Eerste vergadering in nieuwe omgeving Het Raadhuis te Wieriogerwerf .Mijnhardtjè Ingezonden DE KLEUTERSCHOOL TE ZUIDSCHARWOUDE Woensdag 30 October 1940 Tweede blad Raad Wier'ngermeer HET GERESTAUREERDE RAAD. HUIS IS EEN FRAAI, DOELMATIG INGERICHT GEBOUW GEWOR DEN. De zaken gaan goed in het nieuwe land Aan de vergadering van den Raad v.an W'ieringermeer ging gistermiddag een be zichtiging van het gerestaureerde raadhuis vooraf. Elders op deze pagina geven wij onze indrukken van' den rondgang weer. De raadsvergadering werd gepresideerd dooi den Burgemeester, den heer Ir. S, Smeding, secretaris was de heer Blaauboer.. Afwezig met kennisgeving was de heer Mr. Backcr Voor de plaats van den voorzitter zijn bloemen geplaatst. De voorzitter hield, nu de raad voor het eerst in het gerestaureerde raadhuis ver gaderde een openingsrede ea zegt o.a. het volgende: Mijne Heeren, Het is mij aangenaam U allen hartelijk welkom te heetcn. De nieuwe omgeving, waarin wij ons thans bevinden geeft mij aanleiding een korte beschouwing te wijden aan de wijziging; die ons tijdelijk raadhuis sinds onze iaatste bijeenkomst heeft onder gaan. De tijdsomstandighéden ten spijt, be vinden wij ons thans in een gebouw, dat, dank zij de toegewijde zorgen van verschil lende deskundigen; die hieraan hun beste krachten hebben gegeven, thans een aanzien heeft gekregen, dat representatief voor on ze nog jeugdige gemeente kan worden ge noemd. Niet slechts het inwendige van 'net gebouw heeft een aanzienlijke verandering en verbetering ondergaan, maar ook uit wendig is hieraan architectonisch veel ge wijzigd. Zoo is in den voorgevel, naast een geheel veranderde indeeling der ramen, een massief eiken voordeur aangebracht, als ook een balcon en een kunststcenen plaat, waarop t.z.t. het gemeentewapen kan wor den geschilderd. Het belangrijkste element in het gebouw is thans de raadzaal, die architectonisch het best is verzorgd. Hoewel geen bijzondere middelen ter beschikking waren gesteld, is toch gepoogd deze ruimte een zeker cachet te geven. Door het aanbrengen van een be weegbare wand tusschcn raadzaal en de kamer van B. en W., was het mogelijk de „tribune" buiten de raadzaal te brengen, waardoor aanzienlijk aan ruimte is gewon nen. Was de oude raadzaal slechts 2.8Q.A M- hoog, thans is de hoogte in overeenstem ming met de groot ere ruimte tot i M. ver groot kunnen worden, waarmee dit zaaltje meer „sfeer" heeft gekregen. Door een andere opstelling van de zit plaatsen is een eind gemaakt aan het hin derlijke tegen het licht inkijken, wat prac- tisch als een groote verbetering is te be schouwen. Tiet glas-in-lood is licht gehouden, om het invallende licht niet al te zeer te belemme ren. Wij zouden in plaats van deze eenvou dige glazen gaarne een rijkere raamvulling hebben gekozen, doch hiertoe ontbraken de middelen. Naar wij hopen zullen in de ko mende jaren de omstandigheden zoodanig zijn, dat hiertoe het initiatiefkan worden genomen. Ook voor de verdere afwerking van de zaal waren geen extra bedragen be schikbaar. De wanden zijn behangen, mar meren vensterbanken onder de ramen aan gebracht en aansluitend bij het plafond een eiken betimmering. Tn overeenstemming met dezen tijd is gepoogd met weinig kosten, door het aanbrengen van eenige kleurrijke nooten, den aanblik te verrijken. Tn de eer ste plaats is hiertoe een in kleuren geschil derde polderkaart, in lijst gevat, tegen den oostelijken wand. opgehangen. Hiermede werd tevens bereikt, dat deze wand .even wichtiger van verhouding werd, omdat deze kaart de tegenhanger vormt van de dubbele toegangsdeur naar de raadzaal. Om deze re den zijn deze deuren, in plaats van eiken, geschilderd. Voor de verdere aankleeding. stonden wij voor d'e moeilijkheid, dat historische prenten, zegels