Barsingerhorn bijt van zich af Barsingerhorn hoofdp'aats of samen met Schapen De Alkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 9 November 1940 Tweede blad „wieringerwaard gebruikt ver ouderde argumenten". voorzitter vertelt sprookjes voor groote menschen. ook barsingerhorn heeft een groote bruidsgift. vertrouwen in burgemeester loggers, de raad wenscht una niem hem te behouden. De argumenten van Wieringer waard ten aanzien van de samen voegingsplannen, aldus burgemees ter Loggers in de gistermiddag ge houden raadsvergadering, doen me denken aan een verhaal. Het is dat van een rij-ken Frieschen boer, die trouwde met een allerliefst en zorg zaam bruidje, zonder bruidschat. Na de wittebroodsweken was er theevisite en tijdens de conversatie raken man en vrouw het oneens. Nijdig voegt de rijke boer haar toe: „Hou jij je mond, wie heeft hier de centen, jij of ik? U begrijpt dat huwelijksleven mijne heeren was bij voorbaat tot mislukking gedoemd Ongerijmd en onverklaarbaar is het daarom, dat Wieringerwaard zich, zoo de voorgenomen combinatie doorgaat het recht toekent Hoofd dorp te zijn op grond van de fi- nancieel-sterkere positie.Stel eens, Oudorp is niet noodlijdend en Alk maar wel. Moet Oudorp nu hoofd plaats worden van de combinatie Alkmaar-Oudorp? Wanneer Wieringerwaard bij An na Paulowna zou worden gevoegd moet Wieringerwaard dan ook hoofdplaats worden? Laten wij hopen, dat het voorge nomen huwelijk tusschen Wieringer waard en Barsingerhorn een betere toekomst zal hebben dan dat van den rijken boer, die ik daar straks noemde. Het kan een gelukkig hu welijk worden, indien de gedachte dat financieele kracht synoniem is met superioriteit wordt uitgebannen Maar mijne heeren, vervolgt voorzitter, is Barsingerhorn wel zoo arm, wel zoo op de grens van noodlijdendheid zooals in Wieringerwaard werd voorgesteld? Neen. en nogmaals neen. Wat gezegd is, is niet overeenkomstig de waarheid. De gemeente Barsingerhorn en Armbestuur en Weezen- bestuur hebben gezamenlijk een zeer be hoorlijke kapitaalreserve bestaande uit 75 bunder onbezwaard land, f 58000 aan effec ten en uitstaande leeningen en f 77000 aan uitstaade hypotheken op landerijen enz. Ik schat niet hoog. als ik 't totaal .bezit taxeer op f 360.000. De bruidsgift van Barsinger horn, bijna vier ton is dus nogal behoorlijk zou ik zeggen. Ook al is men „verloofd," mag men elkaar de waarheid zeggen. Doch mijne heeren B. en W. van Barsingerhorn stellen zich niet op hetzelfde standpunt als B. en W. van Wieringerwaard, niet op den grond, dat Barsingerhorn finantieel met Wieringerwaard zou kunnen wedijveren meenen wij dat Wierin gerwaard niet de hoofdplaats kan zijn. Wij steunen niet op verouderde argumenten. De voorzitter zet hierna de motieven van B. en W. uiteen, zooals wij ze verleden week in ons artikel opnamen. Beter acht het college Barsingerhorn zelf standig te laten. Mocht, samenvoeging een feit worden, dan worde Barsingerhorn hoofdplaats. Een andere combinatie is ook mogelijk, mocht Barsingerhorn geen hoofd plaats kunnen worden is er alles voor te leggen Barsingerhorn met Schagen samen te voegen. Waarom Barsingerhorn als hoofdplaats? 1. omdat het grooter is in H.A. en aan ingezetenen. 