II.S. in het teilen der verkiezingen Tuinhoekje Dc katholieke kerk in Duitschland Havas onder staatscontrole Lichter gestrand te Callantsoog Marktberichten Uit onze Omgeving Z1JPE WITTE KRUIS-VERGADERING. i Algemeene vergadering van de afd. Zijpe- i Callanlsoog van Het Witte Kruis, op Maan- i dag November 1940, des namiddags te Wi i uur, ten liuize van den heer S. Kuiper te 'Schagerbrug. Aanwezig slechts 8 leden. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart. i Secretaris de heer J. A. de Boer. I De Voorzitter opent, de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder Zr. Kouter, de nieuwbenoemde wijkverpleegster, die voor het eerst een Witte Kruis-vergade- i ring bijwoont. Spr. hoopt, dat de samenwer- kin ff van goeden aard mag zijn. De notulen van het verhandelde in de vo rige vergadering worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Overzicht van het werk van de sociaal-pae- dagoge, mej. de Brouwer en den hoer Gcerts, over de maanden October 1939 'tot en met Augustus 1940. V'oor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt dan een voorstel van het Bestuur tot verkoop van een strookje grond de halve slootbreedté en een strookje i grond gelegen vóór het magazijn en de wo ning van don magazijnhouder aan het wa terschap Zijpe en Hazepoldcr voor de som van f20.-. Aldus wordt besloten. Bestuursverkiezing. De aan de beurt van aftreding zijnde be- ituurslcden, de heeren J. A. de Boer, Mr. D. Breebaart en G. D. Rehorst, worden herko- rcn„ De beide eerstgenoemden. ter vergade ring aanwezig, verklaren hunne benoeming aan te nemen. Tot leden der commissie-voor het nazien der rekening over 1940 worden benoemd Zr. Kuilman en de heeren J. Leeuwen en G. van der Sluijs. Beschrijvingsbrief. De beschrijvingsbrief voor de heden te Amsterdam te houden Algemeene vergade ring van den Ilöofdvereeniging geeft geen aanleiding tot besprekingen- Tot .afgevaardigden van deze vergadering werden benoemd de heeren J. A. de Boer en J. J. Boerma: Bij de rondvraag wijst Zr. Kuilman er op, dat zij. zitting heeft in de z.g. Maga/.ijncom- Tiiissie, doch dat zij als wijkverpleegster is afgetreden. Zij acht het nu beter als lid dezer commissie te bedanken. De Voorzitter acht het ook beter, dat Zr. Houler deze functie nu maar overneemt. Op een desbetreffende vraag.van den voor zitter verklaart Zr. ITóuter zich gaarne be reid in dé Magazijncommissie zitting te ne men. Vervolgons dankt Zr. Kuilman het bestuur an het Witte Kruis voor het groote vertrou ren, dat zij steeds heeft mogen genieten. De voorzit ter dankte Zr. Kuilman.voor do prettige samenwerking welke steeds tus- ichen het' bestuur en de wijkverpleegster heeft bestaan. Spreker hoopt t.z.t. nog in de gelegenheid te zijn officieel afscheid van Zr. Kuilman te kunnen nemen. Sluiting. BARS1NGERHORN - KOLHORN. GOEDE AVOND VAN DE ORKEST- VEREENIGING. Voor eon zeer aandachtig luisterend pu- iliek gaf de Orkestvereeniging „Kolhorn" Sondagavond een uitvoering in de zaal van den heer C. Droog. En het telkens daveren de applaus moet O.V.K. wel de overtuiging hebben geschonken, dat de. prestaties wer den gewaardeerd. Het was een aardig toijkmuziekprogramma, dat op waarlijk keurige wijze werd uitgevoerd. Noemen we van dit programma slechts Walzer-pot- pourri van Robrecht, lm weissen Rössel van Benatzk»y, Espana-walzer van Wald- teufel, die door O V.K. werden vertolkt op «n wijze, die alle lof verdiende. Verder vermeldde, het programma nog enkele mar- «then van Sousa, Zimmermann en Holz- Banh, die prettig, vlot werden gespeeld, terwijl een paar nummers als: Zingt de gondelier zijn lied. en La piccinina het met iflreinzang van F. van Zoenen zeer „goed deden". Dc dames mevr. F. Bronder—Spaans