en dergelijke in dit nieuwe land ontbreken. Om toch de historie, voor zoover hiervan sprake kan zijn, te doen spreken, zijn op de wanden de wapens aangebracht van de vijf gemeenten, waar toe de - Wieringerrneer 'tot, Januari 1938 heeft behoord, een pittig accent vormend op de verder kaal gehouden goudkleurige wanden. Tegenover $en Voorzitter is een electri- sche klok aangebracht, met wijzerplaat in brons (ontwem-van Eek), vervaardigd vol- Rens niet nader te om&chrijven procédé, bestreden uit den post „Waar halen we het geld vandaan?" De lampen in de zaal hebben wij ons gedacht als kronen van champagne-kleu rig Boheemsch glas, met schitterend tinte lend effect, een moderne en verbeterde vorm van de ouderwetsche witglazen kro nen. Waar deze echter niet te krijgen wa ren. is iets gekozen, dat dit ideaal zoo dicht mogelijk benadert. De stof|eering van de oude stoelen is door een nieuwe overtrek vervangen, waar hij de keuze beperkt was; ook de tafel- kleedon zijn van kleur veranderd. Het kar- net is nog juist op tijd gekocht, momenteel is zoo iets niet meer te krijgen. Ik houd mij intusschen overtuigd, dat al deze veranderingen in kleur en aan zien van onze oude omgeving U niet zul len beletten evenwichtig en U zelf te blij ven. Vooral de secretarie-ruimte is buitenee- W'oon verbeterd, niet slechts in grootte, doch ook wat indeeling betreft. De kamer van den SecfetarU is gelegerf tusschcn het vertrek van d<>n Bureomeoster en de Se cretarie, waardoor technisch ideale voor waarden voor een nauwe samenwerking zijn geschapen. Tenslotte kan nog worden meegedeeld, dat onder de secretarie een ruime brand vrije archiefruimte is aangebracht, die te vens dienst kan doen als centraalpost voor de luchtwarht. Uit een en ander moge U gebleken zijn, dat ons raadhuis door de plaats gehad hebbende verbouwing een aanzienlijke ver betering beeft ondergaan. Een woord van grooten dank aan allen, die hieraan onder ongunsti ge omstandigheden hun beste krachten hebben gegeven, mag hier niet achterwege blijven. In de al lereerste plaats aan den heer van Eek met zijn medewerkers, die tijd nog moeite hebben gespaard een burgerwoning in een gebouw met representatief karakter om te too- veren. Ook aan de N.V. Kingma en aan dc firma Boomsma, beide te Slootdorp, hulde voor de wijze, waarop zij dit werk hebben uitgevoerd, alsmede aan dé firma de Vries te Alkmaar, die de centrale verwarming verzorgde en aan de firma Ma-isee te Alk maar, voor de keurige wijze, waarop zij in samenwerking met den heer van der Kooij te Slootdorp het gebouw heeft aangekleed. Tot slot moge nosr dankbaar worden ge memoreerd. dat door de N.V. Schokboten te Zwijndrecht de natuursteen in den ge vel en door de firma Eecen te Oudkarspcl bet eiken plafond in de raadzaal tegen aanzienlijk gereduceerden prijs ter beschik king werd gesteld. Ik uit den wcnsch, dat in deze ruimte door de vroede vaderen van de zelfstandige gemeente Wieringerrneer vele jaren verga- gaderd mag worden en heslissingen geno men, in het belang van deze gemeenschap, die bij goede leiding ongetwijfeld een mooie toekomst tegemoet zal gaan De „kapel". Wij noodigen U uit na afloop van deze vergadering met ons onder deskundige lei ding een bezoek te bréngen aan een in tusschen gereed gekomen klein bescheiden, doch keurig verzorgd gebouwtje op onze begraafplaats, dat ik in den vervolge gaar ne de kapel genoemd zou zien. Deze biedt gelegenheid bij slecht weer begrafenistoe spraken in besloten ruimte te houden en bezit daarnaast nog enkele kleinere, even eens nuttige, vertrekjes. Jk verbeug mij, dat 't is mogen gelukken in onze bestuurs periode dit gebouwtje aan de gemeente lijke outillage toegevoegd te zien. Aan den ingang van de begraafplaats, die zich tot een sieraad van onze gemeente 