2. Barsingerhorn geeft uit een oogpunt van bestuur grooter verscheidenheid, er zijn b.v. 5 kerken van 3 kerkgenootschappen, op sociaal en economisch gebied geeft Barsin gerhorn een rijke schakeering, er is in dustrie, landbouw, veeteelt, en arbeiders en ambtenaren. Barsingerhorn wordt door sneden door 'n kanaal. Kolhorn is 't eind punt van een kanaal. In de achterliggende jaren heeft Barsingerhorn getoond het hoofd te kunnen bieden aan vele moeilijk heden, als Zuiderzeewerken en kanalisatie. In Barsingerhorn zijn gevestigd besturen van 5 polders. Centrumgemeente is Barsin gerhorn al jaren voor de vleeschkeurings- dienst en thans ook van de distributie kring. de raad spreekt. De heer Burger is de eerste spreker. Hij is feitelijk tegen samenvoeging met Scha gen, omdat bv. de bewoners van den Waardpolder 9 km van Schagen afwonen. Wordt Wieringerwaard met Barsingerhorn samengevoegd moet Barsingerhorn hoofd plaats worden, om geografische en econor mische redenen. Spr. voert verder in hoofd taak dezelfde motieven aan als den voor zitter. De heer Smit is tegen samenvoeging met Wieringerwaard, als Barsingerhorn geen hoofdplaats wordt. Dan maar bij Schagen, dan maar goed samenvoegen! De heer Blaauboer wil eerst met hand en tand de zelfstandigheid verdedigen. Wat Wieringerwaard's argumenten betreft, als vroeger een burgemeester benoemd werd lag er de grootste mestvaalt achter zijn huis, het finantieele motief van wetK. Sij- brands van Wieringerwaard is ongelukkig. Spr. wil ijveren voor t behoud van bur- gemeester Loggers, waarmee hij geen kwaad wil zeggen van burgemeester Kaan, maar de opleiding spreekt ook een woordje mee en hiermede zullen hopelijk de heeren in Den Haag ook in dezen tijd rekening hou den. Kan Barsingerhorn geen hoofdplaats zijn, wil spr. actie voeren om bij Schagen te komen. De heele raad ondersteunt het voor stel Blaauboer. om te verzoeken den heer Loggers als burgemeester te mogen behouden. De heer Vries ziet in combinatie met Wie ringerwaard veel moeilijkheden in de toe komst, als 't kan zelfstandig en anders bij Schagen, zegt deze spreker. De heer Kater wenstht ook Barsingerhorn hoofdplaats te laten. Moet iemand van Wester-Moerbeek naar den burgemeester, van Wieringerwaard, is dat een „ongezouten toestand." Het advies van B. en W. wordt aangeno men. Voorzitter dankt den raad voor het blijk van vertrouwen in hem gesteld. Tot lid van het Alg. Armbestuur in de va cature Spaans wordt benoemd mevr. Dek ker-Wonder met algemeene stemmen. Voorzitter brengt mevr. Spaans dank voor haar vele werk voor het Armbestuur ver richt. De tbegrootingspositie. Alvorens over te gaan tot de aanbieding der rekening 1939 deelt voorzitter de cijfers der gemeenterekening mee. Deze zijn voor 1939 gewone dienst voordeelig saldo f2742.91 kapitaaldienst voordeelig saldo f5507.87. Op deze cijfers wordt de rekening voorloopig vastgesteld. Omtrent de begrootingspositie deelt voorzitter mede, dat vanaf 1 Januari 1941 geen bijzondere rijks hulp meer noodig is. Op de begroo ting 1940 is aan extrasteun f 450Ö op de begrooting 1941 is niets geraamd en daarenboven een belangrijk bedrag geraamd voor aflossing van jje nadeelige sal,di van vorige ja ren naar 'den kapitaaldienst is over gebracht. Een sterk opgaand beeld. constateert voorzitter dat vertrouwen in de toekomst geeft. Aan het „groote" punt ging het volgende vooraf. De notulen worden