Egmond heeft zijn Diogenes Melk één cent duurder Zelfverdediging Pest in Mandsjoekwo Niet mopperen Onbreekbaar porcelein De „winterhulp Nederland" Het bestuur van de Noordhollandsche Consumptiemclkvereeniging (N.H.—C.M.V.) gevestigd te Alkmaar, deelt ons mede, dat de minimuiivpriis van de consumptiemelk, welke wordt verkocht* in de gemeenten, be- hoorende tot het werkgebied dezer vereeni- ging, met in gang van Zondag 27 October j.1. is verhoogd met 1 cent per liter. POLITIEKE INCIDENTEN TE DEN HAAG Gedurende het afgeloopcn weekeinde heb ben zich te 's-Gravènhage politieke inci denten voorgedaan. De autoriteiten ziin hieromtrent ingelicht. Zij verzamelen thans nadere gegevens, waaruit de noodige con clusies zullen worden getrokken. RECHTSZAKEN De sooekhengelaar en zijn aas De Hooge Raad wees gisteren arrest in een zaak, aanhangig gemaakt door het Centraal Ned. Hengeiaarsverbond en waar in een beslissing viel in twee vooral voor snoekvisschers belangrijke rechtsvragen. De Hooge Raad besliste namelijk, dat de hengelaar, in het bezit van een kleine vischakte, in den zin der wet bevoegd is om te vissollen met een hengel, geaasd met visch Ten tweede werd beslist, dat een dusdanig bevoegde krachtens hel algemeen visscherijreglement voor de binnenwateren zelf met den hengel zijn aasvischjes mag vangen hieruit volgt, dat het vervoer en zelf vangen van aasvischjes gedekt is door de kleine vischakte en voor deze hande lingen dus niet het toonen van een ver gunning van eenigen vischrechthebbende kan worden gevorderd. I)e rechtbank te Middelburg heeft den 24-jarigen J. M Z. uit Baarland, schuldig verklaard aan mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, ►doch heeft hem ontsla gen van rechtsvervolging met last tot on middellijke invrijheidsstelling, aannemen de, flat verdachte uit noodweer heeft ge handeld. Op Zondag 1 September waren enkele jongelui, toen zij huiswaarts keerden, de twee gebroeders Z. uit Baarland tegenge komen Zij kregen een woordentwist, wel ke met het mes werd beslecht. Een 24-jari- ge bewoner liep daarbij een steek in de borst op en overleed spoedig aan verbloe ding. De Officier van Justitie had op de zitting van 18 October drie iaar en zes maanden gevangenisstraf geoischt. De verdedigei bepleitte clementie, om dat verd. aangevallen was en het een ge val van zelfverdediging betrof. Een fabrikant van vereenigingen Tot vier maanden veroordeeld. Een 37-jarige koopman uit het Gooi, die 14 October voor het Ilaagsche gerechtshof verscheen omdat, hij hooger beroep had aangeteekend tegen een vonnis van de Rot- terdamsrhe rechtbank, die hem tot vier maanden gevangenisstraf had veroordeeld wegens oplichting is wederom tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Verd. richtte maar vereenigingen op, in de de contributie en leefde ervan, zonder er overigens iets mee tot stand te brengen, zooals de president ter zitting opmerkte. De procureur-generaal had acht maan den geëischt. Javan en Rusland treffen voor- xorgsmaalre gelen. De „Prawda" publiceert -een in de Japan- scbe bladen van 26 dezer verschenen bericht van het agentschap Domei over het uitbre ken van een pestepidemie in Noord-Mands- joekwo en de door de Japansche regecring genomen voorzorgsmaatregelen tegen over brenging van het besmettingsgevaar naar Japan. Volgens officicele mededeelingen zouden tot nu tóe 850 ziektegevallen ge teld zijn. In aansluiting hierop publiceer! het blad den tekst va,n een verordening die de raad van volkscommissarissen dei- Sovjetunie liccft uitgevaardigd met het doel ie voorkomen, dat de pest naar het gebied der Sovjet Unie wordt overgebracht. Op grond hiervan moeten op de grens stations Etpor aan de grens tusschen Mandsjoekwo en het kustgebied van Wladi- 'wostok, alsmede in de havens Wladiwostok en Nikolajewsk aan de rivier de