'ontwikkelt., is een flink toegangshek ge plaatst., terwijl voor dit hek een ruime par keerplaats voor volgauto's en rijtuigen is gemaakt. Het derde bouwwerk, waaraan wij van middag onze aandacht zullen schenken, is de 19 Augustus jl. geopende noodslacht- plaats te Slootdorp, die ongetwijfeld ook als een aanwinst voor onze gemeentelijke sa menleving is te beschouwen. De organisa tievorm van Texel bleek zoo doelmatig', dat deze geheel is overgenomen. In het Be stuur van de Vereeniging is naast verte genwoordigers van de drie landbouworga nisaties. de heer Blaauboer als vertegen woordiger van onze Gemeente opgenomen. Met dit overzicht van de intusschen ge reed gekomen gemeentelijke bouwwerken meen ik te kunnen volstaan. Ik twijfel er niet aan of ze zullen alle in een behoefte blijken te voorzien. (Applaus) Voorzitter dankt de heeren Blaauboer en van Eik nog voor de bloemenhulde. Na goedkeuring der notulen worden ver schillende formecle ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan de ingezetenen J. J. Willemse, J A. van der Laan en D. Stevens wordt, de ver goeding voor het vervoer van schoolkin deren ingevolge art. 13 der L.O. wet. toe gekend Benoemd. In de vacature de Borgh wordt als lid van de commissie tot wering van school verzuim benoemd, de heer J. G. Addens te Wieringerwerf. VERHURING VELDWACHTERS- WONING. B. en W. stellen voor de verhuur der veld wachterswoningen formeel te regelen, hij schriftelijke huurovereenkomst. De huur prijs zal bedragen 5,— per week voor de veldwachtérs, de gemeente betaalt aan de verhuurster, het bouwbureau „De Wierin gerrneer" 2.50 per week en nog ƒ30,per jaar voor verwarming der dienstvertrekken. INTREKKEN VERORDENINGEN. B. en W stellen voor. voor zooveel betreft gedeelten van de Wieringerrneer, vóór 1 Januari deel uitmakende van de gemeente Anna Paulowna, Barsingerhorn, Modem- blik. Wieringen en Winkel in te trekken, e voor die gedeelten nog geldende vernr- eningen van deze gemeenten. Op het. ee- heele gebied van de Wieringerrneer zal dan hetzelfde gemeentelijke recht gelden, waar mede de rechtszekerheid wordt gediend. Een uitzondering worejt gemaakt voor de verkeersverordening der eemeente Me- demhlik. Wel is een ontwerp-verkeersver- ordening voor de Wieringerrneer in gereed heid gebracht, doch met de indienine van dit ontwerp willen B! en W. wachten tot omtrent de rijksverkeerswetgeving in vol len omvang gegevens verkregen zijn. In af wachting daarvan stellen B. en W. voor de verkeersverordening van Medemblik voor de eeheele Wierineermeer te doen gelden. Vastgesteld dient adn te worden een „ver keersverordening Wieringerrneer" welke aan de Medemblikker verordening gelijk luidend is. Weth. Peters merkte op. dat hier een noodsprong wordt genomen, zoo spoedig mogelijk zal men de verordening, die reeds weer verouderd is. veranderen. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Leyten merkt op dat het par keerterrein te Middenmeer vaak leeg is, terwijl meerdere bussen in de Havenstraat staan. Voorzitter zal er aandacht aan schenken. Begrootingswijzlgingen. Eenige begrootiingswijzigingen worden aangebracht Enkele aanvragen school geldontheffing worden conform de voorstel len van B. en W. afgehandeld. De rekening 1939. Mr sluitende met een batig saldo van 29.568,02 in den gewonen dienst wordt aangeboden. Over de details dezer rekening schreven wij eerder. De rekening wordt ter controle in handen gesteld van de commissie bestaande uit de heer mr. A. J. Backer, C. L. de Bruin en H. Leyten. Voorzitter: Ik hoop dat de heeren zich verblijd hebben over de cijfers. De heer Kamp: En toch zoo'n sobere raadszaal (Gelach.) Met vreugde constateert voorzitter dat de zaken goed gaan. Andere tijden. B. en W. stellen voor 1600.beschik baar te stellen voor het inbouwen van een gasinstallatie op de gemeentelijke vracht auto. Op voldoende benzine valt voorloopig niet te rekenen. Op een .vraag van den heer Mr. Kamp deelt voorzitter mede dat de vrachtwagen nog in goeden staat is. Aldus besloten. VOOR DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. B. en W. stellen voor f 3000.beschikbaar te stellen voor de inrichting van een gym nastiek lokaal te Wieringerwerf in verband met de verplichte invoering der gymna stiek op de lagere scholen per 1 Januari a.s. 