DRUKKERS r Oude argumenten gelden niet meer INTERMEZZO Een Helderschman doolt verder „Mijnhardtjes" De Nederlandsche Pijnstillers mmmm Uit Alkmaar De samenvoeging van Alkmaar en Oudorp Woensdag 16 October 1940 Tweede blad Langendijk één Wat kan Broek op Langendijk nog tegen de rereeniglng aan voeren? gINT PANCRAS IS EIGENT*"" OOK LANGENDIJK.... WAAROM ALLE GROOTE TUINBOUWGEMEENTEN NIET VEREENIGD? De gebeurtenissen van den laatst,en tijd zijn zt+er ook niet onberoerd aan vele Lan- gendijkers voorbijgegaan, zoodat ook bij hen een gevoel is ontstaan, dat er onder de argumenten en motieven tegen vereeni- ging der Langendijker gemeenten veel piet- peuterigs was, veel, dat niet als degelijk argument kon worden aanvaard en dat er eenvoudig werd bijgesleept om nog een schijn van rechtvaardigheid aan hun mo tiveering te geven. Om nu eens één voor beeld daarvan te geven- Broek op Langen dijk motiveerde indertijd zijn tegenstand tegen vereeniging met de andere Langen dijker gemeenten door er op te wijzen, dat die gemeente door een breed water er van gescheiden was. Dat breede water, moet men nu weten is een flinke sloot, waar over een brug ligt. In de andere gemeenten en ook in Broek zelf, liggen nog meer van die bruggen over wateren, die de dorps straat van Oost naar West doorsnijden. Vroeger werd zoo'n argument' voor sommi gen nog als ernstig genomen. In deze tij den, nu lands- en dorpspolitiek geen rol meer speelt, durft men zoo'n motief niet meer aan te voeren, uit vrees, dat mon dan vierkant in zijn gezicht zou worden uitge lachen. Dat kleinzielige gepeuter, dit han gen aan kleine dingen, die het verkrijgen van groote in den weg staan, dat egoïsti sche dorpsnationalisme, dat verlangen om in den ouden sleur in den ouden tredmolen voort te leven, dat geen oog hebben voor het nieuwe cn.de meening, dat alles, wat historisch is gegroeid, ook maar zoo moet. blijven, wij gelooven, dat dit alles niet meer in die mate naar voren zal worden gebracht als vroeger. Niet alleen is dit het gevolg van een iets veranderde mentali teit door den -loop der gebeurtenissen van de laaste tijden, doch ook de overweging, dat aan dergelijke motieven toch wel geen aandacht meer zal worden geschonken. Dat beteekent niet, dat men in Broek op Langendijk niet nog wat zal tegensputteren, doch uit de omstandigheid, dat men daar ook hij intuïtie moet voelen, dat men van de oude argumentatie toch geen notitie zal worden genomen, zal men begrijpen, dat men met krachtige argumenten zal moeten komen en aangezien die er niet zijn, zal ook van den tegenstand van. Broek o.i geen gevaar te duchten zijn voor de vereeniging. Als we verder in het plan der commissie vereeniging van verschillende gemeenten zien opgenomen, die in sommige opzichten bezwaren voor de ingezetenen kan opleve ren, dan kan voor de vereeniging van de Langendijker gemeenten al dadelijk wor den vastgesteld, dat die daar niet of in vee] mindere mate bestaan. Neem b.v. de afstanden. Als "dit nog in andere gemeenten njs be zwaar zou kunnen worden aanvaard, voor Langendijk is dat ongegrond: om het 'cen trum te bereiken heeft men hoogstens een half uur noodig. We verwachten dan ook, dat er bij de behandeling in de raden wel eens een an dere wind zou kunnen waaien. Van Zuid- Scharwoude weet men, dat alle raadsleden er voor zijn. Van Noord-Scharwoude is bet te verwachten*, dat 5 van de 7 raadsleden zich vóór vereeniging zullen uitspreken, daar ons gebleken is, dat het raadslid Klif fen, die nog nimmer in de gelegenheid is geweest in de raadszaal van