Vijande'ijke duikboot tot zinken gebracht Indo Chioa za! tegenstand bieden Tart Engeland Japan opnieuw Politieke activiteit in Washington Wijzigingen in Belgische schoolboeken Inbreker vergat zijn doel Politieke relletjes ontoelaatbaar Een veehouder.is geen zuivelfabrikant Officieele valuta-koersen Wijziging in Spaansche regeering SUNER AAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Volgens een decreet in het Spainschc staatsblad, is de minister van buitcnland sche zaken, kolonel Beigbedcr uit do regee ring getreden. De minister van binnenland- sche zaken. Serr'anó Suner. wordt tot mi nister® van buitcnlandsche zaken benoemd. Voldoening In Berlijn. De benoeming van Scrrano Suner tot Spaansch minister van buitcnlandsche za ken, heeft zeer de aandacht van de Duit- •che p.ers. De „Bcrliner Boerscnzcitung" schrijft, dat Duitschland het zeer toejuicht, dat Suner die de grootste sympathie heeft verworven bij zijn bezoeken aan Berlijn en Rome, thans met de leiding der .Spaansche buitcnlandsche politiek belast is. I-Iet oogc;n blik, waarop dit geschiedt, verleent 'dezen maatregel een bijzonderen nadruk. Een Duitsch verkenningsvliegtuig voor korte afstanden, dat tot taak had de Kanaal- kust te bevliegen, bespeurde gisterenmiddag een vijandelijke duikboot, aldus een bericht van D.N.B. Het vliegtuig meldde dit onmid dellijk aan de staf van zijn eskader. Kort daarop startte een aantal Duitsche duikbom menwerpers voor een aanval. Een \licgtuig wist een directe treffer op de duikboot, die dicht onder de wateroppervlakte voer, te plaatsen. Onder water ontstond en geweldige ontploffing, waardoor wrakstukken hoog ho ven het water wérden geslingerd. Daarna was er van de duikboot niets meer te zien. Op het water vertoonde zich een groote olie vlek. Aan eventueele grensschendin- gen door Thailand. De Fransche regeering heeft volgens U.P. bevolen dat. aan elke poging van Thailand om dc grenzen met Cambodsja en Laos te schenden tegenstand moet worden geboden. De Fransche verdedigingslines aan deze grenzen zouden daarom worden versterkt. Het aanstaande bezoek van gouverneur-ge neraal Decoux aan den koning van Cam- h(Wsja. Sisowath. wordt hier uitgelegd a!i een verzekering dat Frankrijk in ieder ge val Cambodsja hulp zal vcrleencn. Chineezen verliezen 5000 man De Japansche opmarsch over een front van 300 km. ten zuiden van den Jangtse tus- schen Anwei en de zuidgrens van Ts;ekiang, die-vijf dagen geleden begonnen is, heeft volgens publicaties te Tokio gisteren zijn hoogtepunt bereikt, toen drie Japansche le- gercolonnes, die uit alle richtingen oprukten, er in slaagden des morgens met elkaar in contact tc komen en zoo de omsingeling van twintig divisies van het Tjsoengking-leger te voltooien. Dit contact werd ten zuiden van Liyang bereikt, halverwege tusschen Nantsi- koe en hel Taihoe-mcer. Tot gisteren zoud.en de troepen van Tsjoengking vijfduizend ge sneuvelden verloren hebben. LONDEN WIL BALTISCHE SCHEPEN VORDEREN. Naar uit Londen gemeld wordt, heeft het Britsche ministerie van scheepvaart den kapiteins van tien in Engelschc havens liggende Letlandsche en Estlandsche. sche pen gelast hun vaartuigen onverwijld ter beschikking van do Britsche regeering te stellen. In bepaalde Londcnsehe kringen vreest men, dat deze opvordering van de Fngolsche regeering den toestand tusschen de Britsche regeering en de Sovjet-Unie verder zou kunnen verscherpen. Daar Mos kou de schepen ongetwijfeld als Russisch bezit zal beschouwen. HET GEVECHT IN DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat bij het gevecht tusschen den lichten krui ser Ajax en Italiaansclie torpedohootjagers