aangehouden. Onder de ingekomen stukken bevinden zich verschillende goedkeuringen op raadsbeslui ten, een brief van Ged. Staten, waarbij een beroep van B. Reinders tegen een raadsbe sluit vergoeding vervoerkosten van een leer ling ongegrond wordt verklaard. De reke ning 1938 wordt op enkele punten gewijzigd naar aanleiding van een aanwijzing van Ged. Staten. Het schrijven van de Ver. van Leeraren in de lichamelijke oefening waarin gevraagd wordt bevoegde onderwijskrachten aan te stellen, wordt voor kennisgeving aan genomen. Er zijn bijzondere omstandigheden die dit voor Barsingerhorn verhinderen, voor Kolhorn zal er rekening mee worden gehouden. Veel verandering! De heer de Mol verzoekt eervol ontslag als hoofd der school te Kolhorn, wegens benoe ming te Beverwijk. Het ontslag wordt eervol verleend, hem wordt hulde gebracht voor de wijze waarop hij met de niet gemakkelijke schooljeugd is omgesprongen. Ook mej. v. d. Vliet vraagt ontslag als on derwijzeres te Kolhorn, wegens huwelijk. Odk dit ontslag wordt eervol verleend, met dank voor bewezen diensten. De ontslagen gaan op nader te bepalen data in. Benoeming onderwijzer. Tot onderwijzers aan de O. L. school te Kolhorn wordt benoemd de heer D. C. Broersma, volontair aan deze school, met al gemeen stemmen. Tot leden der commissie van controle der rekening worden de raadsleden buiten de wethouders gekozen. Na de samenvoegingskwestie was er RONDVRAAG. De heer Burger vraagt of werkloozen in de werkverschaffing geplaatst kunnen wor den. Voorzitter zegt, dat nog niets gehoord is van de plannen begraafplaats en zwembad. Men is thans op Duitschland aangeweeen. De heer Burger vraagt hoe de werk loozen na December, als de uitkeeringen ophouden, in hun onderhoud moeten voorzien. Voorzitter hoopt daar spoedig een ant woord in B. en W. op te kunnen geven. De heer Blaauboer wenscht dat nog eens drang wordt uitgeoefend ten aanzien van de begraafplaatsplannen. De heer Burger heeft nog klachten over de sloot langs de gemeentewal. De specie is tot het maaiveld opgebaggerd. Voorzitter: De provincie heeft dat ge daan, die moet het. er weer uitgooien, wij kunnen daar geen kosten voor maken. Op een vraag van den heer Kater zegt voorzitter, dat geen boom meer gerooid mag worden, bovendien als we straks bij Schagen komen, moeten de buitenwijken natuurschoon houden. (Gelach"). De heer Blaauboer vraagt naar het we- genrapnort Dit komt volgende keer in be handeling. Ook is spr.- niet tevreden over den toe stand der walmuren. Kan die niet hoo- ger? Weth. Kistemaker deelt mee, dat de af- voTbuisies verstopt waren, daarom werd het Water zoo hoog. Overigens beeft de polder plan het heele terrein te beharden. De heer Blaauboer vraagt of langs de Oude Streek geen hekje kan komen, 't Is levensgevaarlijk in de duisternis. Op de Witte Kruisvergadering is dit punt ook reeds besproken. Voorzitter geeft dit toe en zal maatrege len nemen, daartoe door den raad gemach tigd. Daarna sluiting. W ieringermeer MIDDENMEER in memoriam ds. cbr. van der vliet. Na een ziekte van bijna 14 dagen, overleed gistermiddag plotseling Ds. Chr. van der Vliet, predikant bij de Gercf. Kerk te Mid- denmeer. Geleek het verloop der ziekte tevo ren op herstel en werd de hoop daartoe door den medicus bevestigd, tegen 3 uur gister middag bracht een inzinking