Witte Kruitmagazijn Schagen's Raad eensgezind over de samenvoeging Dinsdag 5 November 1940 Tweede blad g) WIJ HEBBEN GELD TE VEEL! Geen nieuw SLAAP UW VERKOUDHEID WEG 1 hi a (1 m d Dj art ïcUa vo obit w ).50j HET PLAN VAN B. EN W. HET BESTE. HET PLAN DER HOO- GERE INSTANTIES DILETTANTIS TISCH. Groote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Straks een sport- leeraar voor de scholen? De heer Folkerts wil den radiodistribuant het volle pond blijven laten betalen, voorzitter is een halve draai omge draaid en treedt op als beschermer der belangen des Heeren Willemse! Een koerier gaat naar Haarlem. De hoer Bijlsma ziet in een paard, het paard achter den reinigingswagen. Marteldood eens jongen hengst? Gelukkig dat de burgemeester en Wethouder Buiskool dierenbescher mers zijn. Weer een stinkboel aan de Hale! Gisteravond vergaderde de Raad. Voorzitter was burgemeester Cornelisscn, lecretaris de heer A. C Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig. De notulen worden ongewijzigd goedge keurd. MEDEDEELINGEN. Voorzitter deelt mede, dat naar aanlei ding van een opmerking in de vorige ver gadering. de „Steenen Pijp" wit is geschil derd. Bij ontstentenis van den gemeente architect heeft de gemeentetimmenman den1 aannemer van de werken in de Iloep op zijn verplichting gewezen, het verkeer veilig te stellen. De aannemer zal de wenk ter harte nemen. INGEKOMEN STUKKEN. Onder de ingekomen stukken bevinden zich bericht van Ged. Staten dat de reke ning 1938 is gesloten, dat de verkoop van bouwterrein aan de firma JBlaauboer en v. d. Hoven is goedgekeurd, dat het voor schot aan de Woningbouwvereeniging „Schagen" is goedgekeurd, voor den ver bouw van 61 woningen, dat de begrootings- wij'Zigingen 1940 zijn goedgekeurd. Ingekomen is voorts proces-verbaal van kas en boekenopname gemeente-ontvanger, en de notulen van de vergadering van don vleeseh keuringsdienst. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen: LICHAMELIJKE OPVOEDING VOLDOENDE VERZORGD. B. en W. adviseeren den raad een ver zoek van de vereeniging van leeraren en .onderwijzers in de lichamelijke opvoeding, om vakonderwijzers aan te stellen, voor kennisgeving aan te nemen. Het college meent dat de lichamelijke opvoeding aan de scholen onzer gemeente voldoende is geregeld. Het stuk wordt voor kennisgeving aange nomen. De heer Niestadt zegt dat eenige jaren de- rug pogingen in 't werk zijn gesteld een «portieeraar aan te stellen in samenwerking oiet andere gemeenten. Dit stuitte toon af op onwil der andere gemeenten. Willen B. en W. nog eens pogingen in 't werk stellen als de gemeenten worden samengevoegd? Voorzitter kan zich niet herinneren met andere gemeentebesturen over de zaak ge sproken te hebben, maar als Schagen groo- ter wordt is de zaak" zeker weer het bespre ken waard, 't Het zal dan Toonende zijn voor do vele scholen één sportleeraar aan te stellen. RADIODISTRIBUTIE GEEN MELK KOETJE MEER. 8. en W, adviseeren naar aanleiding van een wenk van hoogerhand, de radio- diMributichelasting van f 0.50 op f 0,30 per Strekkende meter te brengen. Wij lichtten deze zaak in ons nummer van Zaterdag reeds uitvoerigtoe. Feu zaak die vaak in den raad is ge weest en waarover veel woorden zijn ge wisseld, zegt voorzitter. Ik hoop dat alle hoeren zich er mee kunnen vereenigen. De heer Folkerte- Ik niet, burgemeester! De reden, waarom de raad destijds de be lasting handhaafde bestaat nóg, ik blijf togen wijziging Voorzitter meent, dat het met 't