twee officieren, negen matrozen en twee zeesoldaten zijn gesneuveld en twintig man gewond. ZENUWACHTIGE STEMMING IN GIBRALTAR. Het Italiaansche blad „Messagero" méldt uit Algeciras dat het Engclsche slagschip Rorlney zich in de haven van Gibraltar bevindt om gerepareerd tc worden. Sedert eenige dagen bemerkt men in dc Straat van Gibraltar een levendigen bewakings dienst, zoowel in de lucht als op het water. Het offlcieele Engelsohe orgaan van Tan- gerrl eelt mede. dat van nu af aan alle schepen in Gibraltar aangehouden zullen worden. Dc „Messaggero" meldt verder, dal de gouverneur van Malta zijn onlslag hij den Koning heeft ingediend, hetwelk door dezen werd verleend. ENGELSCHE KORTEGOLFZENDER GEBOMBARDEERD. Volgens berichten uit Londen is in don af- geloopen nacht 'een Fngolsche kortegolfzen- der die tot dusverre, den dienst naar liet Ver re Oosten verzorgde, door een Dnitsehe vliegtuighom getroffen en verwoest. De luis teraars naar deze uitzendingen zijn uitee- noodigd op een anderen Britschen zender 'af te stemmen. OOK DE HONGKONG-WEG ZOU WEER WORDEN OPENGESTELD. Japan reageert scherp op de berich ten omtrent een Britsch plan, het embargo op de verscheping van wa p.ens, munitie en andere materialen naar Tsjoenking via Hongkong, op te heffen. De bladen doen in hun hoofdartikelen uitkomen, dat de Ja pansche regeering scherpe maatrege len zal nemen, wanneer de weg via Hongkong wordt heropend. De Japansche autoriteiten beschouwen een dergelijke heropening n.1. een eenzijdig ver breken door dc Britten van de BritschJa pansche o'vcreenkomst, waarbij sluiting voor den duur van drie maanden van de route -via Birma werd overeengekomen, en waar bij voorts werd bepaald, dal de route via Hongkong voor onbepaaldcn tijd gesloten zou blijven. Volgens „Asahi Sjimboen" heeft de Japan sche Consülgeneraal te Hongkong bij den Britschen gouverneur-generaal te Hongkong geprotesteerd. De gouverneur houdt echter aan zijn standpunt vast. Zouden de Engel- schen ondanks nieuwe vertoogen op 18 Oc- tober toch ook Hongkong als uitgangspunt voor leveringen aan Tsjiang Kai Sjck openen en daarmede een anti-Japansche centrale scheppen, dan zou de Japansche regeering dit niet stilzwijgend,voorbij kunnen zien en zou zij doeltreffende maatregelen moeten nemen. Ook de „Kokoemin Sjimboen' betoogt, dat de cisch naar onverwijlde en scherpe Japan sche tegenmaatregelen steeds krachtiger wordt gesteld. Russische ambassadeur bij Welles. De onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken, Welles, heeft 'n onderhoud van een uur met den Russischen ambasadeur, Oemanswy, gehad. De heeren zouden in hoofdzaak economische aangelegenheden be sproken hebben. Tijdens de besprekingen, die de Australi sche gezant, Cascy, achtereenvolgens met don minister van buitenlandsche zaken, Huil, en met president Rooscvelt heeft gevoerd, zijn waarschijnlijk vraagstukken betreffende het Verre Oosten ter sprake gebracht. Na het onderhoud met president Roosevelt, verklaar de Cascy op dc vraag, of ook de kwestie Sin gapore was aangesneden, dat het beter was deze vraag niet tc stellen. Hij voegde hieraan toe, dat alle vraagstuk ken werden besproken, die voor Australië van belang waren. MANNERHEIMLINIE IN MUSEUM TE LENINGRAD. In het historisch artilleriemuseum van het Roode Leger is een nieuwe zaal geopend, waar alle nieue modellen der moderne tro- tillerie aanwezig zijn. In de afdeeling tro- pheeën zijn talrijke modellen van wapenen tentoongesteld, door het Roode leger ver overd tijdens de campagne voor de bevrij ding van de West-Oekraine en West-Wit- Rusland en de gevechten op de Karelische landengte. De