een plotseling eind aan dit jonge en werkzame leven. Chr. v. d. Vliet werd geboren 27 November 1907 en werd in 1932 candidaat tot den heili gen dienst. In het najaar 1933 werd hij be noemd tot hulpprediker te Slootdorp. Op 8 December 1935 werd Ds. v. d. Vliet predikant voor de gemeente Slootdorp en Middenmeer. Op 2 October 1938 nam hij het beroep aan naar Middenmeer, waar de thans overlede ne nu ruim 2 jaar arbeidde. Als pionnier op het terrein der geestelijke werkzaamheden in de Wieringermecr, heeft de overledene een zwaren staat van dienst achter zich. Naast den arbeid in den grooten polder, welke reeds zwaar was door de uitgestrekt heid, bewoog de overledene zich op veelvul dig en alzijdig terrein. Zoo was hij mede-op richter der Chr. Schoolvereeniging, der ger. Mannenver. en verscheidene jeugdvereeni- gin. De gemeente Middenmeer zal veel verlie zen in den nog jeugdigen herder, wiens lust het was te werken zoolang het dag was. Moge de jonge weduwe, waarvoor dit ster ven een zeer zware slag beteekent, troost vin den, daar waar een mensch niet vermag te troosten. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND AFD. WIERINGERMEER Donderdagmorgen was in Hotel Smit te Middenmeer de C. B.T.B. in ledenvergade ring bijeen. De opkomst had beter kunnen zijn wat zéér waarschijnlijk zijn reden vond in het vi'oege uur alsook de drukke bietencampagne en zaaiwerkzaamheden. De Voorzitter de heer K. v. d. Veen opent op de gebruikelijke wijze en spreekt daarna een kort openingswoord, waarin hij in ge voelvolle woorden het verscheiden herdacht van het oud-lid, den heer J. Koolhaas. Spr. dringt er vervolgens op aan om 3'ooral thans de Chr. Vakorganisatie te steunen. De voorzitter besluit zijn openingswoord met dankbaar te getuigen van de goede zo mer t.a.v. de uitkomsten in de veeteelt en akkerbouwbedrijven. De notulen, door den secretaris J. H. Woudstra gelezen, worden onder dank aan opsteller goedgekeurd. Vele' en velerlei in gekomen stukken zijn binnengekomen. Sommige gaven aanleiding tot drukke be spreking andere werden voor kennisgeving aangenomen. Bijzondere belangstelling had de ontslagregeling alsook de eventuecle re geling voor een vast aantal arbeiders gere kend over de grootte van het bedrijf. Op de opgestelde conseptstatuten werden geen groote bemerkingen gemaakt. Goedge vonden werd de keuze van personen voor de voordracht. Daarop volgde de bestuursverkiezing. De uitslag was dat voor de gemengde bedrij ven de volgende personen werden benoemd: D. Troost en H. Koekoek. Voor de bouwbedrijven de heeren A. Bies heuvel en H. de Graaf. .Een candidaat voor het. Voorzitterschap was minder goed te vinden, waarop werd besloten dit aan het bestuur over te laten. Met het oog op uit breiding ledental en de vertegenwoordigers van Wieringerwerf werd de meening der le den gevraagd over een eventueele uitbrei ding van het bestuur. Besloten werd dit onderwerp op de te houden jaarsvergadering opnieuw aan te snijden en alsdan te regelen. Na nog eenige opmerkingen inzake de „Wieringermeertijd" en eenige korte wen ken, sloot de Voorzitter deze vergadering na dank te hebben gebracht voor opkomst. KOMT ER AAN DE HOORNSCHE BRUG EEN CONSTRUCTIEWERKPLAATS MET HOEFBESLAG? Naar men ons mededeelt worden er mo menteel door de drie landbouworganisaties pogingen