng was ont vangen. dat alle uitvoer van appe len en peren naar andere landen dan Duitschland tot nader order verboden werd, is nut een derge lijke bepaling afgekomen ten aan zien van groenteij,' sluitkool, zacht fruit en fruitafval. Naar België is de uitvoer van uiten op dezelfde wijze als tot nu toe geschiedde, nog mogelijk. De henoodigde uitvocrmach- tigingen kunnen door de veilingen resp. door de controleurs van het IJ.C.B. ter be schikking worden gesteld. Uitvoer van alle producten, genoemd op de regelmatig toe gezonden prijzenlijsten van exportproducten naar Duitschland mogen niet meer plaats vinden. Naar België mag derhalve niet meer geëxporteerd worden roodekool, aldus de circulaire. Het gevolg hiervan is, dat op de veilingen de prijzen aanzienlijk gedaald zijn. Tot mi toe werden voor dc voor Bel gië beschikbaar gestelde, gedeelten van den aanvoer beduidend hoogere prijzen be steed dan voor het binnenland, maar nu is dit afgeloopen. Ook de prijzen van de binnenlandsc.be knol werd hierdoor iets gedrukt, hoewel de daling toch nog mee gevallen is. Men heeft Zaterdag echter niet veel boven f 5,— per 100 Kg kunnen verknopen. De gemiddelde prijs zal bedui dend lager zijn, dan tot 'en met gisteren het geval was, tóen nog wel voor België gekocht mocht worden. Ten aanzien van de producent, welke niet op de prijzenlijst voor Duitschland vermeld ètaan, kunnen slechts na bekomen toestemming van de afd. België van de NGFC voor afgifte van een uitvoormach- tiging in aanmerking komen. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor uitvoer van schorseneeren. spruit kool, peen. (gele en roode) prei. selderij e.d. geen toestemming (ongeacht de uit te voe ren hoeveelheid) verleend zal kunnen wor den, Uitvoer naar Zwitserland en het Pro tectoraat Bohemen en 'Moravië is niet 1oo- gestaan. De gevolgen hiervan waren dui delijk te bemerken aan de prijzen van de peen. waarvan voordien nogal voor Zwit serland werd gekocht. Voor Zweden is een betalingscontingent vastgesteld voor druiven. Uitvoer binnen lief kader van dit betalingsêonti igent is toelaatbaar op afroep. Vanzelfsorekcntï die nen voor dergelijke zendingen dezelfde prij zen te worden betaald als voor leveranties naar Duitschland. De veilingen kunnen op vertoon van een door de NGFC schriftelijk afgegeven ver klaring bij voorkomende gevallen uitvoer- machtigingen afgeven. Voor uitvoer van andere producten naar Zweden is momenteel geen betalingscontin gent beschikbaar. De veilingen zullen dus slechts voor ex port van uien naar België zonder vooraf verkregen vergunning van de NGFC recht streeks uitvoermachtigingen mógen afge ven. ONTSLAGREGELING IN DEN TUINBOUW We vernemen, dat eerlang een andere ont slagregeling van arbeiders voor den tuin bouw zal worden ingevoerd, die hierop zal neer komenv dat voor ipder bedrijf, waar op met arbeiders wordt gewerkt, zal worden bepaald welk bedrag per jaar moet worden verloond, Vastgesteld naar normen van op- vlakte en aard der verbouwde producten. Wie dit bedrag aan loon uitgeeft zou dan vrij zijn in aanstelling en ontslag van ar beiders. KOOLOOGSTVERWACHTINGEN Een maand geleden was de stand van de verschillende koolsoorten een zoodanige, dat de tuinbouwers mochten verwachten, in aanmerking genomen de overweging, dat de kool nog een tijdperk van 4 tot 6 weken kon groeien, dat de oogst zou meevallen. Van verschillende zijden hooren we nu de klacht, dat de kool in dien tiid weinig is gegroeid als gevolg van.de zeer ongunstige weersgesteldheid n.1. te veel koud weer en en veel te weinig zon. De uitgesproken ver wachting is nu. dat er „een beetje" kool zal worden geteeld, omdat ze veel te klein van stuk is gebleven. PETROLEUM? De tuinbouwers breken zich al het hoofd met, de. vraag. of.er dezen winter petroleum voor hen te krijgen zal zijn. als die noodig is voor verwarming van de koolsohuren bil strenge vorst. Van de zijde der organisaties zijn al stappen ondernomen, om de mode werking dor autoriteiten te verkiigen voor de levering daaromtrent. Een "definitieve be slissing. zoo de.eldp men ons