aandacht wordt speciaal ge trokken door een reusachtige maquette van de Mannerheimlinie. Evacuatie van de groote Engelsche steden? International News^ Service meldt uit Lon den, dat de minister voor de binncnlandsche veiligheid, Mae Donald, op het oogenblik be zig is met het bestudeeren van een plan, dat voorziet in een gedwongen evacuatie van de gcheele burgerbevolking in de „Voor het le ven belangrijke, districten", zooals Londen, Liverpool en andere steden. Niet geëvacueerd zullen alleen worden die personen, die in voor. den oorlog belangrijke bedrijven wer ken. De onophoudelijke Duitsche luchtaan vallen op de genoemde gebieden die ernstige schade aanrichtten, hebben waarschijnlijk geleid tot het overwegen van een totale "ont ruiming van de groote steden van Engeland. De evacuatie van de Londensche bevolking. Dc Britsche minister van gezondheid, Mac- Dopald, heeft, gisteren in 'n radiotoespraak medegedeeld, dat lotdusvcrrc 56% van de be volking uit dc gevaarlijkste Londsche stads- deelen is geëvacueerd. Meer objectiviteit in'de beschou wingen over dc nieuwste geschic denis. De secretaris generaal van het Belgische ministerie van onderwijs heeft volgens de staatscourant instructie gegeven tot het in stellen van een commissie, die belast zal zijn met het controleeren van de Belgische schoolboeken voor het middelbaar en lager onderwijs. De commissie heeft in het bij zonder tot tnak de in een groot deel dezer boeken voorkomende uitgesproken tenden tieuze voorstellingen van betrekkingen tus schen België en Duitschland aan tc passen aan de eisclien der historische objectiviteit. De boeken behandelen vaak vooral dc ge beurtenissen van do nieuwere en nieuwste geschiedenis op een wijze, welke in strijd is met dc feiten en nadeelig was voor het wederzijclsche begrip en dc noodzakelijke samenwerking tusschen dc beide landen. TURKIJE WENSCHT GEEN OORLOG. Het zal echter nooit toestemmen in Qébicdsafstand. In het blad Ocloes wijst de Turksche afge vaardigde Atlay er in een hoofdartikel op. dat Turkije den'wensch heeft buiten den oor log te blijven onder voortdurende bereidheid tot dc verdediging. Turkije heeft geen verlan gen naar vreemd bezit'het za^eehter ook nooit toestemmen in afstand vaïf eigen gebied. De wensch, niet gewikkeld te worden in den oorlog, is in het belang van de voort zetting van het opbouwwerk in Turkijo. Kwam nl«t verder dan de borrtl flescb. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een inbreker zich door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde van de woning toegang weten te «verschaffen in een perceel aan de Guido Gezellestraat te Amsterdam. De man had kennelijk geen goede bedoelingen bij zijn bezoek aan dit huis, welks bewoners uitstcdig waren. Van een voltooiing van de taak, die do dader zichzelf had opgelegd, is echter niet veel gekomen. Bij het doorzoeken van de woning trof bij een huisbar aan, die een verzameling goede dranken bevatte. De ver leiding was ie groot en op den eenen slok volgde de andere. Vermoedelijk is de bekoring der flessehen zoo groot, geweest, dat de man het doel van zijn bezoek vergeten is. Voorzoover men heeft kunnen nagaan, wordt niets vermist. Electrisch tweezittertje in den handel 30 K.M. PER UUR, OM DE 60 KM. BIJLADEN. Ruimte om later benzinemotor in te bouwen. Men kent ze nog van den oertijd van het automobilisme, die „driepooten", waarin men met een langen stuurstok het voorwiel moest manoeuvreeren. De bezitters er van werden, kort. voor den vorigen oorlog, zoowel bespot als benijd.'Later zag men ze, in de oorlogsda gen, opnieuw opduiken als gevolg van de benzincschaarschte. De