bedrijf van de radiodistributie niet zoo best staat en daarom moet het bedrijf niet zoo zwaar be last worden. De heer Folkerts wil de post vap inkom sten niet verlagen, het is een behoorlijk rondeerend bedrijf geweest. Voorzitter: Geweest is verleden tijd, het wordt voor dien man alles duurder en moeilijker. Van Wekere zijde is in den raad wel eens gezegd, dat hier geen precario is en dat juist de heer Willemse het gelag moet betalen. Daar is wel iets van waar. Destijds wilde men op wat kinderachtige wijze van elk zonneschermpje belasting heffen. dat hadden de toenmalige wethou ders in spr. vacantie voor elkaar gebracht, maar het ging niet door, want de zonnen- schermen werdpn binnengehaald. De ge meente heeft, inderdaad geen kosten voor bet bedrijf der radiodistributie. De heer Folkerts zegt. dat de reclames van den heer Willemse reeds van lang ge leden zijn, toen dus 't bedrijf nog goed ging. Voorzitter denkt dat. er toch een recente klacht is geweest, 't Is wel leuk dat voor zitter thans een debat moet aangaan met. den heer Folkerts. terwijl hij vroeger debat teerde met. den heer Orsel, die er anders over dacht. Bewijst echter dat de heer Folkerts in dividueel denkt en niet de partijgeest voor op stelt, prijst voorzitter. De heer de Veer had het, logischer ge vonden als de belasting zuiver werfl ge heven naar 'l aantal aansluitingen, maai er is zeker weinig aan te doen. Voorzitter wil liever geen debat aangaan over de logica van een brief uit den Haag. 't Zal wel overwogen zijn. De heer de Veer: Al is het tien keer de secretaris-generaal, blijf ik het onlogisch vinden! De heer Folkers wil geacht worden te genstemmer te zijn. De andere leden gaan met het voorstel van B. en W. mee. BEGROOTINGSWIJZIGINGEN. In verband met de opmerking der hoo gere instanties, dat Jxet bedrag voor werk verruiming en steunverleening van f IS.000 op f 16.200.— gebracht kan worden en de steun voor de B-boeren, voor zoover het werkloosheidssubsidiefonds bijdraagt van f 748.tot f 600.stellen B. en W. voor de begrooting 1940 te wijzigen. Een verheugend verschijnsel noemt voor zitter de grondslag. Voorzitter deelt dan mede dat de ge raamde kosten van 800,voor een. paard voor de reiniging zijn opgeloopen tot f 1075 in begrepen een kar. Voorzitter zal als de raad het voorstel aanneemt morgen een koerier naar Haarlem sturen, met het besluit, de zaak kan dan meteen door Ged. Staten geregeld worden en wij kunnen een paard koopen. Er is nog maar voor een week benzine. De heer Bijlsma vreest met een paard voor nog meer beroerdigheid. Spr. meent dat er weldra voor een paard geen eten meer zal zijn, men zal een best paard zien vermageren. Het verhongert en het martelt. Voorzitter: U ziet ons toch niet aan voor paardenmishandelaars? De heer Bijlsma zou het beter vinden een gasgeneralor te koopen. De prijs voor een paard is hoog. Voorzitter zegt dat de heer Buiskool zijn machtige stom als president-commissaris van de Habo over de kwestie gasgenerator heelt laten gaan. De wethouder- heeft er geen hooge muts van op. Vroeger was er ook een beste Bruin en menschcn die het kunnen weten, zeggen dat de koop nietd uur zal zijn. De.heer Bijlsma veronderstelt dat het vuil weer aan de Hale verbrand moet wor den. Dat geeft allemaal weer last. Voorzitter: Nood breekt wetten! Ook de weth. Wisselcerke heeft niet do houtgasgenerator weinig op, dé resultaten die hij zag waren niet schitterend en voor een reinigingsauto zal het heelemaal niels zijn. Er is goed