aangewend om een smederijbedrijf met hoefbeslag aan de Hoornsche brug. Nw. Almersdorp gevestigd te krijgen. Met een tweetal personen is reeds contact ge zocht. Deze pogingen houden verband met de plotselinge behoefte, daar de afstand naar Middenmeer te groot is, waardoor de landbouwers hun orders plaatsen buiten den polder in de randgemeenten. EEN AANRIJDING. Gistermiddag kwam de vrachtauto van de fa. Timmer en een personenauto van den heer Mooy op hot kruispunt van de Kanaal- weg te Middenmeer met elkaar .in botsing Persoonlijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. De materieele schade aan de personenauto is echter beduidend. Er is' aangifte gedaan bij de pilitie. EEN GROOT DANKOFFER. Bij den dankdienst in de Geref. kerk al hier was de opbrengst der collecte rond f 1400.— SCHAGEN Appelen in beslag genomen De gemeentepolitie heeft 28 kisten goud- reinetten in beslag genomen. Donderdag, arriveerde een auto, bestuurd door St. uit Alkmaar, in de H.A.B.O.-Gara- ge alhier, waar begonnen werd met het af laden van kisten appelen. De politie had de lucht van dit vei'boden vervoer gekregen en nam de goudx'einetten in beslag. Proces-verbaal werd opgemaakt. Wij vernemen dat de partij bestemd was om te worden verdeeld onder een aantal particulieren. iepenziekte. Bij een door het Staat^boschbeheer inge steld onderzoek is gebleken, dat een aantal iepen ter bestrijding van de iepenziekte zullen moeten worden geveld. een nieuwe brandmeester. Door Burgemeester en Wethouders is tot brandmeester benoemd de heer M. Rijswijk, alhier. politie. Gevonden: Een heerenrijwiel, een speldje een schoolétui, een bruine handschoen en 'n ceintuur. Achtergebleven: een graskalf. Verloi'en: een grijze handschoen, een tex- tielkaart, een rijwielplaatje, een wagen zeiltje en een portcmannaie. Weggeloopen: een St. Bernardhond. burgerlijke stand. Geboren: Pieter Johan, zoon van Jan Mo- ree en van Cornelia Dol (woonplaats Den Helder); Cornelis Wilem Pieter. zoon van Bartholomeus Blom en van Johanna van der Spek; Wilhelmina Geertruida, dochter van Jacob Willem Hendrikse en vön Hendrika Bakker. Overleden: Antje Blom, oud vier en zeven tig jaren, weduwe van Jacob Blom; Jan Kleijer, oud een en zestig jaren, echtgenoot van Geertruida Anna Slot. op de voordracht. De heer C. v. d. Kolk, onderwijzer aan de U.L.O. school alhier, komt als no. 2 voor op de voordracht voor hoofd der Lagere School te Akersloot. verkocht. De woning aan het Noord, toebehoord heb bende aan den heer C. den Adel te Alkmaar is nu door den heer P. Slotemaker te Utrecht verkocht aan den heer W. Kweldam te Hei- loo. stand der werkloosheid. Op Zaterdag 2 November stonden 30 werkloozen ingeschreven, waarvan 5 in de steunregeling: 15 in de centrale werkver schaffing en 3 in de gemeentelijke werk verschaffing (baggerregeling): 1 werklooze maakt een wachtweek door, terwijl 6 werk loozen uit hun bondskas trokken. stand der arbeidsbemiddeling Op Zaterdag 2 November stonden 37 per sonen als werkzoekenden ingeschi'even, waarvan 1 letterzetter, 7 grondwerkers, 1 opperman, 1 metselaar, 4 timmerlieden, 2 schilders, 2 arbeiders-chauffeur, 1 loodgie- ter, 2 losse arbeiders. 