geschiedenis herhaalt zich, zegt de Tel., Wij hebben in een knus tweezittertje-dricwie lertje door Den Haag gereden, zij het ook, dat er wel eenige technische vooruitgang merkbaar was, vergeleken bij een 25 jaar ge leden. Allereerst was dc benzinemotor ver vangen door een electromotor, het front was gestroamlijnd en 'n stuurwiel en dashboard trachten zooveel mogelijk de impressie tc ge ven, dkt men in een „echten" auto zit. Zooveel mogelijk, zeggen wij, want geheel de illusie wekken kan het nieuwe voertuig niet. Daarvoor heeft men te veel concessies moeten doen, ten einde het gewicht en den luchtweerstand zoo gering mogelijk te hou den. Maar de electromohiel ligt vast op den weg, de bedieningshandgrepen zijn gemak kelijk te leeren, men zit er ruim en comfor tabel-en het onderhoud is nauwelijks meer dan dat van een fiets. Dc directie van de Internationale Automo biel Maatschappij, die haar product onder den naam „Story" in don handel brengt ver telde reeds tal van bestellingen te hebben gekregen van menschcn, dié beslist niet zonder een middel van versneld vervoer kun nen. De „Story" kan uiteraard niet aan den loopenden band worden vervaardigd, zoodat de leveringsmogelijkheid voorloopig beperkt blijft tot drie, vier wagentjes per week. Wel licht is dit aantal binnen enkele maanden tot tien op te voeren. Inderdaad kunnen wij ons voorstellen, dat zij, die den gehcelcn dag op een beperkte op pervlakte langs den weg moeten zijn, hierin een ideale oplossing vinden van het trans- sportvraagstuk: voor het vrachtvervoer de gasgenerator, voorliet personenvervoer de electromohiel. 60 KM. zonder bijlading. Men weet waaraan men zich houden kan: maximaal 60 kilometer zonder de accumu latoren hij te laden, met een maximum snelheid. die varieert van 29.8 K.M. bij wind mee tot 27.0 K.M. bij tegenwind. De krachtbron van de „Story" is een 24/30 Volt E.M.T. serie-motor, die via een vertragingsmeehanisme op het linkerach- terwipl is gekoppeld Een batterij van vijf accumulatoren van elk 85 Ampère-uur fun geert als energiebron Door middel van een contactdoos kan men, via oen gclijk- richtcr, de aceu's op elk gewenscht oogen- blik op het lichtnet doen bijladen. Een belangrijke bijzonderheid is, dat ach terin het koetswerk ruimte is gelaten om eventueel later een tweetaktmotor met benzinetank in tc bouwen, zoodat men niet bang behoeft te zijn met dit voertuig ach terop te komen wanneer de gulden tijd van overvloedige benzine, naar wij hopen, weer eens zal aanbreken. De carosserie is geheel van staal, zoovel hand.- als voetrem zijn van liet trommel- type, aan de voorzijde zit een ruit van vei ligheidsglas en men kan er in het kort alle accessoires in aantreffen, die, zonder het geheel onnoodig te verzwaren, den moder nen auto tot een rijdend huis maken. Zoo heeft dan de internationale Auto mobiel Maatschappij zich in enkele maan den tijd» aan de omstandigheden weten aan te passen, zoodat zij haar personeel van omstreeks honderd man in de drie hoofdsteden aan den gong hoopt to kunnen houden. Voorziet de „Story" in een behoefte van een bepaalde categorie menschcn: medici, stadsreizigers, journalisten, forensen enz. en al is het voertuig er dan ook niet op Ingprlcht om groote tochten mee te ma ken, men zit er toch altijd heel wat ge makkelijker in don op de fiets, Van de zijde van do Rijksverkeersin spectie is toegezegd, dat de „Story" zonder bezwaar ook voor genoegen gebruikt mag worden. De wegenbelasting bedraagt <i0 gulden per jaar, doch men hoopt, dat bin nenkort een beslissing afkomt waarbij ze wordt teruggebracht op 40 gulden. Gift van den Rijkscommissaris Voor de