Amoer, al le uit Mandsjoekwo alsmede de havens Rasjin, Seissin en andere Koreaansche plaatsen komende personen zich aan qua- rantaie onderwerpen. Verder zijn alle in de genoemde Sovjet-Russische grensstations en havens aankomende personen- en goederen treinen, voorts personen en goederenbooten alsmede alle vracht aan een nauwkeurig sa nitaire inspectie onderworpen. Tenslotte is aan het volkscommissariaat der Sovjet Unie voor de volkgezondheid en het com missariaat van binnenlandsche zaken, als mede aan de hoogste autoriteiten van het kustgebied en de gebieden van Chabarowsk en Tsjita de verplichting opgelegd, geen uitzondering toe te laten op de bepalingen betreffende de quarantaine van reizigers zonder speciale vergunning van den Raad van Volkscommissarissen der Sovjet Unie in elk afzonderlijk geval. Redevoering van Bevin. De Britsche minister van arbeid, Bevin. heeft Zaterdagavond in aansluiting op de nieuwsuitzending het woord gevoerd voor den Engclschen omroep. Hij zeide daarbij o.m.: Hoe grooter de productie wordt, hoe goedkooper ieder afzonderlijk product, 't Is belangrijk voor Engeland de goederen en het bewapeningsmnteriaa] zoo goedkoop nio gelijk te vervaardigen gezien de geweldige .oorlogsschuld van het land. Spr. verzocht den arbeiders ook hun spaargelden weer ter beschikking van den staat te stellen. Alle arbeiders van het land moeten hand in hand werken, opdat geen noodelooze ver tragingen ontstaan. Zij moeten zich iedere minuut er van bewust zijn. dat zij in dc voorste .linie strijden en met bun arbeid es- eentieel bijdragen tot de definitieve overwin ning. Men mag niet ongeduldig worden, worden, wanneer een telefoongesprek, dat Is aangevraagd, niet 200 snel doorkomt, wan neer vertragingen ontstaan in de ontvangst van brieven, hetgeen in normale tijdén in Engeland niet voorkomt. Wie daardoor on- geudldig wórdt. n»oét er aan denkon, dat Hitiers bommen ook de postverbindingen kunnen storen, doch dat in dergelijke geval len terstond ingenieurs en technici bij de hand zijn 0111 de aangerichte schade op te heffen. Niemand mag thuis in Engeland mopperen over een medearbeider, want het geheele Engelsche volk heeft geweldigen ar beid te prestoeren, die vaak in verband met de bijzondere omstandigheden, waarin hot land leeft, de - menschen nerveus en nioc maakt. Canadcesche torpedojager vergaan Naar uit Ottawa wordt gemeld, maakt het Canadeesche departement van marine bekend, dat de Canadeesche torpedoboot- jager „Margaree" op 22 October na een aan varing met een niet genoemd vrachtschip in het Noorden van den Atlantischcn Oce aan is gezonken. Honderdveertig officieren en manschappen van den torpedobootjager worden vermist. Ernst Baier en Maxi Herber in het huwelijk getreden De wereldberoemde kunstrijders Ernst Baier en Maxi Herber zijn Zaterdag j.1. in het huwelijk getreden. Reeds jaren lang heeft dit beroemde paar de geheele wereld in bewondering gebracht met hun schit terende rijden, Ook in ons land is het paar eenige malen opgetreden. Het jonggehuwde vaar. (Eigen foto archief) Gelukkig zal deze nieuwe stap geen be zwaar zijn om toch nog te blijven rijden, reeds op 17 November zullen Ernst Baier en Maxi Herber te Berlijn in het sportpaleis voor de eerste maal in dit jaar hun kunnen laten zien. Roemeensch optreden tegen Poo'sche vluchtelingen De Roemeonsche bladen publiceeren een officieel bericht waarin gezegd wordt: de Roemeensche regeering is genoodzaakt geweest maatregelen te nemen tegen de Poolsche vluchtelingen in Roemenië, in het belang van de veiligheid en rust des lands, daar deze vluchtelingen de Roemeensche gastvrijheid den laatstcn tijd misbruikt hebben. Poolsche vluchtelingen moeten Roemenië verlaten. De prefectuur van politie te Boekarest heeft alle nog in Roemenië vertoevende Poolsche vluchtelingen uitgenoódigd