zijn inzicht blijk te geven, vóór vereeniging van 4 ge meenten is, doch weinig voelde voor eene van drie. In Oudkarspel mag worden ver wacht, dat het. 3 om 3 zal zijn, daar don heer Borst niet meer aan de beraadslagin gen mag deelnemen, als aangesloten bij de communistische partij. De 2 R. K. zijn er voor en van den heer Bakker, die rtu niet meer behoeft te kijken naar de meening van dea fd. v.an de S.D.A.P. daar die im mers niet meer bestaat, kan nu worden verwacht dat hij zijn ;,ik hen er voor en ik blijf er voor" inlost en bij wenschte dat de' huidige raad over vereeniging moest be slissen en niet de oude. die in September 1939 aftrad. Ook Sint Pancras? Ten slotte zij nog vermeld,'dat er ook stemmen opgaan, die gaarne zouden zien, dat ook Sint Pancras bij Langendijk werd getrokken. Ged. Staten van Noovd-IIolland hebben indertijd een dergelijk voorgesteld gedaan, waarop echter gauw is terugge komen. Economisch bekeken, zou voor een dergelijke samenvoeging veel pleiten. Mocht voor een dergelijke vereeniging in den raad van St. Pancras een meerderheid zijn, dan leek het ons niet onmogelijk, dat liet een vereeniging van 5 gemeenten werd. Er gaan zelfs stemmen op, die alle ge meenten in het kooldistrict willen vereeni gen, dus St. Pancras, Koedijk, Broek op Langendijk. Zuid- en Noord-Scharwoude, Oudkarsnel, Warmcnhuizcn en verder de buurtschappen Tuitjehorn, Kalverdijk en Ilarenkarspel. Ook voor zoo een ge meente „Geostmeramhacht" is ongetwijfeld veel te zeggen, een mooi centraal punt er gens in dn Langondijkerdorpen, een goed wegennet en... dezelfde belangen. Dan zou ons, wanneer wij on velen met ons onze Zin kregen de gemeente „Geestmeram- bacht" grenzen aan de gemeente gevormd door Dirkshorn, Scha ge r waard, St Maar ten, Scliagen. Barsingorhorn en Wieringcr- waard. JULIANADORP's Een onzer medewerkers schrijft ons: We hadden afscheid genomen, vier weken geleden. We stonden voor het feit onze Julianadorpsche familie definitief voor de laatste maal de hand ie drukken. We heb ben dien gedrukt. Middelerwijl een traan wegpinkend en gedenkend de ware woor den dat „partir" een weinig „mourir" is... Het was een afscheid dat ons roerde tot in het merg der heenderen. We zwoeren mal kander eeuwigdurende vriendschap en spra ken af dat wij in de stad voor koffie en thee zouden zorgen en de Julianadorpers voor af en toe een zii-lje varkensspek, capu- cijners en aardappelen. En zoo vertrokken wij en zoo eindigde onze eerste emigranten-periode. Ennu zijn we er weer! Weer zijn we des avonds en des nachts in het Volschoone Julanadorp, dat zich daar slingert zuidelijk van het harre Nieuwediep als een gordei van landelijke rust. Weer zijn we uitgetogen: gezeten in een doo: paardentractie voortgezeulde auto. Er öp de bedden, en het hoognoodige huisraad, er onder een deel der hamstervoorraad, waar van moeder, onder géén voowaarde, af stand wil doen. En zoo tusschcnbeiden al die kleine voor werpen en -pjes zonder welke een mensch des avonds en des nacht niet leven kan. Het,was, eerlijk gezegd, geen heroïsche uittocht. Integendeel, de familie zat zwaar- mistroostig in de cabine en het achterdeel verspreid,, blikken van weedom en smart werpend op Nieuwediep, dat zich.'al naar mate we verder van de linie verwijderd raakten, verflauwde. „Een mensch moet wat meemaken alvo rens hij begraven is", zei de karreman. en er school diepe wijsheid in die opmerking. Inderdaad, een mensch moet wat meema ken. We sukkelden voort. Binnen in het rij dende gevaarte rammelde ons servies, ra telden grauwe