familieleden van de slachtoffers te Baflo. De rijkscommissaris, rijksminister Seyss- Inquart, heeft door zijn gevolmachtigde in de provincie Groningen, Dr. Conring, den burgemeeter van Baflo een bedrag ter hand laten stellen, dat zal worden verdeeld onder de familieleden van de slachtoffers van de ramp bij Baflo, en tegelijkertijd woorden van deelneming laten uitspreken. Genoem de rijks-commissaris heeft voorts den di recteur van het academisch ziekenhuis even eens 'n bedrag ter beschikking doen stellen voor de verpleging van de twaalf gewonden. Leden van afiocer-orgcrnisatie hebben niet het recht gewapend te zijn. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhage vestigt er, wellicht ten overvloede, de aandacht op, dat leden van afweer-orga- nisaties van politieke groepen niet het recht hebben om gewapend te zijn. Evenmin zal worden geduld, dat door het publiek op ontoelaatbare wijze wordt ge reageerd op een toelaatbaar optreden door leden van afweer-organisaties, zooals bijv. het op gepaste wijze eolporteeren of het hou den van een toegelaten optocht. In al deze gevallen zal de politie mei kracht en indien noodig met geweld optreden; niet zal worden geschroomd om de scherpste maatregelen te treffen, teneinde de vóór alles gcwenschte openbare orde en rust te handhaven of te herstellen. De hoofdcommissaris, een beroep doende op de ordelievendheid der Ilaagsohe burge rij, vertrouwt, dat ieder goedwillend bur ger het zijne er toe zal bijdragen om hot singen of ongeregeldheden van politicken aard te voorkomen of te vermijden. Een ieder bedenke daarbij, dat in dezen tijd het uitlokken of veroorzaken van poli tieke relletjes van onberekenbare gevolgen kan zijn op een geregclden gang van zaken, bij welker handhaving en bevordering allen belang hebben en waaraan dus allen, zon der uitzondering, naar hun beste vermo gens dienen mede te werken. Vandaar dat de Haagsche hoofdcommis saris met klem waarschuwt tegen dat soort ordeverstoringen, tegen de bedrijvers waar van hij de strengste maatregelen in uit zicht stelt. RECHTSZAKEN DE MOORD OP BLONDE MIEN. Dader krijgt vijf jaar. De Rotterdamsche rechtank heeft giste ren vonnis gewezen in de zaak tegen den 19-jarigen P. J. K. te Roterdam, die op 11 December mejuffrouw M. E. C (Blonde Mien) aan den Schiedamschedijk om het leven heeft gebracht en van ecnig geld en snuisterijen beroofd. De officier van justi tie. mr. J. C. V. Meischke, heeft op de zit ting van 3 October zes jaar gevangenisstraf geëischt. K. werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. „OVERGENOMEN" KINDEREN". Pseudo-moeder voorwaardelijk ver oordeeld. De rechtbank te Groningen heeft de vrouw die haar man heeft aangezet tot het doen van aangiften van de geboorte van twee kinderen, onder voorwendsel, dat deze uit hun huwelijk waren geboren, terwijl ze in werkelijkheid door hen waren overgenomen an een ongehuwde moeder, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk. Predikant in de cel Golden van fondsen verduisterd. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis ter een predikant uit een dorpje aan den rand van het Gooi wegens .verduistering meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk werden opgelegd. De predikant had f 478 verduisterd uit het verbouwingsfonds van de kleuterschool en het verecnigingsgebouw der diaconie. Ook had hij in een tijdsverloop van acht jaar een bedrag van f 752 ten eigen bate, aangewend, bijeen gebracht door Ondeiaars- nvondeollectes en bestemd voor het wedu wen en- weezenfonds van emerituspredikan ten. Het O.M. had één jaar gevangenisstraf gc- eiisclu en ontzetting: uit het