8ONIIEN die deze week gelden Bijeenkomst Hevige vergeldiagsaanval op Coventry Britsch s'agschip door torpedo's geraakt vaa Duitsche en Nederlandsche industrieeleo Martinique om uit te knippen. Broonbonnen nummers 15: geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Decem ber, echter niet in restaurants e.d.) Elke bon geeft recht op het koopen van 125 gram roggebrood, 100 gram ander brood of één rantsoen ge bak. Bonnen nummers 1 (bloemkaart) geldig tot en met 1 December. Elk der bonnen geeft recht op het koo pen naar keuze van 60 gram rog gebrood, 50 gram ander brood of een half rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gr.; voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 g.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Bon 17 (boterkaart)geldig tot en met 22 Nov. (niet gebruikte tot en met 29 Nov.), rechtgevende op pond boter of pond margarine, naar keuze. Bon 17 (vetkaart): geldig tot en met 22 Nov. (niet gebruikte tot en met 29 Nov.), rechtgevende op pond boter of pond margarine. 09 Vleesch (vleeschkaart)geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 December), echter niet in restaurants e.d.). Elke bon geeft recht op het koo pen van 100 gram vleesch of één rantsoen vleesch waren. 09 Worst, vleesch waren (vleesch kaart): geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dee.), echter niet. in restau rants e.d.), rechtgevende oo één rantsoen vleesch waren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfs- vleesch en voor gerookte worst soorten, 100 gr. v. gekookte worst soorten. rolpens en knakworst. 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst Bon 29: Naar Keuze 150 gram toiletzeep, 120 gram huishoudzeep, 200 gram zachte zeep, 250 gram zeeppoeder indien voorradig 125 gram zeepvlokken. 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, 20Ó gram vloeibare zeep, geldig tot en met 6 December. Zij. die de gezinswasch naar een wasscherii sturen, zullen voor elke 8 Kg. droog waschgoed -één bon 29 aan de wasscherij moeten af staan. Bon 42: geldig tot en met 22 No vember, rechtgevende op 1 kilo suiker. Bon 51: geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dec.), rechtgevende op 100 gram kaas. Voorts is bon 25 nu nog geldig tot en met 24 Nóv., echter niet in restaurants e.d. Bon 64: geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dec.), rechtgevende op één ei. Voorts is bon 38 nu nog geldig tot en met 24 Nov. Bon 81: geldig tot en met 20 Decem ber, rechtgevende op y2 pond kof fie of ons thee. Bon 82: geldig tot en met 29 Nov., naar keuze rechtgevende op 250 gram rijst, rijstemecl, rijstebloem of gruttcmeel. Bon 83: Naar keuze 250 gram ha vermout. havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten tot en met 27 December. Bon 88: Naar keuze V2 pond, gort- mout of grutten tot en met 27 De cember. Bos 93: Naar keuze 1 ons maizena, griesmeel, sago of aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoedcr. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel tot en met 27 December. Bon 98: Naar keuze 1 ons vermi celli, spaghetti of macaroni, tot en met 27 December. Bon 6 (hondenbroodkaart): geldig van 1 tot en met 30 November: rechtgevende voor de groepen 1. 2. 3, 4. 5 en 6 op resp. 10 Ksr.. 10 Kg., 8 Kg.. 5 Kg-, 4 Kg. en 3 Kg. hon denbrood. Bon 6 (kattenhroodkaart)geldig tot en met 30 November, rechtgevende op iy2 Kg. kattenbrood. Scheerzeepbon 116: gpldig van 31 Augustus tot en met 31 December, rechtgevende op 50 gram scheer zeep of één tube srheercrême of één pot scheerzeep (alleen voor manne lijke personen boven 15 faar). Petroleumzegel „periode 7": geldig tot en met 29 December, rechtge vende op 2 liter petroleum. Petrolenmzégel „periode b" (voor verlichting), geldig tot en met 15 December, rechtgevende op 2 liter petroleum. Bonnen 04, 05, 08. 