erwten die eerst van Juliana- dorp naar Nieuwediep en nu van Nieuwe diep naar Jnlianadorp verhuisden. De oude clivia van wijlen opoe wankelde min of meer met vertoon van plechtstatigheid op de voorplecht, en achteraan bungelde een zeker instrument, zonder hetwelk een slaap kamer des nachts niet compleet geacht kan worden. Het geheel was, min of meer, een soort vreemde uitvaart, en zoo voelden wij het allen, behalve het paard dat er zich hoegenaamd niets van aantrok. Zoo kwamen we op Julianadorp aan. Het was er nog precies zooals 4 weken geleden met dat verschil, dat hét nu volle maan was. Alles liep het Loopuitpark_ uit, dat wil zeggen de complete jongere Juliana dorpsche garde. Alle aardige meisjes en opgeschoten jongens stonden te kijken en ze ..waren niet karig met hun opmerkingen over de vreemde karossen on koetsen die langs kwamen. liet was bijna al avond en de donkerte kwam van over de landen aanzetten. Zij vermengde zich op de velden met een wa zige nevel, die de. wind als een vreemde sluier deed dwarrelen. Als onze. toestand niet zoo vol misère geweest was zouden wij de wereld schoon gevonden hebbenOp de hoek stonden onze trouwe vrienden van weleer te wachten. Ze trokken ons van het zwaaiend karrestelsel af en dat was een weerzien, alsof wij elkaar in vele decen niën niet gesproken hadden. Rappe handen pakten de hullen aan en voor er een half uur om was stond het nukkige paard al op stal en de boel in onze kamer, die in derhaast ingeruimd was. Later op den avond zijn we nog even het dorp ingegaan. Alles was bij het oude ge- hleven De donkere winkeltjes, do logge schuilkelders, en de flaneerende Juliana dorpsche senorita's en seigneurs. In de portieken spraken de menschcn zacht en gedempt tot elkander. Ze bespraken don toestand, zooais zd dien ook een maand geledén besproken hadden. Zonder al tc hoog oplaaiende hartstochten, zonder al te veel interesse. De wind deed de hooge boomkruinen schuimen en bruischcn; hij zuchtte wat me lancholiek over de roode daken en kerfde rimpels in het water van de vliet. Dorp in rustebehalve bij Doorn, van waaruit, ook al gedempt, de klanken kwa men van een spelende harmonie-kapel. Waarom zou men niet een deel van z'n misère wegspoelen met zoo'n glas goudig bier van vader Doom en dus deden wij zulks en betraden de taveerne,, waar wij voorheen ook menigmaal op het terrasje zaten tc keu velen met de Julianadorpsche patriarchen, die achter hun bruingerookte pijpjes meer malen een schat van levenswijsheid plegen te verbergen. In huize Doorn was de harmonie aan het blazen. Ze bliezen ferm, cn hoe kan dat ook anders onder aanvoering van den ras-mu- sikus Van Glahbeek, den polderschcn cantór bij uitnemendheid! In de pauze, tusschen een larmoyante wals en een donder-en-bliksem suggerccrende marsch, verliet van Glahbeek zijn pupillen, blij verrast een oud-Nicmvedieper te ontwa ren. Wij hebben elkander op den schouder geslagen en gezegd dat het leven toch altijd nog prettige intermezzi bezit. Na de pauze voerde van Glahbeek z'n mannen aan met de voortvarendheid pn hel élan van een generaal en wii zochten den weg naar huis, Buiten zeilde de maan voort over de hemelzee. De velden lagen in witte waden gewikkeld rondom het kleine Juliaiadorp. Ergens in de verte ronkte een vliegtuig en tusschen den nevel schitteren de vurige punten van de oogen van Den Helder; zoeklichten. Dien nacht slanen we als in geen vier nachten ervoor. Wij sliepen zelfs door twee wekkers heen en komen een half uur te laat op ons werk in Den Helder.' Over de nieuwe tochten daarheen... een andere maal. 2 st. 10 ct. 12 st. 50 ct. Allerlei 1 uit UTTERSTAD i N^J Iemand die in het verstreken weekend het voetbalveld bezocht is een bruinlederen portefeuille inhoudende een geldswaarde van 35.