't College vraagt tevens machtiging om aan de Wieringermeerdirectie te berichten, dat de gemeente bereid is de gymnastiekgebou- wen te Wieringerwerf. Middenmeer en Slootdorp tegen de boekwaarde per 1 Janu ari e 1938 over te nemen. Hiertoe dient een bedrag van f 8000 ge reserveerd te worden. Vorzitter acht het wenschelijk de over dracht uit te stellen, omdat het gebouw dan op rijksgrond zou staan, en misschien de opvatting gehuldigd zou worden, wat op rijksgrond staat is van het rijk. Volgen de vergadering wil voorzitter hierop terug komen, tevens komt dan de overdracht van de gronden ter sprake. Op voorstel van wethouder Peters wordt deze overdracht „in beginsel" vastgesteld. Ook bet crediet van f 3000.— wordt, z.h.s. toegestaan. De. bcgrooting 1940 wordt op enkele punten gewijzigd. De heer Venhuizen merkt op, dat de lantaarnpalen bij dén heer Kroese ver plaatst zouden worden naar bet postkan toor. Spr. dringt erop aan dat dit nu ge beurt. Dc beer Kamp informeert naar noodver lichting en witgerandë trottoirs. De secretaris licht toe, dat dit in orde komt. Hierna sluiting. KImI XV .lucht dir«ct voo Da echte *ljn niet rond. meer hartvorm!*» Aan de Redactie van de Schager Courant. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering van „Volksonderwijs". Woens dagavond 23 dezer, te Noordscharwoude, wenscht ondergeteekende, Hoofd der Kleu terschool te Zuidscharwoude gaarne hier wat aan toe te voegen. Het besluit van het Bestur van V. O. om ïïo Kleuterschool te Zuidscharwoude met ingang van 1 November op te heffen, heeft nogal stof doen opwaaien. Een goed geleide kleuterschool is een ze ge voor het kind. omdat het hier de beste kansen krijgt, voor zijn ontwikkeling, terwijl het tegelijkertijd leert samen te leven en te werken met andere kleuters in één groot, geheel. Want al is nu ieder kind bezig aan zijn eigen arbeid, er is. toch een groot bin dend element in die groote kinderschaar; dat is d'e arbeid, die. ze verrichten, al noe men we dat bij die kleintjes vaak nog „spel". In en door dat werk ontwikkelen ze zich, voeden niet Heen zichzelf, maar ook el kaar op! Dat is de gemeenschapszin die hieruit groeit. Gemeenschapszin, een element, waaraan onze maatschappij zoo'n groote behoefte heeft! De kleuters van nu zijn onze toekomst. Door reeds op iongen leeftijd te leeren sa men léven, en samen wérken, zullen ze ook later samen kunnen werken aan de opbouw van een maatschappij, waarin alle menscben met en vóór elkaar zullen leven en ieder monschenkind de beste kansen voor zijn ontwikkeling worden geboden. In de kleuterschool wordt" dus de grond slag gelegd voor de heele verdere ontwik- koling van het kind. Daarom moet er gewerkt worden voor de leuze: Alle kleuters naar een goede kleu terschool! Gelukkig bezit de Langendijk zulke kleu terscholen. Dat de ouders van Broek op Langendijk en een deel van Zuidscharwoude hun kin deren thans thuishouden is niet om de afstand, schoolgeldtarief en ziekte, maar de politiek. Van drie ouders ontving de onderwijzeres bedankjes en dezen ouders heeft zij de re denen gevraagd. Allen waren vol lof over het onderwijs De lieer burgemeester Smeding heeft in zijn openingsrede voor de eerste vergade ring in het gerestaureerde raadhuis van de Wieringerrneer