en mevr. A Vader-Boom zongen een twee- hl nummers op zeer verdienstelijke ma- WAT DE STRUIKROOS IN NOVEMBER VAN ONS VERWACHT. ben geheelen zomer heeft de roos ons ver wend niet een overvloed van bloemen. Prach tige vormen en schitterende- kleuren hebben het oog verkwikt. Dit resultaat boekt men natuurlijk door haar nauwlettend te verzor gen. Naast de bemesting (op 10 m2 2 kg .patentkali en 2 kg superfosfaat), waar in een Vor'g tuinhoekje over werd geschreven, zijn er m deze maand nog andere maatregelen 'e nemen. De toestand, waarin de tuin ver aart. is. hier wel beslissend. De mogelijkheid h ®r. dat door bijzondere omstandigheden ro- Z2n gestorven zijn. Deze leege plaatsen wil Hen natuurlijk aanvullen. Het kan ook zijn, dat men rozen van verschillende soort bij el kaar heeft en liever ziet, dat die van één soort to hetzelfde perk staan. Dan is de November land de meest geschikte voor vernieuwing af aanschaffing. De levensprocessen der plaat- staan wel niet geheel stil, maar ze zyn toch veel zwakker dan in den zomer of in het voorjaar. Sommigen wachten met het aan schaffen van nieuwe rozen liever tot het voor- te» Dit is echter niet aan te bevelen. Plant men nu.rozen, dan kunnen 'zij in het koude *argetijde reeds eenigszins wortelen. Zij heb- daarvoor den tijd. Gebeurt het planten in het voorjaar, dan is er ook tijd noodig voor wortelen, terwijl de vorming van bladeren W knoppen daar weer op wacht. Bovendien *den wij. dat in Mei soms weken lang schrale Inden waaien, die het aankomen van pas ge- P.&nte rozen zeer bemoeilijken. Wjj zullen dus cuvve rozen in November planten. Het moet bijzondere zorg gebeuren. De plaats, waar 8 struik zal staan, wordt voor het planten nier, waarvoor haar door den heer J. Stipriaan namens O.V.K. een bloemstuk werd aangeboden. Een daverend applaus onderstreepte deze beaugeste van O.V.K. Een accordeon-duet van de heeren J. v. Stipriaan en N. Bakker ontlokte een dave rend enthousiasme, en was werkelijk su bliem van uitvoering. Ook de zang van dc heeren *P. Visser en F. van' Zoonen werd hobgclijk gewaardeerd. Het was een avond van genot, die naar meer smaakt. Hulde aan O.V.K. en haar leider: L. Kaper! NIEUWE N1EDORP KADE DOORGEBROKEN. Gisteravond te ongeveer zeven uur werd melding geni'aakt dat de kade van de Ivost- verlorcn polder bij de Rijd was doorgebro ken. Het bleek dat de doorbraak was ontslaan bij de aanhechting van het nieuwe kanaal. Hoewel het hooge water als oorzaak kan worden genoemd mag toch aangenomen worden dat de waterstaat met een hooge waterstand rekening heeft gehouden en een doorbraak ter plaatse tot voorkomen had kunnen worden. Een aantal arbeiders werd spoedig bereid gevonden en met vereende krachten, onder toezicht van het opzichthoudend personeel van de provincie wist men na drie uur hard werken, het gat zoodanig te stoppen, 'dat het gevaar voor overstrooniing voortoopig van de baan is. Vermoedelijk is weinig schade aangebracht Wel moesten eenige veehouders hun dieren binnenhalen. HOOGWOUD BENOEMD. Onze plaatsgenoöT de heer S. Wit is benoemd tot leider van den dïstribuliedienst, kring Spanbroek, NAAR DUITSCHLAND. Gedurende dc maand October j.1. zijn 3 werklooze arbeiders "uit deze gemeente in Duitschland geplaatst, n.1. 2 als grondwer ker en 1 als arbeider in een suikerfabriek./ RAADSVERGADERING. Vrijdagmorgen zal de raad bijeenkomen o.a. tpr bespreking van de samenvoegings plannen. AARTSWOUD. REIZENDE BIBLIOTHEEK. Evenals in vele andere plaatsen is ook hier een reizende Bibliotheek aangevraagd'. Voor enkele centen kan men boeken ter lezing ontvangen. Ook studie en Vakboeken kan men aanvragen. De heer D. F. -Noii heeft zich met de leiding belast. SJNT PANCBAS BEVOLKING. Op 1 Oct 1940 bad de gemeente St. Pan- cras 15013 invyoners; geboren zijn 2 en - inge komen 7 personen terwijl er 2; overleden zijn en 1 ver!rokken, zoodal de gemeente op 1 November 1940 ech totaal aantal zielen had van 1512. COLLECTE. De onlangs hier ter plaatse gehouden col lecte ten behoeve van het „Dorus Rijkers- Fonds" heeft totaal 6.70 opgebracht. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. alhier is vergunning ver leend aan G. Stins Jnz. te Broek op Lan- gendijk. tot het verbouwen van een woning aan den Bovenweg 320 alhier. WERKVERSCHAFFING EN STEUN. Momenteel zijn 10 personen bij de werk verruiming geplaatst, bij werkverschaffings objecten als baggeren en kasvcrverschen, terwijl in de steunregeling geen personen zijn opgenomen. KOSTWINNERSVERGOEDING. Over het tijdvak van 31 Dec. '39 t/m 29 Sept. '40 is aan kostwinnersvergoeding in deze gemeente uitbetaald: aan het personeel van de zeemacht .f 767.10 en aan het perso neel van de landmacht 13287.91; Totaal 14055.11. GEVONDEN. Een ceintuur van een damesmantel, brui ne kleur met beenen gesp. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. diep omgegraven. Men kan hiervoor gerust tot een diepte van 50 of 60 cm gaan. De grond moet flink bemest worden en los van structuur zijn. Daarna wijdt men zijn aandacht aan de struik zelve. Is deze enkele dagen tevoren aangekomen en heeft men nog geen tijd gehad hem te planten, dan wordt hij ingekuild om daardoor te beletten, dat de wortels blootge steld zijn aan de directe bestraling. Gekneusde wortels worden afgesneden. Vervolgens wordt de roos in het plantgat gezet. De veredelings- plaats, waar de oculatie is verricht, moet be neden de oppervlakte blijven. Men herkent deze plaats aan een verdikking van den stam. Het is een der teerste deelen van de plant. Bevriest dit, dan heeft de roos geen waarde meer voor den siertuin. Daarom hoogt men tegen den winter om den stam der pas ge plante rozen de aarde-wat op. Bovendien wordt het perk wel met turfmolm bedekt. Nu wordt het perk in zijn geheel nog. be keken. Van de groote takken wordt ongeveer een derde afgenomen. Daardoor ziet het er ge durende den winter niet zqo verwaarloosd uit. Toch hoede men zich voor de groote fout reeds nu de rb'zen te snoeien tot op een paar oogen. De overgebleven takken kunnen immers gemakkelijk invriezen. Wie zijn rozen na een vorstperiode bekijkt, kan constatéeren. dat groote stukken der takken dood zjjn. Maar de onderste stukken zijn nog groen en in leven gebleven. Zij zijn door de bovenste deelen be schermd. Wie zijn perk vernieuwt of voor het eerst aanlegt, moet alleen rozen van dezelfde soort nemen. Ongelijke soorten en kleuren geeft geen verzorgden indruk. Enkele aanbevelens waardige soorten zijn: Matador: donkerrood. Golden Ophelia: zuiver goudgeel. Voor trosrozen wijs ik or: Else Poulsen: rose; Paul Grampel: oranjerood: Katharina Zeimet: zuiver wit en fijn geurend. A. v. d. LIJN. Berlijn, 4 Nov. (D.N.B.). Interessante sta tistische gegevens zijn beschikbaar gewor den over de positie der Katholieke Kerk in groot Duitschland. Van de 96 millioen in woners van liet groot. Duitsche rijk zijn er. 48 millioen Katholiek. Dit beeld wordt ver der ten gunste van de Katholieken ver schoven wanneer men hot gouvernement- generaal meetelt, van welks 12 millioen in woners er negen millioen Katholiek zijn. Groot-Duitschland telt thans elf kerkpro vincies: Keulen, Paderborn, Breslau, Frei- burg, Muenchcn'-Freising, Bamberg, Wee non, Salzburg, Praag, Olmuetz en Gnesen- Posen. Hierbij komen in het gouvernement-ge neraal de twee aartsbisschoppen Krakau en Warschau met zes diocesen. Van de Duit sche kerkvorsten bezitten zes de waardig heid van kardinaal..Zonder