Tafeltennis llaetéat AIcmaria Victrix— Zeeburgia 3-0 AIcmaria is over alle Unies sterker dan Zeeburgia en be haalt een welverdiende over winning. Het weer was zeer behoorlijk en hoewel het aantal, toeschouwers uit den aard der zaak geringer was, dan toen de AlRmaar- sche derby voor veertien dagen werd uitge vochten, gelooven we toch, dat de penning meester der withemden niet ontevreden zal zijn over den toeloop van het publiek. Zeeburgia heeft een zekere reputatie en daarom waren we benieuwd, hoe AIcmaria het er af zou brengen tegen deze hoofdste delingen, die er eenigen tijd geleden in slaagden de Boys op eigen terrein te slaan. Welnu, de Alkmaarsche withemden hebben ons een aangename verrassing bereid door de eveneens witgehemde Zeeburgianen be slissend te slaan. Naarmate de ontmoeting zich afspeelde, werd het allengs duidelij ker: AIcmaria was beter. Gedurende de eerste helft waren er perioden, waarin de gasten metterdaad niets hadden in te bren gen. De Sportparkbewoners gaven zich naar behooren en beheerschten het spel over alle linies. Het resultaat was een 3—0 voorsprong met de rust. In de tweede helft nam AIcmaria het heel wat .gemakkelijker op. Zeeburgia daarentegen speelde, eerst om punten, later om het eeregoaltje, maar heel gevaarlijk is het nimmer geweest. De Alk maarsche backs, af en toe nuttig bijgestaan dor de watervlugge Rotring, vormden een linie, die voor de. Zeeburgianen onoverko melijke moeilijkheden opleverden. En wan neer de laatsten een enkele maal tenslotte het Alkmaarsche doel wisten te benaderen, dan was daar altijd nog Brouwer, die zijn heiligdom correct schoon wist te houden. De wedstrijd. AIcmaria wint den toss en kiest eerst te spelen voor den wind en voor de zon. Het spel is even verdeeld, meer en meer echter neemt AIcmaria het initiatief, zoodat Zee burgia zich beperken moet tot uitvallen. Bij eèn daarvan zien we een allerverrader- lijkst draaiballetje voor het Alcmaria-doel terecht komen, dat door Brouwer verkeerd wordt beoordeeld. Enkele Zeeburgianen snellen toe, maar voor ze ter plaatse zijn, is de razendvlugge Rootring hen voor en deponeert den bal corner. Een oogenblik later is het leer al weer naar de andere zij.de van het véld verhuisd en na goed samenspel van Helderman en van Wieringen heeft AIcmaria een corner te nemen. Er ontstaat dan een sort belegering van het Zeeburgia-doel, schot na schot wordt ingezonden, maar altijd is er iets, waardoor het'scoren belet wordt. De belegering gaat door. Talrijke schoten op korten afstand leveren niets op, eenige corners worden goed genomen, dan einde lijk een vliegend schot van Van der Pol. Succes—B.K.C. 2—2 Een vlugge wedstrijd, waarin Succes meer kreeg, dan haar toe kwam. B.K.C. heeft een gelijk spel uit Wieringen meegenomen en had een kleine overwin ning wel verdiend. Ze was meer in den aan val, dan de blauwzwarten en het spel stond ook op beter peil, dan. dat der 3e klassers. De wedstrijd. Succes trapt af en allereerste begin is voor haar. Na 10 minuten spelen krijgt C. Lont de linksbinnen van Succes een vrije schop te nemen; de lat brengt echter redding. Het spel verplaatst zich snel en slechts door tijdig uitloopen voorkomt Prins erger. Ligtendag krijgt nog een goede kans doch op het beslissende oogenblik faalt hij. Na ongeveer 20 minuten spelen geeft Do- ves van de linker vleugel een goede voor zet, die Kuiper op even goede wijze in schiet, zonder dat Prins er iets aan kan doen (10). B.K.C. laat zich door deze goal niet ont moedigen, maar begint daarentegen een se rie goede aanvallen, meestal geleid dooi* spil Paardekooper, op te bouwen. We zagen een goed schot van Jan van Wees er uit een volgende aanval weet de Schipper, met een harde schuiver Posthumes te passee- ren (11) De B.K.C. backs staan ver opgedrongen en zoowel Muntjewerf ads v. Teulingen Hz. ge ven de S.