predikantsambt. Vrijsprekend arrest van het Hof. De veehouder G. K. uit Kaarden was in Maart van het vorige jaar verbaliseerd. om, dat bij er geen arbeidslijsten op na hield, en zich niet stoorde aan werktijden van dc' arbeidswet. De man stelde zich op het standpunt, dat bij als veehouder onder de uitzonderingen valt. die de arbeidswet leent, n.1. land- tninbouw en veeteeltbedrijven. De Naar- denseho politie zag in hem echter een zui velfabrikant. omdat hij de melk van zijn groot aantal koeien tot boter en vogburt verwerkt. Zijn personeel zijn acht kin deren zou volgens deze opvatting, onder de arbeidswet vallen. Amsterdamscbe effectenbeurs OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 I 4 100 1/16 100% Nederland 1940 II 4 9615/16-97 96 15/16-97 Tdem met bel. fac. 100% 100% Nederland 193S 3.3% S7%-88% 88-88% Dost-Indië 1937 3 85% 85% Oost Indië 1937A 3 83% 83 7/16 Duitschland 1930 5% 35%-37% 37%-40 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 77 Konv Kas4(m.v.) 4 75 75 PROVINCIALE EN GEWL LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 88% 89 's Grav. '37 13% N.-Holl. '38 3 85% N.-Holl. '38 II (3%) 3 86% 87 R'dam *37 I. III 3% 86% 86% Z.-Holland 1937 3 88 SS% HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hvp.b. Veendam 3% 93% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 103% 105% Gelsnk. Berg 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 160% Ned. Ind. Handelsb. A. 114% 115% Ned. Handel Mij. c.v. A. 103 102 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 112-117% 115%-12Ö Calvé Delft c. v. A. 85 88 Centr. Suiker Mij. 177% *179% Fokker g. A. 156 170 Lever Bros en Unilever c.v.A 127-131% 1273/4-133% Ned. Ford 330% 324 Philips G.B.v.A, 188-193% 195-1973,4 Philipsp ref. A, 142% 142 Buitenland. Anaconda copper c.v. A 23-22%' 23-22 13/16 Am. Sm. en Ref. c.A. 38% 38%, Beth. Steel c.v. A 66%-67% 67%-Rfi Gen. Motors c.v. A. 42 42 7/16 Kennecot Copper c.v. A 29%-29% _29%-29 11/16 Nojth. Am. Aviation c.v. A. 14% 14%. Rep. Steel c.v. A. 17%-17% 17%-18% 51%-51 LT. S. Steel c.v. A. - 51 7/16-51% PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Pctr. g. A. 216% 2153/4 Kon. Petr. 239%-237% 237%-235 Buitenland. Shell Union c.v A. 8 7/16-8% 8%-89/l(t Tide Water c.v. A. 8%-83/16 8%-8% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland Amerika lijn A. 100%-101% 104 Java China Japan lijn A. 125% 128-127 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 133%-137 140-138% Kon. Paketvaart A. 200 200 Ned. Scheepv. Unie A. 140-142 145-144% Rott. Lloyd A. 11G%-120 119%-120 Stocmv. Mij. Nederland A. 116%-119 120% SUIKERONDERNEMINGEN. ILV.A. 395-390% 399-400 Javasche Cultuur 215% 217 NI,SU. 217 220 Ver. Vorstenl. Cult. 106%-110 106%-110% TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 142%-115% 147-14o Dell Mij. c. v. A. 202%-206 2p6V'2-208 Senembah 174 1*4 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 219-215 217%-22Ó Bandar Rubber Mij. A* 153%-155% 155-156 Deli Batavia Mij. A. 168 169-167% VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürlch BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Ztlrich 138 3/16-1 .SS 9/16 75 28—75 43 30.11-30.17 3.81— 3.82 44.8144 90 43.59—43.68 1.86%1.90% 30.08—30.20 44 76—44 94 43.55—43.72 De kantonrechter te Hilversum veroor deelde K. tot vijf boeten van zes gulden. Ini hooger beroep sprak do rechtbank hem vrij, De hooge raad verwees de zaak naar bet bof, dat gisteren een vrijsprekend arrest wees. Hel hof staat dus, evenals de recht bank, op het standpunt, dat verd. veehou der is en geen zuivelfabrikant.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2