het gouverne ment-generaal telt de Katholieke Kerk in groot-Duitschland 17,183 parochies, met ruim 35 000 daarin werkzame pastoprs en kapelaans. In Duitschland telt men 678-ne derzettingen van orden én congregaties met 16.600 paters en broeders. Er zijn 7800 kloos ters en huizen van vrouwelijke orden en congregaties waarin 101.000 zusters wonen. In de Oostmark zijn er 282 kloosters voor mannon en 1206 kloosters voor vrouwen met 6100 resp. 18.000 bewoners. Naast de 48 millioen Katholieken wonen er in groot Duitschland (zonder het gouvernement- generaal) 45 millioen protestanten, 100-000 oud-Katholieken. 50.000 Orthodoxen, een millioen aanhangers van Tsjechische sec ten en 200.000 leden van vrije Evangelische kerken Boeddisten eK Mohammedanen zijn er van elk 3000. Zeven Deensche padvinders verdronken Zich met kano's op gevaarlijk water gewaagd. Op de Furcsoe. een water ten noorden van Kopenhagen, is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij volgens de tot dusyer ont vangen berichten zeven jongelui van 16 tot 19 jaar oud verdronken zijn. Het betreft mannelijke en vrouwelijke leden van een groep padvinders, die bij een oefening in twee kano's de bi.i Westenwind Steeds ge vaarlijke Furosoe waren overgestoken. De Deensche betrekkingen tot Duitschland De Deensche minister-president Staunin-g heeft het woord gevoerd op een, sociaal-de mocratische vergadering te Aarhuus. Hij zoide, dat het tot stand brengen van nauwe betrekkingen met Duitschland voor dc bcénsclie sociaal-tlemocrtvten een volkomen natuurlijke zaak is. Het is mogelijk, dat de Deensche betrekkingen tot de rest van de wereld voortaan minder uitgebreid zullen zijn^dan vroeger en dat Duitschland de naaste en belangrijkste relatie wordt. Het is ook wel waarschijnlijk, dat de economi sche betrekkingen met Duitschland nauwer zullen worden. 50.000 PARIIZENAARS AAN 't WERK Uitbreiding van de ondergrond- sche. Naar „La France au Travail" meldt, is 200 millioen francs uitgetrokken voor de uitbrei ding van de Parijsche ondergrondschc spo ren. Op deze wijze zullen 50.000 personen werk krijgen. Fransclie staat gemachtigd de aandeelen aan te koopen. De Fransclie staatscourant publiceert een wet omtrent dc reorganisatie van het Agenee I-Iavas. Artikel 1 bepaalt dat d'c 'Fransclie slaat gemachtigd is aandeelen der onderne ming aan te koopen en financieel in de on derneming deel te nemen. De staat kan ver der een recht van controle uitoefenen, op het agentschap na toekenning van subsidies. De wet bepaalt ten slotte dat bij een later te pu- bliceeren decreet een crediet van 25 millioen francs zal worden geopend ter uitvoejyng van het bepaalde in artikel 1. Verbeteringen der Japanscb- Russische betrekkingen Grondslag voor een regeling van oude kwesties gelegd. De Japansche bladen publicceren een pers- gesprek niet den vroegeren ambassadeur in Moskou, Togo, die tep aanzien van de Ja- •anschRussische betrekkingen sinds het sluiten van de grensovcreenkomst van No- monhan verklaarde, dat deze „toenemend be ter" zijn. Daarmede is de grondslag, gelegd voor een vriendschappelijke regeling wan verschillende sinds lang hangende vraag stukken. Duitsche duikbootsuccesseo Twee Britsche kruisers en een koopvaardijschip vernietigd. Een Duitsche duikboot heeft, naar het D. N.B. verneemt, de heide Britsche hulpkrui- sers T.aurcntir (18.724 brt.) en Pa roe les (11.314 brt.) benevens het gewapende Brit schö koopvaardijschip Casanare (5.376_ brt.) tot zinken gebracht* LOSGESLAGEN OF WEG GEDREVEN. Hedennacht is nabij paal 13 een kraan- of kiellichter te Callantsoog op het strand ge- loopen. Het is nog niet vastgesteld of het gevaarte van een sleep is losgeslagen dan wel uit de haven van Den