naar paard; wagen en tuig geïnformeerd, laten we het maar wagen. De benzine 90 liter is deze weck op. De heer Blaauboer merkt als deskundige op dat een gasgenerator voor korte afstand niets is. Een paard is een goede overbrug ging er zullen voor de korte afstand wel gasflesschen komen. Voorzitter belooft het paard te geven wat het toekomt. Spr. eii'weth. Buiskool zijn dierenvrienden! Aldus besloten. APPELTJE VOOR DEN DORST. B. en W. deelcn den Raad mede, dat in verband met den verkoop van het gasbe drijf een bedrag van minstens f 35.000. voor de gewone uitgaven in het loopende jaar en in het jaar 1941 niet ter beschik king behoeft ie blijven, in verband waar mede zij voorstellen dit bedrag rentegeven cl te beleggen door het te plaatsen als kas- geldlecnins bij een overheidslichaam, waar door een hóogere rente kan worden bedon gen dan hij het onderbrengen in rekening- couram bij een bankinstelling. De Bank van Nederlandsche gemeenten heeft zich desgevraagd bereid verklaard, genoemd bedrag te plaatsen tegen een rente van 31/? 's jaars. De gemeente kan een gebaar maken, dat in voorzitters ambtsperiode niet is voorge komen, men heeft geld te veel, I-Iet 'mag wel in gouden letteren in de annalen wor den geboekt! Aldus besloten. Voorzitter had wel op een applaus gere kend. 't is een stilzwijgen als bij een lee ning! De lieer de Veer: We weten hoeveel 't geweest is. (Gelach). Voorzitter: U denkt toch niet, dat we 't hebben ongemaakt? RESTITUTIE HERFSTTENTOONSTELLING Naar aanleiding van het verzoek van het. Bestuur der Vereeniging tot het houden van .Taarlijksrhe Paaschtentoonstellincron van Vee. enz. om vrijstelling van rnarkt- geld voor het op de herfsfentoonstelling aan te voeren vee, stellen B. en W. den Raad voor, evenals vorig jaar gedeeltelijke restitutie der marktgeldon te verleen en. Zij stellen voor, voor dit jaar de restitu tie te bepalen op 40 der te betalen markt gelden. Aldus besloten. REKENINGEN 1939. B. en W. stellen voor de rekeningen der gemeente en eemeentebedrijven over 1939 goed te keuren. De op^ en aanmerkingen der commissie van onderzoek, zoomede hef antwoord van B. en W.. namen wij reeds eerder op. Ook de cijfers vermeldden wij eerder. De romimissie had héél wat te zeggen, constateert voorzitter. De heer de Veer: Jonge krachten. Voorzitter: Ja. ze probeeren het. eens. Spr. leesf de vragen en antwoorden voor. Als de kwestie van de hewijsies van den burgemeester voor ziekeriverplecing aan de orde. komt. bewijsjes die de burgemees ter zoo makkelijk zou afgeven, zegt voor zitter; Hè, hè, 't eerste wat ik se altijd vraag is: heb je een briefje van de ge meente? Bij de benzinepost zegt spr., dat het nu wel de haverpost moet zijn. De heer de Veer: Daar hebben we ook ondervinding, van! Voorzitter stelt den raad voor, thans in comité te gaan ter bespreking van de per soonlijke kwesties in de nota van opmer kingen genoemd. De heer Leguit zit al te popelen, meent voorzitter. Na heropening der openbare vergadering worden de be grootingen aangeboden. Tot leden van de eoniimisie van controle-worden benoemd de heeren Schilder, Niestadt en Folkerts. Voorzitter: U moet het maar goed bekij ken. heeren! De heer Niestadt: Niet aankomen? Voorzitter: Jaéaaa, De gemeen lerekeningen 1939 worden voor loopig goedgekeurd. Vervolgens komt aan de orde DE SAMENVOEGING. Wij namen het advies reeds uitvoerig op De heer de Veer acht samenvoeging, zoo als deze door. de hoogere instanties is voor gesteld, een teruggang