07 haarden, ka chels; 07. 08, 09, 10, 11, 12. 13. 14 centrale verwarm in q. brandoliën één eenheid» tweede periode" en „cokes" één eenheid, tweede perio de" van de brandstoffenkaarten: geldig tot en met 30 November. El ke bon geeft recht op het koopen van één éénheid vaste brandstof fen. Voorts zijn de bonnen van de vorige serie nu nog geldig tot en met 14 November. eenheid is 1 hl (max. 75 kg) anthraciet. steenkolen, industrie- of eierbriketten. of 2.5 hl kolenelik, of 2 hl (max. 100 kg) cokes (ook gascokes) of 110 kg bruinkoolbriket ten. of 450 stuks (200 kg) bagger- of 300 stuks (195 kg) persturf. óf 175 kg fabrieksfurf. of 200 kg ove rige soorten turf. Dnifsch weermachfbericht Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Ondanks sterke belemmering door hevige stormen ondernam het luchtwapen ook op 14 November zijn stelselmatige verkennings- en aanvalsvluchten. Op 500 kilometer len westen van Ierland vernietigde een zwaar gevechtsvliegtuig een Britsch koopvaardij schip van 5000 b.r.t. door twee bommen, die midscheeps en op het achterschip troffen. Het schip geraakte in brand en bleef met slagzij liggen. Langs de Schotsche kust wer den twee schepen van 2000 en 7000 b.r.t. aangevallen. Het grootste schip zonk na een ontploffing, terwijl het andere schip in nood geraakte. Door voltreffers werd voorts in bet Noordelijke deel van de Noordzee een schip van 5000 b.r.t. tot zinken gebracht. Ter hoogte van Great-Yarmouth kreeg een Britsche torpedojager een zwaren bonitref fer midscheeps. Duikbommenwerpers deden aanvallen op het radiostation van Dover, dat drie voltreffers van zwaar kaliber kreeg. In den loop van den dag ontstonden er on danks de ongunstige weersgesteldheid bo ven het Kanaal en Zuid Engeland een reeks zware luchtgevechten, die voor onze jager? een succesvol verloop hadden. Toen het weer beter was geworden, kon het luchtwa pen in den nacht van Donderdag op Vrijdag als vergelding voor de Britsche aanvallen op Muenchen. den vijand door een grooten aan val op belangrijke bewapeningscentra in middcn-Engeland een buitengewoon zwaren slag toebrengen. Bijzonder lievig en succes vol was daarbij de onafgebroken aanval van sterke formaties gevechtsvliegtuigen van de generaal-veldmaarschalken Kessel- ring en Sperrle op Coventry, waar talrijke motorfabrieken en groote inrichtingen der industrie van vlieetuigonderdeelen alsmede anders voor de oorlogvoering belangrijke in richtingen met hommen van zwaar en het zwaarste kaliber bestookt worden, die ge weldige verwoestingen aanrichtten. Enorme brandbaarden, die door groote voorraden grondstoffen gevoed werden en tot de kust van het kanaal zichtbaar waren, voltooiden het vernietigingswerk. Behalve wapenbedrijven werden in de Midlands nog een groot aanvullingskamp van het Britsche luchtwapen en een gasfa briek met merkbare uitwerking aangeval len. In denzelfden nacht werd de vergel- dingsaanval op Londen stelselmatig voort gezet. Andere aanvalsdoelen waren belang rijke militaire objecten in Zuid- en Midden Engeland. De vijand probeerde in den nacht van 14 op 15 November de Rijkshoofdstad met ster ke krachten aan te vallen. De voorgenomen groote aanval mislukte evenwel door het doortastende optreden van de luchtdoelar tillerie. Slechts twaalf Engelsche vliegtuigen slaagden er dientengevolge in Berlijn te be reiken. Daarvan werden er drie boven de stad zelf, en