zoo snel mogelijk het land te verlaten. De Duitsche legatie in Boekarest had eenige maanden geleden alle Poolsche vluchtelin gen er opmerkzaam op gemaakt, dat zij zich voor 20, Juli moesten aanmelden om naar Polen terug te keeren. De vluchtelin gen, die zich niet hebben aangemeld om terug te kepren, moeten derhalve worden beschouwd als vijanden vanIJuitschland. Om deze reden is bun verdere verblijf in Roemenië voor de huidige Roemeensche regeering niet langer te dulden. Bruggen over de Mekoag vernield De woordvoerder van de Japansche ma rine heeft medegedeeld, dat de beide brug gen over den bovenloop van de Mekone-ri- vier op don weg van Birma naaV Yoennan vernield zijn. waardoor de wapentoevoer naar Tsjoengking via Birma gestagneerd is. De woordvoerder voegde hieraan toe. dal na twee vergeefsche aanvallen een groote foi-matie .Tapansofce vliegtuigen op 25 Oc tober 26 voltreffers on de bruggen heeft la ten neerkomen, waardoor de noordelijke brug op drie plaatsen vernield werd. ter wijl de zuidelijke brug in de diepte stortte. Slachting van vee in Zweden Wegens gebrek aan veevoeder, Als gevolg van den slechten hooi-oogst en in verband met de moeilijkheden om veevoeder in te voeren, heeft men een on gewoon groote hoeveelheid vee moeten slachten. Sinds Juli is men met het slach ten bezig en volgens raming zijn er bij el kaar ongeveer 150 000 koeien en 100.000 kal veren buiten de normale hoeveelheid ge slacht. Daar het verbruik natuurlijk met dit groote vleeschoverschot geen gelijken terd kan houden, worden aanzienlijke hoe veelheden .vleesch in koelhuizen opgesla gen, om van den winter en in het voorjaar op de markt gebracht te worden. Boodschap van koning George aan maarschalk Pétain In Londen is bevestigd, dat koning George van Engeland zich met een bood schap heeft gericht tot maarschalk Pétain In deze boodschap heeft de Engelsche ko ning uitdrukking gegeven aan zijn ven trouwen, dat Engeland de definitieve overwinning zal behalen. Overigens is de Koninklijke boodschap „een mengsel van aanmoediging en sympathie voor het Fran- sche volk." De conferentie in New Delhi De conferentie, die in New Delhi wordt geopend en waar gesproken zal worden over een opgevoerde leverantie van oor logsmateriaal aan groot Brittanje, heeft een boodschap van Churchill ontvangen, waarin gezegd wordt: „Wij zullen door uw arbeid nieuwen moed krijgen. Wij wachten op den dag, dat de krachten, die door onze gemeenschappelijke inspanningen in het Oosten en het Westen vrijgemaakt zijn, sa menwerken." Een procédé van Zweedschen scheikundige. Het bezit van een porseleinen servies dat niet barsten of breken kan. mag wel den wensch genoemd worden van meer dan één huisvrouw of hoteleigenaar. Deze droom kan thans, dank zij het procédé van een Stockholmschen scheikundige, verwezenlijkt worden. Porselein en andere soorten aardewerk krijgen daardoor de so liditeit en glans van hard metaal, doch be houden tevens de gunstige eigenschappen van porselein. Het overtrekken van por selein met metaal is niet nieuw, maar de tot dusver gebruikte metboden leden aan bepaalde nadelen, waardoor de goederen minder in trek waren. De Zweedsche uit vinder Kraft uit Stockholm heeft me» een z.g. metalvt-procedé sinds drie jaar proe ven genomen om deze nadeelen weg te nemen. Tenslotte verkreeg hij bevredigende resultaten en sinds eenigen tijd wordt zijn procédé in de fabricatie toegepast. De dik te van den metalen laag schommelt tus schen 0.3 en 0.5 mm., hetgeen voor de meeste doeleinden voldoende is. De bin nenkant wordt niet behandeld. De overtrek bestaat over het algemeen uit chroom, doch nnk zilver en andere metalen kunnen gebruikt worden. Een interessante eigen schap van het nieuwe product is dat de ooren van de koffie- on theekannen koud blijven, hoewel zij niet geïsoleerd zijn. Men