voor het platteland. Dit voorstel grijpt veel te veel in hetgeen historisch is gegroeid, terwijl de tastbare voordéelen niet opweaen tegenover de na- deelen op maatschapelijk gebied, daarbij nog niet te rekenen de persoonlijke opoffe ringen, die vele gemeentenaren zich zullen moeten getroosten. De secretarie is thans de vraagbaak in de gemeenten. In vele gemeenten iaat de bur gemeester zich daadwerkelijk met het ver- eenigingsleven in. Gaat de combinatie als voorgesteld door. ziet spr. hier weinig meer van terecht, komen. Harenkarspel en War- menhuizen hebben geen enkel contact met Schagen. Spr. meent dat in het advies van B. en W. te vee! den nadruk is gelegd op den financieelen toestand. Deze kunnen zich in de toekomst sterk wij zigen en een combinatie HarenkarspelWar- menhuis kan als tuinbouwcentrum zeker een goede toekomst tegemoet gaan. Spr. grootste bezwaar is dat geen eenheid wordt gevormd. Hij kan zich voorstellen dat Warmenhuizcn en Harenkarspel de samen voeging met Schagen een ramp zouden vin den. Veel gunstiger is de combinatie door B. en W. voorgesteld. Spr. kan zich voorstellen dat St. Maarten, Wieringerwaard en Barsin'- gerhorn liever zelfstandig blijven, maar uit een combinatie van deze gemeenten met Schagen kan een eensgezinde gemeente groeien. Spr. is B. en W. dankbaar voor de wijze waarop zij deze belangrijke zaak hebben aangevat en spreekt de hoop uit dat de hoo gere instanties zullen luisteren naar de stem men van hen, die hier zijn geboren en ge togen! De heer Niestadt wil gaarne het college hulde brengen voor het werk dat is verricht en kan zich met het advies van het college vereonigen. Enkele zaken had men wat gun stiger kunnen behandelen, gezien het dilet tantisme waarmee hij de hoogere instanties de kwestie zou worden geregeld. Spr. wil gaarne weten of het Dag. Bestuur ook recht streeks met de besturen van Wieringerwaard en Barsingerhom heeft onderhandeld. Dit is niet het geval, .zegt Voorzitter, doch wethouder Buiskool weet er wel iets meer van. Weth. Buiskool deelt mede, dat hij niet-of- ficicel met vertegenwoordigers van Barsin gerhom heeft gesproken. Spr. heeft niet den indruk, dat Barsingerhom zich tegen samen voeging met Schagen zal verzetten. Wierin gerwaard schijnt er niet veel voor te voelen en Anna Paulowna doet thans stappen om tot combinatie met Wieringerwaard te ko men. Niemand verlangt meer het woord, zonder hoofdelijke stemming wordt het bekende voorstel van B. cn W. aangenomen. RONDVRAAG. De heer Dekker wijst er op dat de lucht beschermingsdienst thans veel vergt van de genieentenaren. Is het niet mogelijk de twee vaste menschen te handhaven? Voorzitter merkt op, dat een interpellatie over de luchtbescherming eigenlijk niet toe gelaten kan worden, maar heeft geen be zwaar de zaak toe te lichten. Inderdaad is de kwestie moeilijk, doch liet wordt te duur als de gemeente de twee ont slagcnen bij den opbouwdienst tegen salaris dienst laat doen. Een poging om betaalde krachten te krijgen in samenwerking met buurgemeenten is op niets uitgeloopen. Er is thans een zoo groot mogelijk aantal bur gers opgeroepen, zoodat ieder slechts een inaal in de drie weken dienst doet. Dat is toch geen groot offer. De heer Dekker brengt verder de prijsop drijving ter sprake. Wordt daar wel de hand aan gehouden? 