drie andere aan den rand van de stad door luchtdoelartillerie neergescho ten. Zes Britsche bombardementsvliegtuigen waren reeds in bet westen kort nadat zij over de kust waren gevlogen, door lucht- doelartillerie neergehaald. De vijandelijke bommen richtten slechts geringe persoonlijke en eenige materiecle schade aan. Op Hamburg en Bremen alsme de op twee andere plaatsen in Noord- Duitschland werden eenige bommen gewor pen. Do vijand verloor op 14 November en in den nacht van 14 op 15 November twintig vliegtuigen, waarvan zeven in luchtgevech ten, twaalf door luchtdoelartillerie en een door marinc-artillcric. Vijf eigen toestellen zijn niet teruggekeerd. Ifaliaansch wcermachf^erichf In zijn weermachtsbericht no. 161 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de 'bekend: In Epirus (Griekenland) normale activi teit van patrouilles en artillerie. Onze lucht macht ondernam tal van herhaalde bom bardementen op de militaire doelen van Korfoe, I.arisa en Argostoli, op de brug der landengte van het Prcspa-meer, welke on- In deze tijden van stroombesparing: PHILIPS „BI-AIUJTA" LAMPEN. De beste en zuinigste lamp ooit door Philips vervaardigd Gistermorgen vond te 's Gravenhagc een ontmoeting plaats tusschen Duitsche indu strieelen, die op een studiereis door ons land zijn, met tal van vooraanstaande Ne- derlandschg industrieelen. Binnen het ka der van besprekingen tusschen Duitsche en Nederlandsche industrieelen, vond voor 'n talrijk en aandachtig gehoor een bijeenkomst plaats, waar door den commissaris-generaal voor financiën en economische zaken, dr. Hans Fischboeck, general-dircktor Wilhelm Zangen, leiter Reichsgruppe industrie, als mede door dr. H .L. Woltersom, directeur der Roterdamsche Bankvereeniging, Den Haag, het woord werd gevoerd. Openingsrede dr. Fischboeck. In zijn openingsrede begroette dr. Fisch boeck de aanwezigen. Het bezoek van Duit sohe industrieelen. aldus dr. Fischboeck, valt samen met de corporatieve organisatie van het Nederlandsche bedrijfsleven, het geen dezer dagen is geschied. Een nieuwe episode in de samenwerking tusschen Duitschland en Nederland is met deze or ganisatie ingetreden. Ten aanzien van de toekomst verklaarde de minister dat lipt zijn overtuiging was dat bet er om gaat. dat het Nederlandsche bedrijfsleven' haar taak vindt, om zich een plaats te verzekeren in de nieuwe orde die straks in Europa zal bestaan. Bij het afbakenon van een gemeenschap pelijk doel. en bij een vruchtbare samen werking tusschen Duitsche en Nederland sche industrieelen. zi.in tal van gunstige perspectieven aanwezig. De op het oogen- blik beschikbare industriëele capaciteit dient in Nederland ten volle te worden be nut. in een zelfde rhythme zóoals dit in Duitschland het ge Val"' is. In Duitschland werkt de industrie met volle kracht, sipr. hoopt dat dit cucccs ook in Nederland zal worden bereikt. Tenslotte richtte dr. Fischboeck een ap pèl aan de aanwezigen, om een brug te slaan over de bestaande politieke opvattin gen on verhoudingen "heen. die wij hier niet te behandelen hebben, om als einddoel bii te dragen tof het welzijn en tot den bloei van 't Nederlandsche en Duitsche bedrijfs- en economische leven. Rede van general-direktor Zangen. General'-direktor Wilhelm Zangen, leiter Reichsgruppe industrie, die daarna 't woord voerde, wees on de historische samenwer king tusschen het bedrijfsleven in Duitsch land en in Nederland. F.en nog nauwere samenwerking kan nog verder worden ver kregen. Hij beval met klem aan een al 1 es-omvat tend verband. In Duitschland is dit reeds ten aanzien van verschillende