— kwijtgeraakt. Men vermoedt diefstal. De politie stelt een onderzoek in. Aanvankelijk dacht men dat de hommen welke aan de Reigerstraat neervielen óf wel „blindgangers"' ófwel tijdbommen wa ren. Een nader onderzoek echter leerde, dat de bommen wel degelijk tot ontploffing zijn gekomen. Daar ze blijkbaar van groo te hoogte zijn afgeworpen, drongen ze diep in den grond en explodeerden daar. Veen van groote diepte spoot omhoog cn vormde met het zand een geweldige groote mols hoop, terwijl de „onderaardsche" schok de huizen deed ineenstorten. Gevaar is daar echter met meer te duch ten, zoodat het verkeer is vrijgegeven en de politicbezetting opgeheven. Maandagmiddag raakte, nabij den Over weg, een paard door het ratelen van een mitrailleur op hol. Een np den wagen zit tend jongetje wist zich door stevig vast te houden, te redden. Tegen de bestuurder van een auto, die zich op verboden tijd, ter hoogte van de Kooy bevond is proces-verbaal opgemaakt. Alle drie inzittenden werden naar het po litiebureau medegenomen. EVENTUEELE GRENSWIJZIGING MET HEILOO IS EERST LATER AAN DE ORDE. Druk werk voor den Alkmaar- sche gemeenteraad! Naar aanleiding van het bericht, dat door onze courant 'werd gebracht omtrent het samenvoegen van gemeenten, mochten we een onderhpud hebben met den burgemeester van Alkmaar. Uit den aard der zaak. waren de voorgestelde ver anderingen ook daar reeds hekend en de samentrekking van Oudorp met Alkmaar zooa's men weet een oude, tot dusverre echter onvervulde wons.ch werd, daar aan valt nauwelijks te twijfelen, met een zeker genoegen begroet. Toen we de aandacht vestigden op de verlangens ten opzichte van Heiloo, die onvervuld zouden blijven, terwijl het oogon- blik van grenswijziging ons uitermate ge schikt voorkwam in vei hand met de op handen zijnde samenvoeging van Heiloo met de Egmonden, werd ons gewezen op de laatste alinea van het betreffende schrijven. Hierin werd vermeld, dat eventueole grenswijzigingen eerst aan de orde zouden komen, zoodra de samenvoegingen zouden zijn volvoerd. Daarbij zal zonder eenigen twijfel een wijziging van de grens tusschen Heiloo en Alkmaar aan de orde komen en we kregen den indruk, dat billijke ver langens om het Blokhovppark en een deel van den Rijksstraatweg bij Alkmaar te voegen dichterbij werd geoordeeld dan tot dusverre het geval was Op 24 October a.s. zal. de gemeenteraad zich over deze aangelegenheid hebben uit te spreken, opdat zijn gevoelens vóór 15 November ter kennis van do bevoegde autoriteiten kan worden gebracht. Waar reeds op 7 November d.a.v. de ge- meontobegrooting in behandeling komt, staan den raadsleden drukkere bezigheden te wachten, dan den laatstcn tijd het geval ■is geweest. DE VEEMARKT EN DE VLEESCH- DISTRIBUTÏE. Een betere en vluggere regeling. Maandag werden te Alkmaar niet minder dan 322 koelen aangevoerd. Intusschnn blijkt ook hier. dat de prac- tijk langzamerhand de wegen weet te vin den om te komen tot een snellere cn daar door hetere regeling van de distributie. Maadag was namelijk niet alleen de laxa- tiecomnvssie aan het werk. daarnaast be gon op denzelfden dag de rayonfoewijzings- eommissie haar arbeid. D't had ten gevolge, dat op Dinsdag, nadat dc koeien van de stal komend waren gewogen, .onmiddellijk kon worden overgegaan tot de verzending. Voor Alkmaar kwamen