verwacht, dat het procédé ook voor verschillende andere doeleinden, vooral voor de electrische industrie, van beteeke- nis zal zijn. De Rijkscommissaris in het bezette Ne- derlandsche gebied heeft aan Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken en waarnemend secretaris-geeraal van het departement van algcmecne zaken, het vol gende schrijven doen toekomen; Bij mijn besluit van 22 October 1940 heb ik de stichting „Winterhulp Nederland" op gericht. In het raam van deze stichting is tót steun aan de algemeene leiding een «ereraad gevormd. Ik benoem u tot voor zitter van den eereraad in de overtuiging dat onder uwe leiding deze raad zijn taak ral vervullen, welke in de stichtingsrege ling is vastgelegd. Te dezer gelegenheid zou ik uitdrukking willen geven aan de hoop, dat deze hulp actie in het belang van het welzijn van hel Nederlandsche volk itfet volledig succes sal'worden bekroond. Oproep van het eene-comité. Aan alle Nederlanders! De Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied, rijksminister Scyss Inquart heeft opgericht de stichting „Win terhulp Nederland." De -ondergeteekende, voorzitter van het eere-comité voor de „Winterhulp Neder land" roept bii deze het Nederlandsche volk in al zijn geledingen op. om eensgezind steun te verleenen aan dit groote werk, dat als doel heett te helpen, zonder aan zien des persoons. van' rang. sland of partij. Dit helpe beteekent derhalve het lenigen van nood, in een geest van wai'e christelij ke naastenliefde. Hiérbij wordt tevens een beroep gedaan op alle landgeooten om zich in grooten ge tale, als vrijwillige helpers en helpsters voor de „Winterhulp Nederland" aan te meden bij de plaatselijke directeuren. De nood, die bestreden moet worden, is groot! Laat ons daarom allen de handen ineen slaan en helpen! De voorzitter van het eere-comité van „Winterhulp in Nederland" get. Snouck Hurgronje. Ir. J E F DE KOK OVERLEDEN Na een vrij langdurige ongesteldheid, welke in de laatste dagen een ernstige wending nam, is gistermórgen in het roo- de kruisziekenhuis te 's-Gravcnhage op 58- jarigen leeftijd overleden de heer Ir. J. E. F de Kok, directeur-generaal van de Ne derlandsche maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch-In- die N.V. Tragische dood in de duisternis Zondagavond had de 65-jarige J. Tiele- mans uit de Bleekstraat te Eindhoven uit de haven een man, die door de duisternis te water was geraakt, gered. Tielemans ging daarna met zijn vriend Kooyman naar een café aan het haven hoofd en verlieten dit omstreeks half tien. Een oogenblik laterhoorden de overige cafébezoekers hulpgeroep. Het bleek, dat Tielemans en zijn vriend nu zelf te water waren geraakt. Men slaagde erin hen op het droge te brengen. Kooyman kon naar huis ïoopen, doch Tielemans was bewusteloos. Alle po gingen van rïen ontboden geneesheer om de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Noodlottig ongeluk op onbe- waakfen overweg bij Liempde Zaterdagavond is op den overweg in de spoorlijn Boxtel-Eindhoven onder Liempde een ernstig ongeval gebeurd, waarbij D.L. W. Baron van Hardenbroek van de kleine I.indt, directeur van de N.V. Houthandel Hardenbroek en Laneephuysen te Nuenen het leven verloren heeft. Per auto terugkc.erend van een dmflacht. op het landgoed Velderen. kwam hij bij het passeeren van den onbewaakten overweg in botsing met een paal. Hierdoor sprong de wagen op de spoorbaan terug en bleef daar staan, juist op het oogenblik. dat een trein uit Eindhoven aankwam. De trein greep de auto en vernielde fcteze volkomen. Baron van Hardenbroek, die aan het stuur zat, was op slag dood. Bom op een Amsterdamsche begraafplaats Zondagavond hebben Engelsche vliegers wederom boven de hoofdstad geopereerd. Op de begraafplaats Zorgvliet aan den Am- steldijk werd een schaftlokaal door een brandbom getroffen, waardoor een kleine brand ontstond, die evenwel spoedig door de brandweer kon worden gebluscht. Instituut voor arbeiders ontwikkeling opgeheven Naar wij vernemen, heeft het instituut voor Arbeidsontwikkeling, dat de laatste maanden onder leiding stond van Daan vh.n der Zee, opgehouden te bestaan. De be stuursleden hebben bun functie neerge legd en het bestuur ontbonden verklaard. Van dit besluit is Zondag 27 viezer mede deeling gedaan aan een groot aantal ver tege'nwoordigers, dte te Amsterdam bijeen kwamen. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling werd 16 iaar gtloden opgericht door de SD.A.P. in vereeniging met het N.V.V. Zijn taak wordt overgenomen door de onlangs gestichte organisatie „Vreugde en Arbeid". Bij den man, die fleen stamkaart wil hebben en geen bonnenkaarten en textielkaarten in huis wil zien. Een origineele strijdmethode tegen hef „oud en arm" tiet was allemaal zoo keurig-Hol- landsch... Een steegje tusschen twee huiskens, een hosje, een plaatsje met keurig geharkt zand, geen vuiltje, geen onkruidje--, geen stukje rommel. Men zou verwach ten, dat op den klop van den be zoeker 'n kittig wijveke naar voren zou komen, met de fondskaart, de kaart voor 'de dooienbus, en... de map met puntenkaarten en bon- nenvel'len in der allijd-bezige han den, die je zou vertellen dat je de bode zeker niet was. maar dat ze al een naaimachine heeft en al zes tig. jaar-de-vloer-op-der-knieën doet zoodat dus een stofzuiger óók niet noodig is. Moet hier nu de man wonen, die zich geen stamkaart, geen brandstoffenkaart, geen textielkaart en geen broodkaart wil laten aanmeten? De man. die zooals de bangelijke ambtenaar van bet distributie- bureau door de telefoon heeft verteld,, den hond op je af stuurt, als je gaat vragen naar het hoe en waarom? Zoo n man. die naar verluidt in het Eg- mondsche moet wonen, verwacht je in een hut van plaatijzer en takkpbossefl in de duinen, in een hut waar de afgekloven beentjes van gestroopte konijnen om de deur liggen, waar een magere hond schuw rondsluipt, zoo'n man moet een ra bauw "zijn. een vogelvrije, een Robin Hood anno 1940. die zich voedt met eerlijk ge gapte spijzen dés velds en er niet tegen op ziet. een eerzaam arbeider met een knoestigen stok op zijn schedel te tikken, om hem de opbrengst van broodhon zoo veel en spekbon zooveel te ontrooven... Zoo'n man. zoo'n wereldwonder, die geen distributiekolen. geen distrhufiebrood en geen distrbutieworst noodig heeft... En toch zijn we terecht... want de buren hebben het eezogd en wie wee heter je handel en wandel van al dan nipt recht schapen Aimongdej dan de buren?? En daar is-ie dan. Laten we hem Japik nopmpn. een man die gpen stamkaart heef1 is immers officieel dood, hii zal wel eens een naam gehad hebben, maar die is ver geten... F.'eenliik hadden w? moeten begin nen met te vragen: „Ts U soms kindsrh". want dat hadden ze on het distributiekan toor ook verteld, en dan zouden we een hijzondere plaat op de journalistieke gra- mofonn hehhen moeten zetten, om het een en ander aan de weet te komen. Maar als je komt te kijken in de nog scherpe oogen van een vier-en-zeyentigjarige, die 7.00 te zien om drommel zen weetje nog wel weet. dan doe je dat niet en je zeg al leen maar met Ie vriendelijkste gelegen- heidsgriins Goeiendag En al even vriendelijk krijgen we het goeiendag terug, er vliegen ons geen honden naar den keel. bij de deur praten we niet verder, je bent een gastvrije Eg- monder of je bent het niet. Japik is het wèl en mei zoo'n vreemde hapscheer je achtermiddag vol praten, is nog wel es aardig. Dus... in no time zijn we neerge- nlant op een stoel in de propere kamer, waar het zeil in de was is gezet van je welste' en de kachel blank en welgepoetst klaar staat om zijn on-gebond maal van aangespoelde houtjes te