fa. YPMA Rept U Hoogere omzet van den Noordermarktboad ■l£o4jrt iuisM M&CvHci J Boekbaadel TRAPMAN N.V. Over Tijdsproblemen l Uw Piano voor de laatste loten GROOTE HOLLAND HUIS LOTERIJ f 5000.- f 1675.- f 1500.- Dansschool „Mouton- Veerburg" Bouwbedrijf Vrijbank-Vleesch DE OVERKAPPING THANS GE HEEL DICHT. Gistermiddag vergaderde het bestuur van de veilingsveree'niging „Noordermarktbond" in het vergaderlokaal der veiling. De voorzitter, de heer J. Kliffen, opende de vergadering met welkom, in het bijzon der tot de plaatsvervangers. De heeren D. Bruijn en A. Swager Az. zijn wegens ziekte verhinderd. De voorzitter sprak de beste wenschen uit voor het spoedig herstel de zer heeren. De gang van zaken op de veiling is de laatste maanden niet ongunstig, zoodat on ze producten geen steun behoefden, hetgeen een verblijdend verschijnsel is. De tuinbou wers verdienen liever zelf hun brood dan dat zij steun ontvangen. Moge dit zoo door gaan. Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren goedgekeurd, vroeg de heer Klaver over het petroleum vraagstuk waarop de voorzitter mededeelde dat er nog in gewerkt wordt. Als er petroleum is, zal er aan ons gedacht worden. Laat men niet te optimistisch zijn, maar er is al het mo gelijke gedaan. De heer Bakker was van meening, dat als de tuinbouwers zich organiseeren voor den verkoop van de pootaardappelen en de landbouwaardappelen vrijgelaten worden, men daarmede niet verder komt. De voorz. zeide, dat als de landbouwers mede willen werken, men er wel zal ko men. Als er nog eens één organisatie komt. zou men wel tot eenheid kunnen komen. Wij komen er nog wel op terug. Stoute ledenl T.a.v. het elders veilen van producten zonder vergunning, deelde de voorzitter me de.'dat dit verboden is; men loopt ernstig gevaar. Er zal een nader onderzoek wor den ingesteld. Er zijn wel overtreders, bleek uit de besprekingen. De omzet van de veiling was in de maand September f 193.5-44.15 of f 39.038.91 meer dan in den zelfden tijd van verleden jaar. In October was de omzet f 243.221.57, of f 131.889.78 meer dan in October 1939. Als hee in dezen geest door mag gaan, dan ziet het er voor den tuinbouw niet slecht uit. De voorzitter deelde mede, dat de over kapping thans totaal dicht is. De voorzitter drong aan op spoedige inle vering van de inventarisatieformulieren voor de uien-inventarisatie, waarna spr. mededee- lingen deed over de wittekoolregeling. De voorzitter adviseerde den leden, de kool, welke niet voor opslag in aanmerking komt, nog niet aan te voeren. Afwijkende en stek wordt vrij geveild. De verzekering voor oorlogsrisico is tot stand gekomen; het totaalbedrag is f125.000. De premie kan niet hooger worden dan 1 en de schade wordt jaarlijks verrekend. De financieele toestand is gunstig. Het accountantsrapport gaf aan, dat kas en boeken in orde waren bevonden. De exploitatierekening per 18 September sloot op een totaal van f20309.54, met een voorlocpig batig saldo van f 1313.64. We staan er heel goed voor. Ons bezit is veel grooter dan de balans aangeeft. On danks de groote uitgaven welke wij gehad hebben, staan wij er goed voor. Al het noo- dige werk is gedaan. Voor opgave "an het vermogen zullen de veilingen en tuinbouwvereenigingen niet in aanmerking komen. De organisaties hebben nieuwe kostprijzen vastgesteld voor onze producten. Daarover zal vandaag beslist worden. Het is jammer dat er gekeken wordt naar de kostprijzen van 1937, welke prijzen te laag zijn geweest om te kunnen blijven bestaan. De heer Kaan meende, dat de nieuwe cij fers ongetwijfeld door de