mee, is nog niet ontvangen. Waar het hier geldt een middel om kostbare voedingsproducten voor vernie tiging te bewaren, is 't wel te venvacthen. dat eventueel d" noodige medewerking zal worden verleend. Maar waar niet is ver liest zelfs de keizer zijn recht. Voor de Langendijker gemeenten was de gelegenheid tot het inleveren van gedragen winterkleeding, om voor een vergunning tot het koopen van een niéuwe winterjas of mantel in aanmerking te komen, Vrijdag middag geopend. Er is van deze gelegenheid een vrij druk gebruik gemaakt. Het was voor de commissieleden dan ook niet gemakkelijk, alle ingeleverde artikelen moesten op deugdelijkheid worden gecontro leerd en bij sommigen mankeerde er wel eens iels aan. De afwijkingen waren meestal niet van ernstigen aard, maar toch kwamen er menschen met kleedingstukken aandra gen, die finaal versleten warén. Deze werden natuurlijk teruggestuurd. Voorts waren er, die een regenjas wilden inleveren, hetgeen evenmin toegestaan is. Zelfs kwamen er om bonnen vragen zonder dat een tegenprestatie werd ingeleverd. Daaraan kon men vanzelf heelemaal niet beginnen. Het is wel zoo, dat degenen, die niet in de gelegenheid zijn, hun kleorën eerder af te danken dan wanneer deze versleten zijn, van deze regeling geen gebruik konden maken. Het is te hopen, dat voor hen ook iets gedaan kan worden. Het werk was niet altijd dankbaar, de be jegening, die de rommissiéleden mochten on dervinden van sommigen, op wier ingelever de goederen een aanmerking werd gemaakt, soms allesbehalve vriendelijk. Men dient ech ter niet uit het oog te verliezen, dat de com missie zich moet houden aan de voorschrif ten welke gesteld zijn en dat de ingeleverde klceren weer door anderen gebruikt moeten worden. De oogst is niet tegengevallen: in Oud karspel werden. 77, in Noordschanvoude 77, in Zuidscharwoude 44 en in Broek op Lan gen dijk 100 artikelen ingeleverd. NOORDSCHARWOUDE FRUIT GESTOLEN N^ar wij vernemen, is ten nadeclc van den fruitkweeker A. T. uit de Laan weg een belangrijke hoeveelheid fruit gestolen. Het beloopt wel een waarde van ongeveer hon derd guldon. Niet alleen dat reeds gepluk te. gereedstaande partijen werden gestolen, ook heeft men een aantal hoornen in de boomgaard van hun last beroofd. Naar de dader(s) van dezen diefstal wordt door de rijks- en gemeentepolitie van Oudkarspel een onderzoek ingesteld. OVERGEPLAATST. De heer A. Langendijk, stnfionsamhtenaar aan het station op het laadterrëlp alhier, wordt met ingang van-November a.s-. over geplaatst naaf VelSen, waar hij in gelijke functie werkzaam zal zijn. De heer Langendijk. die hier ruim 25 ia- ren is werkzaam geweest, heeft zich in dien tijd vele vrienden verworven, door ziin wij ze van optreden, welke zich kenmerkte door een groote mate van welwillendheid. HENGEL-WEDSTRIJD Gistermorgen hield de hcngeloluh Ont spanning haar vijfde wedstrijd in dit sei zoen. Wederom langs de kajle van de- Bleekmeer. De vangst was echter zeer slecht Er werd geen enkele maatbaars' gevangen. Na 12 maal een kwartier visschen was de uitslag als volgt- le prijs D. v. Sevenler 8 st.: 2e Jb. Bulloo- per 7 st.; 3e A. Timmerman 6 st.; 4e St. de Rijke 4 st.; 5e S. Wormsbechen 3 st.; 6e J. Peetoom 2 stuks na loting met S. Dekker WINTERCOMPETITIE TAFELTENNIS CLUB LANGENDIJK. De uitslagen en stand van de wintercom petitie zijn na de Zaterdagavond gespeelde partijen als volgt: Uitslag Stand gesp. gew. gesp. gew. Eerste groep: G. Verkroost 5 4 7 5 R. Schrieken 6 5- 86 P. J. Sch rieken 5 3 7 4 C. Rootjes 4 2 7 2 C. Francis 5 1 7 2 J. P. Schriéken 3 3 H. Hart 3 0 3 0 Tweede groep: K. Stins 4 4 8 6 Kuilman 4 3 .85 C. Moraal 4'2 9 5 A. Prijs 4 1 4 1 Buisman 4 0 8 0 Grouwstra 3 3 Van Gorkum 2 1 Derde groep: E. Bos 3 3 4 4 J. Visser 4 4 D. Deutekom Pd. 3 2 4 2 P. v. d. Molen 2 0 6 2 C. Witsmeer 3 1 P. Koning 4 2 7 2 D. Deutekom Jd. 2 0 P. Schoorl 2 0 2 0 WINTERCOMPETITIE SCHAAKMAT. le klas: Dr. J. de Wit—H. Hart 1-0 K. BiermanDr. J. de Wit 0—1 J. KlinkertWé Kaan VV—V2 D. KooraG. Keppel 1—0 C. WitsmeerH. Bouwens 10

Schager Courant | 1940 | | pagina 5