reeds zoo nauwkeurig de voordeelcn van het nieuwe uiteengezet, dat om een geijkte term te gebruiken, deze ge achte spreker ons het gras voor de voeten heeft weggemaaid! Wij kunnen dus na de bezichtiging onder de deskundige leiding van de heeren Blaauboer en Van Eek kort zijn! Men kent de geschiedenis die tot den ver bouw leidde. Het oorspronkelijke „nood" raadhuis, een omgebouwde dubbele mid- denstandswoning werd te klein. Men stond voor het vraagstuk, uitbreiden of nieuw bouwen Waar nog steeds niet is uitge maakt welk dorp bestuurscentrum zal wor den besloot men tot het eerste. Ook het vergróoté, gerestaureerde raadhuis moet nog als „tijdelijk" worden beschouwd. Wij voor ons gelooven dat dat „tijdelijk" nogal rekbaar is, het. is geen .revolutiebouw", wat onder de handen van den heer Van Eek en zijn staf is vandaan gekomen. Het, gebouw mag er zijn, zoowel uit- als inwendig De secretaris, de heer Blaauboer, is met het nieuwe gebouw bijzonder in zijn nop jes, hij heeft, zoo zegt hij geen spijt den heer Van Eek zijn gang te hebben laten gaan. Zijn ideaal een secretarie met drie afzonderlijke ruimten: de kamer van waar uit het publiek aan de loketten wordt be diend. een type- en een telefoonkamer en eeji rustig werkvertrek, is vervuld. Ook over zijn eigen kamer, met de stijlvolle blank-eiken meubelen kan de .dagelijksche bestuurder", die de heer Blaauboer zoo door den tijd is geworden, tevreden zijn. De nieuwe burgemeester zal zich even- zoo thuis voelen in de voor hem gereser veerde werkkamer, die tot heden door den secretaris werd gebruikt. Het gebouw is geheel in lichte kleuren gehouden en waar nnodig zijn de muren Nog een voorbeeld waaruit blijkt hoe hard er gewerkt is om de bestaansvoorwaarde van een onderwijzeres te onderdrukken is het volgende. Het schoolgeld werd voorheen door een bode opgehaald. Toen zij voorstelden om De laatste hand wordt aan het gebouw gelegd. Foto Fred. Groot. van het bekende fraaie Hasco relief voor zien. Men kan verschillen van mecning over de kleur van het behang in de commissie kamer, di„e met opvouwbare deuren van de raadszaal gescheiden is, de wanden zijn omgetooverd in een zilveren sterrenhemel, die ons in tegenstelling met de overigens zoo rustige, soms voorname sfeer, wat goed koop aandeed. Maar, over smaak valt nu eenmaal niet te twisten. Resumeerende: de Wieringerrneer heeft thans een raadhuis waarop zijn ontwerper de heer Van Eek trotsch kan zijn, en dat door zijn over het algemeen zeer doelma tige inrichting zeker zal voldoen. Z1JPB BOUWVERGUNNINGEN. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend: aan C. P. Burger te 't Zand tot het bou wen van een Inadbouwschuur; aan Jb. Bakker te St. Maartensvlotbrug tot het vernieuwen van. een yoorgevel van zijn woning; aan Wed. H. Over te 't Zand tot het ver bouwen van een gedeelte van een vee stalling tot keuken. VERANDERDE SCHOOLTIJDEN. In verband met den beperkten brand- stoffenvoorraad zijn de schooltijden der O.. L. scholen alhier aldus gewijzigd, dat des Woensdags den geheelcn dag onder wijs wordt gegevey en des Zaterdags vrij af wordt gegeven. De Kerstvacantie zal dit jaar 3 weken duren. Hoogachtend. T. VAN DER VEEN. der Kleuterschool. Zuid scharwoude. en bedankte de onderwijzeres voor het on derwijs, dat hun kinderen ontvangen had den. Twee zochten toevlucht bij ziekte, ze- ker angstziekte voor den nieuwen tijd. Eén was er die er ronduit voor uit kwam. en dat was dan de politieke overtuiging van de onderwijzeres. (N.S.B. red.) Het onderwijs en de onderwijzeres waren best, volgens die moedor. In uw verslag stond niet vermeld, dat het Hoofd der U.L.O. school zei! dat er op het onderwijs en de onderwijzeres niets te zéggen viel. Het bestuur van V.O. gaf ook eervol ont slag. dus bewezen is dat