-voorhoede weinig kans. Aan den anderen kant is ook Iedema. evenals Pos- thuanes. een groot struikelblok. Een keurig schot van Jaap van Wees gaat rakelings over en ook Meei'eboer zoekt het een keer ie hoog. Af en toe zien we toch ook weer eenige Succes aanvallen en bij één daarvan boft B.K.C. wanneer Doves van dicht bij tegen de lat schiet. Enkele minuten voor het einde van de eerste helft ontstaat een corner door slecht terug spelen van Rijkers. Jaap van Wees neemt de corner goed en via Ligtendag schiet Meereboer in (21) Vlak hierna fluit scheids rechter Metselaar, die de Snayer verving, rust. Na de rust. Direct na de rust ontstaat er een scher mutseling voor het B.K.C.-doel en één der B K C.-ers schiet tegen een clubgenoot aan en de bal verdwijnt achter de lijn (2-2). B.K.C. zet thans weer alles op alles om opnieuw de leiding te krijgen. Enkele aan vallen kunnen slechts door de Succes de fensie tot corner verwerkt worden, die ech ter niets opleveren. 30 minuten van de tweede helft is B.K.C. in den aanval, doch de winnende goal komt niet. De weinige Succes aanvallen1 zijn echter ook niet van gevaar ontbloot en een nracht kans gaat voor baar verloren door Doves. Een goed schot van Schmitt kan Prins slechts tot. een corner verwerken. Het spel wordt er door de wederziidsche pogingen om het winnende doelpunt te maken niet fraaier on en de gemoederen ra ken een weinig verhit, zonder dat de wed strijd echter in ruw spel ontaardt. Het is Een Zeeburgiaan tracht den bal weg te koppen, brengt daardoor het leer slechts even uit de richting, zoodat de keeper, die eerst goed opgesteld stond, er geen grijpen meer naar heeft. Van de bovenlat ketst de bal hard achter in de goal een vreugde- gehuil breekt los AIcmaria leidt met 10. Er komt geen verandering in het spel. AIcmaria blijft de lakens uitdeelen, de middenlinie beheerscht het middenveld,- corner op corner wordt genomen. De backs dringen, ver op, wat even een gevaarlijk moment voor het Alkmaarsche doel ten ge volge heeft. Maar de verdediging is zeer snel en het leer gaat. corner. Ook die geeft even nood, Brouwer had zich niet geheel juist opgesteld. De bal vliegt échter langs het doel en het gevaar is voorbij. Dan tijgen de Alkmaarders weer ten aan val. maar de keeper van Zeeburgia is uit stekend op dreef en houdt veel. Plotseling krijgt v. Wieringen, die vrijwel doorloo pend door twee man wordt afgedekt, een moeilijke kans, hij draait zich bliksemsnel om en voor de verbijsterde Zeeburgia-kee- per weet wat er aan de hand is, ligt de bal al achte'r hem in de touwen. AIcmaria heeft zijn voorsprong vergroot tot 20. Men zou verwachten, dat Zeeburgia nu alles op alles zou gaan zetten om de drei gende nederlaag te ontgaan. Misschien heeft ze dit inderdaad ook geprobeerd. Maar dan is de opzet niet gelukt. Want de Alkmaarsche belegering wordt voortgezet. Er volgen enkele corners voor AIcmaria, een enkele voor Zeeburgia. Van Wieringen komt in goede positie, maar zijn rush mis lukt. Dan plotseling een scherpe voorzet van links, de bal scheert voor het, doel langs, de snelle Te^llegen schiet toe als de wind, een goed schot en de stand is 30. Nog enkele minuten zijn te spelen, Van Wieringen krijgt nog een uitstekende kans, maar het schot komt récht op den keeper af. Dan fluit de scheidsrechter voor half time. Na de hervatting scheen AIcmaria het wel te willen geloo ven. Misschien ook waren de bezoekers zooveel beter. Hoe het zij, het overwicht van AIcmaria, dat nu tegen wind en tegen de laag staande zon speelde, was verdwe nen en Zeeburgia had voortdurend het beste deel van het spel. De Alcmaria-voor- hoede liep daai*bij nogal eens in het opge zette buitenspel-valletje. Intussclfen had nu de achterhoede der Alkmaarders