Helder op drift is geraakt. Vermoedelijk hebben zich op den lichter geen menschen' bevonden. Wel trof men er een auto en tee fietsen op aan. Men veronderstelt dat het vaartuig tot het materieel van de Rijkswerf behoort. Het loodswezen is van een en ander in kennis gesteld. Trek van rendieren naar Siberië Wolven in de achterhoede. Naar Tass meldt, trekt in verband met de plotselinge daling, der temperatuur in de omgeving van Ycrtsjansk een kudde van tienduizenden wilde rendieren naar het Zui den. De kudde wordt achtervolgd door wol ven, die op hun beurt worden gevolgd door kleine knaagdieren, welke verorberen wat de wolven overlaten. Het is' voor het perst, dat men een trek op zoo groote schaal waar neemt. Zeven kleeding-winkels gesloten Wegens ongemotiveerde prijsver- hooging. Binnen het kader van de Fransche maat regelen tegen ongerechtvaardigde prijsver- hoogingen zijn in Vichv, naar uit die plaats gemeld wordt, zeven klee,ding winkels voor den tijd van twee weken tot- drie maanden gesloten, aangezien zij hun artikelen te veel ih prijs hadden verhoogd. Zeven andere kloe- dingwinkels werden veroordeeld lot verschei dene duizenden francs boete. ENGELSCH GENERAAL IN ATHENE. De Alheenschc correspondent van het Joe goslavische blad Politika meldt, dat Zondag generaal Parroy in de Grieksche hoofdstad is aangekomen. Hij is tot verbindingsofficie] tusschen don Kngelschen géneralën staf /an het Oriënt leger en de Grieksche weermacht benoemd. HET ÓPRUIMEN VAN PUIN IN LONDEN. Daily Sketch schrijft in een artikel over don omvang der vernielingen in Londen, dat in slechts vier dagen tijd een enkele afdee- ling van de talrijke aan het werk gestelde pioniers afdcolincen die slechts 280 man om vatte, rond 82.000 centenaar stukken steen en meer dan 1000 centenaar stukken hout hebben opgeruimd. Het blad schrijft verder, dat cr speciale puinruimersploegen zijn, die samengesteld zijn uit Duitsche joden. Uit voorzichtigheidsoverwegingen worden deze' afdccliiigen echter niet bij militaire objec ten aan het werk ecstcld. Het New Yorksche stadsbeeld stond gis teren reeds in sterke mate- in het teeken der komende verkiezingen. Propaganda- auto's. redenaars op de hoeken der straten en het toenemende aantal partijinsignes wezen op de groote belangstelling van het publiek. Algemeen wordt aangenomen,' dat de deelname aan de verkiezingen alle vroe gere records zal breken. Naar schafting zouden in totaal 50 mjllioen stemmen kun nen worden uitgebracht.De belangstelling voor de verkiezingen is in allo Staten even hoog. De staat New York heeft 12.000 poli tiebeambten voor den dienst beschikbaar. De rechtbanken blijven vandaag tot het einde der verkiezingen open, teheinde min der zware overtredingen terstond te kun nen behandelen De verkiezingsmachines zijn reeds opgesteld en in bepaalde stads- deelen zijn bijzondere voorzorgsmaatrege- I ontegen verkiezingszwendel getroffen. De verkiezingen eindigen in New York om 3 uur 's nachts (middcn-Europeesche tijd) en in de westelijke staten naar verhouding la ter. De verkiezingsuitslag in New York zal waarschijnlijk tusschen 5 en 6 uur 's mor gens (MET) hekend zijn. De definitieve uitslag der verkiezingen, is wellicht pas Woensdag tegen den middag (M E.T.) he kend, daar een felle strijd verwacht wordt en de laatste stemmen nog de beslissing kunnen brengen. WARMEN HUIZEN. 