op Dinsdagmorgen ook reeds de eerste koeien op het slachthuis aan. Door een en ander is dus een dag ge nomen, wat vermoede'ijk vooral van belang is voor de markten, die in de laatste helft van de week, in het bijzonder op Donder dag. plaats hebben. Bij de groote toevoer van runderen naar Alkmaar, die we den laatsten tiid hebben gekend, vraagt men zich hier af. hoe dit zal inwerken op de groote najaarsmarkt. die straks op 5 en 6 November zal worden gehouden. Dc aanvoer van schapen was Maandag plotseling zeer belangrijk minder. In totaal waren het er 79. Ook het animo om te koo- pen was geringer. Zoodat, niettegenstaande het- kleiner aanliod de prijzen iets daalden. Er werd genoteerd van f 4S.tot f 74. De verklaring is wellicht te vinden in het feit, dat gedurende het eind van de afge- loopen week aan het abattoir verscheiden schapen zijn geslacht, die van andere mark ten werden aangevoel d of die aan huis wa ren gekocht. Dit verschijnsel deed zich ook voor bij de koeien, toen de distributie m aantocht was. Van de schapen vleeschdistributie is nog niets naders be kend. Uit bovenvermeldde slachtingen ech- ter blijkt, dat velen x-ekening houden niet een spoedig van kracht worden der distri butie. DE PRODUCTIE VAN 20+ kaas. Heden vernamen we bij gei-uchte. dat de productie van 20-1- kaas zou zijn stopgezet. Bij informatie bleek dit onjuist. De kwestie is, dat men zich van overheids wege stipt houdt aan de bepaling, dat 16% van de productie uit 20+ kaas moet be slaan, 84% echter uit 40+. Naar we verne men zouden enkele fabrieken met hun 20+ produetie zoodanig op voor zijn, dat ze deze voorloopig hebben moeten staken. Andere fabrieken, waar de toestand anders ligt, gaan met de bereiding der 20+ soorten ech ter voort. EEN HERINNERING AAN VEEL BEWOGEN DAGEN. Een rapport over de evacnatie. Door de gemeente Alkmaar is gepubli ceerd een verslag omtrent de voorbereiding en het verloop van liet. ondei'brengen van g'eëvacueerden te Alkmaar. Het rapport doet duidelijk uitkomen de enorme moeilijkheden, waarmee men te kampen had en het geeft interessante bij zonderheden over den omvang van 't werk, waarbij 20.500 vreemdelingen, in hoofdzaak Amcrsfoorters te Alkmaar werden onder gebracht. De aan den dag gelegde gemeen schapszin spreekt uit het feit, dat van de 50.300,—, die aan vergoeding voor huis vesting en voeding door de Alkmaardcrs had kunnen worden gevorderd, slechts 29.200,is uitgegeven. Het waren sombere, bange dagen, maar we ondei'Streepen gaarne de conclusie, wel ke op de laatste bladzijde van het rapport wordt getrokken. Deze namelijk, dat het een verkwikking was te mogen constatecren dal bij zoovelen aanwezig was en versterkt werd een geest van saamhoorigheid, in schikkelijkheid en hulpvaardigheid. Tal- looze banden van vriendschap werden ge smeed. In dit opzicht hebben deze bewogen da gen, welke overigens niemand terug wenscht, een geestelijk gewin van beteeke- nis opgeleverd. WEINIG VOORUITGANG MET DE IN ALKMAAR NOODIGE WERK- OBJECTEN. Op de Alkmaax-sche begrooting voor ge meentewerken staan slechts bedragen uit getrokken voor twee objecten, te weten: vernieuwing straatwerk Zeglis en verbete ring van liet Kennemerpark. Alles wat ver der nug op het program staat, schijnt te zijn verbannen naar het teri-ein der vrome wenschen, althans we vinden het' slechts „pro memorie" opgevoerd. Als zoodanig ontdekken we de bouw van een openbare lagere school, de uitbreiding en verbetering van de school voor buitengewoon L.