gelegenheid haar kunnen te tooncn wat ze beteekende en ze bleek ovor Zeeburgia al even moeilijk te passeeren als enkele weken geleden voor de Boys. Brou wer oogstte enkel applausjes voor -fraai van gen. De tijd verstreek en verstreek. Af en toe kwamen de Alkmaarders even opzetten, dan was het spel verdeeld en namen de Zeeburgianen het heft weer in handen. Maar doelpunten konden de laatsten niet. En waar ook AIcmaria den voorsprong welletjes scheen te vinden, kwam het einde met een onveranderde score. De wedstrijd, die vol spanning was begonnen, ging tot op zekere hoogte uit als een nachtkaars, om dat er ten slotte totaal geen spanning meer in zat. De overwinning der Alkmaarsche withemden stond daarvoor langzamerhand te vast vooral m Ld voor Schmitt, die zich niet steeds kan beheerschen. Het is jammer, dat deze speler, die toch ongetwijfeld een goede partij speelt, zich steeds weer tot unfaire trucjes laat verleiden. Het slot van den wedstrijd eindigde met aanvallen over en weer, zonder dat één der beide elftallen nog kan doelpunten. We konden ons met de beslissingen van scheidsrechter Metselaar niet steeds ver- cenigen en hebben deze referee wel.eens be ter gezien. Er waren bij B.K.C. geen bepaalde uitblin kers, het heele elftal heeft een goeden wed strijd gespeeld. Vooral de achterhoede was goed in vorm. Bij Succes vonden we lede-1 ma, Posthumus en Kuiper de besten. D.T.S. Nieuwe Niedorp 3-3 Een matige wedstrijd. Het is Nieuwe Niedorp gelukt om DTS te bedwingen. Het gelijke spel heeft ze ten volle verdient. En het was maar goed dat scheids rechter D. Stam, die ook in de malaise mee deelde, het. einde' floot, want DTS geraakte al meer uitgespeeld. Mooi speL.is er weinig te zien geweest. De spanning," die er danig in kwam toen' Nieuwe Niedorp- zijn achter stand inliep, vergoedde veel. Wel nam DTS toen door De Vries weer de leiding, maar dit was van korten duur, want enkele minu ten later maakte de gasten wederom gelijk. Dat geen der partijen later het winnende puntje wist te maken was maar goed ook want geen van beiden verdiende te winnen. De wedstrijd. DTS wint den-toss en verkiest in den wind te spelen. Na eenige ongevaarlijke aanvallen van beide zijden is het N. Niedorp die het eerst een corner krijgt te nemen. Deze wordt weggewerkt. Toch laat N. Niedorp zich van zijn goede zijde zien en bij een doorbraak lost de midvoor een kogel die Jonker echter stopt. Dan komt DTS geleidelijk aan mee' los. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar succes bliift uit, daar N. NiedQrp met man en macht verdedigt. Als DTS iets meer terugtrekt, is het N. Niedorp, dat een corner forceert. De hal wordt goed weggewerkt, een goed opgezete aanval volgt meteen. Bakhuis zet goed voor en Camas scoort onhoudbaar (10). Er is nu ruim een kwartier gesneeld. Weer sluit DTS de tegenpartij in en het is opmerkelijk dat als ze inzien dat er zoo geen kans bestaat er door te komen, trékken ze weer terug. Er ontstaat weer een door braak en nu is het Bos die den bal in de touwen jaagt (2—0)..Even later is het De Vries die op den keeper afstuift, maar Blok ker loopt op het juiste moment een pas naar voren en de bal wordt corner geslagen. Deze wordt achter geplaatst en dan is hel rust. Na de rust trapt DTS af. De aanval wordt door Ter Haar onderbroken. Deze plaatst terug naar de hack, maar Carnas was er- als de kippen bij en zet den bal scherp voor. Bos mist. echter de kans en N. Niedorp ontkomt aan groot gevaar. Na nog een vergeefsche poging gaat N. Niedorp er vandoor en Kooij moet redden ten koste van een corner. Deze wordt goed genomen en de bal verdwijnt in het net 21. De gasten pakken nu nog beter aan en DTS moet alle zeilen bijzetten. Nadat eerst De_Waard over schiet en kort daarna De Vries net naast kopt, wordt een fout in de