4 Nov. Roodc kool f 330—4. witte kool f 2.50. Aanvoer: 5275 Kg. roode kool. 23600 Kg. witte kool. ALKMAAR 4 Oct. Andijvie f 1- 1.30. appelen f 48. bloem kool f 10 50 13 idem II f 4-6.50. boerenkool f 1.504.60. bieten f 1.20 3.30. druiven f 19 25, gele kool f 2.20—4.60, groene kool 2.50 Eenige kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat heden in het ziekenhuis „de Vijla" te Tloorn, na een kortstondig lijden is overleden onze ge liefde Vrouw en zorg zame Moeder, Mej. Stijntje Sijlsma, in den ouderdom van 34 jaren, llaar diepbedroefde Echtgonoot. H. HAMMING en Kinderen. Aartswoud, 3 Nov: '40. Hiermede vervullen wij deri droeven plicht U kennis te geven, dat heden overleed, na een kortstondige ongesteld heid, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze geliefde Man, Va der en Zoon, Nan Metselaar, in den ouderdom van 26 jaar. Hij ruste in Vrede. Uit aller naam, N. METSELAAR— Reijerse. Den Oever, Wieringên, Hofstraat 58, 4 Nov. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 6 November a.s., des namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Oos- terland. Te koop gdvraagd: 1 goede Zecuwsche Ploeg, 1 Platte Wagen, met 4" ijzeren banden, door P. WISSEKKRKE, Tel. 14, Anna Paulowna. Te koop gevraagd: GELE SJALOTTEN S'. SAS, Breezand. Te koop; 6 mooie GELDE KOEIEN, met veel melk. W. BREMElt, Nes, Schagon. Biedt zich aan: Een net MEISJE, van 15 jaar, voor dag en nacht. Br. onder lett, M Advertentie B'ir. D. KAAIJ. Winkel. Te koon een partijtje SPENENZALF, bij' D. BOK. Veenhnizen. Hcer- hugowaard (N.). Te koop: 7.27.80 H.A. best BOUW- en WEILAND, met ruime behuizing. Te bevra gen bij C. SLUIS. K. Molenweg, Schcrnieer. gem. Oterlèek. Ge legenheid voor bijkoopen van meer land. Eigenaar wil huur der blijven. Te huur: SCHUUR, voor woongelegenheid, omg. Alkmaar. Brieven Agent Seha- ger Courant. SLENDEBROEK's Boekhandel. Ileerhugowaard. 1.60. kropsla 2.20—6.—. koolrapen" 2.80, peren f 6—12. prei 2.804.60, peterselie 1.20-1.80. postelein f 0.540.70 roode kool 1 2.505.60. selderie f 22.80. spinazie f 0.30 —0.70. spruiten f 510. snijboonen f 15.50 17.50. tomaten f 611 uien f 49. wortelen f2—3.30, bosortelen f3.50—6. witlof I f 15— 23.30. boswortelen 3.506. witlof I 15— 16. idem 9.50—11, knolselderie 2.205.20. ZWAAG. 4 Nov. Veilings'véreen. „Bangcrt en Omstreken". Spinazie 9—23, postelein 14. uien 6—7.20, bieten 1.50—3.KV. prei 5.40—7.30. Chin. kool 1—1.10. Savove kool 3—3.70. witte kool 1.60 2. roodc kool 3.20—5.10. spruitkool 11—16, sJabooncn 22—25, wiflóf 14—24. tomaten 13 —26. breek peen 2.10—3, waschpeen. 7—13, bosppen 66.90. andijvie 11.60 bloemkool 1012.70 knolselderie A 4.60—5.20. idem B 2—2,30. Druiven: Alieante 40—50. Franken' t.baler 35, Reurré Alex Lucas 1517. idem Clairffeau 21—23. idem Hardv 3032. idem Durandeau 1719, Bonne Loui.se d'or 31 33, Comtesee de Paris 10—17.30. Conference 1217. Dovenne du Comiee 3653. T.eei- nont 2931 Snldai La hou réi] r 2028. Gieser Wildeman 12—15, Winterjan 17—19.00, Westl. Louw 16 1019.90 Witliam Duchess 2027. Nouveau Poiteau 1317.50. Wijnpeer, 15—17. Cure 9—11 Grnejool 11—14 00. Emfel de Hijst 20—26. Roosevelt 15—17. Vertel ion 1316.10, Boereirrocn 10. Vijgepeer 17—19.10, AMSTERDAM. 4 Nov. Veemarkt 70 Melk- en kalfkoeien f240 400 ner stuk. 68 schapen on lammeren f 3060 ppr stuk. Overzicht: Schapen ma- tice aanvoer vlugge handel, prijzen vast. Melkkoeien ma ige aanvoer, gedrukte han del. hoogerc prijzen. XOORDSCHARWOUDE 4 Nov. Aanvoer: 16700 T<g roode kool 4.70—6.20, 1800 Kg. gel" kool 3 90 -4 30. 26400 T<g D. witte kool 1 70—3 30 4900 Kg. uien 6 70— 6 80 grove nien fi.20—6.50. drielingen 4.70— 4 ^0 90200 Kg voege witte kool 2.50. 1300 Kg. Succes witte kool 3. BROEK op T. WOF.VDTJK 4 Nov. Aanvoer: 7009 K? rood» kool 4 50—5. 2900 Kg gele kool 3 10—3 70. 17300 Kg. Ppepsrhe witte kool 3 3 10 3100 Kg Snvove kool 0.90- 3 10. 3,000 Kg. uien 77 20. grove uien 6 707 stek 3 403 60. 0300 T<g. peen 3.20. 46000 Kg. vroege witte kool 2.50. 26000 struik andijvie 1.40—1.50.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3