N.G.F.C. kunnen worden aangenomen, aangezien zij verant woord zijn. SDr. hoopte, dat deze als grond slag voor de prij zenregeling mag worden ge nomen. De aandacht werd gevestigd op het jaar verslag 1940 van de Uienfederatie, dat be langrijke gegevens zal bevatten voor de uienverbouwers. De afwatering van het parkeer terrein is niet zoo goed in orde, nu het terrein iets verzakt en de schoeiïng niet meezakt. De voorzitter stelde namens het dagelijksch bestuur voor het terrein te verleggen. Na eenige besprekingen besloot men, tot de herbestrating over te gaan en dit op te dragen aan den heer H. Metselaar te Zuid- Schar wou de. Voorstellen Prov. Commissie. Het Dag. Bestuur bracht in verband met een opmerking van De Eendracht, ter spra ke of er niet meer ruimte beschikbaar zou kunnen komen voor het telen van uien, wel ke toch een tuinbouwproduct zijn. De voorzitter dacht, dat er niet veel kans voor zou zijn, nu men den grootsten afne mer Engeland kwijt is. De heer Paarlberg meende, dat er eerder beperking zou komen aan de hand van een artikel in „De Tuinderij". De heer Jb. de Boer gaf een toelichting op deze zaak. Spr. zou verbetering willen zien te verkrijgen voor degenen, die heelemaal geen uien mogen telen. De erwten geven ook geen gunstige uitkomst. De heer Kaan ondersteunde hetgeen de heer De Boer gezegd heeft. De heer Jb. Kostelijk wilde nog verder gaan en uitbreiding van meer teelten vragen. Na nog eeriige besprekingen be sloot men, geen voorstel in te dienen. „De Eendracht" zou gaarne zien, dat ge poogd werd uitbreiding van nacultures te krijgen voorland, dat anders leeg blijft lig gen, in verband met de aandrang op de uitbreiding van de volkstuintjes. Na eenigè besprekingen besloot men een dergelijk voorstel te doen. De teeltvergunningskwestie en de onrechtvaardigheid van de basis van het jaar 1933 werd eveneens besproken. Dit zal ook op de vergadering van dc Prov. Commissie aanhangig worden gemaakt. De heer Kaan, Oudkarspel bracht de Winterhulp ter sprake. Heeft men al een verzoek om medewerking ontvangen. De voorzitter antwoordde, dat er nog niets over vernomen is. Spr. vroeg de mach tiging om als een oproep gedaan wordt medewerking te verleenen. Eenige heeren waren van meening, dat het plaatselijk is, dus komt de N.M.B. er niet voor in aanmerking. Het is bet?r dat elke vereeniging in eigen gemeente bij draagt. Men besloot een en ander af te wachten. De Centrale verkoop van de pootaardappelen. was weer een punt van bespreking. De heer Zwagerman drong aan om eens met de Landbouworganisatie te gaan spreken. Als het hun belang is zullen zij ook wel "wil len meewerken. Een voorstel dienaangaande zal worden gedaan. Mocht het niet slagen tot overeenstem ming te komen met den landbouw, dan zal men aandringen op het in één hand bren gen van de goedkeurde pootaardappelen, opdat voorkomen worde, dat de tuinders elkaar beconcurreeren door onder den prijs te verkoopen. De heer Jb. Paarlberg vroeg of het moge lijk is het percentage te verlagen. De voorzitter meende dat men niet te veel verlagen moet. Het zal onderzocht worden. Verhoogii\g van de salarissen der ambtenaren zal, wanneer de toestand zoo blijft, onder oogen moeten worden gezien. DAT GAAT VLUG. De werkzaamheden voor de herverkave ling van den Zuidscharwouder polder heb ben goeden voortgang. We vernemen, dat hij de volgende week zal worden droogge legd door uitloozing op de Heerhugowaard en dat het werk dan met dien spoed kan worden voortgezet, dat nog in het volgend voorjaar een belangrijk gedeelte in cultuur zal kunnen worden