industrietak- begaanbaar werd gemaakt, op artillerie stellingen, op het vliegveld Florina, waar vijf vliegtuigen op den beganen grond ver nield of ernstig beschadigd werden, op de zone Janina-KalibakiMetzovo, den sector van Koroha en de baai van Socda (eiland Kreta). Tijdens luchtgevechten werden der tien vijandelijke vliegtuigen van verschil lende types Blenheim en Potez neer gehaald. Twee andere toestellen werden waarschijnlijk neergehaald. Vier van onze toestellen, die tijdens de gevechten getroffen werden, konden op hun vliegvelden landen. Een van onze toestellen wordt vermist. In den nacht, van 9 op 10 November heefl de duikboot Caponi zooals reeds gemeld met drie torpedo's een slagschip van het type Ramillies gejroffen, dat met twee an dere vaartuigen het vliegtuigmoederschip „Illusfrious" escorteerde in het Kanaal van Sicilië. De korvettenkapitein Romeo Romei, com mandant van dc duikboot, hoeft waargeno men, hoe drie torpedo's het vijandelijke schip in de romp raakten. In Noord Afrika werden vijandelijke pant- seraulo's door bet vuur van onze snelle co lonnes op de vlucht gedreven. Onze luclit- formnties bombardeerden verscbiedene ma len de vlootbasis van Alexandrië. de spoor lijn Mersa-Mafroe, liet vliegveld Birama Snieit. waarbij op den beganen erond eenige vliegluigen van liet tvpe Rlenbeim getrof fen werden. Een vijandelijke luchtaanval op F.I Makfila maakfe enen slachtoffers en ver oorzaakte geen scha de in Oost. Afrika veroorzaakten vijandelijke luchtaanvallen op Keren, Agordat, Goera. Diredaoea, Asmara. A&snh en 't eiland Dif- riein weiniqr schade en lichte verliezen on der de inlanders. Volgens later ontvangen gegevens blijkt, dat tijdens onze luchtactie tegen Port Soe dan, waarvan me'd'ne is gemaakt in het weprmarhtshpricht Nr. 141. een vijandelijk schip tot zinken is gebracht. F,en viiandeliike luchtaanval in de omge ving van Mnuonoli (nrovincie Rari) maakt» "•een slach'offers en veroocaaHe geen scha de. Een tweede aanval on Rari veroorzaakte eenige schade van weinig heteekenis. Et- valt een doode te betreuren en een persoon werd gewond. ken het geval. Spr. verklaarde, dat men niet huiverig moet zijn wanneer van „dwangor- ganisaties", sprake is. In Duitschland b.v. ziet het er in de practijk niet zoo erg uit als men op het eerste gezicht wel zou kun nen denken. Aan den ecnen kant kunnen dwangorganisaties natuurlijk wel onaange naam zijn voor een individueelen deelne mer maar aan den anderen kant schept een dusdanige organisatie toch de mogelijkheid van een interne vereffening. Spreker beval met nadruk man de verte genwoordigers van de verschillende thans in (ie bijeenkomst aanwezige organisaties aan, reeds nu een grondslag te leggen voor een vruchtbare samenwerking. Men heeft de keus: a. Zelfstandig te blijven en zich door den staat te laten leiden, b. Zich een eigen organisatie te schep pen. De Duitsche industrie wil in geen enkel op zicht een druk uitoefenen op dé Neder landsche industrie. De rijke en groote er varingen van Duitschland worden geheel en al in dienst van Nederland gesteld. Er is geen sprake van, dat wij ons willen opdringen, aldus verklaarde de heer Zangen met den moesten nadruk. Rede D-r. H. L. Woltersom. Ten slotte werd door Dr. H. L. Woltersom, als voorzitter van de organisatiecommissie, het woord gevoerd. 