15 landarbeiders en 1 kleine koopman. In de overeenkomstige week in 1939 be droeg dit aantal 21 en in 1938 46. havenbezoek. Gedurende de maand October hebben 47 schepen de haven van Schagen bezocht, waarvan 20 met een inhoud van 247 ton geladen met stukgoed; 4 van 255 ton met steen; 1 van 120 ton met cement; 9 van 343 ton met vee; 2 van 89 ton met suikerbieten; 1 van 53 ton met schapen: 1 van 836 ion met puin; 1 van 73 ton met aardappelen; 1 van 274 ton met zand; 1 van 15 ton met oud ijzer; 1 van 100 ton met overslag; 1 van 130 ton met tarwe: 1 van 54 ton met jan nen; 1 van 102 ton met steenkool; 2 van .84 ton met roode kool. ZIJPE DE VERDUISTERINGSVOORSCHRIFTEN. Bij de dezer dagen door de politie gehou den controle op de naleving der verduiste ringsvoorschriften bleek dat verschillende inwoners nog steeds niet de noodige maat- rcgelen hadden genomen ter voorkoming van het uitstralen van licht uit hun wonin gen. Niet minder dan 10 pi-ocessen-verbaal wer den ter zake opgemaakt. GEVONDEN. Een damesarmbandhorloge. Inlichtingen ter secretarie. WIERINGEN politie Verloren een paar steekpijpen en een rij wielplaatje in etui. inlichtingen gem. bode. burgerlijke stand, (van 25—10 t. m. 7—11 '40) Geboren: Harmke, dochter van W. Burg- Ier en van J. Spanninga; Pieter Johap, zoon van P. Stigter en van P. van Elteren; Meij- ert, zoon van S. C. Tijsen en van G. Bosker Catharina, dochter van S. Lont en van J. Niehoff. Ondertrouwd: H. J. Quaak en A. P. de Krijger; G. de Jager en T. de Jongh; D. J. Kroontje en M. de Jongh. Getrouwd: S. Boerman met G. Bos; A. van der Wal met G. van Dijk. Overleden: M. Baijs, 76 jaar, echtgenoote van E. Bakker; J. Clement, 71 jaar; Metse laar, Nan, 26 jaar. comité winterhulp 1940. Door verschillende omstandigheden is in de samenstelling van het Winterhulp-co mité 1940 in deze gemeente verandering ge komen. De volgende personen hebben voor loopig aan de uitnoodiging om in het co mité zitting te nemen, gevolg gegeven. van allerlei aard verdrijf». U snel en zeker met Koker 12 stuks 5 Oef. Proef doosje 2stuks-10ct> De aanvoer begint merkbaar te slinken. Met 43.000 K.G. lag deze omstreeks 12.000 K.G. beneden die van de vorige week. De verwachting is, dat deze als gevolg van de behoefte aan consumptie in de groote steden, en mede in verband met de nood zakelijkheid voor vele veehouders om ge durende den winter minder vee aan te houden dan normaal, dezen winter tot een minimum zal dalen. De hoogste prijs w^s wederom de maxi mumprijs. f 35.25. Deze prijs werd voor en kele stapels betaald en de prijzen van de verdere partijen lagen daar dicht tegen aan. Beneden f 34.werd niet of nagenoeg niet verhandeld. Een bijzonderheid was. dat de rijkskeur meester was weggebleven. Althans om 11 uur was hij nog niet verschenen en de kaas werd toen reeds druk weggevoerd. Waar zijn wex'k de laatste weken toch vrij illusoir was geweest, kan deze verandering slechts op prijs worden gesteld. Intusschen is de toestand in de zuivel eenigszins overzichtelijk geworden. De con sumptie, die zich ten aanzien van de hoe veelheid op het oogenblik beperkt ziet tot datgene, wat op bons kan worden verkre gen, vraagt voor alles kwaliteit. In ver band daarmede zijn de vette kaassoorten sterk in trek en daaronder nog voorname lijk de belegen soorten. Magere en Leid- sche kaas, zoomede smeerkaas trekken zeer weinig belangstelling, ten gevolge waarvan men in Friesland groote moeilijkheden on dervindt