gebracht. IN EIGEN WERK NIET IN WERK VERSCHAFFING. Enkele arbeiders uit deze gemeenten zijn te werk gesteld bij den aanleg van wegen. Verder zijn er heel wat op de inmaakfa- brieken aan het werk, want daar wordt op volle kracht ingemaakt. Het gevolg is: geen werkloosheid en dus geen werkver schaffing. Verschillende tuinbouwers zijn nu begonnen die werkzaamheden in eigen werk te verrichten, welke de laatste jaren in werkverschaffing konden geschieden, o.a. baggeren en het verwerken van den grond in kassen. De arbeiders verdienen nu meer, maar de tuinders exploiteeren duurder. Als nu de prijzen der groenten maar in die mate kunnen stijgen, dat de daardoor hoogere exploitatiekosten worden gedekt! ZU1D-SCHARWOUDE DE GOEDE HEER KOMT HIER ALLE JAREN WEER. Men deelt ons mee, dat de Heer van Zuidscharwoude, Jhr. Mispelboom Beyer weer een belangrijk bedrag geschonken heeft aan de Ned. Herv. Kerk en aan het hier nog bestaande Crisiscomité, dat het be drag onder de behoeftigen zoo billijk moge lijk heeft verdeeld. WARMENHUIZEN UITSLAG VERKOOPING. Woensdag had t.o.v. van Notaris Pinxter in café Wester de verkooping bij afslag plaats van een boerenhuis en diverse per- cteelen wei- en bouwland, eigendom van mevr. wed. Math.Iloogeboom geb. Quant, wonende alhier. 1. Boerenplaats, gelegen in de Fuik, gem. Warmenhuizen, stond in opbod op f 2250, f 200, in slag gemijnd door J. A. Reinders, alhier. 2. Schuurtje, stond in opbod op f 80; f 20, in slag gemijnd door'M. Hoogeboom, alh. 9, 10, 11, 12 en 13, weiland „Wittenbol", ge kocht door de fam. Iloogeboom. 20. perceel bouwland f 36 per snees, f 1 in slag gemijnd door W. Hoogeboom, alhier. 22. perceel bouwland f 59 per snees, f 1 in slag gemijnd door W. Hoogeboom, alhier. Combinatie van perceelen 9, 10 en 12 stond in opbod op f 4072.50, f 40 in slag gemijnd door A. P. Hoogeboom, alhier. Combinatie van perceelen 11 en 13, stond in opbod op f 3577.—, f 45 in slag gemijnd door M. Hoogeboom, alhier. Perceelen 3 t.m. 8 weiland stond in opbod op f 9055, f 20 in slag gemijnd door G. Seven- huysen, alhier. Combinatie van perceelen 3 t.m. 8 en 14 t.m. 17 stond op f 15327, f 60 in slag gemijnd door J. A. Reinders, alhier. Combinatie perceelen bouwland 18 en 19, stond in opbod op f 1928, f 100 in slag ge mijnd door A. P. Hoogeboom. Combinatie perceelen 1 t.m. 8 en 14 t.m. 17, stond op f 17877, f 30 in slag gemijnd door J. A. Reinders. Perceelen 21 en 22 bouwland, stonden in op bod op f 2145, f 25 in slag gemijnd door P. Vlam, alhier. Perceelen 23 en 24 bouwland-, stonden in opbod op f 2678, f 35 in slag gemijnd door K. Lek, Sint Pancras. Combinatie van perceelen 21 t.m. 24, ston den op f 4823, f 20 in slag gemijnd door C. Gutker, alhier. Eindcombinatie perceelen 1 t.m. 8, 14 t.m. 17 en 21 t.m. 24, bedrag f 22810, f 60 in slag gemijnd door J. A. Reinders. Naar men ons mededeelde handelde de heer Reinders in opdracht van diverse koo- pers. HARENKARSPEL POLITIE. Gevonden: een doublé damesarmband horloge. Inl. bij den gem.-veldwachter. COMITé WINTERHULP—NEDERLAND. Ook in deze gemeente is een comité ge vormd voor de Winterhulp. In dit comité hebben zitting genomen de heeren H. No- let. G. H. Essing, C. Bakker, Jac. Blokdijk, P. Groenhart, W. F. G. Wiese. A. J. M. Schmeddes. C. Strijbis, C. Bleeker en Mej. A. I. M. van Erp. Het comité zal in de eerste plaats de collecte voor de WinterhulpNederland op 30 November a.s. verzorgen. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Be huwd. en Grootvader, de heer C. Hollander, in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, G. HOLLANDER— Weij. Schagerbrug. Grootesloot, 13 Nov. '40. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 16 Nov. a.s., 's namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te St. Maartens" brug. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. 1 uur. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart oude materialen en afvalstoffen. De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt het vol gende onder de aandacht van belanghebbenden In de Nêderlandsche Staats courant van 15 November 1940 is een beschikking opgenomen („Oude materialen- en Afval- stoffenbeschikking no. 2/40") waarbij oude materialen en af valstoffen worden aangewezen als distributiegoederen in den zin van art. 4 van de distributie- wet 1939. In de beschikking wordt een nadere omschrijving gegeven van hetgeen onder „oude mate rialen en afvalstoffen" is te verstaan. De dagelijksche leiding bij de uitvoering van de in deze be schikking vervatte distributie- regeling berust bij den direc- teu: van het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstof fen, Paleisstraat 7, 's-Graven- hage. Alle ondernemingen, die om- der de bemoeiingen van het Rijksbureau zullen vallen, zijn verplicht, binnen vijf dagen na den dag van afkondiging der beschikking in de Staatscou rant, tot den directeur schrifte lijk het verzoek te richten, haal bij het Rijksbureau in te schrij ven. Na ontvangst van dit verzoek wordt door den directeur aan 'de betreffende onderneming een aanvraagformulier toegezonden hetwelk deze verplicht is, bin- nèn een week na ontvangst, volledig ingevuld en ondertcc- ltend aan den directeur terug te zenden. Nadrukkelijk wordt er op ge wezen, dat aan de inschrijving geenerlei rechten ontleend kun nen worden. Zij heeft voorna melijk ten doel, het Rijksbu reau een volledig overzicht te verschaffen van alle in ons land aanwezige ondernemingen in den zin van deze beschikking. Als zoodanig zijn te beschou wen: Allen, die van den handel in, of van de bewerking (sorteeren, reinigen, persen, snijden e.d.) of het. sloopen van oude mate rialen en afvalstoffen hun nor male bedrijf maken, alsmede zij, die, zonder daarvan hun bedrijf te maken, oude materialen en afvalstoffen plegen in te zame len (instellingen van liefdadig- heid e.d.). Voorts is iedere onderneming verplicht aan den directeur op diens verzoek bepaalde opgaven te verstrekken. Nadere voor schriften hieromtrent zullen af zonderlijk worden bekend ge maakt. Aan allen, die niet onderne- ming zijn in den bovenomschre ven zin, is het handeldrijven in oude materialen en afvalstof fen verboden. Ondernemingen hebben voor het koopen, voorhanden of in voorraad hebben, bewerken, venverken, doen bewerken of verwerken, te koop aanbieden, verkoopen of afleveren, van oude materialen en afvalstof fen een schriftelijke vergun ning van den directeur noodig. Een zoodanige vergunning kan slechts worden verleend aan ondernemingen, die bij het Rijksbureau zijn ingeschreven. Bovendien legt de beschik king aan ondernemingen de verplichting op tot het sortee ren, verkoopen en afleveren van oude materialen en afvalstof fen overeenkomstig de door den directeur te geven aanwij zingen. Tenslotte is het verboden, bij den verkoop van oude mate rialen en afvalstoffen, nader vast te stellen maximumprij zen te overschrijden. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staats courant. Juist in deze tijden is een goed boek onontbeerlijk. Voorradig hebben wij: Europeesche Geest, inhouden en vormen van het cultuur leven door Dr. W. Banning, Dr. J. Bierens de Haan, Dr. H. J. Pos, enz. f6.90 De kleine kroniek van Anna Magdalena Bacïi, echt- genoote van Johann Sebastiaan Bach fl.90 Josef Haydn. zijn leven en zijn tijd. d. Karl Kobald fl.90 Georg Friedrich Handel, zijn persoonlijkheid en zijn fl.90 f6.