't Is stout gezegd, maar de regcering doet eigenlijk aan de prijsopdrijving mee, zeer veel menschen kunnen er van hun loon niet meer komen. Voorzitter meent dat het in Schagen nog al gaat. De politie ziet toe en e.ventueeie ge vallen gaan ter beoordeeling naar de com missie uit de middenstand, die destijds op initiatief van den heer Niestadt is gevormd Als de menschen de gevallen niet aangeven staat men- natuurlijk machteloos. De heer Folkerts dringt er op aan een z.g. verduisterde verlichting in de straten aan te brengen. Voorzitter zegt, dat dit met de gasverlich ting zoo moeilijk is. De heer Folkerts vindt het dan juist een goede gelegenheid over te gaan tot electri- sche straatverlichting. Men heeft er dan direct al de voordeelen van. Voorzitter noemt, di.i niet actueel, overi gens is men in correspondentie met het P.E. N. omtrent een nieuw systeem van z.g. richt en geleide lichten. Laat men dat eens af wachten! Hierna sluiting. SCHAGEN Financiën laten bouw niet toe. Heldersche geëvacueerden bezor gen ook aan de vereeniging drukte. Gisteravond vergaderde in „De Gouden En gel" de afdeeling Schagen van het Witte Kruis, onder voorzitterschap van den heer dokter Nanninga. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en spreekt zijn leedwe zen uit over het geringe bezoek. Zelfs het be stuur is niet-voltallig. Afwezig zijn de hee ren Koordes en Bolte. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Voorzitter doet naar aanleiding van de no tulen eenige niededeelingen. Voor 31 Mei was een vergadering vastge steld ter bespreking van den verbouw van liet tegenwoordige magazijn of den bouw van een nieuw magazijn. De bijzondere omstan digheden hebben echter een spaak in het wiel gëstoken. Verbouw kan moeilijk plaats hebben en voor het plaatsen- van een nieuw magazijn acht liet bestuur de financieele po sitie der afdeeling niet. sterk genoeg. Het bleek niet mogelyk de woning, waar in de, tegenwoordige magazijnmeester woont, te koopen, daar deze voor gepensionneerdo weesvaders beschikbaar moet blijven. Wel was het bestuur van het Weeshuis genegen den tegenwoordigen weesvader te_ verzoeken en een evontucelen opvolger te verplichten, de functie van magazijnmeester voor het Witte Kruis op zich te nemen, indien de te genwoordige zal komen te overlijden. De heer De .Waal merkt op, dat wel eens een ongewcnschte toestand zou kunnen ont staan, indien men een weesvader verplicht tevens magazijnmeester voor het Witte Kruis te zijn. Het bestuur wijst er op, dat dit alles nog toekomstmuziek is en dat men zich tot niels verplicht heeft. Ook de reparaties aan de badinrichting haddon tengevolge van de oorlogsomstandig heden geen doorgang. De hadcommissie heeft in het afgeloopen seizoen uitstekend werk verricht. Er wordt dan ook besloten tot instelling van een permanente commissie waarin zitting zuilen hebben dc heer Kip, de Waal, Kort, Smit en Weeland. Bedoeling is, dat deze commissie regelmatig contact on derhoudt met eenige leden van het bestuur Aan badkaacten is voor f 100.ontvangen, hetgeen een meevaller is. daar de hadin richting elk jaar een schip van bijleg is ge weest. Vervolgens brengt het bestuur het aanleg gen van een douche bij de badinrichting ter sprake. De kosten van aanleg zullen f 106 bedragen, terwijl de jaarlïjksche kosten f 50 zullen beloopen. Het bestuur acht deze uit gave wel gemotiveerd. De hygiënische toe stand zal er aanmerkelijk door verbeteren De vergadering kan hier zijn goedkeuring wel aan hechten. De cursus in huislijk® ziekenverpleging werd uitgesteld en zal ook nu nog geen door gang vinden in verband met verlichtings- cn verwarmingsmoeilijkheden. Dc speldjesdag