bij den afzet. Men deelde ons me de, dat hier en daar in dat gewest zelfs aan de levering van vette kaas de ver plichting werd verbonden om ook een deel magere soorten af te nemen. In verhand met de verhoogde consumptieprijzen zou ook de boterafzet belangrijk zijn gedaald. En alles hijeen staat men voor complica ties. welke nóg niet zijn overwonnen. De kwaliteit der aangevoerde kaas werd in doorsnee zeer goed genoemd. Wellicht mede ten gevolge van de keuring, die ge regeld plaats had. schijnt te zijn gewerkt op een vast product. Zoodat dit toezicht toch ook haar goede zijde heeft gehad. Ingezonden Koedijk, 7 Nov. 1940, Geachte Redactie, Gaarne zag ik in Uw veel gelezen blad een plaatsje vrij. Bij voorbaat mijn dank. Het gaat hier om het artikel „rooken in niet rooken". Er stond in dat de Nederland sche Spoorwegen al eens hun hart hadden gelucht over het feit, dat er zooveel gerookt werd in niet-rook coupé's. Nu dan wil ik de Heeren van de N.S. er wel even op at tent maken, dat niet de fout bij het publiek ligt, maar bij de N.S. zelf. Als U bijvoor beeld de treinen van Amsterdam tot Alk maar en v.v. ziet dan is het wel eens er-, gerlijk zooveel niet-rook coupé's er in één trein zitten. Ja ik geloof, dat ik niet overdrijf als ik zeg 50% van het aantal coupé's van de 3e klasse. Als er geklaagd moet woi'den, dan is het niet de N.S. maar wel het publiek dat recht van klagen heeft. Als men in Amsterdam niet 20 minuten voor tijd in het C.S. bent dan moet men tot Uitgeest staan. Dat is op zichzelf nu niet zoo ei'g want dat is met het beperkte ti*einvcx*keer te grijpen, maar als men dan gedwongen is te staan in één van de 50% coupé's niet-rooken dan vind ik het niets erg als er dan eens een sigaret of sigaar wordt opgestoken. De reizigers die dat 'n bezwaar vinden moe ten dan ook maar eens een veertje laten. Als ze dat dan niet kunnen moeten ze maar 2e klasse of zoo reizen, want daar mogen wij toch in de meeste gevallen niet in, al is de trein ook nog zoo vol. Want die zijn, naar men zegt, alleen voor de beter gesitueeren en voor de menschen die het kunnen betalen, al zit er meestal geen mensch .of een heel enkele in. De heeren van de N.S. moeten maar eens inzien, dat al hun klachten op de arbeidei"s neerkomen, want zij die wat beter bij kas zitten reizen èèrste of tweede klasse. Als een arbeider die den geheel en dag op kan toor of zooiets heeft gezeten en niet roo- ken mag in die instellingen, ook zijn roo- kertje in den trein nog wordt onthouden vind ik wat wel gezocht. Dus mijne heeren van de N.S. zie eens wat door de vingers en als dat dan niet kan stel dan meèr rook- coupé's ter beschikking. U mijnheer de redacteur nogmaals dank, zeggend teeken ik. Hoogachtend, FRANS WEZEL. De heeren: L. C. Kolff, J. Kaaijk, P. C. de Haan, Dr. J. van Beek, O. J. Bosker, Ds. H. de Wilde, Pastoor G. Mudde, O. Deen, en de dames G. de Haan—Bosker, M. Corne- lissen—Pranger, B. Boon—Ruige. Naar men ons mededeelde heeft mevr. D. WitSlikker* voor de uitnoodiging om zitting te nemen, bedankt. vergeet u legitimatiebewijs nieti In deze gemeente zijn de eerste slacht offers van de legitimatieplicht gevallen. Door de alhier gestationneerde rijksveld- wacht is tegen een 2-tal personen proces verbaal opgemaakt.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5