— f2.25 tijd. door Newman Flower Geïllustreerde Camera Obscura. van Hildebrand (100 teekeningen van Jo Spier). Het tijdperk van de Camera Obscura Kunst en Leven van 1800—1850 door Dr. H. E. van Gelder, Dr. F. W. S. Tbienen D. F. I.unsingh Scheurleer Mr. Wijsenbeek. De Schatten van Groot Griekenland, door Carel Scharten f3.50 Zwitserland, door A. L. C. A. van Nijnatten f4.25 Inhoud: geografie, klimaat, bevolking, gletschers en lawines, kortom alles over het land door ons - Nederlanders zoo terecht als vacantieoord uit verkoren. Klaar voor onder Water, door M. S. Wvtema (oudste officier a/b van Hr. Ms. IC. XVIII, met 123 foto illustraties. routekaart en teekeningen, goed- koope geb. uitg. fl.90 Van Soccates tot Bergson, door Durant f6.50 Wijsheid uit het Oosten, door L. Adams Beek f5.90 Menschcnkennis en Levenswijsheid, spreuken en ge dachten van schrijvers en wijsgeeren uit vroeger en later tijd. verzameld door Dr. C. J Wijnaends Francken f 1.95 De levende gedachten van Rousseau, belicht door Romain Rolland f2.50 Levensinzicht van Rainer Maria Rilke. door Gitta Meneken f 2.25 Dit boekje -'an wijsheid voor de zoekenden en opgroeiende generatie, geeft ons een beeld van de gedachten van Rilke over God. de menschen, liefde, vriendschap en het kunstenaarschap. Mijnheer Oberon en Mevrouw, de zoo juist versche nen roman van Arthur van Schendel f3.90 Hoe groen was mijn Dal. van Richard Llewellyn f4.90 Ivoren Parade, door Hans van Uden Geiten, van Herman de Man Toen het Vaderland riep. door Hans Nesna Wat ik zag in Indië, door Jo van AmmersKüller Elzelina. door Jo. van AmmersKüller Hoe hoort het eigenlijk, door Amv Groskamp ten Have f4.90 f4.50 f3.90 f2.90 4.50 f2.50 SCHAGEN Terwijl Uw gasten bewogen discussieeren k -» staat daar rustig als een mooie, veilige en voor U altijd zichtbare belegging. het prachtige instrument, dat U bovendien nog zooveel muzikaal genoegen en ontwikkeling kan verschaffen. U heeft van zoo'n aankoop nimmer spijt gehad* ALKMAAR de zaak waar U te kust en te keur nog de beste instrumenten kunt bekomen met garantie en fran co levering. TREKKING 29 NOVEMBER A.S. Prijs per Lot slechts 60 cent lc prijs 2e prijs 3e prijs naar keuze ter waarde ter waarde t. w. v. van van Verder 5 prijzen t.w.v. f100.— elk en voorts een groot aantal prachtige prijzen. Stort hog heden op postrek. 8005 der Verg. Holland Huizen, Wijde Kapelst. 1, A'dam-C, of zend. postwissel. Loten verkrijgbaar bij alle kant. v. d. Ned. Midd enstandsbank en bij Mole naar, Molenstr. C 54; Starreveld, Landbouwstr. 183; te WARMENHUIZEN: v. d. Ham. Goedgek. b. besl. v. d. Min. v. Just. v. 9 Mei '40, 80.000 loten, 2e Afd. A. No. 1147. Anna Paulowna. Aanvang privélessen en club- lessen voor beginners en ge vorderden van Zaterd. 23 en Zond. 24 Nov. Vraagt prospectus aan. Aangiften tot 23 Nov. Wie later komt staat er den geheelen har ren winter naast. „Bij Mouton. leert U 't zonder pardon". Voor geldbelegging te koop: groot pijn. 10 H.A., waarvan 4 H.A. grasland met behuizing. Verkooper wenscht huurder te blijven. Br. lett. LN54 Bur. van dit blad. SCHAPEN- en VARKENS- VLEESCH Zaterdag 95 uur. S. HOUTKOOPER. Te koop: damesrijwiel, merk Karei I, prima rijwiel, en een laag model heerenrijwiel, G. VIJFSCHAFT, Moffelinrich- ting, Kolhorn.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4