verdediging van DTS resoluut afgestraft en de stand is 22. Nu kornt de spanning er pas goed in.Bij een aanval van DTS zet De Vries stug door en weet den bal langs den keeper te plaat sen (32). N. Niedorp houdt dapper vol en enkele minuten later is de stand 33. Wel doen beide partijen nog pogingen om het winnende puntje te maken, maar succes blijft uit, zoodat DTS haar eerste verlies- puntje boekte. Magere zege van Stormvogels Stormvogels—D.W.S. 1—0. Stormvogels was compleet, terwijl D.W.S. Grifhorst had in plaats van Slot. Het begin was voor Stormvogels, dat hoe wel tegen den wind in spelend, direct een drietal corners kreeg te nemen, welke niets opleverden. Toen zette M<?lchers, die een uitstekende spilpartij 'vertolkte zijn voorhoede aan 't werk. Deze linie speelde in een pittig tem po, dat de- IJmuider verdediging voor las tige problemen stelde. Gelukkig voor Haak cs. liepen de hoofdstedelijke aanvallers nog al eensin den buitenspelval en was hun schieten niet best. Rust 00. Gesteund door den wind, zat Stormvogels na de hervatting direct voor het D.W.S.- doel. Na 10 minuten kon Schoorl het eenige doelpunt van den wedstrijd maken. In de Amsterdamsche verdediging boter de het nu heel wat minder goed, zoodat Schoorl c.s. kansen genoeg kregen, doch het schot bleek hopeloos zoek. In de laatste minuten kreeg Drager nog een kans om gelijk te maken, doch hij schoot hard tegen den paal op. Matige vertooning in Utrecht DOS—OVV 3—1. De wedstrijd is een slappe vertooning ge weest, vooral in de eerste helft stond het spelpeil al zeer laag Na 15 minuten spelen slaagde Ketting er in met een goed schot CVV de. leiding te bezorgen ^(01). De DOS- aanval.hield het spel weer te kort, waar door v. d. Horden en Mastenbroek geen lastige taak hadden. Na een half uur spelen kreeg DOS een strafschop toegewezen, waaru(t Siebes gelijk maakte (1—D. Reeds direct na de hervatting zette De Lang het leder goed voor doel en kopte Dumortier onhoudbaar in (21). Invaller Van Luin had reeds direct succes. Uit een vrijen trap plaatste hij den bal juist op het hoofd van Dumortier, die v. d. Oever geen kans gaf (3IJ. Met dezen stand kwam het einde. Enthousiast Haarlem klopt Ajax AJAX—HAARLEM. 1—4. De sterk verjongde Haarlemploeg heeft door enthousiast spél eèn volkomen verdien de overwinning.behaald op de Amsterdam mers, die dezen middag wel heel erg naar hun vorm liepen te zoeken. Toch was de eerste helft wel het aankijken waard, want al stond het voetbal niet direct op hoog peil, spanning was er genoeg. Reeds na 1? binuten spelen wist Ajax door Ottelan- der, die van Wijngaarden verving, het eer ste doelpunt te maken. Langzamerhand kreeg Haarlem ondanks het nadeel van den wind de overhand-en de .gelijkmaker na 20 minuten door invaller Bakker met een keurigen kopbal uit een voorzet van Minaber gescoord, was volko men verdiend. In de tweede helft was het voornamelijk Haarlem dat den toon aangaf. De Ajax ach terhoede beging verschillende fouten. Wel trachtte Ajax door alles op den aanval te zetten, nog succes te krijgen, maar toen 10 minuten voor het einde Bakker een hoog schot van verren afstand op het Ajax doel loste en Keizer vergeefsche moeite deed de voor zijn hoofd heengaande bal te stoppen, speelde Haarlem een gewonnen wedstrijd. BERBER SPORTVEREENIGING „BERGEN" Het was gisteren een drukke dag op het terrein der B.S.V. „Bergen" aan den Kerke- dijk. Het was nauwelijks goed dag, toen de eerste wedstrijd alreeds een aanvang nam en wel Bergen 3Egmondia 2. Het derde elftal speelde zijn eersten wed strijd en het was begrijpelijk, dat er in den ploeg, waarin eenige veteranen en ook eeni ge. adspiranten medespeeldcn, niet het min ste verband zat. De gasten waren dan ook verre in de meerderheid, hetgeen de 71 overwinning dan ook ten vol le