Ü., een uitbreiding van 't archief, museum enz., de remigiiigsinstallaties in het Burgerkwar tier, het ma ken van een nieuwe walmuur aan de Voormeei', de vei'betering van het poortgebouw der begraafplaats, liet. maken van een beschoeiing bij de Texelsche brug exi een verbreeding van de Zuidzijde van het Verdronkenoord annex vernieuwing der waimuren Men ziet: een heel lijstje. We hebben aan het bui-eau van gemeente werken ons licht eens opgestoken, ten ein de te vernemen in hoeverre er van al deze plannen nog iets zou komen. We kregen don indruk, dat men alles in het werk stelt ont te bereiken, vat te bereiken valt. Voor namelijk ten aanzien van de reinigingsin stallatie, waarover we al eens uitvoerig schreven. Maar we kregen ook heel sterk de gedachte, dat de moeilijkheden zeer groot en de kansen van uitvoering betrek- kelijk gering zijn. HEER-HUGUWAARU UITSLAG VEILING. Notaris P. H. Hilbrand te Obdam hield Dinsdagmiddag j.1. in liet café van den heer C. Kossmï te Ilensbrock een verkooping o.m. van onderstaande perceelen te Heerhugo- waard: Bouwland nabij den ringsloot tusschen Rus tenburg en de Hensbroekerbrug onder de ge meente Heerhugowaard, groot 2.30.30 H.A. (afkomstig van de boerderij „Jonas in de Walvisch") tot Kerstmis 1940 in gebruik bij den heer P. Beei-s K. Pzn. De veiling hiervan had het volgende ver loop: Perc. 4, 25 snees, opgeboden van eigenaar- zijde tot f 45 per snees, niet gemijnd; perc. 5, 21% sn., opgeboden v. eigenaarszijde tot f4 4. niet gemijnd: perc. 6, 7 en 8, respectie velijk 1S%, 17 cn 14% snees, werden opge boden door den heer .T. Kok te Rustenburg tot achtereenvolgens f 46, f 57 en f 65 per snees. Do combinaties van de perceelen 4 5, alsmede van 6, 7 +8 brachten geen ver hooging. Bij dc eindcombinatie van de perceelen 4 t./m. 8. in bod op f 4856.werd door den heer B. Visser te Hensbropk opgeboden tot f 4859.— die hiermede eigenaar werd dezer perceelen. NIEUWE NIEDORt RECHTZETTING. Het verslag van den wijdst rijd Nieuwe NiedorpOudesluis van j.1. Zondag is niet van de hand van onzen sportcorrespondent den heer Blokker. Door een misverstand is een verslag opgenomen van een bezoeker uit Oudesluis, die zoo vriendelijk was ge weest dit in de bus te deponecren. De heer B. heeft dus voor dit verslag geenerlei ver antwoordelijkheid. BERGEh INGANG DER SCHUILKELDERS WIT GESCHILDERD. Naar wij vernemen heeft het nieuwbenoem de waarnemend hoofd van den luchtbescher mingsdienst, den heer J. C. Tcnbergen, met de leden, van den patrouilledienst een in spectietocht ondernomen langs de in de ge meente aanwezige schuilkelders. Het waar nemend hoofd wenschte eenige verandering aangebracht, té zien, o.a. wilde hij de ingan gen der schuilkelders wit doen schilderen. SCHAGEN TOONTJE HEEFT EEN PAARD GETEEKEND In onze recensie zie nummer van gis- tex-en is de volgende zin weggevallen: Richard Flink was een zeer aannemelijke dokter Fleming en Mieke Flink-Verstraete maakte van de rol van het zusje wat er van te maken was. EEN NIEUWE VINDING Bij den heer G. Boontjes in „De Gouden Engel" vond gisteren een demonstratie plaats van de nieuwe vinding der Jaarsma Ilaardenfabi-iek, de „Bi,onco"-haard. In de ze haard lieeft men een heete lucht-systeem toegepast, dat men bij geen andere haard aantreft. Dit heeft het voordeel, dat de ver branding grondiger, dus de verwarming doelmatiger wordt De haard heeft een ver warmingscapaciteit van 260 tot 275 m3 en een rendement van 83.3 Bovendien is hij een sieraad in de huiskamer en verspreidt in de schemering een gezellige zachte gloed. Uit de vele attesten, welke ons getoond wer den, bleek