de lasterpraatjes, die rondgestrooid worden op onwaarheid berusten. Door het moedwillig thuishouden der kin deren blijkt önverdraagzamhéid, een der ernstigste euvelen, waaronder onze huidi ge Nederlandsche» samenleving te lijden heeft. Van de overige ouders schijnt het Be stuur der school bericht ontvangen te hebben, maar b.et beeft de onderwijzeres daarvan nimmer in kennis gesteld. De heer A. Bakker, penningmeester der Kleuterscholen, zegt in zijn betoog tegen den heer W. Bos, dat. deze niet weet wat er voor arbeid door de commissie is ge- 'daan is al die jaren. Ondergeteekende, en met haar vele Lan gen dijkers weten dat er hard gewerkt is door „V.O." en daarnaast door de „com missie tot instandhouding der kleuter sclvool" om hier voor de kleuters een school te krijgen, maar het beleid der besturen is niet. zooals dat behoort te zijn. Misbruik makend van den nood der tij den, heeft men volledig bevoegde leer krachten aangesteld voor een salaris van f 7.50 per week. Wel is waar heeft men verlotingen, ba- zars. speld jesdagèn, enz. gehouden, maar dat alles is geweest om de Langendijker kleuterscholen binnen den kortst mogelijken tijd schuldvrij te maken. Ziedaar een duidelijk bewijs van het uit buitingssysteem. Mag een school, dié slechts vijf jaar be staat nu al schuldvrij zijn? Met veel strijd is het de onderwijzeressen gelukt een toeslag te krijgen door de wer ving van donateurs. Dit zou. toen het voorstel van onze zijde kwam, ten goede komen aan de salarissen der onderwijzeressen, maar toen het de be sturen een beetje meeliep, was de helft noodig voor de leermiddelen. het door de kinderen zelf te laten mee nemen. giniz het bestuur hiermee accoord, maar ondanks een batig saldo kreeg de onderwijzeres niet die 50 gulden per jaar, die de bode hiervoor ontving. Nu het aantal kinderen dan terug is ge- loopen, nu voelt het bestuur tot instand houding der kleuterschool te Zuidschar woude er niets meer voor en willen de leden aftreden. Ze doet haar mooie lange naam geen eer aan. Noch door het bestuur, noch door V. O. is eenige actie gevoerd om de school te behou den. Andere jaren was het Bestuur zeer gesteld op Ouderavonden, maar dezen keer hoorde men niemand er over. Daarom stelde de onderwij zei'es voor een ouderavond te houden en zoo kwamen 18 October de ouders bijeen in het lokaal der Kleuterschool. Wat een verbazing te hooren, dat de school nog geen tekort heeft, maar dat volgens de begrooting van het komende jaar een nadeelig saldo zal ontstaan. De ouders kwamen in verzet en spon taan waren zij bereid 'boven 't wekelijksche schoolgeldtarief een extra toeslag te geven. Dit moest echter door V. O. goedgekeurd worden. V.O. die de school heeft opgericht, ging niet accoord met dit voorstel, zooals op de vergadering van 23 dezer is gebleken, om dat er geen tijd was vastgesteld door' de ouders om het tekort te garandeeren. Als V.O. dan inzag van welk groot belang bet is de Kleuterschool te Zuidscharwou de te laten voort bestaan, dan hadden ze hun saldo van f 138.70, wel eens nuttig kunnen besteden. Ziedaar de onwil van V. O. Gelukkig kon de beer K. Bierman zich met het besluit van V. O. niet vereenigen, en dat is dan ook de reden dat hij is af getreden. Dat werd de leden niet verteld. De tijd is geweest dat men naar willekeur personen uitkiest in een bestuur van V. O. en een schoolbestuur, dat is nog echt fut loos democratisch. V. O. gaat nog door als voorheen. Het oogenblik zal gelukkig ook in Ne derland spoedig komen van de juiste man op de juiste plaats te benoemen. Evenmin als een onderwijzeres zitting kan hebben in een tuindersbond kan hei omgekeerde plaats vinden. U bij voorbaat dankbaar voor de plaat sing van bovenstaand bericht.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5