bewijst. Toen de score alreeds 70 voor Egmondia aan wees, wist zoowaar Bergen de eer te redden. Bergen aD.T.S. a. Van heel wat beter gehalte was de wed- sthrijd tusschen de adspiranten van Bergen en D.T.S. uit Oudkarspel. Er werd met zeer veel animo gespeeld; ja er werd gevoch ten om de overwinning. De uitslag 11 geeft evenwel naar onze meening de ver houding goed weer, als was na de rust de D.T.S. ploeg een kwartier lang ver in de meerderheid. Bergen 2Ursem 1. Om twee uur kwamen Bergen 2 en Ursem 1 tegen elkaar in het veld en ook deze wed strijd eindigde in een gelijk spel (55) Een uitslag welke de Ursemmers zeker niet had den verdiend, als we in aanmerking nemen, dat Niek van den Berg een strafschop mis te en één der Bergenaren het vijfde doelpunt in eigen goal zette. Het was een spannende wedstrijd en'er werd hard gewerkt. Het begin was veelbe- loovend. Al spoedig had de thuisclub de lei ding. Het eerste doelpunt was van Jan de Moor, die tusschen de backs doorrende en Bergen met een mooi schot de leiding gaf (11) Vlak daarop maakte van Diepen uit een strafschop er 20 van. Maar toen ging Ursem inzien, dat het zoo niet ging en in minder dan geen tijd was de stand weer gelijk door eenige mooie doel punten. Weer zou Bergen de leiding nemen, toen de Moor den bal keurig doorgaf van den vrijstaanden Fred Bus, die met een hard schot in den hoek den stand op-3—2 voor Bergen bracht. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft bleven heide partijen goed tegen elkander opgaan. Weer was het Ursem, dat den stand op 33 bracht, nog maals nam Bergen de leiding 'door Fred Bus, die in moeilijke positie scoorde (43) Wie gedacht had, dat Bergen toen winnen zou, had verkeerd gerekend. Voor de vierde maal waren het de bezoekers die den stand gelijk maakten. 44) Toen kwam de bewus te strafschop welke het winnende punt had kunnen zijn, doch v. d.Berg schoot den bal te zacht in en de Keeper kon gemakkeiijk stoppen. Voor de vijfde maal nam Bergen de lei ding door een blunder van den doelverde- diger van Ursem, die den bal. uit z'n han den in het doel liet rollen54) Weer herleefde de hoop op een Berger overwinning, doch liet mocht niet zoo zijn. Ofschoon keeper Vermeulen op z'n plaats stond, meende Kool een voorzet te moeten stoppen, doch kreeg het leer verkeerd op z'n schoen en schoot den bal in eiggen doel (5-0.) Deze stand bleef onveranderd tot het ein de toe. Koedijk 2Groot-Schermer 53. Nadat er een kwartier was gewacht, daar de scheidsrechter niet was opgekomen, werd onder leiding van den heer Daniels gespeeld. Voor de rust was Gr. Schermer in de meerderheid, doch wist dit niet in doelpun ten om te zetten. Kort na de rust had Zut al gauw succes door in de eerste minuut te doelpunten 10. 15 minuten later passeerde Hart heel han dig de doelverdediger en het was 20. Een back van Koedijk verkleinde de voor sprong zelf, zoodat Gr. Schermer goedkoop aan een tegenpunt kwam 21. De Graaf bracht den stand echter na mooi werk weer op 31, waarna Gr. Schermer er weer 32 van maakt. Ditzelfde herhaalde zich kort hierop weer, nu was het weer Zut, die voor Koedijk doelpuntte, doch ook Gr. Schermer vond weer het net. Nog voor het einde bracht de Graaf uit een penalty de stand op 53, waarmede Koedijk meer kreeg dan haar toekwam. Vooral het doelverdedigen van Ridder stond een beter resultaat van Gr. Schermer in den weg. DIRKSHORN. DIRKSHORN I—WIERINGERWAARD IL 6—1. Dirkshorn ontving deze maal de Wieringer- waarders, die een heele reis hadden moeten maken, maar in 't veld toonden daarvan niet veel nadeel te ondervinden, want het ging er lustig op los in den aanvang In ieder ge val viel ons W.W. sterk mee, al moest het dan een flinke nederlaag lijden. I-Iet eerste half uur waren de ploegen aan elkaar ge waagden was er varf overwicht der