'Spr. begon met uiteen Ie zetten wat een veelomvattende taak ten uitvoer moet worden gelegd. Vele vragen zijn spreker in de laatste twee dagen, sedert de oprichting van de nieuwe organisatie voor het bedrijfsleven, gesteld. De meest belangrijkste waag in dit verband was wel de kwestie, of men hier in Nederland van plan was een zoodanige organisatie op te bouwen, die een natuur getrouwe copie is van hetgeen reeds in Duitschland bestaat. Spi eker gaf hierop met den meesten na druk een ontkennend antwoord. Voorzoo ver het slechts cenigszins mogelijk is zal de nieuwe organisatie geheel en al rekening houden met specifieke Nederlandsche om standigheden. De onderhandelingen met de Duitsche ver tegenwoordigers die hier thans bijeen zijn, geschieden in een vriendschappelijken geest en volkomen onder het gezichtspunt van gelijkgerechtigde partners. Daarbij bestaat het streven om op dit oogenblik reeds iets te scheppen wat ook na den oorlog zal blij ven voortbestaan. Een zekere schroomvalligheid en terug houdendheid van de Nederlanders in dit op zicht is verklaarbaar. Er zijn bepaalde moei lijkheden ten aanzien van de houding der Nederlanders, die volgens spr., voortvloeien uit de Nederlandsche geografische situatie. Bij een bcoordeeling van de gcographische situatie van ons land moeten twee feiten voor oogen worden gehouden: a. een internationale taak, berustende op de overzeesche relaties, b. een Europeesche taak, die nauw ver band houdt met het Europe.esche achter land. Met inachtneming van deze situatie, zoo overwoog dr. Woltersom, kunnen de onder handelingen van een zeer vruchtdragend ka rakter zijn. Wij houden de belangen van ons vader land, welke ons allen in ieder opzicht ter harte gaan, voor oogen. Slotwoord Dr. Fischboeck. Dc bijeenkomst werd beëindigd met een slotwoord van Dr. Fischboeck. Door spreker werd nog eens de wensch uitgesproken om tot den opbouw van een organisatie te ko men, dié alles kan vertegenwoordigen. Dr. Fischboeck richtte in dit verband een appèl tot. de aanwezigen, om tot een vruchtbare samenwerking te komen. Hef bombardement van Coventry De vergeldingsvluchten van de Duitsche luchtmacht, die, zooals reeds gemeld, on dernomen zijn naar Coventry, bet centrum van de Engelsche luchtwapenindustrie, worden in deskundige Berlijnsche kringen bestempeld als de hevigste aanval in de lieele geschiedenis van den luchtoorlog. Naar het D.N.B. verneemt, is boven Coven try door verscheidene honderden Duitsche vliegtuigen een bommenlast van 45.000 kg. uitgeworpen. Bovendien verneemt het D.N.B., dat on der beste weersomstandigheden ook voort durende aanvallen zijn ondernomen op Lon den, Dover en eenige steden in Zuid-Enge- land. Naar tot dusver kon worden vastge steld, bedragen de Duitsche verliezen 8, die van den vijand 15 machines. Naar aanleiding van liet in de Amerikaan srhe pers verschenen bericht, dat in de kwestie Martinique tusschen Vichy en Washington algeheele overeenstemming is bereikt, heeft de plaatsvervangende Ameri- kaansche minister van buitcnlandsche za ken Welles verklaard, dat de onderhande lingen uitstekende vorderingen maken.. Op vele punten is men het eens geworden, doch Welles kon niet zoo ver gaan, te zeggen, dat alle problemen waren opgelost. Welles hoeft op de persconferentie nog bevestigd, dat van de indertijd in de V.S. in beslag genomen Fransche staatsgelden een bepaald bedrag is vrijgegeven voor den aan koop van levensmiddelen voor Martinique. De als waarnemer der regeering van de V.S. naar Martinique gezonden admiraal Greenslade. aldus Welles, is teruggekeerd er. heeft medegedeeld, dat het gebrek aan levensmiddelen op Martinique zeer ernstig is. Desgevraagd verklaarde Welles, dat de Engelsche regeering niet geraadpleegd is. Hij geloofde echter niet ,dat zij het vervoer van levensmiddelen naar Martinique moei lijkheden in den weg zou leggen. EEN ZOETE INVAL. In het gehucht Groot-Schoot onder de ge meente Budel werden door de rijksambtena ren enkele huiszoekingen gedaan, met als resultaat dat niet minder dan 22000 (twee en twintig duizend) reepen chocolade, als mede een groote hoeveelheid puddingpoeder peperkoek enz. werden in beslag genomen. Amsterdamsche effectenbeurs Kalme handel. Locale markt na prijshoudende opening wei felend. Amerikanen hooger. Nederlandsche beleggingen aangenaam. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. 10114 101% 96%-95 15/16 90V4-961/, 101% 101'" Nederland 1940 T 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% 86%-86% 861/2-8613/16 Oost-Indië 1937 3 85% 85-% Oost Indië 1937 A 3 82% 82% Duitschland 1930 5% 28%-27% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 84% 85 's Grav. '37 I 3% 91% N.-HoH. '38 3 83 83i/2 N.-IIoll. '38 II (3%) 3 853,4 R'dam *37 I. II! 3% 84% 84% Z.-Holland 1937 3 S6 86% hypotheekbanken. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92% 91% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 180 183% Ned. Ind. Handelsb. a 127 128 Ned. Handel Mij. c. v. A 113%-115 119 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 119i/2-120% 12334.-120 Calvé Delft c.v. A. 84 843,4 Centr. Suiker Mij. 185 196 Fokker g. A. 178 1S3 Lever Bros en Unilever cv.A134-137% 139-137 Ned. Ford 327% 331 Philips G B.v.A, 201-203 20934-206$ Philips pref. A 110 140 Bnitenland. Anaconda copper c.v. A. 30%-29% 3113/16-31# Am. Sm. en Ref. c.A. 47 50 Beth. Steel c.v. A 88-85% 88%. Gen. Motors c.v. A. 513/16 53 Kennecot Copper c.v. A. 37%-36% 39-38$ North. Am. Aviation c.v.A. 19 20% Rep. Steel c.v. A. 26%-25% 27%-Z7 U. S. Steel c.v, A. 75%-73% 76%-75$ petroleumondernemingen. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 27034 269 Kon. Petr. 294-299% 302-295 Bnitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 12%-12 125/8-12# 11%-10% 11%-11% scheepvaart maatschappijen. Hol land -Amerikalijn A 1?12%-114 114-116 Java China-.Tapanlijn A. 137%-140 1 42-145# Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 152-149 15434-152 Kon. Paketvaart A. 219 223 Ned. Scheepv. Unie A. 159-160 162-164 Rott. Llovd A. 134%-133 134-132 Stoomv. Mij. Nederland A. 138%-139% 140 suiker-ondernemingen. H.V.A. 446-436 444-439 Javasche Cultuur 250-255 258 N.I.SH. 255 255 Ver. Vorstenl. Cult. 128-124% 129-125# tabaksondernemingen. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 190-186 193-189 253-255 261-258 192%-195 198-203 rubber-ondernemingen. Amsterd. Rubber 253-260 269-263 Bandar Rubber Mij. A. 180 184%-1S2 Deli Batavia Mij. A. 197%-199 196-199 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 16 November '40; Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40: Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen "(oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe .schulden) 7.54. Duur „Grapje" Een bewoner van de Boerenstraat te Den Haag vertoefde Donderdagavond omstreeks half negen even in een café aan de van-der- Neerstraat en hij had zijn fiets op slot voor de deur gezet. Toen hij weer buiten kwam, zag hij, dank zij de lichte maan dat twee mannen zijn rijwiel wegdroegen. Het geluk te hem het tweetal te achterhalen, waarop een van beiden- het hazenpad koos, terwijl de ander zich trachtte te verontschuldigen met de opmerking, dat men een. grapje bad willen uithalen. De politie werd in don arm genomen en de grappenmaker, een 20-jari* ge los-werkman werd in arrest gesteld. In den loop van den dag van gisteren is ook de tweede grapjas bij zijn kraag gepakt en voorloopig opgeborgen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2