de geweldige besparing aan brandstof. Ook vandaag vindt nog demon stratie van het nieuwe product plaats en wij raden ieder aan, deze nieuwe vinding te gaan zien. Voor inlichtingen en aanschaffing kunt u terecht bij Ijzerhandel P. Dekker aan de Laan, alhier. Uoetiat SCHOORL. S.V.V. I—PETTEN I 2—2 Een spannende wedstrijd. Prachtig voetbalweer en veel belangstel ling. Petten wint de toss en kiest het O-doel Al spoedig ontwikkelt zich een snel spel, de Pettemer keeper doet mooi werk, Schoorl mist eenige kansen, de spil Jb. Henneman wekt bewondering door zijn koppen enz. maar doelpunten blijven uit. De voorhoede van Schoorl kan niet door de stugge verdedi ging van Petten heenkomen cn Petten stx-andt steeds op de schitterendé backs van Schoorl, G. v. Zoonen en Beeldman. Einde lijk na een half uur spelen weet de links buiten Kohnhorst de Schooiische keeper te passeeren.. Petten heeft de leiding 01. Schoorl vecht voor den gelijkmaker, maar 't wil niet. Een corner heeft geen succes, prachtkan sen worden gemist, de strijd speelt zich steeds af voor t Pettemer doel,'maar het plaatsen deugt niet en tot scoren komt, 't niet. 't Is alles pech en nog eens pech voor Schoorl tot eindelijk S. Duin, de 1. binnen, zorgt voor den gelijkmaker, 11. Na dit welverdiende doelpunt wordt er weer fel gestx-eden, maar er komen geen pun ten. Met 11 gaaude rust in. Na hervatting van het spel wordt er weer vurig gestreden. Vele valpartijtjes zijn het gevolg, waarbij zelfs een Pettemer niet ern stig wordt gewond. Na wat opgekalefaterd te zijn, komt hij weer in het veld. Schoorl brengt het tot een corner, Henneman kopt prachtig, maar de paal De spanning stijgt, liet publiek moedigt aan, dan brengt J. Boontjes den stand op 1—2 voor Petten. Bij verschillende spelers beginnen zich duidelijk teekenen van vermoeidheid te ver- toonen. Na een overtreding van J. Vries man krijgt Schoorl een strafschop te ne- nen.- S. Duin neemt Tien strafschop en Jan Selhorst scoort den gelijkmaker. 22. Schoorl zet op, krijgt een corner, maar die paal, die paal. Dan krijgt Petten een mooie kans, maar de rechts-back G. v. Zoonen, kopt den bal prachtig het veld in, wat hem een applausje bezorgt. Het spel beweegt zich nog een poosje voor het Pettemer-doel, 't wordt nog een corner, dan klinkt het fluitsignaal en de strijd is onbeslist geëindigd. Het was een mooie wedstrijd en de stand 22 geeft wel de verhouding tusschen de twee elftallen weer. S.v.v.8—D.T.S. 7-0. David tcgon Goliath. De wedstrijd tusschen de adspiranten van Schoor] en Oudkai'spel was een zeer onge lijke. Do lichte jongens van Oudkarspel vormden geen partuur tegen de steviger kna pen van Schoorl en 't wekte geen verwon- dering, dat zij liet loodje moesten leggen. Jammer echter, dat liet spel met 7—0 ein digde: de Oudkarspelaartjas haddon heusch wel een paar doelpunten verdiend. Na 10 minuten kwam ai 't eerste doelpunt van W. Minkema en even later het tweede, na een mooien voorzet van Th. Wildeboex*, den midvoor. Dan wist liet keepertje van de gasten. G. v. d. Plas, door prachtige opstel ling een paar keer mooi te stoppon, tot uit een paar corners door Jb Koeten en W. Min kema werd gescoord. Met 40 ging de rust in. Na hervatting hetzelfde spelbeeld. De gas ten doen hun uiterste best. laten zich niet terneer slaan door hun achterstand, maar Schoorl is hun de haas. Nog driemaal ziet het keepei'tje den bal in het net rollen, nu door den schutter T, Wildeboer. den mid voor, zoodat de partij eindigt met 7—0.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5