thuisclub geen sprake. W. schoot hard en in 't veld werdeens hard en goed geplaatst met „lage hallen". Jammer was dat de sterke wind, dwars op "t veld zooveel bedrief. De D. ach terhoede had de handen vol, maar met Teun v. d. Molen aan 't hoofd, werd alles doelma tig opgeruimd. Aan de andere zijde toonde keeper Schenk zijn goede kwaliteiten door zijn rustig wegwerken. In het veld toonde de spil van W,waard wat hij kon, een goed speler, die verdeelt en plaatst.. Een angstige situatie voor den W. keeper was het toen Zweep na een doorbraak op hem toeloopend, dezen ten val bracht, doch het schot vloog le gen den paal en kwam terug het veld in. Di; reet kwam Jaap van der Molen voor z'n hei ligdom terug en schoot geweldig hard in, daar door den stand op 1—0 brengend. Schenk keek er verbouwereerd van! Bin nen 5 min. werd np. 2 aan de score toege voegd, doordat de D. voorhoede toestormend op .de goal, vlak voor Schenk strandde met den bal: in de verwarring zagen we Schuit, op den grond liggend, trachten den bal in te trappen, maar het was Jan van der Molen die er een eind aan' maakte door den bal over de lijn te trappen 20. Na nog wat op en neer golvende aanvallen, gelukte het tenslotte in de laatste minuut voor rust aan Zweep en Jan van der Molen samen om Schenk weg te lokken, waarna Zweep no. 3 produceerde. Met dezen stand kwam de rust. Na de rust pakte W. direct goed aan, het initiatief was geheel in hun handen en de verdiende belooning kwam dan ook al spoe dig door een goed ingezet doelpunt, waar door deVand 3—1 werd. Zouden de rollen nu omgekeerd worden. Alles was in deze periode nog mogelijk, maar Dirkshorn had het goede antwoord klaar: hij een plotselinge D. aanval zijn de W. keeper en Joop van der Molen gelijktij dig bij 'n hoogen voorzet. Schenk slaat mis. en Joop plaatst den bal in het leege doel, na zich handig achter Schenk van den bal te hebben meester gemaakt. 41. Kort daarop, als de D. voorhoede weer eens op komt zetten, beland de bal op den vleu gel bij Jaap van der Molen en we denken een scherpe voorzet te zien, maar Jaap ziet zijn kans schoon, door handig gebruik te ma ken van de omstandigheid, dat de W. backs blijven staan, drijft hij tot vlak voor Schenk op, plaatst tusschen diens beenen door en broeder Jan vangt het balletje op en schiet het.op 1 M. keihard in. 51. Deze goal'was zuiver de schuld van de W. backs. We beleven dan nog 'n sensatie als keeper Kant te lang met den bal loopt en W.W. daardoor een vrije schop krijgt te nemen. Het schot ging echter na overnemen tenslot te hoog over. Tenslotte was hef Jan van der Molen die dezen middag het laatste woord had. Want vlak voor het einde wist hij snel handelend een van Schenk teruggeketst schot opnieuw in te zetten en nu met meer effect, want het werd 61. Het was een zware nederlaag voor W.W. maar het aanzien in het veld was niet zoo, Jat daaruit een zoo groot overwicht van de thuisclub geconcludeerd mocht worden. Het was een aardige sportieve kamp. SCHOORL. S.V.V. IIALKMAAR Itt 6-1. Na de rust vol spanning, Goed weer, twee enthousiaste elftallen en.„ een handjevol supporters. Voetbal is een show. Niet voor Schoorl? Waar blijven de liefhebbers van voetbalsport? Wordt het te Schoorl heeleraaal de dood in de pot? De thuisclub trapt af, vóór den wind, maar voor de rust gaat het de gastheeren niet voor den wind. Het duurt bijna een half uur, voor de gasten den eersten aanval ondernemen, die met. succes bekroond wordt: als de' Schoorlsche doelverdediger met den bal komt te vallen en deze laat rollen, is de 1.binnen Ploeger er. als de kippen bij en tikt den bal in het doel. Alkmaar heeft de leiding, maar... zal het dezen middag ook niet verder bren gen dan dit eene doelpuntje. 01. Het duurt slechts, enkele minuten, dan komt Schoorl opzetten en brengt het tot een corner, waaruit Medema den gelijkmaker schoort. 