bracht f 177 op, een hooger bedrag dan ooit is bereikt. Gedurende het afgeloopen jaar werden 49 nieuwe leden ingeschreven, terwijl 20 af voeringen plaats vonden, zoodat een netto winst van 29 leden is behaald. Opgericht werd een consultatiebureau voor kleuters. Afdeeling Den Helder veront waardigd. Door de komst van vele Heldersche geëva cueerden werden hooge eischen aan het materiaal der afdeeling gesteld. Teneinde de daardoor ontstane extra kosten te kun nen dragen, werd een heroep op de inwoners van den Ilelder gedaan om tijdelijk lid van de afd. Schagen te worden. I-Iet bestuur der afd. Den Helder toonde zich hierover zeer verbolgen, hoewel het toch moest begrijpen, dat deze extra kosten voor de afd. Schagen onmogelijk te dragen waren en het niet de bedoeling was. een geldelijk voordeel te* beha len. Deze kwestie zal vandaag met het^ H.B. op de algemeene vergadering besproken Wor den. Tevens zal er op worden aangedrongen, dat een algemeene regeling zal worden ge troffen. Bestuursverkiezing. Aan de orde is vervolgens de bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heeren Nan ninga, Bolte en Raven, allen herkiesbaar. De heer Nanninga wenscht echter niet meer de functie van voorzitter te aan vaarden. De aftredende leden worden her kozen, waarna mej. Leguit als voorzitster wordt gekozen. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. levert, geen bijzonderheden - op, zoo,dat. wordt overgegaan tot, benoeming van afge vaardigden. Benoemd worden mej. Leguit en de heer Sleutel. Rondvraag. Do beer de Waal zou gaarne willen, dat herstellingen aan do badinrichting slechts werden gedaan na overleg tusschen be stuur en hadcommissie. Het bestuur stemt hier volkomen mee in. Tevens zou de heer de Waal willen zien. dat de leden van de badcommissie het maandblad van het Wit te Kruis ontvingen. Ook hierin wordt toe gestemd. De heer Kip merkt op, dat in de vorige vergadering besloten is, niet-leden van het Witte Kruis niet tot de badinrichting toe te I-aten. wat don heer de Waal de opmerking ontlokt, dat zooiets zeer moeilijk is. Spr. zou-liever 'n andere reeeline zien. Besloten wordt, deze kwestie nader te bezien in een vergadering van de hadcommissie. De hepr Smit zou eaarne zien, dat de aankondigingen op andere wijze geschieden Mej. Leguit merkt noe op. dat vroeger convocaties werden rondgezonden. Het re sultaat was echter, dat slechts één man in vergadering bezocht. Tofs lot brengt de beer Anderson een woord van dank aan dokter Nanninga. die inmiddels is vertrokken, voor bet vele werk. dat bij als voorzitter beeft verricht voor de afdeeling, waarna mej. Leguit .deze vergadering ekiit. Wrijt rug en borsl in met Dempo. Dan ^benlU den volgenden morgen betert, g Pot 50 ct. Tube 40 el. Doo» 30 ct ONDERHANDSCHE VERKOOP Het perceel staande aan de Hoep en eigendom van de erven wijlen L. van Rijs wijk is bij onderhandsche verkoop overge gaan in. handen van de famiiie Smit te Den Helder. HEER-HU GOW AARD CONSTERNATIE Zondagmorgen zagen eenige kerkgan gers, die zich naar de vroegkerk aan het Kruis begaven een rijwiel over het door laat pompje hangen hij de boerderij van W. Appelman. Het rijwiel bevond zich in zoodanigen toestand dat het vermoeden opgewekt werd, dat daar den vorigen avond iemand te water geraakt was. Dus werd in de hallschemering een haak ge haald om te gaan visschen. Niets werd echter gevonden. Bij terugkomst uit de kerk was het rijwiel verdwenen. Naderhand bleek, dat de '17-jarige Hel dersche