verorberen. Ach... het stookprobleem zal niet het ergste zijn, de zee néémt veel van de Egmonders en van hun vrouwen, maar de zee gééft ook... „En waarom hebben we nou geen stam kaart en waarom willen we nou geen bons?" L aat ik nou eerst eens en vooral zeggen, vertelt Japik dat ik mijn stamkaart niet heb verstopt, zonals ze aan de distributie zeggen, maar ik heb hem niet gehaald, niet willen halen Zoo is het en niet anders. Heb ik nou zoo'n hekel aan die bons? Och nee neef. dat niet. Maar alles wordt me te duur. Ik kan die wereld niet meer bijhou wen en ik wil er nou net niks mee te ma- kon hebben. Maar. je moet toch leven? Ik leef ook. Ik heb mijn heele leven lang bij de boer gewerkt en ik heb een pensioen van 't Rijk van drie gulden met twaalf stuivers. En nou is één ding zeker, alles wat op de bonrn-n wordt verkocht dat wordt duurder. Dat kan ik niet betalen. Nou ja, ik krijg wel es wat., maar daar be moei ik me niet meer zie je. Mijn. geld, mijn pensioen daar hei» ik recht op, maar'dat Is te kort. Waarom wordt dat niet méér? Heb ik mijn plicht, niet gedaan in de maat schappij? Waarom laat de maatschappij me nou... afijn, maar die bonncnhoel daar wil ik niks rne'e te maken hebben. En nou heb ik een stijve kop, en non protesteer ik op mijn manier tegen de prijs opdrijving. want bonnen is prijsverhoogïng. Nee... bepaald kindsch is Japik toch niet „Maar wat eet je nou?" Japik eet. dat is vast, want al is ie nou geen portuur meer zooals in zijn jonge tijd, een „distributieïijn" heeft de ouwe baas' toch zeker niet. Wat ik eet? Koek. Dat is niet op de bon. En 't is lekker ook, ouwe heer Vraag ik niet naar. het stilt den honger. Daar gaat het om. Zoo'n zoethek hen ik niet. Melk gaat ook niét op de bon. de peer- dehuut ook niet. en als ik erg flauw ben is er zonder bon nog wel worst te krijgen ook. En je "licht? De dag is mijn licht, als het donker wordt dan ga ik te bed, als het licht wordt kom ik er uit. Ander licht kan ik niet betalen. Een gebaar naar m'n portemonnaie, doet Japik leelijk kijken. Niks daarvan neef. as je goeievriend® met me wil blijven hou je je geld in je zak. Je krijgt het toch ook niet voor niks? Het zijn kwaje tijden, wees er zuinig op. Nee... laat nou zitten, beslist niet... Diogenes de wijze Die woonde in een vat, Waaruit men kan bewijzen Dat de wijshèid schuilt in 't nat. Zoo dichtte eens de brave Gouverneur en Worp schreef er schoone muziek bij, die de mannenkoren van anno 1880 con brio en met één oog op den directeur en één oog op den dikken kastelein achter de tap kast met voorliefde zongen. Japik van Egmond, een zonderling- of een moderne Diogenes? Hij slaat den ouden Griek met meer dan één neuslengte... Nee geen zonderling al vinden wij, „wiize" menschen 't. dwaas dat zoo'n man netje zulke „a-sociale neigingen" vertoont. Een man. is Japik. die vecht voor zijn rechten van ouwen dag, die krom en moe- gewerkt zich niet kan voorstellen dat de maatschappij hem nu moet plagen met bonnetjes en kaartjes en hooghartig de extratjes van buren en van soepgenoot- schappen wellicht aanvaardt, omdat ziin drie gulden en twaalf stuivers zelfs zijn weinige nooddruft niet kunnen lenigen. Japik van Egmond. die met zijn zwakke ouwemannetjeskracht op een origineele manier protesteert tegen wat de propagan disten noemen bet „onzedpliike huwelijk van oud en arm", het huwelijk dat geluk kig nü toch wel binnen afziepbaren tijd door echtscheiding ontbonden zal worden, omdat de advocaten, die vroeger deze zaak dood praatten, zichzelf hehhen doodeenraat en hun stoffige dossiers en vergeelde ftaee* rassen van Christelijke naastenliefde die niets Christplüks had, langzamerhand wor den opgeruimd De Eemonders noemen elkaar bii voor keur „neef" en een bezoeker hoort al gauw tot de familie.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6