11. Schoorl is verder wel de sterk ste in het veld, ofschoon dit voor de rust niet in punten wordt uitgedrukt: het regent corners, maar de thuisclub weet 't vijandelijk doel niet te doorboren. Met 1—1 gaat de rust in. Na hervatting van het snel speelt Schoorl tegen wind, die schuin over 't veld staat, maar het gaat de blauwhemden nu veel meer voor den wind. Na 5 min. weet de r. binnen Gerb. Mink* ma zich tusschen drie spelers door een weg te banen en den bal met een boog over den keeper heen in het doel te werken. 21. Schoorl blijft aanvallen en de bal is steeds voor liet vijandelijke doel. Dan brengt Jb. Klop den stand op 31 en na een mooi opge- zetten aanval verhoogt Bulstra de score tot 41. De spanning stijgt. Dan komt Alkmaar op zetten, doch de Schoorlsche keeper A. Mooij doet prachtig werk en weet zijn terrein schoon te houden. Tenslotte doet Schoorl den bal weer naar de andere speelhelft verhui zen en Bulstra doet den bal voor de vijfde maal in het doel verdwijnen. 51. Er wordt nog vinnig doorgestreden, Schoorl mist nog eenige opgelegde kansen, maar dan klinkt het fluitje van den scheidsrechter, den heer D. Beeldman, die dezen wedstrijd rustig: en kalm leidde en de teugels goed strak hield. De thuisclub bleef met 51 baas in eigen huis. NOORDSCHARWOUDE. L.S.V.V. I—H.&V.I, 2—0. HSV brengt den bal aan het rollen en speelt tegen den sterken, schuin over het veld waaienden wind. Van beide kanten volgen mooie, open aanvallen. Het begin is rijk aan vrije schoppen. Na 10 minuten spelen.neemt LS W de leiding door een keurig doelpunt van P. Mettes in samenwerking met zijn broer. HSV laat het er niet bij zitten, voor al de rechtsbuiten gooit er een schepje op, doch de LSVV-verdediging. hoewel niet steeds resoluut, weet het gevaar te bezwe ren. Wederom na 10 minuten scoort LSW door W. de Boer. na keurig samenspel; waarmede een mooie voorsprong is b* haald. Nog voor de rust maakt HSV een tegenpunt, doch het doelpunt wordt door de scheidsrechter wegens buitenspel geannu leerd. Een keurige kopbal van HSV gaat naast het doel, waarmede de rust kooit. Na de thee speelt HSV sterk verdedigend en geven de gastheeren den toon aan. On ophoudelijk zwerven de LSVV'ers voor het vijand el ij ka doel waardoor de wedstrijd eenzijdig wordt, doch verdere doelpunten blijven uit.. Rakelings schiet Nijman naast het door den keeper verlaten HSV-doel. Nogmaals probeert dezelfde speler het en met succes, maar de scheidsrechter constateerde buiten spel. Een vrije schop van HSV wordt' door keeper Schuit nog keurig gestopt, waarme de het einde komt met een alleszins ver diende overwinning voor LSW, de tweede in deze competitie. HOOFDKLASSE N.T.T.B. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen tafeltennisbond deelt, mede, dat de hoofd klasse competitie voor het a.s. seizoen we derom in twee afdeelingcn verspeeld zal worden, terwijl het aantal ploegen van 8 op 10 is gebracht. De deelnemende teams zijn: Afdeeling A.: Sparta, Amsterdam; Wilfra, Rotterdam; Velox, Utrecht; Quick 1, Hilver sum, en K.K.K. 2, Amsterdam. Afdeeling B: K.K.K. 1, Amsterdam; Ani mo, Amsterdam; Barna, Utrecht; Eendracht Rotterdam; en Quick 2, Hilversum. iP-cAaktn LANGENDIJK. SCHAAKMAT. Wintercompetitie 1940—'41 le klas: C. Witsmeer—K. Bierman 0-1 H. Hart-W. Kaan Yz*4 Dr. J. de WitJ. Klinkert 1-0 2e klas: N. Kaan—Jb. Molenaar 1-0 K. de VriesN. Kaan 0-1 G. GoudsblomT. A. Slis 1-0 J. OotjersJ. Bouwens 0-1 J. Kroon—M. Kuilman afgébr. J. W. van LingeJ. Molenaar O-l 3e klas: Jb Bakker—P. de Ruijter 1-0 J. SmitP. de Ruijter 0-1 P. de Ruijter—J. Smit 1-0 G. van LóenenJ. Kamper 0-1 J. HeidsmaT. de Jong o-l N. v. d. AbeeleJ. Schenk 0-1 J. Schenk—N. v. d. Abeele 1-0

Schager Courant | 1940 | | pagina 6