geëvacueerde V. daar te water ge raakt. was. Het jongmensch had wegens de duisternis zijn fiets niet meer kunnen te rugvinden en had deze 's morgens juist onder kerktijd weggehaald. DE TELEFOONKWESTIE Naar men ons mededeelde is er een actie gaande onder diverse zakenmenschen in de ze gemeente ten einde te adresseeren aan de P.T.T. aangaande ie telefoonautomati- seering. Het grootste getal aansluitingen, dat momenteel onder de kring Oterleek is gebracht vormt economisch met de gemeen te Heerhugowaard een geheel. Telefoneert men dus met iemand uit eigen gemeente, dan heeft men niet alleen het nadeel van de kasten van het interlocale gesprek, doch ook de gespreksbeperking tot drie minuten. LEELIJK AANGEKOMEN. Het zoontje van den heer G. kwam in den loop der vorige week bij het spelen Le vallen Eerst werd er geen aandacht aan de gewonde knie geschonken, tot deze tenslotte stijf begon te worden en de arts een kneu zing van de knieschijf constateerde en voor- loopig rust voorschreef. GASBEDWELMING: Gisteraiorgen werd bij een zestal Helder sche geëvacueerden, die in deze gemeente tijdelijk verblijven in een kippenschuur van den heer Rus, gasbedwelming geconstateerd. De te hulp geroepen geneesheer mocht liet, gelukken allen in het leven te behou den. NIEUWE NIEDORf HUISVLIJT. In opdracht der algemeene vergadering van de Nieuwe.Niedorper Huisvlijt- en Flo- raliavereeniging, dato 4 April 1940, heeft het bestuur thans besloten in samenwerking met de bloembollencultuur voor schoolkin deren in het voorjaar 1941 een tentoonstel ling te huden'op nader aan te hondigen da tum. De Floraliavereeniging stelt voor ieder schoolgaand kind gratis disponibel een hy acint en drie tulpenbollen. Ook zal er een tentoonstelling aan verbonden worden voor ouderen van Kamerplanten en getrokken bloembollen. Zie advertentie. KERKELIJKE VERKIEZING. Zondag heeft de verkiezing plaats gehad voor drie notabelen voor de Ned. Herv. Ge meente alhier. De heeren S. Kat en E. Brouwerwerden als zoodanig, herkozen. Ter voorziening in de vacature ontstaan door de benoeming van Nolabel Pluister tot Kerkvoogd kon geen meerderheid van stem men worden bereikt en zal een herstemming moeten woorden gehouden. OVER TIJD. Door gemeente- en rijkspolitie is een auto met 'groenten van den heer S. te Nrd.- scharwoude in beslag genomen wegens rij den in verboden tijd. Proces-verbaal is op gemaakt. De auto is inmiddels wederom vrij gegeven. VESTIGING RIJKS VELDAGH TER. Naar wij vernemen zal de woning, nage laten door mevr. Pool—Wit worden ver huurd aan een rijksveldwachter. NIEUWBOUW. Door den heer F. Moeijes van Terdiek is een strook bouwterrein aangekocht, voor het bouwen van epn nieuwe woning, van mevr. de wed. Jb. Kooij. ZIJ PR GEEN KEUVELTJESAVOND Wij vernemen, dat ook in deze gemeente, wegens de bijzondere omstandigheden de z.g. keuveltjesavond op 11 November a.s. geen doorgang zal kunnen vinden. OUDESLUIS ONTSLAG WIJKVERPLEEGSTER. Men deelt ons mede, dat Zr. A. Meurs, alhier, met ingang van 1 Januari a.s. eer vol ontslag heeft gevraagd als wijkver pleegster voor Noord-Zijpe. welke betrek king zij vanaf September 1963 bekleedt. —PETTEN. KABELBALLON Zaterdagavond dreef met groote snelheid een kahelhallon boven onrs dorp, die np verschillende plaatsen schade veroorzaak te aan het elc-ctrische net. Op het voetbal terrein werd een doel lat afgerukt en de heer H. S. F.riks bék wam eenige schade aan zijn woning.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5